WOENSDAG 3 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KNECHT SLAAT ZIJN PATROON NEER. In een loodgieterszaak aan de De MClercqstraat te Amsterdam, heeft gister- middag een loodgietersknecht zijn pa troon neergeslagen. De patroon had den I knecht een aanmerking gemaakt, welke dezen niet beviel. In woede ontstoken greep hij een ijzeren plaat en sloeg met 'den scherpen kant er van naar zijn baas meermalen op het hoofd, waarop de ge troffene ineenzeeg en bewusteloos bleef liggen. De dare nam daarop de vlucht. Het slachtoffer werd oor den genees kundigen dienst naar het binnengasthuis vervoerd en daar opgenomen. Het bleek, dat de patroon ap twaalf plaatsen min of meer ernstig aan het hoofd was verwond. De politie zoekt naar den dader. EEN UITSTAPJE MET GEVOLGEN. Vijf Ned. soldaten over de Duitsche grens. Twee hunner door de douane gearresteerd en in een cel opgesloten. Een groepje soldaten van het 17e reg. infanterie te Venlo heeft Maandagmiddag omstreeks zes uur eenige angstige oogen- blikken beleefd. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana was aan de militairen, die te Venlo in gar nizoen liggen, Maandagmiddag na één uur vrij van dienst verleend. In verband met het mooie voorjaarsweer maakten vele sol daten van dezen vrijen middag gebruik om een wandeling of fietstocht te ondernemen. Zoo fietsten vijf soldaten van het 17de regiment naar Tegelen en omstreeks voren- gemeld tijdstip bewogen de vijf jongeman nen zich in de grensstreek in de omgeving van Wam bach. Door onbekendheid ter plaatse hebben de militairen over een land weg de Duitsche grens overschreden. Twee hunner, t.w. een zekere J. J. v. E. uit Gel- dermalsen en C. v. d. Oord, uit Amsterdam, fietsten een honderdtal meters vooruit, terwijl de drie andere soldaten, n.l. een ze kere H. C. P. L. en K. P., allen uit Am sterdam afkomstig, volgden. Plotseling ont dekten de beide voorste wielrijders op den j weg een tweetal Duitsche douanebeambten. Toen de jongens de 'beambten zagen en tot de ontdekking kwamen, dat zij op Duitsch grondgebied waren, wilden zij terugkeeren, doch de beambten gaven hun hiertoe geen gelegenheid en losten een drietal schoten op de danig verschrikte jongelingen, die zich van hun rijwielen lieten vallen en zich op den grond wierpen, Nadat de beambten waren genaderd, werden de soldaten door hen gefouilleerd en vervolgens naar het Duitsche grensplaatsje Kaldenkerken over gebracht, alwaar zij werden ingesloten. De drie andere soldaten wisten zich, toen de schoten vielen, door een vlucht over de Limburgsche grens in veiligheid te stellen. Alhoewel de beide aangehoudenen smeek ten om vrijgelaten te worden, aangezien zij in hun garnizoen moesten terugkeeren, werd aan dit verzoek met voldaan, doch moesten zij met hun rijwielen in een nauwe cel den nacht doorbrengen. Gistermorgen werd den gearresteerden soldaten door de Duitsche politie-autori- teiten een verhoor afgenomen, waaruit dui delijk de onschuld dér soldaten bleek, ter wijl evenmin, zooals door de Duitsche poli tie werd vermoed, een politieke onder grond achter dit uitstapje zat. Nadat de politie te Venlo van de aanhouding in ken nis wag gesteld, werden de soldaten gister morgen aan het grenskantoor te Kalden kerken door de Duitsche douanen aan de militaire politie overgegeven en naar de karzerne teruggebracht. «Tel." DE INCIDENTEN IN DE HOOFDSTAD. TENDENTIEUZE BERICHTGEVING VAN DUITSCHE ZIJDE. [Maandagavond hebben te Amsterdam, na afloop van een bijeenkomst van te Am sterdam wonende Duitschers, eenige inci denten plaats gehad, waarbij de politie eenige malen actief moest optreden. Bij deze incidenten is een persoon gewond, die zich echter, na in het Tcsselschade- zie-kenhuis verbonden te zijn, huiswaarts kon begeven. Deze persoon is geen Duit- gcher, doch de zoon van Ds. Hoogenhuijze, die terugkwam van een bijeenkomst in het CoucerfgéboïiT". Naar ons thans uit Berlijn wordt gemeld, heeft de „Telegrahpen Union" van zijn cor respondent te Amsterdam heden het vol gende bericht ontvangen, dat door ge noemd persbureau „Telegraphcn Union" per radio aan alle Duitsche bladen werd doorgegeven: Amsterdam, 2 Mei. Ook te Amster dam vond Maandag ter gelegenheid van den dag van den Nationalen Ar beid onder sterke deelneming van de Duitsche kolonie een feest plaats. Na afloop heeft Communistisch ge peupel, waaronder vele Joden, inci denten veroorzaakt. Naar voorloopig werd vastgesteld, zijn ongeveer veer tig Duitsche onderdanen mishandeld en gewond. In het bijzonder had men het op den ..Landesgruppenfuehrer'' van de N S.D.A.P. in Holland voor zien. Direct bij het verlaten der ver gadering bemerkte hij, dat hij door een groote menigte gevolgd werd. Hij werd toen door een bekende in een auto genomen. De auto werd door eenige andere met tegenstanders be zette auto's achtervolgd. Op het Leid- scheplein trachtte men den wagen aan te rijden, doch hierbij werd slechts een spatbord ingedrukt. Men vervolgde den wagen nog verder. Tenslotte ge lukte het den chauffeur te ontkomen. Een heer, die zich aanvankelijk in gezelschap van den „Landesgruppen fuehrer" 'bevond, trachtte men, nadat men hem tot bloedens toe geslagen had, voor een auto te werpen. Zelfs de te Amsterdam werkende Duitsche dienstboden, werden niet met rust ge laten". Wij hebben den berichtgever van de '^Telegraphen Union'' gevraagd van wien hij deze inlichtingen heeft gekregen. Hij deelde ons mede, inlichtingen van het Duit sche conculaat te Amsterdam te hebben ontvangen. Vervolgens hebben wij het Duitsche con sulaat te Amsterdam opgebeld en om in lichtingen verzocht. Hier werd ons mede gedeeld, dat daar van een dergelijk be richt niets bekend was en dat een derge lijk bericht minstens viermaal overdreven moest zijn. De berichtgever van de „Tele- graphen Union" moet dit bericht dus van andere zijde hebben ontvangen. SPORT VOETBAL DE WEDSTRIJD NEDERLAND— BELG IE. Speelt Van Heel niet mee? Naar wij vernemen sukkelt Van Heel met een dikken enkel, die hij heeft opge- loopen in den wedstrijd tegen Go Ahead te Deventer. Men stelt alles in het werk om zijn medespelen Zondag a.s. voor het Nederlandsche elftal tegen België moge lijk te maken. Hij heeft voor zijn benoe ming nog niet bedankt, maar zooals het zich thans laat aanzien is de kans groot, dat bij niet van de partij kan zijn. Leidsche Bakkersgezellen—T<>na Morgen spelen de Bakkersgezellen een vriendsohappelijken wedstrijd tegen een versterkt elftal van Tona I op het Sport manterrein. Aanvang half zes. Deze wed strijd staat onder leiding van scheidsrech ter J. Hillenbrandt. DAMMEN Damclub Leiden. Heden zijnde Bodeva-beker-wedstrij den weer begonnen. De uitslag van de 1ste ronde is mo menteel T. BonteM. Op ten Drees 02 P. LigtvoetA. G. de Jeu 20 P. v. d. StelT. D. v. d. Bosoh 20 N. WassénaarC. v. Zuilen 11 J. DreefJ. Laven 11 S. v. d. ReekJ. Vogelenzang 20 C. Col paJ. W. Schuss 20 G. v. ZwietenP. v. Mastrigt, regl. 00 De uitslag van de 2de ronde is als volgt verloopen: M. Op ten Drees vrij. A. G. de JeuT. D. v. d. Bosch 20 N. WassenaarJ. Dreef afgbr. C.. v. ZuilenJ. Laven 02 S. v. d. ReekP. Ligtvoet 20 P. v. d. StelC. Colpa 11 P. v. MastrigtG. v. Zwieten a/fgebr. J. VogelenzangT. Bonte afgebr. Het bestuur van D. C. L. vestigt de aandacht cr op dat bovengenoemde be ker beschikbaar is gesteld door den wijn handel Firma v. d. Rosh, welke naam (Bodeva) afgeleid is van haar Firma naam en T. E. P. niets heeft te maken met de Bodevabeker-wedstrijden welke zijn uitgeschreven door Damclub T. E. P. INT. ACADEMI ALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. Maandag namen te Utrecht de Inter academiale sportwedstrijden voor dames- studenten een aanvang. De deelneming was buitengewoon groot. Deelgenomen werd door de dame-s-sportvereenigingen uit Delft, Amsterdam, Leiden, Groningen Wageningen, Utrecht en Rotterdam. Begonnen werd met den tenniswedstrijd die gespeeld werd volgens oompetitie-sys teem. Delft won de single, Leiden het dub belspel. De kla6seoring van het single spel werd al« volgt: 1. Delft met 41, 2. Amsterdam m. 40, 3 Leiden m. 36, 4. Groningen m. 33, 5. Wageningen m. 25, 6 Utrecht m. 23 en 7. Rotterdam met 12 punten en van het dub bel spel: 1. Leiden met 40, 2. Delft met 39 3. Groningen met 36, 4. Amsterdam met 35, 5. Utrecht met 30, 6. Wageningen met 23 en 7 Botterdam met 7 punten. Het eindresultaat van het tennistoer nooi luidt: 1. Delft, 2. Leiden; 3. Amster dam; 4. Groningen; 5. Utrecht; 6. Wage ningen en 7. Rotterdam. Daarna werden in de overdekte zwem inrichting de O. Z. E. B. I de zwemwed strijden gehouden, die bestonden uit esta fette zwemmen 4 x 40 m. (rug-, school-, zij- en vrije slag) en een polo-wedstrijdAan laatstgenoemden wedstrijd namen deel Amsterdam en Groningen, welke door Amsterdam met 51 werd gewonnen. De uitslag van den estafette wedstrijd luidde: 1. Amsterdam, 2 min. 25 sec.; 2. Utrecht, resp. met 2.37; 3. Groningen met- 2.39.8; 4. Leiden met 2.55.2; 5. Delft met 3.2.4 en 6. Rotterdam met 3.44.4. Gisteren werden deze wedstrijden op het sportterrein Welgelegen voortgezet met de hockey-wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door Groningen, Delft-Rot terdam combinatie, Amsterdam, Leiden, en Utrecht. Ook hier werd gespeeld vol gens competitiesysteem, tijd 2' x 20 min. De uitslagen der reed9 gespeelde matches zijn: AmsterdamGroningen 10; Am sterdamLeiden 00; Amsterdam Utrecht 31; GroningenLeiden 04; GroningenRotterdamDelft comb. 41 LeidenUtrecht 21 en LeidenRotter- dam-Delft-oomb. 80. „TeL" WANDELSPORT R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Wij herinneren de leden aan de alge meens ledenvergadering hedenavond der Afd. Wandelsport „De Antilopen". Aller opkomst dringend gewensoht. Tevens af- rekene van de loten. TOERISME DE KWESTIE BENN0 STOKVIS. De A. N. W. B. denkt er anders over. Na de bekende kwestie tusschen de K. N. A. O. en Mr. Dr. Benno J. Stokvis, waarbij leden van de K. N. A. C. bezwaar maakten tegen diens toelating als lid van genoemde vereeniging op grond van het feit, dat Mr. Stokvis als verdediger van Sneevliet is opgetreden en waarna Mr. Stokvis voor het lidmaatschap bedankte, neemt de A. N. W. B. een andere hou ding aan. Een door officials van den A. N. W. B. nl. zond mr. Stokvis een uitnoodi- ging om lid van genoemden bond te worden. LUCHTVAART DE PILOTEN DER K. L. M. NEMEN ONTSLAG. CONFLICT MET DE DIRECTIE. Ontevreden over gebrek aan samen werking. De leden der Nederlandsche Vereeni ging van Verkeersvliegers, waarvan alle piloten der Koninklijke Nederlandsche Luchtvaart Maatschappij op twee na lid zijn, heeft gisteravond in haar vergadering unaniem besloten met ingang van 1 Juli a.s. ontslag te nemen als vliegtuigbestuur ders bij de K. L. M. De motiveering van het besluit. Het besluit van de verkeersvliegers is niet dan na lang beraad en ampele be sprekingen, zoowel met de directie als on derling, genomen. Van de zijde der piloten wordt ons het een en ander medegedeeld over de rede nen, die tot een beslissing van zoo groote importantie hebben geleid. Het huidige conflict is niet in de eerste plaats een gevolg van de economische om standigheden, waaronder de piloten wer ken, doch van den algemeenen toestand van het bedrijf. De vliegtuigbestuurders en speciaal de Vereeniging van Verkeersvlie gers, waarin ongeveer alle piloten in dienst van de N. V. Koninklijke Luohtv. Mij. voor Nederland en Koloniën zijn ge organiseerd, hebben zich ernstig te be klagen over het gebrek aan medewerking dat wordt betoond van de zijde der di rectie van de K. L. M. Met het inkomen, dat de piloten over het afgeloopen jaar genoten zijn. zij zeer wel tevreden, behoudens enkele jongeren, die naar het inzicht der Vereeniging voor Verkeersvliegers onvoldoende worden ge salarieerd. Do piloten achten het geenszin® onbil lijk, dat op hun inkomen in verband mot de tijdsofnstandigheden normale kortin gen worden toegepast. Een andere kwes tie is het echter, dat in een kort tijdsbe stek talrijke verlagingen van het zuiver inkomen hebben plaats gehad en wel op zoo verschillende en willekeurige wijze, dat bij de piloten, onrust is gerezen en er onzekerheid is ontstaan over hetgeen de dag van morgen zal brengen. Thans weer dreigen nieuwe kortingen; daar tegenover staat een onevenredige verhooging van de arbeidsprestaties van de piloten. Bij de directie, aldus de vlie gers verder, heeft blijkbaar de meening postgevat, dat het „verkkeersvliegen" thans niet moeilijk meer is, althans onder de huidige omstandigheden minder eischt van 'het moreel en physiek der vliegtuig bestuurders, dan dit voorheen het geval was. Het omgekeerde is echter het geval. Door den vooruitgang van de techniek wordt van de vliegers steeds meer ge- eisoht, er wordt nu onder vrijwel alle weersomstandigheden en ook na het. in vallen van de duisternis gevlogen. In mist en duisternis vliegen eischt veel meer van de zenuwen dan zooals vroeger het afwachten van mist en het wachten tot het weer licht wordt. Het meest voor de hand liggend voorbeeld hiervan is de Indië-route waarbij regelmatig in duisternis wordt ge start en honderden kilometers over zee, woestijn, gebergten en oerwouden moet worden gevlogen zonder landingsmoge lijkheid. Vroeger bedroeg de gemiddelde afstand der dagtrajeoten op de Tndië-route circa 1200 km. thans zijn reeds afstanden van 1800 tot 2500 km. in de reisschema's op genomen; het komt daardoor niet zelden voor, dat de vliegers twaalf tot vijftien uur in de lucht zijn zonder tusschenlanding Er "bestaat tussc-hen de Vereeniging en de Directie der K. L. M. een „Reglement vliegtuigbestuurders", waarin een schaal is opgenomen, waarbij de piloten. in klassen worden ingedeeld en waarnaar hun arbeidsvoorwaarden worden geregeld Dit reglement geeft echter aan de vlieg tuigebestuurders geen enkele zekerheid, daar de directie er steeds van kan afwij ken. Weliswaar hebben de piloten onder zekere omstandigheden recht van beroep op een Commissie van Advies, doch een door deze Commissie uit te brengen ad vies is niet bindend, zoodat de Directie dit advies naar believen kan opvolgen of, na kennisneming, naast zich neer kan leg gen. Het is zelfs voorgekomen, dat de Di rectie jonge piloten in dienst heeft geno men in strijd met de „R. V."-bepalingen. De directie wenscht een soepele rege ling van de arbeidsvoorwaarden harer pi loten het aan de directie overlaten, zij zich nimmer te beklagen zullen hebben. De leden van de Nederlandsche Vereeni ging van Verkeersvliegers hebben echter zoo besluit de motiveering, na herhaalde besprekingen, niet het minste vertrouwen meer in een dergelijke toezegging. ERNSTIGE VLIEGTUIGONGELUKKEN In Tsjecho-Slowakije en Italië. Op het oefenterrein van het derde regi ment vliegers te Neutra heeft gisteroch tend een ernstig vliegongeluk plaats ge had. Twee militaire vliegtuigen waren op gestegen voor een oefenvlucht, waarbij een luchtgevecht zou worden geleverd met zoogenaamde machinegeweren. Bij een aanval geraakten beide vliegtuigen met elkaar in botsing. Een der toestellen stortte neer. De bemanning kon zich door gebruik te maken van een parachute uit het reeds brandende vliegtuig redden. De piloot liep lichte brandwonden op. Het tweede toestel geraakte daarna eveneens in brand waarbij de bestuurder om het leven kwam. De waarnemer wilde met een pa rachute uit het toestel springen; de pa rachute ging echter niet open en de waar nemer viel met het wrak van het vlieg tuig te pletter. Het deerlijk verminkte lijk is geborgen. De Italiaansche militaire luchtvaart -»q O} ngjppiyaSuoSaifA oSiistua eaAi-j ijoaq treuren, waarbij vier personen om het le ven zijn gekomen. Rij Udine is een jacht vliegtuig en bij Livomo een bombarde mentsvliegtuig in zee gestort. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Johannes Hermanus, z. v. Gerardus Martinus Vermij en Antoinette Adriana van der Meer. Albertus Wilhel mus, z. v. Gerardus Hassing en Catharina Strijk Maria Cornelia Theresia, d. v. Sebastianus Cornelis Bakker en Anna Cor nelia Volwater. Getrouwd: Petrus Barendsen, wr., oud 53 jaren en Martha Maria Schoonder- woerd w, oud 43 jaren. Overleden: Jacobus de Groninger, oud 55 jaren, z. v. Jacobus de Groninger en Petronella Turk. Johannes Heemskerk, oud 62 jaren, echtgenoot van Martha Veens- wijk. Nicolaas Walraven oud 68 jaren, echtgenoot van Cornelia van Eeuwijk. Vertrokken: J. Noort en gezin naar 's-Gravenhage; Th. van Steijn. naar Ze venhoven; J. J. H. Raken, naar Nieuwer Amstel; C. A. de Prie, naar Nieuwer Am- stel; J. Swijnenburg, naar Bergambacht; M. J. van der Knijff, naar 's-Gravenhage; M. M. Schoonderwoerd en gezin, naar Scho ten; P. de Vries, naar Leiden; D. van der Maarl, naar Haarlemmermeer; C. Nigten naar Diessen; C. de Prie naar 's-Graren- hage. Gevestigd: C. H. van der Poel, van Hazerswoude; G. van Vliet, van Nieuw- veen; H. M. Pouw, van Woubrugge; C. M. Castelein, van Leiden; Th. P. Hogen'boom, van Leiden; C. R. Hillebrand, van Noord- wijkerhout; M. N. van der Veev, van Haar lem; J. A. van der Veer, van Haarlem; P. J. Aarts, van Amsterdam; M. M. A. Rade makers, van 's-Gravenhage; J. W. Kap- teijn, van Ter Aar. verzorgers en R.K. bakers. Eiken Don derdag van 2.304 en van 7.308.30 uur geeft mevr. Kuitems, Leidschestraat 61 (tel. 2728) nadere inlichtingen. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag was het feest voor de Sb. Josephsgezellen-vereeni- ging te Leidschendam. Dit feest wordt steeds gevierd op het Beschermfeest van St. Joseph, doch met het oog op den Dis trictsdag te Den Haag op Zondag 7 Mei a.s. was het fee-st een week vervroegd. De dag werd begonnen met een H. Mis om 7 uur tot geestelijk en tijdelijk welzijn der Vereeniging; na de H. Mis was er al- gemeene H. Communie voor de leden, waar bij alle leden, een enkele uitzondering daargelaten, aanwezig waren. Na de H. Communie was er gemeenschappelijk ont bijt in het Patronaat, waarbij de Vice-prae- 6es, Kap. Dunselman, eenige hartelijke woorden tot de leden sprak en allen aan spoorde steeds met alles mede te werken, en prettig met elkander om te gaan, om juist daardoor de Vereeniging tot nog groo- ter en innerlijken bloei te brengen. Des avonds te 8 uur begon de feestavond voor de ouders der Gezellen, de Gezellen zelf en verschillende genoodigden. De Vice-praeses opende den avond met den Gezellen-groet en heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de ouders der leden. Hij dankt allen voor de belangstel ling, welke de Vereeniging zeker verdient en hoopt steeds op alles medewerking en in het bijzonder op de medewerking der ouders te mogen blijven rekenen, opdat de Vereeniging, vooral ook door do medewer king der leden zelf, niet alleen in uiter- lijken, doch vooral ook in innerlijken groei en bloei moge toenemen. Hij wenscht ten slotte allen een prettigen avond, welke de tooneelclub der Gezellen zeker bieden zal. Door allen wordt het Kolpingslied ge zongen. Hierna verschijnt de tooneelclub „Adolf Kolping" voor het voetlicht. Opgevoerd werd „De man, die zich wreken kon" in 3 bedrijven, een zeer geestig en mooi stukje, dat door de Gezellen op zeer goede wijze werd weergegeven en waarvan de diverse rollen, in het bijzonder ook de hoofdrollen in goede handen waren, zoodat het geheel er zijn mocht en „Adolf Kolping" zeer ze ker alle eer heeft van haar werk en mot genoegen op dezen avond kan terugzien. Dat het stuk bij allen wel in den smaak viel, bewees het luid applaus, dat den spe lers telkens ten deel viel en de vroolijk- heid, welke er den geheelen avond in de zaal heerschte. Vermeld zij nog, dat de grime, enz. door den heer Hoppezak uit Leiden uitstekend verzorgd was en de heer Jac. Blonk gedu rende de pauze, enz. op de piano voor een goede afwisseling zorg droeg. Jubileum. De wagenlichter H. Tieman van het depot Leidschendam van de Ned. Spoorwegen herdenkt Donderdag a.s._den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst der Spoorwegen trad. Werkloozen. Naar men ons mede deelt, is het aantal werkloozen te Stomp- wij'k in deze week gedaald van 170 tot 90. HILLEG0M. Vrouwenbond. Deze vereeniging hield gisteren een feest/vergadering in Hotel „Flora". De belangstelling was groot. Mede waren aanwezig de weleerw. heeren geestelijken der St. Martinus-pa^ rorchie. De presidente, mej. C. de Grauw, opende te ruim half 8 de vergadering met den chr. groet. Zij gaf aan den uit slag der verloting inzake het gratis ge bruik maken der gesloten retraite. Ver der wenscht zij allen een recht genoeg lijken avond. Hierna werd door allen uit volle borst het Bondslied gezongen. Vervol gens zong het Dameskoor der ver. eenige vroolijke, opgewekte Hollandsche liedjes onder leiding van mej. Rie Kruy- denberg. Deze vielen zeer in den smaak en oogstten een verdiend applaus. Voor dit koor geldt; klein maar fijn. Toen werd - geboden: Engelendans met zang. De dames v. d. Donk en Roodenburg 'hebben dit nummer geperfectioneerd tot een Engelenbal, zeer mooi en af. Als laatste nummer voor de pauze voerde de tooneelclub der vereeniging onder regie van mej. van den Donk uit „Tan te"'. dit correct en vlot werd vertolkt. Nu was het de tijd een kwartiertje uit te blazen, welke benut werd voor een onthaal van alle. aanwezigen. Na de pauze volgde weer een Reidans met zang. even mooi als het vooraf gaande. Daarna een klucht „De Parel van buiten", humoristische dienstbode- scène, die de aanwezigen allerkostelijk vermaakte. Bij no. 7 deden de vrouwe lijke matroosjes in een gecombineerde reidans hun uiterste best en vormden een Schitterend geheel. De zeereerw. heer pastoor Krook, G. A. der vereeniging sprak nu een kort sluitingswoord. Hij dankte voor het ge- bodene, dat a.'ier verwachting ver had overtroffen en wees er op, wat moeite en tijd zulk een voorbereiding vraagt en dat al dit werk geheel belangeloos wordt verricht. Pastoor wekte dan ook gaarne op trouwe leden van onze instel ling te zijn, de vergaderingen regelma tig te bezoeken en anderen aan te spo ren, ook in onze gelederen te treden. Hierna sluiting met den chr. groet, waarna allen overvoldaan huistoe keer den. R. K. Kraamverzorging. Vanaf 1 dezer is ten onzent een bemiddelingsbu reau voor R. K. Kraamverzorging ge vestigd. Dit instituut stelt zich voor sa men te werken met het reeds bestaande bemiddelingsbureau van het Wit-Gele Kruis te Haarlem. Uitsluitend wordt in dezen gebruik gemaakt van R.K. kraam- LISSE. Dankbetuiging. Bij den Burgemees ter dezer gemeente is een schrijven in gekomen van den Particulier Secretaris van H. M. de Koningin, waarbij hij, namens Hare Majesteit, Haar dank over brengt voor het telegram Hare Majesteit toegezonden, mede namens meer dan 2000 Lissenaren, terwijl de betuiging van aanhankelijkheid en trouw door Hare Majesteit zeer wordt op prijs ge steld. Bovenstaand antwoord is naar aanlei ding van een telegram verzonden aan H. M. de Koningin op den avond, waar op Willem de Zwijger in deze gemeente is herdacht. Aangehouden. De politie alhier 'heeft een zekere v. L. aangehouden en gearresteerd als verdacht van oplich ting in dienstbetrekking. Vermoedelijk is voor een bedrag van 600.opge licht. Ontvlucht. Door de politie alhier is aangehouden een krankzinnige pa tiënt van het gesticht. „Meer en Bosch" uit Heemstede, die uit dit gesticht was ontsnapt. Hij is wederom door de ver plegers van het gesticht opgehaald en aldaar in 'bewaring gehouden. Drankwet. Bij Burg en Weth. dezer gemeente is ingekomen een verzoek van den heer C. Th. Duivenvoorden, alhier, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de be neden en bovenlocaliteiten van het per ceel plaatselijk gemerkt Schoolstraat 11. Binnen 2 weken kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren 'bij Burg. en Weth. in brengen. WOUBRUGGE. Rectificatie. In het jongste Raads- verslag lcwam een fout voor, n.l. waar staat „het voorstel werd aangenomen met 61 stemmen". Dit moet zijn 51. Weth. Boot onthield zich van stemmen. Laag. De veehouder B. deed bij de politie aangifte dat gedurende den nacht een hem in eigendom toebehooren- de, op 8 eieren broedende zwaan, door karakterloozen van het nest was ge sleept en aan een landhek opgehangen, waardoor het dier den verstikkingsdood was gestorven. De eieren waren mede genomen. Brandwaarborg-maatschappij. In de gehouden ledenvergadering van de On derlinge Brandwaarborg Mij. Woubrugge- Oudshoorn is tot secretaris benoemd de heer Joh. van Reenen, gemeente-ont vanger alhier.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10