VRIJDAG 5 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Mei 1933, medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerst.: *769.2 te Stockholm. Laagste barometerst.: 747.7 te Valentia. Verwachting tot den avond van 6 Mei: P|p V*Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind aanvankelijk toene mende bewolking met kans op regen of onweer, later tij delijk opklarend, iets koeler overdag Over Scandinavië bleef do hooge druk king toenemen, maar de depressie in het Westen nadert weer langzaam, zoodat in verband met drukstijging over Spanje de regonkansen stijgen. Bij Zuid-Oostelijke winden of windstilte steeg de temperatuur weer in Duitschland en ons land en zal dit in Midden-Frankrijk ook weer hoog worden, in het Westen brengen winden van Westelijkeen oorsprong afkoeling en in het Kanaal regen. Op de Britsche Ei landen blijft het weer regenachtig bij ma tige temperatuur. Scandinavië heeft in het Zuiden fraai weer, in het Noorden nog sneeuw, bij lichte vorst des nachts. De algemeenc toestand duidt voorloopig nog op vrij warm weer met af en toe regen of onweer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"nr des middags te half drie 21.— gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS ».a.: Van Vrijdagnamiddag 8.01 uur tot Zaterdagmorgen 3.51 uur. HOOG WATER. To Ka'twijk: op Zaterdag 6 Mei voorm. 11.50 uur. GROOT TUMULT IN DEN ROTTERDAMSCHEN RAAD. Het is in den RotterdamscKen Baad gis teravond tot een incident gekomen, dat er aanleiding van geworden is, dat de zit ting op een ontijdig uur gesloten werd. Do aanloiding lag slechts in een klei nigheid; de diepere oorzaak is te zoeken in het reageeren van de sociaal-democra ten op den nieuwsten ommezwaai van den heer Van Burink, die zich, zooals onze le zers weten, nu weer aangetrokken gevoelt tot het Verbond van Nationaal Herstel. Er kwam een voorstel in behandeling, waarvoor de heer Batté (S.-D.) sluiting dor deuren verzocht. Do lieer Van Burink maakte daarop oen grapje, doch werd da nig afgeblaft door den heer Batté, die hem o.a. toevoegde, dat de eerste plicht van een fascist is, te leeren zwijgen en, toen de heer Van Burink doorging met spreken, hem toeriep: „Ga in de houding staan, fascist!" De heer Van Burink liet zich, zooals te verwachten wa-s, niet on betuigd en er ontstond een groot tumult, dat nog verergerd werd, doordat soc.-do- mocraten den lieer Van Burink bleven toeroepen: „Zwijg, geval!", waarbij voor al do hoor Brautigam opdrong en den heer v. Burink voor zich uit door de Raads zaal dreef. De burgemeester schorste de vergade ring en later kwam wethouder Hane- maayer den wachtendon journalisten me delieden. dat de vergadering gesloten was Waarschijnlijk waren de verhitte gemoer deren niet zoo spoedig tot kalmte te bren gen, dat verder vergaderen mogelijk was. WEINIG WAARDEERING VOOR PILOTEN? Aneta meldt uit Bandoeng: Hot „A. T. D. de Preangerbode" schrijft dat hot drei gende conflict bij de Iv. L. M. reeds lang in brecden kring werd verwacht. Als ge volg van de steeds lager gewaardeerde arbeidsprestaties zond* de Ncderlandscho Vereeniging van Verkeersvliegers, waar van de piloot Beekman voorzitter is, ruim twen maanden geleden een uitgebreide missive aan dc directie, waarin uitvoerig en on zeer bezadigde wijze vele bezwaren werden uiteengezet tegen de vermindering van de arbeidsvoorwaarden, het gebrek aan samenwerking tusschen piloten en di rectie, en het nooit vooraf bespreken van nieuwe plannen van de leiding der K. L. M., zoodat de vliegers telkens voor een fait accompli werden gesteld, waarbij meermalen orders niet konden worden op gevolgd, Ten slotte zijn enkele wenschen gefor muleerd, die men wilde zien ingewilligd. Indien dit niet geschiedde, zoo deden de piloten weten, zouden zij hun dienstver band beëindigen. Alle leden hebben dit stuk onderteekend. De hecren Duymelaar en Smirnoff, als oudsten in het bedrijf, zijn onlangs door den heer Plesman ontvangen. Zij wezen op het groote risico en noemden als voor beeld de ramp van de „Ooievaar" te Bangkok cn het avontuur van Van Dijk boven de Golf van Bengalen. Zij dienden het verzoek in om het mi nimum-salaris voor jonge piloten op 225 per maand te stellen. Thans zijn er die 140 verdienen. Het vorig jaar bedroegen de salarissen der oudste piloten 13.000 per aar, thans zijn die salarissen veel minder. Bovendien worden de eischen van den dienst steeds zwaarder en wordt het reisschema telkens versneld. SPORT VOETBAL NEDERLAND—BELGIE. Valsche toegangskaarten? Naar wij vernemen zouden volgens ver schillende geruchten voor den landenwed- strijd NederlandBelgië op Zondag 7 Mei a-s. in het Stadion te Amsterdam, voor de verschillende rangen valsche toegangs kaarten zijn gedrukt, welke men tracht te verkoopen. Het bestuur van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond en de directie van het Stadion raden een ieder dringend aan om zeer voorzichtig te zijn bij het koopen van kaarten van niet- officieele instanties. Dengenen, die in het bezit zijn van een niet geldig toe gangsbewijs wordt de toegang tot het Stadion geweigerd, terwijl zij, die in het Stadion zijn, daaruit zullen worden verwij derd. Een strenge controle zal worden toegepast. Leidsche BakkersgezellenTona I 51 Gisteren speelden de Bakkersgezellen een oefenwedstrijd tegen een nieuw ver sterkt elftal van Tona I. Voor dezen wed strijd hadden de Bakkersgezellen hun elf tal wat versterkt, hetgeen succes had, want zij wonnen met niet minder dan 51 Ruststand 11. AUTOMOBILISME ZES NIEUWE WERELD-RECORDS OP DE AVUS-BAAN. De Fransche coureur Graaf Czalykowa- ki heeft hedenmorgen pogingen gedaan om ver schil lende wereld-records te verbeteren, welke plaats hadden op de bekende Avus- baan nabij Berlijn. Het gelukte hem mot zijn Bugatti zes nieuwe wereldrecords te vestigen, terwijl hij tevens een nieuw ron de-record der Avus opstelde. Zijn snelste •ronde reed hij in 5 min. 24.4 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid beteekendo van 217.4 K.M. De volgende nieuwe we reldrecords werden gevestigd: 50 K.M. in 13 min. 14 sec.; 100 K.M. in. 28 min. 16.2 seo.; 200 K.M. in 56 min. 7 sec. In één uur afgelegd gemiddeld 213.74 K.M.; 50 mijlen in 22 min. 44 sec.; en 100 mijlen in 45 min. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. D'e niet verschenen boterhandelaa-r N. van der M., te Bijnsburg, was weder om gedagvaard terzake van overtreding van de boterwet. Opnieuw kwam de Bijks- z ui vel visiteur G. verklaren, dat v. d. M., bij verschillende personen margarine had afgeleverd zonder dat zulks uit de ver pakking bleek, tegen een prijs welke, ligt tusschen die van boter en margarine. Voorts deelde getuige nog mede, dat ver dachte handlangers heeft, die hem waar schuwen zoodra er boter-controleurs in aantocht zijn. Het O. M. meende, dat ditmaal een geldboete geen voldoende correctief voor de bij herhaling gepleegde overtreding zon zijn en vorderde mitsdien naast een geldboete van 150.subs.' 50 dagen een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met drie jaar proeftijd. De poli tierechter vonnis wijzend legde de ge vraagde boete op en bepaalde de bijko mende straf op 1 maand voorwaardelijk. Een inwoner van A1 p h e n a. d. B ij n, G. A. L., bij wien wegens wanbetaling den gastoevoer was afgesneden, heeft gedu rende eenige weken kans gezien, buiten den meter om, gas te betrekken. Toen de beambten een onderzoek kwamen instel len, werd het huis in donker gezet en werden zij met een brandend petroleum lampje ontvangen. Verdachte die den gasdiefstal bekende, zeide uit armoede te hebben gehandeld. Het O. M. zeide, in een omtrent L. ingewonnen rapport, geen aanleiding te vinden een voorwaardelijke straf te vragen en requireerde een gevan genisstraf van twee maanden. Na pleidooi van Mr. Hollander legde de politierechter l maand op. WEGENS DIEFSTAL VEROORDEELD. De 39-jarige J. B. en de 26-iarige chauf feur van C. werden vandaag door de Am- stordamsche rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf (conform den eisch van het O.M.). Beide verdachten zijn onlangs ook ver oordeeld wegens diefstal te Amstelveen, waar zij een brandkast met inhoud hadden meegenomen. Ditmaal was het tweetal door middel van valsche sleutels binnengedrongen in een woning in de Hembrugstraat te Am sterdam. waar zij 175 gaspenningen, een gouden horloge cn 70 aan contanten buit maakten. POGING TOT AFPERSING. Op 18 Februari j.l. stapte een jonge man een winkel in de Witte de Withstraat te Amsterdam binnen. Na een kort gesprek met de winkeljuffrouw trok hij een groot model revolver, voegde haar dreigende woorden toe en eischte 35. De juffrouw liet zich niet intiinideeren, maakte een grapje en bracht hem aan z'n verstand, dat hij geen cent zou krijgen. Tenslotte vluchtte de man. Door het opge ven van het signalement, wist de politie den man të arresteeren. De Amstcrdamsche rechtbank veroor deelde hem wegens poging tot afpersing tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van 2 maanden voorarrest. Het O.M. had een jaar gevangenisstraf geëigcht. ACADEMIEMEUWS LEIDEN. Geslaagd: artsexamen eerste gedeelte L. Beer (Rotter dam), J. J. Bleeker, (Dronrijp). Bevorderd tot arts: J. H. H. Lamers, (Rot terdam) en F. H. Cheriex (Den Haag). Bevorderd: tot doctor in de Godgeleerd beid op proefschrift, getiteld „Het Gods dienstig gemeenschapsleven in het Neder land sch vrijzinnig protestantisme" de heer W. R. M. Noordhoff, geboren te Amster dam. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Prins Willem van Oranje. Gisteren avond had een herdenkingsavond plaats voor de 400ste herdenking van den ge boortedag van Prins Willem van Oranje in het gebouw der Ned. Herv. Kerk. Groot was de belangstelling voor dezen avond. De voorzitter van de plaatselijke herden kingscommissie, de edelachtbare heer E. Verncde, opende deze bijeenkomst met een w^ord van welkom tot de aanwezigen die aan den oproep van het comité hadden gevolg gegeven om dezen avond de be- teekenis van Willem van Oranje, aan wien ons vaderland zooveel heeft te dan ken, voor Nederland te herdenken. Spr. sprak een woord van dank aan de ver schillende vereenigingen, die hunne me dewerking op dezen avond verleenden en in het bijzonder dankt spreker Dr. Ja- pikse voor de bereidwilligheid om dozen avond als spreker te willen optreden, waarna een couplet van het Wilhelmus ge meenschappelijk werd gezongen met orgel begeleiding van den heer J. Roodvoets, or ganist der Ned. Hervormde Kerk, die vervolgens het Feestpraeludium van E. Wettig-Weissenborn vertolkte. De Chris telijke Zangvereeniging „De Lofstem", het Voorschoten's Mannenkoor en de zangver eeniging „Zang zij önze Leus", verleen den hunne medewerking. Als feestredenaar trad op de zeergeleerde heer Dr. N. Ja- pikse, directeur van het Kon. Huisarohief die in eene zeer interessante rede, boeiend van het begin tot het einde, de beteeke- nis van Prins Willem van Oranje voor ons land uiteenzette en deze historische figuur belichtto met zijn strijd en leed en de groote beteekenis van zijn persoon voor Nederland deed uitkomen. Met groote aandacht werd spreker gevolgd. Het was een welgeslaagde avond. RIJNSATERWOUDE. Getrouwd: Aè F. Verschuur en J. van der Zwam. Ondertrouwd Jacobus Oostveen jm. 29 jaar en Francisca Anna Bielefeld, jd. 31 jaar. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. Schooljeugd. Het aantal nieuwe leer lingen bedraagt: aan de R. K. School Dorp 15; aan de R. K. School Groenendijk 23; aan de R. Iv. School Zwaantje 15; aan de Ohr. School Dorp 26; aan de Openbare L. «chool Dorp 5; aan de Chr. School Rijn dijk 22; aan de U.L.O. School Dorp 14. Werkioozen. Bij het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente staan heden als werkloos inge schreven 116 personen, waarvan 49 steun trekkend. Emmabloem. De alhier gehouden Em- mabloemcollecte heeft opgebracht op het Dorp 211.501/o en aan den Rijn 88.80, tezamen 300.301/». KOUDEKERK. Landstorm. Woensdagavond werd in do O. L. School alhier een gemeenschap pelijke schietwedstrijd gehouden van de Afd. Koudekerk van den Bijz. Vrijw. Land storm en de Burgerwacht, onder leiding van de'resp. commandanten de heeren W. A. van de Dool en T. Molema. De deelname aan deze wedstrijd was zeer groot. Voor ieder schutter was een prijs besohikbaar gesteld, zoodat wij den uitslag niet vermeldenswaard achten. Na afloop dankten de beide leiders voor de groote deelname aan dezen wed strijd en de broederlijke toon onder elkan- dor, waarin zij een aanwijzing zagen om in de toekomst meèr dergelijke wedstrij- dente organiseeren. Wij zijn overtuigd, dat zulks door de leden op prijs zal wor den gesteld. Crisis-comité. De collecte jl. Maan dagavond gehouden in de bijeenkomst van de Willem dc Zwijgerherdenking ten bate van het plaatselijk crisiscomité heeft op gebracht 16.59. WA7 AN DE BE BLADEN SCH BIJV EN EEN BETER WACHTWOORD. Een inzender in de N. R o 11. C r t. ziet als schoone om niet te zeggen eerste taak voor de nieuwe regeering: „de algeheeie, maar dan ook volledige vernietiging van het communisme". Het Huisgezin adviseert „een beter wachtwoord te nemen": „Aan de dwalingen van het libera lisme, godsdienstige en sociale dwa lingen, heeft het oorumunisme mede zijn groeikracht te danken Een volk, dat men zijn godsdienst ontrooft, dat men op het terrein der zedelijkheid alle vrijheid laat, dat men sociaal en economisch in den toestand brengt waarover Rerum Novarum en Quadragesimo Anno een fel vonnis hebben geveld, maakt men rijp voor de revolutie. Nu roept men, blijkbaar onder den verschen indruk van hetgeen Hitler in Duitschland tracht te volbrengen: vernietig het communisme volledig. De komende regeering van dr. Colijn of een ander moge een be ter wachtwoord kiezen dan dit inge geven door vrees of onberaden ijver, een wachtwoord van opbouw en her stel, dat in zijn toepassing de klas senstrijd-leer in het hart aantast". OPGEPAST! Wijzende op de door L. dc Visser reeds vóór de stembus gedane aankondiging, dat, als de communisten met drie man in de Kamer zouden komen, ze er recht veel her rie zouden maken, schrijft de Tijd: „Het vaderlandlooze deel der natie, dat niets te verliezen heeft en ieder gevoel voor verantwoordelijkheid mist, heeft nu echter geen drie maar vijf oproerkraaiers, „beroeps-opruiers" in de Kamer gebracht, en het getal vijf kan hier werkelijk gevaarlijk worden, als de Kamermeerderheid niet op haar qui-vive is en niet, zoodra. er obstruc tie-verschijnselen vallen waar te ne men, korte metten maakt. Als de revolutionnaire socialist im mers maar wil „meewerken", zullen de communisten voortaan over het mini maal-vereiselite aantal handteekenin- gen beschikken tot het in behandeling doen nemen van him voorstellen, en men behoeft over niet veel fantasie te beschikken om te kunnen bevroeden tot hoeveel obstructie deze bevoegd heid aanleiding en gelegenheid zal bieden. Laten Regeering en Kamer daarom tijdig op tegenweer bedacht zijn, b.v. door een extra verscherping van het Reglement van Orde voor de zittingen der Tweede Kamer dóór te voeren". STADSNIEUWS CONCERT IN DE LUTHERSCHE KERK Hennie Schouten, Piet Veenstra, Leo Mens. Bijgewoond door een kleine schaar ge trouwen, werd het concert in de Luther- sche kerk door organist Schouten geopend met „Passacaglia en dubbelfuga en c", van Bach, een majestueus werk van ongeken de beheersching van stemmen in volmaak te doorwerking. Wij weten het: Hennie Schouten is een organist met aangeboren talent, met dat suggestieve in aanslae-. dat men alleen bij bevoorrechte organis ten aantreft. De muzikale mentaliteit, die hij bezit komt wonderwel overeen met. de toon en kleur-inlensiteit van het mooie gevoelige orgel en staat nauw in veband hiermede, zoodat de dipgen in hun onder linge werking en verhoudingen heel bij zonder gelukkig worden benaderd. Daarbij al meermalen hebben wij 't gezegd, vir tuoos is zijn orgelspel, strak rhythme ge handhaafd tot den laatsten noot. Hapert het hieraan in snelle Bachfiguren; ver doezelt alles, maar bij duidelijkheid geeft het een wereld van muziek. De ontzaglijk moeilijke dubbelfuga werd dan ook meest voortreffelijk uitgevoerd. Daar waar het op registratie aankomt, kennen wij de fijne zin voor kleur en klank van dezen. Ook de andere werke,n die werden vertolkt „Can tabile" van Franck en „Thema met varia ties1' van Bossi genoten een even muzikale als technische vertolking en opnieuw spre ken wij onze waardeering uit voor het spel van dezen ras-echten organist die door zijn voorname, fleurige visie en afwerking zoozeer weet te beinvloeden. De begelei dingen, die hij geeft zijn altijd onberispe lijk en smaakvol. Verder hoorden wij als solist den hoornist Piet Veenstra die een „Adagio" van Mozart speelde, een verruk kelijk geschreven stuk muziek, en een „Humoreske" van Sinigaglia. De vertol king van deze twee werken getuigden van de capaciteit van den solist. Een mooi bel-cpnto wordt door hem gegeven ter wijl de voordracht boeiend is, de opvat ting in contact met de muziek, zang op de hoorn. Voor wie weet te luisteren muzi kaal genot. De hierboven genoemde num mers werden afgewisseld door koorzang, door onzen stadgenoot Leo Mens geleid, Den indruk, dien wij kregen was die van goede voorbereiding en gedisciplineerd ensemble, de toon verzorgd. Dit klein gemengd koor inceleid en be geleid door orgel zong het koraal „Und wenn die Welt voll Tcufell war" uit de Bachcantate „ein Feste Burg ist Unser Gott" en twee koralen (met inleidingen) in ouden stijl waarvan de melodie van Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeenel kenaif^ dat door hen de beslissing op hit verzofck van Th. den Hollander om verg|inhing>f ot }iet uit breiden van de zuivelfabriek' in het per ceel Kooilaan No. 2, Kadastraal bekend GemeenteLeiden, Sectie K., Nis 3743 en 3744, is verdaagd. Leiden, 4 Mei 1933. A. VAN DE SANDE BAKiHlTYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Voorgevelrooilijnen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algeineene kennis, dat vanaf heden gedu rende 30 dagen ter Secretarie dezer ge meente (Afd. Algemeene Zaken) Rapen burg 12, voor een ieder ter inzage zijn ne- dergelegd, do ontwerpen van besluiten, met de daarbij behoorende kaarten, tot vast stelling van bijzondere voorschriften ter bepaling van voorgevelrooilijnen voor wo ningen en andere gebouwen voor: 1. een toekomstige zijstraat van den Sta tionsweg, Oostzijde; 2. een gedeelte van den Maredijk; 3. een toekomstige zijstraat van den La gen Rijndijk, tegenover de Sumatrastraat; 4. een gedeelte van 'het Utreehtsche Jaagpad; 5. een toekomstige verbindingsstraat tusschen het Utreehtsche Jaagpad en den Hoogien Rijndijk, nabij de Roomburgerwe tering; 6. een toekomstige verbindingsstraat tus schen het' Ubrechtsehe Jaagpad en den Hooge Rijndijk, ten Noordwester van den grens der gemeente; 7. het gedeelte van den Hoogen Rijndijk, gelegen tusschen de Roon^burgerwetering en de grens der geiji^nte; 8. een gedeelte van den Roófioburgerweg: 9. een gedeelte Van den Zoetefcwoudschen weg. \f 10. gedeelten vin de Rijn- en Schiekade cn het Delftsche Jaagpad; 11. een gedeelte v&n jle Jan van Goyen- kade; 12. gedeelten van den Haagweg; 13. een gedeelte van de Potgieterlaan; 14. de Oltmansstraat; 15. een gedeelte van de Nicolaas Beets- straat; 16. een gedeelte van de De Genestet- straat; 17. een gedeelte van den Hoogen Morsch- weg; 18. den Morschweg, tevens met intrek king van een voor een gedeelte van dien weg eerder vastgestelde voorgevelrooilijn; 19. de Plesmanslaan; 20. een gedeelte van de Paul Kruger- straat; 21. gedeelten van de Nachtegaallaan. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 5 Mei 1933. Kostelooze inenting en herinenting tegëh pokken. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene keainis, dat op Woensdag 10 Mei 1933 des namiddags van 2 tot 3 uur in het Elisabethshof aan de Oude Vestige legep he id zal worden gege ven tot kolteloozs!: inenting èn herinenting tegen pokl*i|. De aandfeJit w^rdt er op gevestigd, dal verschillende! waarnemingen er voor plei ten, dat inciting) op zeer jeugdigen leef tijd, 39 maanden;1 de minste gevaren met zich brengt, [terwijl ook de maanden van inenting te lien opzichte van eenige be teekenis zouden kunnen zijn, in dier voege, dat voor zooverre is na te gaan, aan de maanden Mei en December de voorkeur moet worden gegeven. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Mei 1933. AGENDA LEIDEN. Zondag. 8e Lustrum R.K.S.V. „St. Augus- tinus". ,,'t Wondere rond Kilian", Leidsche Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Mei a.s waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tol. 85. Bourgeois door Leo Mens bewerkt werd. 't Waren Psalm 139 en Psalm 42. Zonder eenige aarzeling werd er gezongen, de in zet vast opstijgend in de ruimte. Een aan trekkelijkheid te meer was deze kleine kooruitvoering, omdat men maar zelden deze mooie gewijde gezangen te hooren krijgt. De vertolking der orgelpartij, voor treffelijk inleidend, aanvullend en steu nend. J. K- Het dubbel auto-ongeluk op den Rijnsburgerweg. Het dubbel auto-ongeluk, dat Woensdag avond op den Rijnsburgerweg plaats vond, blijkt zich eenigszins anders te hebben toe gedragen dan we gisteren meldden. In de groote verwarring, die er na de aanrijdin gen plaats vonden, blijkt dc waarheid te zijn zoek geraakt, zoodat het ëer'ste poli tierapport niet geheel juist was. Niet de heer v. d. Z. is het eerst aan gereden, doch zekere Sp. De heer v. d. Z. was onder de slachtoffers van de twee de aanrijding. Vermeld kan nog worden, dat Sp., wien absnluto rust was voorgeschreven, gister morgen weer uit wandelen ging, waardoor hij kort daarna in de Lopsenstraat in elkaar zakte en door den E. H. D. moest worden weggebracht-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2