J. v. d. STOK EEN ZAKENMAN, Leerdam-^ ZATERDAG 29 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. die niet adverteert omdat hij het al eens geprobeerd heeft doch weinig succes heeft gehad moet zijn sigaar weggooien als zij is uitgegaan. wBwnnBHwaHHHBWSwwHHWWHS MOTORRIJDER DOOR AFSLUITBOOM GEREDEN Zwaar gewond opgenomen. Hedennacht 12 uur is de 21-jarige motor rijder P. H. uit Den Haag op den Stationsweg door een gesloten overweg-afsluitboom gere den. De jongeman, die met een vaart van 60 K.M. reed, vloog onder den afsluitboom door en bleef op de rails liggen; zijn motor naast hem. Door voorbijgangers werd hij met zijn motor van de rails gesleept om een aanrijding door den naderenden trein te voorkomen. De motorrijder bleek behalve tal van kleinere bloedwonden te hebben opgeloopen 'n gebro ken pols, 'n verbrijzelden rechlerpink en zware verwondingen aan het rechterbeen. Na ter plaatse door twee passeerende dokto ren te zijn verbonden, werd Let slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. OUDE INBRAAK TOT KLAARHEID GEBRACHT Een der daders herkend. Zooals menzich yellicht zal herinneren werd een drietal jaren geleden ingebroken ten huize van den tuinder van Paridon aan den Haagweg. De daders, die door de politie over- «allen werden, wisten in den polder een goed heenkomen te zoeken na op de politie te heb ben geschoten. Aan de hand van de gevonden vingerafdruk ken werd een onderzoeak ingesteld en van een der daders kon de identiteit worden vastge steld. Dit was een Duitscher, die enkele dagen geleden door de politie te Maagdenburg is ge arresteerd. Gisteren nu zijn de twee politic-beambten, die bij deze inbraak gewerkt hebben, naar Duitschland geweest en na confrontatie met den aangehoudene hebben zij hem herkend als een der daders. Hij is thans in Duitschland ingesloten. ONTSPANNINGSAVONDEN WERKLOOZEN De sluiting. Gisteravond had in het gebouw „Concordia aan de Steenstraat de sluiting plaats der ont- wikkelings- en ontspanningsavonden voor de R.K. werkloozen, georganiseerd door de Com missie voor R.K. Werkloozenzorg. Ruim 500 mannen en vrouwen woonden dezen avond bij. Bij hel binnenkomen kregen alle mannen een zak tabak en twee sigaren, door de firma Wij- tcnburg beschikbaar gesteld, terwijl de vrou wen een stuk chocolade ontvingen. Te omstreeks 8 uur opende de voorzitter van het comité, de heer Tobé, de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder tot het bestuur van den R.K. Volksbond, rector Reijnen, de Prop.club Dr, Schaepman en sprak vervolgens een dankwoord tot dengenen, die zooveel voor de werkloozen hebben gedaan. In de eerste plaats noemde spr. het bestuur van den Volksbond, dat wederom 28 weken het gebouw als ontspannigslokaal had afge staan, vervolgens .,Dr. Schaepman die ge zorgd had voor de financiën om de onkosten van ontspanning en gaven-verstrekking te dek ken. Verder bracht hij dank aan den heer Brouwer, die zoo dikwijls op de ontwikkelings avonden films had vertoond, en tenslotte rec tor Reijnen, die de geestelijke belangen der leden had behartigd. Hierna volgde een overzicht over het afge- loopen jaar. In den zomer werd de bedevaart gehouden naar Noordwijk, waaraan door 250 personen werd deelgenomen. In de maand Augustus werd een extra uitkeering verstrekt aan 320 ge zinnen. Voor de vrouwen der werkloozen werd een triduum gehouden, waaraan door 140 vrouwen is deelgenomen. Aan het triduum voor de man nen, besloten met de Paaschcommunie, namen 253 personen deel. De huisvlijl-tenloonstelling, waarop door 78 deelnemers werd ingezonden, was een suc- Verder werden gegeven 12 onlwikkelings- avonden voor de mannen, 3 avonden voor de vrouwen en 2 avonden voor mannen en vrou wen. Al deze avonden waren zeer druk be zocht. Op 11 October is het ontspanningslokaal ge opend en dit wordt heden gesloten. Hoeveel bezoekers er geweest zijn, is niet te benaderen. Een klein begrip krijgt men hiervan door te bedenken, dat in deze 28 weken 23897 koppen koffie en 17716 koppen thee werden verstrekt. In totaal dus 41613 koppen warm drinken. Hiervoor was noodig 158 pond koffie, 54 pond thee, 800 pond suiker en 650 liter melk. Dat van het gratis pijpje tabak gretig ge bruik gemaakt is kan hieruit afgeleid worden, dal alleen in 't onlspanningslokaal 253 pond tabak gebruikt is. Aan extra gaven werden verstrekt: 2900 p. rijst, 1475 pond spek, 1450 pond vleesch, 1450 pond vet, 729 doozen sigaretten van 20 stuks, 3550 sigaren, 849 witte brooden, 352 tarwe brooden, 116 stuks kleeding, 2900 pond boo- nen, 1450 half-ponden koffie, 1450 onzen thee, 350 pond worst. Hierna nam de voorzitter van den R.K. Volksbond, de heer J. H. Nijhuis het woord, die een dankwoord sprak namens bestuur en leden voor het vele goede, dat het comité ge daan heeft en ook aan de menschen voor de goede verstandhouding, die steeds in het ont spanningslokaal geheerscht heeft. Hij bracht dank aan den concierge, die ondanks zijn an dere werk, steeds voor hen klaar stond. Ook Rector Reijnen gaf de aanwezigen met «enige hartelijke woorden te kennen, dat vast houden aan het mooie R.K. geloof en dagelijks te bidden om dat te behouden, de eenige op lossing is. Hierna bracht „Perosi" met het geheele corps belangloos eenige nummers en gehoore. afgewisseld door den bekenden humorist, den heer Snaanderman, die de lachspieren wist los te maken. Na dank gebracht te hebben aan allen die medegewerkt hebben, sloot de voorzitter te DE OPVOLGER VAN PROF. KNAPPERT De commissie van voordracht vanwege de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. heeft op de voordracht van drie in de vacature van Kerkelijke hoogleeraren aan de rijksuniversi teit alhier, die zal ontstaan door de verplichte aftreding van dr. L. Knappert in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd in Juli a.s., geplaatst de heeren: dr. J. W. Sam- berg, Ned. Herv. pred. te Delden, dr. G. Se- venster, te Boxum, (Fr.), en dr. H. de Vos te Sneek, allen evenals prof. Knappert be- hoorend tot de moderne richting, BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE- EN FANFARE VEREENIGINGEN De Bond van Leidsche Harmonie- en Fan- fare-Vereenigingen hield Donderdag j.l. zijn jaarvergadering in café Royal" aan de Doe- zastraat. Te ongeveer half negen opende de voorzitter deze druk bezochte vergadering met een kort welkomstwoord niet alleen tot de bestuursleden van de verschillende vereenigin- gen, maar tevens tot de werkende leden van de vereenigingen voor zoover aanwezig, daar dit voor de eerste maal was, dat ook deze heeren tot het bijwonen van de vergadering in de ge legenheid waren. De notulen van de vorige vergadering wer den na een kleine wijziging onder dankzeg ging goedgekeurd. Bij punt 4 van de agenda was de voorzitter zoo gelukkig te kunnen mededeelen, dat het gemeentebestuur den bond weer in de gelegen heid zal stellen om gedurende de zomermaan den een twintigtal concerten te gpven. Hij maande de verschillende vereenigingen aan om steeds „hun beste beentje" te blijveu voorzet ten, opdat het concert-bezoek steeds meer in. populariteit zal winnen. Verder werd besloten om in het komende seizoen z.g. „knipkaarten" uit te geven. Deze kaarten zullen toegang ge ven op de zomerconcerten van alle Leidsche Harmonie- en FanfareijVereenigingen en zul len beschikbaar gesteld worden voor den prijs van 1 voor 10 concerten en Z0.60 voor 5 concerten, alles inclusief de stedelijke belas ting. Het jaarverslag van den secretaris werd ge lezen en onder dankzegging aan den samen steller gearresteerd. De rekening en verant woording van den penningmeester werd even eens goedgekeurd en ook hem werd dank ge bracht voor zijn beheer en werd hij, op voor stel van de kascommissie, gedéchargheerd. Als kascommissie-leden voor 1933 werden benoemd de heeren: Kraaienstein, Harteveld en van der Spree. Te ongeveer half twaalf sloot de voorzitter onder dankzegging voor de groote opkomst deze zeer geanimeerde vergadering. Radio Vaticano. Men schrijft ons: Doof één onzec abonné's, een enthousiast radio-amateur, sinds tal van jaren, werd door middel van een Ultra-kortegolf-ontvangtoestel op den eerste Paaschdag de Paaschmis, uitgezonden door het Radio-station van het Vaticaan op een golflengte van 19.84 M. op prachtige en heldere wijze door een Electr. Dyn. luidspreker in de huiskamer ontvangen, van het begin tot het einde even helder als de ontvangst van den KRO. Vooral het oogenblik van den zegen „Urbi et Orbi" was diep ontroerend en treffend. Van een en ander is door dien amateur uit voerig naar het Vaticaan geschreven, waarop door hem als antwoord een mooie foto werd toegezonden, waarop met inkt geschreven: „Merci G. Gianfranchesi. Cité du Vatican. Le S. Père a la Station H. V. J.", en op welke foto is afgebeeld de H. Vader te midden van autoriteiten in het Radiostation. Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" Dinsdag 2 Mei a.s. zal op nader te bepalen plaats een bijeenkomst worden gehouden voor de leden en allen, die op eenigerlei wijze hun medewerking hebben verleend aan de verkie- zings-actie. A.s. Maandag volgen hierover nadere mede- deelingen. Geologische excursie. Gistermorgen vertrok een aantai studenten in de geologie aan de rijksuniversiteit alhier naar Frankrijk om in de omstreken van Bou logne en in Normandië onder leiding van dr. M. M. van der Vlek en dr. Ph. H. Kuenen een 14-daagsche geologische excursie te ma ken. Muziekgezelschap Orpheus". Het programma van bet concert Lammer markt, te geven door het muziekgezelschap Orpheus", directeur de heer P. de Rook, op Maandag 1 Mei, aanvang 8 uur 's avonds, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, luidt als volgt: 1. Wilhelmus, Valerius. 2. L'Entree des Gladiateurs. mar- che, J Fucik. 3. Orphee aux Enfers, ouverture, J. Offenbach. 4. Danse Norwegiennes no. 2, Ed..Grieg. 5< Les Sirènes valse, E. Wa'dteufel. 6. Les contes d'Hoffman, fantaisie, J. Offen bach. Pauze. 7, Cavalerie Légere, ogvetrure, t. v. Suppé, 8. Voorwaarts, marsch, potpourri, W. Ciere, arr. H. P. L. Boogers. 9 Die Hoch- zeit der Winde, walzer, J. T. Hall. 10. Ca- valleria Rusticana, fantaisie, P Mascagni. 11. Vieux Camarades, marche celèbre, C. Feike. 12. Wien Neerlands bloed, J. Wilms. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 36. J. W. Wurzer, Leiden, Utrechtsche Veer 31. Café. Uittr. E.: J. W. Wurzer, Leiden, d.d. 13 April 1933. Uittr. gevolm.: A. J. Lucie, Leiden, d.o, 13 April 1933 Wijz. handelsn. in: A. J. Lucie N. E.: A. J. Lucie, Leiden. De 15-jarige T. K. en de 14-jarige A. P., die de ouderlijke woning alhier waren ontloopen, zijn te Amsterdam aangehouden en naar hier overgebracht. Geveilde perceelen ten overstaan van den notaris H. C. A. Vermeulen van Kruiningen te Wassenaar: het huis en erf Morschweg no. 13, in bod op I 1650, koopster wed. M. v. d. Steen Henst voor f 2050. De 22-jarige A. V. uit Nieuwerkerk a. d. IJs- sel, die gistermorgen op de 2e Binnenvest- gracht op een in beweging zijnden tractor wil de springen, sprong mis en werd door een der wielen overreden. Met verwondingen aan een der beenen werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een onbeheerd gevonden heerenrijwiel De heer L. van Lieshout, beambte bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier, is met in gang van 14 Mei benoemd tot conducteur te Amsterdam C.S. BIOSCOPEN. Casino. Gisterenavond woonden we in „Casino" de vertooning bij van „Carnavalsvlindertje", een operette-film, waèrin Szöke Szakal en Ernst Verebes zorgden voor aardige tooneeltjes, doch die het gebrek had, dat er te lange samenspra ken in voprkwamen, die het gros van het pu bliek, dat geen Duitsch verstaat, niet kan waar- deeren. Het vond veel meer smpak in het film werk: „De Pantserauto'!, waarin de water- vlugge Carlo Aldini weer eens voor de noo- dige sensatie zorgde door zijn onverschrokken heid en waaghalzerige klimpartijen. Het pro gramma, dat aanving met het „Hollandsch nieuws", achten we toelaatbaar voor volwas senen. Luxor. Het voor-programma van deze week brengt ons o.m. Buster Keaton in de film „De Philan- troop", een echte Keaton-klucht, waarom on bedaarlijk wordt gelachen. De dolste situaties, waarin de man met den stalen snuit altijd de zelfde is, doen zich voor en hoe onwaarschijn lijk ze soms ook zijn, de een na den ander doet de zaal telkens en telkens weer schateren van het lachen. Wie zijn lachspieren eens los wil maken, kunen we aanbevelen naar Buster Keaton te gaan zien. De hoofdfilm na de pauze luistert naar den naam „Fraulein falsch verbunden". Inderdaad levert een verkeerde aansluiting heel de stof op van dit verhaal, dat door Magda Schneider en Hans Riemann keurig gespeeld wordt. 't Mooiste echter van 't geval is, dat een te lefoonjuffrouw zelf het slachtoffer is van de verkeerde aansluiting, want terwijl zij telefo nisch afspreekt 'n avondje te gaan boemelen met 'n onbekende, konjt zij „onder de klók" in aanraking tflet iemand, die een levensgezellin heeft gezocht en op dezelfde plaats heeft afge sproken. Natuurlijk komén daar verwikkelin gen van en die bereiken haar hoogtepunt, als zij tot de ontdekking komt, dat de heer met ien zij 'n avondje uih geweest-is, niemand an ders in dan haar nieuwe directeur, 't Zou geen lilm zijn, indien het happy end ook hier niet kwam. UIT DE OMGEVING LISSE. Vrouwenbond. Gisteravond hield de Afd. van den R. K. Vrouwenbond hare laa.t- ste vergadering in dit seizoen, in het Pa tronaatsgebouw. Als spr. was voor dezen avond uit-genoodigd de heer dr. F. G. M. Haase, die een belangrijke lezing zou hou den over Wijkkraamverpleging. De opkomst was niet florissant te noemen. Mevr. Vree burg, presidente,, opende met den chr. groot en sprak een woord van welkom tot den spreker, die ondanks zijn drukke practijk, tijd kon vinden voor deze lezing. Het behoeft geen betoog, aldus spr., dat een goede verzorging van kraamvrouw en kind, van het allergrootst belang is, en dat alle krachten in 't werk moeten worden gesteld om deze zoo goed mogelijk te doen zijn. Reeds lang beraamde dc R. K. Wijk verpleging plannen tot oprichting eener Wijkkraamverpleging. In samenwerking met de Afd. Lisse van den Rónd van Groo te Gezinnen, die er evenzeer van. overtuigd is, dat de kraumverpleging in onze Ge meente dringend verbetering behoeft, is t-hans opgericht de R. K. Ver. voor Kraam- verpleging. Verschillende organisaties zeg den reeds geldelijke steun toe. Wijkkraam verpleging is niets nieuws. In grootere plaatsen bestaat reeds lang deze instelling, en in het naburige Sassenhcim werkt deze (schitterend. Wat in het werk van de Wijk- lcraamverzorgster? Deze gaat, evenals een Wijkzuster, van huis tot huis, en verzorgt meermalen per dag moeder en kind. De practijk leeft, dat voor de meeste gevallen deze verzorging ruim voldoende is, mits daarnaast gezorgd wordt voor behoorlijke hulp in de huishouding. Het doel is nu van onze vereen, de kraamvrouwen tegen een vastgesteld wekelijksc-h tarief of jaarlijks afhankelijk van het inkomen, goede deskun dige hulp in het kraambed te verzekeren. Nu móet men niet.zeggen: alweer een nieu we Contributie, waar moet het vandaan komen? Wij geven toe, dat door tijdsom standigheden er zullen zijn, die geen lid kunnen worden, doch men moet niet ver geten, <lat hulp in het kraambed steeds noodzakelijk is. Die hulp moet toch betaald worden en nu verschaft men zich door een matig gestelde contributie met zekerheid goede deskundige hulp. De spreker ver trouwt, dat door deze uiteenzetting zeer velen zullen toetreden tot deze instelling, welke een noodzakelijkheid is geworden. Men moet haar niet beschouwen als een liefdadigheidsinstelling, doch het is een fonds. Zoodra de geldelijke steun vaststaat, kan deze instelling gaan werken, en kun nen wij verzekerd zijn van een goede des kundige kracht. Wij kunnen u verzekeren, dat u dankbaar zult zijn, dat een instel ling als deze -is opgericht. Verschillende vragen omtrent deze nieuwe instelling werden naar voren gebracht en door den spreker duidelijk uiteengezet. Aan het ein de dankte de presidente dr. Haase voor zijn leerzame uiteenzetting en beval een ieder deze nuttige instelling aan. Hierna sluiting met den chr. groet. LEIMUIDEN. Noodlanding. Door benzinegebrek landde gisterenmiddag op het land van den veehouder Immink, gelegen in de Haar- lemmcrnieerpolder in de onmiddellijke na bijheid van ons Dorp het particuliere Zweedsche vliegtuig de S.E.A.D.N. De piloot K. G. Lindner was te Malmö op gestegen om via Londen op Schiphol te landen. De noodlanding geschiede geheel zonder ongelukken. Door bemiddeling van den heer Immink werden eenige tientallen liters benzine verstrekt, waarna onder groote ovatie van het talrijk aanwezig pu bliek de vliegmachine weder opsteeg, en de richting nam naar Schiphol. De ovatie werd door den piloot zeer zeker op prijs gesteld, daar hij eenige eererondes over het terrein maakte. OEGSTGEEST. Rectificatie. Uit ons verslag van den Gemeenteraad kunnen we lezen, dat tegen mej. Sehrama 'n aanklacht bij de Justitie is ingediend. Dit is geenszins het geval. Juist tegen de beschuldigers is door mej. Sehrama een aanklacht ingediend wegens huisvredebreuk. Met nadruk verklaren wij nogmaals hetgeen weth. Zandbergen in den Raad heeft gezegd aangaande die bonnen kwestie, dat mej. Sehrama geen enkele blaam treft. Voor de Missie. Vele vlijtige vrouwen handen reppen zich jaar-in-jaar-uit om aan de Missionarissen een welkom ge schenk te bereiden. Onder deze „vinger vlugge" kringen van dames,, die de Missie metterdaad willen steunen, neemt de Pa- rock. Missienaaikring St. Joseph een eer volle plaats in. Jaarlijks wordt door deze damesbrans een respectabel getal priester gewaden va.n velerlei vorm en bestemming vervaardigd en jaarlijks worden daarmede de Misisonarissen gelukkig gemaakt. De meening is gewekt, dat de kring „St. Jo seph" voor één bepaalde missie werkt. Dat. is niet juist; met de gemaakte paramen ten worden alle missies gelijkelijk bedacht. De Kring heeft een verloting georgani seerd om aan het hoognoodige geld te ko men. Deze verloting is schitterend ge slaagd. Het bestuur van den Kring brengt oprechten dank aan allen, die loten koch ten en even hartelijken dank aan degenen, die de prijzen schonken. De verloting heeft Donderdagmiddag te 3 uur plaats gehad „onder toezicht der politie". De hoofdprijs, een fiets, is te Lei den terecht gekomen, de tweede prijs en de derde prijs, een eetservies en een thee servies zijn onder veel gerinkel in Oegst- geest gevallen". De prijzen zullen allen thuis worden bezorgd. Binnen afziehbaren tijd zal een tentoon stelling worden georganiseerd, waar ieder zich kan komen overtuigen, dat van zijn geld, voor de Missie besteed, een dankbaar en een zeer vruchtbaar gebruik is gemaakt. WASSENAAR. De duinen langs het Wassenaarsche Slag. De Vereenigirtg Wassenaar Vooruit heeft aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid een verzoekschrift gericht, waar in zij betoogt, dat zij met groote teleur stelling heeft waargenomen, dat de dui nen, gelegen onder de gemeente Wasse naar aan weerszijden van het Wassenaar sche Slag, door het Hoogheemraadschap van Rijnland worden afgeslotendoor mid del van een stekeldraad-afrastering lange dit Slag en langs de tot die duinen toe gang gevende wogen, waardoor al weder een natuur-reservaat op deze zeer gezoch te plaats voor het publiek ontoegankelijk wordt gemaakt, hetgeen in de tegenwoor dige zoo benarde en enerveerende tijden niet anders dan een ongunstigen invloed kan uitoefenen. Adressant meent, in den Minister de be voegde en naar zij vertrouwt ook de welmeenende macht te mogen erkennen, die in dezen gunstig kan en zal ingrijpen, daar een gewenschte oplossing toch zou zijn te vinden in oen vrij-verklaren van ge noemde duinen. Zij verzoekt daarom den Minister, Le willen bevorderen, dat het duinen-complex aan de Noordzijde van het Wassenaarsche Slag overeenkomstig de bepalingen van art. 115 en volgende van de algemeene keur van het Hoogheemraadschap van Rijnland worde vrij verklaard, zoodat: le. langs de wegen, die toegang geven tot dit duinen-complex, de afrastering ge heel komt te vervallen; 2e. de afrastering langs het Wassenaar sche Slag aan beide zijden in tact worde gelaten, ter beveiliging van de duinen langs dat Slag tegen beschadiging door auto's en motorrijwielen; doch in dit afrastering aan de Noordzijde op afstanden van 100 M. openingen worden aangebracht, die een toetreden van wandelaars tot die duinen mogelijk maken. UIT DE RIJNSTREEK Gemeentelijke Aankondigingen. Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool mepii-jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. B. en W. van Leiden bjrengen ter kennis van belanghebbenden, dat aap bovengenoemde in richtingen van onderwijs tot en met 31 Mei a.s. gelegenheid bestaat tot j het doen inschrijven van leerlingen, voor het Gymnasium des Dins dags en Vrijdags van 2—3 uur nam. en voor de beide H.B. Scholen des Dinsdag van 11 12 uur voorm. en Vrijdags van 23 uur nam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Secretaris. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 April 1933. Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van de Commanditaire Vennootschap onder de firma Tieleman en Dros om vergunning tot; a. het oprichten van een fabriek van verduurzaamde levensmidde len in de perceelen gelegen tusschen de Mid delstegracht en de Hooigpafht, kadastraal be kend gemeente Leiden, 2622, 1533, 2298, 2534, het oprichten van zaamde levensmiddelen gen tusschen de Middel stegracht, kadastraal b^kapd gemeente Leiden, Sectie I. Nis 2657, 2061^21, 2510, 1475, 1476, 845, 847 en 848; c. het oprichten briek van verduurzaamde levensmiddelen in de perceelen gelegen tusschen de Middelste- rgacht, de Hooigracht en de Oude Rijn, kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie I, nis 2301, 2103, 2492, 2493, 2131, 2137 en 461; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat gei oemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 13den Mei 1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraa.t 125 (Bureau van Gemeen tewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Donderdag, De Hauze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel .„St. Raphaëi", viering 6e lustrum, Stadsgehoor zaal, 7.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, Nieuwezwaag, Poortmajo,. Rasse rs en Veldhuyzen. De Zondagsdienst der buisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 April a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, Tel. 523. Illlfliiiflillliiiilililllliiiiiiiliiihlllllliimiiiilll Steeds uit voorraad leverbaar: HET COMPLETE ZEVENHOVEN. De burgemeester. Bij Koninklijk be sluit in den Edelaohtb. heer W. J. Bocxe. Burgemeester alhier, herbenoemd tot bur gemeester dezer gemeente. Zoowel Ku istnijverheids- glas als d goedk§>opere co lect^. BROCHURES H>RIJSBOEKJES OP AANVlfAGE GRATIS! BREESTRAAT 155 - TELEF. 1823 iiiiiiiiiiiiiiimiiiimimiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiii WOERDEN. Willem de Zwijger-Herdenking. Woer den is niet ten achter gebleven bij zoovele andere plaatsen, maar heeft op haar beurt, dank zij de goede zorgen van cle Vereeni- ging Koninginnedag, de Zwijger herdacht en gevierd. 't Begon Donderdagmiddag reeds, teen alle schoolkinderen in optocht naar het stadhuis trokken en daai onder groote be langstelling eenige vaderlandsche liederen ten gehoore brachten, waarna zij op 'de verschillende scholen rijkelijk getracteerql werden en Jn herdenkingsplaat of -bordje ontvingen. 5s Avonds om 8 uur had in Concordia de bijeenkomst plaats van de leden van Ko ninginnedag en genoodigdên, waarvoor als sprekers optraden de zeereerw. pater Bor- romeus de Greeve O.F.M en de weleerw. heer Ds. Keur uit Scheveningen. De ruime Concord ia-zaal, met de natio nale kleuren en het portret van Willem van Oranje getooid, is stampvol, wanneer het mannenkoor onder leiding van den heer J. van Beek op waarlijk prachtige wijze 't meerstemmige „Wilt heden nu treden" uitvoert. Dit mannenkoor, speciaal voor deze herdenking gevormd, zal ook 't zang spel opvoeren na de rede van pater Bor- romeus. De heer Buurman heet uit naam van Koninginnedag alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den burgemeester -u noodigt deze uit een openingswoord te

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2