AGENDA WOENSDAG 26 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. door bet Kon Ned Meteor, Instituut te De Bilt Hoogste barometersL: 770.5 te Wisby. Laagste barometerst.748.7 te Stornaway Verwachting tot den avond van 27 April: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken, waar schijnlijk eenige re gen, weinig veran dering in tempera tuur. He luchtdruk in het Zuiden, die daar gisteren reeds stijgende was, is verder door blijven stijgen, zoodat de Azoren- hooge-druk, zich tot over Spanje en Zuid- Frankrijk uitbreidde. Intusschen is giste ren in onze omgeving de barometer blij ven dalen, waardoor in den loop van den nacht bij ruimen van den wind het eerste depressiefront passeerde. Daarbij kwam het in ons land tot vrij uitgebreide neer slag. Vlissingen tapte 7 m.m. af. Ook in Frankrijk en over de Britsche eilanden viel vrij veel regen. De doorkennende Westenwind heeft in Frankrijk eenige af koeling gebracht. Het luchtdruk-maximum in de Oostzee heeft zich verder versterkt. De depressie is in haar kern vrijwel sta- tionnair gebleven. Voor onze omgeving zal het weer waarschijnlijk zijn zelfde karak ter blijven behouden. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"nr des middags te half drie 14.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Woensdagnamiddag 7.46 uur tot Donderdagmorgen 4.09 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 27 April van. 3.59 uur en nam. 4.15 uur. VED. R.K. VOLKSBOND Jaarfeestviering. Morgenavond heeft de tweede uitvoering plaats van het mooie tooneelspel, dat de Re derijkerskamer „Vondel" opvoert voor de le den van den R.K. Volksbond. Zondag heeft de eerste uitvoering plaats gehad in het gebouw Concordia. Precies acht uur werd de feestavond op gebruikelijke wijze geopend door den voorz., den heer Nijhuis. Met een woord van welkom richte hij zich tot den aanwezigen, hen er op wijzend, dat bet geen hedenavond voor de leden ten tooneele zou worden gevoerd, een avond zou wezen van waar kunstgenot. Direct na dit openings woord ging het doek op, en werd begonnen met de opvoering van het tooneelspel in vier bedrijven van Gerard Nielen: „Wat niet ster ven kon". Voor de pauze gingen het eerste en tweede bedrijf, na de pauze volgde een korte toe spraak van den geestel. adv. Rector R. Reijnen De eerw. spreker wees op den mooien in houd van het tooneelstuk, wat thans in dezen Paaschtijd zoo mooi tot ons spreekt. Wij Ka tholieken zijn in het gelukkig bezit van ons katholiek geloof, maar de twee broers in bet tooneelstuk, snakkend naar bet licht van het ware geloof, gesterkt door de gedachte aan hun vroeg gestorven moeder, bewaren de kiem welke deze in hun hart had gelegd, en na lang zoeken komen ook zij deelen in den geestelijken rijkdom van het katholiek geloof. Na de pauze werd vertoond het derde en vierde bedrijf. Een volledige opsomming te geven van den inhoud van het tooneelstuk lijkt ons overbo- *dig, maar wel willen wij zeggen, dat de leden van Vondel het tooneelstuk schitterend ver tolken; er waren geen zwakke plekken te ont dekken, het geheele stuk wordt vlot en keu rig gespeeld. Het was al laat toen de voorzitter het slot woord sprak, waarin hij woorden van dank bracht aan de spelers van „Vondel". De muzikale verzorging van den avond was in handen van „The Alway Raedy Jasz". Na afloop werd gecollecteerd voor de R.K. werkloozen. ST. PETER KANIS De soirée-dansante, welke gebonden zou worden op Donderdag 27 April in den foyer der Stadsgehoorzaal, is door onvoorziene om standigheden uitgesteld. Handelsregister K. O. K. Wijziging. 2929. Firma Joh. T. Schut, I-eidèn, Nieuwe Rijn 78. Drukkerij. Uittr. E.: J. H. D. van Loon, Oegstgeest, d.d. 1 Apr. 1933 Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een zeug, die op de markt i« achtergebleven en een roeibootje, met aan ban gmo tor, dat onbeheerd gevonden is. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Onder voorzitterschap van den heer D. ten Gate Brouwer vergaderde gistermid dag de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland. Na opening der vergadering werd de commissie benoemd tot onderzoek der ge loofsbrieven van den heer M. van den Hoek Jr. De commissie rapporteerde gun stig, waarna het nieuwbenoemde lid werd geïnstalleerd. De notulen der vorigo vergadering wer den goedgekeurd, waarna de ingekomen stukken aan de orde kwamen. Hieronder was een verzoek van de afd. Leiden van de Ned. Ver. voor Eerste Hulp bij Ongelukken om subsidie. Hierop werd afwijzend beschikt, evenals op een ver zoek van de Leidsche Kappersclub Hulp en Vriendschap inzake een verzoek om een medaille voor het lustrum der Leid sche Dameskapclub. De voorzitter deed vervolgens enkele mededeelingen. Daaronder was het voor stel om aan de Visscherijtentoonetelling op de Tentoonstelling Voeding en Hy giëne te Amsterdam geen subsidie te ver- leenen. Dit voorstel werd goedgekeurd. Tot lid van de Commissie voor Ver voer, Post en Telegrafie, vacature-Jongen- burger, wordt zonder stemming de heer Heringa benoemd. Afsluiting van wegen te Alpben en Woubrugge. Aan de orde kwam vervolgens de mede- deeling van Ged. Staten inzake 'sluiting van den Ziende weg en van een gedeelte Gemeeneweg onder Alphen aan den Bijn en van den Heerenweg onder Alphen aan den Rijn en Woubrugge. Na gevoerde correspondentie ontving de Kamer d.d. 15 Febr. 1933 van Ged. St een schrijven, dat met betrekking tot de boordvoorziening langs den Ziendeweg voorloopige verbeteringen zullen worden aangebracht, wat aanleiding had gegeven om de uitvoering van het besluit om de voor het berijden van dien weg met motor rijtuigen verleende vergunningen, op te schorten voorshands tot 1 Mei a.s. Inmiddels dreigde eenzelfde gevaar in verband met de afsluiting voor motorver- keer van den Gemeeneweg en Heerenweg in de gemeente Alphen aan den Rijn en de laatste ook gedeeltelijk in de gemeente Woubrugge gelegen. Daaromtrent ontving de Kamer 23 Maart bericht, dat wel het besluit tot het gesloten verklaren dier wegen voor alle motorrijtuigen was gevallen, maar dat de waarschuwingsborden nog niet waren ge plaatst. omdat door den onderhoudpiich- fcigo, den Vierambachtspolder, de grootste gebreken aan die wegen waren hersteld. Wanneer echter, zoo zeggen Ged. Sta ten, de toestand dier wegen opnieuw zoo slecht wordt, dat zij gevaar voor bedoeld verkeer opleveren, zal onverwijld tot plaat sing der borden, bedoeld in artikel 10 van het Motor- en Bijwielreglement en artikel 37 van de Motor- en Rijwielbeschikking, worden overgegaan. Het Bureau der Kamer stelde voor, dat de Kamer zich tot de betrokken localitei- ten zal wenden, daarbij wijzende op den grooten hinder voor handel en verkeer, welke bij een afsluiting der wegen zou ont staan. Dienovereenkomstig besloot de Kamer. Buslichting te Katwijk. Bij de Kamer waren klachten ingekomen, dat men in Katwijk niet in de gelegenheid was om s' avonds brieven te laten verzen den nè, 18.45 uur. het tijdstip der laatste buslichting. Daardoor werden sommigen zelfs genoodzaakt bij spoedbrieven, zelf deze in Leiden te gaan posten. Door de Afdeeling Katwijk van den Chr. Handeldrijvend enen Industrieelen Mid denstand werd bereids een verzoek gedaan om aan een der trams circa 10 uur uit Kat wijk vertrekkend, een brievenbus te beves tigen. Ook de Kamer deed bij schrijven van 3 April, aan het Hoofdbestuur der P.T.T. een verzoek in die richting, waarbij tevens werd verzocht te willen nagaan, of even tueel ook voor Noorawijk een dergelijke fa ciliteit mogelijk zou zijn. Bij een bespreking is aan het Bureau evenwel gebleken, dat voorloopig de be zwaren om aan de trams der N.Z.H.T.Mij deze bussen te bevestigen, te groot wer den geacht. De mogelijkheid bestond ech ter, dat men door een latere buslichting te Katwijk aan de bezwaren tegemoet zon komen. Bij de behandeling van dit punt, deelde de heer Dijkdrenth thans mede, dat er een latere buslichting is gekomen. Sneltram Leiden—Noord- wijk v.v. Door de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Noordwijk werd mondeling aan de Kamer verzocht er toe te willen medewerken, dat er in het badseizoen 's morgens een sneltram zon loopen van Noordwijk naar Leiden en tegen den avond een van Leiden naar Noordwijk. Het Bureau ste!de zich daarop in vpr- binding met den Chef van Exploitatie van de N.Z.H.H.Mij. te Leiden, den heer Ir. Modderman, die mededeelde, dat de Mij. bereid wa6 dit verzoek in te willigen, in dien slechte een voldoend aantal personen bereid gevonden zon worden om het inleg gen van een sneltram te motiveeren. Een dergelijke waarborg was evenwel nog niet verkregen. Het Bureau heeft daarop volstaan met aan de V.V.V. to Noordwijk mede te dee len, op welke oorzaken inwilliging van het verzoek vooralsnog was afgestuit. Het Bureau stelde voor deze zaak hier mede als afgedaan te beschouwen, doch de heer Alkemade wees er op, dat bij door hem ingewonnen informaties gebleken is, dat er wel degelijk belangstelling voor een versnelden dienst bestaat. Hij verzocht daarom de zaak nog niet ale afgedaan te beschouwen. De voorzitter en de Kamer konden zich hiermede vereenigen, zoodat deze kwestie nog nader onder de oogen zal worden ge zien. Openstelling P.T.T.-kantoor te Alphen aan den Rijn. Bij de Kamer waren klachten ingeko men, dat hinder werd ondervonden van de sluiting van het postkantoor te Alphen van 15.3017 uur en nh 19.30 uur, terwijl voor eenigen tijd de openstelling was van 821 uur. Na ingesteld onderzoek stelde het bu reau der Kamer voor om aan het H.B. der P.T.T. to verzoeken om, indien zulks geen groote kosten vraagt, het kantoor ook ge durende den geheelen middag open te stel len voor het in ontvangst nemen van ex presse stukken en telegrammen. De heer Raaphorst wees op den zeer on- gewenschten toestand, die vooral 1 deze middagsluiting veroorzaakt. De heer Parlevliet zeide, dat de toe stand ook in Katwijk zoo is, doch daar wordt er niet zooveel hinder van onder vonden. Amerikaansche telegrammen toch kunnen naar Amsterdam worden getelefo neerd, de binnenlandsche en andere bui- tenlandsche naar Leiden. Maar bovendien, men went er aan en de zaken worden er ten 6lotte op ingesteld. De voorzitter voelt toch niet veel voor dit argument. Er kannen spoed-antwoor- den noodig zijn en dan geeft sluiting veel ongemak. Besloten werd tenslotte tot het verzen den van een aanvrage voor openstelling. Bescherming van gebruiks- modellen. Naar aanleiding van door den Octrooi- raad voorgeste.de regelingen inzake inter nationale bescherming van gebruiksmo- dellen, stelde het bureau der Kamer voor den Octrooiraad te antwoorden, dat zij zich daarmede niet kon vereenigen. Internationale bescherming van Ge- bruiksmodel.en, heeft naar de meening der Kamer, alleen dan redelijken zin, wanneer de landen die elkander wederkee- rig bescherming toezeggen, den invoer van goederen, op welke de bescherming van toepassing zou zijn, aan elkander toe staan. Wanneer daarentegen de invoer dier goederen allerwege wordt geweerd, z?al aan een dergelijke bescherming ook geen behoefte bestaan. In bepaalde gevallen zou zelfs groote schade voor de industrie in een bepaald land kunnen ontstaan. Voor Nederland zou een dergelijke be scherming b.v. tot een ernstig gevaar wor den, daar Nederland in het algemeen toe staat, dat buitenlandsche goederen wor den ingevoerd, welke goederen alsdan door een speciale wet tegen bepaalde concur rentie beschermd zouden worden, terwijl daarentegen de landen die deze en derge lijke goederen in ons land invoeren, den invoer nit ons land zoozeer belemmeren, dat er van invoer en derhalve nog min der van bescherming sprake kan zijn. De Kamer stelt zich daarom op het standpunt, dat bet niet da roeping van Nederland is om eigen industrie opzette lijk aan een dergelijke ongelijke mededin ging prijs tegeven. Overeenkomstig het advies van het Bu reau werd door de Kamer besloten. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de Kamer in huishoudelijke vergadering ging. St. Lydwina-spel. Treinkaartjes voor Schiebroek voor het Ly dwina-spel op a.s. Zondag zijn verkrijgbaar aan het clubhuis Hooigracht. Prijs retour be draagt 1.10. De heenreis begint om 12.42 uit leiden, aankomst Wilgenpias 13.15. Terug van Wilgenpias om 17.01, aankomst 17.39 te Lei den. Kaarten voor het Lydwina-spel zijn ook nog te verkriigen aan het clubhuis in de prij zen van 3.50, f 3.en f 2.50. De rest is uit verkocht. Leidsche Geologie Vereeniging. In het nieuwe Geologisch Instituut alhier 16 de oprichtingsvergadering gehouden van de Leidsche Geologische Vereeniging. Als spreker was uitgenoodigd de geoloog dr. L. V. de Sit ter, die een lezing hield over „De ervaring van een Olie-geoloog in Venezuela". Het bestuur van de nieuwe vereeniging heeft zich als volgt samengesteld: J. J. Dozv, prae- ses; R. Martin, ab-actis; Mej. H. A, E. Bone- meyer, questrix; P. D. Timmermans, assessor. Tentoonstelling van foto's. Naar men ons mededeelt, zal morgenavond in het atelier van den heer J. van der Zan den aan de Breestraat fingang poort naar de SL Petruskerkl een tentoonstelling worden gehouden van foto's door leden van de Leid sche Amateur-fotografen-vereeniging. De toe gang is vrij. In den Burgerlijken Stand is een foute opgave gekomen. Per abuis werd opgegeven, dat overle den is H. Nieuwenburg geb. Slijkhuis vr. 39 jaar. Overleden is echter: H. Slijkhuis m. 39 jaar. Gistermiddag te 4.40 wos de 7-jarige L. B. op de Nieuwstraat met enkele vriend jes op 'n vrachtauto geklommen zonder dat de bestuurder, de heer N., zulk6 wist. De jongen viel er af zonder dat de bestuurder het bemerkte en liep 'n hersenschudding op. Hij werd naar het SL Elieabethsaeken- buk vervoerd. Te Leiden gevestigd. J. H. H. v. d. Beek, dienstbode. Oude Rijn 178 P. J. v. Beurden, ordebroeder, Ma- riënpoelstraat 4 Wed. E. HogenbirkBoe ring, hulp in de huish., de Wetstraat 6 E. C. Dullaart, verpleegster, Roodborststraat 45 J. P. Gordijn en fam., rijwielherst., Pr. Fre- derikstraat 21 D. van der Henst, dienst bode, Levendaal 19 A. J. Hering, depot houder, Magd. Moonsstraat 9a S. Hoope, Nieuwe Rijn 86 J. Laméris, Oegstgeester- laan 8 A. P. van Leeuwen, dienstbode, Hee renstraat 125 A. van Leeuwen, dienstbode, Uiterstegracht 37 Chr. PL Lorenzen, Morschkade 2 N. Moerman, kapper, Zoe- terwa weg 64 H. Naber, huisschilder, 4e Binnenv.gr. 51 A. BrandtNijbacker, Co- betstraat 14a A. W. Ott, dienstbode, Nieu we Rijn 61a B. C. Peter, winkelier en schoenm., Haarlemmerstraat 24 F. J. Roo- sen en fam., opticien, K. Galgewater 1 D. Ros, Hoogewoerd 165a E. H. Schiwij, dienstbode, Lokhorststraat 21a G. Siregar, Merelstraat 46 H. F. A. J. Ter windt, chauf feur, Hoefstraat 16 M. de Vries, winkel juffrouw, Haarlemmerstraat 203 E. Wild schut, Narmstraat 18 E. Zachlod, kinder juf fr., Rapenburg 31 O. Zangrando, ijsma- ker, Heerensteeg 21. Uit Leiden vertrokken. G. Blansjaar, Bloemendaal, Verbindingsweg 25 A. G. Blom, Rotterdam, L. Rottekade 23 A. M. L. Bolleman van der Veen ,Den Haag, IJsvogelpl. 22 P. J. Dolkemade en fam., Amsterdam, Adm. de Ruyterw. 184 II F. Doove, Rotterdam, Pupillenstraat lila C. Mieremetvan Es, Rotterdam, Frederikstr. 22a E. M. J. van Eijken, Wassenaar, Rijks straatweg C. A. Geverding, Rotterdam, Kruiskade 100 T. P. Gottschal, Amster dam, Binnen Gasthuis J. M. de Greeuw en fam., Oegstgeest, de Kempenaerstaat 78 W. Hellema, Zaandijk, Lagedijk 100 S. A. van Hoijtema, Den Haag, I Jsvogelplein 22 M. Jansen, Leiderdorp, v.d. Doesstraat 49 A. J. Kater, Den Haag, Gev. Deynootw. 21 M. HaasbroekKikkert, Den Helder, Balistr. 21 M. E. van DijkKikkert, Haarlem, Zaa- nenstraat 31 Wed. J. A. F. OttenKok, Amsterdam, Emmalaan 18 M. Koolhaas, Noordwijk, Voorstraat 19 A. D. de Koster, Voorburg, Pr. Mariannelaan 370 J. J. van der Lee en Fam., Wassenaar, Narcislaan 10 G. C. Matheysen, Wageningen, Eikendwars straat 18 C. F. Mingelen, Boskoqp, Nieuw straat 97 P. JansenMolenaar, Leiderdorp v. d. Doesstraat 49 G. Nieboer en fam., Gent, Vrijdagmarkt 18 K. Paling en fam., Oegst' ~t, H. Morschweg 65 N. A. Pel, Den Haag, HoeHcade 740 Wed. A. Th. Nij- kamoPeters, Oegstgeest, Nassaulaan 14 H. Ras. Urk, Wijk 5 no. 30 G. Redel en fam., Zuilen, Burg. v. Tuvlstraat 42 P. G. H M. Rutges, Oegstgeest, Kemoenaerstr. 32 M. Tb. Ie Rutte. Eindhoven. Brookscheweg 3 W. A. J. M. Sandmann, Den Haag, Emma- slraat 70 E. JoistenSchumacher, Amster dam. Sloterkade 34 II H. Schomagel, Haar lem, Westerhoutpark 18 Wed. J. Gautschy- Seguy, Parijs J. C. Trel, Amsterdam, Lau- riersgr. 49 H. G. van Veldhoven, Den Haag, Pomistationsweg 56 J. Vriibloed, Delft, Voorstraat 80 D. Wijkmans, Rotter dam, Mathenesserstraat 59h. INGEZONDEN STUKKEN De elec. tram van Leiden naar den Haag De sneltram van Leiden naar den Haag wordt meer en meer als communi catiemiddel fcusschen de Sleutelstad en de Residentie gebruikt. Helaas geschiedt het vervoer t/usschen het viaduct te Voorburg en het eindount bïi de Bosch- brug en v.v. -niet altijd met de gewensch- te snelheid. Wmneer een lok»"ltra-m od dit traject de sneltram vooraf gaat, dan hobbelt de sneltram met de traagheid van de boem el tram verder. Een biizondere onaangename verras sing trof den reizigers, die gisteren ge bruik maakten van de tram die te 9.45 van het station vertrekt. Op de B-ee straat kwam stagnatie door de kinder- ootocht en vertrok de tram met 15 min. vertra-ging van de Korevaarstraat. Dit was force maieure en aangenaam von den de reizigers waaronder eenigen, die te 10.30 bij de Haagech* Rechtbank moesten zijn bet. dat te Voorburg de vertraging tot 10 min. was gereduceerd. Helaas hier werd men nog erger, en thans door maatregelen namens de tram- Mij. genomen, gedoneerd. De reizicrers werden gelast uit te stappen, de tram werd naar het andere spoor gerangeerd om naar Leiden terug te keeren. waar na de reizigers met de lokaaltrein ver der konden reizen. De vertraging was bij het eindount 25 min. geworden. Deze onaangename gevallen zouden voorkomen en de dienst versneld wor den door van het viaduct te Voorburg naar de halte Adelheidstraat te den Haag een speciale tramverbindiug voor den snel dienst aan te leggen langs de spoorbaan. Dit advies wordt de Directie beleefd ter overweging aangeboden door, P. T. DE JONG. Naar aanleiding van het door den heer G. Brugman te Noordwijkerhout ingezon den stuk betreffende het wetsvoorstel tot het invoeren van een omzetbelasting, ge voel ik mij geneigd even van repliek te dienen. De heer Brugman zegt, en de Redactie bevestigt het nog even, dat de inkomens, die ongeveer hetzelfde gebleven zijn op de eerste plaats door een extra-belasting getroffen dienen te worden maar ik hoop toch, dat genoemde heer daarmede niet de bedoeling heeft, dat ook de laag bezol digde rijksambtenaren nog een duwtje moeten krijgen ofschoon de laatste zin van het ingezonden stuk mij tot dieper na denken brengt. Er staat n?meli:k geschre ven Samen genieten, doch ook samen armoede lijden." Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. B. en W. van Leiden brengen ter algemeenc kennis, dat H. A. van Ingen Schenau te Oegst geest, een verzoek heeft ingediend ter beko ming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcobolischen drank in het klein, in het perceel Oude Vest 43, 'alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 April 1933, LEIOEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 April a.s. waarge nomen door apotheek G. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, Tel. 523. Ik weet niet af de heer Brugman wel heeft nagedacht, wat hij met deze, op het oog zoo'n schoone zin wil zeggen. Moet men daaruit opmaken, dat de heer Brugman zoo'n beetje naar het socia lisme overhelt of wil hij daarmede zeg gen „als mijn broeder in het water springt dan ben ik ook verplicht dat te doen"? Ik kan het niet gelooven. Het schijnt, dat de heer Brugman een tijd heeft gehad, dat hij kon genieten, maar verkeerde toen de laag bezoldigde rijksambtenaar ook in een zoodanige positie? Ik betwij fel heL Of zei de heer Brugman toen soms ook: „nu ik geniet moet die rijksambtenaar toch ook wat meer hebben hoor". Ik betwijfel dit ook aL Denkt de heer Brugman soms ook als alle vaste inkomens zoodanig verlaagd worden, dat armoede het noodlottig ge volg moet zijn, dat de koopkracht dan zal toenemen? Ik betwijfel het alweer. Weet de heer Brugman wanneer ik, en met mij vele anderen het met hem eens kunnen zijn? Dat is wanneer genoemde heer eens gesproken zou hebben over de hoog opgevoerde salarissen van sommige functionarissen, die in verhouding tot het lagere personeel nog niet zoodanig gekort zijn of worden en voorts als de heer Brugman eens aangehaald had de cumulatie van betrekkingen en de arbeid van de minderjarige en gehuwde vrouwe lijke personen in fabrieken en op kanto ren want dat zijn tenminste punten, die tot ongewenschte toestanden voeren. Vriend Brugman schijnt nog nooit een blik geslagen te hebben achter de coulis sen van het levenstooneel van den laag be zoldigd rijksambtenaar. Laat hij eerst daar eens studie van ma ken en dan weet ik zeker, als ik tenminste mag veronderstellen, dat hij over een do sis gezond verstand beschikt, dat hij de. laatste zin van zijn betoog toch zeker zal schrappen. J. BOELIN, Dorpsstraat 32, Noordwijkerhout. SPORT VOFTPAt Sportman I—Leidsche Bakkersgezellen. Donderdag a.s. spelen de Bakkersgezel len een huldigingswedstrijd tegen het eer ste kampioenselftal van Sportman op het Soortman Sportpark aan de Groenoord- straat. Aanvang half zes. Voor dien een officieele huldiging door het Bestuur der Leidsche Bakkersgezellen aan het kam- pioenselftal en het Bestuur. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het bovengenoemde Hof deed heden uit spraak in de zaak tegen mej. L. S. M. D„ huisvrouw van K. te L e i d e n, die in hoo- ger beroep terecht heeft gestaan, op 13 April j.l„ van een veroordeelend vonnis van de Haagsche Politierechter, waarbij zij was veroordeeld tot een geldboete van 30 subsidiair 10 dagen hechtenis, wegens het aanranden van iemands goeden naam. De procureur-generaal mr. Brants, had be- uestiging gevraagd van het vonnis van den Haagschen Politierechter. Het Hof veroordeelde verdachte tot 15 sub. 15 dagen hechtenis. Tl ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd Candidaats-examen Wis- en Natuurkun de letter (F) mejuffrouw J. C. Jacobs (Den Haag) en de heer E. J. Arlman (Den Haag). UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Concert. Het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" alhier, hoopt Zaterdagavond a.s. in de muziektent een openluchtcon cert te geven. Prins Willem-herdenking. Maandag 1 Mei a.s. des avonds te halfacht hoopt de Oranjevereeniging in de Ned. Herv. kerk alhier een Oranje-avond te hoi'den ter herdenking van de 400e geboortedag van Prins Willem van Oranie. Als spreker hoopt op te treden mr. dr. J. van Bruggen l van Heemstede.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2