DONDERDAG 27 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DEP DE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN TWEE DAMES BIJ MOTORONGEVAL GEWOND. Dinsdagavond omstreeks tien uur heeft nabij de spoorbrug op den wog tusschen Purmerend en Iipendam een motoronge- va-1 plaats gehad. Éen personenauto, komen de uit de richting Amsterdam, welke ge heel aan den rechterkant van den weg reed, maakte op een gegeven moment een lichte zwenking, waaruit een motorrijdstor, mej. Vugt, op een motor zat, en zich in de ricnting Amsterdam begaf, heeft afgeleid, dat de auto naar links zou oversteken. De bestuurster van den motor zou toen naar links gezwenkt bobben om daardoor den auto te ontwijken dooh botsto toen in vone vaart tegen den auto op. Mej. Do Kroon brak daarbij een arm en een been en rnej. Vugt een arm, terwijl de dames boven dien inwendige kneuzingen opliepen. Bei den werden naar heb gemeenteziekenhuis te Purmerend vervoerd en zijn later op den avond na geneeskundige behandeling naar Amsterdam overgebracht. »TeL" Het auto-ongeluk te Echt In verband met het ongeluk te Echt met den auto, waarin 2 Paters en 2 Broeders van het .Retraitehuis „Manresa" uit Ven- lo, gezeten waren, verneemt de „Msb. dat de toestand van don verwonden Jiroe- der, die naar het Ziekenhuis te Venfo is overgebracht, weliswaar ernstig, doch niot levensgevaarlijk geacht wordt. Hij heett een bekkenbreuk bekomen en een been ie onder de knie gebroken. ONGELUK AAN BOORD VAN EEN SCHIP. Gistermiddag is de 29-jarige ijzerwer- ker, die gewoond heeft m de Spanjaard- straat te Rotterdam, aan boord van het DeenBche s.s. „Emma Maersch" liggende in een dok van Wilton in een ruim ge- vallen. De man is aan de gevolgen van een schedeliractuur overleden. «t li GEVAARLIJKE VLOEISTOF. Op de Ruigeplaatbrug te R dam is Dins dag een flesoh accuzuur van een vracht auto gevallen en gebroken waardoor een plas van dit gevaarlijke goedje op het brug dek kwam te liggen. in deze plas zijn een aanta] fietsers ge slipt en twee van hen, de 17-jarige Th. A M. uit de Vredenoordstraat en de 16-jarige M. L. S. uit de Rozenermanzstraat hebben vrij ernBtige brandwonden aan armen en beenen opgeloopen. Zij zijn door den G.G. D., die inmiddels gewaarschuwd was, naar het ziekenhuis aan den (Joolsingel gebracht waar zij verbonden zijn. Behalve deze twee menschen zijn er nog moer personen in aanraking met de ge vaarlijke vloeistof gekomon. Zij liepen min der ernstige brandwonden op en kondeu ter plaatse verbonden worden. Toen men ontdekte waar de plas uit bestond heeft de Gemeente Reinigings dienst de brug onmiddellijk met een paar flinke stralen water schoon gespoten. Tegen den chaufteur van den vrachtauto waar de flesch afgevallen was, heeft de politie procos-verbaal opgemaakt. BRAND TE HUIZEN. Te Huizen (N.-H.) is Dinsdagmiddag te gen half vier door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een groot oud ge bouw aan de Voorbaan no. 36, waarin drie woningen. De brand werd het eerst ont dekt op den zolder van het perceel, be woond door H de Lange. Ünmiddellyk ging men aan het uitdragen der meubelen, welke uit alle drie woningen grootendee.s in veiligheid werden gebracht. Voor nog de brandweer water koD geven sloegen de vlammen hoog op uit het rieten dak. De belendende gebouwen, waarvan eveneens met riet gedekt, liepen groot gevaar. Met emmers water kon daar echter bet vuur worden bedwongen, tot drie krachtige stra len op de nieuwe auto-motorspuit, welke voor het eerst dienst deed. het blusschings- werk overnamen. Men bepaalde zioh voor* loopig met het brandvrij houden der be lendingen. hetgeen geiukte. Het brandende gebouw ging geheej in vlammen op. Na een uur werden de muren omver gehaald en was het gevaar voor uitbreiding gewe ken. Het naastgelegen gebouw dat met groote moeite gespaard bleef, wa« niet verzekerd. PARATYPHUS TE HALFWEG. Oorzaak opgespoord. Te Halfweg is de besmettelijke ziekte paratyphus uitgebroken. Tot beden zyn reeds oenige Mentallen gevallen, waar schijnlijk 30 a 40, geconstateerd, waarvan de meeste in de nabijgelegen buurtschap Zwanenburg. Gelukkig xs de ziekte niet van ernstigen oord; tot nu toe zijn geen slachtoffers te betreuren. Do burgemeester van Halfweg, de heer L. H. Simons, heeft aan do „Tel." meege deeld, dat de besmettelijke ziekte voor namelijk heerscht in Zwanenburg, dat aan de andere zijde san de Ringvaart ligt. De buurtschap behoort tot de gemeente Haar lemmermeer en is door een brug met Half weg verbonden. In Halfweg zelf is nog slechts één vermoedelijk geval van para typhus geconstateerd. De plaatselyke geneesheer, dokter J. P. Baumann, verklaarde, dat er geen enkele reden tot ongerustheid is. „Er gaat nie mand aan do ziekte dood", aldus de ge neesheer. „Sinds het najaar van 1932 was het opgevallen, dat patiënten, die ledeD aan grieperige-verschijnselen, een gele kleur kregen. In tegenstelling met griep waren de ziekteverschijnselen hardnekkig van duur en bleven vele patiënten klagen over buikpijn. Reeds toen werd gedacht aan de mogelijkheid van een endemiet;e (d.i. een plaatselijke epidemie). Een zekere diagnose kon echter nog niet gesteld wor den". Dokter Baumann trad in overleg met de af dee ling Volksgezondheid van don G. G. D. te Amsterdam. Besloten werd een versoh geval af te wachten. Ongeveer tien dagen geleden deed zich zulk een geval voor en door onderzoekin gen mocht het den Gezondheidsdienst in samenwerking met dokter Baumann geluk ken. aard en oorsprong der epidemie vast te stellen. De paratyphus wordt waarschijnlijk ver oorzaakt door besmetting, die voorkomt uit bepaalde voedingsmiddelen. Er is hier kwestie van een bijzonderen stam. die t-or dusverre niet als paratyphus herkend was. daar de verschijnselen niet identiek waren met die van bekende gevallen. Nu echter door het actieve optreden van den plaatselijken geneesheer de oorzaak der ziekte is opgespoord, wordt uitbreiding niet meer waarschijnlijk geacht en zal de enidomie spoedig tot het verleden behoo- ren. Nadrukkelijk wordt dan ook nog eens verzekerd, dat er geen enkele reden voor ongerustheid meer bestaat. AGENT MET MES GESTOKEN. Dader gearresteerd. Gisterenmiddag is de agent van politie J. Aarssens in het gebouw van Maat schappelijk Hulpbetoon aan de Hoog straat te Rotterdam door den 35-jarigen werkloozen zeeman K. V. met een mes vrij ernstig aan het hoofd verwond. V. had een meeningsverschil met den dionstdoenden ambtenaar over zijn uit- keering gekregen en toen hij weigerde bet gebouw te verlaten werd de hulp van de politie ingeroepen. Twee agenten trachtten de man eerst aan een zacht lijntje het gebouw uit.te werken. Dit lukte niet en toen zij hem bij den arm pakten gaf hij een der agenten een stomp in de maagstreek. De agenten trokken daarop den gummi stok en gaven V. enkele klappen. Er ontstond een worsteling waarbij V. plot seling een mes trok waarmee hij don agent Ka-rssens drie steken in het hoofd toebracht. Twee steken Stuitten af op jukken en voorhoofdsbeen, de derde drong diep in het vleesch. Karssens viel op den grond en van de ontstane con sternatie profiteerde V. door de vlucht te nemen. De gewonde agent is naar het zieken huis aan den Ooolsingel gebracht, waar hij is verbonden. V. is kort daarna op de Hoogstraat aangehouden. Hij is eerst naar den po litiepost aan de St. Jansstraat gebracht waar hij nog kans gezien heeft den boel kort en klein te slaan; Hij is tenslotte op het politiebureau aan den Oppert in bewaring gesteld. GEARRESTEERD WEGENS MAJESTEITSSCHENNIS. Gisteren is te Zutphen door de poli tie aangehouden zekere J. W. Vlastuin, die samen met anderen een reclametocht per vrachtauto door de stad maakte ten behoeve van den candidatuur L. de Vis ser. Hij bezigde daarbij uitdrukkingen, volgens de meening van de politie be- leedigend voor ons Vorstennuis. Heden is V. wegens majesteitsschennis in het Huis van Bewaring ingesloten. FASCIST SCHIET TIJDENS VERKIEZINGSDRUKTE. Tijdens de groote drukte werd gister avond bij het publiceeren van de uitslagen der verkiezingen voor een dagbladgebouw op de Prinsengracht te 's-Gravenhage een fascist, die zich in uniform tusschen de wachtenden bevond volgens getuigenver klaringen zoodanig in het nauw gebracht door tegenstanders van zijn politieke belij denis. dat hij, vermoedelijk uit noodweer zijn revolver getrokken heeft en hiermee in het wilde weg vier schoten heeft gelost Drie van de kogels hebben hun weg ge vonden zonder iemand te raken, de vierde koerei trof een ar<reloo7e toeschouwer, maar verwondde hem niet ernstig. De jonge fascist is gearresteerd en on der zware politiebewaking naar het bureau in de Prinsenstraat gebracht, waar men tot laat in den nacht druk in de weer was om hem en de getuigen, die zich in groote getale aanmeldden, te verhooren. De verdachte behoort tot de groep Baars. AANSLAG IN EEN IJSFABRIEK. Opgewonden knecht gaat zijn chef te lijf. In een kleine consumptie-ijsfabriek in de Van Ostadestraat tusschen de Ruyadae.- kade en de Ferdinand Bolstraat te A'dain heeft gistermorgen een overspannen man den bedrijfsleider en vervolgens zichzelf met een mes gewond. Deze man schijnt reeds geruimen tijd in opgewonden toestand verkeerd te hebben. Hij moet vreemd hebben gedaan en een der uitingen van zijn ontevredenheid was geweest, dat hij een brief aan den direc teur had geschreven, waarin hij zich be klaagde. dat zijn werk niet voldoende werd gewaardeerd. Omstreeks tien uur bracht hij de werk plaats waar het consumptie-ijs bereid wordt, en even later de buurt in opsch .d- ding door een geopend scheermes uit den zak te halen en luid te schreeuwen. Het personeel stoog uiteen: tafels, stoelen en andere meubelen werden omvergeworpen. Het wa-s een hevig kabaal, waardoor de om wonenden te hoop liepen. De opgewon den man, iemand van 56-jarigen leeftijd, vervolgde den bedrijfsleider met het scheermes. Deze trachtte zich den aanval ler van bet lijf te houden, doch dit gelukte slechts ten deele. De chef liep een snede aan den hals op. Inmiddels waren meer personen in de werkplaats gekomen. De overspannen man UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 28 April» Huizen, 1876 M. Alg. programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.16—9.30 Gramofoonpiaten. 10.30 Morgendienst, 11.00—12.00 Liederen-recital door W. Hessmg, bariton. Aan den vleugel Mevr. C. Kempers-Koster. 12.15 Gramofoonpiaten. 12 30—2.00 Concert door heb Trio v. d. Horst m.m.v. J. H. v. Ginkel, klarmefc. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Huishoudelijke wenken. 3.30 Het Hollandsch Harpkwartet (harp- vioo.-celio-orgel en piano). 5 00 Voor Postzegelverzamelaars. 5.30 Fotografisch allerlei. 6.00 Ir. J. S. Swierstra: Het nuttige huisdier de geit. 7.00 Literair halfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Gramofoonpiaten. 8.15 Haarlemsche Orkestver. o.l.v. F. Schuurman m.m.v. B. Kalf! en F. Koene (vioolsolisten). Ö.05 Declamatie door Mevr. R. Baten burg. 9.35—10.20 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. 8.00 VARA 12.00 AYK)0, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00-12.00 VARA. 8.00 Gramofoonpiaten. 9.00 VAR A-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoonu;aten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonpiaten. 11.10 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.40 Deolamatie door Ad. Bouwmeester. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonpiaten. 2.00 J. A. v. d. Putten: Een Indianen- kind is gestorven (Mot gramofoonpiaten). 2.30 Vervolg concert. 3.00 Gramofoonpiaten. 4.00 dito. 4 50 Kinderuurtje. 5.30 Orge:spel J. Jong. 6.00 Gramofoonpiaten. 6.15 VARA-orke5t o.l.v. H. de Groot. 6.40 Causerie over de Sowjet-Unie door Dr. F. M Wibaut. 7.00 Zang door P. Harden met piano begeleiding door C. Steyn. 7.10 Vervolg orke9tconcert, 7.30 Vervolg zang. 7.40 Vervolg orkestconcert. 8.00 Propaganda-avond uit Leeuwarden: ps. E D. Spelberg Ds. J. Yntema, Ds. F. H. Bruins. Vrijz. Kerkkoor o.l.v. G. Stam, G. Stam, orgel en Dr. N. A. Bruining. 9.30 Causerie door D=. J A. de Koning. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie door Ds. D. A. Hoekstra. 11.00 Zang door A. de Booy. Aan het or gel: C. Steyn. 11.3012.00 Gramofoonpiaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein. Berichten. 10.05—10.20 Lezing. 11 20 Ogelspel door H Dawson. 12.05 Haydn Heard en zijn orkest. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Gramofoonpiaten. 2.50 Concert. L Marshall (mezzo-so praan) en het Portland strijkkwartet. 3.35 Northern Studio-orkest 0.1.v. J. Bridge. 4.35 Kinderuurtje. had het scheermes weggeworpen. Voor de oogen van de menschen die te hulp wareu geschoten, trok hij een zakmes en bracht zichzelf, voor iemand zulks zonder eigou levensgevaar kon verhinderen, een snede in de keel toe. Zwaar bloedend zakte hy ineen. De G. G. D. werd gewaarsohuwd; de 5.20 Berichten. 5.50 C. Franck's orgelwerken door G. Weitz. 6.10; 6.25 en 6.50 Lezingen. 7.20 BBC-Theater-orkest o.l.v. S. Robin son m.m.v. G. Baker, bariton. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Russisch concert door het BBC-or- kest o.l.v. Nikolai Malko m.m.v. P. Jones, tenor. 10.10 Voordracht. 10.1511.25 Geraldo's Tango-Band en de Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o-P a r i a" 1724 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpiaten. 12.25 Cello-recital door M. Eisenberg. 12.55 Vervolg gramofoonpiaten. 6.40 dito. 8.05 „De barbier van Sevilla", opera van Rossini. M.m.v. orkest en solisten o.l.v. Masson. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2.00 Radio-Harmonie-orkest o.l.v. L. Grönd&hl. 7.30 Kerkconcert door Jongens- en Man nenkoor o.l.v. Wöldike. 8.50 Viool-recital door O. Esbensen. 9.45 Concert door het Venetiaansche Trio m.m.v. zangsoliste. Langenberg, 473 M. 6 25 Gramofoonpiaten. 11.20 Populair concert o.l.v. Lorenz. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 3.50 Werag-orke&t oj.v. Kiihn m.m.r. cellosolist. 7.35 „Historia der Auferstehung Jesu Christi'', oratorium van Schütz m.m.v. Bachkoor, gambakwartet en solisten o.l.v. Prof. H. Boell. 8.50 Werag-strijkkwartet. 10.05—11.20 Populair avondconcert. R o m e, 441 M. 8.05 Viool- en piano-recital. Hierna or- kestconoert en Radio-tooneel. B r u s 8 e 1, 338 en 508 M. 338 M.: 11.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 12.30 Gramofoonpiaten. 4.20 Dansmuziek. 5.20 en 5.50 Gramofoonpiaten. 6.05 Piano-recital. 7.20 ..Franciscus", oratorium van E. Ti- nel. Leiding: A. Meulemans. 9.45 Gramofoonpiaten. 508 M.: 11.20 Gramofoonpiaten. 12.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 4.20 Omroeporkest o.l.v. André 5.35 Gramofoonpiaten. 5.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 7.20 Uitzending voor Oud-Strijders. 8.20 Omroeporkest o.l.v. F. André mjxu v. Zangsoliste. 9.30 Gramofoonpiaten. Z e e 8 e n, 1635 M. 7.20 K. G. Sell: Woriiber man in Ameri ka spricht. 7.35 „Der Freischiitz" van O. M. v. We ber Dirigent: F. Drost. 9.35 en 10.05 Berichten- 10.20—11.20 Hedendaagsche muziek door het Frankfurter Omroeporkest o.l.v. R. Merten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Vrijdag, 28 April (3e programma). 8.00—1.50 Langenberg. 1.50—2.20 Konigswusterhausen. 2.20—3.50 Daventry. 3.505.05 Langenberg. 5.05—8.00 Brussel (VI.). 8.00—11.00 Luxemburg. toestand van den knecht bleek niet zonder levensgevaar te zijn. Hij werd in het Tes- selschadeziekenhuis opgenomen. De be drijfsleider was er vrij goed afgekomen. Hij behoefde niet te worden opgenomen. Door hot gebeurde wae veel publiek voor de werkplaats samengestroomd. „Tel." FF' 'li .ETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). M) „Misschien doe ik dat ook wel", zoi Gould langzaam en droomerig, „mijn ge voelens voor Rose zijn dieper en echter, dan jij en andere menschen denken.... ik kan het niet verklaren, het is misschien onredelijk, maar bet is sterker dan de stem van mijn gezond verstand. Ik weet. dat ze dom is en ijdel een mooie pop en toch. Lionel, or helpt geen redeneeren te gen „Maar als je nu toch zelf zoo over haar denkt"', drong de jonker aan, „en daar mee eigenlijk te kennen geeft, dat ze geen geschikte vrouw voor je is, dan moest je toch kerel genoeg ziin om een eind te maken aan die malligheid. Laat ze met Thomas Tnllhurst trouwen hij is razend op haar. Een flinke, degelijke jongen, die ©en goed stuk brood verdienten van haar eigen stand, vergeet dat vooral niet."' Richard was bij Fanhaw's laatste woor den woest oppesnronüon. „Thomasbulderde hij, buiten zichzelf. „Nooit „Ik zou me nog maar eens goed beden ken, Ricky. Het kon er anders nog wel een slecht voor je uitzien. Thomas is geen vriend van je en hij is gevaarlijk, als hij eenmal begint." „De gevoelens zijn wederbeerig", ver klaarde Richard. „Ik zou Tollhurst met genoegen den nek omdraaien." „Hij is sterker dan jij, Ricky", waar schuwde Lionel. „Hij heeft spieren, maar geen hersens, en die winnen het ten slotte altijd van brute kracht" Gould zweeg een moment „Het is natuurlijk het algemeen© onder werp van gesprek in Hurton", voegde hij er toen smalend bij. „Inderdaad, en je zult moeten besluiten om met Rose te trouwen of haar aan Thomas over te laten; zooals ik al zei: ze past beter bij hèm, dan bij jou. Als ze nu nog geld had... „Hoe weet je. dat ze geen geld te wach ten heeft?" onderbrak Gould hem. „Ik zal je eens wat vertellen, beste jongen. De oude Tollhurst heeft gruwelijk hot land aan zijn neefhij haal hom uit don grond van zijn hart, dat zal jou ook wel bekend zijn. Nu; hij is van plan zijn saarduitjes aan Rose te vermaken, op één voor- waarde."' „En wat is die voorwaarde?" „Dat ze met m ij trouwt", riep Ricky triomfantelijk uit. „Die oude vTok heeft zeker wel een paar duizend pond overge spaard. Tk wou, dat hij maar den kraaien- marseh blies", voegde hij er boosaardig aan toe. „Dan kon ik met Rose trouwen en met het geld zouden we ergens over zee een nieuw leven kunnen beginnen." Fanshaw dacht een oogenblik na. „Weet Thomas hiervan?"' vroeg hij toen. „Gelukkig nietDan zou je de poppen aan het dansen hebben. Do oude Toll hurst kwam met het voorstel op de prop pen, toen ik de laatst© maal weggine. Breek je nu maar niet het hoofd over wat de menschen zeggen, Lionel.... ik zal mijn eigen boontjes wel doppen, als het moet." „Ik hcop het", zei Lionel schouderop halend. „Hoe eerder aan dat gezeur een eind komt, hoe beter." Richard scheen het oogenblik gekomen te achten om een andere wending aan het gesprek t© geven. „Eu jij bont dus van zins om met die gouvernante te trouwen, hè?" vroeg hij eensklaps. „Welke gouvernante?" Fanshaw werd rood en koek zijn neef met een donkeren blik aan. „Houd je nu maar niet van den domme", lachte Ricky, „het is immers zoo klaar als een klontjeVoor het eerst van je leven praat je serieus over trouwen je bent zelfs bereid je kostbare bibliotheek er voor van de hand te doen. Wat ban dit anders beteckenen dan dat een vrouw jc pad heeft gebruist, aan wie je je hart ver loren hebtJuffrouw Tuckle was zoo vriendelijk mij mede te deelen, dat de tweelingen hier zijn geweest met de nieu we gouvernante, dus je hoeft warempel geen helderziende te zijn om de rest te kunnen raden. Ik heb je straks al gezegd, dat twee maal twee vier is, Lionel, en zoo'n eenvoudig rekensommetje kan ik best oplossen „Je praat onzin." „Dikwijls wel. maar nu niet, jongetje. Ik zou ovc rigens die schoonheid wel eens willen zien. Ze is natuurlijk een schoon heid. hè?" „Juffrouw Baxter is heel knap", gaf Fanshaw onwillig toe. Gould ontstelde zichbaar. „Baxter", herhaalde bij. „dat is eigenaardig." „Eigenaardig Waarom in vredes naam „Eén van de kerels, die me gisteren bij het bridgen uitgeschud hebben, heet te ook zoo Hij is kolonel in het leger van een of andere Zuid- of Midden-Amen- kaansche miniatuur-republiek. Misschien is hij wel familie van haar." „Dat zou wel toevallig zijn", meende Lionel. „Baxter is een veel-voorkomende Schotsche naam" „Wacht eens even", klonk het op naden kenden toon. „Er moet toch wol een of andere connectie tusschen hen bestaan. Baxter wilde mij vanavond revanche ge ven, omdat hij voortdurend gewonnen had. maar ik zei hem. dat ik naar Essex moest. Ik merkte dat hij even schrok, toen ik den naam van het graafschap noemde en toen vroeg hij of ik daar een dorp Hurton kende." „Hurton!" Het was thans Fanshaws beurt om teekenen van ontsteltenis te ge ven. „Ja. Natuurlijk zei ik, dat ik nooit van dat plaatsje gehoord had. Ik heb te veel ervaring op mijn reizen opgedaan om dergelijke vragen te beantwoorden, als ik niet weet, wat voor bedoeling zoo'n vreemde kerel heeft. Maar nu ik hoor, dat de "nieuwe gouvernante Baxter heet. Rikt het me toch wel heel waarschijnlijk, dat ze iets met elkaar te maken hebben.^ Wat zou hij anders voor belang hebben bij een afgelegen nest als Hurton?" ^,Nu, het is ten slotte mogelijk, gaf de jonker toe. „Wat voor soort man is die kolonel „Niet veel zaaksverklaarde Rickv prompt. „Een avonturier en voor zoover ik beoordeelen ban, een valsche speler. Een knappe verschijning, een scherp verstand en gewetenloos. Ik ben niet meer dnn een paar uur met hem samen goweest. i maar dat is de indruk, dien ik gekregen heb, ook door wat ik van anderen over hem heb gehoord. Je zult zelf een oordeel kunnen vormen, als hij hier komt. „Komt hij dan hier?" „Ik durf er geen eed op te doen, maar ik zou zeggen van wel. H ij heet Baxter en de gouvernante heet Baxter, en hij vroeg naar Hurton. Trek nu maar zelf je conclusie 1" „Het is allemaal nonsens", sputterde de jonker, maar hij voelde zich toch niet bijster op zijn gemak en vroeg zich met eenige beklemming af, of het noodlot een blijspel dan wel een tragedie in petto had. VL Een onwelkome bezoeker. „Nu, dat is ook een onverwacht genoe gen". zei Fanshaw. zijn hoed afnemend. Anita lachte; dit soort ontmoetingen, die de jonker onverwacht geliefde te noe men, hadden den laatsten tijd te vaak plaats om het resultaat van puur toeval te kunnen zijn. Sinds Lionel s terugkeet naar Hurton, een paar weken geleden nu, scheen hij steeds haar weg te kruisen. Niet. da* het meisje dit onaangenaam vond, integendeel, want na ieder gesprek kreeg zij meev achting en sympathie vooi hem. En ze zou geen vrouw geweest zijn, als ze niet had gemerkt, dat hij groote be wondering voor haar koesterde. „Ik ga bloemen naar de kerk brengen de geesteliike vindt het prettig, als iemand hem van de zorg daarvan ontlast", legde ze uit, met een blik naar de roomblanke rhrvsantben. die ze in de hand hield. „Juf frouw Pamela heeft het alti'd gedaan, maar toen ik hier kwam, mocht ik het var haar overnemen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6