DINSE*-* 25 APRIL 1933 LEIDSCHE BEDEVAART NAAR SCHIEDAM Op den feestdag van St. Liduina Op instigatie van Pastoor Th. Beukers, die ook de Leidenaars wilde doen optrek ken naar de stad van St. Liduina, ook zijn geboortsta-d, heeft de Leidsche processie naar Schiedam plaats gehad. Gisteren, op den eigenlijken feestdag van de heilige Liduina, den vijfhonderdsten herdenkingsdag van haar sterven, zijn de Leidsche pelgrims, drie honderd vijftig in getal naar Schiedam opgegaan ter eare van St. Liduina. Ongeveer 9 uur vertrok de lange extra- trein uit Leiden om de pelgrims, waarbij zich ook een twintigtal Geestelijken uic Leiden en omgeving hadden aangesloten, naar de Stad van St. Liduina te brengen Bij aankomst aldaar begaven de pel grims zich onmiddellijk naar de St. Lidui- nakerk, waar de dag begonnen werd met een plechtige Hoogmis. PLECHTIGE HOOGMIS. De kerk was prachtig versierd. Een over vloed van roue rozen omgeven door net zaonte groen van palmen overnuiide hot hoofdaltaar. Witte en gele bloemen waren kwistig door de geneeie herk aangebracht en hou- gerop een versiering van dennengroen cu schilden met eucharistische ot lydensemb.e- men. De hoogmis werd gecelebreerd door den hoogeerw. neer Deken A. H. M. J. Homuiie met assistentie van de weieerw. heeren Kap. L. Gudde als diaken, Pater A. Jorua als subdiaken en Kap. H. v. d. Ven als remoniarius. De gezangen werden uitge voerd door eenige leden der zangkoren van de St. Petrus-, St. Joseph- en Haagweg- kerk. Uitgevoerd werd de 3-stemmige Missa in honorem Sanctae Mathildis. Vóór de H. Mis werd de groote kaars der Leiusche processie geoiierd en bij het al taar ontstoken. Na het Evangelie besteeg de Weieerw. heer Kap. A. Kramer den kansel tot het houden der predioatie. De gewijde redenaar noemde het een ge luk voor alle pelgrims vandaag hier te mo gen zijn en vergeleek vervolgens het lijden van St. Liduina nu vijf eeuwen geleden met het lijden van Christus, negentien eeuwen geleden. Het is onbegrijpelijk, dat wij kinderen Gods. zijn en dat Hij ons tuchtigt, Zijn uitverkoren kinderen het meest. De oplossing van dit onbegrijpelijke ligt echter in eht resultaat, de zegepraal, de glorie. Spr. beschrijft den sterken drang naar geluk, die m iederen mensoh leeft, die ook leefde in Jezus, in Maria, in de Apostelen en ook in St. Liduina. Daarom had ook zij angst voor het lij den. totdat zij zich overgaf aan God. Ook Jezus bad: Laat dezen kelk aan Mij voorbij,gaan. Ook Liduina moest vech ten tegen haar menschennatuur, ook zij moest haar drang naar geluk onderdruk ken. Zij ging door een zee van smarten naar lichaam en ziel naar Christus. St. Li duina is een wonder van lijden. De gewijde redenaar beschrijft dan haar lichamelijk en geestelijk lijden en de reden daarvan. Het was omdat het de wil van God was, omdat het de weg was, waarlangs God de mensohen wil brengen naar de glorie. Als in de smeltkroes moest zij gelouterd wor den, tot alle stofdeeltjes er uit waren. En zoo heeft Liduina zich gegeven, omdat het verlossend Bloed van Christus als het wa re gestold was door de lauwheid der we reld. Zij streefde meer en meer omhoog en telkens wou zij den hemel in, maar de roode rozenboom bloeide nog niet. Tenslotte stelt de gewijde redenaar dit leven als voorbeeld voor per crucem ad lucem opdat ook wij, beproefd als het. zilver en goud zuiver mogen schitteren in de hemelzalen. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet, waarna, na de Hoogmis, door alle pelgrims „O Liduina, heilige maagd" gezongen werd. MIMISCHE TAFEREELEN. -/©s middags om half twee had de opvoe ring plaats van het Liduinaspel in de groo te zaal van den Volksbond. Het verhaal van het wonderbare leven van de H. Lidui na van Schiedam, verteld door Prof dr. Al- phons Steger, werd in acht mimische tafe- xeelen ten tooneele gevoerd. Wij mogen wel aanstonds zeggen voor treffelijk, als wij eenmaal den vorm aan vaarden waarin hier St. Liduina's leven gegeven werd. Het waren mimische tafereelen naar ontwerpen van Frank Luns, de artistieke leider tevens. Wij kun nen ons indenken dat er zullen zijn, die liever een anderen, een sprekenden vorm van uitbeelding hadden gezien, die onge twijfeld bij goed spel levendiger en duide lijker ware geweest. Wij kunnen ons ook nog niet geheel onttrekken aan de gedach te, dat met deze oplossing den gemakkelijk- sten weg is gezocht, omdat er wellicht geen tooneelspel was, dat aan de artistiek hoog- gestelde eischen voldeed. Maar aan den anderen kant staat een in zijn soort nieuwe vorm, dien wij een re- ligieuse pantomime zouden willen noemen En al naar het verschil van smaak zal ook verschil van meening over dezen vorm blij ven bestaan. Met deze prachtig verzorgde uitvoering is de keuze van dezen vorm intusschen ze ker gerechtvaardigd te achten. Want de uitvoering was inderdaad prachtig ver zorgd op artistieke ontwerpen. En costu- meering en décors waren in één woord af. Prof. Steger deed het verhaal van Li duina's leven en ving aan met de geschie denis van het houten heeld, dat niet ver voerd kon worden en in Schiedam bleef. Dan volgt de geschiedenis van dit wonder bare Maria-beeld, dat Liduina toeknikte. Dit is het onderwerp van het eerste en zeer treffende tafereel, met het laatste een der besten van alle vertoonde tafereelen Wij bevinden ons in de aloude Schie- damsche Parochie-Kerk, toegewijd aan St. Jan. De H. Mis is zoo juist geëindigd en de geloovigen verlaten langzamerhand het berkgebouw. De kleine Liduina, die haar broeders op hun werk het eten zal breu- gen, blijft ongemerkt achter, teneinde haar bijzondere toewijding aan de H. Maagd te betoónen door haar gebed vóór het miraku- leuze Maria-Beeld, dat zich in deze kerk bevond. En ziet, haar vurige liefde tot Maria wordt op wonderbare wijze door de Moe der-Maagd beloond. Het beeld buigt zich naar de kleine Heilige over en lacht haar toe. De stemming, de sfeer waren in dit ta fereel vooral van een ontroerende volmaakt heid. Dan wordt achtereenvolgens Liduina's leven op voortreffelijke wijze verhaald. Prof. Steger vertelde van den toestand van Europa in den tijd van Liduina. Er waren twisten in ons land, er was pest en oorlog en er was de groote Westersche scheuring. Reden te over tot de wekking van een boetelinge. Hij verhaalt dan van Liduina. die knap 'van uiterlijk was en offervaardig en aan God het offer vroeg. Dit offer ontvangt zij in haar val op het ijs, het onderwerp van het tweede tafe:ee., dat duidelijk en eenvoudig den gewenseh- ten indruk gaf en het gewenschte effect maakte. Voor deze en de volgende taferee len zij echter op te merken, dat de opgave voor deze werkelijke gebeurtenissen uit Li duina's leven een zeer zware opgave was. Want het is niet gemakkelijk zulke werke lijke feiten het aanzien van iets verhevens te geven, wat met het gesproken woord veel gemakkelijker en eenvoudiger is. En het is ook niet te verwonderen, dat deze opzet niet bij alle tafereelen slaagde. Voor al niet bij het zevende, de overval der Pi- cardische soldaten, waarbij wij gaarne er kennen, dat de opzet hier een onmogelijk heid werd. Wij hadden dit tafereel dan ook liever door een andere levens vebeurtenis van St. Liduina vervangen gezien. Terwijl prof. Steger het levensverhaal van Liduina verder vertelt, volgen dan de tafereelen van Liduina's wonderbaar lij den. de onzichtbare vluchteling, een won der van Liduina's waarheidlievendheid cn het bezoek van den Wij-bisschop op het wantrouwen der geestelijkheid, drie tafe reelen, waarvan wij met grooten lof kun nen gewagen.. Ook Liduina als de verzorg ster der armen het zesde tafereel maakte een goeden indruk. Van het zeven de Liduina's Martelaarschap de over val der Picardiërs spraken wij reeds. Het achtste tafereel gaf op zeer schoone wijze de apotheose met St. Liduina als de pa trones van het apostolaat des Lijdens. Terwijl het tooneel nog donker was kniel den nog voor een doorschijnend gordijn een groep van gebrekkigen, een groep van ar men en een groep burgers Toen kwam het licht en verlichtte daarachter de stralen de gestalte van St. Liduina met de palm tak der overwinning, omgeven door En gelen. Het was een der prachtigste van deze waardevolle tafereelen. Aan het einde sprak Pastoor Beukers een kort dankwoord tot de tooneelisten en tot prof. Steger voor zijn prachtige lezing. DE SLUITINGSPLECHTIGHEID. Tot sluiting van dezen plechtigen dag had wederom in de St. Lidumakerk des middags om half vier een plechtig Lof plaats, gecelebreerd door den Zeereer^. heer Ign. Meyer, pastoor te Zoeterwoude. Voor den aanvang werden door Pastoor Th. Beukers, de novene-gebeden van den 9en dag voorgebeden, waarna allereerst oen plechtige processie met de reliquién van St. Liduina werd gehouden. Assistentie werd verleend door den Zeereerw. Pater Rector Ign. Smeets O.F.M. als diaken, Kap. Dorbeck als subdiaken en Kap. H. v. d. Ven als ceremonianus. Een groot aantal geestelijken, die op het altaar hadden plaats genomen alsmede het bedevaart comité. sloten zich bij de processie aan. De gezangen onder de processie werden afgewisseld door gebeden. Nadat vervol gens het Allerheiligste was uitgesteld, werd onder het Lof door Kap. W. Heseing een predikatie gehouden. De gewijde redenaar zeide, dat een le ven als van Liduina voor ongeloovigen een dwaasheid is en zelfs wij staan even vreemd tegenover het Christendom van St Liduina, omdat wij meerendeels een stan daard-type van het Christendom hebben aangenomen. Wij, Hollandsohe Katholie ken, zijn te voorzichtig om ons op genade of ongenade aan God over te geven en wq kunnen nauwelijks begrijpen, dat zij was van onzen stam. De sleutel echter van dn lijdensdrama is alleen te vinden in de liefde. De liefde, die zich uit door het offer. Zij heeft den Eucharistisohen Christus willen navolgen, die ten einde toe beminde Liduina deed dit, door zich zelf te vernie tigen. De gewijde redenaar bespreekt dan ver der Liduina's gelijkenis met Christus in het lijden. Want zoo heeft ook zij bemind tot het uiterste toe. Maar omgekeerd heeft Christus Liduina lief gehad. God echter zendt geen bloemen, maar doornen als bewijs van Zijne liefde. En zooals iedereen genade krijgt in zijn staat, zoodat kreeg Liduina de genade voor het lijden in het H. Sacrament des Altaars. OE LEIDSCHE COUR An. Liduina werd terugbemind én God open baarde zich aan haar. Zij sprak door den geest van God de hoogste wijsheid en kreeg de genade te sterven, stil en eenzaam. Ook wij menschen van vandaag dragon ons kruis. Hoe? Gedwongen ale Symon van Cyrene of uit liefde zooals Liduina Noemen wij Christus een graag geziene gast, als hij komt met Zijn kruis? De gewijde redenaar besluit ten slotte hier de belofte te willen neerleggen, als Adauctus, die onbekend zich gaf aan God en daarom de toegevoegde werd genoemd, de toegevoegden te zijn aan haar lijden, het kruis met liefde dragend en met een gebed aan St. Liduina om steun. Na het Lof werd de zegen met het Aller heiligste gegeven en werden de reliquien van St. Liduina door alle pelgrims vereerd. Met een danklied werd deze plechtig heid en daarmede deze dag, die zoo uit nemend slaagde, besloten. GEMENGDE BERICHTEN MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagmiddag werd op den straatweg HengeloOldenzaal een meisje door een auto aangereden, tengevolge waarvan zij spoedig o\erleed. De auto is in beslag ge nomen. ONDER ZAND BEDOLVEN. Gisteren geraakte in een zanduitgra- ving aan de R;cereind te Piepeuveen, het 13-jarig dochtei*;e van de familit- M. be dolven onder i eervallend zand Het kind biak tien halswervel en ovcr.ecd spo6iig BOSCHBRAND TE VENLO. Zondagnamiddag is brand uitgebroken in de bosschen van het wandelpark bij het „Mgr. Mutsaersoord" te Venlo. Al spoedig woedde het vuur tot dicht in de nabijheid van de gebouwen. De brand weer die met groot materiaal was uitge rukt. bestreed onmiddellijk het vuur met groote z.g. brandslaanders en had spoeaig succes. Ook het personeel van het „Mgr. Mut saersoord" en vele wandelaars hielpen ijverig mee het vuur te stuiten. Vele jonge dennen zijn verloren gegaan. HEIDEBRAND TE TILBURG. Zondagmiddag omstreeks drie uur werd de Tilburgsche brandweer gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in de hëide, gelegen langs de tramlijn Goire— Hilvarenbeek, op grondgebied van laatst genoemde gemeente, ter plaatse genaamd Abcoven. De brandweer van Tilburg was weldra met twee materiaalwagens en een aanhangwagen met vuurrol'ers en snel- blusschers ter plaatse, terwijl ook de brandweren uit Goirle en Hilvarenbeek spoedig aanwezig waren. Onder leiding van den commandant der Tilburgsche brand weer vingen de brandweerlieden het blus- schingswerk aan. daarbij krachtig bijge staan door po'itiemannen, padvinders, bur gers en personeel van de Nederlandsche Heidemaatschappij. Na ongeveer twee uren van ingespannen arbeid slaagde men er in het vuur te stuiten. Het was juist op tijd. want was den vlammen nog maar even de kans gelaten, dan waren zeker de uitge strekte bosschen van de gemeente Tilburg ter plaats in vlammen opgegaan. Ongeveer tien hectaren heide en vlieg den werden door het vuur verteerd. Het platgebrande perceel behoorde in eigendom toe aan de gemeente Tilburg. BRAND IN EEN RIETMATTEN- FABRIEK. Gisternamiddag is brand uitgebroken in de rietmattenfabriek „Gendt'', staande op eenige K.M. van het dorp Gendt, aan de Waal. De vlammen vonden voornamelijk voedsel in een groote boeveelheid rietmat ten, welke naast de fabriek was opgesta peld. Dank zij het snel e optreden van de vrijwillige brandweer van Gendt kon de fabriek behouden blijven. De voorraad werd echter geheel vernield. De fabriek bekwam schade, doch de werkzaamhenen kunnen voortgang hebben. De oorzaak is onbekend. LUCHTVAART UITBREIDING VLIEGVELD LE BOURGET. Het vliegveld van Parijs, Le Bourget, zal worden uitgebreid tot de grootste vlieghaven van Europa. Er is reeds een overeenkomst getrof fen met het ministerie voor luchtvaart, ter wijl credieten zijn toegestaan tot een be drag van negen millioen francs. De openbare aanbesteding van de werk zaamheden zal plaats vinden op 28 April. Op het vliegveld zal een geheel nieuw gebouw voor ontvangst worden ingericht, waar de douane, de posterijen, bet goede renvervoer en de politie, de meteorologi sche dienst en de propaganda- en pers dienst zullen worden ondergebracht. Op de tweede verdieping van het gemouw zal een groot hotel-restaurant komen, waar plaats zal zijn voor 1500 personen. Men raamt de kosten van een en ander op 13 millioen francs. SPORT VOFTB4L UITVOEREND COMITÉ F. I. F. A. De wereldkampioenschappen. Op de Zondag te Parijs gehouden ver gadering van het F. I. F. A.-bestuur wer den omtrent de a.s. wereldkampioenschap pen de volgende beslissingen genomen: De wedstrijden, welke gespeeld zullen worden in het slottournooi vinden plaats van 27 Mei tot 6 Juni 1934. De voorwedstrijden moeten voor 1 Mei 1934 zijn gespeeld. De zone-indeeling vindt plaats na 15 Juni a.s. In het slottournooi zullen 25 scheidsrechters optreden, waar van 5 Italianen. Allen zullen tevens als linesmen dienst doen. Inzake de kwestie van Urukuay, werd aan den heer Buero opgedragen een on derzoek in te stellen naar den toestand en de uitvoering der besluiten van de F. I. F. A. Indien Uruguay zich niet houdt aan de reglementen van de F. I. F. A. zal zij per 31 Mei a.s. geschorst worden. Even tueel zullen maatregelen genomen worden na ontvangst van het rapport van den heer Buero. In verband met materieele moeilijkhe den zal de wedstrijd tusschen Centraal Europa en West-Europa niet doorgaan. Op het eerstvolgend congres zal deze aan gelegenheid nader worden besproken en eventueel een datum worden vastgesteld. ATHLFTIEK R. K. Athletiek- en SoOrtvereeniglng „Rood-Wit" Rood-Witters, gij kent uw plicht! Komt van avond allen zonder uitzondering om 8 uur in Den Burcht om voorafgegaan door eenige tamboers deel te nemen aan den grooten verkiezingsoptocht. Het bestuur rekent op U. WIE! RENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Reeds 14 dagen na afloop van den ope ningswedstrijd wordt ons door de Directie der Rijswijksche Wielerbaan de tweede wielerwedstrijd gepresenteerd. Nadat de Directie ons op den eersten wedstrijddag als nieuweling den beroem den Italiaan Giorgetti, die zooals bekend op overtuigende wijze wist te winnen, heeft gebracht, wacht ons ook nu weer op den aanstaanden wedstrijd een nouveauté en wel de beroemde Zesdageorenner Vic tor Rausch, die met zijn vroegere koppel- genoot Hürtgen een der meest gevreesden op Zesdagengebied was. Rauscb is naar het stayerskamp overgetreden en zal nu op den 30sten April voor het eerst in ons land op de Rijswijksche Baan debuteeren achter den motor. Als gangmaker heeft Rausch wel een der besten van Europa nl. Gedamke, die reeds menigen stayer van wereldreputatie de overwinning heeft bezorgd. Met Rausch verschijnt een man op de baan, die voor alles een ding verstaat en wel voortdurend strijd te leveren en naar den kop op te dringen.'n Man voor wien 't er niet opaan komt in tactisch volmaak ten stijl een zoo groot mogelijk aantal kilometers af te leggen, doch die voortdu rend aanvalt en om den eersten plaats vecht. Buitendien is Bausch een sympathieke renner, die steeds fair en buitengewoon sterk in het ophouden van zijn tempo is bij grootst mogelijke stuurzekerheid. Het zal hem op den 30sten April anders niet gemakkelijk worden gemaakt, want hij treft als tegenstanders een zeer sterk veld. Als tweede buitenlander start Kre- wer, die op tweeden Paaschdag met klein verschil tweede werd achter Giorgetti. Verder ontmoet hij Linart den ex-wereld kampioen en held van tallooze verbitterde wedstrijden. De drie buitenlanders beschikken bui tendien over prima gangmaker materiaal Linart heeeft Pasquier Jr., Krewer rijdt achter Hesslich en Rausch achter Ge damke. Wat onze Hollandsche vertegenwoordi gers betreft, heeft de Directie gemeend dezen keer de jongere krachten een kans te moeten geven in de verwachting, dat dezen bezield door grooten strijdlust aan den start zullen verschijnen. Interessant belooft deze wedstrijd ook daarom te wor den, daar de Graaf voor den eersten keer achter zijn nieuwen gangmaker Kaser zal uitkomen. Kaser is zonder twijfel Hol land's beste gangmaker en heeft dit be wezen door de talrijke overwinningen die hij zijn rijders wist te bezorgen. De Graaf heeft tijdens zijn training verrassende staaltjes getoond en is het daardoor niet eens uitgesloten, dat hij achter meester Kaser het tot een overwinning van Hol land brengt. Als hoopvolste jongere heeft men verder met Lorié gecontracteerd, die vol ijver heeft getraind en bij verstandige en vak kundige leiding zeer zeker een woord weet te spreken zal hebben. Als gangmaker heeft hij den ervaren Slesker. Daar het geheele veld, als men even tueel Lorié buiten beschouwing wil laten gelijkwaardig is, belooft deze wedstrijd ons goeden sport. DERDE BE AD PAG. 9 1 UIT DE OMGEVING LEI DSC HE ND AM. Propaganda-vergadering. Vrijdag avond te 7.30 uur werd in het Patronaat door de Besturen der R. K. Kiesvereeni- gingen van Veur en Leidschendam een groote Propaganda-vergadering gehouden ter voorbereiding der verkiezing der Twee de Kamer. De Voorz., de heer Bontje opende de vergadering met den Ohristelijken groet en heette allen hartelijk wolkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den Edelachtb. Heer Kampsohoër, lid der Tweede Kamer. De voorz. zegt, dat dank zij veler me dewerking een flinke actie is op touw ge zet en door de propagandisten in korten tijd pl.m. 20000 verkiezings biljet ten zijn verspreid. Hij hooipt, dat de actie en de propagandt door den spreker nog meer zal worden aangewakkerd. De heer Kampschoër het woord verkrij gend, zet in een keurige en geestdriftige rede uiteen, de oorzaak van den heer- schenden crisis, een crisis, als nog nooit gekend. Hij zet duidelijk uiteen, wat de R. K. Staatspartij wil en met Gods hulp doen zal en hoe noodzakelijk het is voor al in dezen tijd de eenheid te bewaren en daarom met de R. K. Staatspartij medo to werken. Hij wijst ook op de werkloosteid, welke de volle aandacht heeft en houden zal van de R. K. S. P., de in- en export, enz. enz. Hij spoort allen aan om Woens dag a.s. niet alleen hun stem uit te bren gen op No. 1 van lijst 25, dooh to zorgen, dat ook anderen, die laks zijn, hun stem aan de R. K. Staatspartij zullen geven; allen moeten due vooral deze laatste dag gen propagandist zijn, opdat de R. K. Staatspartij zegevierend uit den strijd komt en wij met aller steun en medewer king krijgen een groote en sterke partij en een sterke regeering. Spreker had voor zijn mooie en enthou siaste rede een hartelijk dankwoord van den voorzitter en een daverend en ver diend applaus der Vergadering te accep teeren. Enkele door de vergadering gestelde vragen werden zeer duidelijk en tot aller genoegen door den spreker beantwoord. Burg. Keijzer, die nog het woord ver krijgt, brengt hulde en dank aan den heer Kampschoër voor hetgeen hij reeds gedu rende zijn Kamerlidmaatschap voor de Tuinders, enz. heeft gedaan en hoopt, dab hij met denzelfden ijver zal blijven voort- werken. Na een dankwoord voor de opkomst en de aangename besprekingen, sluit de voorz. deze geanimeerde en schitterend geslaag de Vergadering met den Ohristelijken groet. Verkiezing. De besturen der R. 3L Kiesvereenigingen van Veur en Leidschen dam deelt mode, dat op den dag der stem ming Woensdag a.s. voor ouden van da gen, zieken en gebrekkig loopenden, enz. gelegenheid is zich per auto naar het stem lokaal te doen vervoeren. Men gelieve zich vroegtijdig op te geven. Men kan dit voor Veur doen bij den heer Zandwijk, Voorburgsche Weg en den Heer G. van Veen, Achterweg en voor Leidschendam bij den heer Scheenaard, Veenestraat en andere Bestuursleden. Men vergete nier de stemkaart mede te brengen naar het Stemlokaal. Het Bestuur vestigt er nog de aandacht op, dat men een wit puntje mag kleuren en wel dat voor den naam van den candi- daat. Wie slechts een enkel toeken, naam of beschrijving op het stembiljet plaatst, maakt het ongeldig. Wie zich vergisb heeft, kan eenmaal een nieuw stembiljet aanvragen. Stemt vroegtijdig, daarna herinnert men de vergeetachtigen aan den stemdag. De Besturen vertrouwen, dat alle Ka tholieke kiezers van Veur en Leidschen dam zonder uitzondering zullen stemmen en hun stem zullen uitbrengen op no. 1 van lijst 25. Katholieken van Veur en Leidschendam kent uw plicht. Volksbond. Vrijdag houdt de R. K. Volksbond te Leidschendam een ledenver gadering in het Patronaat, des avonds te 7.45 uur. Agenda: Opening. Strijdlied. Ingeko» men stukken. Bespreking Katholiekendag te Delft. Beantwoording vragenbus. Rond vraag. Sluiting. De vergadeiing wordt opgeluisterd door de Harmonie. N00RDWIJKERH0UT. R.-K. Voetbalvereeniging „N. V. C.". Tet eerste elftal toog naar de vereeniging van Nispen uit de Zilk om aldaar de ope- nigswedstrijd op het nieuwe, keurig inge richte terrein te spelen tegen van Nispen L In een meer spannende dan fraaie kamp wisten onze jongens ten slotte met 10 te zegevieren en aldus beslag te leg gen op de fraaie beker. N. V. C. II speelde een friendly-gamo tegen Concordia II uit Hillegom en wist na hard werken oen gelijk spel uit het vuur te slepen (2—2). Het derde elftal moest met 30 de meerderheid erkennen van S.J.C. III. Een volgende maal beter jongens 0EGSTGEEST. Alles is op. Men verzoekt ons mede te deelen, dat alle 2000 loten der loterij van de parochieele St. Joseph Missie- naaikring te Oegstgeest verkocht zijn. De trekking zal dezer dagen geschie den door den weieerw. heer Kapelaan C. Roest.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9