DINSDAG 25 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. j TELEGRAFISCH WEERBERICHT tiaar waarnemingen verricht in den morgen van 25 April 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 769.7 te Karlstad. Laagste barometerst.: 749.1 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 26 April: - Meest matige Zuid- Oostelijke tot Zuid westelijke wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, waa'.rchijnlijk eeni- ge regen, weinig verandering in tem peratuur. Sleohts heel langzaam dringt de depres sie-invloed naar onze omgeving door, uit gezonderd in het uiterste Oosten van ons land is overal de lucht betroken, terwijl bet lichtschip Nordhinder herhaaldelijk regen meldt. Over de Britsche Eilanden bracht de depressie matige regen eveneens in Noord-Frankrijk; Calshot en Brest tap ten 7 m.m. af. Over de Golf van Biscaye heeft zich een secundaire gevormd, aan welker Zuidzijde een flinke druksopzct valt waar te nemen. Waarschijnlijk zal deze secundaire voor het weer ten onzent van belang worden en bij haar verplaat sing Noordwaarts in ons land eenigen regen brengen. Vooral over Zuid-Scandi- navië heeft zich de hooge druk versterkt. Ook thans stijgt daar de barometer, doch achter de Noord-Oostwaarts aftrekkende depressie in het Noorden aan. Over IJs land en Noord-Scandinavië is de tempe ratuur gedaald, in bijna het geheele ver dere gebied is zij gestegen. LUCHTTEMPERATUUR. Tempera t"ur des middags te Half drie 16.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JU: Van Dinsdagnamiddag 7.44 uur tot Woensdagmorgen 4.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 26 April v.m. 3.29 uur en nam. 3.41 uur. leen rijst de vraag, of hij deze uitingen, die alle dateeren van vóór zya boAeermg tot de Moederkerk, daarna niet heeft weer sproken. Even kort ais categorisch kan daarop geantwoord worden: neen. Vondel heeft zichzelf daarin niet ver- loocüeud, omdat in de herdrukken geen woord veranderd is. Dat er geen nieuwe ge dichten meer kwamen vond zijn oorzaak in de veranderde omstandigheden na den vrede van Munster. Bovendien blijkt Vondel's onveranderde houding ten opzichte van Willem de Zwij ger uit zijn onveranderde houding ten op zichte van den gewetensdwang. Daaruij wijst spr. erop, dab de Inquisitie gelukkig voorbij is, voor zijn toehoorders, maar ook voor spr. zelf Dat Vondel krachtens zijn Katholicisme zich niet heeft moeten verloochenen, zai ieder kunnen weten uit de leer omtrent den opstand. Al blijft iedere opstand tegen het wettig gezag misdadig, dan wil dit nog niet zeggen, dat men een nieuw geschapen toestand, ook al is hij ontstaan uit op stand, niet mag erkennen. Vondel heeft dat m zijn gedichten doen uitkomen. Hij heeft dan ook Prins Wij- lem's daden nergens veroordeeld of becri- tiseerd. Spr. besluit dan met een eerlijk en dank baar woord van onze eendrachtige hulde aan Prins Willem de Zwijger. DANKWOORD. De burgemeester sprak hierna een kort woord van dank tot devenen die aan dezen avond hadden medegewerkt. In de allereerste plaats aan het comité daf deze avond hppft georwiniseerd. Het is goed, dat Prins Willem van Oran- j-e dit jaar wordt herdacht. Spr. betoogt dan, dat een herdenking 50 jaar geleden niet zoo eenstemmig had kunnen plaats hebben als thans het geval is. Drie eminente sprekers hebben dezen na- tionalen beid ons cetoond en daarvoor komt hun welverdiende lof toe. Dank brengt spr. ook aan het koor, aan den solist en aan mevr. Koote-Gerrese. Na het slotwoord van den heer P. C. La brijn. die de diverse medewerkenden ter herinnering de gedenkpenning van Willem de Zwiiger overhandigde, werd gemeen schappelijk het Wilhelmus gezongen. MUZIEK EN VOORDRACHT. Ter afwisseling der verschillende spre kers kwam daar feestelijk de «temming ver hoogend. een fraaie k cappella-uitvoering. een voortreffelijke woord vertolking, een liedervoordracht. Richard Bopr «-erkte met zijn keurbende het koor der Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst me de op dezen glorieuzen April-avond. Plech tig rijzen de tonen van het Wilhelmus, ons scboone volkslied, omhoog. Wij brengen lof voor de toewijding waarmede het Leid- sche afdeelingskoor zijn taak heeft opge vat en wie het nog niet wisten hebben de zen avond kunnen hooren en kunnen aan voelen hoe mooi onze oud-Hollandsche lie deren zijn. 't Wm een waar feestgenot te luisteren naar de liederen uit Valerius Ge- denck-Clanck, de oude wijzen door Flori- mont van Duyse getoonzet of door Loman bewerkt. Het ensemble heeft eenheid, zong zijn forti raak geaccentueerd, de décres- cendo's vast en rustig, het pianissimo zan gerig en zoet klinkend. Te ver zou het voe ren in details te treden. De beide eerste koren sloegen onmiddellijk in en het enthousiasme steeg al maar hooger tijdens de koorliederen die mooi van klank en voordracht waren. De beide solisten op dezen avond had den niet minden bijval. Mevrouw Francien Koo+e-Gerrese droeg een vijftal liedeken? en gedicht-en voor en wii mo?en haar niet onze waardeering onthouden voor haar voordracht, nobel van karakter, wel diep maar nog niet altiid fel genoeg doorleefd: wel mooi van relief met haar sobere gra- tieuse geba.ren. maar niet altijd smreestïef krachtig genoeg in de groote ruimte. Wel raak met nolorisrische accentuatie door goede woordplastiek en sensitief bewogen, rijk aan warmte en fanta-sie. Nog één sprong, iets meer klank, iets meer verve en li benf in 't beloofde land der zeggings kracht. Haar ziel was overal en alt;;d im perialistisch werkend genoeg, zoodat zij een uitbundig succes oogstte. Last not least noemen wij onzen stadge noot Hannema, en men had moeiliik een beter keuze kunnen doen. Hii heeft een svmpatbiek mooi geluid, deze barytonalc tenor. Hii wirt met zün mooie stem. muzi kaal doorlepfde voordracht en goed be- beersehte adem en zangtechniek grooten indruk te maken. F-°n dankbaar aonlaus voor hem en den artisfcieken accompogn"teur Riohard Boer. was een ververdiend loon. Het koor besloot met ..Merck toch hoe 8terck", paraat, beschaafd en fraai van klank gezongen en toen nogmaals een strofe van het Wilhelmus omklonk, steeg het enthousiasme ten ton. Een eeresalunt aan den muzikalen leider. ,.Twee verzen" van het Wilhelmus wer den door .alle aanwezigen onder leiding van dirigent Boer uit volle borst gezongen als grootsch besluit van deze Willem van Oranje-herdenking. J* GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad komt op Vrijdag 28 April 1933, des namiddags te twee uur, m openbare vergadering bijeen in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steensehuur No. 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemd raadslid, den heer H. van Weizen. 2o. Benoeming van een onderwijzeres aan do opleidingsschool voor U.L.O. aan den Maresingel A. 3o. Voorstel tot het verlengen van de tijdelijke opdracht aan den heer drs. W. G. A. Frans tot het geven van onderwijs in het Nederlandsch aan het Gymnasium. 4o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van verschillende strookje grond. 5o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strook grond, deel uitmakende van de perceelen kad. bekend gemeente Lei den, Sectie M Nis 4S67, 796, 993 en 991, gelegn in den Rodenburgerpolder. Go. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling van een tweo- tal strookies grond, resp. gelegen aan de van den Brandelerkade en aan de Roden- burgerstraat, met de N.V. „Almavon" te Rotterdam. 7o. Voorstel inzake overdracht aan de provincie Zuid-Holland van een gedeelte weg nabij de Piet Gijzenbrug onder de gemeente Noordwiikerbout, kad. bekend Sectie C. No. 571 (eed.). 8o. Voorstel tot het aankoopen van een gedeelte van het perceel Sectio K. No. 1451, gelegen aan den Maresingel, hoek Haarlemmerweg. 9o. Voorstel tot aankoon .van eon ge deelte voortuin aan den Zijlsingel, kad. bekend eemeente Leiden Sectie K. No. 6S6 (ged.) lOo. Voorstel in zake aankoop van een perceel bouwterein aan de P. J. Blok- straat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M, No. 37S4 (ged.) Ho. Voorstel tot verkoop aan de ge meente Oegstgeest van een strook grond, kad. bekend gemeente Oegstgeest, Sectie B No. 10-27 (ged.). l°o. Voorstel tot wijziging van verschil lende nosten der gemeentebegrooting voor 103-2. 13o. Voorstel in zake het kosteloos in cebruik geven van eenige zalen van de Stadscehoorz-aal aan bet Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix". 14o. Voorstel in zake de vaststelling van een verordening regele-de de heffing van schoolgeld op de openbare bewaar scholen. 15o. Voorstel inzake den bouw en de inrichting van een recreariegpbnuw met rijwielbereplaats c.a, op het terrein van het gesticht ..Endegeest". 16o. Voorstel in zake de classificatie der gemeente voor de heffing der ge meentefondsbelasting en in zake de hef- fine van opcenten op de hoofdsom dier belasting. 17o. Praeadvies op het adres van de Afdeeline Leiden van de Onafhankelijke Socialistische Partii inzake wijziging van de tarieven voor de levering van gas en electric? teifc. 15o. Praeadvies op het adres van de Buurtbuurdersvereeniging „De Kooi" in zake de afschaffing van de huur voor bin nenleidingen. 19o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelde*1 voor het inrichten van de per ceelen weiland in den Stadspolder Sectie N No. 173 ged. en No. 174 tot voetbalvel den bij wijze van werkverschaffing. 20o. Voorstel in zako beschikbaarstel ling van gelden aan het Leidsch Crisisco mité ten behoeve van het geven van ont wikkelingscursussen over 1933 aan werk- loozen. 21o. Beantwoording van de interpellatie an den heer van Stralen in zake de stop zetting van de verstrekking van brand stoffen aan de werkloozen. Grondaankoop. Door den heer 0. Boekee is aan de ge meente te koop aangeboden een terrein met de daarbij behoorende halve sloot, gelegen aan de P. J. Blokstraat. Na gepleegd overleg is de heer Boekee bereid bevonden den vorenbedoelden grond, ter oppervlakte van 3595 M2, te gen den prijs van 5.50 per M2. te ver- koopen en de halve sloot om niet af te staan, onder voorwaarde dat de gemeente zorg draagt voor de afscheiding van het te verkoopen terrein van den aan hem ver- blijvenden grond door middel van een hek van zwaar gaas ter hoogte van 1 80 Meter, en dat in den verkoop niet begrepen is het op het terrein aanwezige, verplaats bare bloembollenhuis. B. en W. stellen den raad voor. op deze voorwaarden tot aankoop over te gaan. Sportveld voor werkloozen. Bij missive van 17 October j.l. deelde het Leidsch Crisis-Comité (Subcommissie Ont wikkeling en Ontspanning) aan B. en W. mede, dat het de zoo nuttige sportoefe- nincren van jeugdige werkloozen, met name de beoefening van het voetbalspel, bij ge brek aan terreinen had moeten stopzetten. Het verzocht daarbij, of de gemeente niet een veld ter beschikking kon stellen, dat zoo noodig door werkloozen eerst in orde kon wordën gebracht. Naar de meening van den directeur van Gemeentewerken zou een gedeelte van de vroeger aan A. J. Rodenburg verhuuvde perceelen weiland in den Stadsooider, voor dit doel kunnen worden gébruikt. Daarop zouden een viertal terreinen kun nen worden ingericht, waarvan dan eén ter beschikking ware te stellen van het voor noemd Comité, en ide drie andere zouden kunnen worden verhuurd. Blijkens de raming zullen de kosten on geveer 1500.— bedragen, waarvan 1000.voor arbeidsloon. Werkloozen ontwikkeling. B. en W. ontvingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken een circulaire, waarbij hij zich bereid verklaarde bet ont wikkelingswerk voor werkloozen van Rijkswege eeldelijk te steunen. De hier voor door Rijk en Gemeente tezamen ter beschikking te stellen bedragen wenschte hij voor het jaar 1933 te zien vastgesteld op 'een bedrag van ten hoogste 3.50 per werklooze* hetgeen, berekend naar een aantal van gemiddeld 3366 werkloozen eer het 2de halfjaar 1932, neerkomt op een totaal bedrag van 11.781.— over 1933. Verwacht mag worden, dat het Rijk in overeenstemming met hetgeen in de overige werkloosheidsvoorzieningen wordt bijgedragen, de helft van deze kosten voor zijn rekening zal nemen. B. en W. geven den raad thans in over weging voor 1933 genoemd bedrag van 11.781.— op de begrooting uit te trek ken, als subsidie aan het Leidsch Crisis- Comité, welks afdeeling „Ontwikkeling en Ontspanningzich met het geven van cur sussen belast. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. De feestavond, welke door de Propa- ganda-commissïe der L-R-B. ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan was geor ganiseerd. vorvd Zaterdagavond in de zaal „Zomerlust" plaats. BH verhindering van den voorzitter ogende de vice-voorzitter de heer F. v d. Mark Sr., dezen avond. Spreker verwel komde de aanwezigen op hartelüke w'nze en behandelde voorts in het kort het doel der Brigade en wat er sinds de op richting is tot stand gebracht, waarbij hij de opriobtinc der E. H. B. O. uit de L. R. B. in herinnering bracht, welke onder de eminente leiding van dr. Renaud in zoo korten tüd tot een krachtige organisatie iiitgroe*de Sprekende over het materia-**! der Brisade moe?t hij zeer tot zijn spijt de medewerking der aanweziven inroe pen, daar de jeugd en zelfs ook volwasse ren meenen niets nuttigers te kunnen doen dan de reddinvslruen en -haken, welke door de, L. R B. langs vaarten en singels zijn geplaatst, zoo spoedig moge lijk te vernietigen, waartegen, naar hij hoont, de meer wel denken den onder de Le'dscbe inwoners zich met meer kracht zullen verzetten. Voorts bracht soreker dank aan de Propaganda-commissie, door wier werk deze avond is tot stand gekomen en een speciaal woord van dank aan mevr. Zin del, die ook hierin weer een eroot werk zaam aandeel heeft gehad, welke dank hij meende bet beste te kunnen overbrengen door haar namens de L. R. B. een bloe menmand aan te bieden. Met de opwek- kintr om als lid der L.R.B. toe te treden, besloot hij zim rede en gaf het woord aan mej. Kosto, die met een alleraardigste declamatie, betrekkin? hpbbende op de LRB. den avond inleidde. The Roto Color Players zoreden er ver volgens voor door hun vroolüke muziek de stemminc er in te brenzen. hierin trouw terzüde ep«taan door den humorist Spaanderman. Met het door hem zelf vervaardivde liedje „Zwemmen" oovstte hii wel het meeste succes. Na de beëindi- ginz van dit eevarieerde programma werd de avond b^slofen met een geani meerd bal onder leiding van den beer Caste'eün. waarvoor de belangstelling tot het einde toe behouden bleef. H. K. W. Alle leden van de H. K. W. worden verzocht hedenavond om 8 uur aanwezig te zijn op de Kaasmarkt, om mee te gaan met den verkiezingspropaganda-optocht. Het jubileum van den President der St. Vlncentius-conferentie. Men verzoekt ons de H.H. Vinoentia- nen hier ter stede te herinneren aan de H. Mis ter intentie van hun President in de Mon-Père op Donderdag den 27en te 8.15 uur. Debatingclub Dr. Nolens. De sterke groei der handelsreizigers organisatie afd. Leiden „St. Pancratius", vooral in het afgeloopen jaar 1932, de aangename toon die heerscht op vrijwel alle vergaderingen zijn het beste bewijs, dat de leiding van deze organisatie in goede handen zit. Dat het bestuur al het mogelijke doet om de belangen der leden zoowel in geestelijk als stoffelijk opzicht te behar tigen is voor dengene, die maar eenigs- zins met deze afd. in contact komt, geen onbekendheid. Het beste bewijs is nu weer gegeven, door het feit, dat op voorstel van dat bestuur is opgericht de Debatingclub Dr. Nolens, uitsluitend voor leden dezer afd., waarvan de oprichtingsvergadering vorige week heeft plaats gehad. De be doeling is om haar leden die uit den aard van hun beroep met veel personen in relaties komen, zoo slagvaardig moge lijk te maken. De weleerw. heer kap. Dorbeck was zooals altijd onmiddellijk bereid om zijn volle medewerking te verleenen. Bij acclamatie werd als voorzitter ge- kozen de heer N. Reirevoort. Het secre tariaat is in handen van den heer Bierlage. Sigismur^o Pran»no voor de Esoerantisten. Voor een talrijk, gehoor heeft gister avond in de Kweekschool voor 7eevaart de Roemeensche advocaat Sirismimdo Pragano een voordracht gehouden over Roemenië. Aan de hand van verschillen de typische Hntaernolasties deelde de snreker talrijke biizouderher1en mede over het leven en de gewoonten van het Roemeensche volk. Merkwp^rd'g zün de gedenkteekenen in versoTüPende deelen van het land ongericht, die de Latüu- sehe afkomst vu het v«l.v kennpMik de- monstreeren, n.l. op hooge zuilen de wolvin d'"e voor zoovele eeuwen, volgers de legende, aan Romulus en Remus. de stichters van het oude Pome voedsel verstrekte. Ook de versch'Pende soorten van be'ehuizen trokken zeer de aan dacht. grnoicpj, i*ri «teden. e^nvourlie, maar verschillend van bouw on het nlat- telsnd. De boeren zelve bouwden deze. zonder achitect. en vandaar de eewel- d»ge verscheidenheid van torens, in één opzicht, hun ge-weldis-e puntigheid, slechts geliik Ook hier een terrein voor telrHVe legenden, waarvan de STe^e*" verschm ier de vonrbee'den mededeelden. De, rede in het Esperanto gehouden, werd terstond het Nederlandsch vertaald, zoodat ook verschillende niet-Esperan- tis+en haar konden beluisteren. Na de pauze werden verschillede Roemeensche volksliederen door middel van gramofoonnlaten ten gehoore ge bracht. Eeo woord van dank in dit ver band aan de Fa. H. G. van Lnvken, wel ke een plectrische gramofoon met pick up ter b°«chikking van de vereeniging gesteld had. De T.eidsche Es'oerantisten-vereeniein'r „Paoen" van wie de avond uitvin e he°ft goed werk ged-an door Si^'smimdo Pra gano, een onmiddelliik m^dewe^er van Andreo Oeh. uit te noodigen. Naast de verscheidde bHeenkc-msten voor de le den welke in dp ».f ere1 nonen we°V wer den georganiseerd is de^e avond, on danks het feit dat de datum niet gun stig gekozen was. buitengewoon ge- sise°d. Meer dan 1Oo nersonen. w,o. ver schillende van de zustervereenigingen waren aanwezig. De Wethouders van Onderwi's, van fi nanciën en Ped-üven en voor So"'aie Za ken zün verhinderd morgen spreekuur te houden. Maandag 1 Mei a.s. het 12t4 jaar ge leden d°t de heer J. Boovers ais koster der St. Petruskerk in functie trad. Den 7den M°i i« het 12jaar gebeden, dat de heer M. Pieters werd aangesteld als suisse in de St. Petruskerk. Bij het te Amsterdam gehouden exa men ter verkrijging van het diploma voor adspirant-inspecteur van politie is geslaagd de heer J. P. van Blarkom, al hier. HET UITZICHT IS BEPERKT Op hooge bruggen Is SCHERP RECHTS HOUDEN het wachtwoord I U kunt Immers niet zien, oi van de NÜr andere zijde verkeer nadert! Gemeentelijke Aankondigingen een zichtbare wijze hen of van hum lijst- de twee acht venbedoeld, verme UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN, DIE IN DIENST BETREKKING ZIJN. De Burgemeester van Leiden herinnert personen bij wie, en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen waarbij, personen die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn: dat zij, volgens art. 55 der Kieswet, ver plicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrij stelling is verleend, dat ieder vafi dezen, die bevoegd is tot een te houden stem ming mede te werken, gedurende ten min ste twee achtereenvolgende uren, tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fa brieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het /arbeidslokaal eiï, zoo er meerdere arbeidslokalen zijpen het grootste of we! in meer dan één arbeids lokaal, gedurende kwee werkdagen vóór, en op den tet stemining bepaalden tijd op is opgehangép een door entwege onderteekenie sreenvolgende uren. bo- dende. voor ,elk\ afzon derlijk of groepsge vijze of voor alle^i geza menlijk; dat, volgens art, 151 der Kieswet, over treding van bovtenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste veertien dapei^ of geldboete van ten hoocste vijf en zeventig'gulden. De algemeene maatregel van bestuur, bovengenoemd, is gegeven bij Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) en luidt als volgt: Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 57 (thans 54) der Kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzondere in stellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde per sonen. welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tus schen de in vermeld artikel genoemde tijd stippen-niet gedurende twee achtereenvol gende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voor gaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde per sonen, alsmede aan personen en bestuur ders van bijzondere instellingen en onder nemingen ten aanzien van bij hen in dienst betrekking zijnde ziekenverplegers. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SAN DE BAKHUYZEN. Leiden, 20 April 1933. STEMMING. De Burgemeester van Lcide.» brengt tax openbare kennis, dat op Woensdag, 26 April 1933, van des morgens acht uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de miming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72. tweede lid, dor kieswet, dat ieder, die volgens de kie zerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoetenine^van zijn kiesrecht m^et ■>--.** stembu reau van het .voor Bern op <le laezerslijst ar- r' n- stamdislrictj De kiezer, die aaa deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van eene geldi ge reden van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoogste drie gul den. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee Jaren zijn verloo- pen sedert eene vroegere veroordee'ing van den schuldiee wegens gelijke overtre ding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste tien gulden op gelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op: Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht. luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Artikel 150a der kieswet, luidende: Hij die bii eene ve Ha-in als ♦*eir-cM'"r,de stemt voor een persoon, wetende, dat de^e overleden is, wordt gestraft met hèchtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Leiden, 20 April 1933. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHU1JZEN VERKIEZING TWEEDE KAMER. De Voorzitter van het hoofdstembureau in kieskring VII (Leiden) maakt bekend, dat in een openbare zitting, te houden op Vrijdag 28 Apfil é.sl des voormiddags te 10 uur. in het Gemeentehuis (Rapenburg 12), zal worden' vastgesteld de uitkomsten van de op 26 April lp33 gehouden stem ming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in dien kieskring. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 25 April 1933. AGENDA LEIDEN. De avend-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 April a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, Tel. 523.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2