VRIJDAG 5 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING. JAPAN ZAL PARITEIT OP VLOOTGEBIED EISCHEN. Op de conferentie van 1935. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken heeft, naar de „Times'' verneemt, verklaard, dat Japan voornemens is, op de volgende vloot-conferentie, welke in 1935 zal worden gehouden, principieele gelijkgerechtigheid te verlangen met de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië. Japan leeft op den rand van twee vul kanen, zoo verklaarde deze zegsman, n.l. Sovjet-Rusland en China, en is derhalve niet voornemens zijn bewapening aanzien lijk te verminderen. DUITSCHLAND HET EENHEIDSFRONT VAN DEN ARBEID. Ook de kantoorbedienden toegetreden. Naar het persbureau van het comité van actie ter bescherming van den Duitschen arbeid mededeelt, heeft de Duitsch-natio- nale bond van handels- en kantoorbedien den, na een langdurig vriendschappelijk onderhoud tusschen den leider van het comité van actie, dr. Ley en den voorzit ter van den bond, Miltzow, zich bereid ver klaard mede te werken tot den opbouw van het arbeidsfront. De arbeidsdienstplicht. Do staatssecretaris voor den arbeids dienst, kolonel Hierl, heeft een vertegen woordiger van de „Kreuzzeitung" het vol gende medegedeeld omtrent de verande ring van den vrijwilligen arbeidsdienst in arbeidsdienstplicht. Geheel bizondere andacht zal geschon ken worden aan de keuze van de leiders van het toekomstige arbeidsdienstleger. Voorloopig zullen de leiders uit het oude kader genomen worden, maar later zullen zij gekozen worden uit de gelederen der ar- 'beidsdienstwilligen zelf. Van essentieel belang is, dat onder de toekomstige leiders een goede geest heerscht. Op de vraag, of genoeg arbeidsplannen voor den arbeidsdienstplicht beschikbaar zijn, verklaarde staatssecretaris Hierl, dat er overvloed van werk te vinden is. Alleen reeds voor verbetering van den bodem kunnen minstens tien jaar lang 8 k 9 hon derdduizend man aan het werk gesteld worden. Ook bij do groote werkverschaffingsplan nen der rijksregeering is het gebruik van arbeidsdienstwilligen in het vooruitzicht gesteld, zonder dat daardoor 'de handwer kers en ondernemers en de bij hen in dienst zijnde arbeiders nadeelen zullen on dervinden. Het is thans absoluut noodzakelijk, aldus Hierl, dat een officieel bureau wordt ge sticht, dat de geheele werkverschaffing voor den staatsarbeidsdienst in handen neemt. Financieele moeilijkheden mogen geen beletsel voor het verwezenlijken van de po litiek noodzakelijk zijn. Aan een vertegenwoordiger van de „Völ- kische Beobachter" verklaarde Hierl nog, dat er geen uitzonderingen bij den ar beidsdienstplicht zullen worden gemaakt. Ieder Duitscher kan eerst na voleindiging van zijn dienstjaar in het volle bezit van zijn staatsburgerlijke rechten komen. Ook de „Führer'* huldigde dezelfde op vatting. Na den arbeidsdienstplicht moest dan eigenlijk nog de militaire arbeids dienstplicht komen en eerst als de Duit scher deze dubbele school heeft doorloopen moest hij als staatsburger erkend worden en naar Hierl's meening ook dan eerst ver lof krijgen om een huwelijk te sluiten. Fonds voor slachtoffers van den arbeid. Rijkskanselier Adolf Hitler heeft giste ren een oproep gepubliceerd, waarin hij zegt, dat een merkwaardige dag voorbij is, n.l. de eerste feestdag van den nationalen arbeid, die in geheel Duitschland op in drukwekkende wijze is gevierd. De histo rische dag mag echter niet voorbijgaan, zonder dat de feeststemming in een daad van dankbaarheid haar blijvende uitdruk king vindt. Er zijn op den eersten Meidag zeven Duitsche mijnwerkers ten offer ge vallen aan een vreeselijk ongeluk. Hun we duwen en kinderen zijn van hun brood winner beroofd. Hun dood moet voor de geheele natie aanleiding zijn een fonds te vormen, waaruit voortaan aan de gezinnen van hen, die vallen in den strijd om het dagelijksch brood, voldoende ondersteu ning wordt verstrekt. Het mag niet meer voorkomen, dat zij zijn aangewezen op steun van het openbaar armbestuur. Het is veeleer een eereplicht van alle Duitschers, in dit opzicht al het mogelijke te doen. „Hiermede", aldus gaat Hitier voort, „roep ik op tot stichting van een fonds voor de slachtoffers van den arbeid. In de toekomst moeten de nagelaten betrekkingen van Duitsche arbeiders, die in hun werk een doodelijk ongeval krijgen, worden onder steund. Dit fonds moet een zichtbaar sym bool zijn van de eerbied, dien het Duitsche volk voor den nationalen arbeid heeft en bewijs van de onverbrekelijke gemeen schap van alle klassen en standen". Zuiveringsactie bij de vakbonden. De persafdeeling der N. S. B. O. publi ceert een mededeeling, waarin o.a. wordt gezegd De uitvoerders van het comité van actie verklaren, dat overal, waar zij in de boek houding of in de financieele aangelegenhe den der vrije vakvereenigingen inzage na men, onzuivere en duistere affaires voor kwamen. Het is natuurlijk geen wonder, dat de vakvereenigingen voortdurend over haar slechten financieelen toestand geklaagd hebben, wanneer men thans in de boeken posten vindt, die niet te verdedigen zijn in het belang der vakbonden. Aan het I.V.V. werd sinds 1 Januari 1933 95000 mark be taald. Schandaliger is het, dat nog sinds 1 Januari 1933 aan de S. P. D. 229.000 mark van de penningen der arbeiders en bedien den is betaald. Door een nieta ontziend en verrassen*^ plotseling optreden is het gelukt, het ver mogen der arbeiders tegen verdere schade te vrijwaren. Hitier bedankt voor de eer. Rijkskanselier Hitier heeft aan den se naat van de technische hoogeschool te Stuttgart, die hom het eeredoctoraat wil de verleenen, verzocht, van dit voornemen af te zien, daar hij principieel er niet aan denkt, onderscheïïïingen van dien aard aan te nemen. FRANKRIJK MINDER BUITENLANDERS IN FRANKRIJK. JOodsche politieke vluchtelingen toegelaten. Ten gevolge van de onlangs afgekondig de beperkende bepalingen in zake de bui tenlandsche arbeidskrachten, hebben de laatste zes maanden niet minder dan 400.000 vreemdelingen Frankrijk verlaten en zijn naar hun eigen land teruggekeerd. Volgens een mededeeling van den mi nister van Arbeid, Francois Albert, zul len echter wel arbeidsvergunningen ver strekt worden aan Joodsche immigran ten, die kunnen aantoonen, dat zij poli tieke vluchtelingen zijn. Het meest ingrijpend wordt de film industrie getroffen, waarbij een groot aantal buitenlandsche artsen en technische deskundigen werkzaam is. Van deze laat- sten mag thans nog slechts 50 procent buitenlanders zijn en hun aantal moet binnen 18 maanden tot 25 procent vermin derd worden. Buitenlandsche artisten mo gen slechts 10 procent van het geheel uit maken. Door een vooraanstaand Fransch film- deskundige werden deze maatregelen ge kenschetst als een slag voor de Fransche industrie, waarbij de concurrenten in het buitenland gebaat worden. Frankrijk be zit nl. niet voldoende deskundigen in dit vak om het hooge peil. dat de filmindus trie met hulp van buitenlandsche werk krachten heeft bereikt, te handhaven. OOSTENRIJK ALARMEERENDE PUTSCH GERUCHTEN. Worden echter tegengesproken. Te Weenen hebben dezer dagen alar- meerende geruchten de ronde gedaan om trent een nationaal-socialistisohe putsoh- poging, welke van Kufstein nabij de Beiersch-Oostenrijksche grens zou uit gaan. De Oostenrijksche regeering heeft hiertegenover categorisch verklaard, dat haar omtrent dergelijke plannen der na- tionaal-socialisten niets bekend is. De regeering geeft te kennen, vastbesloten en ook volkomen in staat te zijn, de veilig heid van het land en zijn bewoners te waarborgen. Ook in het hoofdkwartier der nationaal-socialisten werd het bestaan dezer plannen, naar Union Press meldt, ten stelligste tegengesproken. Volgens deze geruchten waren de na- tionaal-socialisten voornemens, de plaat selijke autoriteiten te Kufstein te over rompelen en vandaar naar Innsbruck in Tirol op te rukken. Hier zou dan een te gen de regeering gerichte revolutie wor den ontketend en een algemeene opmarsch naar Weenen worden georganiseerd. Het plan zou bestaan, de leden der regeering Dollfuss te arresteeren en door een na- tionaal-socialistisch régime te vervangen. De regeering, zoo wist men verder te vermelden, had in verband met deze plan nen in allerijl troepen naar de Duitsoh- Oostenrijksche grens gezonden. De ver tegenwoordiger van de nationaal-socialisti- sche partij te Kufstein zou reeds vergaan de bekentenissen hebben afgelegd. Op grond van bovenstaand démenti kan uiter aard de juistheid van dit alles aan ernsti- gen twijfel onderhevig worden geacht. Uniformverbod. Bij besluit van den ministerraad is voortaan het dragen van partij-uniformen verboden. Op overtreding van het verbod staat een boete van 200 sh. subs, .gevan genisstraf tot twee weken. SPANJE DE OPPOSITIE TEGEN AZANA. Obstructie tot de regeering heengaat De Spaansclie minister-president Azana heeft de republikeinsche oppositie in de Cortes een compromis aangebodèn. Hij stolde de minderheid voor, dat zij haar obstructie zou laten varen en zou mede werken aan de vier dringendste vletten, die nog noodig zijn voor de aanvulling der grondwet. Wanneer de constitueerende Cortes aldus haar belangrijkste taak ver vuld zouden hebben, zou de president der republiek van zijn recht gebruik kun nen maken om het parlement te ontbin den. De oppositie heeft evenwel verklaard, hierop niet te kunnen ingaan. Volgens haar bestaat de eenige weg om tot oplos sing der crisis te geraken in een onmid dellijk aftreden der regeering. De opposi tie zal dus voorloopig in haar houding vol harden, ofschoon ook de president der re publiek in een rede te Bilbao de opposi- tioneele republikeinsche partijen duidelijk op de gevolgen van haar onverzoenlijk standpunt heeft gewezen. RUSLAND. DUMPING-CAMPAGNE VAN MOSKOU. Tegen Engeland. Volgens de jongste te Helsingfors ont vangen berichten, zal de regeering der Sovjet-Unie binnenkort een plan in wer king laten treden, ten doel hebbend Brit- sche goederen volledig van de wereld markten te verdrijven. Daartoe zal een intensieve dumping campagne geopend worden op alle mark ten, vooral in Frankrijk. Tevens zullen bestellingen uit Sovjet- Rusland, die bestemd waren voor Groot- Brittannië, in andere landen geplaatst worden. Een speciaal comité is gevormd, om too te zien, dat bijv. ijzer- en staalproducten voortaan van Duitschland betrokken wor den. Chemicaliën zullen uit Frankrijk en mo toren en machinerieën uit verschillende andere Europeesche landen betrokken worden. AMERIKA REORGANISATIE DER SPOOR WEGEN. Een coördinator zal benoemd w°rden. In een speciale boodschap verzoekt de president Roosevelt het congres kracht van wet te verleenen aan een nood-pro gramma voor de reorganisatie van de spoorwegen. De regeering stelt voor de functie te scheppen van „federaal coördinator". Tot do taak van dezen coördinator zal o. a. be- hooren het aanmoedigen en zelfs eischen van maatregelen door de vervoermaat schappijen om dubbele diensten te vermij den en zoo verspilling te 'voorkomen als mede het bevorderen van financieele reor ganisaties. Van dezen functionaris wordt eveneens verwacht dat hij de werkgelegenheid en redelijke loonen bij de spoorwegen zal handhaveD. De voorgèstelde wetgeving zal de spoor wegen ontslaan van de voorschriften van zekere wetten, maar voorziet zeer spe ciaal tegen eenige schorsing of wijziging van de wet op den arbeid bij de spoorwe gen of van contracten, welke op basis van deze wet zijn aangegaan. „Tel." BUITENL. BERICHTEN. NOODLOTTIGE BRAND IN V00R- P0MMEREN. Vier kinderen omgekomen. In een onde tot noodwoningen inge richte kazerne te Demmin (Voor-Pom- meren) is gistermorgen brand uitgebro ken. De brandweer uit Demmin en om geving gaf met totaal twintig slangen water, terwijl bovendien de rijksweer, leden van den vrijwilligen arbeidsdienst en afdeelingen hulppolitie aan den blus- schangsarbeid deelnamen. Ongeveer 40 tot 50 gezinnen zijn dakloos geworden, terwijl de meesten hunner slechts het leven hebben kunnen redden, daar de vlammen snel om zich heen grepen. Vier kinderen, die in de ouderlijke woning opgesloten zaten, kwamen m de vlam men om. EEN VERMEENDE „AANSLAG" OP ARGENTINA'S PRESIDENT. De „dader" wilde een brief geven en kreeg een sabelhouw. Toen presidt Justo gisteren na de opening van het Argentijnsohe parlement naar zijn paleis terugreed, maakte zich plotseling een man los uit de rijen der toeschouwers op de trottoirs en nader de het rijtuig van den president. Hij hield een pakket in de hand. De president wenkte hem om niet na der te komen, üiaar tegelijk trok een officier van het escorte zijn sabel en verwondde den vermeenden aanslagple ger. Later werd geconstateerd, dat het hier een ongevaarlijk man betrof, die den president slechts eigenhandig een brief wilde geven. President Justo hield zich toen met den gewonde bezig en zorgde er voor, dat hij de noodige verpleging ontving. AANSLAG OP DEN EXPRES SEVILLA—BARCELONA. Op het oogewblik dat de sneltrein naar Barcelona het station van San Je- ronimo verliet, deden tien gewapende mannen een aanval op den trein. De twee civiele gardisten, die den trein begeleidden, openden het vuur en slaagden er in drie aanvallers te arres teeren en de overigen op de vlucht te drijven. AANSLAG OP P0ENDS JAB-EXPRESS- TREIN. Bij een aanslag op den Poensjab-snel- trein, gepleegd op ongeveer 300 K.M. van Calcutta, zijn vijf Indiërs gedood en 11 gewond. Terroristen hebben den trein doen ontsporen. De locomotief en twee wagens werden geheel ineengedrukt. RADIUM GESTOLEN. Uit het Mussolini-ziekenhuis te Bologna, is een hoeveelheid radium ter waarde van eenige honderdduizenden lire gestolen. Men neemt aan, dat de diefstal is ge pleegd door iemand, die van den gang van zaken goed op de hoogte was en gelegen heid heeft gehad, zich in een onbewaakt oogenblik den sleutel van de brandkast, waarin het radium werd bewaard, te ver schaffen. Modderregen in Italië. Roodkleurige vulkanische asch, is te Napels in dichte wolken neergevallen en heeft bij de bewoners vrees voor een nieuwe uitbarsting van den Vesuvius te weeggebracht. Naar thans officieel wordt medegedeeld, is dit niets anders dan asch, die zich had opgegaard rond den krater van den vulkaan en door den 6terken wind was opgejaagd. In dikke lagen bedekte de ascn de straten. Het werd verstikkend heet en gedurende een half uur was het haast niet mogelijk adem te halen. Daarna begon het te regenen en de asch werd veranderd in modder, waar door voetgangers, voertuigen en huizen besmeurd werden. STADSNIEUWS HET ZESDE LUSTRUM VAN ST. RAPHAëL. Een grandiose feestviering. Wanneer we hier schrijven, dat de her denking van het zesde lustrum van de af- deeling Leiden van den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel een grandiose feestviering is geworden, dan moge dit voor een dertig-jarig bestaan wat te grootsch lijken, doch het wordt verklaar- l>aar, wanneer we eraan herinneren, dat het zilveren jubileum niet herdacht werd. Intusschen is wel gebleken welk een plaats „St. Raphaël" onder de Katholieke Leidsche vakorganisaties inneemt. Van tal van zijden gewerden haar gelukwenschen, enkele tientallen bloemstukken zetten aan die wenschen nog kracht bij en de geheele feestviering verliep zoo alleszins naar wensch, dat dit feest ongetwijfeld met gul den letters in de annalen der vereeniging zullen geboekstaafd worden. We hebben gisteren reeds het verloop der ochtend-viering mede-gedeeld, zoodat ons thans nog rest te memomeeren 'het geen na den middag is geschied. Daarbij beginnen we met DE RECEPTIE. Deze was zeer druk bezocht, zooals wij gisteren reeds schreven. Talrijk waren de genen, die het jubileerende bestuur kwa men gelukwenschen en onder hen bemerk ten we o.m. den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beukers, de zeereerw. pater Ign. Smeets, rector van het klooster aan den Haagweg, voorts de paters Buschman en Jorna en de kapelaans Dorbeck en v. d. Ven. Het woord werd o.m. gevoerd door den heer A. J. Koster, namens het Hoofdbe stuur van den Bond, die de hartelijke ge lukwenschen aan de afdeeling overbracht en duidelijk naar voren deed komen welk een voorname plaats de afd. Leiden in den Bond inneemt. Ook de voorzitter van d-e standsorgani satie, den R. K. Volksbond, de heer J. H. Nijhuis, sprak enkele woorden van geluk- wensoh en wees er daarbij, vooral op, hoe St. Raphaël géwerkt heeft om de leden der afdeeling ook leden der standsorganisatie te doen worden. Behalve de standsorganisatie waren ook tal van vakafdeelingen vertegenwoordigd, benevens zustervereenigingen uit tal van plaatsen in de omgeving. Voorts merkten we op den stationschef, den heer J. F. v. Druten en den heer Van Duvn, opzichter van den weg, verder de heeren ir. W. J. Modderman, v. d. Vijver en Verpoorten van de N. Z. H. T. M., de controleerende geneesheeren, dr. Veldhuy- zen en dr. Nieuwzwaag, de voorzitter der R. K. raadsfractie, de heer Th. Wilmer, voorzitter en secr, van „dr. Schaepman" en nog tal van anderen. Velen deden hun wenschen vergezeld gaan van bloemstukken, zoodat de zaal van de Zita-Vereeniging langzamerhand tot een bloemhof was uitgegroeid. Ook tal van telegrafische en schriftelijke gelukwenschen waren binnengekomen. DE FEESTAVOND. Do feestelijke bijeenkomst, gisteravond in do Stadsgehoorzaal, welke prijkte mei een schat van geschonken bloemen, was een goede voortzetting en een keurig be sluit van de feestviering. Ook hier was de belangstelling weer groot. O.m. merkten we op den hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle, pastoor Beukers, rector Rey- nen, pater Buschman en pater dr. Wehrens, assistent in de St. Jozefparochie, het lid der Tweede Kamer, de heer A. H. J. Engels, de heer A. J. Koster, hoofdbestuurder van den Ned. Bond, de heer Manders, lid van den gemeenteraad, verschillende supe rieuren van spoor- en tramwegrnaatschap- pij, dr. Nieuwzwaag, het dagelijksch be stuur van den R. K. Volksbond, afgevaar digden van talrijke vakvereenigingen en zusterorganisaties. Te ongeveer kwart voor acht werd de bijeenkomst, door den afdeelingsvoorzitter, den heer J. Naber, geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen. De voorz. dankte de superieuren voor hun medewer king om de leden van St. Raphaël verlof te verleenen. Den heer Koster verzocht spr. den dank der afdeeling aan het hoofdbestuur over te brengen voor de wijze lessen, die men steeds beeft mogen ontvangen. Spr. weet, dat de arbeider rechten heeft, maar ook plichten, plichten jegens den staat en de maatschappij en jegens de superieuren. Spr. bracht dank aan de vaandelcommis sie en herinnerde aan den grooten feest dag, welke de afdeeling 20 Augustus hoopt te vieren, wanneer het oud-lid der afdee ling, de weleerw. pater Piket, die op 15 Augustus hoopt priester gewijd te worden, in do St. Jozefkerk zijn eerste plechtige H. Mis aan God hoopt op te dragen. Nade re mededeelingen hierover zullen te zijnor tijd worden gedaan. De voorz. sprak voorts een korte opwek king tot de leden om dezen zomer een bezoek te brengen aan het Mgr. Mutsaers- oord. VAANDEL-OVERDRACHT. Hierna was het woord aan den voorzit ter der Vaandelcommissie, den heer J. A. v. d. Linden. Spr. zeide, dat het voor het vaandel comité een groot genoegen was zich in deze feestvergadering van zijn zware taak te kunnen ontlasten. Bij het tot stand komen van het. comité, heeft dit zich twee vragen gesteld, n.l. hoe men in dezen slechten tijd aan het geld zou komen en welk vaandel, de afdeeling waardig, moest worden gemaakt. Ten aanzien van de beantwoording der eerste vraag hebben de leden hun hulp vaardigheid getoond, waarvoor spr. dan ook aan allen, die hebben bijgedragen, dank brengt. Een woord van dank brengt spr. ook aan het bestuur, dat het comité steeds heeft laten werken op vergaderingen en feestavonden. Een bijzonder woord van dank brengt spr. aan me;-. Schimmel en de dames, die het comité bij zijn werk hiel pen. De tweede moeilijke vraag heeft de heer Strater uit Hilversum tot oplossing ge bracht. Spr. brengt hem dank voor zijn kunstig ontwerp en de prachtige uitvoering van het vaandel. Spr. meent, .dat St. Raphaël nu een vaan del heeft gekregen, waarmede men voor den dag kan komen en dat door iedereen als een kunststuk zal worden beschouwd. Hierna bood spr het vaandel den afdee lingsvoorzitter aan met den wensch, dat, waar het vaandel moge verschijnen het steeds een zeer groot aantal leden om zich heen moge zien. Hierna gaf Kapelaan Gudde een nadere verklaring van het vaandel, dat de volgen de svmboliseho yoorsteiling bevat: 1. Het rood symboliseert de liefde; daar om hebben de leden liefde voor hun vaan del. 2. Het krqis symboliseert de R. K. Kerk; evenzoo het gouden kruis op het vaandel de Katholiciteit der leden van St. Raphaël. 3. De locomotief: vertegenwoordigt liet spoorwegpersoneel in St. Raphaël. 4. De electrisohe tram: vertegenwoordigt het tramwegpersoneel in St. Raphaël. 5. Het Vliegend Wielverteigenwoordigt al het personeel aan diverse maatschap pijen verbonden, die lid zijn van den Bond of zullen worden, als wagenvoerders op Dieselmotortreinen, ATO-nersoneel enz. 6. St. Raphaël. wijzende naar boven: omdat de Katholieken altijd God-s zegen van boven verwachten. 7. St. Raphaël, zijn vleugelen over alles uitspreidend: omdat dc vereeniging reeds 30 jaar onder de schut.se van St. Raphaël heeft gearbeid en zij haar arbeid altijd onder de beschermheilige St. Raphaël zal blijven stellen. Spr. voegt hieraan toe, dat die symbo liek niet alleen is een vrome wensch, maar iets dat leeft in de vereeniging. Nadat vervolgens het vaandellied was gezongen, bracht de voorzitter dank aan het Vaandelcomité voor zijn werk en aan de firma Strater voor de keurige uitvoc- rintr van het vaandel. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond ten einde en was het woord aan den heer Frit-s Bouwmeester en zijn ensem ble, den beer Ferd. Koolbergen en mevr. de Jong-Koster. Verschillende korte voordrachten, alle van leerzame strekking, werden door dit drietal voor het voetlicht gebracht. Zon der in finesses af te dalen omtrent het ve lerlei gegevene, mogen we zes\gen. dat het velen ongetwijfeld goed heeft gedaan hier beroepstooneelspelers aan het werk te zien, die weten wat tooneelspelen is en dit uiten in goede stemverhoudingen, in mimiek, in voordracht, kortom in alles De toeschou wers- hebben genoten van hetgeen hier zoo veelzijdig werd ten beste gegeven en zij hebben de spelers aan zich verplicht. Een in de pauze gehouden collecte ten bate van de R. K. werkloozen bracht 57 op. De entre-act muziek en de verdere mu zikale opluistering werd op bekwame wijze verzorgd door het ..Ensemble Gordijn", ter wijl de avond werd besloten met een ge zellig samenzijn onder leiding van Evert C-astelein met medewerking van „The Gor dijn Jasz". Prof. Dr. J. Barge. Bij K. B. is benoemd tot gedelegeerde van de Nederlandsche Regeering bij de dertiende bijeenkomst der „Journées mé- dicales de Bruxelles", welke van 24 tot 28 Juni a.s. zal worden gehouden, prof. dr. J. A. J. Barge, hoogleeraar aan de Rijks universiteit alhier. Arbeidsbeurs Leiden. Op den 4den Mei waren 2977, (v. j. 2562) werkzoekenden ingeshreven.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6