Lederhandel A. VERHOOG MAANDAG 8 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. BELG1E B—NEDERL. B 1—4. VERDIENDE ZEGE VAN DE NEDERL. RESERVES. In oen voortij u-ronden plasregen ie to Hasselt de ontmoeting België BNeder land B gespeeld. Gelukkig had de belang stelling voor dezen wedstrijd ondanks de minder gunstige weersomstandigheden niet te lijden en toen scheidsrechter Turf- kruyer liet aanvangen was het veld goed bezet, We volgende ploegen stonden tegen over elkaar: België B. Christiaens Pappaert van Deesel Kommens Welckhuyze Deelercq v. Caelemberg Collet Ledent Torfs Franckx 0 Mulders Nagels Sc hoemaker Looysdiild-er Vente St-rij-bosch Prins C oer man. lelieveld v d. Hoven I>e Korver Nederland B. Aanvoerder Strybosch wirrt den toss, doch de eerste aanvallen gaan van België uit. Mulders schiet er ineens tusschen uit, centert naar zijn binnenspeler en Sohoe- maleer schiet fraai in (01). De Hollanders blijken door dit snelle succes sterker aangemoedigd en keeper Christiaens moet herhaaldelijk ingrijpen om verder doelpunten te voorkomen. De Belgen komen er slechts moeilijk in, waar bij vooral opvalt, dat hun backs verre van safe zijn. Geleidelijk aan raakt het spel meer verdeeld en ook de gastheeren krij gen hun kansen, zonder dat men daar van kan profiteeren. Wel wordt er veel door de Belgen geschoten, maar de richting is zoek en de meeste ballen belanden naast of over doel. De Korver krgt dan ook geen bepaald moeilijk werk. Dan gaat Nagels er van door, hij passeert fraai en na 25 minuten heeft de Sportclubspeler het Nederlandsch B. elftal een 20 voor sprong gegeven. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt erf de actieve Mulders is er bij, hij rent langs <le lijn, zet op het goe de moment voor en Nagels is er bij om het derde punt te maken (03). Na een kortstondig overwicht van Bel gië blijft tot aan de rust Nederland ster ker, doch gescoord wordt er niet meer. De rust gaat. in met een 30 voorsprong van de Hollandsche reserves. Direct na de hervatting is de Holland sche voorhoede actief en Christiaens kan slechts met g-roote moeite een doelpunt voorkomen. Aan den anderen kant is Col- lt er door, doch scheidsrechter Tu-rf- kruyer kent een strafschop toe als een der Hollandsche aohterspelers den Belg op het critieke moment haakt. De strafschop wordt door Franckx ge nomen, doch over de lat geschoten. De Belgen lieten het moment, waarop wel licht een keerpunt in den strijd nog mo gelijk ware geweest, voorbijgaan. Boven dien schreven wij reeds, dat Papaert en vooral van Des sol .talrijke zwakke mo menten hadden, waardoor de Holland sche voorhoede verschillende kansen kreeg waarvan echter geen gebruik gemaakt -werd. Na enkele gevaarlijke oogenblik- ken voor het Belgische doel krijgt van Calemberg het leder te pakken, de Unionman geeft door aan Welckenhuyzen die keurig in plaatst (13). Er is dan 23 minuten gespeeld. On danks dit- succes ziet België geen kans een overwicht, te krijgen, integendeel het No derlandsche elftal bedreigt meerdere mar ïen goed samenspelend het Belgische doel en zoowaar weet Ve-nte tien minuten voor het einde door keurig individueel spel het vierde punt te maken, waarmede Ne derland B in veilige haven was. In de laatste tien minuten wordt niets bijzonders meer vertoond zoodat als scheidsrechter Turfkrnyer einde fluit het Nederlaudsche B-elftal een overigens zeer verdiende 41-overwinning op de Belgi sche B-ploeg heeft behaald. Bij Nederland waren de vleugel spelers Nagels en Mulders snel en actief. Ook het binnentrio Schoemaker, Looysehilder en Vente speelde goed en juist door deze wedstrijden doen deze spelers uitnemende routine op. Zwakke plekken waren er overigens niet en het geheele team beeft goed voldaan. Bij de Belgen was do Clereq een der besten, ook keeper Christiaens verdedig de zijn doel goed. De backs Pappaert en van Desscl speelden zwak en o.i, hooft België wel betere achterspelers. In de voorhoede was Collet nog op het laatste moment als vervanger aangc zen voor Capellen, die ongesteld was. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. Behalve de internationale ontmoetingen is het gisteren vrij stil geweest op de voet bal velden. Van belang alleen w«as de promotiewed strijd der 2e klasse in het Zuiden, waar Middelburg haar kans tegen Juliana uit stekend verdedigde en een geflatteerde maar verdiende 61-overwinning boekte. De rust ging in met 20. De stand is hier: Middelburg V. V. V. Juliana Hero 2 2 8—2 2 1—1 4—2 2 2 1—1 4—7 2 2 1—6 De uitslagen. Internationaal. A'dam: NederlandBelgië 12. Hasselt: België BNed. B 14. R'dam: R'damAntwerpen 74. A'dam: A'damAntwerpen 22. AFDEELING L 2e klasse B: HerculesSpartaan 81, AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: MiddelburgJu- liana 61. ROTTERDAM—ANTWERPEN 7—4. Lagendaal in actie. Ondanks het regenachtige weer was er Zaterdagmiddag vrij veel pubiek in het Sparta-Stadion te Botterdam bijeengeko men om getuige te zijn van den wedstrijd RotterdamAntwerpen om den Maas- cn Schelde-beker. De wedstrijd stond, onder leiding van dr. Vuylsteke. De Belgen winnen den toss en trappen af. Het is inmiddels droog geworden, doch het veld is erg glad, daar er reeds een edstrijd op gespeeld was, n.l. die tus schen Nederlandsche en Belgische advo caten, welke door de Rotterdammers met 63 gewonnen was Een en ander had natuurlijk zeer veel invloed op het spel. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op. Beide voorhoeden gaan op bezoek bij de deolverdedigers, zonder dat heb bepaald gevaar oplevert. Anders wordt het als La- gendaal doorbreekt en een fel schot, lost., dat echter van den bovenlat terugkaatst. Hendriks schiet dan hoog over. Even la ter geeft hij echter een afgemeten voorzet die v. d. Tuin tegen Looman aantrapt en uit. de daarop volgende worsteling komen de Antwerpenaren zegevierend te voor schijn. Er volgt nu een gevaarlijke aanval van den Antwerpschen linkervleugel, die echter door Cohen mooi onderschept wordt. Na twintig minuten trapt Lagen daal uit een voorzet van Hendriks langs Lomans in (10). Hoewel Meljado zijn voorhoede aan het werk zet komt het niet verder dan een aantal hoekschoppen. Als er ongeveer 35 minuten gespeeld zijn biedt Lagendaal die zeer actief is, v. d. Tuin een kans, die door dezen benut wordt (20). Even later trapt Lagen da al een voorzet van Hendriks rakelings langs den lat. De Antwerpenaren probeeren het met verre schoten, doch ook daarmede hebben zij geen succes. Bij de Rotterdammers wil het ook niet erg lukken. Met een 20- voorsprong voor de Rotterdammers gaat de rust in. Na de hervatting pakken de Antwerpe naren aanvankelijk goed aan. Willems en van Hoof trachten Oohen te verschalken, doch het gelukt hun niet. De Rotterdam mers gaan nu aanvallen en Lagen daal krijgt een kans een van zijn beroemde kogels te lossen. Loomans staat echter op de juiste plaats. De Belgen blijven ech ter gevaarlijk. Na 12 minuten maakt Pille- cijn van een mooien doorbraak gebruik om het eerste tegenpunt te scoren (2>1). Dadelijk daarop neemt Lagendaal ech ter wraak. Bij een doel worsteling werkt hij den bal langs Loomans (3l). Even later wordt Cohen aan het werk gezet. Een mooi schot van Pillecijn stompt hij weg voor de voeten van Willems. Diens schot wordt dan tot hoekschop verwerkt. Toch heeft het werken van de Belgische voorhoede succes. Hengelen ka-n den ge vallen Bul passeeren en met een hard schot geeft hij Cohen het nakijken (32). Onmiddellijk daarop is het weer Lagen- daal, die den bal voor den doelmoncl brengt. De bal is den doelman gepas seerd en de aohterspelers denken nog te kunnen redden, als Formenoy hem met bal en al in het net loopt. (42). Weer volgt een aanval van Rotterdam en nu is het Manssen, die over den uitgeloopen Loomans den bal in het net laat ver dwijnen (52). v De Antwerpenaars geven het niet op, fanatiek blijven zij aanvallen. Het succes komt echter aan den anderen kant. Bij het werwerken loopt Manssen Loomans den bal trit de handen en Lagendaal heeft maar voor het intrappen (62). De Rotterdamsche verdediging verslapt nu een beetje en daar maakt (Willems ge bruik van om het derde tegenpunt te scoren (63). De Pillecijn haalt hetzelfde kunstje uit en het is 6—4. Tegen het einde valt Lagendaal den keeper aan. De beide achterspelers ko men te hulp en vallen Lagendaal aan. Scheidsrechter Vuylsteke geeft hierv een strafschop onder algemeen protest der Antwerpenaars. Het helpt niet. v. d. Tuyn maakt, hieruit het zevende punt (74). Even later komt het einde. H. v. Holland II—Alphen II 1—2. De wedstrijd Hoek van Holland II Alphen II werd met een 21 voorsprong voor Alphen na 38 min. spelen wegens den regen gestaakt. De Rijnbewoners maakten aldus een vergeefsche reis, daar deze wedstrijd opnieuw moet worden vastgesteld. R.C.L.-comb.— Leitlsche Bakkersgezellen A.s. Dinsdagavond spelen de Bakkers gezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen een sterke R.C.L.-comb. op het R.C. L.-terrein aan den Haag weg; aanvang zes uur. ITALIe-TSJECHO SL0WAKYE 2-0. Voor 30.000 toeshouwers speelde Tsje- cho Slowakije gisteren te Florence tegen Italië en verloor mot 20. Voor de pauze wisten Ferrari en Schiavio ieder een doel punt te maken. In de tweede helft waren de Tsjechen sterker, zonder nochtans tot scoren te komen. Italië won met 20. De B.-ploegen van beide landen speelden te Praag tegen olkaar voor 12.000 toe schouwers. Italië B won met 21, rust stand 0Q. ZWITSERLAND—JOEGOSLAVIË 4-1. Voor 20.000 toeschouwers won Zwitser land te Zurich van Joegoslavië met 4 nadat de rust met 21 was ingegaan. Zwitserland was veel sterker dan de Joe- goslaven. PJNPPOEVCD5 flEB&EN met- algemgéTie ,'stenxnen gejoiEn-, AMSTERDAM—ANTWERPEN 2—2. Slechte wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Boek man speelde Zaterdagmiddag op het Ajax- terrein te Amsterdam het Amsterdamsch elftal tegen Antwerpen, de ploeg van de Entente Anversoise. De Antwerpsche ploeg was ditmaal heel wat sterker dan destijds te Antwerpen, waar vooral de voorhoede zeer zwak speelde. Die voor hoede nu was versterkt met een Bastin, een van Beeck en onmiddelijk na den aan vang trad de Belgische voorhoede zoo over rompelend op, dat het een debacle scheen te worden voor de Amsterdammers. Bin nen vijf minuten had Antwerpen met 20 de leiding. Keeper Oerlemans kon een hard schot van Van der Mert niet wegkrijgen en van Beeok doelpuntte gemakkelijk. Direct daar op schoot Van der Mert vlak onder de lat, doch Oerlemans sprong hoog op en kon den bal nog juist corner tippen. En als even later de achterhoede talmde met weg werken was Van der Mert er snel bij en de stand was 20 voor de Entente. Gelukkig herstelde de Amsterdamsche zich eenigszins en langzamerhand kwamen de Rood Zwarten er beter in en vooral de voorhoede liet een aardig combinatiespel zien, waarin Lungen de leiding had. Het veld zag e-r bedriegelijk mooi uit, doch het fraaie groene grastapijt was door den overvloedigen regen van den nacht glad en tot overmaat van ramp was het vlak voor den wedstrijd nog vrij hard begonnen te regenen. De spelers hadden grooto moeite zich staande te houden. Het bleek echter spoedig, dat met deze twee doelpunten de Antwerpenaren hun kruit verschoten had den. De Amsterdammers werden sterker en na 20 minuten kwam het eerste tegenpunt, toen van Deyck op doel schoot en de back Viersse den bal van richting deed veran deren, waardoor'het leder onbereikbaar voor keeper Bomers in het doel belandde 1—2. De aanvallen van Amsterdam bleven gevaarlijk en toen Roeg onverwacht alleen voor Bomers kwam te staan passeerde hij deze met een vliegend schot 22. Tot aan de rust was het spel verdeeld, al had Amsterdam bepaald pech toen twee maal achter elkaar Lungen en ten Have tegen de paal schoten. In de tweede helft werd zoo mogelijk nog slechter spel te zien gegeven als in de eerste drie kwartier. Er waren zooveel technische en tactische tekortkomingen, dat men af en toe meende bij den derde klaswedstrijd aanwezig te zijn. Het posi tiespel leek naar niets, plaatsen en koppen was slecht, terwijl in het samenspel zoo veel onzuiverheden zaten, dat men het moeilijk meer samennspel zou kunnen noe men. Nu moge het waar zijn, dat het Am sterdamsche elftal uit bijna allemael twee deklassespelers bestond, niettemin mocht men toch van sommigen meer verwachten. De backs Wilders (Blauw Wit) en van Cal- denhove (DWS) trapten maar lukraak weg of misten soms op gevaarlijke wijze. In de middenlinie was Slot van DWS, vooral in de eerste helft nog de beste, terwijl alleen Roeg en af en toe Lungen iets boven het middelmatige uitkwamen, wat de voorhoe de betrof. Hoe men kon schrijven, dat de AFC-er Charles Lungen zoo maar kon wor den overgeplaatst op de middenvoorplaats in het Nederlandsch elftal, is ons een raad sel. Ongetwijfeld heeft Lungen capacitei ten, doch oefenen en oefenen is de eenige methode om deze capaciteiten te ontwik kelen. Lungen heeft vooral in de tweede helft vele kansen gemist en hij knoeide er vaak erbarmelijk op los. Bovendien is hij niet bewegelijk genoeg om het een goede achterhoede bepaald lastig te maken. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Zaterdag is de laatste ronde van de Engelsche voetbal-comp. gespeeld. Bol ton Wanderers en Blackpool, die de twee onderste plaatsen in de eerste di visie bezetten, hebben beide gewonnen, doch daar de naaste buren ook succes vol waren, baatte het den hekkesluiters niet meer. Bolton Wanderers en Black pool degradeeren dus naar de tweede divisie en maken plaats voor Stoke City en Tottenham Hotspur. De uitslagen luiden: Eerste afdeeling. Asten VillaDerby County 20 Bolton WanderersLeeds United 50 ChelseaSunderland 11 Huddersfield TownManch. City 10 Leicester CityWest Bromw. Alb. 62 LiverpoolSheffield Wednesday 41 MiddlesbroughBlackburn Ravers 40 Newcastle UnitedBlackpool 12 PortsmouthBirmingham 11 Sheffield United—Arsenal 31 Wolverhampton Wand.Everton 42 i divisie v. gel. verb Arsenal 42 25 8 9 118—61 58 Aston Villa 42 23 8 11 95—67 54 Sheff. Wedn. 42 21 9 }2 80—68 51 W. Br. Alb. 42 20 9 14 83—70 49 Ncwc. Un. 42 22 5 15 71—64 49 Hudd. Town 42 18 11 13 66—53 47 Derby County 42 15 14 13 76—69 44 Leeds United 42 15 14 13 59—62 44 Portsmouth 42 18 5 17 74—76 43 S'heff. United 42 17 9 16 74—80 43 Everton 42 16 9 17 81—74 41 Sunderland 4? 15 10 17 63—80 40 Birmingham 42 14 11 17 57—57 39 Liverpool 42 14 11 16 79—84 39 Blachb. Rov. 42 14 10 18 77—102 38 Manch. City 42 16 5 21 68—71 37 Middlesbr. 42 14 9 19 63—73 37 Chelsea 42 M 7 21 63—73 35 Leicester City 42 li 13 18 75—89 35 Wolverh. W. 42 13 9 20 80—96 35 Bolton W. 42 12 9 21 78—92 33 Blackpool 42 14 5 23 69—85 33 KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS T. V. O. B. OVERZICHT. Het programma was gisteren al bijzon der klein. In den strijd om het kampioenschap der Zuidelijke voorronde wist Wilhelmina met 3»2 van Kolping in Helmond te winnen. In de Westelijke voorronde slaagde DHL erin Volendam op eigen terrein met 20 te kloppen. De voorlaatste wedstrijd van DONK te gen TYBB werd met 10 door de Gouwe naars verloren. De uitslagen. Om het kampioenschap: Kol pingWilhelmina 23VolendamDHL 0—2. Ie klasse A: WHCaesar 02; KerkradeMars ana 3X; Volharding Sitt. Boys 01. Ie klasse F: FortitudoVTC 13, Wilskracht'De Meer 62. Ie klasse G: TYBB—DONK 1—0. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „Foreholte". Alle wedstrijden konden gisteren nage noeg nog afgewerkt worden. Thuis werd de vriendschappelijke wedstrijd Forebolte II— Kolping Boys II met de ru6t gestaakt, we igelia de regen. De stand was toen 10 in 't voordeel vaji Foreholte. De Jun.,.spelende te Noordwijkerhout tegen N.V.C., kwamen met een 30-overwinning thuis. Foreholte I toog met een invaller voor de links-back, die nog niet geheel fit was, naar Halfweg om daar de eerste promotie wedstrijd te spelen tegen N.A.S. I. Precies Kalf drie trapt Foreholte af. De gastheeren schijnen op het gladde veld thuis te zijn, zij oefenen eenige druk uit op het Fore- holte-d-oeil. Daarna komt Foreholte er be ter in; het wordt echter meer een span nende dan een fraaie strijd. Beide doelen komen beurtelings in gevaar. Het bes-te samenspel ie aan Foreholte, hetgeen na 15 min. beloond wordt door den mid-voor (01). Even daarna vergroot de links-bin- nen de score (02). Een der Foreholte- backs maakt hands in hot beruchte gebied. De toegestane penalty wordt schitterend door den Foreholte-keeper gestopt en weggewerkt-. Nog vijf min. zijn wij van de rust verwijderd als N.A.S. een aanval on derneemt. De Foreholte-aohterhoede laat den bal loopen voor den keeper; deze laat op zijn beurt ook den bal gaan, en deze holt in het verlaten dool (12). Na rust is het spel nauwelijks vijf min. oud, of de Foreholte-rechtsbuiten geeft den N.A.S.-kee- per het nakijken (13). Foreholte gaat ge regeld goed combineerend op het N.A.Sv doel af en weer is het Foreholte, die door den links-binnen den voorsprong vergroot (14). De regen wordt intussoben spelbre ker. Als het iets minder regent, wordt weer begonnen. De links-half van Foreholte moet wegens een knie-blessure vervangen wor den. Het laatste kwartier zit N.A.S. er en kele malen goed op, maar het juiste schot ontbreekt. Nu is het terrein zeer glad ge worden. Goed opgezette aanvallen van Fo reholte brengen ook geen wijzigingen in' den stand. Als de scheidsrechter, die goed leidde, einde fluit, heeft Foreholte met 14 gewónnen. De stand is nu: N. A. S. I 3 111 8-8 3 Foreholte I 11 41 2 Teylingen II 2—11 47 1 Adolf Kolping I 0 0 Adolf Kolping ITeylingen II 01, ge staakt wegens regen (nog 35 min.). (Vriendschappelijk): Foreholte IIKol- ping-Boys II 10. R. K. Sportver. „Teylingen". Van het geheele programma is maar weinig terecht gekomen. Slechts Teylingen ID.OjS. I hebben nog een groot half uur gespeeld, wat ten slotte nog twee maal werd onderbroken door den stortregen. In dit half uur had D.O.S. den stand in haar voordeel gebracht op 20, zoodat de Veen- ders de medaille mede naar hui-s namen, met de bedoeling om deze wedstrijd nog eens opnieuw te spelen en in de hoop, dat het weer dan wat beter is! Intus-schen bleef het maar door rege nen, zoodat het terrein totaal onbespeel baar werd. Het was vanzelf sprekend, dat de veteranen-wedstrijd ook geen doorgang kon hebben, aoodat alle spelers huiswaarts keerden. Eenieder dacht, dat de Noord- wijksohe veteranen wel thuis zouden blij ven, maar tot onze verwondering versche nen de „ouden" op het Sporthof. Zij moes ten ongetroost naar huis. 't Was onmogelijk geweest om Noord wijk nog af te zeggen! Teylingen 3Foreholte 3 vond ook al geen doorgang wegen-s het slechte vs Drie Voorhouters waren nog gekomen. De rest deed verstandig en bleef thuis. Ook de Junioren bleven thuis. Op een lateren datum komt het wel weer tot zijn recht. Tot slot maakte Teylingen 2 een gedeel telijk vergeef sche reis naar Langer-aar. Voor de rust was de stand 10 in 't voor- HAARLEMMERSTI 57. tW CITY-THEATER Lederen Jekkei^W.-! en br. f 16. Beenkappen, mj 1.75 per paar vanaf i per paar 9591 ZEILEN DE VOOR-KAAG. REEDS GOEDE BELANGSTELLING VOOR DE ZEILERIJ. Voor de voorjaarswedstrijden, die „De Kaag" Zaterdag en gisteren op de Ka- gerplais&en heeft gehouden was er zeker animo genoeg. Een veld van een achttal schepen in de A-klasse der regenbogen is zeker niet slecht, waarbij er dan nog een vijftal kwam in de B-afdeeling. V oorts zes sharpies en een tiental B- jolien, zoodat er dus geen reden tot klagen is over gebrek aan deelneming. Tc vermelden blijft er toch wel iets en dat is in de eerste plaats de achteruit gang in de U-klasse, welke wij dit sei zoen mogen verwachten, nu dat Kalis en Fenenga de zeilerij er aan liebben gegeven. Deze achteruitgang in de U- klasse is vooral daarom jammer, omdat er verleden jaar j-uist wat opleving was geweest in de 45 M2 kruiserkloase. Op de Voor-Kaag zeilden dan ook maar twee schepen. Voorts valt het tegen, dat er de animo in de A-klasse der twaalf voetsjollen betrekkelijk klein was; een verschijnsel, dat nauw verband schijnt te houden met de uitbreiding van do sharpie-v-loot dezen winter. Had „De Kaag-" dus in het algemeen niet over gebrek aan belangstelling voor haar voorjaarswedstrijden te klagen, met het. weer trof men het allerminst. Op 'beide dagen regen en nog eens regen en tot overmaat van ramp op Zaterdag middag na-genoeg geen wind, zoodat de heele zeilerij toen in een hopelooze drijf- partij ontaardde, waarover maar heel weinig te vertellen valt. Op den Zondag was er gelukkig bij den regen wel wind. Zelfs wind genoeg uit het Zuid-Westen, zoodat het met een neerstriemenden regen allesbehalve prettig was op het water. Maar de zei lers trokken er zich niets van aan en ondanks het slechte weer was er veel belangstelling. Bij den heersohen-den wind gaf de wedstrijdhaan twee goede kruisrakken n.l. terug va-n Ddeperpoel naar Norremeer en van het Zweiland naar de finish. Op den heenweg daaren boven twee gypboeien, op het Zweiland en op den Dieporpoel, die voor de klei nere scheepjes natuurlijk in het vrij woelige water moeilijkheden opleverden. Over de wedstrijden zelf kunnen wij kort zijn, daar er zich niet veel bijzon ders voordeed. Het belangrijkste was natuurlijk de strijd der A-regenbogen na de drijfpartij van Zaterdagmiddag. Veel spanning zat er echter niet in, want Van Staveren startte met de HoL la-ndia het eerst en als hij eenmaal voor is, dan valt hij moeilijk te benaderen. Van der Meij werd uitgeschakeld door een aanvaring met Bos. Vermelden wij nog, dat in de race der A-jollen Van Tienhoven omsloeg vlak voor de eindstreep, toen hij twee de lag. De uitslagen luiden: Twaalf voetsjollen klasse A, le race: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert; 2. Daphnia, st. H. P. R. Borgerhofif Mul der. 2e race: L Dobbertje, st. mej. G. Oudshoorn; 2. Daphnia. Regemboogklasse A: le race: 1. Dè Leede III, st. W. L. van der Meij, 2. Meteoor, st. F. P. Bos, 3. Warmelda, st. W. Bakker; 2e race: 1. Hollandia, st. O. van Staveren, 2. De Steur II, st. L. van der Steur, 3. Meteoor. 45 M2 kruiserklasse: le race: 1. Vio let, st. J. Blok, 2e race: L Walter, st» C. A. Vermaat. Regettboogklasse B: le race: 1. Elf, st. K. J. W. Brouwer, 2. Nainf, st. F. Duerr; 2e race: 1. Nimf, 2. Elf. Twaalf voetsjollen klasse B: le race-: 1. Onrust III, st. L. van Assen, 2. „DreacL nougt", st. G. Naudin ten Cate, 3. Sa ter, st. J. J. Kippel; 2e race: 1. Water hoen, st. J. de Vries, 2. Onrust III, 3. Sater. 12 M2 sharpiekla-sse: 1. Dinger, st. W. J. H. Nauta, 2. Take Care, st. E. J. Wijn tjes, 3. Wipneus, st. R. Nolles. Open scherpe jachten: 1. Never Down, st. A. Warburg. deel van Teylingen. Na rust is nog 10 mi nuten gespeeld, toen was de scheidsrech ter genoodzaakt het spel te staken wegens de vele regen. R. K. Sportver. „D.O.S." Door het zeer slechte weer konden onze wedstrijden alle geen geheelen doorgang hebben. D.O.S. I bij Teylingen I op bezoek, had met de rust- een 20-voorsprong op de gastheeren. Toen vonden beide partijen het welletjes, daar de regen bleef aanhouden. Do D.O.S.-aanvoerder mocht toen een mooie medaille in ontvangst nemen, welke voor dezen wedstrijd was uitgeloofd, D.CbS. 3, bij Aarlanderveen op bezoek, stoorde zich niet aan de regen en speelde de wedstrijd uit. D.Ü.S. scoorde 8 maal en de thuisclub redde de eer (81). D.O.S. 4 kreeg bezoek van O.D.I. 2 uit Leimuiden; de gasten bleken niet tot re vanche in staat. D.O.S. passeerde de ove rigens niet onverdienstelijke O.D.I.-kee- per 8 maal, doch OJD.I. kon het net niet vinden (SQl

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6