VRIJDAG 5 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD FAO. 14 LISSE. Verkeersongeval. Gisterenmiddag, 4 Mei jl., heeft alhier in het buurtsohap „de Engel" wederom een auto-ongeval plaats gehad, hetgeen nog bijzonder goed afliep. De heer P., koopman le Haarlem, ko mende van de richting Sissenheim met zijn luxe-auto, reed even voorbij de Enge lenbrug in het opgebroken straatvak met het gevolg, dat hij de macht over zijn stuur verloor en de auto tegen het café van den hoer M. aldaar aanreed. Het perceel van den heer M. werd beschadigd terwijl de deur werd vernield. Persoonlijke ongeluk ken kwamen wonderwel niet voor. De be stuurder bekwam eveneens geen letsel, terwijl zijn auto slechts enkele kleine be schadigingen opliep. Dit ongeluk is veroorzaakt door den opgebroken rijksweg, waardoor de passage aldaar bemoeilijkt wordt. Hinderwet Ter gemeente-secretarie, alhier, ligt tér inzage een verzoek met bij lagen van den heer F. M. Verduyn, graan handelaar alhier, om vergunning, ingevor- go de Hinderwet, tot het plaatsen van 'n tweetal ondergrondsche tanks voor be waring van benzine en olie met aftapin richtingen op het perceel plaatselijk ge merkt Kanaalstraat no. 276,kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D noe. 2270 en 2271. Op Donderdag 18 Mei a.s. des voorm. 11 uur, kunnen bezwaren tegen de inwil liging van dit verzoek worden ingebracht ten gemeentehuize. Vaccinatie. Op Donderdag, 18 Mei a.s., zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Geboren: Catharina Maria, doch ter van M. Leir-cn en van M. G. de Heij Trijntje Hermina dochter van P. G. Mij land en van H. van der Bent Petrus Adrian us Maria, zoon van L. A. van der Zon en van A. J. Nelis Maria Johanna dochter van J. J. van Stijn en van C. Nieu- wenhoven Antonius zoon van C. Lager- weij en van A. van Lleek. Ondertrouwd Peter Jacobus Co" 27 jaar wtt JacoLw Hendrika van Dongen, 28 jaar. beidon te Lisse Getrouwd J. P. Gastien te Bever wijk met M. Th. de Vos te Lisse Th. Zwetsloot met LI. E. Jelierse, beiden te Lisse. Overleden Margjc van Eijk, 57 jaar echtgen. van G. Overduin. Gevestigd: J. de Rooij uit Hillegom N. S. J. Gijselaar uit Hillegom J. S. A. van Zeist uit Haarlemmeer A. de Vos uit Hillegom. Vertrokken J. van der Weijden naar Warmond G. H. Velting naar Hil versum C. Boerema en gezin naar Vel- zen H. v. d. Oudenaller naar Waspik M. A. v. d. Slot naar Heemstede H. Ha nebeek naar Oldenzaal A. C. Was senaar naiar Oegstgeest M. J. B. Schouten naar Leiden P. Kraan naar Voorhout A. F. de ,Hoij naar Zandvoort A. A. te Boekhorst en echtgen. naar Voorst J. N. Willemsen naar Haarlem mermeer J. vd. d. Blom naar Voerhout L. Wienhold naar DoremuncL LEIMU IDEN. Uitbreiding betonfabriek. De firma Boot alhier heeft een aanvraag ingediend om uitbreiding van zijn betonfabriek. Er zullen een mengmolen en een cementtegel- pers bij komen. Deze firma is een van de genen die nog steeds volop werk hebben. Teruggevonden. De eohtgenoote van den heer H. V. verloor 15 jaren geleden haar trouwring. Een dezer dagen vond de heer H. V. de ring bij het bewerken van zijn tuin terug. Waarschijnlijk is de ring in het water gevallen en later bij bagge ren weer opgehaald. De tuin wa-s u.l. met bagger uit de sloot opgehoogd. Wel toe vallig. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van J. J Straathof en E. P. Straathof. Ondertrouwd: M. v. Oosterom en J. W. Brak. Gehuwd: C. Clemens en A. P. van Diemen. S. N. Heemskerk en G. A. v. Diemen. S. J. v. d. Salm en L. A. Koot. N00RDWIJK. Doorbraak in het Oude dorp. Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Sta ten der provincie goedkeuring verleend op het raadsbesluit waarbij een bouwverbod is gelegd op gronden in Noordwijk aan Zee, die bestemd zijn om een doorbraak in het oude dorp tot stand te brengen van af do Hoofdstraat in Noordelijke rich ting. Geboren: Petrus Marinus, z. van G. C. de Vries en A. J. v. Oosten. Marli- nus Leonardus Johannes Adrianus, z. van Th. v. Oosten en E. C. J. de Kok. Geer tje Adriaantje, d. van P. Kranenburg on G. Korbee. Cornelia Agatha Maria, d. van A. J. Berkhout on A. M. de Waard. Marietjo Huberta, d. van J. H. Hegeman en P. Koel. Johannes Jozef, z. van A. v. d. Burg on M. Zwetsloot. Eleonora Alida Ludwina, d. van A. J. Reekers en L. M. J. Promos. Andries Hendrikus Jacobus, z. van J. Pont en C. A. de Rid der. Gijs Maria, z. van F. J. v. Helle- mondt en C. M. Versteeg. Ondertrouwd: P. A. Reeuwijk 20 j. en J. M. M. Romijn 27 j. F. N. do Wilt 26 j. en N. Breedijk 26 j. W. H. Heems kerk 26 j. en M. v. Vclzen 24 j. A. J. Koelman 24 j en C. M J v d Burg 24 j. Q. M. Bentvelzen 31 j. en G. C. H. Salman 28 j. J. J. Oosterom 29 j. on J. M. Eijgen- steijn 19 G e t r o u w dC. B. Augustiuus 26 j. en C. P. Meijer 23 j. Overleden: Petrus Johannes War- merhoven 58 j., geh. met A. 0. Verkade. E. G. Bongers 83 j. wede. van P. Koch. Johanna Louist Clara v. d. Heijden 70 j. Huibertus v. d. Putter 71 j. geh. met M. Vink. Dina Tibout 53 j., geh, met S. J. Zandvoort. Anna v. Nobelen 40 j. Cornelia de Koning 51 j. Caecilia Brug man 52 j. N00RDWIJKERH0UT. Vergadering R. K. Middenstand. In café Gouwenberg vergaderde Woensdag avond de R. K. Middenstandsvereeniging alhier. De voorzitter opende met den Chr, groet en sprak de hoop uit, dat de agenda goed afgewerkt zou worden in verband met het oprichten van een voorschotfonds. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vastge steld. Behandeld werd vervolgens de agenda voor den Centralen 'Daad welke op 10 Mei zal gehouden worden te 's-Gravenhage. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren P. P. van Denzen en J. van den Burg. Na de voorlezing der ingekomen stukken ging men over tot het oprichten van een schotbank. Gekozen werden de heeren J. 250.en het Centraal bestuur geeft ren teloos 250.er bij, alzoo 500.waar mede kan begbnnen worden. Dit bedrag van 500.mag opgevoerd worden tot 2000.door het aangaan van een lee ning tegen een rente van 3%. Vervolgens werd gekozen het bestuur van de Voor schotbank. Gekozen ewrden de heeren J. W. van Parera, N. Rodenburg en H. Buschman. De gekozenen namen hun be noeming aan, waarvoor de voorzitter hen bedankte. Alleen leden van de R. K. Mid denstandsvereeniging komen voor een voorschot in aanmerking. Gevraagd werd om deel te nemen aan den Katholiekendag die 21 Mei te Delft zal worden gehouden. De voorzitter spoor de de leden aan naar de Federatie-verga- dering te gaan op 5 Mei in café Nachtegaal te Lisse. De voorzitter stelde voor om lijsten te laten drukken waarop de namen voorko men van de georganiseerde middenstan ders en deze lijsten te zenden aan diverse instellingen opdat ook deze zooveel moge lijk hun inkoopen zullen doen bij de geor ganiseerde middenstanders. Van de rondvraag werd door velen ge bruik gemaakt. De voorzitter beantwoord de alle vragen naar wensch en drukte ook vooral de middenstanders op het hart zoo veel mogelijk ter plaatse hunne inkoopen te doen. We zijn verplicht zooveel mogelijk te helpen. De voorzitter sloot de vergadering ten slotte met den Chr. groet. Naar het Concours. De Harmonie van het St. Bavo Gesticht zal op Hemelvaarts dag deelnemen aan het muziekconcours te Leidschendam. NIEUW-VENNEP. Coöperatieve Boerenleenbank. Woens dagavond hield deze instelling haar jaar vergadering in Café Nijssen alhier. De be langstelling was groot. De Directeur, de heer P. van Staveren», opent de vergade ring en heet do heeren hartelijk welkom. Ondanks de geweldige crisis, die ook de le den onzer organisatie treft, zijn de Bank zaken rustig gegaan en is nog een matige winst te boekeu. Hopen we, dat ook voor deze streek spoedig betere tijden mogen aanbreken. De voorzitter deelt vervolgens mee, dat het bestuur gemeend heeft ter wille der veiligheid van den kassier een sirene aan te schaffen; het is daarin volko men geslaagd, terwijl het geluid tot op 4000 M. afstand hoorbaar is; hopen we, dat ze nimmer serieus werk behoeft te verrich ten. De secretaris leest nu de notulen der vorige vergadering, die onveranderd on der dank voor de trouwe weergave worden goedgekeurd. Hierna wordt het woord gegeven aan den kassier. De rekening over 1932 gaf aan als volgt: Ontvangsten: kassaldo van het vorig jaar ƒ25.193.99; ontvangen spaargel den 97.511.47; terugbetaalde voorschotten 22.471; ontvangsten rente in loopende re kening 1019.31ontvangen rente van de Centrale Bank 2104.92; provisie van voor schotten 43.74provicie in loopende re kening 29.66; diverse ontvangsten 1S8.14 samen 485.790.96. Uitgaven: terugbetaal de spaargelden 103.983.03; gegeven voor schotten ƒ31.000; uitgaven in Rekening Courant 332,608.57uitgegeven rente aan spaargelden 9376.47; uitgegeven rente loopende rekening leden 108.93; bijdrage Centrale Bank 55.74; salaris kassier 7.50; afschrijving meubilair 100; diver se uitgaven (abonnementen, waarborg fonds, zegels, sirene, advertenties etc.): ƒ801.97; op de reserve gebrachte winst 1185.08; inhoud der kas op 31 Dec. ƒ5821.12. Samen 485.790.90. Het bestuur vergaderde maandelijks, ter wijl 7 vergaderingen werden gehouden met den Raad van Toezicht; 23 nieuwe Spaar boekjes werden uitgegeven; 8 nieuwe iO- den traden toe; 10 voorschotten werden ge heel afgelost; 15 nieuwe voorschotten wer den verleend; het totaal aantal leden be draagt thans 127; de gemaakte winst be droeg 990.73, die aan de Reserve werd toegevoegd, waardoor deze steeg lot 6479.58. De totale omzet beliep 1.4S6.S97.48. Bij de mededeelingen werd aan het be stuur machtiging verleend den rentevoet zoo noodig te wijzigen. Noodlottige val. Gisteren was onze plaatsgenoot, de heer A. A. de Groot, in de Paul Krugerstraat te Haarlem bezig met het sloopen van een gebouw. Door het misstappen viel de man van de eerste eta ge en bleef bewusteloos liggen. Het bleek dat het gelaat beduidend verwond was, doch erger was, dat de rechterpols gebro ken was. Nadat de getroffene de eerste ge neeskundige hulp te Haarlem had ontvan gen, werd hij naar zijn woning vervoerd. De pols is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden gezet. TER-AAR. Een auto rijdt een paard aan. Langs het Jaagpad kwam een drijver met 6 paar den van af richting Papeveer. Even voor do Aardam gekomen kwam hij een vracht auto tegen van den expediteur v. R. Door tot nu nog niet bekende oorzaak reed de auto het achterste paard aan en wel zoo ernstig, dat het dier een flinke lange snede kreeg over zijn lichaam. Direct werd de dierenarts Karsemeijer opgebeld en op diens bevel moest het paard worden afge maakt. De verdere toedracht van dit on geluk zal nog uitgemaakt moeten worden. De Bloemkool-dief is weer in actie. Ieder jaar opnieuw schijnt zich het geval voor te doen, dat op een zekeren nacht een tuinier ontdekt, dat er eenige bloemkool uit zijn warenhuis is geihakt. Dit jaar werd de heer v. d. H. de dupe, die deze week op zekeren morgen ontdekte, dat er on geveer een 30 k 40 stuks mooie bloemkoo- len des nachts uit zijn warenhuis waren gehaald. Dit is gewis een flinke schadepost voor de betrokken persoon, daar goede bloemkool nog aardig betaald wordt. Een goede vangst zou het zijn wanneer de politie de dader(s) te pakken kon krijgen, want aanstonds zijn de Aardbeien ook al rijp. WARMOND. Tuinbouw. In het Dorpshuis had Don derdagavond de oprichtingsvergadering plaats van de afdeeling Wassenaar van den Ned. Bond van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen. Het voornaamste doel der vereeniging is het geleerde te onderhouden en zoo moge lijk aan te vullen. Zij tracht dit doel te be reiken door het instellen van teeken-bind en prijsvragen; het houden van en het medewerken aan tentoonstellingen, het houden van tuinbouwkundige wandelingen, alles zooveel mogelijk in samenwerking met de reeds bestaande plaatselijke tuinboyw- vereenigingen. Voorts is het doel het behandelen in eigen kring van artikelen en onderwerpen, welke voor oudere leden weinig of geen waarde meer hebben en het zich daardoor gemakkelijker uiten op de bijeenkomsten der ouderen. Door den heer Smit, secretaris-penning- meester van het Hoofdbestuur, tevens voorzitter van de afdeeling Leiden, werd met groote vreugde geconstateerd dat het hier tot oprichting van een eigen afdeeling was gekomen. Tot voorloopig bestuur werden voorts gekozen de heeren P. Kelderman, Schipper en G. Verlint. UIT DE RIJNSTREEK Verkerk en J. Slot. Willem Marinus, z. van W. M. Klink en S. van Leeuwen. Klaasje, d. van J. Ivoelewijn en W. Kam- pert. Frederik Nicolaas, z. van F. N. Kolster en L. de Ruiter. Reinier Gijsber- tus, z. van G. Chr. de Groot en A. van der Louw. Anna, d van H. Slagter en A. Koster. Gehuwd: W. van der Vis 21 j. en O. G. van der Neut 23 j. H. W. J. Schleper 35 j. en M. I. J. Dee 21 j. S. C. Rijlaars dam 24 j. en C. Verhagen 24 j. A. Krom hout 24 j. en C. J. Nagtegaal 22 j. Overleden: W. de Groot 77 wodr. van M. van Leeuwen (overleden te Benne- broek). C. den Dubbelden 72 j., wede. van W. B. Bontje. Klaas Heidstra, 3 wk. J. J. Bate van Zwieten 65 j., echtgen. van J. J. A. Donker. J C. Koenekoop 37 j., echtgenoote van P. C. Mulder. BODEGRAVEN, i Het bisschoppelijk bezoek. De mooie photo's van het Bisschoppelijk: bezoek, wareji genomen door den photo- graaf Slegtenhorst, Nieuwe llijn, te Leiden. HAZERSW0UDE (Rijndijk). Het duo Gé en Gé. Woensdagavond gaf het duo Gé en Gé een vroolijke avond in het café van den lieër A. J. Boers. Dit eerste optreden kunnen we niet heele- maal als „goed geslaagd" heeten, daar en kele nummers niet in de smiaak vielen. Alle begin is moeielijk en zoo verwachten we ook dat de humoristen bij een volgende gelegenheid meer bijval zullen oogsten. De muziek was uitstekend en het gezel lig samenzijn na afloop maakte de avond tooh goed. Het duo Gé en Gé wenschen we veel succes in de toekomst. NIEUWKOOP. Afscheid Pastoor Van Dijk. Woens dagavond is door de verschillende R. K. organisaties in het Patronaatsgebouw een bijeenkomst gehouden, waarin afscheid werd genomen van Pastoor Van Dijk, die tot pastoor benoemd werd te Haarlem. Onderhandsche verkooping. De boe renhofstede, bewoond door A. J. Boek horst, welke hofstede onlangs publiek ver kocht is en werd overgenomen door den hypotheekhouder, is thans onderhands in eigendom overgegaan aan A. J. Verhaar, alhier. Ondertrouwd: N. Streefkerk 31 j., wonende te Wolvega en G. Potgieter 22 j. NOORDEN. Poldervorgadering. Woensdag werd in Café Sluitkade de jaarvergadering ge houden van de Gecombineerde Noordsche- buurter en Voordijksche Polder. Aanwe zig of vertegenwoordigd waren 13 stemge rechtigde ingelanden, tezamen kunnende uitbrengen 73 van de 118 stemmen, weike in den Polder kunnen worden uitgebracht. Voorlezing geschiedt van het Provinciaal Blad van Zuid-Holland dd. 31 Januari jl., waarbij is afgekondigd het bij Koninklijk besluit van 14 Januari goedgekeurd Sta tenbesluit dier provincie tot verdeeling van de kosten der kade-doorbraak van November 1928 mede voor 12 achterliggen de polders. Overgelegd wordt het rapport van de finantieele commissie, bestaande uit de heeren M. P. van der Weijden en P. Wahle, waaruit blijkt, dat de rekening over 1932 door haar is onderzocht en in orde bevonden. Ontvangen is 6719.13 en uitgegeven 9337.91, zoodat het nadeelig saldo bedraagt 261S.78. Tot. leden van de finantieele commissie voor de rekening van 1933 werden be noemd de heer J. Z. van Hellemond, P. Wahle en J. L. Koole. De begrooting voor 1933 wordt vastge steld met een gelijken omslag van 16.— per H.A. Een langdurige gedachten wisseling ont spon zich over de vraag, hoe moet worden opgetreden tegenover hen, die niet op tijd, hun polderomslag betaalden, en waarbij tevens de vraag onder het oog gezien werd om al dan niet rente daarvan te heffen. Ten slotte werd besloten dit niet te doen, doch ze allen aan te schrijven namens de vergadering en werd het bestuur vrij man daat gegeven om zoo spoedig mogelijk voor de inning zorg te dragen. Een schrijven kwam in van Rijnland, waarbij het niet meer toelaten zal zijn water over te doen aan Nieuwkoop en Noorden, indien niet een soliede duiker aanwezig komt. Blijkens een overgelegde begrooting zullen dc kosten hiervan be dragen 735.De heer M. P. van der Weijden stelt voor op voordeelige wijze hierin te voorzien dooy het leggen van een betonnen ring met puntdaoi, de heer A. Zuijdervliet wil in tijden van hoogwater een ruwe oliemotor bezigen. Het bestuur werd opgedragen een nader onderzoek in te stellen. Terstond na de vergadering werd een stemming gehouden voor twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren A. Zuijdervliet en G. van der Horst die beiden met groote meerderheid van stemmen werden herbenoemd. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIEPAGINA'S! Gezinsvermeerdering. De in deze ge meente vertoevende ooievaar heeft een gezinsvermeerdering gekregen met 3 jonge ooievaars tot groote vreugde van ooievaar en ooiemoer, want beiden gaven door laug en aanhoudend geklep van deze vreugde uiting. Gisteren durfden een paar nieuwsgierige rosgenooton een bezoek te brengen, docb hiervan bleek het ouderpaar niet gediend, want al vechtende verdreven zij de onwel kome bezoekers uit de omgeving van het nest. W0UBRUGGE. De laatste herinnering aan Jacobs- woude. Het laatste stukje bodem of stroom, dat in ons dorp nog herinnerde aan het verdwenen dorp Jacobswoude, zal volgens het laatste raadsbesluit nu gaan verdwijnen. De achtergevel van ons raadshuis alhier, staat op den muur van een oude sluis, de sluis welker vaart liep naar het dorp Ja cobswoude, de Van Woudesvaart, ook wei Kerkvaart genaamd. Deze vaart verdween in 1744 met het inpolderen, alleen een wijk of sloot ten Oosten van het Raadhuis bleef als laatste overblijfsel van dien aloude vaart. Dit water nu zal eerstdaags worden gedempt, een zeer goede verbetering, ook voor het verkeer aldaar. Het zitten in vensterbanken. De mid denstandsvereeniging „Ons belang" heeft zich in haar laatst gehouden ledenverga dering met een adres tot Burgemeester en Wethouders gewend, houdende verzoek, strengere politiemaatregelen te bevorderen tegen het, vooral in de avonduren, zitten in de vensterbanken van de winkelramen en het staan beurzen voor de etalages. De leden zien zich door deze handelingen ern stig benadeeld in de uitoefening van hun bedrijf. Gouden huwelijksfeest. Onze ingezete nen Johannes Bakker en Johanna van Wie- ringen, wonende wijk B No. 409, Zuidhoek van Roelofarendsveen, hopen 10 Mei a.s. het heuglijk feit te herdenken, dat zij voor 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruidegom is 78, de bruid 70 jaar, beiden genieten nog een goede gezondheid. Van beroep tuinder weet Bakker te verhalen van vette en magere jaren en hoewel zijn rug gekromd is van harden en noesten ar beid om het brood voor zijn gezin te ver dienen, altijd trouw terzijde gestaan door zijn gade, ziet men hem nog steeds, ge leund op zijn stok, naar den akker gaan om de gewassen in oogenschouw te nemen. Aan de bearbeiding daarvan kan hij niet meer deelnemen, doch tusschen de erwten, boonen en augurken rookte hij lustig zijn pijpje Hollandsche tabak en gevoelt zich daar in zijn element» Uit het huwelijk wer den 12 kinderen geboren, waarvan er 7 in leven zijn; deze, allen gehuwd, schonken Opa en Opoe 53 kleinkinderen, waarop het bruidspaar met trots neerziet. En hoewel Bakker en zijn eohtgenoote echte gemoe delijke oudjes zijn die niet van veel drukte houden, twijfelen wij toch niet of het zal hun in de komende dagen niet aan belang stelling ontbreken. Wij wenschen het bruidsjaar genoegelijke dagen en een rusti- gen levensavond. G ev e s t i g d: G. van Leersum van Ede. K. Vis van Ermelo. G. Kamlade en gezin van Alphen. A. Oudshoorn van Rietveld. J. Verhagen en gezin van Den Helder. M. J. Matze en gezin van Ha- zerswoude. M. van Zanten van Leiden. G. A. Rijkelijkhuizcn van Zegwaart. B. Vliegenthart van Rijnzaterwoude. W. M. van Leeuwen van Stompwijk. H. van der Starre van Ter-Aar. D. van Breda van Arasterdam. S. L. van Leij- .den van Voorburg. Vertrokken: G. Uithol naar Al- pheri. M. Bos en gezin naar Ter-Aar. H. M. Pouw naar Alkemade. C. I. Boot naar Alphen. N. Verhagen naar Alphen. A. den Ouden naar Katwijk. WASSENAAR. Propagandavergadering. Op Woens dag 10 Mei a.s. zal door de Wassenaarsche Burgerwacht een propaganda-vergadering worden belegd, in het Patronaatsgebouw. Als sprekers zullen optreden Pater H. de Greeve S.J. uit Den Haag over het onder werp ,.Het dreigend gevaar" en Mr. Ds. N. G. Veldhoen, Hevr. Predikant te Voor burg over het onderwerp „Houvast en Sta vast''. Voorts wordt de muzikale medewer king verzorgd door het bekende strijkor kest „De oude Jagerband" onder leiding van den heer Huguenin. ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitvoering. Velen met ons hadden zich gisterenavond opgemaakt naar do Nutszaal, om gevolg te geven aan de uit- noodiging tot bijwoning van de eerste voordrachtsoefening van de leerlingen van het hier het vorig jaar gevestigde Muziek instituut aan de Stationsstraat van de hee ren van Poelgeest en Dekker. Reeds dade lijk kunnen wij zeggen, dat het doel van dezen avond nd. beoefening van hot optreden van de leerlingen in het open baar alleszins is geslaagd. Achtereen volgens werden door de leerlingen verschil lende soli voor viool, cello, piano, orgel etc. ten gehoore gebracht, bovendien werd de avond afgewisseld door eenige keurige zangstukjes. Uit dit alles bleek, dat de lei ding en verzorging des lessen aan dit in stituut in bekwame handen is. Het talrijke publiek, dat na elk nummer op ondubbel zinnige wijze van haar instemming blijk gaf, heeft ongetwijfeld van een kunstvolle avond genoten. Minder prettige ervaring. Nabij 's Molenaars reed gisteren de koopman J. B. met een pas nieuw door hem aange schafte driewielde fiets in den Rijn, waar bij hij zelf kopje onderging. Ooggetuigen, die het ongeval zagen, wisten B. gelukkig te redden. De minder prettige ervaring van zijn nieuwe karretje gaven B. aanleiding hier terstond na het ongeval „klein geld voor te maken. Fiets vernield. In de Raadhuisstraat werd gisteren door den bestuurder van een luxe auto, komende uit Amsterdam, een voor het perceel van de fa. M. in de Raad huisstraat staande transportfiets, toebe- hoorende aan de fa. de Gr. aangereden; ■het rijwiel werd geheel vernield. Oorzaak van het ongeval moet worden toegeschre ven aan het feit, dat de autobestuurder bij het passeeren van andere wagens plots te veel naar rechts uitweek. De schade wordt waarschijnlijk door verzekering gedekt. Gevestigd: Jan Doelman en gezin van Kethel en Spaland. Heintje Wage naar van Leiden. Maarten van Aalse en gezin van Zoeterwoude. Gerrit Don ker van Hazerswoude. Beatrix van der Stoel naar Woubrugge. Cornelia I Boot echtgen. van H. Bos van Woubrugge. Adxiana Buis van Leimuiden. Domini- cus J. van Gelder en eohtgen. van War mond Maria van Bemmel van Mij drecht Neeltje Verhagen van Woubrug ge. Wilhelmus J. M. van der Heijden van Horst (L. Jan J. Bogaards van Reeuwijk. Margj-e T. Blonk echtgen. van J. J. Bogaards van Stolwijk. Masje van der Zwan van Woubrugge. Cornelis A. Holleman van Vlaardinger Ambacht. Tjitske Huisman van Renkum Pieter G. Pannevis van Gouda. Neeltje Hijneman van Hazerswoude. Johanna Hoogenos echtgen. van J. de Rooij van Ter-Aar. Jacomina J. H. Bal van Amsterdam. V ertrokken: Martina J. van der Linden naar Soest. Maria Kroonen naar Soest. Maria van Vendeloo naar Amersfoort. Willem M. de Regt naar Koudekerk. Willem van Oostende naar Nieuwer-Amstel. Johanna C. van Stave ren naar 's Gravenhage. Berta M. van Engelen echtgen. van A. van Rijn naar 's Gravenhage. Johanna G. Hijman echtgen. van M. Keijzer naar Ter-Aar. Cornelis P. van Fulpen echtgen. van G. M. Jansen naar Leiden. Geertrudis M. Jan sen echtgen. van C. P. van Fulpen naar Leiden. Webina C. Wernink echtgen. van C. W. van Hoogstraten, Wijk aan Zee en Duin. Dirk Roest en gezin naar Lei den. Gerardina Bogaards naar Leiden. Katrina van Veen naar Assen. Maria van Berkel naar Bloemendaal. Ario Bogaards naar Colijnsplaat. Grietje Wij- benga naar 's Gravenhage. Marinus J. van Voorbergen naar Wassenaar. Dirk Ederveen en gezin naar Jutphaas. Jo hanna H. de Koning naar Hazerswoude. Maximiliaan van Veen naar Noordwijk. Cornelis S. Kruiswijk en gezin naar Zui len. Reinier A. J. Mulders en gezin naar Ter-Aar. Trijntje de Graaf naar Ter- Aar. Adrianus J. Oostrum en gezin naar Hilversum. Gooitaen Postma naar Bo degraven. Jitske Postma naar Bodegra ven. Willem Vergeer en gezin naar Bo degraven. Wilhelmus C. den Hartog naar Leiden. Christina F. Willekens naar Schiedam. Cornelis Brijnes en ge zin naar Rotterdam. Geboren: Lijntje, d. van A. Zoutman en W. Bruines. Nicolaas, z. van P. van Wilgen en P. C. Gruis. Arie, z. van W.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14