F*. SURINGA Co. - VRIJDAG 12 MEI 1933 DE LEIDSCH] BUITENLAND UW ADRES VOOR EAU DE COLOGNE IS BREESTRAAT 108 yco IR} URANT ONTWAPENING. WANHOOP TE GENEVE. DE ONDERHANDELINGEN MISLUKT. Afstel of uitstel? Er heerscht op het oogenblik een wan- hoopsteinming te Genève, als gevolg vaq 't mislukken der onderhandelingen tusspnen de gedelegeerden Eden (Engeland), Na- dolny (Duitschland), Mas6igh (Lteankrijk), Wilson (Amerika) en fcsarogni (Italië), wel ke onderhandelingen gisteravond gehou den zijn bij Henderson, den voorzitter der ontwapeningsconferentie. Zqoals men weet, ging het om de unifi catie van leger-type, waartegen Duitsch- land zich verzette, wel niet in principe, maar dan toch in de'practische uitwerking daarvan. De hoop die gisteren nog gekoesterd werd, dat de besprekingen van dien avond succes zouden hebben, is vervlogen. Dientengevolge heeft Henderson tegen hedenmiddag het bureau der ontwape ningsconferentie bijeengeroepen, dat van het echec der onderhandelingen tusschen Zolny en Eden over de effectieven eener- zijds en van de mislukking der besprekin gen tusschen de vijf groote mogendheden anderzijds zal hebben kennis te nemen. Het bureau zal, naar als vaststaand wordt aangenomen, tegen Zaterdagmorgen de hoofdcommissie bijeengeroepen, die over het lot der ontwapeningsconferentie zal hebben te beslissen. De meest voor de hand liggende oplossing is dan verdaging der conferentie voor verscheidenen maan den. De leidende staatslieden ziulen dan te Londen een laatste poging kunnen doen, om de conferentie van een wissen dood te redden. Enkele pessimisten verkondigden gister avond echter reeds, dat een definitief ein de en dus een echec der ontwapeningscon ferentie op handen was. Het is waarschijn lijk, dat een verdaging van de conferentie niet door Duitschland zal worden aan vaard, terwijl de Amerikanen vermoedelijk ook bezwaren zullen maken, met het oog op de economische conferentie. Duitsch land zal ongetwijfeld protest aanteekenen en dreigen zijn vrijheid te hernemen. Het valt dus niet te ontkennen, dat er een zeer ernstige crisis voor de deur staat. DUITSCHLANP HET OUDE GERMAANSCHE RECHT. Weer in eere herstpld. De Pruisische minister van Justitie, Kerrl, heeft in een persconferentie mede- deeling gedaan van een wetsontwerp, dat gisteren in het Pruisische kabinet is be sproken en Maandag a.s. kracht van wet zal krijgen, en waardoor erfpacht ten op zichte van boerderijen en bet recht op den grondeigendom in Pruisen in plaats van op het Romeinsch recht, dat den grond tot koopmansgoed heeft gemaakt, weer geba seerd zal worden op het oude 'Uermaan- sche recht, dat een vrijen verkoop van den grond verbiedt. De wet zal mede van invloed zijn op het rijksrecht en het geheele Duitsche volk en voor de toekomst van den Duit-schen land bouw van beslissende beteekenis zijnn. In tegenstelling met het Romeinsche recht bepaalt het Duitsche, dat de boerde rij het erfgoed van de familie en het volk is. De boerderijen moeten overgaan van vader op kind en kindskinderen en moeten geen koopwaar zijn. Een oude Duitsche bepaling in den Sach- senspiegel (het oudste Duitsche wetboek, dat tusschen 1198 en 1235 door Eike von Repgow werd opgesteld) zegt: ,,Der Bauer hat nur ein Kind''. Dat be- teekent, dat slechts één kind de boerderij kan erven. Dezen zin heeft men thans woordelijk in het nieuwe recht verwerkt. De nieuwe wet erkent slechts den eersten erfgenaam, ter wijl in een register alle boerderijen worden opgenomen. De boer mag slechts één boerderij heb ben en slechts één kind kan eerste erfge naam zijn, dat dus de boerderij erft. De mede-erfgenamen kunnen op de boerderij verzorgd worden. Voor zoover zij, buiten hun schuld, in ipopiljjkheden zijp geraakt, kunnen zij hun toevlucht zoeken op de boerderij. Verder is vastgesteld, dat derge lijke eigendommen slechts geërfd kunnen wordep door personen, die Duitsph bloed hebben. Slechts die boerderijep vallen opder het nieuwe recht, welke zoo groot zijn, dat zij één fapiilie kunnen onderhouden. Het groot-grondbezit, waarbij werklieden in be trekking zijp, is dus van het nieuwe recht uitgesloten. Ter regeling yaa geschillen wordt een speciale rechtbank ingesteld, welke is sa mengesteld uit een kantonrechter en twee boeren. Een verkoop van boerderijen, waarvoor het nieuwe recht geldt, kan slechts geschieden met toestemming van deze rechtbapk. Eenige erfgename mag na- I tuürlijk ook een dochter zijn. SELDTS'S WERKVERSCHAFFINGS PLAN. Ca. 1 1/2 milliard mark noodig voor 700.000 werkloo?pn- Het bondsorgaan van dep Stahlhelm doet naar het W. B. meldt uitvoerige me- dedoelingen omtrent de voorstellen van minister Seldte inzake een program van werkverschaffing, waarmee, zoo wordt ge zegd, nog in 1933, het eerste jaar van het vierjarenplan, een krachtige aanval op de werkloosheid zal worden gedaan. Men verwacht, dat bij een uitgaaf van circa 1 1 '2 milliard mark in dit jaar ca. 700.000 werkloozen een jaar lang te werk gesteld kunnen worden. K Volgens het plan zal ook oen onder zoek worden ingesteld naar eon wijziging van den leerplichtigen leeftijd en een ver korting van den werktijd. De benoodigde gelden zouden door een binnenlapdsche leening worden opge bracht. GEBOUWEN DER S. P. D. GESLOTEN. Te Berlijn 100.000 mark in beslag gepornen. Met betrekking tot de inbeslagneming van het vermogen der Duitsche sociaal democratische partij en van de aan haar ondergeschikte organisaties deelt, wat Berlijn zelf betreft, de officieele Pruisi sche persdienst het yolgende mede: Rij den ppstchèquedienst te Berlijn werd beslag gelegd op 14 rekeningen met een totaaltegoed van 16.863.31 mark. bij de deposito-afdeeling der Arbeiterbank op een tegoed van 75.959.59 mark, aan contanten in de kassen der ondergeschik te organisaties bleken de gelden echter verdwenen te zijn. In totaal werd dus te Berlijn beslag gelegd op een bedrag van 99.300.15 mark. Het onderzoek naar die vermogensbe- standdeelen, waarop nog niet de hand kon worden gelegd, wordt voortgezet. Verder werden de bureauvertrekken der sociaal-democratische organisaties, van de organisatie-Reichsbanner en van de socia listische bladen gesloten. Voorzoover nog personeel aanwezig was, kreeg dit op dracht. een nauwkeurigen inventaris op te stellen. De actie was gericht tegen alle sociaal democratische organisaties en bedrijven, de partijbladen en de organisatie-Reichs banner. Zij had ten doel, z.g. particuliere ondernemingen, waarvan bewezen was, dat zij in rechtstreeksche coneetie met de socialistische partij stonden, te achterha len. De actie richtte zich niet tegen de coö peratieve verbruiksvereenigingen en haar bezittingen en natuurlijk ook niet tegen de vakvereenigingen. Anti-Duitsche demonstraties te New-York. Te New York hebben groote anti-Duit- sche demonstraties plaats gevonden, die georganiseerd waren door het Amerikaan- sche Joodsche congres. Optochten, die protesteerden tegen de behandeling der Joden in Duitschland trokken door alle deelen der stad. In to taal namen ongeveer 200.000 personen, waaronder ook negers deel aan de betoo gingen, tijdens dewelke toespraken wer den gehouden. Voor het Duitsche consulaat had de po litie zorg gedragen voor uitgebreide vei ligheidsmaatregelen, evenals voor Duit sche ondernemingen, zoodat het nergens tot incidenten is gekomen. BRITSCH-INDIE GANDHI'S VASTEN. ZUID-AMERIKA DE PARAGUAYANEN MELDEN SUCCESSEN. Het eerste oorlogscommuniqué. Een officieel communiqué der regeering van Paraguay meldt: In den sector van Gondra hebben onze troepen c}en vijand verdreven en eenige posities storipendey hand veroverd. Het Boliviaansche regi ment yan het fort Compero is uiteenge dreven met achterlating van 80 dooden. Een belangrijke buit is qns in handpn ge vallen. Vplkenbondsraad Maandag bijeen. De raadscommissie van drie te Genève, dje zich met het geschil tusschen Bolivia en Paraguay bezighoudt,heeft gisteren in verband met de oorlogsverklaring van Paraguay onmiddellijk vergaderd. De com missie heeft besloten, den raadsvoorzitter, Aloisi, te verzoeken, tegen Maandag een buitengewone zitting van den Volkenbonds raad bijeen te roepen. Gisteravond zou Aloisi zich telegrafisch in verbinding met de partijen stellen, en naar verluidt zou de commissie voorstel len, niet onmiddellijk tot het toepasssen van de sancties van art. 16 van het Vol kenbondspact over te gaan, doch eerst een wapenstilstand voor te stellen, die ter plaatse door een enquête-commissie van den Volkenbond met zeer ruime bevoegd heden gecontroleerd zou worden. BUITENL. BERICHTEN. WERVELSTORM IN TEXAS. In Texas heeft een wervelstorm yeel schade aangericht. Vijf personen zijn om het leven gekomen. EPA-WINKELS TE BERLIJN GESLOTEN. Het personeel staakte. Het personeel van de eenheidsprijzen- winkels Epa te Berlijn heeft het werk neergelegd, omdat de directie uit Joden bestaat. De maatschappij heeft 13 zaken in Berlijn en 58 in het geheele land. Alle winkels worden. ingevolge het besluit der directie gesloten. ANTI-JOQDSCHE EXCESSEN TE RABAT. Winkels geplqnderd. In de inlanderswijk te Rabat heeft een vechtpartij plaat-s gehad, waarbij een Mo hammedaan door een messteek ernstig werd gewond. De Arabieren schreven de ze daad tpe aan een Jood en gingen er toe over Joden te molesteeren en hun winkels te plunderen. De politie kon spoedig de orde herstellen. •NEDERLANDSCH - FABRIKAAT is, niet zonder aanmerkelijke verandering kan voortduren. Juist al dit laatste doet de hoop herle ven, dat een belangrijke wijziging spoedig op de helling zal komen, die de genegeer de organisaties zal inschakelen, de con trole soepeler, doeltreffender en meer rechtstreeks zal doen worden, geld ver schaft èn grooter tevredenheid zal opleve ren, Hoe zal zulks nu echter mogelijk zijn? Voor een goed begrip diene een stukje ge schiedenis vooraf te gaan. Nederland is eigenlijk te verdeelen in twee melkgebieden. De styook langs de westelijke kust is het ponsumptie-melk ge bied, waar het grootste depl der melkvee houders ten koste vqq veel gpld en andere offers zijn bedrijven hebben ingericht. De rest van Nederland omvat vooral ge mengde bedyijyen landbouw en melkvee houderij, maar dan voornamelijk voor in- dustrieele doeleinden. De levering van de melk geschiedde ja renlang op contract tusschen de organisa ties der boeren en de organen van handel en industrie. De hapdel oefende sterken druk op de prijzen uit, zoodat ter verbe tering daarvan' en uit de ontevredenheid der melkveehouders als strijdmiddel drie jaar geleden dö melkveiling geboren werd, een opzet vooral van katholieken kant bewerkt. Wegaan de oppositie ook veel in eigen geleden daar tegen maar voorbij. Het slot was, dat speciaal voor Zuid-Holland zelfs een federatie tot stand kwam, waartoe ongeveer 60 pet. der boeren toetrad. De melkveilingen namen belangrijk in bloei toe en zij wisten ook betere prijzen te bedingen; natuurlijk waren die veilin gen een doorn in het oog van den han- del. Toen kwam de inzinking vooral voor de industrie-melkers in het Oosten van het land. De Prisis-Zuivel-Centrale ging aan het werk met verwerping van ervaring, aanwijzingen en bezwaTen van de melk veehouders-organisaties en andere betrok ken instanties. Den Haag maakte geen gebruik van de organisaties, zoals bij de Taywewet, de wijze van uitvoering is danig in de papie ren gaan loopen en bijna ondoenlijk, ter wijl de controle een belangrijke zaak veel te laat is en in handen van men- schen, van ambtenaren die nppit in den melkhandel zijn geweest en trucs en kne pen in dit bedrijf niet kenneji. Daarom alleen reeds zou de controle distriptsgewijze moeten gebeuren. Den Haag zou decentralisatie moeten toepas sen, medewerking aocepteeren van de be staande instanties. De controle zou een voudiger zijn, beter uitvoerbaar, gqedkoo- per en verkeerde practijken voorkomen. Want fraude is er. De aanlokkelijke re- geeringspoqtracten door den behoorlijken melkprijs, die eyenwel ook van ö-"75 Per 100 L. is gezakt- en de dood voor de vpi- lingen beteekenen, schrijven de leveran tie van een bepaald kwantum voor. De hoeveelheid, die daarboyen wordt gele verd. heet industrie-melk, waarvoor veel minder wordt betaald. Men mag deze in- dustriemelk ook als consumptiemelk in den handel brengen, mits daarvoor een bedrag aan de crisis-zuivelcentrale wordt afgedragen. Wie oefent daarop controle? Den Haag, maar pas na vier of vijf we ken als het object, de melk, verdwenen is. Dan contrpleeren is vrijwel onmogelijk en bovendien moet men dan insider zijn. Door schijncontracten, terugbetalingen tusschen boeren en koopers, waarover wij hoorden spreken, worden verkeerde prac tijken gepleegd. Er komt in ieder geval veel meer melk als consumptie-melk aan de markt door een hoeveelheid van industrie- melk, waarvoor een min of meer goed- koopen prijs is betaald, mèt als gevolg, dat de straathandel ook min of meer geodkoop kan leveren m.a.w. ook daar komt de klad er in. Bovendien komt een groot kwantum melk als consumptiemelk uit bet Oosten des lands o.a. Brabant en Gelderland naar cfe Hollanden. Dit kwantum (zoogenaamd bevroren) wordt hier geleverd met een halven cent heffing en beconcurreert in hevige mate de consumptiemelk van huis uit. Zeker komt wpl eenige verbetering in de knoeierij en de ambtenaren hebben reeds goed werk verricht voor zoover hun dit mogplijk was. Doch met de hiervoor bedoelde decentralisatie, was men reeds een heelen stap verder en zouden de kos ten van controle belangrijk lager worden, terwijl deze veel practisohey zog geschie den. Reeds fieeft de minister in dien zin een en ander doen publiceeren. Laat men nu verder gaan en de organi saties oyer de geheele linie inschakelen. Laat men, aldus onze zegsman, in Dep Haag nog eens overwegen het advies der organisaties, dat gegeven werd, en, wat nu door het tot standkomen der land bouw machtigingswet zoo gemakkelijk zou gaan, in het consumptjegebied een mono polie vestigen en de boeren verplichten tot een flinke afdracht. Deze afdracht zou ruim voldoende zijn om de overige melk te steunen- De geheele administratie van allo melk. welke in een bepaald gebied geproduceerd wordt kome in handen van de daarvoor aancewezen organisaties in dat district. Er is in de kringen der melkveehouders (consumptiemelkers) nog ééne hoop n.J. dat zeer spoedig een algeheele reorganisa tie tot stand komt der Crisis-Zuivelwet. niet alleen in hun eigen belang, maar ook in het belang van het algemeen. „Msbd." KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN! TWEEDE BLAD PAG. r RECHTZAKEN DE ZAAK TEGEN DEN BANKIER J. LEENEN. (Vervolg). Als tweede getuige werd de vroegere compagnon van verdachte gehoord. Als mede-directeur en als commissaris van het trustkantoor, dat aan de bank verbonden was, teekende getuige de stukken, doch naar zijn verklaring was hij* niet volkomen op de hoogte van de zaken. Getuige wist dat er dollarobligaties in de brandkast lagen, maar hij zou niet geweten hebben voor welk doel zij strekten. Toen de bank in Augustus 1932 in financieele moeilijk heden raakte, ten gevolge van de hooge onkosten uit hoofde van het bekende pro ces onjtrent de leening „Sodalitas Medi- corum" heeft verdachte voorgesteld die obligaties te beleenen, hetgeen gebeurd is. Getuige zeide dat het mocht. Pres.: Er werd toch over het eigendom van een ander beschikt, terwijl er stukken van minder waarde voor in de plaats wer den gesteld. Get.: Zoo heb ik de zaak niet bezien. Pres.: Op de gedrukte stukkeu van uw bank betreffende de depots stond toch een bepaling omtrent wat met de in onderpand gegeven stukken gebeuren moest. Get.: Die bi.ialingen had ik nooit gele zen, want achteraf heb ik er kennis van genomen. Pres.: Het is toch vreemd, dat u den inhoud van gedrukte formulieren van uw eigen bank niet kent. Verdachte tot getuige: Betrof het hier een beleening of een onderbeleening? Get.: Beide, mijns inziens. Pres.: Kunt u dat beoordeelen? Get.: Neen, eigenlijk ben ik niet geheel op de hoogte. Pres.: U was toch directeur der bank? Get.: Ja, maar ik wist niet alles in fi nesses. De laatste maanden heb ik mij vfcel moeite gegeven op de hoogte van alle trans acties te komen. Volgens getuige was een accountant uit Rotterdam, die zeide, vroeger de boeken gecontroleerd te hebben. Er ontstonden on aangenaamheden met verdachte, daar ge tuige in het rapport gezegd had, dat er be paalde effecten, die als onderpand aanwe zig moesten zijn, ontbraken, hetgeen ver dachte betwistte. Getuige heeft nooit geconstateerd, dat de feiten inderdaad conform de bewering van verdachte waren. Voorts gaf deze ge tuige een uiteenzetting van de jongste be vindingen bij het onderzoek der bank en van het trustkantoor na de debacle. De dol larobligaties zijn eenige malen gekocht en verkocht. Meestal ging de transactie tus schen de bank en het met haar verbonden trustkantoor. Dezelfde stukken bleken eenige malen beleend te zijn. Het eind van het lied was, dat het geld naar de bank vloeide. Bij faillissement der bank bleek, dab vrijwel al haar middelen in de Soda- litas-affaire gestoken waren. De rente der verdwenen stukken werd wel vergoed. De voorschotten aan het klooster werden ge boekt aTs een schuld aan het trustkantoor. Het klooster kreeg echter nimmer een afrekening. De getuige concludeerde uit e«n en an der dat a la baisse is gespeculeerd raet stukkne van de Zusters. De boekingen ge schiedden volgens getuige op zeer vreemde wijze en maakte den indruk, dat men den verkoop der obligaties wilde maskeeren. Dit zou in strijd zijn met de leeningsover- eenkomst, waarin staat, dat de stukken ge durende den geheelen looptijd als depót bij de bank moesten blijven. He-t was den accountant voorts gebleken dat verdachte in 1932 ruim63.000 reisonkosten heeft gehati, terwijl hij verder nog meer dan 265.000 aan salaris en dividend genoot. Hierna werd gepauseerd. De middagzitting besteedde de reoht- bank aan het verder getuigenverhoor in de verduisteringszaak van deaen Haagschen bankier. Er werden verschillende leden van het personeel der Bank gehoord, die om standig mededeelden hoe en waarom zij bepaalde transacties in de boeken vermeld den. Verdachte stelde aan eiken getuige ontelbare vragen omtrent tal van détails, waardoor het verhoor slechts langzaam vorderde. Nieuwe gezochtspunten werden daarbij nipt geopend. De tot in den treure herhaalde vragen van verdachte waren me nigmaal zoo ingewikkeld dat de getuigen, het Openbaar Ministerie en de rechters moesten erkennen ze niet te begrijpen. Met een bijna grenzenlooze lankmoedig heid gaf de president verdachte gelegen heid zijn vragenregister, dat eenige dikke cahiers vult, ujt te putten- Tegen halfzeven werd de zitting ge schorst tot 20 Mei a.s. Dan zal het getui genverhoor worden voortgezet; van de tien opgeroepen getuigen zijn er thaps zeven gehoord! 1 BER00VING EN DOODSLAG TE ZENDEREN. In hooger beroep weer acht jaar gevangenisstraf geëischt. Voor het gerechtshof te Arnhem is be handeld de zaak tegen een 33-jarigen machinevormer, zonder vaste woonplaats, die wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, door de rechtbank te Almelo tot drie jaar gevangenisstraf was veroordeeld. De officier van justitie had acht jaar gevangenisstraf geëischt, door te brengen in een bijzondere strafge vangenis. De verdachte heeft in October van het vorig jaar te Zenderen gem. Borne inge broken in een woning, bewoond door twee vrouwen. Een van haar heeft hij met een mes in de borst gestoken, aan de gevolgen waarvan zij is overleden. De adv.-generaal bij het gerechtshof eischte thans acht jaar gevangenisstraf met 1 ter beschikking stelling van den verdach te aan de regeering. De verdachte bekende hoofdzakelijk de i feiten. De doctoren, die zich gistermorgen van Gandhi's gezondheidstoestand vergewis ten, hebben geconstateerd, dat hij aan geelzucht lijdt. Mevrouw Gandhi, die gevangen was ge nomen omdat zij in strijd met de ordon nanties der reeeering, een vergadering van nafipnalisten had toegesproken, is onvoorwaardelijk uit de gevangenis in Ahmedabad in vrijheid gesteld en heeft ziek derict naar Poona begeven, naar haar echtgenoot, wiens krachten snel afne men. CHINA PAMFLETTEN-BOMBARDEMENT. Tot groote ontsteltenis der bevolking verscheen gisterochtend om halfzes eens klaps pen Japansch legervliegtuig boven Peking voor het maken van een verken ningsvlucht. Bommen werden niet neer geworpen, maar wel werd een afdeeling van het garnizoen van Peking met machj- nogeweervuur bestookt, eyenwel zonder dat iemand werd getroffen. Het toestel verdween vervpleens in de richting van het met zijp militaire macht bijstaat, om gelegen slagveld, waar de strijd pog al tijd onverminderd voortduurt. Korten tijd later verscheen boyen Peking opnieuw een vliegtuig, waarvan men de nationali teit niet kon vaststellen, doch dat naar men gelooff, eveneens een Japansche ma chine was. Ujt bet toestel werden boyen geheel Peking tallooze pamfletten uitge strooid, waarin aan het Chineescho volk de verzekering wórdt gegeven, dat Japan het met zijn miltaire macht bijstaat, om het van het juk van het militajrisme to bevrijden. De Chinpesphe soldaten worden uitgenoodigd, zich aan te sluiten bij de troepen van Mandsjoekwo, ten einde een tragische ontknooping te Tientsin en Pe king te voorkomen. Ten slotte wordt op de beide Aziatische rassen een beroep ge daan, om in vrede met elkaar to leven ep gezamenlijk te gedijen. Te Peking heerschte groote opwinding, temeer daar volgens een bericht uit Moek- den de chef van den Japanschen generalen staf aan de Japansche pers zou hebben medegedeeld, dat de Japansche troepen waarschijnlijk op 18 Mei Peking en Tient sin zullen bereiken. Verder wordt gemeld, dat te Tsjitsjan, ten Oosten van Peking gelegen, een Ja pansch vliegtuie bommen heeft laten val len op het veldhospitaal van de Rocke- feller-stiohting, waardoor vijf zieke solda ten werden gedood en een aantal patiën ten werd gewond. INBRAAK BIJ DEN FISCUS. Gisternacht is ingebroken in het belas tingkantoor te Evreux, waarbij ruim 4.000.000 francs aan belastinggelden is ge stolen. De daders zijn spoorloos. WEER EEN KERKDIEFSTAL IN OBER-GRANKEN. Opnieuw is een opzienbarende kerkdief stal gepleegd en wel in de op den door Victor von Scheffels lied bekenden Staf- felberg gelegen Adelgondkapel. Deze kapel is op ongeveer 1 uur af- stands gelegen van dp Veertienheiligen- kerk, waar pas onlangs ingebroken is. Voor alle kerken in Ober Franken wordt thans een bijzondere bewaking ingesteld of worden bijzondere veiligheidsmaatre- geleng getroffen. Zoo zullen de kpstbaar- heden des avonds op een veilige plaats opgeborgen worden. LAND- EN TUINBOUW DE REGELING VOOR DE C0NSUMPT|E-MELKf Kentering door inschakeling der organisaties? Omstreeks 'half Februari publiceerden we de resultaten van een onderhoud met de betrokken organisaties van de toen aanstaande regeling voor de consumptie melk als onderdeel van de Orisis-Zuivel- wet. We hebben toen de bezwaren tegen het aanhangige ontwerp doen uitkomen en ge wezen op de gevaren, die de melkvee houders bedreigden ten voordeele van wie juist de regeling zou worden ingevoerd. Do regeling is ingeschakeld met uit sluiting van de groote organisaties. Maar... en nu komt het merkwaardige: de onte vredenheid onder de boeren neemt dag aan dag toe, de uitvoering van de rege ling blijkt een kostbare geschiedenis, de som, die de Crisis-Zuivelwetcentrale bin nenkrijgt is ver onvoldoende om elders te suppleecen, degenen, we herinneren hier aan het adres aan den Minister van den F. N. Z., 27 April j.l. in ons blad op- genoraeu die het ontwerp eerst sterk hebben verdedigd en aan de invoering meehielpen, beginnen bezwaren te uiten en wijzigingen aan te bevelen, terwijl de heer Bückmann in zijn radiorede van Dinsdag j.l. wel zooveel te verstaan heeft gegeven, dat het verloop van zaken, gelijk het thanc

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14