DONDERDAG 27 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE RIJNSTREEK KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Met ingang van 20 Mei a.s. is tot sergeant-kampwachter aan de Rijksschiet- hanen, in de plaats van den heer G. Schou ten benoemd de heer J. C. Lammerse van het 4e Reg. Infanterie te Leiden. NOORDWIJKERHOUT. K. J. M. V. „St. Aloysius" Maandag j.l, hield de K. J. M. V. baar sluitings avond van het afgeloooen winterseizoen. Door den weleerw. Moderator werd terug gezien on het winterproeramma wat op zoo schitterende wijze afgewerkt is door de medewerkinv van de leden, donateurs en donatrices. De voorz. 6prak eenige woorden van dank tot den Moderator, die de onmisbare steun is voor de vereeni- ging en aan wien de leden veel dank ver schuldigd zijn. Tevens werd op deze ver gadering volgens art. 11 van het huishou delijk reglement de heer J. Taskin tot eerelid van de vereeniging benoemd. Er werden wedstrijden gehouden in decla- meeren, voordragen, schieten en biljar ten waarvoor mooie prijzen beschikbaar gesteld waren. Vooral de prijswinnaars van 't voordragen oogstten veel succes. Hun voordracht paste zich wel aan de jonge moderne vereeniging aan. De tra ditioneels wesbliivers hebben veel gemist. Het bestuur gaat nu reeds full speed aan de samenstelling van een winterpro- gramma beginnen, en rekent natuurlijk weer op de medewerking van de leden, door propaganda te maken voor de ver eeniging, leden bij te winnen en last not least donateurs en donatrices te verwer ven. K. J. M. V.'ers. denkt om de Alg. H. Communie op 7 Mei en de lezing van den heer J. Taskin op 8 Mei K. J. M. V.'ers. vooruit moeten we Vooruit! Voor Christus Onzen Koning! God wil het! OEGSTGEEST. Zwemver. „Poelmeer". Onder vrij groote belangstelling hield „Poelmeer" gis teren haar jaarvergadering in „Het Witte Huis" onder voorzitterschap van dr. W Borgerhoff-Mulder. De notulen werden goedgekeurd. De secretaris, de heer A. v. Ingen Scho- nau, bracht daarna bet jaarverslag uit <ya gaf tevens een financieel overzicht. Uit dit jaarverslag noteeren we, dat het aantal le den bedraagt 542, 4 donateurs en 1 eerelid De inrichting is het vorige jaar open ge weest van 1 Mei tot 28 September. Het aantal baden bedroeg 16.653. Abonnemen ten 67. Knipkaarten 892, dagkaarten 1315. De ontvangsten waren 2605.42. Batig sal do 1192. Voort® werd een gedetailleerd overzicht gegeven in verband met den bouw der nieuwe inrichting. Het zou veel te veel zijn daarover te schrijven, doch vol staan we het bestuur dank te brengen voor de vele gedane werkzaamheden. De kaseommissie stelde voor den pen ningmeester te deohargeeren, hetgeen on der applaus geschiedde. In de commissie voor 1933 werden benoemd de heeren J Aalbersberg en D. van Eek. Besloten werd de oude obligatieschuld, nog groot 595, geheel af te lossen. De commissie van toezicht in en op de inrichting moest worden uitgebreid en werden daarin benoemd: de dames Zuster van Ditzhuyzen, mej. A. M. de Vries en me vrouw Schmidt, alsmede de heer J. C. J. Witmans. De voorzitter deed daarna eenige me- dedeelingen over de besluiten en contacten, enz., allen in verband met de bouw van de nieuwe inrichting, waaruit o.m. bleek, dat de bestuursleden persoonlijk een groote financieel© verantwoordelijkheid op zich hebben genomen» Voor de 25.000 gulden door de gemeente ter leen ontvangen is ieder bestuurslid persoonlijk borg. De nieu we inrichting zal voldoen aan vele eisohen en zal zijn een model zwemschool. Tot tweede badmeester is benoemd de heer H. Kosto. Met algemeene stemmen werd goedgekeurd hetgeen 't bestuur inza ke de Nieuwbouw heeft verricht. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. Timmermans en A. v. Ingen Schenau, werden herkozen. De rondvraag bracht niet® belangrijks ter sprake, waarna de vergadering werd ge sloten. De inrichting zal begin Mei officieel wor den geopend, waartoe verschillende autori teiten zullen worden uitgenoodigd. Gevestigd: K. Hofstra, dierenarts, Ge versstraat 48, van Utrecht A. J. van Dijk en gezin, Oranjelaan 5. van Leiden M. C. Wozniak, dienstbode, Oranielaan 5, van Lei den A. Chr Verlaan, dienstbode, Terwee weg 148, van Ter Aar. J. M .G. Driessen, Rhijntfeesterstraatweg 161, van Rotterdam. Vertrokken: J. P. Gordijn en vr. Ja- vastraat 14 naar Leiden. Pr. Frederikstraat 21 J. W. A. Ratelband, verpleegster, Ende geest, naar Veendam, Torendwarsstr, 8a. SASSENHEIM Geboren: Maria Elizabeth d. van L. P. v. d. Geest en C. M. Ruiter. Overleden: A. L. de Jong, 65 j. ongeh. Gevestigd: P. v. d. Hengst en gezin, scbio H. Daniel van Warmond I. Scbülz, Teijlingerlaan 43 van Hervest (D.). Ve rtrokken: G. Niessing, Hoofdstraat 255 naar Schijnel A. M. Sliarendrecht, Charbonlaan 15 naar Delft A. Noort, Zandslootkade 5 naar Loosdrecht. J. W Foodt, Hoofdstraat 165 naar Gegstgeest Th. M. Verdetsal. Wilhelminalaaa 2 naar Maas tricht. Th. C. Rotteveel, Beukenlaan 58 naar Oegstgeest J. H. v, Egmond en gezin, Tij loosstraat 34 naar Leiden. TER AAR. Adolf Kolping In het B.-K. Ver.ge- bouw hield de R.-K. S. V. „Adolf Kol ping" Dinsdagavond haar ledenjaarver gadering. Even acht uur opent de voorz. de heer Leo v. d. Laan, de bijeenkomst met de Kolpingsgroet, roept allen een hartelijk welkom toe. bijzonder vice-prae- ses Henning. De leden van de orde-com missie, donateurs en leden, vraagt verder aller medewerking tot het welslagen van deze belangrijke vergadering. De secrtaris, de heer Jas. den Haan, leest de notulen, welke onveranderd on der dank worden vastgesteld. De traditie getrouw vergast de secr. ons op een keu rig uitgebreid jaarverslag, in optimisti- schen vorm gegoten. Het ledental be draagt momenteel 48, in totaal zijn er 127 wedstrijden gespeeld, de onderlinge geest der leden mag goed genoemd worden, de capaciteiten van de 4 elftallen zijn allang niet slecht te noemen, de junioren zijn zelfs kampioen geworden, het le elftal is een ernstige kampioens-candidaat, het tweed heeft een mooie plaats in haar af- deeling en de jongens van het derde strijden hardnekkig om de le plaats te bezetten. Applaus en dankwoord zijn op het appèl. Dq man van de financiën, J. den Haan, draait de rolorent van ontvangsten en uit gaven af. Er wordt stil geluisterd, er heerscht nieuwsgierigheid. De ontvang sten zijn ƒ1293.26, de uitgaven /1288Q1, een batig saldo van 5.25, doch er moeten nog een paar rekeningen betaald wor den, maar er is nog een bedrag vor deren, zoodoende heeft de vereeniging dit le jaar wat altijd extra-uiteaven met zich brengt, nog net weten rond te zeilen. De voorz. dankt den penningmeester voor zijn accuraat beheer, ook de waarn. pen ningmeester onze „Piet" krijgt een pluim van den voorzitter, die naast zijn druk ke functie van „Commisaris van mate riaal" zich de moeite getrooste om de gelden eenige maanden te beheeren. Een volgend hoofdpunt van de agenda was wel verkiezing van de elftallen-com missie. Als er een instituut is wat voor critiek vatbaar mocht zijn (dikwijls zeer ongegrond) is het wel dat van de elftal len-commissie. Doch de voorzitter wil de lof niet onthouden aan deze heeren en brengt een woord van oprechten dank aan hen voor het vele wat zij gedaan heb ben in het belang van de vereeniring. Op voorstel van het bestuur werd reglements wijziging aaneenomen in dezen vorm, dat in den vervolge de leden van deze com missie bestaan uit niet-werkende leden, de commissie van orde. of leden van de St. Josephs-Gezel.ver. Hierna trad de hui dige commissie af en werden gekozen de heeren B. Akerboom, J. v. d. Laan en P. van Lammeren. De gekozenen namen hun benoeming aan en hoopten zoo weinig mogelijk critiek te ontvangen van buiten- staanden, vooral niet ongegronde critiek. Verder slingerde de voorz. het parool door de zaal „win er één donateur bij voor Adolf Kolping". De leden zullen hun best doen. De vïce-praeses sprak nog een opwek kend woord, ten eerste blijft altijd trouw lid van het Patronaat. Congregatie en Ge- zellenver., tweedens, blijft uw ver. steu nen, laat haar geen onnoodige uitgaven doen, betaalt trouw uw contributie, en ten slotte toont u een waardig lid van uw sportvereeniging. Bij de rondvraag werd nog weer eens de vraag geopperd om een vloertje in de kleedkamer aan te brengen. „We zullen het bespreken" luidt het antwoord van den voorz., die tevens herinnert aan de financiën. Voorts werd door den heer J. Zwirs een woord van dank gebracht aan het bestuur voor de drukke werkzaamhe den. Hierna bracht de voorz. een dankwoord aan de vice-r>raeses, die de vereeniging steeds terzijde staat, aan de commissie van orde die veel opoffert voor de voet balsport, aan donateurs en leden, en hoopt dat „Adolf Kolping" in groei en bloei moge toenemen. Hierna sluiting met den Kolpingsgroet. WARMOND. Ziekenbuisverpleging. In hotel de „Stad Rome" heeft de jaarvergadering plaats gevonden van de R.-K. Vereeni ging van Ziekenhuisverpleging alhied. De voorzitter opende op de gebruikeliike wij ze He bijeenkomst en memoreerde het feit, dat de vereeniging thans tien jaar bestaat en in dien tijd getoond is, dat de instelling een zeeenrijko instelling is. Hij bracht een woord van hulde aan de op richters. speciaal aan den heer H. Weyers, die bijna vanf de oprichting zitring heeft in het bestuur. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen, welke onder dankzeg ging zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Nadat door den secretaris nog een keurig verzorgd jaarverslag was voorgelezen was het woord aan den pen ningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Hieruit bleek, dat er in totaal warden uitgekeerd 88S verpleegda- gen met een bedrag van ƒ2220.Ver richt waren 18 operaties waarvoor een be drag is uitbetaald van 1098. Duidelijk werd hier aangetoond het groote nut der vereeniging. Het hierna uitgebracht ver slag der kaseommissie bestaande uit de heeren Leenen. Groen in 't Woud en Ze venhoven had tot gevolg, dat de penning meester werd gedechargeerd voor zijn ge voerd beheer daar alle sgtukken in vol komen orde werden bevonden. De ern stige tijden, aldus de voorzitter, maken het noodzakelijk, gezien ook de te dezer zake opgedane ondervindine. de statuten en reglement te herzien. Gezien het groo te belang dat voor de leden in deze wij zigingen gelegen is zullen wij de voor naamste hier weergeven. In de statuten is een bepaling opgenomen dat in den vervolge niet vergoed worden opnamen voor bevallingen, krankzinnigenverple ging, verplegingen wegens zwakzinnig heid, tuberculose patiënten, zenuwpatiën ten, besmettelijke ziekten (zoowel onder A als B genoemd in de desbetreffende wet) ziekenverpleging welke uitsluitend is bedoeld den betrokkene een rustkuur te doen ondergaan. Voor de kosten van ver voer wordt in den vervolge niet meer uit gekeerd dan 10.per geval en per bdekjaar en niet dan bij opname in een ziekenhuis. Wat betreft de wijzigingen in het huishoudelijk reglement, werd de be paling opgenomen dat iedere deelnemer verplicht is, wanneer de behandelende ge neesheer opname in een ziekenhuis nood zakelijk acht, en men van de rechten van de ziekenhuisverpleging gebruik wil ma ken, dit ten spoedigste aan den penning meester kenbaar te maken, met overleg ging van het bewijs van den geneesheer, dat opname noodzakelijk is. Is na 5 da gen geen dergelijk bewijs ingeleverd ver vallen alle uitkeeringen. De kosten van operatie van leden van dit fonds worden vergoed tot een maximum van 50.per geval en voor 't gebruik van operatieka mer, verbandmiddelen enz. tot een maxi mum van 30.per geval een en ander volgens gemaakte overeenkomst met hefc St. Elisabeth-Gestioht te Leiden. Opera ties waarvoor ceen opname in een zieken huis noodzakelijk is. worden in geen ge val vereocd, evenmin gevallen welke niet tijdig ter kenisnemincr van den pen- nigmeester zijn gebracht. Het bedrag voor operariekamer en verbandmiddelen wordt vastgesteld op f 30. Al deze wijzigingen treden in werking 1 Mei a.s. De voorzitter sprak zijn dank uit voor de zakelijke disucssies en hoopte, dat de aangebrachte veranderingen zouden mo- leiden tot een betere financieele werkinc der vereeniging. Op de statuten zal de Koninkliifee Goedkeuring worden aange vraagd. Bij de hierna- gehouden gebruike lijke rondvraag werd bij het bestuur aan gedrongen om te trachten verlaging van de ligvelden te verkrijgen daar de prijzen noe steeds hetzelfde zi»n als enkele jare- terug terwijl toch alles veel goedkooper is geworden, en de contributie voor veel •deelnemers bezwaarlijk gaat worden. Het bestuur zegde toe aan deze aangelegen heid volle aandacht te schenken. Nadat niemand meer het woord verlangde werd, de bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst gesloten. WASSENAAR. Gevestigd: G. M. Meiners uit Den Haag. F. Smitha, uit Weijer. M. Soheefers uit Essen. Jhr. E. Ploos van Amstel uit Batavia. A. M. Wilken uit Westersteden. Rundmann uit Glad- beek. Prof. mr. dr. G. W. J. Bruins uit Weenen. Wed. J. B. A. Amorison gob. Rinderknecht uit Palma. J. Winter uit Den Haag. A. W. M. Annas uit Den Haag. R. Stattmann uit Weenen. P. Volder uit Den Haag. E. Ehmer uit Bot trop. W. E. Agterof uit Bodegraven. F. Smit uit Voorschoten. L. P. van Brus sel en gez. uit Den Haag. A. J. H. La- sance en vr. uit Bloomendaal. W. A. Itijneveld en vr. uit Den Haag. F. F Meijenngh en vr. uit Den Haag. O. L. Tjassens Keiser en gez. uit Groningen. J. C. Versluijs en gez., uit Rotterdam. H. C. Brinkers en gez. uit Zegwaart. L. Duijnstee en gez. uit Den Haag. Vertrokken: B. Oostra naar West stellingwerf. H. J. Adriaansen naar Ulft. ühr. Bulten geb. van der Velden naar Den Haag. J. J. en H. Visser naar Rot terdam. M. A. Schmidt naar Den Haag. I. M. Barrink naar Zwolle. G. Best naar Bloemendaal. N. P. van der Pouw Kraan naar Zoeterwoude. B. Heenmenng geb. Scherer naar Den Haag. Ir. F. D. Pigeaud en gez. naar Muntok Bangko. A. Rijnvis naar Den Haag. Geboren: Helena, d. vaq C. Quelle en J. C. de Visser. (Jatharina Cornelia, d. van J. A. v. d. Ham en F. C. A. Retel. Cornelis Hendricus, z. van A. E. Overde- vest en H. van der Kleij. Cornelus Jo- hannus, z. van H. J. J. Hompert en R. Onst- wedde. Willem Albertus, z. van W. J. D. van Dijk en M. Mostert Ondertrouwd: M. Remmerswaal en M. C. Oosterveer. P. Q. van Leeuwen en C. C. Pennaarts. A. Meijer en H. W. A. Deterding. D. van Schie en J. van den Berg. A. Klarenberg en J. G. Keemink. Gehuwd: J. Goor en M. A. Stok. H. Blom en J. Dekker. Overleden: Seijgje Maaijen 48 ongh. L. Vogels 84 j., wdr. van A. van der Kroft. W. C. Lapére 68 j., wede. P. Venema. D. de Bruin 76 j., wdr. W. H. Engelbert. L. Hogendoorn 31 j., vr, van O. Vreeken. -> UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Door reorganisatie van het filiaal van de fa. v. Gend en Loos alhier zullen onze plaatsgenooten, de bestellers G. S. Kruijswijk en A. v. Oostrum. worden overgeplaatst met ingang van 1 Mei naar Utrecht en Helmond. Valsch nummerbewijs, Tegen A. L. al hier, die een nummerbewijs afgegeven aan zekere J. v. T. te Ter-Aar heeft vervalsob door diens naam weg te vegen en zijn eigen naam hiervoor in de plaats te schrijven, is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de motor- en rij wiel wet en voor valschheid in geschrifte. Het nummerbewijs werd inbeslag geno men. BOSKOOP. Herdenking Prins Willem van Oranje. Ook Boskoop heeft Dinsdag j.l. op waar dige wyze de herdenking gevierd van den 400en geboortedag van Willem den Zwijger. Des morgens van 9 tot 9.30 uur werd dóór de Chr. muziekvereeniging „Concordia" koiaalmuziek ten gehoore gebraoht. Door vele inwoners werd dit concert beluisterd. Tegen half tien verzamelden zich de kin deren der verschillende scholen, tot bet brengen van een zanghulde. Met begelei ding van muziek door „Concordia" werden verschillende vaderland9che liederen ten gehoore gebracht. De burgemeester sprak hierna de kinderen toe, en hoopte, dat de liefde voor het vorstenhui» allen steeds zou bij blijven, ook in hun latere levea. Spreker dankte allen die hadden medege werkt, tot het welslagen van deze zang- hulde. Na terugkeer in de scholen werden de kinderen op versnaperingen onthaald, ter wijl aan een leder een plaats van Prins Willem de Zwijger werd uitgereikt. Des middags werden door de Gymnas tiek- en Athletiekvereeniging „Hou-Vast" en de Chr. Gymnastiekvereniging „Hercu les" op het Raadhuisplein oefeningen ge houden, welke door zeer veel toeschou wers werden gadegeslagen. Buiten de vrijd en ordeoefeningen werden er verschillen de rythmische dansen uitgevoerd, in kleu rige costuums, ten aanschouwe gebracht, welke een aardig effect opleverden. Ver der werden er knotsoefeningen gehouden, terwijl ook werd gewerkt aan brug en rek stok. Te 7.30 uur des avonds werd in het Ned. Herv. kerkgebouw een bijeenkomt gehou den, waar als spreker optrad Burgemees ter P. A. Colijn. Medewerking verleenden de heer J. W. v. d. Stam, organist, de Chr. ZaZngvereen. „Hosanna" het Boskoopscb Strijkorkest en de R. K. Meisjeszang ver eeniging „Amicitia". Bet slotwoord werd uitgesproken door dr. D. Jacobs, Ned. Herv. Predikant te Boskoop. Vanaf 7.30 uur werd door do R. K. Har monie „St. Caecilia en de Chr. Muziek- vereen. „Concordia" een concert gegeven in de tent welke op het feestelijk verlichte Raadhuisplein was opgesteld, waarmede tévens deze dag, die op waardige wijze was gevierd, gesloten werd. NIEUWVEEN Stille Omgang. Onder voorzitterschap \an den beer A. J. v. d. IJssel is Dinsdag avond te acht uur een ledenvergadering ge houden van het Gezelschap van den Stillen Omgang, afd. Nieuwveen, in het café van Gebrs. Bezuyen. Na opening op de gewone wijze heet de voorz. in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor welkom. Spr. brengt dank voor de krachtige medewerking der leden bij de jong ste bedevaart, die hierdoor voor Nieuwveen in het bijzonder een schitterend succes werd. De notulen en het jaarverslag van den se cretaris, den heer C. de Groot, worden onder dank goedgekeurd. Het derde jaarverslag ver meldt o.a. de groei van het ledental, thans 116, w.o. 5 vrouwelijke leden. Op 19 Maart j.l. hebben 77 leden per bus de reis naar de Mirakelstad gedaan, 2 te voet en 6 per fiets. Het overlijden van het jeugdige lid Gerrit Spekman is een mineurtoon in het overigens rooskleurige verslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Kapel, is dan aan de orde. Het batig kassaldo bedraagt 40.00, waarvan 19.80 op de Boerenleenbank staat. De controlecommissie, bestaande uit de heeren P. J. Wijfje en Th. Haakman, bevindt dat alles kasmiddelen en bescheiden aanwezig en in orde zijn. Den penningmeester wordt dank gebracht voor de vele en nuttige dien sten de vereeniging bewezen. Wegens vertrek van den huldigen voorzitter hebben we als volgende punt de verkiezing van een bestuurslid. Als candidaten worden voorgesteld de heeren H. Akerboom en C. A. Campfens, waarvan de eerste de meerderheid verkrijgt, n.l. 23 van de 23 stemmen; de heer Campfens komt met 15 stemmen uit de stem bus. De verkiezing van een nieuwen voorzitter zal door het voltallige bestuur zelf geschieden. Bij de rondvraag neemt allereerst het woord de zeereerw. heer pastoor, die tot den schei denden voorzitter hartelijke afscheidswoorden spreekt. Spr. wenscht hem namens allen geluk met zijn overplaatsing naar, Amsterdam. Voor de parochie en vooral voor het verenigings leven is het vertrek van den voorzitter echter een groot verlies. Hem danken we de stevige grondslag, waarop de Nieuwveenscbe afdee- ling van den St. Omgang rust. Namens de ver eeniging biedt zijneerw. den heer van den IJs sel een mooie voorstelling aan van het H. Mi rakel te Amsterdam, als een klein blijk van groote waardeering en dankbaarheid voor het vele, dat de voorzitter plaatselijk heeft ver richt voor den groei der vereeniging van het H. Sacrament van Mirakel. Spr. hoopt, dat de scheidende in de toekomst nog veel zal kunnen doen tot welzijn van land, woonplaats en van zijn gezin. (Applaus). De heer Wijfje spreekt dan een kort woord namens de leden en de heer Kapel namens het bestuur. Het laatste woord is aan den voorzitter, die eerstens den pastoor, vervolgens den secreta ris, den penningmeester, de andere bestuurs leden en tenslotte de leden hartelijk dankt voor de vriendelijke woord sn tot hem gericht, voor het s<*hoone cadeau, dat een eereplaats wordt toegezegd in spreker's nieuwe woning, en last but not least dankt spr. voor de volle medewerking van allen ondervonden, die het hem mogelijk maakte deze afd. van den St. Omgang te maken tot dat zij thans is: een bloeiende vereeniging met een gezonde kern. NOORDEN. Gevaarlijke hond. Dat mcu met hon den steeds voorzichtig moet zijn bleek sla ger H. den H. alhier, die oen hond van van den B., ,,'n Herder", een paar ma.en over den kop streelde. Dc hond, die blijk baar hier niet van gediend was. sprong plotseling tegen hem op en beet hem par does zeer pijnlijk in do kin, zooclat hij bloe- dond werd verwond. WOERDEN. Uitslag der verkiezingen. Aantal kiezers (kiezerslijst) 4076. Bond van Belastingbetalers 9; Alge meen Democratische Unie 4; R. K. Volkspartij 4; Nederl. Chr. Arbeiders Partij 1; Nat. Boeren-, Tuinders- en Midd. Partij 18; Bond van Varkenshou ders 0; S. D. A. P. 341; R. K. Arbei derspartij 0; Onafh. Soc. Partij 1; Comm. Partij Holland 9; Vrijhoidsbond 169; Reoht en Vrijheid 1; Fascistonbond de Bezem 165; Vrijzinnig Democr. Bond 96; R. K. Democr. Bond 5; Chr. Democr. Unie 30; Chr. Hitt. Unie 899; R. K. Staatspartij 1106; Staatkundig Geref. Partij '253; Verbond voor Nationaal Her stel 12; Hervormd Gereformeerde Staats partij 24; P. O. R. *2; Rev. 8oo. Partij 3; Anti Revolutionaire Partij 570; Ned. Volkspartij 2; Verbond van Nationalis ten 2. Geldige stemmen 3726; ongeldige stemmen 105; totaal uitgebrachte stom men 8631. RIETVELD- Uitslag der verkiezingen. Bond van Belastingbetalers 1; Alge meens Democratische Unie 0; R. K. Volkapartij 1; Nederl. Ohr. Arbeiders Partij 2; Nat. Boeren-, Tuinders- en Midd. Partij 11; Bond van Varkenehou ders 0; S. D. A. P. 14; R. K. Arbeiders partij 2; Onafh. Soc. Partij 0; Comm. Partij Holland 1; Vrijheidsbond 10; Recht en Vrijheid 0; Fasoisbenbond de Bezem 19; Vrijzinnig Democr. Bond 8; R. K. Democr. Bond 0; Chr. Democr. Unie 1; Chr Hist. Unie 59; R. IC Staatspartij 60; Staatkundig Geref. Par tij 35; Verbond voor Nationaal Herstel 1; Herv. Geref. Staatspartij 0; P. O. R. 0; Rev. Soc. Partij 0; Anti Revolutio naire Partij 56; Ned. Volkspartij 0; Ver bond van Nationalisten 0. Geldige stemmen 276; ongeldige stem men 6; totaal uitgebrachte stommen 282. WAARüFR, Uitslag der verkiezingen. Bond van Belastingbetalers 0; Alge meen Democratische Unie 0; R.K. Volks partij 1; Nederl. Chr. Arbeiders Partij 0; Nat. Boeren-, Tuinders- en Midd. Partij 24; Bond van Varkenshouders 0; S. D. A. P. 6; R. K. Arbeiderspartij 0; Onafh. Soc. Partij 0; Comm. Partij Hol land 0; Vrijheidsbond 6; Recht en Vrij heid 0; Fascistenbond de Bezem 14; Vrij zinnig Democr. Bond 2; R. K. Democr. Bond 0;. Ohr. Democr. Unie 0; Ohr. Hist. Unie 71; R. K. Staatspartij 7; Staatk. Geref. Partij 53; Verbond voor Nationaal Herstel 3; Hervormd Gereformeerde Staatspartij 0; P. O. R. 0; Rev. Soc. Partij 0; Anti Revolutionaire Partij 171; Ned. Volkspartij 0; Verbond van Natio nalisten 0. Geldige stemmen 382 ongeldige stem men 1} totaal uitgebrachte stemmen 389. BARWOUTSWAARDER. Uitslag der verkiezingen. Bond van Belastingbetalers 0; Algo- meen Democr. Unie 0; R. K. Volkspartij 0; Nederl. Chr. Arbeiders Partij 0; Nat. Boeren-, Tuinders- en Midd. Partij 1 Bond van Varkenshouders 0; S. D. A. P. 15; R. K. Arbeiderspartij 1; Onaih. Soc. Partij 0; Comm. Party Holland 0; Vrij heidsbond 0; Recht en Vrijheid 0; Fas- cisfcenbond de Bezem 14; Vrijzinnig De mocr. Bond 0; R. K. Democr. Bond 1; Chr. Democr. Unie 2; Chr. Hisfc. Unie 73; R. K. Staatspartij 53; Staatskundig Geref. Partij 51; Verbond voor Nationaal Herstel 2; Hervormd Geref. Staatspartij 0; P. O. R. 0; Rev. Soc. Partij 0; Anti Revolutionaire Partij 116; Noil. Volks partij 0; Verbond van Nationalisten 1. Geldige stemmen 333; ongeldige stem men 10; totaal uitgebrachte stemmen 343 INGEZONDEN STUKKEN Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Leiden. Con6ultatie-Bureau Middelweg 38, telef. 1048. Mét groote schroom komen wij in deze moeilijke tijden een beroep doen op de of fervaardigheid van de Leidsche burgerij. Maar het goede doel: de bestrijding van de tuberculose in onze stad doet ons onze schroom overwinnen bij u aan te kloppen. Zaterdag a.s. zal wederom do jaarlyk- sche Emmabloem-collecte gehouden wor den. Ondanks de heersohende malaiso was de opbrengst in Amsterdam en andore stéden grooter dan verleden jaar. Het aantal patiënten dat wij uitzonden was weer grooter dan te voren. Do finan cieele sleua van het Rijk is kleiner go- worden. De gomoenlesubsidie werd, dank zij de sympathie van de Gemeenteraad voor ons werk, niet verminderd. Met klem verzoeken wij u Zaterdag 29 April diep in uw zak te tasten, op dat de opbrengst der eollee e minstens zoo groot zij als verleden jaar en wij in staak zullen zijn iedere patiënt die uitzending naar een Sanatorium noodig heeft te kun nen helpen. Namens het Bestuur Vereeniging tot Bestrijding dor Tuberculose, A. J. B. POORTMAN, Secr.-Penningmeos ter.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11