WOENSDAG 10 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. S zwakkere broeders te steunen. Dat is een plicht rnn solidariteit. Het instituut zal alleen zijn doel kunnen bereiken indien de plaatselijke afdeelingen hun medewerking verleenen. De bondssecretaris, de heer Boon, deed enkele mededeelingen omtrent het Infor matie- en Incasso-bureau. Het doel is een goed bureau te stichten, omdat al te veel van dergelijke bureaux inferieur zijn. Won derlijk is het, dat nog vele Hanzeleden niet bij hun eigen bureau zijn aangesloten. Het incassobureau heeft zich thans ook een tweede doel gesteld: bijstand te verleenen aan leden, die h.i. onrechtvaardige vorde ringen moeten betalon. Hierna had de bestuursverkiezing plaats ter vervulling van de vacature ontstaan door het bedanken van den heer P. J. M. van Tetering. Door het bestuur werd geadviseerd de heer F. J. M. Kuyper te Amsterdam. Door de afdeelingen werden candidaat gesteld de heeren P. Klaver te Hillegom, Nelissen te Haarlem en Van Doorn, te Rotterdam. De afd. Leiden verzooht het hoofdbe stuur bij een volgende verkiezing ook eens aan Leiden te denken. Bij eerste stemming werden op den heer Klaver uitgebracht 141, Kuyper 58, Nelis sen '50 en Van Doorn 57 stemmen. Na herstemming werd gekozen de heer Klaver. Daarna kwamen aan de orde de voor stellen der afdeelingen. Voorstel van de afdeeling Ouderkerk a. d. Amstel tot steun aan een adres van de Arnhemsche Kamer van Koophandel inzake het innen van kleine vorderingen. Het hoofdbestur zal bij den minister op een betere regeling aandringen. Goedge keurd. De Bisschoppelijke Bepalin gen voor rekenplichtige be sturen. Voorstel van de afd. Lisse: De afd. Lis- se zou wenschen dat zooals dit ten aan zien van de bouwwerken het geval is ook voor alle leveranties ten behoeve van rekenplichtige besturen, het katholiek-ge organiseerd zijn van den leverancier als verplichting werd voorgeschreven: Praeadvies van het hoofdbestuur: Het H.B. kan den wensch der afd. Lisse niet onderschrijven. Z.H.Exc. de Bisschop heeft voldoende duidelijk en nadrukkelijk zijn verlangen uitgesproken, dat bij leveranties 'de voor keur zal worden gegeven aan katholiek- georganisee-rden, en dat vóór het opdra gen van de leverantie naar het al of niet georganiseerd zijn van den betrokkene zal worden geïnformeerd. Zeker ontbreekt er nog wel iets aan het opvol een van dezen wensch van Z.H.Exc. den Bisschop, door de rekenplichtige en niet-rekenpliehtige lichamen. Van een al gemeen euvel mag echter gelukkig niet worden Gesproken. Het H.B. richt, zooals aan den Centr. Raad is toegezegd, thans periodiek over dit onderwerp een aanschrijving aan de betrokken besturen. Daarnaast ligt het op den weg der plaatselijke afdeelingen om geregeld aan de rekenplichtige en niet- rekenpliehtige besturen haar ledenlijst te doen toekomen. Aan de rekenplichtige lichamen alge meen en verplichtend voor te schrijven, dat zij de leveranties uitsluitend van ge- organiseerden mogen betrekken, zou naar de meening van het H.B. bezwaarlijk mo gelijk zijn met het oog op de kleine plaat sen met gemengd karakter. Bovendien zou natuurlijk een instantie voor ontheffing en voor klachten en sancties noodig zijn, met al den aankleve van dien. Het H.B. is van meening, dat vooral na den jongsten vastenbrief van het Hoogw. Episcopaat verwacht mag worden, dat de besturen der rekenplichtige en niet-reken pliehtige lichamen in volle overtuiging hun taak verstaan om de katholieke so ciale organisatie zoo krachtig mogelijk te bevorderen, ook door waar het slechts eenigszins mogelijk is van hun leve ranciers te verlangen, dat zij tot de ka tholieke stands- en vakorganisatie behoo- ren. De afd. Lisse was'het met het praead vies niet eens en zeide herhaaldelijk klach ten over deze regeling te ontvangen. Het verwondert de afd., dat reeds zes malen de ledenlijsten zijn rondgezonden, maar zonder resultaat. Is de tijd niet gekomen, dat de Bisschop de wensch uitspreekt, dat in de besturen wat meer sociaal-voelendo menschen zitting nemen. Ook de afd. Rijswijk was het met het betoog van Lisse volkomen eens. Dc afd. Noordwijk ondersteunde het voorstel-Lisse en gaf eenige frappante voorbeelden daar ter plaatse. Vele reken plichtige instellingen, die de middenstand negeeren. Op die manier raken wij onze leden kwijt. Klachten kwamen ook binnen over het Seminarie Ha geveld en de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk De Bondssecretaris erkende, dat aan dc navolging der bissoh. voorschriften wel wat mankeert, maar het meerendeel der rekenplichtige besturen houdt er zich aan. Het beste lijkt spr. klachten bij het Centr. Bureau in te zenden, en naar aanleiding van de feiten, Mgr. om een onderhoud te verzoeken. Alle groothandel uitschakelen kan niet geëischt worden. Dat plaatse lijke instellingen, die uit de inwoners hun inkomsten trekken, bij den middenstand inkopen doen, is echter van groot belang. De vergadering ging accoord met do toezegging van den Bondssecretaris, dat klachten ter konnis van den Bisschop zul len worden gebracht. Mededeeling werd gedaan van een tele gram van den heer Van Tetering. De voorzitter bracht hulde aan het scheidend bestuurslid voor al hetgeen hij voor den Bond heeft gedaan. Voorstel van de afdeeling Bloemendaal- Overveen: Do Bond neme maatregelen, dat bij de distributie van groente, welke aan do veiling den minimuprijs niet op brengt en door het Rijk wordt gekocht, de handelaren worden ingeschakeld. PraeadvieB van het hoofdbestuur: Het voorstel van de afd. Bloemendaal-Over- veen betreft wel een bij uitstek belangrij ke materie Het H.B. acht het twijfelachtig of de handel reden heeft om inschakeling bij de hierbedoelde distributie aan behoefti- gen op prijs te stellen. Het H.B. meent evenwel, dat distribu tie van de op de veiling onverkochte groenten slechts in zeer beperkte mate toelaatbaar mag worden geacht. De toestand in den tuinbouw vercischt naar de meening van het H.B. in de eer ste plaats beperking van de aanvoeren ter veiling, door beperking van de teelt. Het steunstelsel zal mede daarop moeten zijn gericht. Het H.B. zal ten aanzien van de voorne mens der Regeering met de distributie van onverkoopbare groente waakzaam blij ven. Na een uitvoerige bepreking van het bestuurslid, den heer Ruhé. werd besloten in den geest van het hoofdbestuur. Aan de orde was daarna een inleiding door mr. F. J. H. Bach, directeur van het Centraal Hanzebureau, over het ontwerp- omzetbelasting. (De vergadering duurt voort). UIT DE OMGEVING leidschendam. Missienaaiclub „St. Martha". De pa rochianen van Leidschendam, die de ten toonstelling van bovengenoemde Vereeni- ging hebben bezocht, zullen allen eenparig moeten bekennen, dat het een schitterend geslaagde tentoonstelling is geweest. Er is in den afgeloopen winter door de meisjes heel veel vervaardigd, waaraan door allen ijverig is gewerkt onder de goede leiding van mej. B. Romijn en de dames van het Patronaat. De loterij ten bate van liefdadige instel lingen in de Parochie heeft de verwachtin gen ver overtroffen, vandaar dat we de Bt. Elisabethsvereeniging extra gedenken kun nen. Een woord van dank dan Voorzeker aan de Eerw. Zusters, die den geheelen winter de gelegenheid gegeven hebben deze hand werken te kunnen vervaardigen door bet afstaan van een schoollokaal, en verder aan allen, die hebben medegewerkt om de tentoonstelling zoo goed mogelijk te doen slagen. De cursus werd be-sloten met een zeer gezellige avond voor de meisjes, waar zij voor de door hun betoonden ijver op veel heerlijks zijn getracteerd. UIT DE RIJNSTREEK nieuwveen. Personalia. Als opvolger van den heer A. J. van den IJssel is benoemd tot commies bij de belastingen in de In spectie Alphen a. d. Rijn de heer K. van der Veen uit Groesbeek. Werkloozenaantal. Bij den agent der arbeids>bemidelidng staan than6 in geschreven 20 werkloozen, waarvan 13 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Ondertrouwd: Jac. Hoogeveen 27 j. en Joh. Elis. Wetter 28 j. Joh. Schalkwijk 29 j. en Petr. J. van Egmond 21 j. Alb. J. Freijee 23 j. en Joh. H. Balster 24 j. Overleden: Sophia Maria Torsten- sen 82 j. Wilhelmus Gerekink 78 j. Grietje Oderkerk 79 j. Gevestigd: Elis. Verwey van Nieuwer-Amstel Corn. Buijs en gez. van Mijdrecht Jac. Alewijn en gez. -van Aalsmeer L. Willemstijn van Ka- pelle a. d. IJssel. Vertrokken: A. J. v. d. IJssel en gez. naar Amsterdam O. J. Diamant naar den Haag J. W. Donk naar Ber gen op Zoom J. C. W. Sta-hl naar Bloemendaal G. A. van Egmond naar Uithoorn Adr. Verbij en gez. naar Hazerswoude P. Koffyberg naar Am sterdam. KOUDEKERK. Inenting. Donderdag 18 Mei a.s. dos namiddags te twee uur, zal aan de dok terswoning alhier de gelegenheid gegeven worden voor kostelooze inenting en hor inenting. Men vergeto vooral niet om trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. Gevestigd: Van Utrecht Gerhard A. Smidt en gezin van Alphen aan den Rijn E'rk Griffioen van Hazerswoude Willem van Vegten en gezin van Wa- geningen Hendrik Randcwijk van Al phen aan den Rijn Frans Ph. Koelewijn idem Willem M. de Regt van Hazers woude, Klazina W. Groen. Vertrokken naar Brakel, Aartje J. Schreuder naar Monster Anton W. van Wijngaarden naar Leiden Albertus IJdo naar Zoeterwoude Jannetje Spek naar Uitingeradeel, Sibbe de Vries en gezin en Roelof Hoogkamp. „Der Koningin mocht het behagen mij gedurende de zitting, die heden aajjvangt, te benoemen tot voorzitter van de Eerst Kamer der Staten-GeneraaJ erkente» lijkheid deswegen jegens H. Majesteit is groot. Onder zeer bijzondere omstandig heden aanvaard ik mijn ambt. Is immers eenerzijds het mij toegemeten tijdsbestek kort, anderzijds hebben de raadslieden van de Kroon hun portefeuilles ter be- sohikking van de Koningin gesteld. Ik spreek den hartgrondigen wensch uit, dat de ministcrieelo crisis spoedig die oplos sing vinde, welke onder Gods zegen strek ken moge tot heil van het zoo dierbaar vaderland." Deze rede wordt staande door de lo den aangehoord. op een colonne s0ld*aten ingereden. Op 22 Aug .jl. marcheerde een colonne genie-soldaten op den Utrechtsohen weg te De Bildt, toen plotseling een auto, welke uit de richting Zeist kwam, een links tegenkomende tram inhaalde en reohts passeerde en daardoor pardoes op dc colonne inreed, zoodat vijf militairen min of meer ernstig werden gewond. De auto mobilist werd door de Utrecbtsche Recht bank veroordeeld -tot 100.boete subs. 15 dagen hechtenis, benevenc 6 maanden intrekking van het rijbewijs. Vandaag diende de zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam. De verd., een Utrechtscbe koopman, voerde aan, dat hij door een tegenkomer verblind was. De tramsporen lagen van verd. links, doch do regel daar ter plaatse is, dat een tegen komende tram over het andere tramspoor dus tusschen tram en wegberm in, gepas seerd moet worden. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Sloten, zeide in zijn requisitoir, dat een dergelij ke verkeersregeling voor vreemdelingen zeer griezelig kan schijnen, doch voor hen die de situatie ter plaatse kennen, geen bezwaar behoeft op te leveren. Verd. was met de situatie bekend, hij moet echter onattent hebben gereden. Verd. staat niet als een wilde rijder bekend en was niet onder den invloed van sterken drank. Het O. M. requireerde bevestiging van de boete. Ontzegging van de rijbevoegd heid vorderde hij echter niet. Arrest 23 Mei. SCHAKEN Winterwedstrijd „Philidor". In de hoogste groep van dezen wedstrijd is de stand, nu wederom een aantal partijen zijn gespeeld, de volgende: P. J. v. d. Zeeuw 13 8 - 5 8 61.5 #/o H. I. de Nie 10 7 - 3 7 70 °/o G, Pels 11 6 1 4 6# 59,1 «/o G. J. Kooreman 11 5 3 3 6M 59,1 °/o W. F. Snieder 12 1 5 AM 45 °/o P. Herfkens 12 3 3 6 AM 37,5 °'o J. J. Abspoel 9 2 2 5 3 33.3 °/o J, de Boer 10 3 - 7 3 30 °/o In de tweede groep staat W. Plasmeyer nog Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. EERSTE KAMER. In de hedenmiddag te 2 uur aangevan gen zitting der Eerste Kamer heeft de voorzitter baron de Vos van Steen wijk de volgende openingsrede gehouden: steeds het beste met 8 punten uit 12 partijei (7 gew., 2 remise en 3 verloren). 60-jarig bestaan van-den Nederl. Schaakbond Dit jaar herdenkt de Nederl. Schaakbond zijn 60-jarig bestaan. Op Zaterdag 27 Mei a.s. des middags te 4 uur wordt een receptie ge houden in het Nat. Schaakgebouw te 's Gra- venhage. De verdere festiviteiten staan onder leiding van den Haagschen Schaakbond (in overleg met het bestuur van den Ned. Schaak- De Haagsche Schaakbond (waarbij ook het Leidscb Schaakgenootschap is aangesloten) schrijft een aantal wedstrijden uit, in de eer ste plaats, die om het kampioenschap van Ne derland, waaraan 10 spelers kunnen deelne men. Deze wedstrijd zal vermoedelijk 15 Juli a.s. beginnen. De 4 of 5 hoogstuitkomenden spelen daarna met 3 buitenlandsche meesters, daartoe uitgenoodigd, andermaal een wed strijd. Voorts worden de jaarlijksche groote bondswedstrijden gehouden, waaraan het vo rige jaar plm. 80 spelers deelnamen. Men is voornemens van den wedstrijd om bet kam pioenschap van Nederland twee dagen te Lei den te laten spelen. Dat belooft dus voor de Leidsche Schakers 'n heele attractie te wor den. LAATSTE BERICHTEN VERGUNNING VERE1SCHT VOOR DEN VERKOOP VAN CONSUMPTIE- MELK. Do Crisis-Zuivel-Centrale vestigt or <lo aandacht op, dat bij ministerieele besohik- king van 9 Mei 1933 no. 353 is bepaald, dat in do gemeenten: Noordwijkerhout, Noord- wijk, Voorhout, Katwijk, Rijnsburg, Schip luiden, De Lier, Vlaardingerambaoht, Maasland, Maassluis, Hoogvliet, Poortu- gaal, Rhoon, Barcndrecht, Heerjansdam, Hendrik-Ido Ambacht, Ridderkerk, IJs- selmonde, Sliodreoht, Maarsson en Maars- seveen met ingang van 28 Mei 1933 voor het verkoopen vervoeren en afleveren van consumptiemeik en daarmee gelijk te stel len waren (room, karnemelk, yoghurt enz.) een vergunning van de Crisis-Zuivel-Cen trale vereisoht zal zijn. Als consumptie- melk wordt ook beschouwd melk geleverd aan hotels, café's, restaurants, gestichten, kantoren, ziekenhuizen, bakkers, banket bakkers, bereiders van consumptie-ij6 onz. Dit wil dus zeggen, dat ieder grossier en handelaar in oonsumptiemelk, melk- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Susanna Agatha d. v. A. Ouwerkerk en P. Distelvelt. Elisabeth d. v. M. Bouman en M. C. Horrco. An na Cornelia Maria d. v. H. A. F. tease ling en Chr. O Aarts Theodoras Coen- radus Maria z. v. C. P. A. v. d. Zalm en E. VisBer. Overledon: M. A. Sohravendijk ongeh. vr. 80 j. J. C. Poppc ongch vr. 76 j. A. Chr. Terlouwvan Leeuwen vr. 49 j. H. de Heijden wedn. 92 j. slijters, melkinrichtingen, enz., die in bo vengenoemde plaatsen hun bedrijf uitoefe nen, hiervoor een vergmnnirig moeten heb ben, afgegeven door de Crisis-Zuivel-Cen trale. Aangezien hij, die op 28 Mei 1933 geen vergunning bezit, stagnatie in zijn bedrijf zou ondervinden, wordt belanghebbenden aangeraden, ten spoedigste de aanvraag voor een vergunning in to dienen. Deze aanvraag moet geschieden op een daar voor vastgesteld formulier, waarvan exem plaren in de gewenschtc hoeveelheid ver krijgbaar zijn bij de Crisis-Zuivel-Contralo, afdeeling Oonsumptiemelk, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage, onder duidelijke vermelding van naam, voor naam en adres. Uitdrukkelijk zij er op gewezen, dat boeren, die oonsumptiemelk aan melkin richtingen, melkslijters. grossiers enz. verkoopen, geen vergunning behoeven aan te vragen. Wol is zulks noodig voor boe ren, die de door hen gewonnen melk zelf aan gebruikers uitventen. EEN HUISZOEKING. In een perceel in de Trompstraat te 's-Gravenhage, waarin gevestigd is oen brochuren depot van de Vrije Socialisten, is een huiszoeking verricht. Een zeer groote hoeveelheid opruiend en godslas terlijk drukwerk werd aangetroffen en in beslag genomen. Uitvaart L. A. Roozen. Uit /eer onderscheidene kringen werd heden, zoowel door bijwoning van de plech tige H. Mis van Requiem in dc Parochie kerk van O. L. Vrouwe van Lourdes aan de Nieuwe Parklaan, als op de R. K. Be graafplaats aan de Kerkhof laan te 's Gra- venhage, blijk van deelneming en belang stelling gegeven bij de uitvaart van den heer L. A. Roozen, die als directeur van hotel Wittebrug en in diverse kwaliteiten van organisatorisohen en filantropiscüeu aard een algemeen bekende en geachte fi guur was. De H. Mis. die werd opgedragen dour Pastoor Van Dorp met assistentie van Pa ter Ambrosius en Kapelaan Witkamp, word bijgewoond oa. door den minister van Eco nomische Zaken en Arbeid, mr. T. J. Ver schuur, door oud-minister prof. mr. P. J. M. Aaiber6e en verschillende andere auto riteiten. Op den doodenakker werden talrijke autoriteiten* opgemerkt, onder wie do be sturen van de vele corporaties en instellin gen, waarin de overledene zitting had. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 10 Moi 1938 f L.K. Heden. I Industrie: AI« Kunatz Unu 26 26l/a Hurkels Patent 1778 177/g Calvó Delft crt.r. A 58 58 Kuctieuin Aocuuot 21/4 2 Ned Ford 1251/j 123 Philips Gem. Bezit 1361/g 136/7»/, Unl Lever 84>/4 941/2/94 Petroleum: Kon OU# 1561/8 156t/a/»/4 Perlak 85 Vs 87 Rubber: A dam Rubber 687/lfl 87»/4 Dell Bat Rubber 266/8 265/g Yico 31 81 Serbadjadi 201/a 21 Scheepvaart: r» 20 20 Ned. SohoepvUnio 671/4 661/, Oude Boot 14 lSVa Mijnbouw: Boeton 12 Va 121/3 Alg Exploratie Mi 123»/4 1233/4 Suiker: H V A dam 196»/, 198/7l/a Vorstenlanden 441/a 431/4 Java Cultuur 1351/2 137 N I 9 U. bbi/j «8 Tabak: Del) Ma 120»/5 1241/a Senemhab 130 132 Deli Bat Tabak 1327/8 1321/a Oostkust 17Va 18 Amerik. Fondsen: Am. Smelting 23 23 Anaconda 07/, 10 Aee Ghb Electr l8/4 17/8 Bethlehem Steel 2IV2 21fl/8 Cities Service 2®/l« 2%e Central Public. •Vi« l/a Continental Oil 8I/4 •s Gen Aviation 67/li «7/ie Int. Nickel Hi/a iWs Kennecott Copper l«Va 14 Milwaukee 9h$ 2 Ld, Pre! 3i/s 3»/» Keesport Tin Platt 65 66 North American 20 20 Nevada 6"*» 68/4 Shell Union f'Vg 65/a United St Leather 5Va 57/8 Union Pacific 693/4 70 Wabash 21/4 Tidewater Ass. Oil 4% United St. Steel 401/g W/a/JU'/,a BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. W1SSELNOTEERINOF.N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.40 Londen 8.41'2 New York 2'15 Parijs 0 77 Brussel 84.59 Zwitserland 47.9/i/o Milaan 13.07»/2 Mad nd 21.85 Oslo 42.80 Kopenhagen 37.60 Stockholm 43 70 Weenen Praag 7.4 U/2 Boedapest Prolongatie 1 l'4 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De speculatieve beweging, die do go- heele vorige week haar stempel op do Amsterdamsche fondsenmarkt drukte on die Zaterdag na het sluiten van de beurs haar hoogtepunt bereikte, is doodgcloopon op de onwrikbare houding van do rcgec- ring en do directie der Ned. Bank om den gouden standaard ten onzent te handha ven. Degenen die uit vrees voor den gul don zijn overgegaan tot verkoop hunner obligaties en aankoop van aandoelen, gaan nu weer tot tegenovergestelde transacties over. Op de aandoelenmarkt voltrok zich dan ook een algemeene reactie, waarbij do handel van beperkto afmetingen was. In Kon. Olios was de affaire echter nog vrij ruim, daar de beroepshandol zioh flink weerde. Do noteering lag enkele punten lager. De Amerikaansoho soorten waren nauwelijks prijshoudend. Van do Industrioo len waren Unilevers flauw en ongeveer 3 pet. beneden het vorige slot. Philips zagen zich eveneens enkele punten ontgaan. Aku's geheel verwaarlosd. Ford zotten vast in, doch in het vorder verloop liep do notecring tot ondor het vorig peil terug. Van de Cultuurwaarden hadden H. V. A.'s ernstig te lijden; het fonds reageerde on geveer 5 pet. en ook dc minder oourante Suikers waren flauw. Tabakken on Rub bers aan den zwakken kant. A'dam Rub bers verloren ongeveer 4 pet. 6cheepv. en Mijnw. liepen terug. Amerikanen geduoht. Nederl. Obligaties krachtig in herstel, Duitscho leeningon weinig veranderd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 10 Mei. Vee. Aanvoer 4 wagens geslachte runderen uit Dene marken. 337 vette kalveren lo kwal. 5664 oent, 2o kwal. 445-1 cent on 3o kwal. 32 40 cent per kg.; 80 nuchtere kalvoron 3 4.50, 318 varkens, vlceschvarkens 3839 cent, vette 3335 cent cn zware 3638 cent. Overzicht: Vette kalveren groote aanvoer, lo kwal. willig en prijshoudend, de andere soorten traag en do prijzen la ger. Varkens weinig .aanvoer, geen han del, meest voor grossiers besteed. WOERDEN, 10 Mei. Kaas. Aan voor 270 partijen kaas. Met rijksmork lo kwal 25 —28.50, met rijksmerk 2e kwal. 21—24. Handel matig. V000RSCH0TEN, 9 Mei. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 2.30—2.50, cendon- cieron 2.202.40 per 100 stuks; kippon 6070 oent, hanen 5—6 cent, konijnen f 1.50—2.60 en duiven 15—20 cent por stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 0 Mei. Groentcnveiling. Sla 0.40—1.50 per 100 krop, spinazie 35 cent, andijvie 47 cL per kg., bloemkool 37 cent per st.uk, aardbeien 1317 cent per doosje, pculon 2.70—3.80, snijbooncn 3.60 per 10 pond. ST0MPWIJK, 9 Mei. Eierenveillng. Aanvoer 9993 stuks. Prijzen: kippeneooren 2.352.85, eendeneieren 1.05-^3.80 per 100 stuks, ganzeneieren 6—8 cent per stuk VINKEVEEN, 8 Mei. Groentenvelling. Poulon 4656 cent, kassnijboonen lo soort 80 cent, kassnijboonen 2e soort 50 cent, por kg.; Tomaten A 20—32 cent, B 27 31 cent per pond; komkommers gele le soort 1820 cent, 2e soort 1215 oent en bloemkool 718 cent por stuk; kropsla 1 3 cent per krop, vellen 18 cent per kist, HArdbcicn 72 cent j>cr pond, idem per doosje 20 cent,rabarber 2—4 oent por bos, spinazie 21 cent per kg., postelein 11 14 cent por kg., poon 16—20 cent per bos radijs 1017 cent per 10 bos. DEN HAAG, 9 Mei. Veiling van Land en Tuinbouwproducten. N. V. (Nieuwe Groentomarkt). Rozen: Butterfly 2.00, Briarcliff 1.90, Hadley 28.— alles por 100 stuks; Tulpen: Bnrtigon 7 cent, Kre- lage 5 cent beide per bos; seringen 5 cent per tak, Irissen 8 cent per bos. Lathyrus 11 cent por bosje, Lumosa 13 cent per bosje, Hangers 10 cent, Hortensia 1.00 1.00, Palinon 1.202.00, kleine cactus sen 8 oent, Vctplantjcs 6 oent, Cineraria 14 cent, Geraniums diverse soorten 12 14 cent, Begonia's 6 oent, Rozen div. soor ton tot 21 cent alles per stuk of pot, Gla diolen 50 cent por 100 stuks. VEUR, 9 Mei. Eierénveiling. Café Het Wapen van Veur", Aangevoerd 54373 stuks Prijzen: 52312 kippeneieren 1,85—2.45, 2014 eendeneieren 1.402.00, 47 ganzen eieren 7—15 cent per stuk, 582 kippen 0.401.00, 2 eenden 70 cent, 102 konij nen 30200 oent, 40 duiven 15—25 cont per stuk. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 9 Mei EiOrCnveiling. Aanvoer 8920 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.102.70, eenden eieren 1.002.20 per 100 stuks; boter 5560 cent per pond, kaas 2026 cent per pond, kippen 3550 cent en konijnen 50 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3