MAANDAG 8 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD rAü. GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Zaterdagmiddag ongeveer kwart over 4 is op de Rijksweg bij de Burgervlotbrug te 't Zand de ongeveer 42-jarige heer N. v. K. uit Rotterdam, hoofd der expeditieonder neming fa. v. Koningbruggen, door een luxe auto uit Leeuwarden aangereden en vrijwel op slag gedood. Bij het passeeren van een andere auto slipte de luxe wagen waarbij het slachtoffer werd geschept en tegen een brugwachtershuisjo werd ge smakt. Het slachtoffer is later naar het Ziekenhuis te den Helder overgebracht. De politie stelt een onderzoek naar de schuld vraag in. HET GEHEIMZINNIGE AUTO ONGEVAL BIJ MOERGESTEL. Betreffende het geheimzinnige auto ongeluk op den Moergeatelschenweg, kun nen wij nog mededeelen, dat de auto het nummer droeg N 9024, afgegeven ten name van een Tilburger. Deze is door de politie Zaterdagmorgen te Tilburg verhoord. Het slachtoffer blijkt te zijn Leenhouwers, uit de Tuinstraat te Tilburg en zou door den Tilburger zijn aangereden. Waarom deze na de botsing is doorgereden, wordt thans door de politie onderzocht. De toestand van het slachtoffer, dat ge huwd is en vader van acht kinderen, i6 zeer critiek. Uit het getuigenverhoor is komen vast te staan, dat L., per rijwiel uit de richting Den Bosch komende, links van den weg reed en eerst op het laatste oogenblik naar rechts uitweek, waarbij hij door de auto, welke bestuurd werd door S. Jr. uit Helmond, werd gegrepen. ONDER EEN AARDMASSA BEDOLVEN Een doode en een gewonde. Bij het mengen van grond op de steen fabriek Terwindt te Kerkdriel zijn Zater dag de arbeiders J. v. d. Loo en A. de Cocq onder een neerstortende aardmassa bedol ven. Van der Loo werd gedood, terwijl van ■de Cocq de toestand ernstig is. VERDRONKEN. Heb ongeveer zes-;arig zooaitje van den woonschipper L., te Groningen, is vermoe delijk bij het spelen te water geraakt en verdronken. De politie heeft gistermor gen het lijkje opgehaald. GROOTE BRAND IN EEN ELECTRISCHEN KORENMOLEN. Schade 50 60.000 gulden. Gistermiddag omstreeks half drie, brak brand uit in den electrischen korenmolen van Gebr. Muller, te Den Hulst. In korten tijd stond de molen in lichtenilaaie, terwijl ook het aangrenzende woonhuis met pak huis in brand geraakten. Er viel aan red den niet meer te denken, hoewel met twee slangen het vuur werd bestreden. De be woners, die van den brand niets hadden bemerkt, werden door een buurmeisje ge waarschuwd. De molen met het woonhuis brandden geheel af, terwijl de geheele in- boeded, benevens 200.000 K.G. graan en 100.000 K.G. kunstmeststoffen, twee vracht auto's en eenige vrachtwagens een prooi der vlammen werden. De schade wordt beraamd op 50 60.000 gulden en wordt door verzekering gedekt. Gisteren is de bliksem in den molen in geslagen, waardoor vermoedelijk de brand is uitgebroken. LAFFE OVERVAL MET BEROOVING. EEN ZEVENTIGJARIGE VAN ZIJN SPAARDUITJES BESTOLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag te circa twee uur is de alleen-wonende 77- jarige v. d. B., in zijn woning te Veghcl overvallen en van 680.beroofd. H:j werd aan handen en voeten gebonden. De onbekende daders vertrokken daarop per rijwiel. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. Enkele maanden gele den waren bij denzelfden persoon 300. gestolen. Aan de „Mndmrg." ontleenen we nog de volgende bijzonderheden: Sedert den dood van zijn vrouw woout de oude v. d. B. geheel alleen, omdat hij anderen niet tot last wil zijn. Ofschoon niet-ingewijden in de meening verkeerden, dat de oude man zich in armoedige om standigheden bevindt, is dit toch niet het geval. Door vlijt en spaarzaamheid heelt v. d. B. zich een klein kapitaaltje weten te verwerven, hetgeen voor hom een grooie schat vertegenwoordigt. Dit geld bezorgt den ouden man immers een onbezorgden levensavond. Het geld bewaarde hij m bankbiljetten zorgvuldig in een portemon- naie. Zooals gewoonlijk had v. d. Burgt zich Zaterdagavond vroegtijdig ter ruste bege ven. Door gedruisch gewekt bemerkte hij tot zijn schrik om twee uur in den nacht, dat twee mannen vanuit een zijkamer zijn slaapvertrek binnendrongen. De grijsaard riep hen uit zijn bedstede toe: „wat moeten jullie hier?" Bij dit gezegde sprongen de kerels op de bedstede toe, wierpen zich op den ouden man, terwijl één van hen riep: „Jo geid moeten we hebben 1" Toen de aangevallene om hulp wilde schreeuwen duwde een der bandieten hem de mond dicht, teneinde het hulpgeroep te smoren. Hij voegde zijn maat toe: „We zul len hem eerst binden!" De laffe aanranders bonden vervolgens hun slachtoffer met touwen de handen en voeten bijeen. Hierna sleurden zij den weerloozen man uit de bedstede en wierpen hem tegen den grond. Toen begonnen de onverlaten de bedstede uit te ruimen en smeten het bed- degoed en de dekens op hun slachtoffer. Dit bezorgde den grijsaard benauwde oogenblikken, daar de zware last hem dreigde te verstikken. Nu konden de bandieten ongestoord hun gang gaan. Aan het voeteneinde van do bedstede lag de broek van v. d. B., waarin in één der zakken de portemonnaie met het bankpapier ten bedrage van zes honderd en tachtig gulden was geborgen. Dit be drag eigenden de roovers zich toe, waarna zij zich zonder zich om hun slachtoffer te bekommeren, overhaast door een raam aan de voorzijde van het huis de vlucht uo- men en in den donkeren nacht verdwenen. Na veel moeite heeft v. d. B. echter kans gezien zich onder het beddengoed uit te werken en langs den grond kruipend een mes te bemachtigen. Hiermede slaagde hij er na vele vergeefsche pogingen ten slotte in, de touwen, welke zijn polsen en beenen omsloten, door te snijden. Toen bleek hem dat hij ongeveer van al het geld, dat hij bezat, was beroofd. Verstijfd van schrik, wankelde hij naar buiten, om aan zijn zoon, die eenige huizen verderop woont, te gaan vertellen, wat hem was overkomen. Do zoon begaf zich onmiddellijk naar de Marechausséekazerne, welke slechts op korten afstand van het huis van den be roofde is gelegen. Hier stelde hij den bri gade-commandant van het voorgevallene in kennis. Er werd een nauwkeurig onderzoek bij de woning ingesteld. Het onderzoek wees uit, dat de indringers zich door een raam, dat zich slechts enkele meters van den grond bevindt, toegang tot het huis heb ben verschaft. Hierdoor kwamen zij op een zolder, waarna zij langs een ladder in een zijka mer terecht kwamen. Daar hebben zij een raam geopend, om zioh zoodoende voor den terugtocht te dekken. Onder dit raam zijn trouwens ook voetsporen van de man nen ontdekt. De politie heeft gebruik ge maakt van een onmiddellijk gorequireerdea speurhond. Dit speuren heeft echter geen resultaat opgeleverd. Het onderzoek i« nog in vollen gang. Hierbij verliest men niet uit het oog, dat v. d. Burgt ongeveer 3 weken geleden be roofd is van 400 gulden. Dit feit heeft zich als volgt toegedragen: Op Dinsdag na Paschen werd bij v. d. B. aa-n de deur geklopt. De niets kwaads ver moedende man opende de deur ten einde een jonge vtouw binnen te laten, die voor gaf een handelaarster in antiek te zijn. Zij kocht voor een bedrag van zes gulden aan waardeloozG prullen en vroeg v. d. B. een bankbiljet van ƒ25 te' wisselen. De oude man, die over den voordeeligen verkoop zeer in zijn schik was. begaf zich naar een ander vertrek, teneinde uit een zich daar bevindende kast het verlangde geld te ha len. De vrouw is hem toen gevolgd en heeft klaarblijkelijk haar oogen goed te kost ge geven. Zij begon ook in de kast to zeeken of er soms nog antiek porcelein te vindon was. Nadat de z.g. koopvrouw de woning had verlaten kwam de oude man tot de ont dekking. dat zij uit de portemonnaie een zakje, inhoudend vier honderd gulden aan bankpapier had ontvreemd. Hij deed aan gifte bij de politie doch deze slaagde er niet in de brutale dievegge te achterha len. ITet is daarom niet te verwonderen, dat men thans verbond zoekt, tusschen deze diefstal en don gieterennacht gepleegden overval. Alles wijst er immers op, dat deze vtouw, die van de situatie goed op de hoogte moet zijn geweest,' onk de hand zou hebben ge had in dti misdrijf. Het drieste optreden van deze bende heeft te Veghel en omgeving onder de be volking groote schrik teweeggebracht. Men hoopt dan ook dat het de politie moge ge lukken licht in deze laffe beroovingszaak te brengen. ONWEER EN HAGEL. Schade op vele plaatsen des lands. Bij een hevig onweer dat in de gemeente Haren gepaard ging met hagelval en een gewe'dige regenbui sloeg de bliksem in de boerderij van den heer W. Sjobbema te Middelhorst. In korten tijd was de boerde rij een prooi der vlammen. Van den inboe del kon niets worden gered. Een koe liep zoodanige brandwonden op dat het dier moest worden afgemaakt. Te Zeegse sloeg de bliksem in de boer derij van K. Karsten. Op niet minder dan 7 plaatsen werden gaten in het dak ge slagen. Ook ontstond een begin van brand dat door de bewoners tijdig kon worden gebluscht. Te Vries sloeg de bliksem op een vijftal plaatsen in zonder brand te veroorzaken. Te Ide werd een koe in de weide doode- lijk getroffen. Te Oldehove sloeg de bliksem in den to ren der Ned. Herv. Kerk. De stang van den weerhaan werd beschadigd. Te Mussel werd een koe van den land bouwer A. Brinks door den bliksem gedood. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven het dorp Koekange een hevig onweer. De blik sem sloeg in de boerderij van den landbou wer R. Zandige. Een groote hoeveelheid hooi werd een prooi der vlammen, net woonhuis kon door de brandweer worden behouden. Verzekering dekt de schade. DE WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIE. Clandestiene toeschouwers. In den vroegen morgen heeft de politie te A'dam gisteren een 31-jarig, een 38-jarig en twee 24-jarige personen aangehouden, die zich op de een of andere wijze toe gang tot het stadion hadden verschaft, cn zich daar reeds van half vijf af hadden schuil gehouden, om den wedstrijd Neder landBelgië clandestien bij te wonen. Voorts is in den loop van den dag tegen verschillende personen proces-verbaal op gemaakt, die op den openbaren weg kaar ten voor genoemden wedstrijd aan don man trachtten te brengen. Nagegaan zal wor- UIT DE RADIOWERELD Programma's vo<>r Dinsdag 9 Mei. H n i z e n, 1875 M. RKO-uitzending. 8.Morgenconcert, 9.30 Hoogmis uit de Canisiuskerk te Nij megen. 10.30 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert, door het VRO-b^x- tet. In do pauze gamofoon. 2.Vrouwenuurtje. 3.Gramofoon. 3.30 Zang- en cello-recital door Cora de Langev. Rijn, zang, en Henri Cremers, cello. 4.50 Gramofoon. 5.10 Voor-avondconcert door do KR.O- bos o. 1. v. Piet Lustcnhouwer. In de pau ze gramofoon. 7.25 Drs. A. J. Wanders over Astrono mie: Reuzen TeJesoopen. 745. Middenstandskwartiertje, van 't Woud. 8.00 Het KBO.-orkest o. 1. v. Marinue 8.35 „Het lied van de straat" muzikaal hoorspel in 9 tafereelen. 9.15 Liodertafel „Zang en vriendschap", afgewis-sold door soli van A. F. Smooren- burg, aan den vleugel F. Smoorenburg. 10.35 Het KDO-Örkeet. 11.Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending, 5.306.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert door G. Stam m. m. v. Maja Reilingb (sopraan). 11.00 Kook- cn bakpraatje door mevr. R. Lotgering) Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Ensemble Rentmeester en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Cellorocital door Harr Son. A. d. vleugel: Egb. Veen. 4.30 Radio-kinderkoorzang o. 1. van J. Hamel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Mr. Dr. J. van Schevickhaven: De Harz I 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert Pierre Palla. M. m. v. Henk Viskii (tenor). 9.00 Optreden van Koos Speenhof. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 10.00 Het Kon. 's-Hertogenbosch Man nenkoor o. 1. v. P. Kallenbach. 10.20 Vervolg omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Omroeporkest. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.è05 Kook praatje. 10.20—11.05 Reportage v. d. Jaarverga dering v. d. „Congregational Union of England and Wales". z 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Shepeherd Bush' Pavinjoenorkest o. L v. H. Fryer. 1.20 Voor de scholen. 1.50 Muzikale causerie. 2.55 Fransohe les. 3.45 B. Tapponier en zijn orkest. 4.35 Kinderuur. 5.50 Brahms' sonates voor clarinet ene piano. 6.10 Italiaansche les. den, of ook getracht ie, valsche kaarten van de hand te doen. DE „MARNIX VAN ST. ALDEG0NDE" HEEFT M0T0RSCHADE. De Stoomvaart Maatschappij „Neder land" deelt mede, dat het motorschip 6.40 Radio Militair Orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell, m. m. v. F. Hall (harp) 8.40 „The castle on the hill", drama m. muziek. - 9.55 Voordracht. 10.0011.20 Dansmuziek door Low Stone en de Monseigneur Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 7.05 Gramofoonplaten. 11.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 12.25 Pianorecital. 1.56 Vervolg oirkestconcert. 6.40 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.20 Cabaret programma. 8.05 Gramofoonplaten. 8.20 „Oh Papa", operette van Yvain. Leiding: M. Chagnon. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert, u. h. Bellevuo-Strnnd hotel. 2.204.20 M. Hansen's orkest. 7.20 Operette „Die Czardaafiirstin" van Kalman. Leidin: N. Grevillius. 10.3511.50 Dansmuziek uit rest. „Niinb" Langenberg, 473 M. 6.35 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door militair orkeet o. 1. van Rade eke. I.50 Gramofoonplaten. 3.50 Concert (viool en piano). 6.20 Rijkszending uit eBrlijn. 7.25 Weragorkest o. 1. v. Busohkötter m. m. vnn violist. 8.10 „Bastien und Bastienne", opcrretlo van Mozart. Muzik. leiding: Kühn. Regie: Anheisser. Rome, 441 M. 7.36 Concert (sopraan en piano). 8.05 Fragm. „Amioo Fritz", opera van Mascagni m. ra. v. orkest, koor en solis ten. 9.20 „II oavallino rosso", musical-come dy van Bonavolonta. Brussel, 508 e n 338 M. 338 meter: II.20 Omroepkleinorkest o. 1. van Lee- mans. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 7.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 8.20 Symphonietonoert o. 1. v. Moula- 9.30 Gramofoonplaten. 508 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepkleinorkest o. I. v. Leemans 4.20 Symphonioooncert o. 1. v. Meulo- mans. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Religieuze muziek. 7.20 Symphonioconcert o. 1. v. Meulo- mans. 8.20 Omroeporkest o. L v. André. 9.05 Voordracht met vleugolbegol. 9.30 Gramofoonplaten. Zee s en, 1635 M. 6.20 Schillerherdenking. Concert en de clamatie. 7.20 Orkestooncert. 8.20 Voordracht. 8.50 Zwabische Volkskunst. M. m. v. so listen o. 1. v. Göriich. 9.35 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Conoert uit Hamburg o. 1. van Eibcnschütz. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Dinsdag, 9 MeL (3o Programma). 8.0011.20 Langenberg. 11.20—14.20 North Regional. 14.20—16.20 Kalundborg. 16.2020.Brussel (VL). 20.00—23.00 Luxemburg. „Marnix van S. Aldegonde" door machine- schade vertraging heeft; het sohip wordt nu Woensdagmorgen 10 Mei te Genua ver wacht, inploate Dinsdagmorgen. Dienten gevolge wordt do boottrein welke te Ge nua aansluiting geef Donderdagmorgen hier te lande verwacht op do gebruikelijke tijden. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). f3) „Hoeveel had u dan gedacht, dat ik u sou kunnen geven? Ik heb een uitste kend salaris, vijftig pond per jaar, maar zóó lang ben ik ten slotte nog niet hier, dat ik daar al veel van ontvangen heb. En alleen doordat ik haast niets uitgeef, heb ik zooveel. En in contanten heb ik maar tien pond." Ze overhandigde haar vader het bedrag in goudstukken. „Ik heb meneer Dawson nog tien pond er bij ge vraagd", vervolgde ze. ,„Hier is zijn chèque op mijn naam, maar ik heb hem aan u ge ëndosseerd. U kunt haar bij de bank van meneer Dawson in Londen innen. Nu ik u dit gegeven heb, bezit ik zelf geen penny „Wel, je hebt hier in deze woestijn ook geen geld noodig," was Baxter's har- telooze repliek. „Je zei immers zelf. dat je niets uitgeeft. Hij bekeek de chèque aandachtig. „Als u het bedrag durft veranderen, zal ik u zélf bij de politie aangeven", viel ze snijdend-scherp uit. „Wie zegt, dat ik iets dergelijks van plan ben was het bitse antwoord. „Ik weet waartoe u in staat is. vader. Wanneer u er kans toe zag, zou u er nog een cijfer bijmaken en honderd pond in- casseeren." De kolonel stak. lachend de buit in zijn zak. „Dat zou moeiijk gaan, want dan zou het voluit geschreven woord „tien" ook in honderd veranderd moeten worden; als het alleen maar om de cijfers ging, was het een klein kunstjeMaar ik moet tot mijn spijt zeggen, dat je niet veel res pect voor mij toontIk ben overtuigd, dat je je niet zou ontzien mij de politie op mijn dak te sturen „Hoe kan een vader zooals u bent aan spraak maken op respect of verwachten, dat hij ontzien zal worden klonk het bitter. „U hebt het geld nu gaat u alstu blieft zoo gauw mogelijk naar Guatemala terug en bespaar mij voortaan de schande u aan achtenswaardige menschen als mijn vader te moeten voorstellen." De kolonel wilde iets zeggen, maar ze legde hem met een gebiedend handgebaar het zwijgen op. „Het is noodeloos-pijnlijk om dit gesprek voort te zetten", hernam ze. ,.,Ik ga, Adieu." „Krijg ik zelfs geen kus, kind vroeg dc kolonel met een stem, alsof hij de ver moorde onschuld was. „Nu er geen vreemde bij is, behoeven we geen eomedic te spelen", verklaarde Anita met koude minachting. „Hoe eer der u naar Guatemala vertrekt, hoe beter uw methoden zijn niet geschikt voor dit land. Goedenavond." En voor de kolonel een antwoord ge reed had, was ze de kamer uitgeglipt en had de deur achter zich gesloten. IX. Do volgende morgen. Juffrouw Pamela, die Zondags anders nooit den vroegdienst in de kleine dorps kerk verzuimde, had een lichte koude ge vat en vond het daarom het beste, van daag maar in bed te blijven. Toen Anita het kleine dametje een kopje thee bracht, zag het meisje er zoo vreemd-bleek en betrokken uit, dat de vriendelijke oude vrouw een opmerking over haar gemis aan kleur en de donkere kringen onder haar oogen niet kon onderdrukken. „Maar lieve kind", riep ze uit, terwijl ze haar grijze krullen schudde, „heb jij ook kou gevat? Het zou mij niets verbazen, want jc holde gisteravond dadelijk weg naar (lat kind van Maynard en kwam pas over tienen thuis, zooals mijn neef mij ver teld heeft." „Ik kwam om half elf terug", verbe terde Anita met een flauwen glimlach. Toen een pauze en daarop: „ik heb mijn vader gesproken." Juffrouw Pamela richtte zich zoo plot seling in bod op, dat ze thee over de de ken morste. „Maar kind, wat bedoel je? Je vader?" Het meisje knielde naast het bed en gaf, hoewel het haar de grootste moeite kostte haar zelfbeheersching te bewaren, een verklaring. „Mijn vader kwam gisteren bier om mij te spreken. Ik had liever, dat u het niet wist, maar daar meneer Gould en meneer Fanshaw hem ontmoet hebben en het u waarschijnlijk wel zullen vertellen, is het toch maar beter dat u het direct van mij hoort. Ik heb het gisteravond ook aan meneer Dawson verteld." „Maar lieve kind, waarom heb jo hom niet moij hier naar toe gebracht?" „Mijn vader wilde liever niet", ant woordde Anita met vasten stem, haar toe vlucht nemend tot de beste verontschul diging, die ze zoo gauw kon bedenken. „Hij gaat nu binnenkort terug naar Gua temala en kwam afscheid van mij nemen. Hij logeert in „Het Vergulde Hert" en we hebben gisteravond een lang gesprek ge had. „Het meisje zweeg even. „Ik moest hem wat geld geven." Anita zou dit liever niet hebben gezegd, maar als over enkele dagen de chèque, die ze van dr. Dawson gekregen had, van de bank terns kwam, voldaan geteckend door haar vader, zou juffrouw Pamela toch van do zaak hooren, want ook in geldzaken was ze de vertrouwde van haar neef en bij vond het heel gemakkelijk, dat de oude dame, die in de wereldsche aan gelegenheden heel wat meer bij de pin ken was dan hij, een wakend oogje hield op zijn bankrekening. „Mijn vader heeft het sinds zijn terug komst in Engeland financieel niet zoo ge makkelijk gehad", ging ze voort. „Ik ge loof, dat ik dat bij onze eerste kennisma king al verteld heb." Juffrouw Pamela knikte. „Ik vind het heel vriendelijk van je. dat je je vader geld gegeven hebt", zei ze, 'n bcetjo gemelijk. „Maar tien pond is nogal veel. Simon vertelde me gisteravond, nadat je was uitgegaan, dat je tien pond voorschot op je 881 ar is eevraagd had. Om dat je hier niets uitgeeft en oen paar we ken geleden tien pond bobt ontvangen, be greep ik niet, waarvoor je het geld noo dig kon hebben. Maar nu weet ik hot. Na tuurlijk gaat het mij niets aan, kindlief, en meneer Dawson ook niet", besloot juf frouw Pamela verontschuldigend, „maar we houden zooveel van je, dat jouw zaken, om zoo te zeggen, de onze zijn. Je bent er toch niet boos om En het dametje streelde de hand van het meisje even. „Natuurlijk niet, juffrouw Pamela. Ik ben juist vreeselijk blij, dat u zooveel be-' lang in mij stelt. Maar u weet nu, waarom ik het geld noodig heb. Ik had die tien pond natuurlijk nog en bob hem dio mèt de chèque gegeven." „Dus twintig pond", viel juffrouw Pa mela tamelijk ontatomd uit. „Ik ken je va der niet, mijn kind, maar ik vind, dat hij je wel wnt had kunnen laten houden. Anita lachte droefgeestig, terwijl ze be dacht, wat juffrouw Pamela wol zou zeg gen, als ze de werkelijke toedracht kende. Maar daar ze het bezoek van don kolonel zoo aannemelijk en vanzelfsprekend mo gelijk wilde voorstellen, zoodat niemand op het idee zou komen pijnlijke vragen te stellen, ging zo voort met haar ontaarden vader in een gunstiger licht te stellen, dan hij verdiende. „O, hij zou mij alles gelaten hebben, wanneer ik dat had gewild", hernam zo luchtig. „Hij kwam alleen maar om af scheid te nemen. Maar hij moet, zoo gauw hij kan, naar Guatemala vertrekken zijn spoedige terugkomst daar is van veel bclanc. en omdat ik wist. dat hij op het oogenblik niet veel geld heeft, was ik maar al te blij hem van dienst te kunnen zijn." „Nu, je kunt me niet overtuigen, dat hij veel consideratie met je gebruikt heeft", hield juffrouw Pamela vol, „maar ten slotte komt het. er niet zooveel op aan. Ik zal jc straks een biljet van vijf pond geven, dat ik toevallig in mijn bu reautje heb liggen." „Ik heb het heuscm niet noodig, juf frouw Pamela." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9