MAANDAG 8 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT Aanrijding. Zondagmorgen te 8 uur bad eene aanrijding plaats in de School straat tusschen een auto bestuurd door v. d. H. en een bakfiets bereden door W. uit Scheveningen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet in ernstige mate voor, doch de bakfiets werd totaal vernield en de auto beschadigd. KATWIJK. wenoren Cornells Jaoobus, zoon v. D. Schuitemaker en A. de Mol Helena dochter van C. van Duijn en L. Kloos Cornelia Hendrika Gerarda, dochter van R, van Andel en P. van Mill Johannes Jaoobus, zoon van J. J. Wijsman en M. G. J. van der Meel Jacob, zoon van J. Glasbergen en J. van Duijn Jan, zoon van J. Glasbergen en J. van Duijn An- fchonie Pieter, zoon van W. Rovers en D. de Best Cornelis Pieter, zoon van J. Hue en G. MeijvogeL Ondertrouwd Jan van der Bent, en A. Meijvogel M. van Duijn en G. v. Beelen A. van Duijvenbode en A. Ver does. Getrouwd: A. B. Hermsen en O. Taat. Overleden: Gerrit Arie Sdhaap, and 55 jaar echtgenoot van N. van Duij- venboden Dirk Plokker, oud 89 jaar,- weduwnaar van Lijdia Kruijt. Gevestigd: J. Boersma, Louwe- 6traat 66, van Heerenveen W. Bruin en gezin, Suisweg 23, van Broek op Langen- dijk M. Steenbrinkdo Vos, Duinoord 3, van Amsterdam J. van Duijn, Sluik weg 23, van Broek op Langendijk B. Feigl, Zeeweg 5, naar Den Haag J. P. Buis, Zeeweg 5, van Rijswijk (Z.-H.). J. J. Marck, Duinhof 6m, van Leiden J. Nijland, Louwestraat 3, van Stellendam P. v. d. Meij, N. Command .laan 33, van Leiden J. F. Hueting, Voorstraat 33, van Rijswijk (Z.-H.) P. v. d. Kemp, Zee- hopitium, van Barncveld A. Vroom, Zee/hospitium, van Utrecht E. Vroom, Zeehospitium, van Utrecht J. M. Dek kers, Overrijn 7, van Slenaken P. D. v» d. Werf, Overijn 7, van Venray. Vertrokken: J. C. H. M. Schip horst naar Amsterdam, 2de Oostorpark- straat 220 J. Koppen, naar Amsterdam 2de Oosterparkstraat 220 J. H. Holtrust naar Hillegom, Stationswef 19 A. van Osnabrugge, naar Sassenheim, Juliana- laan 3 J. Bloot, naar Rijswijk (Z.-H.)., Koninginnelaan 64 M. v. d. Perk, naar Den Haag, Akeleistraat 2 A. v. d. Plas naar Blaricum, kindersanatorium J. v. Rijn, naar Beverwijk, Adrichemsbr. 48 M, Ouwehand naar Den Haag, Z. Buiten singel 283 K. Haasnoot, naar Eindho ven, gesticht P. v. d. Bent, naar Haar lemmermeer, Nieuw Venneperweg 492 P. A. Roebeling, naar Hoek van Holland, Schoolstraat 30c. VOORHOUT. Personalia. Voor het examen voor costumière, gehouden aan d© Sint Agnes- school op 4 Mei j.l. slaagden de dames: Anna (RJuygrok en Oor van de Burgt. Voor linnennaaien slaagden op denzelf den datum eveneens aan de Sint Agnes- school de dames: Cor v. d. Burg, Jo Floor, Pie v. d. Hulst en To v. Reisen. Aan de geslaagden en mede aan de Eerw. Zuster-Opleidster on®e hartelijke gelukwenschen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot hoofd der Ohr. Be waarschool St. Jori6straat is benoemd Mej. N. v. Wijk te Leiden. Brokkenhuis. De afgeloopen maand bedraagt de opbrengst van het brokken huis „Kapel Gouwsluis" ruim 50.Na 15 Mei zijn do verkoopuren van 79 uur in het perceel Steekterweg 97. R.-K. S. V. „Wilskracht". Het be stuur der R.-K. S V. „Wilskracht" heeft haar leden in de feestelijk ongerichte St. Josephzaal een feestavond aangeboden. Om acht uur opende de voorzitter, de heer C. J. Pensioen, dezen avond met een openingswoord, waarin spr. inzonder den Hoogeerw. Deken en kapelaan P. J. Jong, geest, adv., welkom heette, Vervol gens kwam de beurt aan het gezelschap Tholen en van Lier, dat roet zijn optre den voor 't vroolijke gedeelte van den avond zou zorgdragen. Onder daverend applaus trad dit duo voor het voetlicht, om door het zingen van eenige liedjes, reeds dade lijk de feeststemming te verhoogen. Tus- sohen het optreden dezer cabaretiers zorgde het gezelschap Koren alhier voor de muzikale afwisseling. In de pauze werd afscheid genomen van het bestuurs lid, den heer M. Krumpelman, die we gens werkzaamheden zijn bestuursfunctie welke hij een tiental jaren heeft waarge nomen, heeft neergelegd. De voorzitter bracht hem dank voor het werk, dat hij voor do vereeniging heeft gedaan en bood hem daarbij ©en kistje sigaren aan. Ook de directeur, de heer Zuidam, die gedu rende tien jaar met de leiding van „Wils kracht" is belast, word gehuldigd. Als blij vende herinnering werd hem een bureau stoel aangeboden. Toen vervolgens na- de pauze het. gezelschap Tholen en van Lier hun repertoire hadden afgewerkt, bracht de voorzitter him namens allo aanwezigen dank en tevens het muziekgezelschap Ko ren voor de wijze, waarop het dezen avond had opgeluisterd. Spr. roept beiden gaar ne een tot weerziens toe. Met een woord van dank aan den Hoogeerw. Deken en de kapelaans Jong en Koopman voor hun be langstelling werd deze uitstekend geslaag de avond door don voorzitter gesloten. WOERDEN. Het plan voor de Rijndemping. Naar aanleiding van recente dagbladpublicaties, waarin wordt bericht, dat de A.N.W.B. en de K.N.A.C. zich met de voorloopige plan nen voor de demping van den Rijn te Woerden konden verecnigen, wordt mede gedeeld dat dit bericht niet juist is. Op een van de zijde van het Rijncomibé te Woerden gedaan verzoek hebben voor noemde Vereenigingen medegedeeld, dat, ge-let op de omstandigheid, dat do traverse door Woerden, onmiddellijk na het gereed komen van den snelverkeersweg van 's-Gfa- venhage naar Utrecht (hetgeen binnen vier jaren kan worden verwacht), aanmerkelijk aan beteekenis voor het doorgaand verkeer zal inboeten en de hooge kosten verbonden aan een verkeersoplossing, waarbij de Rijn te Woerden zou worden gedempt, zij, afge scheiden nog van schoonheidsoverwegingen of oudheidkundige factoren, een oplossing, waarbij éénrichtingverkeer door de Voor straat en langs den Noord wal tot stand zal worden gebracht, voorshands voor het ver keer zeer voldoende oordeelen, te meer, omdat hieraan slechts betrekkelijk geringe kosten zijn verbonden. ZWAMMERDAM. Geboren: Arend Klaas, z. v. Johan nes Pieter van der Vis ©n Jacoba van Staalduinen. Overleden: Magdalena van der Wolf, j.d. 21 jaar (overleden te Gouda). Willem Braun, 77 jaar, weduwnaar van Dientje van Muijden. Getrouwd: Arie Bitter, j.m. 24 jaar te Reeuwijk en Jacoba Slappenwel, j.d. 21 jaar. ZEVENHOVEN. Werkloosheid. Met de werkloosheid is een dalende richting te constateeren. Deze winter is het hoogste cijfer 39 geweest. Op het oogenblik bedraagt het 3 personen. SPORT WATERPOLO DE ZIJL COMB.—A. V. Z. R. I 6—1. Gistermiddag speelde een combinatie van De Zijl te Den Haag in de Regentes tegen de Voorburgsche Zwem- en Red dingsbrigade een vriendsohappelijken wed strijd. Het bleek dat de Leidenaars over het geheel sterker waren, zoodat zij een 61 overwinning wisten te behalen. Rust stand 3L DE WANDELSTOK. De wandelstok, als steun en verdedi- gings-instrument, behoort tot de allerver ste oudheid en is intiem verbonden met de beschavingsgeschiedenis van bijna alle volkeren. De Bijbel maakt vaak melding van den staf van Jacob en dien der profe ten. Hij was een teeken van gezag, waar van we ook thans nog menige toepassing terugvinden, namelijk in den staf van den tamboer-majoor, van den suisse in de kerk enz. Men vindt den stok in handen der egyp- tische personnages op de papyrussen en de monumenten vian den Nijl. Homerus vermeldt en beschrijft den stok die door sommigen van zijn helden werd gedragen onder den dichterlijken naam: scepter, maar die scepter was er niet minder een eohte stok om, daar men er op kon steu nen en hij diende ter vervolmaking van die plastische standen, welke de Grieken tot zulk een hoogtepunt opvoerden. Het 'bovenste einde van dien heroïschen stok, droeg de afbeelding ven een godheid, em bleem van macht. De stok, of in dit geval beter gezegd de „staf" van veldmaarschalk in Frankrijk is slechts de ietwat gewijzigde traditie van dien soepter. HET ONTSTAAN VAN DEN ZAKDOEK. Ofschoon het bijna onmogelijk is precies het ontstaan van dit algemeen bekend en gebruikt voorwerp vast te stellen, weten wij toch, dat de zakdoek don Egypteuaren niet onbekend was. De Grieken echter kon den hem niet. Het zou te Athene het top punt van onbeleefdheid zijn geweost, zijn neus te snuiten of zich het zweet van 't gezicht te vegen. Ook de mannen maak ten er geen gebruik van. In de Romoinsohe hoogere kringen, ten tijde van Catullus, gebruikte men het „sudarium" van uiterst fijn linnen, dat men kan beschouwen als de „voorlooper" van onzen zakdoek. Het verdere gebruik ervan gaat van dien da tum af verloren tot in 1550. Men vertelt, dat een Venctiaansehe schoone van voor name afkomst, op het idee kwam, uit lin nen een stuk uit te snijden, dat zij afzoom- de met kantwerk. Dit verwekte sensatie in de publieke parken waar zij wandelde en meteen wa© de zakdoek ge- of liever her boren. De gewoonte kwam over de Alpen, verspreidde zich in Frankrijk en maakte furore bij de dames aan het hof van. Hen drik II. Duitschland nam hem over in 1580. Te dien tijde was de vorm echter rond. Do vierkante vorm dateert vanaf de regoc- ritig van Lodewijk XVI. RECHTZAKEN op den Zondag vóór St. Nicolaas is ver oordeeld tot 11 geldboeten van 60 gulden. De procureur-generaal concludeerde tot verwerping. Arrest 6 Juni. Boete voor een arts. Het Haagache Gerechtehof heeft heden den arts K. te den Haag in een civiele procedure veroordeeld tot betaling van 1000.aan het Ondersteuningefonds van de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst, op grond, dat deze arte, na dat hij zijn lidinaatisoliap van deze Maat schappij had opgezegd, doch nog vóórdat zijn lidmaatschap reglementair een einde had genomen, in strijd met het bepaalde in artikel 22 van hot huishoudelijk reglement der Maatschappij zonder goedkeuring van het Hoofdbestuur een overeenkomst met het Ziekenfonds der Volharding heeft ge sloten ten opzichte van het verleenen van geneeskundige hulp aan loden van dat Zie kenfonds. LAATSTE BERICHTEN HOOGE RAAD. Zaak-Jamin. De Hooge Raad behandelde een cassa tie-beroep van A. M. F. Jamin, die door de rechtbank te Rotterdam wegens het openhouden van 11 winkels te Rotterdam WERING VAN POLITIEK UIT DEN AETHER. Bij Kon. Besluit van 22 April 1933 Staatsblad 223, zijn thane de regelen vast gesteld welke gelden ten aanzien van de z,g." „politieke" radio-uitzendingen. Deze regelen zijn opgenomen in een wij ziging van het radio-reglement 1930. Bepaald is dat de uitzendingen niet mogen inhouden een rochtstreekscho dan we) zijdelingsche of bedekte ondermijning van godsdienst, zedelijkheid, gezag en volkskracht, noch kennelijk bestemd mo gen zijn voor het buitenland, indien be kend is, dat zij in oen bevrienden staat niet zijn toegelaten. Mededeelingen van politieken aard mo gen bovendien niet anders inhouden dan een stellige uiteenzetting of toelichting van politieke beginselen. Tn bepaalde gevallen en ometandigrnhe- den kan door den Minister van Water staat worden toegestaan dat mededeelin gen van politieken aard, welk© niet aan deze eischen voldoen, worden uitgezonden. HET D00DELIJK AUTO-ONGEVAL TE MOERGESTEL. In aansluiting aan hot bericht betref fende het doodelijk auto-ongeval, hetwelk te Moergestel Zaterdag in den vroegen morgen heeft plaats gehad, kan nader ge meld worden, dat met aan de werkelijkheid grenzende waarschijnlijkheid mag worden aangenomen, dat een tweede persoon bij dat ongeval tegenwoordig is geweest. Deze moet zich uit do voeten hebben gemaakt en zijn kameraad, die zeer zeker op slag dood is geweest, alleen hebben achterge laten. Te ongeveer 2 uur is het ongeval even voorbij do kom van Moergestel gebeurd vaststaat, dat het slachtoffer, genaamd II. A. J. L., te Tilburg, per auto, welke be- stmurd werd door een zekeren dc W., even eens te Tilburg woonachtig, ongeveer half 2 Tilburg heeft verlaten mot de bedoeling naar Eindhoven le rijden. De W„ door de politie gehoord, blijft verklaren, dat hij niet bij het ongeval is tegenwoordig geweest.. Hij zou even voor Moergestel de auto hebben verlaten. Daar na zou zijn kameraad plotseling met de auto er vandoor zijn gegaan, terwijl de W. to voet naar Tilburg is teruggegaan. Dit verhaal, door do W. opgedischt, lijkt onwaarschijnlijk, aangezien het slachtoffer absoluut niet kon chauffeeren. Daarenbo ven vertoonen do kleeren en schoenen van de W. groote bloedvlekken. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is overgebracht naar het Klooster der Eerw. Zusters van Liefde; het zal a.s. Dinsdag op de R. K. Parochie-Begraaf plaats worden begraven. BRAND TE LOOSDUINEN. Gisteravond omstreeks elf uur werd een deel van Loosduinen in beweging gebracht door een zwaren uitalaandcn brand in de voormalige mandenloodsen van do Groen teveiling op den hoek vau den Haag-weg en den Ley weg, welke open pakhuizen in de laatste jaren zijn verhuurd voor allerlei bergdngsdocl e inden. De vlammen laaiden spoedig hoog op in de groote massa hout, latwerk, emballage enz., zoodat ook het dak in de vuurzee werd betrokken. De vrijwillige brandweer uit Loosdui- nen reed met do baby-spuit naar het ter rein en wist onder leiding van brandmees ter Kruidenberg de vuurzee af te sluiten, zoodat deze tot een doel van de loodsen beperkt bleef. De Haagsohe brandweer onder leiding van hoofdinspocteair De Rad- dor, verleende met een motorspuit assisten tie; een tweede Haagscho behoefde geen dienst te doen. Mot het oog op de aanwezigheid van stallen mei vee werd aanvankelijk meer gevaar gevreesd. De eigenlijke stallen, die aan de overzijde van het pad achter do loodsein liggen, bleven echter voor den brand gespaard. Enkele paarden die in de loodsen waren gestald konden tijdig in vei ligheid worden gebracht. GEVOLGEN VAN EEN TWIST Zaterdagavond ontstond tusschen de vrou wen van de gebroeders J. V. en W. V., die bei den in een huis in de Broekhin te Roermond wonen, oneenigheid. Weldra mengden zich ook de mannen in de twist. De 39-jarige J. V. zou daarbij zijn 42-jarige broeder W. V. hebben bedreigd, waarna deze een schap greep en daarmee J. V. een slag op het hoofd gaf. De schop drong J. V. ongeveer 10 cM. in het hoofd. In bewusteloozen toestand werd de getroffene naar het St. Laurentius ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. W. V. is door de'politie gearresteerd en ter beschik king van de Justitie gesteld. TREKKING LOTISCCO. Bij do heden gehouden trekking van Lotisico (de Hollandsche Sweepstako) zijn de volgende hoofdprijzen gevallen: 50.000 op M36, 25.000 op 10616, 25000 Op 2766, 16.000 op 1068a TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND EEN RUSSISCH—JAPANSCH— MANDSJOERIJSCHE CONFERENTIE OP 20 MEI TOKIO. 8 Mei (V.D.J Van Japansche zijde wordt verklaard, dat op 20 Mei a.s. te Tokio een RussischJapanschMandsjoerij- sche conferentie bijeen zal komen, ter beraad slaging over den politieken toestand in het Verre Oosten. De Japansche gezant te Shan ghai Arioshi- heeft den Chineeschen minister van Buitenlandsche Zaken Lo Wen Kan me degedeeld, dat onder de huidige politieke omstandigheden deelneming van China aan deze conferentie uitgesloten ia. De Japansche regeering is slechts bereid de deelneming van China nader te overwegen, wanneer de Chi- neesche regcering zich bereid zou verklaren Mandsjoekwo de jure te erkennen. VóóR DE HONGERSTAKING VAN GHANDI POONA, 8 Mei (V.D.) Gandhi heeft den Zondag besteed om zich voor te bereiden op den vasten van 21 dagen, waarmee hij heden, Maandagmiddag te 12 uur, wil beginnen. Gis teravond nam hij een krachtiger maal dan ge woonlijk, bestaande uit brood, tomatensalade, dadels, vruchten- en geitenmelk. Vóór den middag zal hij vandaag nog wat vruchtensap en water, gemengd met honing, drinken. Zijn secretaris zal hem een sanskrit-gedicht met de Boodschap van Krishna voorlezen, waarna het vasten begint, dat Gandhi ook wil voortzetten indien hij, zooals velen verwachten, uit de gevangenis zal worden ontslagen. Doktoren die Gandhi hebben onderzocht, verklaren, dat hij reeds thans door zijn dieet van sinaasappelsap ondervoed is, zoodat niet verwacht kan worden dat hij drie weken lang zonder voedsel zal kunnen leven. Hij weegt slechts 99 pond. Gandhi zelf daarentegen ver klaarde met zijn bekende glimlach, dat hij zich m uitstekenden gezondheidstoestand voelde en dat hij het best drie #eken zonder voedsel zou kunnen uithouden. „Het zal een grappige teleurstelling zijn voor iedereen die verwacht, dat mijn vasten mij zal dooden", verklaarde hij. Gedurende de komende drie weken wil Gandhi geen bezoekers ontvangen. Hij wil zooveel mogelijk alleen blijven en zwijgen. KARDINAAL CERRETTI ERNSTIG ZIEK ROME, 8 Mei (V.D.) Van de zijde van bet Vaticaan wordt medegedeeld, dat kardi naal Cerretti ernstig ziek is, doordat bij een influenza-aanval een complicatie met long ontsteking is gekomen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 Mei. Vee. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 613 vette koeien, waarvan do prijzen waren: le kwal. 55—60 cent, 2e kwal. 4252 oent, 3e kwal. 3040 cent per kg alachtgewiolït, 100 melk- en kalf koeien 95155 per stuk 205 vette kalveren le kwal. 5056 cent, 2e kwal. 4048 cent, 3e kwal. 3038 cent per kg. levend gewicht, 99 nuchtere kal veren 2.004.50 per stuk; 87 schapen 12 per stuk, 815 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 3839 oent, zwa re varkens 3637 cent, vette 3334 cent per kg. slaohtgowicht; 34 paarden 60 100 per stuk. Overzicht: Rundoren groo te aanvoer, slepende handel en zakkende prije>zn. Vette kalveren groote aanvoer, voor den Maandag weinig prima kwaliteit slechte handel en lage prijzen. Varkens flinke aanvoer, handel lui on prijzen zak kende. ROTTERDAM, 8 Mei. Vee. Aanvoer: 582 koeien en ossen, 308 vette kalveren, 799 varkens en overloopers, 331 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 14i7j 22—25 en 27—29 cent. ossen 15—17 2022 en 2426 cent, vette kalveren 25 32.5, 37.542.5 en 47.5—52.5 cent; Oven', lammeren 510 per stuk, varkens 16 en 15—16 cent- Overzicht: De aanvoer van koeien en ossen was iets mindor dan vori ge week Maandag; handel slepend, prij zen gelijk aan die van do vorige week; een enkel prima exemplaar tot 2 cent, bo ven noteering. Stieren niet genoteerd we gens te weinig aanvoer. Vette kalveren iets minder aanvoer dan vorige weck Maandag. Handel slecht; afw. kwal- moeilijk to plaatsen. De prijzen gelijk aan die van de vorige week. Een prima best kalf 2.5 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren gering, handel zeer traag. De prijzen ongeveer station- nair. Varkens weer iets minder aange voerd, handel tamelijk, prijzen iets stijver ingezet. Afloop vermoedelijk slecht. DEN HAAG, 6 Mei. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuws Groentemarkt). Bloemen- en Plantonvei- ling. Tulpen: Bnrtigon 12 cent, Rosabella 10 cent, Thorbcck 10 cent, alles per bos en andere diverse soorten tot 14 cent per bos; Rozen: Edith Helen 2.50, Butterfly 2.10, Golden Ophelia 2A0, Hoadly 2.90, alles per 100 stuks; Geranium, Zon nekind tot 19 cent, P. Grampell tot 18 oent per pot, Hortensia 1.05, div. kleu ren seringen 59 oent per tak, sneeuwbal len 5 cent per tak. Plumosa tot 15 cent per bos, Palmen tot 2.50 per stuk, Cine raria 15 oent, Hanger» tot 20 cent per stuk. Lathyrus 1015 cent, Anemonen 9 cent, Irissen, geel, 6 cent alles per bos. f LEIDEN. Ondertrouwd: P. Siena! jm. 23 jaar en A. T. van Zanten jcl 23 jaar N. v. d. Hoek jm 26 jaar on M. C. de Ridder jd. 25 jaar P. J. Guldemond jm. 27 jaar en 0. Pennonburg jd 24 jaar F. P. De- vileo jm. 28 jaar on O. M. Qeeve jd 26 jaar H. Schreuder jm 20 jaar «n H. de Vroe de jd. 20 jaar. Overleden: G. Both m. 53 jaar M. de MeijNieuwenburg wede. 75 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwaesenon. Lux or: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. BOSKOOP, 6 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos ven 10 stuks: Golden Op helia 8—16 cent, Hadley 20—33 oent, Co lumbia 10—15 cent, Butterfly 1425 cent, Mac Keiler 15—30 cent, Wilh. Kordee 15 25 oent), Rosalandia 1226 oont, Florex 2534 oent, Phoebe 1623 cent, Oho». P. Kilham 2610 oent, Edith Helen 3060 cent, Aug. Noack 1220 cent., Else Fmil- sen 70120 cont, Gloria Mundi 40—60 confc Hoover 3050 cent, Ellen Pouleon 30W cent, Briaroliff 1524 cent, Paul's Scarlet 2612 cent, Tulpen 0—10 cent, Lathyrus 6—12 cents Anemonen 610 oent, Iris 8 11 oent, Gerbera 1630 oent, Olemati» Prins Hendrik 3.50, Rihod. Pink Pearl 1525 cent, Rhod. Catawbienso 0—12 ots, Azalea 1625 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 6 Mei. Groentenveiling. Aardbeien 1521 oenk per doosje, sla 0.402.50 per 100 krop, peulen 3.003.30, enijboocen 3.70-- 4.10 per 10 pond. ZEVENHOVEN, 3 Mei. Eiaranv*illnfr Aanvoer 7626 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.102.80, eendeneieren 1.55—1.80 per 100 stuks, kaas 15—22 cent per pond, ba nanen 35 cent per stuk. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.Vn LEIDEN 8 Mei 1983 Industrie: Alg. Kunst». Uoto Berkels Patent CaWó Delft ert.v. A Kücbeum Accousl Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon. Ohe Perlak Rubber: A'dam Ruhbor Deii Bat. Rubber Vko Serbedjadi r»ndr V,,rt Wed. SchoepvUnlo Oude Boot Mijnbouw: Boet on Alg. E&plorotfs Mi Suiker: H V. A dam Vorstunia uilen Java Cultuur N I S U. Tabak: Dell Mij. Sen em bah Del) Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Aas Gas Elect r Bethlehem Steel Cities Service Central Pubtio. Continental Oil Gen Aviation Int. Nickel Rennecott Copper Milwaukee ld. Pret. Keeeport Tin Plat» Nortb American Nevada Sbeil Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass. Oil United St. Steoi 18 MVs 2*/i« HH-Va 1421/1 941/4 161 291/a 32»/4 «l'/t ui/a ifi/3 12bi/a 20S«/« 4T«/| 91»/, 1161 1.16»/4 13:i7, 17»/, 2*/« 10'i/ui I7/. 21 jWh 8i/4 8% 8l/4 «87 21 7 Vie B7/b 8V, 277, 18 68»/, 2 127»/e 142/3 971/4/88»/, l^/t/Vj lfVi 1231/, 114»/, 24 lOVts/Vr >7/i 2l'Ve «7,4/7 117, 14 V, -'/a 3l/4 83 20 2 Vie ♦Vie/Vs 401/Jl/i WI88ELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn58.65 Londen 8.31 New York2.081/, Parijs 9 791/4 Brussel 34.70 Zwitserland 48.02 Milaan 12.921/, Madrid 21.35 (*»o 42.46 Kopenhagen 37. Stockholm 43 Praag 7.41 Boedapest Prolongatie 1 pct#

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3