DINSDAG 9 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN D© Raad dezer gemeente kwam 8 dezer in spoedeischende openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden; (voorzitter de Burgemeester, tevens secre taris, die na opening der vergadering de notulen der vorige vergadering leest, wei fel onveranderd worden goedgekeurd. Een volle tribune. De voorzitter zegt, dat aan do volle be zetting van de publieke tribune wel te zien as, waarom deze spoedeischende vergade ring is belegd, en wel naar aanleiding van liet feit, dat Zaterdagmorgen alle steun trekkende werkloozen bij hem zijn geweest om steun. Daar in de vorige vergadering is bepaald, dat na 1 Meri geen steun meer kon worden verleend, heeft dan ook gee nerlei uitkeering plaats gehad, maar heeft de voorzitter deze vergadering toegezegd; eerder kwam geen verzoek in, ofschoon op voldoende wijze bekend was gemaakt, dat met uitkeering werd gestaakt. B. en W. hebben zoo juist een en ander overwogen; de Minister heeft reeds eerder Rijksbijdrage tot 6 dezer toegezegd, en 'heeft verder meegedeeld, genoegen te ne men met de verlaagde steunbedragon en de wijzigingen daarin verder den 27en Maart gebracht, terwijl ook genoegen kan worden genomen met de samenstelling der Commissie. Aan de hand van de regeling, zooals die bij de Wcrkloozenkassen geldt, willen B. en W. een regeling stellen, zoodat uitdruk kelijk bepaald zal zijn, dat men gedurende een zekeren tijd niet kan worden gesteund, maar voor deze regeling is noodig alle ge gevens volgens den feitelijken toestand te verzamelen en daaruit conclusie te trek ken; heden ontbrak daartoe de tijd, waar om voorgesteld wordt de tegenwoordige re geling voorloopig nog van toepassing te verklaren tot uiterlijk 27 dezer, behoudens goedkeuring van den Minister, met inacht neming dus van de op 27 Maart voorge stelde en thans goedgekeurde wijzigingen. In dien tusschent.ijd zullen B. en W. de de door hen overwogen regeling verder uit stippelen en zoo noodig den Raad voorleggen. Algemeen, als voorgesteld, wordt beslo ten. Gijsb. v. Tol heeft den voorzitter meege deeld, dat deze hem zou hebben toegezegd, de contributietoeslag te mogen ontvangen, wat de voorz. niet kan gelooven, omdat het raadsbesluit indertijd sprak van steuntrek kende gezinshoofden of kostwinners; voor v. d. Kley en Sparreboom geldt hetzelfde. De voorz. zou met hdt oog op deze drie personen wel graag vernemen, of men op zijn besluit denkt to moeten terug te ko men; B. en W. stellen voor het ongewijzigd te laten, omdat de reden tot toekenning der toeslag was gelegen in het feit, dat de twee genoemde groepen kosten wegens huur, brandstoffen, enz. hebben, die kost gangers niet hebben. De Raad wijzigt bet besluit niet De Commissie stelt voor, te bepalen, dat alle «teuntrekkenden een verklaring moe ten teekenen, waarbij de Burgemeester of diens gemachtigde, inzage kan verkrijgen bij spaarbanken, dit voor het geval, zioh onder de steuntrekkenden personen met bezit mochten bevinden, in welk geval de steun niet mag worden uitgekeerd; wordt algemeen besloten. Onder de ingekomen stukken bevindt zioh: de mededecling van de herbenoe ming van W. J. Bocxo als Burgemeester; wethouder van der Weyden wenscht den Burgemeester geluk met deze herbenoe ming en spreekt de wenscih uit, dat hij nog vele ja-ren op dezelfde wijze hier moge aanwezig zijn; wethouder Brunt sluit zich daarbij aan en meent dit te mogen doen namens alle ingezetenen, die deze herbe noeming op prijs stellen. De voorz. dankt voor al deze goede wen- schen en zegt, te hopen, nog vele jaren in dezelfde prettige samenwerking met dezen Raad te mogen samengaan in het dienen der gemeentebelangen, echter het liefst on der betere omstandigheden, gelukkig niet veroorzaakt door de aanwezigen, maar die er allen toch de gevolgen van ondervinden. Van Nieuwveen is ingekomen de mede- deeling, dat ons aandeel in den gemeen- schappelijken dienst ingevolge de Vleesoh- keuringswet over het tweede 'halfjaar 1931 minder is dan aanvankelijk medegedeeld, en wel 80. Van den keuringsdienst voor waren te Leiden is ingekomen het rapport over het eerste kwartaal 1933 van gedaan onder zoek, waaruit blijkt, dat niets is afgekeurd. Van Nieuwveen is ingekomen een ver zoek of wij ons kunnen vereenigen met het door den Raad dier gemeente in December 1932 genomen besluit tot een tijdelijke wed- dekorting voor 1933 ad 5 pet. voor het per soneel van den Vleeschkeuringsdienst; dit blijkt algemeen het geval te zijn. Op hun verzoek wordt aan v. Wouden berg, Brunt, Poel en K. Egberts, teruggaaf van schoolgeldverleend, terwijl verder en kele kwesties over hondenbelasting, of worden aangehouden, of afgedaan. Op diens verzoek wordt aan W. de Graaf de indertijd in mindering gebrachte gulden steun per week in verband met het feit, dat hij niet meer georganiseerd was, weer toegekend. Van W. de Graaf is ingekomen een ver zoek om beschikbaarstelling van kleeding en klompen voor zijn schoolgaande kinde ren. B. en W. adviseeren hierop niet in Ie gaan, omdat dit nu niet op den weg der gemeente ligt, terwijl de consequenties van oen dergelijk besluit momenteel niet te dra gen zullen zijn; naar de meening van B. en W. lig het meer op den weg van Dia^ conie, Armbestuur en tegenwoordig Crisis comité, of van vcreenigingen, daartoe in het leven geroepen, zooals die in sommige gemeenten bestaan. Algemeen beschikt de Raad afwijzend op het verzoek. Op advies van de Gezondheidscommissie te Bodegraven en op voorstel van B. en W. wordt een tweelingshuis ars. 22 en 222 te Noorden, onbewoonbaarverklaard, en do ontruimingstermijn op zes maanden ge steld. Op een schrijven van het gemeentebe stuur van Nieuwkoop inzake verplaatsing van cfe hoofden der O. L. scholen in het dorp aldaar en te Noorden en ontslag en opheffing der O. L. school te Noorden, wordt algemeen ingegaan, nog te meer daar roeds eerder tot de opheffing der sohool werd besloten. Verhooging der belastingen. In verband met het feit, dat over 1932 meer aan werkloozensteun, onderstand aan behoeftigen en in natura en subsidie aan werklooaenkaseen is uitgegeven dan oor spronkelijk geraamd, is alsnog noodig, dat naar nieuwe middelen wordt uitgezien, cn kan alsdan een gedeelte van het vermoede lijk nadeclig slot over 1932 in den dienst 1933 worden gebracht; met het oog hier op ie bekustingverhooging noodig cn kun nen alleen dus nog de opcenten op de fondsbelasting van 80 op 100 worden ge bracht; de voorz. heeft oen en ander in den Haag besproken; daarnaast is nog mogelijk, storting van oen gedeelte of der geheele winst van het G.E.B. ten bedrage van 700.ovor 1932 in de gemeentekas; ook ia een van beide mogelijk, maar noo dig geacht wordt, beide te doen. De heer Brunt is er niet voor de geheel© bedrijfswinst in de gemeentekas te storten met het oog op de oninbare posten en mo gelijk lager verbruik daardoor. Do Raad schijnt het hiermede algemeen eens te zijn, waarom besloten wordt de helft te reeor- veeren en 100 opc. te heffen. Hierna slui ting. LEIDSCH JAARBOEKJE. Ter drukkerij van P. J. Mulder en Zoon is verschenen het vijf en twintigste deel van het Jaarboekje voor Geschiedenis en Oudheidkunde van Leiden en Rijnland, te vens orgaan van de Vereeniging „Oud Lei den". Dit boekje bevat bet verslag der Ver eeniging over het afgeloopen jaar, de sta tuten, een korte kroniek van Leidon en Rijnland. Een „In Memoriaal" wordt geschreven over Jan Gilbrand Striening, prof. mr. E. Heeres, Frits Hopman, G. A. de Bruyne, Jac. Tjalsma, Ds. J. A. Prins, Dr. J. Brui ning, Dr. N. J. Beversen, prof. dr. J. H. Zaayer en prof dr. J. C. Kluyver. Verder bevat het Leidsch Jaarboekje lezenswaardige artikelen over: Wat oog getuigen over de ramp te Leiden in 1807 vertellen, Thorbecke en het Leidsche Huis- zittenhuis, het ontslag van jhr. dr. Ph. F. B. vin Siebold, Deensch familiebezoek in Leiden, in Mei 1836, C-ornelis van Aecken. Een compagnieuithangbord, De Leidsche Zoutkeet, een belahgrijke aanwinst voor de prentverzameling van het Gemeente-Ar chief, de Leidsche muziekboekerij en een lijst van werken, betrekking hebbende op Leiden en omgeving. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Volkstelling. Bij de 10-jaarlijkeche volkstelling is gebleken, dat de bevol king in deze gemeente naar de kerkelijke gezindheid als volgt is verdeeld: Ned. Herv. 1619 m. cn 1578 vr.; W&aJsch Herv. 2 m. en 3 vr.; Rem. Geref. 46 m. en 53 vr.; Chr. Geref. 128 m. en 169 vr.; Doopsgez. 11 m. en 8 vr.; Evang. Luth. 15 m. cn 14 vr.; Geref. kerken 672 m. en 656 vr.; Roomsch-Kath. 924 m. en 865 vr.: Oud Rocwnsch 7 m. en 7 vr.; Ned. Isr. 5 m. cn 5 vr. Anderen 63 m. en 46 vr. Geen gods dienst 490 m. en 318 \T. Geboren: Joannes Petrus Bernardus, z. van P. J. Kortman en H. R. Kempen. Johannes Cornells, z. van J. v. d. Velde en J. Boogaard. Helena, d. van J. Th. de Wit en W. M. Benschop. Petrus Alber- t>us, z. van A. C. Looman en J. M. de Wit-. Getrouwd: W. G. Vermeulen en M. J. v. Vliet. Overleden: Dirk Frets 65 j. Wig- lius Sohultetus Venema 59 j. Corneiia Belt echtgenoote van A. P. Houdijk 56 j. NIEUWVEEN. Kerkbestuur. Door Z. H. Exc. den Bis schop van Haarlem is benoemd tot lid van het R. K. Kerkbestuur onzer parochie dc heer Th. Vink, wegens vertrek van den heer A. Verbij naar elders. In gelijke func tie werd herbenoemd de heer M. Noten boom. WOERDEN. Honger? Zaterdag heeft 'n onbekende zich door openschuiving van 'n raam toe gang verschaft tot de keuken van V. D. Alle kasten werden nagesnuffeld en een kan melk leeggedronken. Verder werd niets vermist. Bij den heer v. T. werden 20 kippen eieren leeggeslurpt. Dc schalen bleven de stomme getuigen. Een ernstig ongeluk voorkomen. Gis teravond had in de Voorst-raat een ongeluk plaats, dat wondorgoed ie afgeloopen. Een tractor met aanhangwagen van Paul Kaiser's beschuitfabrieken uit R'dam rcod langzaam, vanwege de door 'n paeseerend muziekcorps veroorzaakte drukte, in de giehtang Leiden. Rechts hiervan fietste al balanceerend de 16-jarige V. B. uit Kamc- rik, eveneens in de richting Leiden. Op 'n gegeven moment verloor 't meisje haar evenwicht en viel juist tusschen tractor en aanhangwagen voor de wielen. Door do tegenwoordigheid van geest van bakker B., die op de treeplank sprong en: „Terug!" riep, werd voorkomèn dat de wielen over 't lichaam gingen. Hevig bloedend werd 't meisje in 'n slagerswinkel binnengedra gen, waar dc. Giesen de eerste hulp ver leende. Er bleek niets gebroken te zijn; behoudens ?dhaafwonden aaji gezicht en boenen kwatn zij er dus goed af. Per auto is zij later naar huis vervoerd. De fiets was zoo dubbel gevouwen, dat t stuur op 't zadel zat. Natuurlijk veroorzaakte dit ongeluk 'n groote drukte en opstopping. Wij hoorden de opmerking maken„De Rijn moet dicht". V.E.P.-nieuws. Zondag speelde 'n com binatie van V.E.P. II en III te Vleuten tegen P.V.C. I. Zij wisten in 'n aardige wedstrijd 'n flinke 41 zege te behalen. De Zweminrichtingen. Maandagmid dag werd t' zwembad aan *fc Plantsoen weer opengesteld. Zaterdag a.s. volgt do Zwem inrichting aan den Niouwendijk. LAATSTE BERICHTEN DE OPENINGSZITTING DER STATEN-GENERAAL. Men schrijft ons uit den Haag: Met, hetzelfde ceremonieel, waarmede de zitting dor Staten-Generaal Zatordag gesloten is, is vanmiddag de buitenge wone zitting der volksvertegenwoordiging geopend. Zeven minuten vóór één verliet de Minister vaan Staat, minister van Bin nen!. Zaken jhr. mr. Ch. J. M. Ruys dc Boerenbrouck, in ambtsgewaad gekleed, het paleis aan hot Noordoinde om als dan plaats to nemen in een gala-nofrij- tuig, met twee paarden bospannen. De koets werd voorafgegaan en gevolgd door detachementen huzaren, onder bevel van luitenant de Vries. Den Minister was uitgeleide gedaan door den Hofmaar schalk, baron de Smet'h. De stoet ging langs denze'fden weg als hij Zaterdag reed. Aan den ingang van het Tweede Kamergebouw fungi erdo een detache ment politietroepen nis cercwacht. De voorzitter, mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, opent te 12.45 uur de vergadering. Van de aanwezige leden dor Staten-Gencraal zijn ecnigen in gala-gewaad gekleed. Aanwezig zijn oa. de als Kamerleden gekozen ministers. De soc.-dem. fractie woont de opo- ningszittang bij. De communisten zijn afwezig. De voorzitter benoemt, tot loden der oommissie van in- en uitgeleide do hoe ren SHngenberg, Janssen de Limpcrs en ter Haar (leden der Eerste Kamer), Duy- maer van Twist, dr. Vos, Slotemaker do Bruine, Bongaerts en v. 'Dijk (leden der Tweede Kamer). De beide eerstgenoem- den dragen het costuum van le Kamer lid, de hoeren dr. Vos en ter Haar dat van wethouder van Amsterdam, Duy- maer van Twist de generaalsuniform, do overigen het galagewaad van minister. De minister van Staat, de minister van Binnenil. zaken do heer jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, houdt, na te zijn binnengeleid, de reeds vermelde rede, waarna hem door dezelfde com missie uitgeleide wordt gedaan. De voorzitter sluit to 1.05 uur de ver gadering. CONTINGENTEERING VAN ROGGE EN ROGGEMEEL. Do Staatscourant van heden zal een Kon. besluit bevatten, waarbij de invoer van roggemeel cn roggebloem wordt ge- contingeerd. Het percentage i« vastgesteld op 100, tor- wijl als basisjaren gelden 1931 en 1932. De contingenteering geldt voor den tijd van één jaar (1 April 193331 Maart 1934). BOTSING TRAM EN AUTO. Dinsdagnacht is op den weg te Velden bij Venlo een DuitSche vrachtauto uit Diis- seldorf, geladen met groenten, komende uit Delft, door de tram aangereden en ver nield. De chauffeur van de auto werd zeer ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Men vreest voor zijn loven. Zijn vrouw, die eveneens in de auto was gezeten, bekwam geen letseL DE NEK GEBROKEN. Het 11-jarige jongetje van den land bouwer J. te Mook viel van oen boerenkar cn brak zijn halswervel. Het knaapje was op slag dood. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maart je, d. van Th. M. Ovordijk en W. A. v. d. Bnrg. Jajwje, d. van W. Baart en H. Stikkelorum. Ru- dolf Johannes Wilhelmus, z. van J. B. Sie- belink en G. Mulder. Cornells, u van C. Dreef en G. C. Braxhoven. Francois Jules Amand, z. van F. J. A. Borsboom cn L. Claven. Jacobus Hendrikue, t. van P. F. H. Baggerman cn 0. H. Jacobs. Gcrritjen Jacoba, d. van II. van Daan cn A. J. Jansen. Ja co ba Elisabeth, d. van H. J. Koet en H. v. Gclderon. Nico laas Jo hannes Marie, s. van N. B. M. Vreeburg en W. B. M. Engels. Noach, z. van N. le Mair en J. G. C. Schimmel. Adrian»» Johannes, z. van A. J. Jordaans en T. v. Leeuwen. Xavier Francois Henri, z. van J. A. H. Cranssen cn D. C. W. Koek. Picter Cornelia, z. van W. Breedevclt en J. A. M. Korpershoek. Margaretha Hen- drica üatharina, d. von P. Lardée en H. M. v. d. Wetering. Ondertrouwd: J. J. H. Soheeren jm. 32 j. en E. Dorsman jd. 25 j. A. H. Schaap ;m. 21 j. en H. E. Vinkestein jd- 22 j. J. J. Heemskerk jm. en M. van Wijk jd. Gehuwd: W. J. Biegstnaaten jm. en C. R, W. Döll jd. Overleden: van der Velden-van Rijp wede. 60 j. A. C. Eradus-Wegnian wede. 76 j. F. Offernwyi wedn. 73 j. A. A. Plug dr. 19 j. J. Rijnsburger m. 65 j. WISSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.40 Londen 8.42'/4 New fork 2.l5'{/4 Parijs 9 70"/8 Brussel 34.59 Zwitserland 47.95 Milaan13.02l/2 Madrid 21.30 Oslo 42.70 Kopenhagen 37.45 Stockholm 4345 Weeoen Praag 7.41 Boedapest Prolongatie 11/4 pet. OFFERBLOK MEEGENOMEN. Uit 'Rtoermond wordt gembld: In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in do parochiekerk van Peij te Echt. De dieven hebben een offerblok, dat met een Lips-slot was gesloten, niet kunnen openen en hébben daarom het of ferblok, dat goed wat» gevuld, eenvoudig geheel en al meegenomen. DIESEL-ELECTRISCHE KRACHT VERVANGT STOOM. Wij vernemen, dat ook op do lijn Nijme genVenlo van den Maasbuurtspoorweg de stoomkracht zal worden vervangen door Dieael-alectriache kraoht. TELEGRAMMEN MOORDENAAR TERECHTGESTELD. BERLIJN, 9 Mei (V.D.). De metselaar Ernst Rein6, die op 1 Mei 1961 in het per ceel Goseow-Strasbe 10 te Berlijn den po*t- looper Schwan op afschuwelijke wijze ver moordde en na zijn slachtoffer beroofd te hebben, met zijn zustor naar Italië vlucht te, waar hij gearresteerd werd cn op 12 De cember 1981 in Duitschland werd tor dood veroordeeld, is hedenmorgen te 6 uur op de binnenplaats van de gevangenis Plotzeiuoc terechtgesteld. VEROORDEELING VAN COMMUNISTEN. PARIJS, 9 Mei (V.D). Uit Saigon wordt gemeld, dat aldaar een proce* is beëindigd tegen 121 Anamitischo Communisten. Acht hunner werden ter dood veroordeeld en achttien anderen tot levenslangen dwang arbeid. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 2.10—3.00, kom kommers 515, bloemkool I 9—16, bloemkool II 38, pieterselie 0.50 LIO, prei 5.70—1.60, radijs 0.60—1.80, kropsalade 0.402.30, seUierie 0.50 1.40, wortelen 1018, perziken 25. per 100 kg.: kroten gekookt 23, snijboo- nen 6606, witloof 111-8, peulen 5064, postelein 1018, spinazie 5, ui©9n 1.00—1.50, wortelen 1.40—8.00, 9 Mei. Vette Varkens. Totale aan voer 331 stuk». 312 zwaar 2930 cent. en 19 lidht 28 cent- per kg. levend gewicht. Handel zeer matig. ROTTERDAM, 9 Mei. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 217 paarden, 1190 ma gere runderen, 186 vette kalveren, 135 gras kalveren, 8 varkens en ovcrloopers, bokken en geiten, 781 vette rundere-n, 1175 nuchtere kalveren, 20-1 schapen of lamme ren en 25 biggen. Prijzen per ha4f kg.: koeien 1518, 22.526'en 2729 cent, os sen 1517, 2022 cn 2426 cent, stieren 1517, 1820, en 2123 cent, vette kal veren 27.532.5, 4045 en 5052.5 cent, Prijzen per stnk vnn mager vee: melk koeien 110230, stieren 50270, gras- kalveren 2060, werkpaarden 90180 slachtpaarden 80180, hitten 3575, nuchtere fokkalveren 5.5010, nuchtere fdachtlcal veren 25.50, kalfkoeien 120 250, pinken 3065, vaarzen 00100, biggen 6—12, biggen per week 0.60 1.00. Overzicht! De aanvoer van vette koeien en ossen tamelijk, iets vlnggeren handel, dwat hoogere prijzen. Een enkel prima exemplaar tot 2 cent boven rvotco- ring. Stieren met. flinken aanvoer. Handel iets beter en prijzen hoog er. Aanvoer vette kalveren kort, handel williger en prijzen iets stijgend. Eon enkel prima kalf tot 5 oer>t boven noteering. Op de lagere markt was do aanvoer van melk- en kalf koeien niet zoo groot als vorigo week. Handel iets beter, en iets hooger. Jong vee tamelijk ruim aangevoerd. Handel stroef, prijzen iets lager. Nuchtere fok- slachtkalveren mot ruimen aanvoer van tamelijken handel. Voor het leven bleven de prijzen gelijk, terwijl voor den dood iets meor besteed werd. Aamroer graskalveren niet groot, handel stil en prijzen vrijwel stationair. Werk- en slachtpaarden en hit ten flinke aanvoer, luie handel, dezelfde or u/en moeilijk bedongen. Biggen met BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lux or: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. kleinen aanvoer, handel tamelijk vlug, prijzen hooger. Schapen tamelijke aanvoer handel slecht-, prijzen wederom iets lager. R0TETRDAM, 8 Mei. Buitenl. Granen Stemming kalm. Rogge 72-73 ko«. Zuid-Russisdhe disp. 3.80, 7778 kos. Noord-Russische db|L 4, 77 kos. Hongaarsehe disp. 3.80, Ca nada na 2 disp. 3.85, 75 76 kos. Bahia Blanca aangek, 3.60, 72—73 kos. Duite-ch Poolsohe, dkp. 3.80, idem, spoedig go- wooht 3.70 Gerst 62 ko»«. Donau disp. 72. 63—64 kos. Zuid-Rueeischo disp. 73, 70 kos. La Plata disp. 78, 6566 kos. La Plata, aangok. 75, 626S kos. La Plata aangek 73.v Haver 5263 kos. Bohcoiusche aangok. 3.75, Canada 3, disp. 4.50, Canada Feed I haver, disp. 1.30, M kos Russi sche disp. 3.86. Mais per 9000 kilos gele 1, i Plata nieu we oogst, aangekomen 73, id. «toornend naar aank. 71.50—70. gele I-a Plata oude oogst aangek. 71, Donau-Galfox disp. 6665, idem etoomond 61, Bessaroibi- ftche diep. 64, Russische witte en mixed disp. 70, witte Afrikaanscbe no. 2 disp. TI- BODEGRAVEN, 9 Mei. Kaas. Aange voerd 293 partijen Üoudsoshe kaas, w. o. 290 met rijksmork, totaal 11.8-15 stuks, we gende 106.(506 kg„ prijs niet Rijksmerk lo soort 26—28.50, 2e soort 2124, Han del matig. BOSKOOP, 8 Mei. Bloemenveiling. Rcfzea per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1623 cent. Marcel Rouycr 16—30 cent, Haxlley 3053 cent, Claudius Fer net 15—26 cent, Columbia 1526 cent. But torfly 1525 cent, Mac Keller 20—32 cent, Wilh. Kordes 3552 rent. Mine Jules IVou- ohé 30 cent, Roealandia 19 '10 cent, J lorex 2555, Phoebe 30—52, Hoover 50—70 ooit, Chns. P. Kilham 30—51 cent, Kdith Helen 4065 cent, Aug. Nback 2urt., Else Poulson 70120 cent, Gloria Mundi 50—75 ocnt. Dainty 3060 cent, Ellen Poul sen 4062 cent, v. Bossoin 20—13 cent, Paul's Scarlet 3064 cent, Briarcliff 22 34 cent, Galden Salman 4062 cent, ('alia 6090 cent, Anemonen 710 cent. Lathy rus 812 cent, Iris 1020 cent. Lelies to- mcntosa 80100 cent, Lelie*- regale 40 50 cent, Gerbcra 80 oent, Clematis Du- randii -1060 cent, Clematis Prins Hen drik 1.703.30. idem Mr. Patijn ^o rent, idem The Pre«ident 1.502.00. Blind. Pink Pearl 915 cent, klem Cutoiwbioreo 1015 cent. HAZERSWOUDE, 9 Mei. Veiling. Aanvoer 14511 eieren. Prijzen: kippen eieren 2.202.70, eendeneieren 1.70 2.00 per 100 stuks; hanen 1.70 per stuk. DEN HAAG, 8 Mei. Veiling Land- en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe Groen temarkt). Groenten en* fruit veiling. Eieren 54—60 kg. per 1000 2.07 2.10, 60 'kg. |>er 1000 2.292.31 68 kg. id. 2.80—2.81, prijs per 100 «tuks. Asperges 26 cent per bos, bloemkool 1018 cent per stuk, bos wortel» 10 cent, radijs 1.50, rulj&rber tot f 3.20 alles por 100 bos, sla tot 2.50 per 100, postelein 1215 cent, uien 3 rent beide per kg., waschpcrn 5 cent per kg., gek. kroten 3 cent per kg., spinazie 35 et. jier kist, storreker» tot 9 cent per bakje, doperwten 19 cent per L.blikaardappelen Blauw p. 1.00, Zecuwschc Blauwe 1.10 per H.L., Appelen Culemuii» tol, 9.5 eenl, lier kg., Amerik. appelen Jonathan* 3.50 Wincsap 4.50 per kist, Dadels 12 cent per doe je. Sinaasappelen 4.106.00 per kist, Walnoten 16 cent per kg.. Tomaten 21 oent per pond, Aardbeien 59 75 cent l>er pond, perziken 8 cent per sink. R0EL0FARENDSVEEN, 8 M-i. Groentenveiling. Aardbeien It 1 cent p. doosjg, sla 0.40— 2.90 jer )00 krop, an dijvie 14 cent, spinazie 24 cent, po-ie- loin 12 cent per kilo, bloemkool 2 10 oent ]>er stuk, peulen 2.70—3.90, snijbooncn 3.40—3.00 jK»r 10 pond. TER AAR, 8 Mei. Centrale veiling. Peulen por 10 pond 2.30—3.60, doppers 310, snijboon en por 10 kg. 7.50 - 7.00, stek 1.10, andijvie per kbl 10It cent, peen 7.8015.10 per 100 bos, postelein per kg. 913 cent, raapstelen 1.00, bloem kool 323 oent, sla 0.40 _'.70, nina/.io 24 oent per kg., aardbeien II- is oent, komkommer* 6 cent, snijbiet per kist 1!) cent, radijs 1.10, prei 0.40. zuring per kist 17 cent. Over liet algemeen waren do prijzen beter als Vrijdag, van doorge draaide producten behoeven wij vandaag gelukkig niet te schrijven. Voort chocolad^ vorm van^löClt|6 Een specialiteit

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3