MAANDAG 8 MEI 1933 pc I I??T>C{MJJ!7 ro' TO A DFRDE BLAD PAG. 10 INBRAAK IN DE PASTORIE TE AFFERDEN. Brandkast operigeboord. Zaterdagnacht is ingebroken in de R. K. Pastorie te Af f er den (Maas en Waal) meldt de „Gelderlander". De dieven hebben zich door het W.C.- raampje toegang tot de pastorie weten te ■verschaffen. Door den ontboden speurhond <uit Tiel werden verschillende sporen ge volgd, doch deze liepen alle dood. Van de daders tot heden geen spoor. Door dr. Hesseling zijn vinger- en voet afdrukken genomen. Behalve goud en zilver is ook een bedrag aan geld ontvreemd. De brandkast werd opengeboord. Bijna al de benedenkamers van de pasto rie -zijn overhoop gehaald. „Msb." DE VERVALSCHINGS-AFFAIRE TE DIRKSLAND. Aangaande de vervalsehingszaak te Dirksland kan nog het volgende worden gemeld De tuinder L„ afkomstig uit Zwijndrecht, bouwde onder de gemeente Sommeledijk verleden jaar een flink complex kassen en een warenhuis voor de teelt van vroege groenten. Deze persoon had blijkbaar zelf geen geld, zoodat dus vrijwel alles door «en hypotheekhouder moest worden 'be taald. Door tusschenkomst van een make laar te Middelharnis en vermoedelijk ook van een candidaat-notaris te Dordrecht, zouden hem gelden worden verstrekt. De verkoopers van het land M. P. en W. K.; de timmerman L. en de metselaar, die res pectievelijk den grond voor de kassen af stonden en den bouw van de kassen ver richtten, zijn deze week plotseling allen door den Officier van Justitie van de Ar rondissementsrechtbank te Botterdam in verhoor genomen. L. werd direet in voor arrest gehouden. Hoewel de Justitie en Po litie alles strikt geheim houden, wordt ver nomen, dat de tuinder L. bij de verkoopers van het land, zoowel als bij de bouwers der tassen, een hoogere kwitantie van 'betaling heeft gevraagd, dan in werkelijkheid de kosten waren. Deze kwitanties zijn hem ai- gegeven om door overlegging dier kwitan ties ©en. grootere hypotheek te verkrijgen, Eoodat nu de hypotheekhouder de dupe aal zijn. Inmiddels zijn L. en M. P. na hun ver hoor te Dirksland op transport gesteld naar (Rtotterdam. K. is reeds meer dan een jaar ernstig ongesteld. Zaterdagnacht is de beëedigde makelaar B. J. N. te Dirksland gearresteerd in verband met deze zaak. Het onderzoek wordt voortgezet en men verwacht meer arrestaties. Deze zaak heeft in deze anders zoo rustige gemeente een groote opschudding teweeg gebracht. UIT DE OMGEVING .HILLEGOM. Damesfcoor. Gisteravond gaf dit koor onder leiding van mej. Cor Igesz uit Haar lem een concert iin hotel Sistermans. De belangstel ling was zeer goed en het pu bliek dankbaar, daar ihet geboden© van ibooge kwaliteit was. Medewerking werd verleend door de volgende solisten: Mevr. E. E. Jonkheid - Peereboom, sopraan.; mej. Rie Tuyl Schui- te maker, alt; en de heer Jac. Lagas. Voor de pauze zong het koor een tweetal lie deren, de beide dames twee duetten en de heer Lagas een vijftal liederen. Dat alles gaf veel te genieten, al kon ons de keuze van den heer LagaB niet volledig he koren. Het glanspunt van den avond was echter de cantate „Die fromme Ruth" van Herman Müller. Over de geheel© linie werd deze cantate schitterend gezongen, zoowel door het koor als door de solisten. Het applaus aan het einde was da.n ook ver diend. Mej. Aamie Jonkheer, die geheel den avond aan den vleugel begeleidde, had geen gemakkelijke taak, doch kweet zich daarvan op superieure wijze. De dirigente, mej. Jonkheer en de dames-solisten wer den met bloemen gehuldigd. Het koor mag met groote voldoening op dezen kunst avond terugzien. 55 jaar getrouwd. Vrijdag herdacht het echtpaar Duyndam-Storm wonende aan de Havenstr. 1 alhier, onder zeer groote belangstelling zijn 55-jarige echvereeni- ging. Des avonds bracht de R. K. Harmo nie „Crescendo" den feestelingen een sere nade, die veel belangstellend publiek trok. Werkzoekenden. Aan de Gemeente lijke Arbeidsbeurs waren 504 werkzoeken den ingeschreven tegen 510 bij die vorige opgave. Geboren: Else Ingrid, d. van J. Brauckmann en A. E. J. van Trotsenburg. Johannes Samuel, z. van J. W. v. Rut ten en J. A. Hoogervorst. Eerdinand Emanuel, z. van L. C. van der Steen en M. [Roos. Ondertrouwd: F. A. Smit® en A. H. den Boer. Getrouwd: H. van der Vijver en C. A. Faas. P. Veldhuis en B. A. H. Wes- teriaken. Vertrokken: C. S. P. Hermans naar Amersfoort. A. de Vos naar Lisse. LISSE. Jubileum Hoofd der School. Op Maandag 15 Mei a-s. hoopt de heer F. K. Dankelman, hoofd der R. K. Ulo school te Lisse den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad ais hoofd der R. K. Jongensschool te Lisse. Het zal den algemeen geaohten jubla- ris dien dag zeker niet ontbreken aan vele bewijzen van toegenegenhed, sympathie en hoogachting. KATWIJK. Werkloosheid. Aan het bureau der arbeidsbemiddeling staan op heden inge schreven 588 personen, waarvan 8 varens gezellen, 6 binnenschippers, 7 stokers, 3 motordrijvers, 112 vissohers, 134 landar beiders, 143 losse arbeiders, 43 kuipers, 5 fabrieksarbeiders, 5 bloemisten, 17 metse laars, 12 timmerlieden, 61 grondwerkers, 3 Btucadoors, 3 loodgieters, 13 opperlie den. Vorige stand was 601. Geplaatst zijn 3 personen. LEIDSCHENDAM. Vereeniging „Wilhelrrtina". Donder dagavond te 8 uur hield de Wilhelmina- Vereeniging te VeurLeidschendam een algemeene ledenvergadering in het Café van den heer J. Al te Veur. De voorz., de heer J. Meijer, opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. De notulen worden gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd. Tot lid der controle-commis sie wordt na stemming en herstemming ge kozen de heer C. v. d. Togt, die zijn benoe ming aanneemt. Bespreking feestelijkheden. De voorz. deelt mede, dat er in het vervolg één dag feest zal gehouden worden op Koninginne dag zelf. Des morgens Kinderfeest voor alle schoolkinderen en des namiddags na tionale ringrijderij met paard en tilbury; kermis zal er niet gehouden worden. Dit voorstel gaat feitelijk uit van den eero- voorzdtter, die wil trachten zooveel moge lijk alle gezindten aan het feest te doen deelnemen. De heeren geestelijken hebben alle medewerking toegezegd, terwijl aan gespoord zal worden, dat zooveel mogelijk nieuwe leden toetreden. De kosten van het feest zullen geheel bestreden moeten worden uit de opbrengst der contributie. Door zeer vele aanwezigen wordt over dit punt het woord gevoerd,, uit a-lles blijkt echter, dat 100 pet. der aanwezigen voor kermis zijn. De voorz. antwoordt, dat het bestuur gevolg moet geven aan het bevel van hoo- gerhaaid en dat hij er den burgemeester op gewezen heeft, dat de gemeente gedeelte lijk het feest zou moeten bekostigen, daar de kosten uit de contributies alleen niet gedekt zullen bunnen worden. Een der leden deelt mede, dat er in Stompwijk wel kermis zal gehouden wor den en geeft het bestuur in overweging den Burgemeester te vragen, wanneer aan Stompwijk wel het houden van kermis wordt toegestaan, dat ihet dan ook moet worden toegelaten aan Veur en Leid schendam. De voorz. zegt toe deze vraag aan den Burgemeester te zullen voorleggen. Ver der moet men afwachten, hoe alles zal toe gaan met het oog op de geldmiddelen. Na deze vergadering zal het bestuur beginnen te werken en steun vragen aan de beide Gemeenteraden. De aanwezige leden blijken allen voor het houden der kermis te zijn en men draagt aan het bestuur op aan den Bur gemeester te verzoeken alsnog kermis te houden. De voorz. zegt een en ander toe en deelt nog mede, dat de Burgemeester heeft me degedeeld, dat hij de heeren geestelijken zal verzoeken van den kansel alle inwoners aan te moedigen lid te worden van de Wil- helmina-Vereeniging en de Vereeniging te steunen. Hij vindt het geen bezwaar, dat de bode intusschen doorgaat met het in nen der contributie. Na diverse besprekingen, waaruit blijkt, dat allen zijn voor 2 dagen feest en voor de kermis, sluit de voorz., onder dank voor de besprekingen en met het verzoek tot volle medewerking met het bestuur, deze geanimeerde vergadering. Jubileum. Vrijdag herdacht de heer H. W. Heijdt te Leidschendam zijn 12%-jarig jubileum als ambtenaar ter Secretarie van Stompwijk en Veur. Des namiddags werd de heer Heijdt, in het bijzijn van zijn echt genoot© en familie, den Gemeente-secreta ris en de verdere ambtenaren, enz., op har telijke wijze toegesproken door Bur gemeester en Secretaris, terwijl hem na mens de ambtenaren een prachtig cadeau werd aangeboden. De heer Heijdt dankte allen hartelijk voor de hulde hem gebracht, ook namens zijn echtgenoote en familie, waarna het feest in intiem en en huislijken kring werd voortgezet. Moedercursus. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis te Leidschendam verzoekt ons mede te deelen, dat deelneemsters aaxi den Moedercursus, welke Dinsdag 9 Mei a.s. aanvangt, zich nog dagelijks kunnen opgeven bij mej. Bleijs, Damstraat, die ook alle inlichtingen gaarne verstrekt. SASSENHEIM. Stille Omgang. Zaterdag jl. hebben 46 personen alhier met twee autobussen, van de Firma J. Heemskerk deelgenomen aan de Stille Omgang ter eere van het mirakel van het H. Bloed te Alkmaar. Te half tien werd vanaf het K. S, A.- gebouw afgereden en werd onderweg voor verschillende intenties gebeden. Te twaalf uut was er in de St. Laurentiuskerk een kort lof, met uiteenzetting van het won der, dat daar is geschied. Daarna werd een omgang gehouden, welke met de grootst© ordelijkheid is verloopen. Bij deze omgang, welke circa een uur duurde, werden verschillende gebeden verzocht en was de relikwie van het H. Bloed in een huis nabij de Stèenenbrug ter vereering uitgesteld. Na de omgang had in dezelfde kerk een H. Mis met algemeene H. Communie plaats, waarna de plechtigheid was afgeloopen. De deelnemers zochten hierna weer hun auto-tram op en keerden voldaan huiswaarts, met voldoening spre kend over dezbe tot nog toe onbekende bedetocht. TER-AAR. Tuberculosebestrijding. Men bericht ons: De afgevaardigden van den Provin cialen Zuid-Holl Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose, hebben in hun ver gadering van 3 Mei LI., te Rotterdam ge houden, het op vier na algemeene semmen (44 van de 48) tot bestuurslid van dien Bond gekozen den kabh. arts dr. Post Uiterveer, als afgevaardigde van het Wit- Gele Kruis. Wel ©en bewijs, hoe die des kundigen de bekwaamhed en de verdiens ten van onzen katholieken arts waardeeren. Het is voor den dokter en voor ons ka tholieken een eer. W0UBRUGGE. Emmab'oem. De opbrengst van de Emmabloemcollecte ten bate van de be strijding van de tuberculose heeft in deze gemeente (omvattende de beide dorpen Woubrugge en Hoogmade) bedragen 36.50. Polder Vierambacht. In de vergade ring van ingelanden van den polder Vier ambacht werd de begrooting 1933 vastge steld aan inkomsten en uitgaven op een gelijk bedrag van 24256.48. De omslag per H A. werd bepaald ap 9.vorig jaar 10.Medecleeling werd gedaan dat het besluit tot loonsverlaging van 20 pet. voor alle ambtenaren door Ged. Staten niet was goedgekeurd en teruggebracht op een tijdelijke verlaging van 5 pet. De rjoieering, Naar ons van bevoeg de zijde wordt medegedeeld is een aan vang gemaakt met de rioleeringswerk zaamheden. Begonnen is met een aantal van 6 werkloozen, welk aantal successie velijk zal worden opgevoerd 'tot 15. De bedoeling is om in het dorp Woubrugge te beginnen .De dagelijksche leiding der werkzaamheden berust bij den heer Brou wer uit Alphen aan den Rijn. Het aantal werkloozen, die ten laste van de steunregeling bomen, wordt hier door aanmerkelijk vermindehrd. Voorts zal ook binnen afzien baren tijd een begin gemaakt worden met de uitvoe ring van het door den Raad genomen be sluit tot verharding van de kom van het dorj Hoogmade. Dat het gemeentebestuur al het moge lijke doet om de werkloosheid te bestrij den en het uitvoeren van productieve werken te bevorderen kan niet anders dan van harte toegejuicht worden. WARMOND. Jubeletim. Onder zeer groote belang stelling herdacht mej. G. C. Veelenturf, gisteren den dag, dat zij voor 40 jaren in dienstbetrekking kwam bij de familie Papót alhidr. Des morgens werd voor haar een H. Mis opgedragen in de parochie kerk, waarbij familieleden en vele kennis sen tegenwoordig waren, terwijl bet zang koor een vierstemmige mis zong. De kerk was prachtig versierd en vele inwoners gaven ook van hunne belangstel ling blijk. Vele bloemstukken en cadeaux brieven en telegrammën mocht zij ontvan gen. Het heeft de getrouwe niet aan be langstelling ontbroken, daar ook velen haar persoonlijk hun gelukwenschen heb ben aargeboden. In alles heeft ook de familie Papót getoond, dat mej. Veelen turf haar achting geniet, hetgeen ook deer stoffelijke blijken tot uiting is geko men. Ongeluk. Gistermiddag omstreeks 4 uur had het 4-jarig zoontje van den heer S. G. van Stijn het ongeluk al spelende uit een vier meters hooge werkplaats te vallen. Het kwam in de Dorpsstraat te recht Hoewe) het kind een hersenschud ding opliep, liep een en ander wonderlijk goed af als men bedenkt, dat het op de straatsteenen terecht kwam. Personen, die ooggetuigen van dit ongeval waren, dach ten niet anders dan dat het kind doodge vallen was. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen; hoewel de toestand van het knaapje ernstig is, geeft de ge neesheer alle hoop. Emma bloem. De Emmabloem-collecte ten bate der T. B. C.-bestrijding te War mond bracht in totaal op 120.45. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Een leuke grap! Men kan zich de ver wondering voorstellen van den heer v. R. aan den Ovetrocht, toen hij Zaterdagmor gen de vaderlandsche driekleur, welke hij Vrijdag, ter gelegenheid van de herden king van Prins Willem van Oranje, had uitgestoken en die, daar de vlag 's middags nat geregend was, was blijven hangen, zoodat deze weer droog kan wapperen zou binnenhalen en zag dat het wit en blauw gedeelte er was afgehaald, zoodat bij v. R., die volbloed Katholiek is, Zater dagmorgen een roode vlag wapperde. Autobotsing. Zondagmorgen botsten twee auto's, welke elkander op de brug in de Brugstraat de voorrang niet gunden, te gen elkander op. Een inzittende jonge dame schoot door de voorruit heen, en verwondde zich zoodanig, dat zij zich on der doktersbehandeling moest stellen. De materieele schade was sleohts gering. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10.30 uur. Agenda: 1. Opening, 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Vaststelling gewijzigde verordening veldwachters. 5. Wijziging egmeente-be- grooting 1932 en 1933. 6. Vaststelling be looning geneesheer vaccinatie en dood- schouw. 7. Vaststelling vooi"schot Bijzon dere school voor 1933. 8. Gratificatie Ge meente-Opzichter. 9. Grondverkoop aan Gebr Mol. 10 Rondvraag. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. In de verdaChtenbank namen plaats mej. G. B. gescheiden echtgenoote van C. en haar zuster mej. E. B. beiden uit Leiden. Verdachten was ten laste gelegd, dat zij een zekeren W. F. W. op 10 Maart j.l. op den Witten Singel voor de wasch- en strijkinrióhting van de firma Spr. zouden hebben uitgescholden Beide verdachten ontkenden ten stellig ste het te hebben gedaan. Zij hebben in het geheel de beleedigde daar niet ge zien, dus kunnen ook deze woorden niet gebezigd hebben. Een tweetal getuigen, fabrieksarbeidsters bij de firma Spr., al daar werkzaam, hebben de beleedigende woorden gehoord. Als getuige k déchar ge werd gehoord de verloofde van ver dachte E. B. Deze verklaarde ook dat de beleedigde daar niet ter plaatse was en dus niet kon zijn uitgescholden. De officier van justitie kwam na het hoo ien der verschillende getuigen tot het overtuigend bewijs. Spr. eischt voor ieder der verdachten een geldboete van 15.subs. 15 dagen. De politierech ter onmiddellijk vonnis wijzend veroor deelde de beide verdachten overeen komstig den eisch. De beide verdachten zullen van dit vonnis in hooger beroep gaan, deelden zij mede. Voor den politierechter moesten te recht staan de gebroeders J. K. en C. K., beiden uit Boskoop. Alleen was J K. versdhenen. Beiden was ten laste gelegd, dat zij op 5 Maart te Boskoop, na een herhaalde sommatie van den ca^ fëhouder T. diens lokaliteit niet hebben verlaten. J. had bovendien nog een spie gelruit van ongeveer 1.60 bij 3 Meter stnuk geslagen waardoor de caféhouder werd benadeeld voor een bedrag van ongeveer 60.Ook had een der ver dachten een rijwiel door een ruit ge gooid. Als getuige werd gehoord de ca féhouder T., die verdachten niet meer wilde tappen, daar zij onder den invloed van sterken drank verkeerden. De ge volgen waren niet uitgebleven. De offi cier van justitie eischt tegen den eerste verdachte J. een geldboete van 40. subs. 40 dagen hechtenis én tegen den tweeden verdachte (die niet verschenen was) een geldboete van 25.suibs. 25 da.gen hechtenis. De politierechter on middellijk vonnis wijzende veroordeelde den eersten verdachte tot een geldboete van 30.subs. 15 dagen hechtenis en tegen den tweeden verdachte tot een geldboete van 25.subs. 10 dagen hechtenis. De civiele vordering aan de benadeelde werd toegekend door de politierechter op 30. Voor de Haagsche Rechtbank stond terecht C. de L'A. uit Alphen aan den R ij n, die bij vonnis van den kan tonrechter te Alphen aan den Rijn was ontslaan van rechtsvervolging, terzake dat hij te Hazerswoude op den Rijks straatweg met ijs heeft gevent. De amb tenaar van 'het O. M. was van dit vrij sprekend vonnis in hooger beroep ge gaan. Verdachte beweerde onschuldig te zijn, daar die plaats waar hij ijs verkocht niet was aangeduid met het bord n.l. „verboden hier te venten". De officier van justitie was een andere meening toegedaan. Deze achtte de politieveror dening van de gemeente Hazerswoude bindend. Spr. heeft verzocht, dat het vrijsprekend vonnis van den kanton rechter te Alphen aan den Rijn vernie tigd zal worden en dat verdachte schul dig wordt verklaard aan hetgeen hem bij dagvaarding ten loste was gelegd en dat hij deswege zal worden veroordeeld tot een geldboete van ƒ3.subs. 3 da gen hechtenis. Vonnis over 14 dagen. In de verdachtenbank nam vervolgens plaats de meubelmaker J. P. uit Voor schoten die bij een vonnis van den Leidschen Kantonrechter was vrijgespro- ken van een overtreding der Arbeidswet. Verdachte zou nl. op Vrijdag 7 October een vijftal personen in zijn werkplaats aan het werk hebben ge'had op een uur dat het niet geoorloofd was. Verdachte beweerde evenals voor het Kantongerecht dat de overtreding niet heeft plaats gehad op 7 October. De Ambtenaar der Arbeidswet de heer A. Knetsch hield vol, dat zulks wel geschied was. Dé Officier van Justitie vroeg niettegenstaande de ont kenning van den verdachte vernietiging van het vonnis van den Leidschen Kan tonrechter en veroordeeling tot een geld boete van 25.subsidiair 25 dagen hech tenis. Vonnis over 14 dagen. Tegen de niet verschenen C. O. uit A1 p b e n a. d. R ij n eischte de officier van justitie een geldboete van 25. subs 10 dagen hechtenis wegens diefstal van een hoeveelheid brem. De Politie rechter veroordeelde verdachte overeen komstig den eisch. Terzake van eenvoudige beleediging van den gemeenteveldwachter V. te Oogstgeest eischte de offiner van justitie tegen de niet verschenen mej. P. H. B. geb, G., uit Leiden een geldboete van 15subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte had bovengenoemden veld wachter uitgescholden, toen dezo haar man verbaliseerde terzake van het mu ziek maken zonder vergunning met een harmonica. Overeenkomstig den eisch werd verd. veroordeeld. In hooger beroep stond vervolgens te recht de melkveehouder C. A. van S. uit Stompwijk, die bij vonnis van de De'ft- sche Kantonrechter was vrijgesproken we gens overtreding der Warenwet. Door de Keuringsdienst van Waren waren op ©en klacht eenige monsters melk bij verdachte genomen. Bij onderzoek bleek, dat die monsters inhielden verschillende procen ten water ca. 10. 15, 8 en 6 procent. Ver dachte beweerde dat dit onmogelijk er in kon aanwezig zijn, waarop de president mededeelde dat het scheikundig was on derzocht. Verdachte beweerde, dat het ook veel had geregend toen verd. aan het melken was. De president vroeg aan verd. of de bussen misschien te dicht bij de goot hadden gestaan en dat daardoor dan het water erin was gekomen. Dit werd door verdachte ontkend. De officier van Justitie vond het feit zeer ernstig. Hij verzocht, dat het vonnis van den Delftschen Kanton rechter zal worden vernietigd en eisch't tegen verdachte een gedboet© van 100. subsidair 50 dagen hechtenis. Vonnis over 14 dagen. In hooger berop stond vervolgens te recht de 32-jarige trambestuurder A. Br. uit Wassenaar, die bij vonnis van de Leidsche kantonrechter was veroordeeld tot een geldboete van 5.subs. 5 dagen hechtenis, terzake dat hij, als bestuurder vatn een tramtrein der Haagsche Traim- weg-Mij., de trambaan gelegen in den openbarenweg Stationsweg berijdend in de richting naar de Steenstraat, terwijl vlak voor hem of onmiddellijk naast den tram baan zich een wielrijder bevond, die, ter waarschuwing van dezen niet de nadering van den door hem bestuurden tramtrein heeft aangekondigd door het geven van een geluidssignaal, waardoor deze wielrij der is aangereden. Als getuige werd in deze zaak gehoord oa. de aangereden© H., die beweerde dat de schuld bij ver dachte ligt, en dat deze absoluut geen signalen heeft gegeven. Als getuige k dé charge werd nog gehoord de heer P. A. Dr. uit Leiden, die naast de trambestuur der stond. Deze verklaarde, dat de be stuurder wel terdege signalen heeft gege ven. De officier van justitie betoogde, dat, gezien art. 11 van het tramwegreglement der Tramwet, verdachte niet schuldig is aan het hem ten laste gelegde en dat hij derhalve -zal moeten worden vrijgespro ken. De verdediger van verd., mr, Stipriaan, uit Den Haag, sloot zich hierbij gaarne aan. Vonnis over 14 dagen. STOOMVAMTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU RlOEBIAH (thuisr.) vertr. 5 Mei van Singapore. KON. NED. STB. MIJ. ACHILLES arr. 5 Mei van Alicante te Barcelona. AGAMEMNON, Rotterdam naar Bar celona pass. 5 Mei Gibraltar. AJAX vertr. 5 Mei van Aartrus naar Amsterdam. BENNEKOM pass. 5 Mei te San Juan de P. R. BERENICE vertr. 5 Mei van Susak n. Bari. BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 5 Mei van Valparaiso. BRION vertr. 5 Mei van Bordeaux n. La Pallice. COTTICA arr. 6 Mei van West-Indie te Amsterdam. IRIS vertr. 5 Mei van Oporto naar Vigo OBER ON, Valencia naar Rotterdam; pass. 6 Mei Dungeness. PERSEUS arr. 6 Mei van Amsterdam te Kopenhagen. RHEA vertr. 5 Mei van Rotterdam n. Malaga. VEST A vertr. 5 Mei van Burriana naar Malaga. KON. H0LL LLOYD. FLANDRIA (uitr.) pass. 5 Mei Ouee- sant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN (uitr.) vertr. 7 Mei van Antwerpen. HOLLAND-AMERIKA L'JN. STATENDAM vertr. 6 Mei van Rotter dam naar New-York. VOLENDAM vertr. 6 Mei van New York naar Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TARAKAN arr. 6 Mei van Antwerpen te Bremen. HOLLAND—BR ITS CH INDIE LIJN STREEFKERK (uitr.) vertr. 5 Mei van Colombo. HOLLAND-O 0ST-AZIE-LIJN. OLDEKERK (uitr.) pass. 6 Mei Gibral tar. Ouderkerk arr. 6 Mei van Oost-Azië te Rotterdam. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 5 Mei te Singapore. ROTTEROAMSCHE LLOYD. BT.TTAR, (uitr.) arr. 6 Mei te Belawan. KOTA EDE vertr. 6 Mei van Batavia naar Rotterdam. SITOEBONDO (thuisr.) vertr. 5 Mei van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON arr. 5 Mei te Vladiwos- tock. DEUCALION, Japan n. Rotterdam arr 5 Mfi te Penang. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY. Gandia naar Lon- den-Rotterdam, pass. 5 Mei Gibraltar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10