ZATERDAG 6 MEI 1933 GEMENGDE BERICHTEN AUTO RIJDT OP STILSTAANDE WAGEN IN. Bestuurder gedood. f Gistermiddag omstreeds 5 our was de [Hoornbrug geopend. Op den -nieuwen weg, die op de brug aansluit, begon zioh een rij van uit de richting Botterdam aanko mende auto's te formeeren. Toen zich ongeveer tien wagens hadden opgesteld, naderde uit dezelfde richting een auto met zeer groote snelheid. De bestuurder van dien wagen schijnt niet tijdig te heben opgemerkt, dat hij moest stoppen, mogelijk ook weigerden de remmen. In elk geval: de wagen is met groote snelheid op de achterste auto van de stilstaande rij gereden. De bestuurder van de aankomende auto werd op slag ge dood een vrouwelijke passagier, die naast hem zat, werd zeer zwaar gewond. De schade aan de aangereden auto en aan een voor deze staanden wagen, waar tegen hij was aangeschoven, was eveneens zeer groot. De belangstelling voor het ongeluk was uiteraard groot. Dit heeft geleid tot een tweede aanrijding die gelukkig slechts ma- terieele schade veroorzaakte. Een auto bestuurder, die passeerde, liet zijn aan dacht door het eerste ongeluk zoodanig afleiden, dat hij tegen een stilstaanden wagen reed. Beide wagens kregen averij. „Vad." DOODELIJKE VERKEERSONGELUKKEN. Tn de Superior de Beerstraat te Tilburg had gisternamiddag een tragisch ongeluk plaats, waarvan een jongen van 11 >aar het slachtoffer werd. Door de straat pas seerde een vrachtauto, geladen met grond. Of de jongen, zekere L., achter op den rij denden wa-gen heeft willen klimmen is nog niet uitgemaakt, doch. hij kwam te vallen en raakte onder de auto. De jongen kreeg een der achterwielen over het hoofd en werd op slag gedood. De politie stelt een nader onderzoek in. Gisterenavond is het 24-jarig meisje M. D. uit Germen, dat per fiets een mand eieren Daar Eindhoven ging brengen, op den Wolvendijk aldaar door een vracht auto aangereden. Ze bekwam een "örnstige hersenschudding en een ribbenfractuur. Terstond werd ze naar een gasthuis te Eindhoven overgebracht, alwaar zij, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, spoedig is overleden. Donderdagmiddag is de 15-jarige J. H. nabij zijn woning in de Torenstraat te Rijswijk bij het afspringen van een mot anthraciet geladen wagen gevallen. Hij kwam zoo ongelukkig terecht, dat hem een wiel over de borst ging. In het R. K. Zie kenhuis aan het "Weeteinde in Den Haag is hij spoedig na aankomst overleden. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE TILBURG. Donderdagavond omstreeks half 12 reed een luxe^atuo, bestuurd door den 24-jari- gen verzekeringsinspecteur A. J. C. v. B., wonende te Botterdam in de Goirkestraat te Tilburg in de richting Loon op Zand. Toen hij de bocht bij -de Witteboll en straat naderde, waarschuwde een der inzittenden hem voor deze scherpe bocht, daar de be stuurder de situatie ter paatse niet kende. Op het oogenblik, dat van B. de bocht wilde nemen, was zijn Bnelheid waar schijnlijk nog te groot, zoodat de wagen te veel naar links uitweek. De van de te genovergestelde zijnde naderende wielrij-. der de 61-jarige kapper J. J. Smits uit Tilburg die behoorlijk rechts van den weg reed werd gegrepen en kwam met zijn hoofd tegen den auto terecht. De ongelukkige werd op het trottoir ge slingerd en bleef, daar liggen. De linker zijde van zijn hoofd was geheel verbrij zeld. Een geneesheer was spoedig ter plaatsa en even nadien arriveerde de G. G. D., die het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Slisabeth-ziekenhuis vervoer de, waar de man spoedig na aankomst is overleden. De auto, die na de aanrijding naar rechts was uitgeweken, kwam tegen het huis van de gebrs. v. T. tereoht en richtte daar een groote verwoesting aan. De bot sing was zoo hevig, dat een circa 90 K.G. wegende steenen paal, die voor het huis stond meer dan 31/2 M. door de deur heen de gang werd ingeslingerd. De inzit tenden van den auto bleven ongedeerd terwijl het voorste gedeelte van den wa gen finaal werd ingedrukt. SAMENGESTELDE BOTSING. Op den Admiraal de Ruyterweg bij de Chasséstraat te Amsterdam, heeft gister avond een samengestelde aanrijding plaats gehad, waarbij betrokken waren een driewielige transportfiets, een auto, een wielrijder en de Haarlemsche tram. De auto week uit voor den transportfiets en zag toen plotseling voor zich een wielrij der. Door het stuur naar links te draaien, heeft de chauffeur nog getracht hem te ontwijken. De wielrijder geraakte echter onder de auto en deze botste tegen de Haarlemsche tram. De wielrijder is met een dubbelen beenbreuk overgebracht naar het Tesselschade-ziekenhuis. De auto werd ernstig beschadigd. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wielrijder door een trein gegrepen en gedood. Gisteravond om half tien ontdekte men te Amersfoort bij het binnenkomen van den sneltrein uit Utrecht op de buffers van den locomotief het hevig verminkte lijk van een ongeveer 20-jarigen jonge man, benevens een stuk van een rijwiel. De machinist verklaarde zioh geen denk beeld te kunnen vormen van de plaats, waar het ongeluk zou kunnen zijn gebeurd. Bij nader onderzoek is nabij Groenekan in de nabijheid van een zich aldaar be vindenden onbewaakten overweg het an dere gedeelte van het rijwiel gevonden. Het slachtoffer bleek te zijn de 20-jarige A. Belgrade, zoon van een chef-commies der N. S. te Utrecht. Hoe het ongeval geschied is kon nog niet worden vastge steld. LIJK AANGESPOELD. Misdaad in het spel. Donderdagavond is te Wadenoyen op den oever van de rivier De Linge een lijk van een manspersoon aangespoeld, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde De identiteit van het lijk, dat bij het on derzoek eonige schotwonden in het hoofd vertoonde, kon nog niet worden vastge steld. Vermoedelijk is hier misdaad in het spel. Opgepast met vuurwapenen. Bij het schoonmaken van een geweer, dat nog geladen bleek te zijn, Donderdag middag door den landbouwer 0. M. in den Buitend ijkschen Buitenveldertschen Pol der te Nieuwer Amstel ging plotseling een schot af en trof M. in den buik. In zorgc- lijken toestand werd de man naar een zie kenhuis overgebracht. BOERDERIJ-BRANDEN. Gistermiddag is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de boerderij van den heer Will enig te Babberich op de Nederlandsche grens. De boerderij brand de afvan den inboedel en de landbouw werktuigen kon niets worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Gistermiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de boerderij van den heer Massot te Groessen ten Westen van Zevenaar. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in korten tijd de boer derij met schuren en stallen in lichtelaaie stonden. Het vee, bestaande uit drie stuks hoornvee, een aantal varkens en eenige tientallen kippen, kwam in de vlammen om. De vrouw des huizes die op het laat ste oogenblik nog trachtte een lade, waar in een spaarbankboekje en een bedrag in geld lagen, in veiligheid te brengen, kon door toegeschoten hulp op het laatste oogenblik worden gered. De boerderij met de bijgebouwen brand den af. De inboedel en de landbouwwerk tuigen gingen verloren de schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. „Hbld." VREEMDE VONDST AAN T STRAND. Blikken bus met het stoffelijk overschot van een Amerikaan aangespoeld. Een merkwaardige vondst is Donderdag middag op West-Terschelling door een paar kustwachters gedaan, meldt het „Volk". Terwijl zij langs het strand liepen te wan delen zagen zij in zee een zwart voorwerp drijven Zij vischten het op en het bleek een zwarte blikken bus te zijn, waaraan met touw een zilveren plaat was gebondeu. Op die plaat stonden een naam en enkele lauwertakken. De kustwachters namen het voorwerp mee en bekeken het wat nauw keuriger. Toen zij het openden, viel er een papiertje uit, waarop stond: „Hieronder ligt het stoffelijk overschot van (naam was onleesbaar), gecremeerd 19 December 1932 te New York. Het moet gezonden worden aan (adres en naam onleesbaar) in Duitsch- land". Inderdaad bevatte de bus een aanzien lijke hoeveelheid asch, zoodat het wel vast lijkt te staan, dat men hier te doen beeft met een stoffelijk overschot. Het vreemde van de vondst is, dat het vrijwel onaanne melijk is, volgens deskundigen, dat een dergelijke bus in den tijd van vijf maanden van New York naar hier kan drijven. Men zou dus moeten aannemen, dat zij, terwijl zij op een schip werd vervoerd, overboord is geraakt, hoewel dit ook zeer zonderling is, daar dergelijke voorwerpen meestal goed worden opgeborgen. De mogelijkheid, dat de bus op verzoek van den overledene overboord is geworpen, is niet erg waar schijnlijk, daar er dan niet op zou staan, dat zij naar Duitschland gestuurd moest worden. De bus is voorloopig hier bewaard. De burgemeester van Terschelling zal een brief naar verschillende New Yorksche crematoria sturen om te vragen welke men- schen op den 19en December van het vorig jaar verbrand zijn en wie hunner van Duit- sche afkomst was. Misschien wordt op deze wijze het raadsel van de zwarte bus op gelost. HET DRAMA TE NIEUWOLDA. De toestand der slachtoffers zorgwekkend. De toestand van het 22-jarige meisje E. H. en den 20-jarigen jongeman C. H., die betrokken waren bij het liefdesdrama te Nieuwolda, was naar we gisterenavond bij informatie aan het Academische zie kenhuis te Groningen vernamen zeer zor gelijk, zoodat voor het ergste wordt ge- I vreesd. VEESTAPEL VOOR.... 100. Verkoop met hindernissen. Te Uden zou de verkooping gehouden worden van den landbouwinspan van een landbouwer uit een aangrenzende gemeen te, Toen de verkooping begon, maande een der talrijke aanwezigen aan hier niet te koopen. De notaris en de deurwaarder riepen de assistentie der politie in. Nadat de marechaussees waren gearriveerd werd tot verkoop overgegaan. Een paard en vier stuks vee gingen onder den hamer voor in totaal101. De politie moest herhaaldelijk ingrijpen en van den gum mistok gebruik maken. „Tijd". ONEERLIJKE VERTEGENWOORDIGER Naar het „Hbld." verneemt, is in Den Haag aangehouden de vertegenwoordiger van het makelaarsbureau Walmann en Co. te Arnhem, die verdacht wordt van ver duistering van eenige duizenden guldens ten nadeele van opdrachtgevers, o.a. be trof do verduistering het nict-afdragen van aflossingen van hypotheken enz. De verdachte is naar Arnhem op transport gesteld. WEER EEN SMOKKELDRAMA. Oude man om een kilo koffie doodgeschoten. Uit Venlo wordt aan de „Vooruit" ge meld: Gistermorgen wilde een oude man uit het naburige Schaephuizen over een smokkelpaadje nabij de Groote Heide te Venlo over de grens in de richting van Duitschland trekken. Surveilleerende Duitsche douane-beamb ten achtervolgden hem en sommeerden herhaalde malen om stil te staan. De man scheen echter doof te zijn of althans hij simuleerde doofheid. Hij liep wande lend door en scheen ook niets te hooren, toen de Duitsche douanebeambten enkele waarschuwingsschoten in de lucht zonden. De Duitsche grensbeambten wantrouw den den man echter en schoten enkele scherpe vuursalvo's op hem af. Zij overtuig den zich echter niet of de man inderdaad simuleerde. Door meerdere kogels getroffen stortte de man neer. Hij bleek zeer ernstig ge wond. Op een draagbaar werd het slacht offer naar het ziekenhuis te Geldern over gebracht. Enkele uren na aankomst is het slachtoffer hier aan de bekomen ver wondingen overleden. Nadat men geruimen tijd vergeefs ge poogd had do identiteit van den ouden man vast te stellen, kwam men eindelijk er achter dat het slachtoffer S. heette en uit het naburige Schaephuizen afkomstig was. Bij onderzoek bleek, dat de man twee pond koffie onder de kleeren verborgen had gehouden. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven B. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15 uur. waargenomen door de heeren C. van Oerlo en L. Baijer. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Zondag Beschermfeest van St. Joseph te 8 uur in de St. Lodewijkskerk H. Mis met algemeene H. Communie voor de ad- spirantlcden. Onder het Communiceeren zingt de Licdertafel O. Salutaris Hostia en Jesu Dulcis enz. en door allen wordt gezongen H. Joseph Trouwe Hoeder. Om- half 1 moeten de adspiranten in de zaal aanwezig zijn waarna een excursie wordt gehouden naar de Haagsche Gezellen. Districtsdag. Te half 9 heeft de plechtige installatie plaats met medewerking van muziek en tooneel. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het. St. Petrus Liefde werk, niemand verzuime. 8.30 uur Kegelclub Hout of Fout. Dinsdag 8.30 uur verplichte Maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Film avond. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer." Nieuwe leden zijn zeer welkom. 8.30 Vergadering Baad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de loden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 1 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 21 Mei a.s. te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis toit intentie van de leden der re traiteclub met plechtige Algemeene H. Communie waarna door allen wordt ge zongen Danklied. Na de H. Communie: Dank Jezus Dank en na de luide dankzeg ging: Dat Jezus leev. In het Gezellenhuis feestelijk ontbijt met actractiea en tot slot de Jaarvergadering. Tot Donderdag 18 Mei kunnen zioh op- geven voor deelname aan het ontbijt en do kleine vergoeding betalen. Na deze datum is deelname uitgesloten. ST. PETRUSPATRONAAT,. Rapenburg 52. Zondag Van 12 uur Leesbibliotheek. i 3 uur voetballen, geen buitenspel. 1 4.15 Ontspanningsbijeenkomst, Gelogen- heid tot sparen. Maandag, 8.15 uur St. Aloysiusgroep. 1 Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. Vrijdag, 8.16 uur Don Bosoogroop. 1 Zaterdag van 89 uur Leesbibliotheek. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. j Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek, onder de H. Mis algemeene H. Com munie. Om 1010.15 uur ontbijt, om 10.15 11.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 6.uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 8.009.30 uur Teekencursus. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en ear- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.307.30 uur Vlecht- «n Cartonnagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Hallo1 Leidsche Graalleden De opvoering van het Lydwinaspel be hoort alweer tot het verleden, maar wij hebben allen, stuk voor stuk, ieta ervan overgehouden, dat ons beter zal maken, dan wij tot nog toe waren. Hebben Jullie ooit beter je taak begrepen, toen je. als een klein onderdeeltje mocht meewerken aan het groote massa-spel? Hebben jullie ooit beter gevoeld, dat je inderdaad door God bent uitgekozen om mee te helpen de wereld een duw te geven in de goede rich ting? Wij krijgen langzamerhand de wer kelijke overtuiging dat wij de wereld kunnen boeien door onze stralende blij heid, die wij dan alleen kunnen bezitten, als wij ons geloof diep beleven, ons uit sloven om de liefde en genaden die God ons geeft, waardig te maken. Graalleden, begrijp meer dan ooit je groote taak. Wees een apostel, iedere mi nuut, ieder uur van den dag, niet alleen dan, wanneer het jou uitkomt; druk er aj dat God elke seconde naar je kijkt en wacht je dus om Hem teleur te stellen. Het geregelde Clubloven gaat nu weer beginnen! Met nieuw vuur, ijver en en thousiasme wat het vervolg zal zijn van het Lydwina spel, zullen we onze taak weer aanpakken. Werken voor God's zaak dat is ons grootste ideaal, waar we het graag moeilijk voor willen hebben. Aldus: Excelsior, steeds hooger op wat ons zelf betreft en de beweging! En nu: Vooruit Zaterdag van 89.30 uur contributie betalen. Geen zang. Zondag 11.3012.30 uur contributicbeta- len. 12.303.00 uur teninisclub. 3 uur Cadettenclub. 8 uur olub voor Volkszang en Zondags hei.iging. 3.005.30 uur tennisclub, geen inwij dingscursus, musschen en roodegraalclub. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.009.30 uur reidansen, naaien, knip- en handwerken. 89 uur Gymn. St. Ursulasteeg. 8.309.30 uur Gym. Heerensingelschool. Dinsdag 45 uur Kruiskinderen. 89 uur, handwerken en naaien. Woensdag 1.303 uur en van 34.30 uur Kruiskinderen. 8.009.30 uur reidansen, naaien en knippen. Donderdag 5—6 uur Gym. Afd. A. 67 uur Gymn. Graalleden. 8.159.15 uur Gym. Afd. B. 810 uur mandoline. 8.00—9.30 uur reidansen, handwerken, houtzagen, handwerken voor do kapel, huisvlijt, weven en reidansen. Vrijdag 56 uur Gym. Afd. Kleinen. 6.308 uur naaien en knippen. 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. GRAALWACHTEN. Deze week hebben alle Graalwaohten op hun gewone avond club. Excelsior Alleluja Vooruit! KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Veiling. Gisteravond had ten overstaan van notaris D. Lodder de verkoop bij afslag plaats van: 1. Het woonhuis met schuur, erf cn tuin aan Loosterweg III no. 82, groot 1.39 A. Dit perceel was ingezet op 1875, het werd ge mijnd op 5 door den heer P. v. d. Laan al hier, die dus kooper werd voor 1880. 2. Het woonhuis met schuur, erf en weg aan de Wilhelminalaan no. 9, groot 2.52 A.. Dit perceel waa ingezet op 5800. Het werd niet gemijnd en niet gegund. De Meerstraat Het komt ons vóór, dat de Meerstraat (oostelijke richting) geleidelijk de Kanaalstraat te Lisse zal nadoen: de bebou wing neemt daar steeds toe. Thans is de firma W. Vermey bezig, een 15-tal burgerwoon huizen daar te bouwen, die over een paar maanden gereed zullen zijn, terwijl do firma W. v. d. Bosch een eind verder er 8 doet ver rijzen. Ons gasbedrijf. Men deelt ons mede, dat in verband met de reorganisatie van het gas bedrijf door de gem. Leiden de levering van gas aan de gemeente is aangeboden. Wij ge- looven echter, dat daaraan onoverkomelijke be zwaren verbonden zijn, zoodat dit plan wel niet door zal gaan. De nood der tijden. Dat het in plaats en streek nog verre van rooskleurig is. is jammer genoeg ook merkbaar geweest op de kerkvei- lingen. De opbrengst was dezen keer v. beide parochies beduidend lager dan vorige jaren. RIJPWETERING Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Par. School alhier is benoemd mej. J. M. Duyndam. TER AAR Centrale veiling. Wij mochten constatce- ren dat de handel een weinig vlugger was, toch draaiden nog flinke partijen spinazie cn sla door, al was het aantal niet zoo groot als Woensdag". De peulen-prijs kon zich handha ven, klom zelfs en bloemkool bleef ongeveer hetzelfde. Peulen per pond 2233 ct., Snijbooncn 36 41 ct, Stek II 126 ct., Postelein per kilo 710 ct., Spinazie 1,53 ct. per kilo. Bloem kool 3—24 ct., SU 0.40—2.80, Selderij 1.40 2.20, Rabarber f 1.102.40, Komkommers 48 ct., Peen 513 ct., Raapstelen 40 ct., Radijs 0.801.50, Zuring per kilo 34 ct., Aardbeien 1422 ct., Andijvie 22 ct, per kist, Doppers 35 ct. Preij 46 ct. per bos. VOORHOUT Hanze. Donderdagavond vergaderde in café Boerhaave de afd. Voorhout der R.K. Hanze. Nadat door den voorzitter de vergadering met den chr. groet geopend was, werden dc notulen door den secretaris voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Hierna kwam de be spreking van den Katholiekendag, welke 21 Mei a.s. te Delft zal worden gehouden, aan de orde. Het bestuur stelde voor, om bij voldoen de deelname een autobus te huren en aldus ge zamenlijk dezen dag, welke zeer interessant be loofd te worden, te bezoeken. Ter vergadering gaven zich zes leden ter deelname op. Getracht zal worden, om door huisbezoek nog eenige deelnemers te krijgen. De beschrijvingsbrief voor de Centrale Raadsvergadering, welke 10 Mei a.s. gehouden zal worden, leverde geen bijzondere gezichts punten op. Bij de rondvraag informeerde de heer M. Jansen of het niet mogelijk zou zijn in Voor hout een winkelweek te organiseeren. De voor zitter ontraadde dit, tenzij men hieraan een bijzondere attractie verbond. Dit onderwerp zal door verschillende winkeliers nog eens onder ling besproken worden. Hierna sluiting met den chr. groet. WASSENAAR Diefstal van dakpannen. Door de politie werd in de Prinses Marialaan een wielrijder staande gehouden, die een aantal dakpannen vervoerde. De man, de Hagenaar B., bekende deze dakpannen ontvreemd te hebben van een bouwwerk aan de v. Zuijlcn van Nijevelt- straat. Aan de ontvreemding van dergelijke voorwerpen bleek hij zich meermalen schul dig te hebben gemaakt, cn daarmede het dok van een schuurtje te hebben belegd. Toen dc politie de dakpannen in beslag ging nemen, werden ook eenige gereedschappen ontdekt. Deze B. heeft reeds een aantal vonnissen voor diverse strafdelicten achter den rug.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15