WOENSDAG 26 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenavond is de vierjarige Tjitsko Hoekstra te Ysbreohtum door een auto, /lie een patiënt van het sanatorium Ap- pelsga naar Wieringen vervoerde, aange reden en gedood. MAN VERDRONKEN. Geen der omstanders kon zwemmen. Te Zuilen was gisteren een 50-jarig'e man op een zolderschuit aan het werk en gleed daarbij, doordat hij misstapte te water. Daar niemafid van de andere werk lieden die in de buurt bezig waren, kon zwemmen duurde het een minuut of ze ven voor men den man op het droge kon brengen. De levensgeesten bleken toen reeds geweken. Het slachtoffer was ge- ihuwd en had vijf kinderen. „Msbd." FABRIEKSBRAND TE TILBURG. De arbeiders namen overhaast de vlucht. Gistermiddag heeft een felle uitslaande brand gewoed in de wollen dekenfabriek der fa. Gebrs. van Beurden, aan de Kui perstraat te Tilburg. De brand brak uit, terwijl een der arbeidersploegen aan het werk was. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de arbeiders in alle haast moesten vluchten. Ofschoon men terstond met de eigen bluschmiddelen den vuur haard, die in de apprêtuurafdeeling was, aantastte, sloegen de vlammen weldra door het dak van het achterste gedeelte der fabriek. De gemeente-brandweer on der leiding van commandant Haarselhorst rukte met groot materiaal aan en begon den strijd met negen stralen. Door dit energieke optreden bereikte men, dat reeds na een half uur de vuurpoel was ge- localiseerd tot de apprtêuurafdeeling, waar echter alle kostbare machines door de vlammen en het water waren vernield. Ook een gedeelte der technische boekhou ding ging verloren. De schade is zeer aan zienlijk. De dekenfabriek, die momenteel met drie ploegen werkte, ondervindt door de verwoesting van de apprêtuur-afdeeling wellicht groote stagnatie, doch de direc tie zal trachten het apprêteeren voorloo- pig op andere fabrieken te doen uitvoe ren. Fabriek en bedrijf waren verzekerd, zoodat ook bij eventeele stagnatie het personeel kan worden uitbetaald. Zooals te begrijpen is, trok de gewel dige brand midden op den dag groote be langstelling. Naar de oorzaak wordt nog een nader onderzoek ingesteld, ofschoon het waar schijnlijk is, dat het vuur in een ventila tor is ontstaan. CAFé VERBRAND TE EWIJK. Tengevolge van onbekende oorzaak is brand ontstaan in de woning van den heer W. F. Hoes te Ewijk, waarin een café met melkhandel en maalderij gevestigd was. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners overhaast de vlucht moea- •ten nemen, zonder iets te kunnen redden. De heer Hoes liep daarbij zoo zware ver wondingen op, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Weldra stonden het café, het woonhuis, de maal derij en de opslagplaats on lichte laaie. De brandweer kon tegen de vuurzee weinig uitrichten en moest zich beperken tot bescherming van de belendende per- oeelen. De perceelen van den heer Hoes brandde geheel af; een groote partij graan ging verloren. De schade wordt door ver- GROOTE BOSCH- EN HEIDEBRAND. Aan de LimburgschDuitsche grens. Meer dan 100 H. A. bosch- en heidegrond door het vuur vernield. Gistermorgen tegen 8 uur brak brand uit in de Leutherbosschen, gelegen op Duitsch gebied, in de onmiddellijke nabij heid van Venlo. Aanvankelijk liet de brand zich niet ernstig aanzien, zoodat alleen de brandweer uit Leuth en een groot aantal gemeente-arbeiders uit deze plaats voor het blusschingswerk gerequireerd werden. Maar deze konden niet verhinderen, dat het vuur zich steeds meer uitbreidde, zoo dat het na eenigen tijd over bijna 100 H A. bosch- en heidegrond woedde en zich tot aan de Nederlandsche grens had uit gestrekt. Toen werden onmiddellijk de militairen van het garnizoen Venlo, de gemeentepolitie en -brandweer uit Venlo, de mareehaussée en een groot aantal ge meente-arbeiders naar de plaats van den brand gerequireerd. Met ongeveer 100 krachten werd toen aan het blusschings werk begonnen. En tegen 12 uur meende men het vuur meester te zijn. Eenige oogenblikken later stond echtér weer een perceel jonge dennnen in lichtelaaie en de felle wind was oorzaak, dat toen de bos- scheri van de gemeente Venlo groot ge vaar liepen. Door het aanleggen van tegen vuren, met behulp van brandbezems en stokken, door het graven van greppels en op tal van andere wijzen poogde men opnieuw uitbreiding te voorkomen, tot dusver echter zonder resultaat. Gistermiddag tegen 1 uur woedde de brand nog steeds voort. Reeds meer dan 100 H.A. bosch, vooral jonge dennen en heidegronden zijn reeds verloren De ge- meentebosschen van Venlo hebben nog geen vlam gevat. Het reeds verbrande is voor het grootste gedeelte eigendom van de gemeente Leuth en van particulieren. Ook een groot jachtterrein is reeds een prooi der vlammen geworden De geweldige vuurzee was tot ver in den omtrek te izen. Honderden nieuwsgie- ïigen waren op de plaats van den brand aanwezig. Nader wordt ons gemeld: Aan het blus schingswerk hebben in den loop van den middag nog ruim 200 militairen van het vijfde regiment infanterie te Venlo deel genomen. De groote hitte maakte het on mogelijk langer dan eenige minuten aan één stuk actief aan het blusschingswerk deel te nemen. Velen liepen lichte brand wonden op. De grenswinkel „Ingeveld" op Venlosch grondgebied liep groot gevaar door het vuur te worden vernield. Tot de zen winkel behoorende perceelen bosch en heidegrond hadden reeds vlam gevat. Met vereende kracht werden tegenvuren aangelegd en tenslotte is men er in ge slaagd het pand te behouden. Tegen den avond keerden de militairen weer naar Venlo terug. NOG EEN BOSCHBRAND. Dinsdagmiddag woedde op het landgoed „De Hooge Veluwe", gelegen onder Hoen- derloo (gemeente Aneldoorn'). eigendom van de familie Kröller een boschbrand. Vijf H A. heide en berkenhout werden een prooi der vlammen. De brandweer uit Apeldoorn, Beekber gen, Eendracht en Ugchelen verrichtten het blusschingswerk. Het ontstaan van den brand wordt ge weten aan kwaadwilligheid. GESMOKKELDE WAPENS IN BESLAG GENOMEN. Twee personen aangehouden. Gisternacht heeft de politie in Amster dam-Oost een tweetal personen aangehou den, die een partij Belgische vuurwapenen en patronen de hoofdstad wilden binnen brengen. Omstreeks halftwee waren twee recher cheurs der Centrale Recherche aan de grens van de stad, nabij de Duivendrecht- sche brug op surveillance. Zij merkten op, dat een auto, waarin twee personeü geze ten waren, naderde. De wagen stopte: vermoedelijk was het de bedoeling van de inzittenden om andere personen hier op deze afgelegen plek te ontmoeten. De rechercheurs hadden een schuilplaats ge kozen in een half droge sloot en bleven daar wachten. Er kwam nog een andere auto, waarin één persoon gezeten was. De rechercheurs kropen "toen door de modder en sprongen naar voren. Voor tweek der inzittenden was het te laat om te vluch ten: zij werden dan ook aangehouden. De derde persoon, die in de buurt was geko men, ontsnapte. Het tweetal werd naar het hoofdbureau overgebracht en daar in arres gesteld. De reden hiervan is, dat zij een aantal automatische pistolen, zeven eu negentig in getal, voorts 97 extra hou ders met 2500 scherpe patronen vervoer den. Deze wapenen en munitie waren uit België over de grens gesmokkeld. Aan wie die verkocht zouden worden, is niet met zekerheid bekend. Wel "zat de bedoeling voor een en ander aan don meest bieden de te verhandelen. De derde persoon was vermoedelijk een dier gegadigden. „Tel." DUBBELE INBRAAK TE WINKEL. Gisternacht is ingebroken in het post kantoor te Winkel en in het huis van no taris van Leersum aldaar. Zoowel in het postkantoor als in het huis van den nota ris zijn de dieven binnengekomen door het uitsnijden van een ruit. Alles werd door zocht. In het postkantoor werd de postze gellade gelicht, warvan de inhoud echter niet belangrijk was. Bij den notaris werd het zilverwerk ontvreemd. De dieven zijn vermoedelijk eerst in het postkantoor ge weest en op de vlucht geslagen, toen de be woners wakker geworden waren. Men heeft nog een man gezien, maar het signa lement is te vaag. Er wordt een nauwkeu rig onderzoek ingesteld, doch tot nu toe ontbreekt elk spoor. „Vad.'' JEUGDIGE INBREKERS. Een aantal Venlosche jongens hebben uit een kelder van éen leegstaand ge bouw te Venlo ongeveer driehonderd fles- achen wijn ontvreemd. Eenige weken lang zijn de jongens eiken avond in den wijnkelder binnengedrongen om daar elk een paar flesschen mede te nemen, en deze te ledigen. De politie te Venlo stelt thans een 'ernstig onderzoek in Reeds vijf jongens zijn in voorloopige hech tenis genomen om na&r Roermond te wor den overgebracht. Men vermoedt, dat er nog meer arrestatise zullen volgen. MESSENSTEKER GEARRESTEERD. Gisteren is door de_ marechaussee te Amstelveen in samenwerking met de ge meentepolitie uit Wilpis in laatstgenoem de gemeente gearresteerd en naar Am sterdam overgebracht de arbeider W. Hendriks, woonachtig te Wilnis. W. H. had in den avond van Zondag jl. iemand uit Bovenkerk op den openbaren weg te Amstelveen een zevental messteken toege bracht, nadat hieraan was voorafgegaan een kleine woordenwisseling en een aan rijding met de.fiets. Verdachte heeft nog niet bekend de daad gepleegd te hebben. Een zijner broers, die bij het misdrijf aanwezig was, heeft echter een verhaal omtrent het ge beurde verteld. HET DRAMA TE PUTBR0EK. Vader Kersten oisch f 8000.— schade vergoeding. De vader der beide gebroeders Kersten, die zooals men weet in de Annadaalsche bosschen zijn doodgeschoten, heeft, naar uit Roermond aan de „Tel." gemeld wordt, een eisch #tot schadevergoeding bij de Programma's voor D°nderdag 27 April. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO; 10.00 NCRV; 11.00 KRO 2.0O—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o. 1. v. Ds. P. J. de Bruin. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursiïfc. 3.003.30 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing door Ds, A. Altena, m. m. van Mej. C. de Jager (zang) en C. van Drieënhuizen (orgel). 5.00 Orgelspel. 5.45 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 6.15 Causerie door J. Lens. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journ. weekoverzicht. 7.45 Ds. D. van Krevelen: „Een stooti- ge os". 8.00 Oranje-oratorium „Met God en Oranje". Tekst yan J. v. d. Stap, met muziek van H. de Wolff. Chr. Zangver. en Kinderkoor „Ex Animo", Mevr. A. van WickevoortCrommelin (sopraan), D. Weiman (bas-declamator),, Rott. Philh. Genootschap, H. Welbooren (orgel). Lei ding: H. W. de Wolff. In de pauze: Cau serie. Ca. 10.45 Vaz Dias. Hierna tot 11.30 Gramofoonplaten. H i 1 v e r s u m, 296 M. A VR O-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. E. Walden (zang) en Chr. Veelo (piano). 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert P. Palla, m. m. van A. Stanowsky (zang) en B. Lensky (viool). 2.002.30 K. J. Budde: „Waterplanten" 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen door Mevr. A. van Dijk. 4.30 Pianorecital door Elsa Wolters. 5.00 Verhalen voor groote kinderen door Mevr. A. van Dijk. 5.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Opwekking voor de Collecte van het Nationaal Crisis-comité door Burge meester Dr. W. de Vlugt. 8.15 Operetteconcert d. h. Omroeporkest o. 1. v. Treep, m. m. v. Betty v. d. Bosch- Schmidt (sopraan) en W. Ludwig (tenor). 9.15 Zang door het Liederen- en Orato riumkwartet (To v. d. Sluys—Annie Woud M. Plooyer, H. Koning. 9.30 Concertgebouworkest o. 1. v. Dr. W. Mengelberg, m. m. van Prof. O. Flesoh (viool). 10.30 Kovaes Lajos en zijn orkest. Ro- freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.0510.20 Lezing. 11.20 Orgelsel R. Foort. 12.05 Paramount Astoria-orkest o. 1. v. Anton. 12.50 Coventry Hippodrome-orkest o. 1. v. S'hadwell. I.20 Voor de scholen. 2.20 Vesper. 3.10 Duitsche les voor de scholen. 3.25 Hotel Metropole-orkest o. 1. van Colombo. 4.05 Northern Studio-orkest o. 1. v. Bridge 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 6.50 Literaire causerie. 7.20 Marion Harris in haar repertoire. 7.35 Dansmuziek door M. Winnick en zijn band. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 BBC-orkest o. 1. v. E. Clark m. m. v. E. Seotnoy (sopraan). 9.50 Korte Dienst. 10.0511.20 BBC-Dansorkest o. 1. van H. Hall. „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gramofoonplaten. II.50 Orkestoonccrt. 5.50 Gramofoonplaten. (J.40 Orkestooncert. 7.20 Symphonieconcert door het Om roeporkest o. 1. v. Bigot. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Strijkorkest o. 1. v. Skalka. 2.40 Orkest o. 1. v. Petersen. 7.30 Radio-Sympbonieorkcst o. 1. van Weisbach, m. m. van Poldi Mildnor (piano) 10.1011.50 Dansmuziek o. 1. v. Kai Julian. Langenberg, 473 M. 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Concert. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. Concert o. 1. v. Eysoldt. 5.25 Gramofoonplaten. „Friihling am Rhein", hoorspel. 7.20 Concert o. 1. v. Wolf. 9.50—11.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Symphonieconcert o. 1. v. Reiner. Brussel, 338 en 508 M 338 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Lee mans. 4.20 Lisztconcert o. 1. v. Moulcmans. 7.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 8.20 Wagnerconcert o. 1. v. Meulemans, m. m. v. J. Sterkens (tenor). 9.30 Gromofoonplaten. 508 meter: 11.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leeman» 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.35 Gramofoonpluten. 7.20 Symphonie-concort o. 1. v. Meule mans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Cpncert door Karoej^rke.?t o. 1. v. E. Lindner, m. m. van G. Kuhlonkampff (viool). v S.50 „Raphael", hoorspel van K. B. Eber- lcin. 9.35 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek uit Langcnberg o. 1. v. Eysoldt. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Donderdag, 27 April. (3o programma). 8.001.50 Langenberg. 1.502.20 North Regional. 2.203.10 Daventry 3.104.20 Kalundborg. 4.20—5.45 Brussel (VI.). 5.457.20 Warschau 7.20 afloop Daventry. rechtbank ingesteld tot een bedrag van 8000.tegen jhr. Van Aofferden, burge meester van Geulle en eigenaar der Anna daalsche bosschen te Echt en tegen den gewezen jachtopziener. Men zal zich her inneren, dat de jachtopziener en zijn zoon resp. tot vijftien en zes jaar gevangenis straf veroordeeld werden. Opent<ffliening- t Caurant FEU1' LETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 13) „Dacht je heusch Ik zou zeggen, dat ik op het oogenblik ook niet zoo overma tig vaak het genoegen van je gezelschap smaak." Gould haalde lachend de schouders op. „Je zou gauw genoeg van me hebben, als je me vaker zag, LionelMaar zeg me nu eens zonder omwegen, wat je op het hart hebt, want ik merk heel goed, dat je een rechtstreeks antwoord ontwijkt." „Nu, als je het dan weten wil, ik be doel. datRose Carr „Houdt alsjeblieft op", viel Ricky hem geprikkeld in de rede, „dat is mijn zaak." „Dat kan wel zijn", antwoordde Fans- haw, nu eveneens op scherpen toon spre- kend, „maar het is in elk geval een zaak, waarover ik een woordje met je wensch te spreken. En ik meen, dat ik daar volko men het recht toe heb. Als je met dat meisje trouwt, zul jë hier niet kunnen blij ven en moeten zien rond te komen van de honderd pond rente per jaar, die je moeders erfdeel opbrengt." „Wie zegt, dat ik met haar trouwen ga?" klonk het schamper. „Dat zegt iedereen." „Dan zegt iedereen het verkeerd." „O, dus dan ben je van plan, haar niet meer aan den jongen Tollhurst te betwis ten „Neen, ook dat niet" „Maar Ricky, je wilt het meisje toch niet aan het lijntje houden en haar onge lukkig maken viel Lionel verontwaar digd uit. „Als er nog een greintje fatsoen in je zit, moet je kiezen of deelen...." „Wind je niet zoo op, waarde neef", suste Gould. „Ik mag dan een avontuur lijk heerschap zijn, zoo'n slecht sujet, als jij schijnt te denken, ben ik toch niet." „Maar wat wil je dan eigenlijk „Als je het precies wilt weten: fortuin maken en met Rose trouwen." „En op welke manier ben je van plan fortuin te maken, als de vraag niet onbe scheiden is?" „Dat mag Joost wetenRicky stond op en begon ongedurig heen en weer te loo- pen. „Ik heb van alles geprobeerd om geld te krijgen, dat ik het een of ander zou kunnen beginnen. De heele wereld heb ik rondgezworven en overal mijn oogen goed den kost gegeven, maar het noodlot schiint mij geen succes te gunnen." „Maar waar zit dat dan toch in Ik moet je tot je eer nageven, dat je werke lijk je uiterste best hebt gedaan om aan wat kapitaal te komen." „Dat ligt nogal voor de hand", zei Gould gedrukt, „omdat ik geen behoorlijke ze kerheid kan geven. En de menschen willen nu eenmaal vijf pooten van een schaap. Ik zou wel honderd manieren weten om fortuin te maken, maar je hebt nu een maal wat kapitaal noodig om te begin nen. Met geld maak je geld, Lionel, dat weet je wel. Zeg", zijn stem had opeens weer de gewone, levendige klank, „als je mij eens een bedrag...." De landheer liet hem niet uitspreken. „Daar hebben we het al eens vaker over gehad, Ricky", antwoordde hij 'n beetje ongeduldig", en ik heb je duidelijk gemaakt, dat het mij absoluut onmogelijk is, je geld te leenen of te geven. Ik heb dit huis, een paar bunder land en vijfhon derd pond per jaar en ik verzeker je, dat het een heele toer voor me is om de eind jes aan elkaar te knoopen." „Dan begrijp ik niet, dat je niet pro beert je inkomen te vergrooten", merkte Richard koel op. „Dat heb ik al op verschillende manie ren. geprobeerd, zonder succes evenwel. Maar nu heb ik een besluit genomen, waardoor mijn financieele positie beter zal worden." Hij maakte een handgebaar in de richting van de volgeladen boeken planken. „Ik ga al mijn zeldzame oude drukken en plaatwerken verkoopen.en met het aankoopen er van schei ik na tuurlijk uit." „Wat, je kostbare boeken?" „Ze zijn op dit oogenblik voornamelijk kostbaar voor me, omdat ze geld in het laatje zullen brengen", was het zakelijke antwoord. „Het was heusch geen slechte financieele politiek; bij ale mogelijke anti quairs, bij verzamelaars, die in geldnood zaten en op veilingen snuffelen naar zeld zame eerste drukken en andere raritei ten ze een paar jaar uit de circulatie houden, waardoor de waarde nog grooter wordt en ze dan op de markt gooien en de boekenmaniakken tegen elkaar laten opbieden. Ik kan goede prijzen maken, omdat ik niet gedwongen ben te verkoo pen." „Ik heb jouzclf altijd voor een boeken- maniak gehouden", bekende Richard, zijn neef met open stond aanstarend. „Niet ten onrechte misschien", lachte Lionel. „Maar als ik het ooit geweest ben, ben ik het nu niet meer in ieder geval. Het gaat me wel 'n beetje aan 't hart om van mijn schatten afstand te doen, maarhij tuurde even in gedachten voor zich uit en er kwam een zachte glans in zijn oogen „maar het is de beste oplossing; ik heb ontdekt, dat er belangrij ker dingen in de wereld zijn dan oude boe ken, en wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Ik zal er een behoorlijk bedrag aan verdienenik ben van plan de opbrengst grootendeels te beleggen en mijn inkomen zal dan wel een duizend pond per jaar worden. Veel minder zal het zeker niet zijn." „Zooveel koopmansgeest had ik nooit bij je verondersteld", verklaarde Ricky, en er was iets van bewondering in zijn toon. „Maar ik begrijp best, waar die plotselin ge omkeer vandaan komt", voegde hij er na een oogenblik bij, „het is natuurlijk, omdat je wilt gaan trouwen. Nu wordt het stokpaardje op stal gezet." „Misschien is je veronderstelling niet heelemaal onjuist, Ricky. En dan is met een het oogenblik aangebroken, waarop ons samenzijn zal moeten eindigen. Je zult een ander onderdak dienen te zoeken." „Maar dat is toch... „Hoor eens, jongenlief", en Fanshaw stond op, „je zult toch zelf moeten inzien, dat ik je hier niet in huis kan houden, als ik getrouwd ben. Wanneer je nu absoluut niets bezat, zou ik je natuurijk niet op straat zetten, dan zou er in dit groote -huis wel een hoekje voor je te vinden zijn. Maar je bezit genoeg om geen honger te lijden en een dak boven je hoofd to heb ben. Bovendien, je beschouwt de Hall toch alleen maar als een soort hotel, waar je even komt uitblazen na do ontolbaro „Reizen?" echo-do Gould, do wenkbrau-' won fronsend, „je doet warempel, of heb pleizicrreisjes zijn 1 Ik zwerf de wereld rond om fortuin te zoeken, dat ik blijk baar nooit vinden zal. En hoe reis ik, Lionel Op alerlci aftandsche vrachtboo ten zonder een schijntje comfort, omdat ik van vier pond in de week moet rondko men. Ik sta ook nog in het krijt bij mijn kleermaker ik moet me toch fatsoenlijk kleeden en als jij me de deur uitgooit, weet ik heelemaal niet, wat ik beginnen moet." „Tróuw met een rijke vrouw als je lo lui en te slap bent om je eigen brood to verdienen", barstte Fanshaw op voor zijn doen grimmigen toon uit. Hij ergerde zich onuitsprekelijk aan do zelfzuchtige manier waarop zijn neef de zaak beschouwde. „Je hebt vaak genoeg gepocht, dat dit een klein kunstje voor je was." „Dat is het ook! Ik kan gemakkelijk ge noeg een rijke vrouw krijgen en ik zie cr ook niets oneervols iji." „Ik wil", was hel minachtende ant woord, „als ik niet in staat was mijn vrouw te onderhouden, zou ik zeker niet willen, dat zij mij onderhield. Ik zou rneer rSspect voor je hebben, Ricky, als je met Rose Garr trouwde en naar Canada of Australië trok of Joost-mag-weten welk land, waar je jezelf een bestaan kunt schenden." .t vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9