Effecten koersen DINSDAG 25 APRIL 1P33 DE LEinSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Herdenking Prins Willem van Oranje- Een groote huldebetooging had giste ren alhier plaats ter herdenking van het feit, dat 400 jaar geleden Prins Willem van Oranje geborenwerd. Deze bijeen komst had plaats op het Sportpark te 2 uur, waar vele duizenden zich hadden opgesteld, waarbij voor een weergave van het gesprokene een microfoon en een drietal luidsprekers opgesteld wa ren. De opening had plaats met het „Wilhelmus" geblazen door het Harmo niegezelschap „Crescendo", wat door al len in de gebruikelijke houding werd aanhoord en meegezongen. Het Eere-co mité had plaats genomen voor de tri bune toen de burgemeester een wel komstwoord sprak tot allen die gekomen zijn om te herdenken, dat de groote Prins Willem van Oranje voor 4 eeuwen geboren werd, de krachtfiguur als bewer ker onzer nationale vrijheid. De burge meester dankt allen die gekbmen zijn om door hun massale medewerking dank te betuigen voor wat hij deed en ons gaf en blijk te geven van onze trouw aan het huis van Oranje. Gaarne zullen we het devies overnemen van Jrrins Wil lem: Je maintiendrai. Hierna werd door Noordwijks Mannenkoor onder leiding van den directeur, der» heer Theelen uit Leiden gezongen het Domine Sal va m fac, en Die Ehre Gottes aus der Natur. waarna de heer J. G. van Eeden een rede hield over „Prins Willem van Oran je en onze Nationale Vniheid". Bij de groote nationale herdenking 'e Delft, aldus spr., is met den glans van het woord en het lichc van het intellect de figuur van de Zwijger voldoende be licht geworden, maar toch wenschen wij, die rondborstige kustbewoners der lage landen zijn, met achter te blijven bij de algemeene nationale herdenking. Hoe moeten we de figuur van de Zwijger zien? Wij moeten bij deze herdenking datgene in de Zwijger beschouwen wat ons volk vereenigt en niet wat het ver deelt. We hebben hem te beschouwen op de eerste plaats. Als kamnioen tegen het Spaansche machtsmisbruik en strij der voor nationale vrijheid. Zonder te genspraak kan getuigd worden, dat wij de nationale vrijheid die wij thans nog genieten, danken aan he' beleid fan Prins Willem van OranjeT' De Spaansche overheersching was .geworden tot éen aaneenschakeling van uitwassen, die h9t volk der Nederlanden verbitterde. Hier mag terecht gesproken worden va.i machtsmisbruik ,in den waren zin des woords. Willem van Oranje heeft niet ge schroomd zich als kampioen in dezen- strijd op te weipen, waarin hij zag de tot standkoming van een zijner grootste idealen een ideaal dat uiteindelijk zijn levenswerk moest worden de eenheid n.l. van ons volk. Zijn beteekenis van alle Nederlandirs ligt besloten in zijn staatsmanskunst. Door zijn staatsmans kunst wist hij de idee der innerlijke on- schendvaarheid van het nationaliteits- bewustzijn te formuleeren als de besten dige gedachte van het eigen vaderland. Dat eigen vaderland dat alle Nederlan ders samen moest brengen en ook sa menbracht en behooren moest aan alle leden van eenzelfden volksstam. Dat was een modern idee, modern ook in onze dagen omdat het nationaliteitsge voel en de nationale vrijheid elders en overal strijd voert tegen volksmisleiden- de elementen, om de erkenning van zijn eigen bewustzijn. Prins Willem van Oranje had, bij de doorvoering van zijn plannen, rekening te houden met om standigheden van historischen oorsprong die hem zijn taak niet hebben vergemak kelijkt en het moet erkend worden, dat hij de moderne idee, die aan zijn idealen ten grondslag lag, zoo zuiver mogelijk als de geschiedkundige omstandigheden zijner dagen toelieten heeft weten aan te voelen. Ten tweede behandelt spr. Prins Willem als- de man die het Nationaal igevoel opwekt en de grondslag legt voor onze eigen natie. Een volk dat niet zelf standig is heeft zijn wetten van anderen, die zijn geestesgesteldheid niet vermogen te doorgronden. Ten derde beschouwde hij Prins Willem als stamvader van ons Vorstenhuis. Bij de herdenking van Prins Willem als stamvader van ons vorstenhuis komt het gewenscht voor enkele woorden te wijden over het gezag dat over ons volk is aangesteld en de vrijheid die het viert door gezagseerbie- diging. Op eerbiediging heeft ons gezag het volste recht en zoover durf ik te gaan, dat het mij voor bewaring der volkseenheid dienstig voorkomen kan, en gemotiveerd kan zijn, wanneer zoo roodig het gezag eerbiediging voor zich zelf afdwingt. Vier eeuwen geleden redde Oranje onze voorvaderen uit hangen nood en zware verdrukking en wees ons den weg naar de vrijheid, die ons volk gemaakt heeft tot een van eer en aan zien. Vier eeuwen lang is Oranje ons volk trouw gebleven tot in den bittersten nood toe. Oranje heeft ons 'nimmer verla ten en thans binden ons onverbrekelijke banden aan dit edele geslacht. Gezag is een waarborg voor de vrijheid en waar achtige vrijheid is ondankbaar wan neer dit gezag die vrijheid niet kan houden binnen de perken door het alge meen belang gesteld, dan wordt die vrij heid bandeloosheid. In deze moeilijke tijden vooral, maeten onze hoofden ge heven zijn tot Hp.ar die een telg is van Prins Oranje, die als onze edele lands vrouwe bewondering en eerbied afdwingt van haar verknochte onderdanen. Eer bied voor het gezag, voor onze geëer biedigde Koningin mogen wij vooral lee- ren bij deze nationale herdenking. Het moge geen ijdele woorden zijn. Hart en hand moeten we heffen en als mannen van één volk, van een eigen natie de handen ineen slaan in broederlijke sa menwerking. Een hartelijk applaus gaf de instem ming der aanwezigen weer. De Chr. Zangvereeniging „Euphonia" zong hierna „Wilt heden nu treden", waarna muziek van de corpsen die aan wezig waren, de „Echo", Fanfare en „Crescendo". Vanaf het Sportpark waar de stoet werd opgesteld, trok de groote menigte door Noordwijk naar Noordwijk aan Zee, het Eere-comité in landauers, meerdere ver- eenigingen met versierde wagens, waar- tusschen de vele vleurige en wapperende vaandels, vlaggen en tropheën, vormende een massale stoet, waarbij de drie plaatse: lijke Muziekkorpsen hun blijde toonen he ten hooren. De muziekverenigingen ver zamelden zich weer op het groote terras van het Kurhaus Het Huis ter Duin, waar allereerste door de Chr. Zangvereen. een zanghulde werd gebracht, waarna de heer Jug, Directeur van de Mr.-W. v. d. Bergh- stichting het woord verkreeg. Spreker bracht hierbij al ereerste naar voren de groote vaderlandsliefde van den eersten Prins van Oranje, waarvoor op dezen schoonen dag een zoo grootsche be tooging is opgezet. En waarom was deze betooging zoo groot? Om Uw vaderlands liefde te betuigen en allen toe te roepen: blijf met Uw handen van Nederland af, neer met de handen we.ke willen grijpen naar het gezag, wij willen handhaven Oranje, waarvan Willem de grondslag is geweest en zijn bloed ten koste heeft ge legd. Deze betooging getuigt van liefde en aanhankelijkheid voor Vorstin en Vader land en houdt ook tevens een gelofte, zoo noodig pal te staan voor ons Vaderland tegen hen die droomen over een intei na tionale gemeenschap. Moge ons volk ver deeld zijn in meerdere groepen, waar het zal gelden Oranje, vallen alle scheidings muren en zullén zij toonen zonen te zijn van hetzelfde volk ons oude Nederland. Het Neder andsche volk heeft hierbij een oentraal punt. waar zij elkaar kunnen ont moeten en wel om de troou van onze ge- eerbiedigde Koningin Wilhelmina, de na zaat der oude stam van Oranje. Spr. besloot met den uitroep: 't Is Oran je. 't blijft oranje en 't is Oranje boven. (App)aus). De Chr. Zangvereen. „Looft den Heer" bracht hierna een Zanghulde. opgevo'gd door een muzieknummer van het Fanfare „Excelsior". De burgemeester bracht hierna een dankwoord aan de Dames en Heeren van het Eere-comité, zoomede aan alle ver- eenigingen welke hebben medegewerkt de zen dag zoo schitterend te doen slagen, de Muziek- en Zanzvereentgingen voor hun spontane en zeer gewaardeerde medewer king, aan het bestuur van het R'. K. Sport park en de Directie van het Huis ter Duin voor de beschikbaarstelling hunner terrein- nen, aan de besturen der Oranje-vereen!- gingen, doch vooral aan het uitvoerend Comité voor de vele werkzaamheden ver richt. (Applaus). Hierna bracht de Burgemeester ter ken nis, dat het voleende teleeram gezonden zou worden aan H. M. de Koningin: Aan Hare Majesteit Koningin Wilhel mina. den Haag. ©uim 60 vereenigingen te Noordwijk na een massale betooging ter herdenking van den 400 geboortedag van Prins Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands, bij een op het Huis ter Duin, betuigen Uwe Majesteit hare aanhankelijkheid en trouw en bidden U vooral in deze moeilijke tijd Gods onmisbare zegen toe. God, Nederland en Oranje één. Het Willem de Zwiiger Comité, F. H. v. Spanje, Secr. Hierna deed de „Echo der Duinen" nog het Wilhe mus weerklinken, waarmede deze schitterend geslaagde dag werd be ëindigd. Des avonds te 8 uur had nog een Ker kelijke herdenking plaats in de Ned. Herv. Kerk, waarvoor de belangstelling eveneens zeer groot was, waarbij meerdere sprekers het woord voerden. H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond een propagandavergadermg voor leden en niet-leden in de zaal van Café Witteman met als spreker de Centr. President, den heer v. d. Akker. De voor zitter, de heer L. Lieverse opent de verga dering met gebed, heet allen van harte wel kom, in het bijzonder den heer v. d. Akker. Na het zingen van het Bondslied nam de Centr. President v. d. Akker het woord en begon in zijn openingsrede over de ar beidersbeweging in het algfemeen en ook over de politiek. Er wordt wel gezegd, al dus spr.: wij Volksbonders mogen niet aan politiek doen in onze vergaderingen; dat moet gebeuren in de kies vereenigingen, maar zeer zeker mogen wij in onze ver gaderingen over de politiek spreken. Wij behoeden hier niet over candidaien of der gelijke te handelen, maar wij kunnen en moeten af en toe ©r over spreken, hoe wij ons zeiven moeten aanpassen in de politiek om mede te werken om de maatschappij te helpen hervormen en om in de regeering mannen te krijgen daar wij geheel op kun nen vertrouwen. Met zee'* soboone woorden zette snreker dit alles duidelijk uiteen en hield de eerste vraag uit de Catechismus ons voor: Waartoe zijn wij op aarde? Wij zijn op aarde om God te dienen om daar door in den hemel te komen. De liefde, die in de maatschappij heerschen moet, en die geheel en al is verdwenen op het oogen- blik. moeten wij trachten onder elkander te beoefenen. Dan zullen wij op het einde van ons leven voor die overwinning, want overwinnen doen wij zeker, ons loon daar voor in den Hemel ontvangen. De voorzit ter dankte den spreker voor zijn schoone uiteenzetting van dezen avond, en hoopje, dat het zaad dezen avond hier uitgestrooid, rijke'ijk mag ontkiemen en vrucht moge dragen. Daarna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, die door den spreker breedvoerig werden beantwoord. Na afloop volgde sluiting van deze zoo leerzame vergadering met den chr. groet. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. H00GE RAAD. Het versche kadetje. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Amsterdam, tegen een arrest van dat Hof, waarbij de beer S„ directeur van hotel Suisse te Am sterdam ontslagen is van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreduig der arbeidswet door het vóór 9 uur afle veren in zijn hotel van verscb brood, dat in de hotelkeuken was gebakken. Crisis-varkenswet. De kwestie der ongestempelde varkens. De Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van J. B., door het Kantongerecht te Amersfoort veroordeeld wegens vervoer van ongestempelde varkens. Verdachte beriep zich op overmacht, omdat de oor merken alleen door de Gewestelijke orga nisatie in casu de Gewestelijke Varkens- centrale mogen worden aangebracht, bij welke organisatie verdachte zich echter niet wenschte aan te sluiten. De rechtbank te Utrecht bevestigde dit vonnis. Het daartegen ingestelde cassatie beroep heeft de Hooge Raad heden ver worpen. De Hooge Raad overwoog, dat nu de ver plichte aansluiting als bovenbedoeld, steunt op de wet, niet is in te zien, dat die dwang in strijd zou zijn met het Neder- landsche staatsrecht, dat de varkenshouder dan weliswaar onderworpen wordt aan de statuten dier organisatie, doch de wetgever dit heeft gewild en gemeend heeft, dat vol doende waarborg tegen misbruiken aan wezig ia. Crisis-varkensbes'uit. Art. 7 onverbindend verklaard.' De Kantonrechter te Amersfoort heeft den varkenshouder W. veroordeeld wegens het verrichten van een huisslachting (var ken) zonder machtiging van de Nederland- sche Varkenscentrale ingevolge het crisis- varkensbesluit (art. 7 lid 1). De rechtbank te Utrecht vernietigde dit vonnis en ontsloeg den verdachte van rechtsvervolging omdat h.i. bedoeld arti kel niet zou steunen op art. 6 sub. 2 der Crisisvarkenswet. Tegen dit vonnis beeft de officier van Justitie te Utrecht cassatie aangeteekend. Diens beroep heeft de Hoo ge Raad heden verworpen uit overweging, dat bedoeld art. 7 huisslachtingen regelt, terwijl de wet zelf daarover niet spreeRt. WILT U IETS WETEN? Vraag: Heb ik recht om voor de a.s. verkiezingen te stemmen, wanneer ik den leeftijd van 24 jaar heb (geb. Sept. 1908, dus in het 25ste levensjaar)? Ik heb geen op roep ontvangen. Antwoord: Om te kunnen kiezen moet men vóór of op 15 Mei 1933 den leef tijd van 25 jaar bereikt hebben. U is dus nog niet stemgerechtigd. CORRESPONDENTIE. P. v. Zw. te V. U hebt ons geschreven over een bureau ter financiering van uit vindingen. Wend u rechtstreeks tot het blad, waarin u de bedoelde mededeeling hebt gelezen. LAATSTE BERICHTEN AUTO OP OVERWEG DOOR ELECTRISCHE TREIN GEGREPEN. Trein door onveilig signaal gereden. Een ongeluk, dat buitengewoon goed af- geloopen is, is hedenmorgen om 9 uur ge beurd aan den overweg te Slotcrdijk op de spoorlijn Haarlem—Amsterdam. Een vrachtauto van de firma Otten uit Weesperkarspel kwam in Sloterdijk en zou den spoorweg oversteken, waarvan de boomen open stonden. Nauwelijks was de auto op de rails of deze werd gegrepen door een electrischen trein uit de richting Haarlem. De motor van de auto sloeg aan splinters, maar de cabine bleef onbescha digd, zoodat de chauffeur geen letsel kreeg. Het bleek, dat het signaal op on veilig stond en dat dus de bestuurder van den electrischen trein door dit onveilig signaal was gereden. Het spoorwegverkeer ondervond eeni- gen tijd stagnatie. Een trein, die van het Centraal Station in de richting Haarlem moest vertrekken, is uitgevallen; een paar andere treinen hadden vertraging. Ook in de richting Haarlem was ongeveer een half uur vertraging. Te ongeveer half tien ging het spoor wegverkeer weer door. VIER PATERS TEGEN EEN BOOM. Hedenmorgen reed op den rijksweg Noord te Echt een luxe auto met vier paters van het retraitehuis Manresa te Venlo tegen een boom op. Een der vier in zittenden werd zwaar gewond. Hij brak een been en bekwam inwendige kneuzin gen. Men vreest voor zijn leven. De drie andere paters ziin licht gewond. De auto is totaal vernield. TELEGRAMMEN OVEREENSTEMMING TUSSCHEN ENGELAND EN AMERIKA. Rooseve.ts besprekingen met Herriot. WASHINGTON. 25 April (V.D.). Nadat Roosevelt en Masdonald reeds over een aantal pricinieele kwesties tot definitieve overeenstemming waren gekomen, kwamen Roosevelt en Macdonald reeds over een nadeesche Minister Bennett gisteren voor de eerste maal met zijn vieren bijeen tij dens het diner in het Witte Huis. Na een onderlinge bespreking hadden Rooseve.t en Herriot nog een afzonderlijk onderhoud, dat ongeveer een uur duurde, waarna laat in den avond de Fransche deskundigen werden uitgenoodigd aan de bespreking deel te nemen. Naar verluidt zou Roosevelt met Macdo nald een elastisch ontwapeningsvoorstel hebben uitgewerkt, dat ook voor Frank rijk aanvaardbaar is. Nadere bijzonderhe den hieromtrent ontbreken nog. Bij de En- gesch-Amerikaansche overeenkomsten schijnt men de kwestie der oorlogssohul- den en de ontwapeningskwesties nog open te hebben gelaten. De tusschen Roosevelt en Macdonald go- sloten overeeukomsthoudt de volgende pun ten in: 1. De Amerikaansohe dollar en het En- gelsche Pond zullen op een natuurlijke ba sis ongeveer in de tegenwoordige verhou dingen gestabiliseerd worden. 2. De beide regeeringen verplichten zich geen manupulaties te ondernemen om door kunstmatige depreciatie de eene va luta tegen de andere uit te spelen. 3. Het wordt wensche.ijk beschouwd de prijzen op de wereldmarkt door opheffing van de tolmuren en met behulp van een gecontroleerde wereldinflatie te doen stij gen. 4. De kwestie het gebruiken van zil ver als valuta-basis, de kwesties der han- de.sverdragen en der oorlogsschulden zul len bij latere onderhandelingen geregeld worden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Lena Elisabeth <L van W. de Jong en J. Mark Jan Rudolf z. van J. H. v. Keulen en M. Eichen- auwer Anna d. van D. Dijkstra en A. Dubbeldam Arie z. van A. de Graaff en A. Kluit Maria Cornelia d. van O. v. d. Star en M. Broekhof Lamber- fcha Jannetje d. van D. Opgelder en L. Lettboer Adriana Helena d. van M. v. Tol en Q. Elstgeest Martina Maria Theresia d. van J. A. Akerboom en M. Voortman Hendrik Willem z. van W. O. Feitkamp en N. J. Smit Jannetje d. van M. van 't Zelfde en J. E. v. Biezen Gehuwd: S. Faber jm. en N. Bur ger jd. H. M. van Wel jm. en G. C. Stern jd. Overleden: S. J. Heemskerk m. 34 j. L. Vreeken—Hogendoorn vr. 31 j H. G. den Elzen dr. 3 j. J. C. E. W. Ort ongeh. vr. 79 j. H. Nieuwen- burgSlijkhuis vr. 39 j. A. v. d. Zwet z. 4 uur. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Trianon: DE ACHTERSTALLIGE SALARISSEN DEA ONDERWIJZERS TE CHICAGO. De onderwijzers komen in verzet. CHICAGO, 25 Aprilê (V.D.). Vijf dui zend onderwijzers in dienst van de stad Chicago, die sedert gcruimen tijd geen sa laris meer hebben ontvangen, zijn gisteren in verzet gekomen en trokken naar drie groote banken, die om moeilijkheden te voorkomen hun deuren tijdelijk sloten. De onderwijzers trokken daarop naar het ge meentelijk departement van financiën, waar generaal Charles G. Dawes, aller minst op deze demonstratie gesteld bleek en de demonstranten op onvriendelijke wijze „naar de hel" wenschte. De onder wijzers trokken zich hiervan echter wei nig aan en eischten dat de banken een voorschot van 29 miilioen dollar zouden geven o mde achterstallige salarissen aan de onderwijzers van Chicago te betalen. Zij drongen het gebouw binnen, stormden door de gangen, klommen over hekkeu en door loketten en keerden papiermanden onderstboven, met de bedreiging dit eiken dag te zullen doen totdat de salarissen betaald waren. Toen Dawes probeerde de onderwijzers toe te spreken werd hij met gejoel wegge hoond. Iü het algemeen vatten de demon stranten de zaak nogal gemoedelijk op, zoodat het nergens tot ernstige botsingen kwam. DR. SCHACHT NAAR WASHINGTON. BERLIJN, 25 April. (V.D.). Van be voegde zijde wordt medegedeeld, dat de president van de rijksbank dr. Schacht, naar aanleiding van een uitnoodiging van de Amerikaansohe regeering Duitschland te Washington zal vertegenwordigen. Dr. Schacht zal 5 Mei a.s. met de „Deutsch- land" te New York aankomen en slechts door enkele heeren worden vergezeld, MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 25 April. Kaas. Aan gevoerd 208 partijen Goudsche kaas, waar onder 205 met rijksmerk, totaal 1058 stuks wegende 766.35«kg.. Prijs met rijksmerk le soort 2225, 2e soort 1821. Handel flauw. ROTTERDAM, 25 April. Vee. Aange voerd: 211 paarden, 2 veulens, 1803 magere runderen, 864 vette runderen, 242 vette kalveren, 1463 nuchtere kalveren, 231 gras- kalveren, 259 schapen of lammeren. 8 var kens en overloopers, 29 biggen 11 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 15^ 17.5, 2225 en 27.530 cent, ossen 1517, 2022 en 2426 cent. stieren 1315. 17 18 en 2022.5 cent, vette kalveren 27.5 35, 4045 en 50—55 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 105225, stieren 50—260, graskalveren f 2000, werkpaarden 100190. slachtoaarden 90—190, hitten 35—80, nuchtere fok- kalveren 510, nuchtere slachtkalveren 21, kalfkoeien 115245, pinken 40 75, vaarzen 70115, bitrtren 5—10, biggen per week 4075 cent. Overzicht: Vette koeien en ossen ruim aangevoerd: de handel redelijk, priizen stationnair; een enkel best s^oelingbeest een cent bo ven noteering. Stieren met grooten aan voer. tame'iikcn handel; prijzen Ie en 2e soort iets hooger, die v8n 3e soort gelijk. Aanvoer vette kalveren flink, kalme han del; de prijzen van 12 en 3e soort gelijk, die van 2e soort iets lager; een enkel nri- ma exemplaar ging 2.5 cent boven notee ring. Op de magere markt was de aan voer zeer ruim. de handel tamelijk, de zelfde prijzen bedoncen. Jong vee met grooten aanvoer, handel niet vlug, de zelfde prijzen toch nog bedoneen. Nuchte re fok- en slachtkalveren eveneens met grooten aanvoer, handel lui de prijzen bleven aanvankelijk stationnair, afloopen- de markt. De aanvoer van graskalveren ook groot, de handel lui, dezelfde prijzen moei'ijk te bedingen. Werkpaarden enz. waren flink aangeveerd, handel, lui. de prijzen bleven vrijwel stationnair. Biggen kleine aanvoer, handel sleepend. dezelf de prijzen bedongen. De aanvoer van schapen niet groot, handel wat stroef, dezelfde prijzen met moeite bedongen. VEUR, 25 April. Groentenveiling. Eng. komkommeis lo soort 1215, 2e soort 8—11, 3e soort 3—7, Gele komkommers 1418, 2e soort 10—14, 3e soort 39 kropsla 1.402.70, 2e soort 0.501.20, stoofsla 1.003.50, tomaten (mid.) 30 —34, gr. ronden 31—35, 2e soort 29 33, 3e soort 3032, bloemkool 10—18, 2e sooit 510, andijvie 1.505.60, spi nazie 3.008.50, postelein 17.0020.53. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN 25 April 1933 j L.K. Heden. I Industrie: AIk Kunstz Unit' 28l/4 387a Herkels Patent 168/4 17 Calvó Delft crt.v. A 50 50 Kucüeniu Aecuubi l«/« Ned Ford U 7«/4 119 Philips Hem. Bezit 1257s 123 Uni Lever 881/4 88 Petroleum: Kon Olie 156 1521/a Perlak 811/e Rubber: A dam Rubber 665/s 67i/a Ueli Bat Rubber 271/a V|co 31 207# Serhadjadl Scheepvaart: Oude VHHPI sy3 Ned. ScheepvUnie 538/8 581/3 1 lude Buut 118/4 Mijnbouw: 111/4 Boeion Alu Exploratie Mi 117l/j Suiker: H V A dam 1901/4 1871/j VorsiuulModen 44 Java Cultuur 129 128 N 1 SU. 841/4 Tabak: Ueh Mij. 1181/4 119 Sen em hub 124 Üelt Hat Tabak 12«»/b 1261/s Oostkust 167S Amerik. Fondsen: Am Smelting 258/4 Anaconda lu/s 10'/, Aa» Ga» Se Elect? J'Vs Br-thlehero Steel 21ft/8 20»/4 Ciliee Service 2''Yi6 2®/| tknitral Public. 7i6 ConttnHiital Oi) ?lfi/l6 7~VlS Geo Aviation 4V* 47M lot Nickel 12»/, Kennecuti Copper 13%} 13»/i Milwaukee U/M Id Pret 128/s Keeepor' Tin Plat' 62 North American 20l/n Nevada eWic 0»/8 Shell Union £>V8 57M Coiled St l.eathei 4*l< &-7S t'nion Pacifio 69 Wahasb 2Via 17m Tidewater Aas Oil 47s 4'/, Coitcd St Stee' 39 WISSEIyNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.07V2 Londen 8.65 New York 2.233/g Parijs 0 79'/4 Brussel 34 76 Zwitserland 48.051/2 Milaan 12.921/2 Madrid 21 35 Oslo 44 00 Kopenhagen'38 65 Stockholm 44.75 Weenen Praag 7.391 Boedapest Prolongatie 1 pet. b»b Nu een» een rebu». Heel oemakkelljk. OP: PASS: EN r OPPASSEN. Denkt U daar aan schier AÜK het stuur van sutc. S8 motor ol tiet»?

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3