ZATERDAG 6 MEI 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD PAG. 7 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND MARIA! Gebenedijd rijt Gij, en onder al de vrouwen, 't zij wien of waar dat 't zij, eerbiedig aan te schouwen, o Moeder Maagd, die Jezus draagt: earbiedig aan te schouwen! Gebenedijd zijt Gij, vóór eeuwen uitverkoren, gij Moeder, ook van mij, daar Gcd is uit geboren; o Moeder Maagd, die Jezus draagt: daar God is uit geboren- Gebenedijd zijt Gij, o, toevlucht van ons allen, in zonde en slavernij en laat ons niet hervallen: o Moeder Maagd, die Jezus draagt: en laat ons niet hervallen! GUIDO GEZE7LLE. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Diocesane vergadering. Wij brengen nog even in herinnering, dat Maandag a.s. de Diocesane vergadering alhier gehouden wordt. 10 uur wordt een H. Mis gelezen voor de zielerust van mevr. Alb. SteenhoffSmulders in de kapel van b°t St. Elisabethziekenhuis. De vergadering wordt gehouden in de kleine Stadsgehoorzaal, ingang Breestraat, ten 10.45 Ieder lid is welkom! De leden kunnen deelnemen aan een warniè lunch èi f 1.65. Men ka nzich daarvoor, morgen opgeven bij de presidente mevr. Manders. Slaitingsavond. De sluitingsavond zal gehou den worden op Donderdag 18 Mei. Houdt daar dus uw avond voor vrij. Nadere berich ten volgen onder ons hoofd op Zaterdag, 13 Mei, in de Leidsche Courant. Katholiekendag ie Delft. Wij zijn in staat gesteld voor onze leden, die den Katholieken dag te Delft willen bijwonen, nog dagkaarten van 0.75 voor den gereduceerden prijs van 10.25 beschikbaar te stellen, uiterlijk tot Maandag, 8 Mei a.s. Wanneer de deelname zoo groot mocht zijn, dat de gezamenlijke reis daardoor goedkooper zou worden, wil ook het bestuur voor een collectief reisbiljet zorgdra gen. Hiervoor kunnen zich ook niet-leden op geven. Voor de dagkaarten evenwel alléén leden- Opgaven worden ingewcaht bij mevr. J. MandersVermeulen, Oegstgeesterlaan 12, Tel. 292. RUSTFONDS. Wordt lid van ons Rustfonds a i 2.per jaar! Het kan u veel voordeel brengen. „1 MEI" De Meimaand, toegewijd aan Onze Lieve Vrouwe, is ingezet met stralend weer, een be lofte inhoudend voor een zonnigen zomer. Het jonge, fijne groen, de bloesems, de eerste voor jaarsbloemen, alles wijst op aernieuwing, op den wensch dit nieuwe seizoen, ook in ge dachten, woorden en daden, tot iets moois en goeds te maken. En vanzelf sprekend denken we hierbij aan het groote gebeuren in Duitschland op den eersten Mei, „het Arbeidsfeest". Hoe we ook de verschilende gebeurtenissen in Duitschland, los van elkaar willen bezien voor ons vrouwen is het woord van Hitier: „Eert den Arbeid" uit het hart gegrepen. Nog niet zoo heel lang geleden, kwam de arheid der vrouw eerst op het tweede plan. Ik heb hier voornamelijk het oog op de huisar beid, de aaneengeschakelde kleinigheden, waarmede de vrouw haar dag moet vullen, dik wijl tot 's avonds laat, om huis en huisgezin tot een werkelijk tehuis te maken. Maar al te veel heeft men deze arbeid on derschat en toch is deze arbeid één der be langrijkste onderdeelen om te verkrijgen volks welvaart, saamhoori^heid, discipline enz. Wij vrouwen hunnen trotsch zijn op onze hui selijke arbeid, nog trotscher kunnen wï fijn, dat aan ons de taak der opvoeding is toever trouwd. Onze kinderen de waarde van den ar beid te doen kennen door hen al vroeg te ge wennen een taak op zich te nemen, waardoor hun arbeidslust ontwikkeld wordt, waarbij zij tevens de moeite en zorgen om iets tot stand te brengen, diep leeren voelen zal zeker de hedendaagsche vernielzucht en de weinige eer bied voor het werk van anderen verminderen. Wie aan den lijve gevoeld heeft, hoeveel in spanning er noodig is, het kleinste werkstuk tot stand te brengen, zal eerbied hebben voor den arbeider, hoe gering zijn taak ook zijn zal. Noodig zijn we immers allen, beginnende van de huismoeder af, tot de hoogst-geplaat- ste. Een goed geordend huisgezin brengt Vrouwen en mannen voort, die hun weg in het leven gaan, met opgericht hoofd en een vasten wil, het goed te doen. Een goed geordend k a- t h o 1 i e k gezin moest een stralend licht zijn. Daar moesten de fouten, die we zoo graag ander er. aanwreven, zooals daar zijn hebzucht, gierigheid, oneerlijkheid in woorden en daden, gebrek aan naastenliefde, niet gevonden wor- Voor de verkiezingen was een ieder vol van datgene, wat onze landsbestuurders moesten doen en laten, maar hebben we er wel één mo ment aan gedacht, dat we als natie één groot geheel vormen, dus allen verantwoordelijk zijn voor het wel en wee van ons vaderland? Dat, wanneer in ieder persoonlijk het egoisme hoogtij viert, zelfs de knapste bewindsman ons niet van den ondergang redden kan? We maken den naam christenen tot een be lachelijke caricatuur, wanneer we niet, ieder in eigen kring en naar vermogen, onze mede- menschen helpen, niet alleen met onze gaven, maar ooir met onzen moreelen steun. goed woord vindt altijd zijn plaats, kan zooveel onkunde wegnemen, zooveel moed en zelfvertrouwen doen herleven. De Me*maand beginne dus voor ons vrou wen met het bewustzijn dat ook onze nederige arbeid, mits zoo goed mogelijk verricht, een belangrijk onderdeel is, om te komen tot een betere samenleving, waarin niet „het ieder voor zich", maar „het allen voor allen" in ieders hart geschreven staat. Daartoe geve ons, in deze Meimaand, ons aller Moeder Maria de kracht! J. VAN DEN ABEELEN. INTERPAROCHIEELE rr. JOSEPH BID VOOR ONS. Hij leefde op deze wereld, als een heel gewoon mensch. Timmerman was hij en ganseh Nazareth kende hem, den echtge noot van Maria. Een moeilijke, maar schoone taak had God hem opgedragen in de opvoeding van zijn eenigst kind, Jesus van Nazareth. En doelbewust deed hij zijn plicht en maakte van zijn Zoon een kloeke, ferme knaap, ■uit wiens oogen glansde de zonnezuivere reinheid der ziel. Oud is hij geworden en gelijk elk mensch gestorven. Maar bij zijn lijk waakten en baden de twee heiligste menschen van deze wereld Jesus en Maria. Zij wisten hem daarboven, bij God. Zoo kennen wij onzen patroon, St. Jo seph. Voor zijn bed ligt hij neergeknield, de jongeman in den rijpenden leeftijd. Weer is een dag voorbij van harden ar heid, een dag van zorg en vlijt, een dag van strijd en bekoring. Ze stonden weer tc lachen, toen hij een kruis maakte en ze vloekten weer,toen hij bad. O, die bijtende spot van menschen, die „kameraad" hee- ten; die valschheid over eer en oneer, over deugd en zonde. God, waarom In geest en hart, in ziel en lichaam voelt hij de laaiende passies branden. Dat stoot en dat kraakt en jong leven is broos.... Stil ligt hij daar bij het einde van den dag. En het leven, zijn leven ziet hij daar, open als een boek, klaar en duidelijk. Hij denkt na en begrijpt; in ons zijn er twee en één daarvan moet overwinnaar zijn. En daarom bidt hij: „Zeer sterke Joseph bid voor ons". 't Is hem weer niet gelukt vandaag werk te krijgen. Vanmorgen vroeg is hij er op uitgegaan, voor de zooveelste maal. Maar overal waar hij kwam was nog te weinig werk, of waren nog menschen te veel. Moedeloos is hij thuis gekomen en stil heeft hij zijn levensleed zitten uitschreien in een donkeren hoek van de kamer. Va der en Moeder mochten dat niet zien, had den zorg genoeg voor de anderen. Twintig jaar was hij nu, de lentetijd van het leven. Zijn handen stonden gereed om te werken, zijn jonge geestdrift was vol van idealen. Maar die zware last van werk loosheid dag aan dag, dat was de oorsprong van zijn moedeloosheid bij dit harde le vensleed. 's Avonds laat, als Mocder's oog het leed van haar jongen heeft gezien, zijn ze samen neergeknield voor de beeltenis van St. Jo seph. En daar bidden moeder en zoon: „Zeer moedige Joseph bid voor ons". De machines stampen #en razen, de vliegwielen suizen, de spoelen tikken; het bedrijf is in vollen gang. Elke arbeider kent zijn werk en weet zijn plaats. De een zorgt voor het materiaal de andere regelt de machines, een derde zal de stoffen samenvoegen tot een harmo nisch geheel. „Vogels van diverse pluimage'', zoo zou men de arbeiders kunnen noemen. Ruige en ruwe koppen, waarvan de oogen hard staan en de lippen klemmen; menschen, wier voorhoofd is doorploegd von rimpels; ouderen en jongeren, men schen met ervaring door het leven en idea lisme voor het leven. En wat al gedachten zullen er zijn in die hoofden.... Zoo vliegt het leven voort, dag na dag. En als na volbrachten arbeid de menschen huiswaarts keeren, dan bidden de echte roomsche arbeiders: „Toonbeeld der werk lieden bid voor ons". Voor een venster van zijn paleis staat hij, de witte Paus. Hij ziet over Rome en over gansoh Ita lië. Hij overschouwt de heele wereld en ziet ook ons, in het kleine Holland. En de Stedehouder van Christus denkt na, want Hij is de herder over die enorme kudde. Hem werd opgedragen te zorgen voor de millioenen volgelingen van den waarlijk goeden Herder. In vogelvlucht ziet hij nu de wereld: Rusland, met zijn standbeeld voor Judas Iscarioth, met zijn vernielde kerken, met zijn vermoorde zielen; Spanje, waar de haat fel is en het geloof zwak, waar men de kloosters steelt en de priesters verjaagt; Mexico, waar het bloed der martelaren vloeit als in de dagen van Nero, waar hei dendom gesteund wordt en christendom ge weerd, waar de tempels des Heeren geslo ten staan of onteerd worden; Joego-Slavië, waar een vervolging in begin-stadium is en de lafheid der regeerders naar motie ven zoekt, om af te breken wat aan den Christus toebehoort. En daarbij ziet Hij, de Stadhouder Gods, de millioenen heidenen, die ook moeten komen uit dikke duisternis naar stralend licht. Dat alles ziet de Paus en nog veel meer. En daarom juist bidt Hij: „Beschermer der H. Kerk bid voor ons''. S. M. RETRAITECLUB „ST CLEMENS". Aan de leden. Zondag 21 Mei a.s. vieren we ons zeven de jaarfeest. Om 8 uur is de H. Mis in de Lodewijks- kerk tot intentie der leden. Na de H. Mis is de algemeene H. Communie. Bij deze kerkelijke viering vragen wij één ding n.l.: Vraagt Gods zegen over ons mooie, doch vaak ook moeilijke werk. Aan Gods zegen is alles gelegen! Te 9.15 uur volgt een gemeenschappelijk ontbijt in eigen huis. Wie aan dit ontbijt wil deelnemen (dat zullen er wel velen zijnmoet zich opgeven bij onzen pen ningmeester en.een kleine geldelijke bijdrage storten als tegemoetkoming in de kosten. Na het ontbijt is de jaarvergadering met de volgende agenda: 1. Openjng en Notulen. 2. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. 3. Bestuursverkiezing. (Aftredend zijn dit jaar J. de Water en W. Develing). 4. Rondvraag en Sluiting. Wij rekenen op aller medewerking, op dat de noodiee „spirit" weer eens bij allen zal gaan leven. Trouw aan Kolping! Kolping trouw 1 Het Bestuur. INSTALLATIE-FEEST. Morgen, Zondag, Beschermfeest v£n St. Joseph .heeft de installatie plaats van een 24 candidaat-leden. Df adspiranten komen te 8 uur in de H. Mis in de Lodewijkskerk, Na de H. Mis Alg. H. Communie. Des middags gaan de adspiranten naar Den Haag, waar zij bijwonen de Gezellen- demonstratie van het District Den Haag. De leiding van deze excursie is bij den Ass. Senior. Des avonds heeft de installatie plaats. Aanvang half negen. Onderafdeelingen van tooneel. muziek en zang luisteren deze bij eenkomst op. MAANDVERGADERING AFD. GEHUWDEN. Dinsdag a.s. heeft de maandvergadering van de afd. Gehuwden plaats. Er was de voriee maal een kleine inzinking in het zoo mooie getal van bezoekers dezer bijeen komsten in 1933. Wij vertrouwen nu weer te zien een flin ke ookomst. Het Commissariaat zorgt voor afwisseling. UIT DE OMGEVING KATWIJK Crisisgift. Door de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" alhier is aan het plaatselijk crisis comité afgedragen een bedrag van 113, zijnde de nette opbrengst der door haar gegeven uit voering. S ASSENHEI M B. C. Dommering. Maandag a.s., 8 Mei, organiseert Dommering biljartwedstrijden om het persoonlijke kampioenschap van Sassen- heira. De volgende heeren zullen in felle strijd gezien het geringe onderling krachtsverschil, strijden om de eereplaatsen op het groene la ken: J. Diederiks, N. Heemskerk, J. v. Reisen, H Schoo, G. Zandbergen, C. Guldemond. Er wordt gespeeld 125 caraboles libre groot biljpart. De wedstrijden vinden respectievelijk plaats op Maandag. Dinsdag, Woensdag, Vrij dag. 8, 9, 10 en 12 Mei, terwijl Maandag 15 Mei de beslissing valt en zoo noodig Dinsdag 16 Mei de finale. De prijsuitreiking der ver speelde Storm's Qup vindt eveneens in de week van 15 Mei plaats. Wij komen hierop nader terug. Dommering verwacht vele biljartlief hebbers in het K.S A.-gebouw a.s. week tijdens de kampioenswedstrijden. Aan spanning zal het niet ontbreken. OEGSTGEEST Inwijding R.K. Volkshuishoudschool. Velen zullen zich hebben afgevraagd, waar toe de vaderlandsche driekleur wapperde van af het gebouw Geverstraat 21, Ingewijden we ten echter reeds, dat sinds een paar weken de R.K. Vokshuishoudschool, die voorheen in eenige lokalen van „Duinzicht" was onderge bracht, aldaar is gevestigd en dat de plech tige inwijding daarvan gisteren geschiedde. Door de goede zorgen van de gebra. de Rooy is het gebouw herschapen in een keurig inge richte huishoudschool en wij onderschrijven gaarne hetgeen de verschillende sprekers heb ben betoogd, dat den heeren de Rooy daar voor een bijzonder woord van lof toekomt. Gistermiddag vereenigden zich vele genoo- digden in het gebouw, ter bijwoning der in zegening. Van het bestuur der vakschool merk ten we op de directrice mevr. v. Oerle, pater v. d. Bosch en de heeren Bots en Manders. Namens het gemeentebestuur was de heer T. v. Egmond, wethouder, aanwezig. Voorts za gen we de heerev gebrs. de Rooy, de heer A. J. Dofferhof, voorzitter R.K. Volksbond, de kapelaans C. Roest en J. v. d. Gaay, eenige leeraressen en leerlingen. Pastoor de Vetten, het raadslid Paardekooper en de Eerw. Over ste van Duinz<-«ht hadden bericht van verhin- dering gezonden. Pater van den Bosch verrichtte de liturgi sche plechtigheden, waartoe, om dit goed te kunnen volgen, een boekje van de Liturgische vereenigng aan aanwezigen werd uitgereikt. Na de inzegening nam Pater van den Bosch het woord, waarin hij de beteekenis der inze gening uiteenzette. Aan Gods zegen is alles gelegen. Door de inzegening wordt contact ge legd met God en hetgeen hier geschiedt. Vervolgens bracht spreker dank aan hen, die hebben samengewerkt voor de vestiging der school. Dank bracht spreker aan het gemeen tebestuur van Oestgeest en hoopte in de toe komst op dezelfde sympathie te mogen reke nen. Ook aan de aannemers, de heeren de Rooy is het bestuur dank verschuldigd en niet min der aan mevr. van Oerle. Spr. hoopte, dat de zegenbede, die hier is uitgesproken, in vervulling moge gaan. Wethouder van Egmond dankt namens het gemeentebstuur voor de ontvangen uitnoodi- ging en liet deze vergezeld gaan met hartelijke woorden van gelukwensch. Spr. ziet in het doel dezer vakschool niet alleen - opleiding, doch ook opvoeding, die in onze dagen van geestelijke verarming en verwildering zoo noo dig is, Integenstelling met de neutrale school zullen hier mede de belangen der leerlingen worden behartigd op christelijken gondslag. S.hoopte, dat de gebeden tot den Heer gericht, in vervulling mogen gaan. Mevr. v. Oerle heeft meer dan een reden om verheugd te zijn, ten eerste wegens de mooi inrichting der school en verder de ge opende mogelijkheid, dat niet alleen een cur sus wordt gegeven in de avonduren, maar ook overdag. Het is spreeksters hartewensch, dat eenmaal het volgen van huishoudonderwijs ver plichtend wordt gesteld. Met enthousiasme verdedigde mevr. Oerle de gewenschtheid daarvan. Na nog de aanwezigen te hebben opgewekt, het huishoudonderwijs te propageeren, besloot spreekster. Pater v .d. Bosch sprak het slotwoord, waar na de thee op „vakkundige" wijze bereid, werd geserveerd. Vermelden we nog dat het sraids- en sani taire werk werden geleverd resp. door de heeren Nouwens en Koelman. WARMOND Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. F. J. Slager had in hotel de Stad Rome een algemeene vergadering plaats van de afdeeling Warmond van de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze". Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergade ring voorgelezen en onder dankzegging zon der op- of aanmerkingen vastgesteld. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een afge vaardigde naar de vergadering van den Cen- tralen Raad, waartoe met algemeene stemmen werd benoemd de heer Jos. van Moorsel, ter wijl als plaatsvervanger werd aangewezen de heer B. M. van Stijn. Beiden verklaarden hun benoeming te aanvaarden. Hierna werd in be handeling genomen de agenda voor de a.s. cen trale raadsvergadering. Veel stof tot bespre king leverde deze agenda niet op en de afge vaardigde kreeg dan ook vrij mandaat. Meer stof tot bespreking leverde het voorstel om te komen tot oprichting van een voorschotbank. Allereerst werd overgegaan tot voorlezing van het desbetreffend reglement en de statuten, zooals deze zijn vastgesteld door het Diocesane Instituut. De heer van Stijn Jr. was van oor deel dat dit systeem niet het eenvoudigste was voor de middenstanders en wees in dit verband naar de gemeente Delft, waar men deze zaak op een geheel anderen leest geschoeid heeft en welke instelling daar werkt tot groote te vredenheid van den middenstand. Hij gaf het bestuur in overweging daar ter plaatse eens poolshoogte te nemen en zou zoo noodig gaar ne iemand uit Delft eens naar hier willen laten komen teneinde de werking dezer instelling daar ter plaatse hier eens nader toe te lichten en uiteen te zetten. De voorzitter zeide het voorstel van den heer van Stijn gaarne eens in overweging te willen nemen en het in een der eerstkomende bestuursvergadering ter ta fel te brengen. Nadat over dit punt der agenda nog zeer geruimen tijd was gediscussieerd, werd besloten een commissie in het leven te roepen, die deze geheele aangelegenheid zou bestudeeren, om dan met een rapport te ko men. Als leden dezer Commissie werden be noemd de heer Jos. van Moorsel en C. M. v. Stijn Jr., terwijl tevens een bestuurslid zal worden toegevoegd. Bij de gebruikelijke rond vraag besprak de heer Witsenburg de moge lijkheid om te komen tot een onderling zieken fonds. waarbij de voorzitter den heer Witsen burg verwees naar de „Middenstands Onder linge", Nadat de voorzitter de leden nog krachtig had aangespoord om op 21 Mei as. deel te nemen aan den Katholiekendag te Delft, werd deze zeer geanimeerde bijeen komst, onder dankzegging voor de opkomst gesloten. KALENDER DER WEEK beschebm'feest h. joseph. ZONDAG 7 Mei. 3e Zondag na Paschcn. Mis: Jubilate. 2o gebed v. d. H. Stanislaus; 3e v. h. octaaf v. d. II. Joseph; 4e v. b. oc taaf van de wijding der kathedraal. Prefa tie van Paachen. Kleur: Wit Laat ons juiohen voor God en een loflied zingen voor Zijn H. Naam. (IntroitiuA. Want toen wij dwaalden heeft Hij ons het Lioht der waarheid getoond om ons weer to brengen op den weg der gerechtigheid. (Gebed). Als gerechtvaardigden moeten wij nu leven, ons onthoudende van zinnelijk heid. Onder de moderne heidenen van on zen tijd moet ons levensgedrag uitblinkeu door na te streven alles, wat met ons ka^ tholieke geloof in overeenstemming is (Go- bed en Epistel). Bij de vervulling van de/en duren plicht helpe ons God (Gebed en Stil- gebed). Dan zullen wij ten volle de vrucht van Christus' Lijden en Verlossing deel achtig worden. (Alleluja-vers). Evangelie en Communio spreken ona reeds van Christus heengaan naar den Vader. N.B. Waar vandaag de plechtige uiter lijk© viering plaats heeft v. h. Beecherm- feest v. d. h. Joseph, mogen alle h.h. Mis sen zijn van dat feest. Mia: Adjutor. Ge- gebed v. d. Zondag; 3e (alleen in stille h.h. Missen) v. d. h. Stanislaus. Prefatie v. d. h. Joseph. Laatste Evangelie v. d. Zondag. MAANDAG 8 Mei. Feestdag v. d. ver schijning v. d. H. Aartsengel Michaël. Mis: Benedicite. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Joseph; 3o v. h. octaaf v. d. wijding der kathedraal. Prefatie v. d. H. Joseph. Kleur: Wit. Vandaag herdenkt do H. Kerk de ver schijning v. d. H. Aartsengel Michael op den berg Gargano in Apulië (Italië) tijdens het Pausschap van Gelasius I (einde 3o eeuw). DINSDAG 9 Mei. Octaafdag v. h. wij- dingsfeest der Kathedraal te Haarlem. Mis: Terribilis. 2e gebed v. d. h. Gregorius van Nazianze; 3e v. h. octaaf v. d. h. J>>- soph. Prefatie van Paschen. Kleur: Wit. WOENSDAG 10 Mei. Octaafdag v. h. be schermfeest v. d. H. Joseph. Mis: Adjutor. 2e gebed v. d. overbrenging der relikwie v. d. h. Bavo; 3e v. d. h. Antoninus; 4e v. d. h.h. Gordianus en Epimachus, Prefatie v. d. h. Joseph. Kleur: Wit. DONDERDAG 11 Mei. Mis v. d. H. Gan- gulphus, Martelaar:Protexisti. Goen Cre do. Prefatie van Paschen. Kleur: Rood. De Christen krijgsman Gangulphus kwam op laat van Pepijn II naar West-Friesland om te strijden tegen den koning der Frie zen Radboud en den h. Wulfram bij zijn prediking te beschermen en te ondersteu nen. Na volbrachte taak naar zijn land te ruggekeerd werd hij door zijn zedelijk diep gevallen echtgenoote vermoord. VRIJDAG 12 Mei. Mis v. d. H.H. Nereus, Achilteüs en Domitilla, Martelaren: Ecca oculi. 2e gebed Concede (ter core van Ma ria); 3e voor Kerk of Paus. Goen Credo. Prefatie van Paschen. Kleur: Rood. ZATERDAG 13 Mei. Mis v. d. H. Rober- tus, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In medio. 2e gebed voor don Pau». Prefatie van Pasonen. Kleur: Wit. In 1542 in het gebied van Florence go- boren, trad Hobertus Bellarininus op 18- jarigen leeftijd in de Sociëteit van Jesus. Als profeasor doceerde hij do Godgeleerd heid te Rome. Een onvermoeid prediker en verdediger der waarheid is hij geweest en zijne verdiensten moeten vooral wor den gezocht in zijne heldere cn scherpzin nige verdediging van de geloofsartikelen, welke door de dwaallccraars van zijn tijd werden aangevallen. Zijne werken waren toen en zijn nu nóg van groote waarde, vooral zijn katechismus. Paus demons VIII verhief hem tot het kardinalaat. De oven vrome als geleerde verdediger der katho lieke waarheid overleed in 1G21. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in boventsaande kaelnder v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG en MAANDAG. Geen gebed v. d. wijding der kathedraal. DINSDAG. Mis v. d. H. Gregorius van Nazianza, Bisschop, Belijder en Kcrkleo- raar: In medio. 2o gebed v. h. octaaf v. d. H. Joseph. WOENSDAG. Geen gebed t. d. H Bavo. DONDERDAG. Mis v. d. Z.Z. Julianus van Valle, Ladislaus van Gielniow cn Vi- valdus, Belijders: Confiteantur. 2o gebed Concede; 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. ZATERDAG. Mis v. d. H. Petrus Regu- latus, Belijder: Caritas Dei. 2e gebed v. d. H. Robertus Bellarminus. Amsterdam. ALB M. KOK, Pr. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het zonnige weer van den laatsten tijd heeft de aanvoer geweldig doen toenemen en de prijzen konden zich dientengevolge niet handhaven. De aanvoer van tulpen en narcissen is sterk verminderd, doch de soorten als Margrieten, Irissen, Ra nonkels, Lathyrus, komen in des te grooter kwantums. Betaald werden de volgende prij zen: Tulpen per dozijn in de gewone soorten van 4 tot 8 ct. per bos, betere variëteiten van 7 tot 16 ct. Narcissen van 525 ct. per 100. Muurbloemen 124.50 per 100 bos, Anemonen 5090 ct. per 100, Ranonkels 3575, Trol- lius 2555 ct, Lathyrus 4055 ct., Irissen 712 ct. Rozen per bos 4070 RIJPWETERING Personalia. Voor het op het Mariagesticht te Noordwijkerhout gehouden staatsexamen B krankzinnigenverpleging is geslaagd onze plaatsgenoote mej. H. J. C

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7