BLUE BAND DeffacfkSiaotfe gf MA/NDAG 24 APRIL 1933 DE LFIOSCHE cptlRANT DrPDE BI.AD PAG. 9 GEMENGDE BERÜCHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Een zwaar-, twee lichtgewonden. Zaterdagavond zijn op den Hengelosche- straatweg te Lonneker drie personen het slachtoffer geworden van e-en auto-onge:uk Om ongeveer zes uur kwam de heer Boll uit Oldenzaal met zijn auto in vol e vaart uit de richting Hengelo. Op een gegeven oogenblik raakte de bestuurdei zijn macht over het stuur kwijt, doordat hij vermoe delijk voor een motor, die uil de tegenover gesteld richting kwam. moest uitwijken, en botste tegen een boom. De auto werd ge heel vernield. In zorgwekkenden toestand werd een der inzittenden, de heer B. uit A melo. opeenomen en naar he> ziekenhuis te Enschedé vervcerd. alwaar hij gister avond nog niet tot bewustzijn was geko men. De beide anderen konden, na verbon den- te zijn naar huis vervoerd worden. Als tragische bijzonderheid kunnen wij nog melden, dat de heer B. uit Almelo op een autobus voor Enschede stond te wach ten. toen de heel Boll met zijn auto pas seerde en hem in zijn wagen meenam „De Crt." Een zwaar gewonde. Te Wijehen is gistermorgen een luxe auto tegen een boom gereden. In de wagen bevonden zich enkele studenten uit Wage- ningen. De chauffeur ook een student uit Wageningen is met een schedelbreuk naar het Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. AUTO OP KRUISING DOOR TRAM GEGREPEN. Bestuurder licht gewond. Op de tramkruising bij Bentve d is. naa. „de Crt." meldt, Zaterdagavond omstreeks elf uur een auto gegrepen door een uit de richting Aerdenhout komende tram van de N.Z.H.T. De bestuurder, de heer A. Tops. wonende Mercatorplein te Amsterdam, is als door een wonder aan den dood ont snapt. Hij kwam uit de Zandvoortschelaan aan gereden en heeft, naar hij later mededeel de. het automatische licht- er. kloksignaal op den overweg gezien noch gehoord. Toen zijn auto zich nog met de achterwielen op de rails bevond, werd hij geraakt door een motorwagen van den tramtrein, die om 10.10 uur uit Amsterdam vertrekt en om 11 uur aan de halte Bentveid stopt. Aan deze laatste omstandigheid dankt de be stuurder zijn leven, want de overweg is dicht bij de halte, zoodat de sne heid van de tram nog betxekke'ijk gering was, toen de botsing geschiedde. De wagenbestuurder, die door krachtig remmen een ongeluk trachtte te voor komen. slaagde daarin niet. Hot gevolg was, dat de auto een slag omdraaide en aan de achterzijde geheel werd openge reten. Gelukkig was de heer Tops als bestuur der de eenige inzittende. Dr. Barte.s en dr. Gerke verleenden de eerste hulp, waar bij bleek, dat de heer T. een rib had ge broken. Na in een café wat op zijn verhaal gebracht te zijn, kon hij, dank zij de hulp van de tramdirectie, per auto naar Amster dam worden vervoerd. De heer Van Geuns van de N.Z.H.T.M. was zelf met een materiaalwagen ter plaat se om de trambaan zoo spoedig mogelijk weer vrij te maken. De brokstukken van den auto lagen overal verspreid. IS VOOR VISCH.'T ALLERFIJNST. WAT Uit de getuigenverklaringen is inmiddels komen vast te staan, dat het kloksignaal, dat automatisch het naderen van de tram meldt, heeft gewerkt. Het is echter niet de eerste keer, dat automobilisten verkla ren het in een gesloten auto niet te kunnen hooren. Ook het roode licht schijnt niet zeer duide ijk te zijn, hetgeen misschien de verklaring is van de reeks ongevallen, die in den loop der jaren op dezen overweg zijn gebeurd. FIETSER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft op den rijksstraatweg tuaschen Lexmond en Meerkerk een doodelijk verkeersongeval plaats gehad. Toen de loswerkman A. do Keizer omstreeks dien tijd met zijn rijwiel den straatweg wilde oversteken, werd hij door een auto gegrepen en op slag gedood. De man was op weg naar den Dolder. al waar zijn zoon in het Krankzinnigenge sticht verpleegd wordt. Nader vernemen wij nog, dat de auto bestuurd werd door J. C. de R. uit Utrecht. De auto en het lijk zijn door de poli lip in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. AUTO TE WATER GEREDEN. Een inzittende gewond. Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf is tusschen Adorp en Sauwerd een luxe auto met twee personen te water gereden. De bestuurder vloog door de voorruit en werd ernstig gewond uit het water ge haald en naar een ziekenhuis te Gronin gen vervoerd. De naast hem zittende jon gen wist zichzelf ongedeerd in veiligheid te stellen. Het ongeluk gebeurde, doordat een wielrijder plotseling den weg overstak en de automobilist wilde uitwijken. GROOTE BRAND TE HELMOND. Gistermorgen kwart voor vier ontdekte de nachtwaker van N.V. De Wit s deken industrie, welke ge egen is aan de Hoog- eindschestraat te Heimond en zich uit strekt tot aan den Kanaaldijk nabij sluis 8, brand in een grondstoffenmagazijn dat een bergruimte heeft van een paar duizend vierkante meter. Het gebouw, dat uit ijzer en steen is opgetrokken, stond door haar zeer brandbare inhoud spoedig in lichte laaie. Bij het arriveeren van de brandweer was het gebouw niet meer te redden. Men bepaa de zich tot het beschermen van een daarnaast gelegen magazijn en fabriek. De brandbare dakranden hadden vlam gevat. De brandweer wist met behulp van Magi- rusladder, het doorbreken van hot vuur langs dezen wég te vodrbomen. Door de solide constructie van de aangrenzende perceelen is hier nauwelijks brand- en slechts eenige waterschade ge eden. Een aangrenzende muur. welke voor 'n deel uit draadglas bestond, hield wonderwel tegen het vuur stand ofschoon de vuurgloed ont zettend was. De inhoud van het verbrande magazijn bestond uit grondstoffen voor de fabricage. De schade zal wel meer dan 100.000 be dragen. verzekering op beurspo'is en op Lloydpo'is dekt de schade. Do oorzaak van den brand is onbekend, het bedrijf onder vindt geen stagnatie. De Helmondsche brandweer was onder leiding van opperbrandmeester Konings met twee motorspuiten en de Magiruslad- der ter plaatse. CAFE-RESTAURANT UITGEBRAND. Gisternacht is het café-restaurant „Nieuwe Doe en", staande aan de Leeu- wenbrug te Sneek, geheel uitgebrand Eige naar van dit café is de heer H. Muurling. De oorzaak van den brand is waarschijn lijk te wijten aan kortsluiting. De water schade aan de naburige perceelen is zeer groot. Verzekering dekt de schade. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 25 April. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzonding. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Sextetconcert en Gramofoon platen. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 3.20 Solistenconcert. 5.00 Schlagermuziek. In de pauze: Cur sus. 7.10 Lezing. 7.45 Verkiezingsredevoeringen. 9.15 Vaz Dias. 9.20 Orkestconcert m.m.v. viool-solist. Gramofoonp. aten. Ca. 10.40—10.45 Vaz Dias. 11.15—12.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVR'O-uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Gerda Broekhuizen, piano Mej. C. Versteeg, zang en Egb. Veen, be- gel. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. L. Lotgering-Hillebrand. 2.30 Concert. 3.00 Naaicursus door Mevr. I. de Leeuw van Rees. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkooizang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Mevr. A. v. Dijk. 5.30 Jeugdhalfuurtje van den VPRO. 6.00 Gramofoonplaten 6.30 Verkiezingsredevoeringen. 7.30 Engelsehe les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouworkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg, m.m.v. Elly New, piano. Brahms-programma. 9.15 R-adiotooneel. „Rouge ou Noir'\ van Dr. V. Tornius Vert.: G. Czapp. Regie: Kommer Kleyn. 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Da /entry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.05—10.20 Lezing. 11.20 Gramofoonp aten. 12.20 Shepherd's Bush-paviljoen orkest o.l.v. H. Fryér. 1.20 Voor de scholen. 3.25 Lezing. 3.45 'K'. Tapponnier en zijn orkest. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.30 C. Franck's orgelmuziek door G, Weitz. 6.15 Italiaansohe conversatie. 6.45 Radiomilitair orkest o.l.v. B. W. OTJonnell, m m.v. J. Farrington, bas. 7.50 Lezing. 8.20 Berichten. §,45 Kamermuziek door A. Trianti, so praan en het Kutehersstrijkkwartet. 10.00 Voordracht. 10.05 11.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. R a d i o-P a r i s", 1724 M. 7 05 Gramofoonp.aten. 11.20 Concert door het Krettly-orkest. 6.40 Dito. 7.20 Cabaretprogramma. S.05 „Hamletspel van Shakespeare met muziek van Bigot. Oikest o.l.v. Bigot. 9.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Strijkorkest o.l>v. Andersen. 2.20 L. Preii's ensemble. 7.20 J. Skoygaard-herdenking. 8 55 Radiotooneei. 9.40 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.25 Dansmuziek uit „Nimb'. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 3.50 Concert. 6.20 Orkestconcert. 7.25 Weuigorkest o.l.v. Buschkntter nn. Rome, 441 M. 8.05 Concert m.m.v. orkest, sopranen en clavecimbel. Hierna vierde acte van „La Favorita", opera van Donizetti. Leiding: E. Santarelli. Brussel, 338 en M. 338 M.: 11.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 7.20 Vroolijke avond m.m.v. orkest en so listen. 503 M.11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5 30 Sonates voor viool en piano. 7.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps, m. m.v. vioolsolist. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpit. 9.00 Mandolinerecital. 9.15 Vervolg concert. 9.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 7.25 Volksliederen concert m.m.v. het Leipziger-symphonie-orkest, Marcel Witt- risch, tenor en Kathe Heidersbach, sopraan 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Concert door werkloozo mu sici uit Hannover o.l.v. O. Ebel von Soeen. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Dinsdag 25 April, (3e programma). 8.00—1.50 Langenberg. 1.502.20 Daventry. 2.204.20 Kalndborg. 4.20—6.20 Warshau. 0.20 afloop Langenberg. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdagavond omstreeks vijf uur brak brand uit in do kapitale boerderij, be woond door den heer D. Bosnia t© Wie- rum. Door de vonken van een kookpot geraakte een der bijgebouwen in brand. Spoedig sloegen de vlammen over op de groote Amerikaansche boerderij. Het vee kon met moeite worden gered, waarbij de heer Bosnia eenige brandwonden opliep. De gebouwen waren verzekerd. BOERENHOFSTEDE AFGEBRAND. Gisternacht is te Aam onder Eist de boerenhofstede, bewoond door den heer Holleman en eigendom der R. K. kerk, tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden gered. Eenige kippen kwamen in de vimmen om. De oorzaak is vermoede lijk een lek in de schoorsteen. Alles is ver zekerd. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Gisternacht is de onbezoldigd rijksveld wachter te Uden met behulp van mare chaussee en rijksambtenaren er in geslaagd een geheimo distilleerderij te ontdekken. De distillateur werd op heeterdaad be trapt. Enke.e toestellen cn 200 liter jenever zijn in beslag genomen. De distillateur is gearresteerd. VOETGANGER! ..Oogen en ooren altijd openl Niet ondoordacht maar over- loopen!' FEl '1' F'TON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelseh van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 11) Er ontspon zich een opgewekt dis cours tusschen den jongeman en het meisje, waarbij ze gewaar werd, dat hij zelf nwar weinig aan sport deed, omdat zijn liefhebberijen een meer intellectueelen kant uitgingen maar dat nam niet weg, dat hij toch veel van het buitenleven en van gezonde liohaamsbewe;ing in de open lucht hield. Hij vertelde het eon en ander van ziin studiën en zijn liefde voor zeld zame boeken, maar een dorre, duffe ka mergeleerde was hij heelemaal niet, daar was Anita gauw genoecr achter, en even min een slordigo. wereld-vreemde jonge man. zooals ze straks had gedacht. Het meisje van haar kant werd ook ver- troi'weli'ker onder den invloed van zijn sympathieke persoonlijkheid en sprak over haar leven en haar werk op „De Ol men." „Ik had een moeilijken tnd achter den ruv. toen ik hier kwam zei ze onenharti". „Maar meneer Dawson en juffrouw Pame la en de kinderen zim al'en zoo Hef en harteli'h dat ik het "moei heb. alsof ik een ander mensch. Er heerscht daar zoon hee lijk© atmosfeer van vrede en harmonie." „ïk ben blij, dat u zoo over mijn vrien den van „De Olmen" denkt", antwoordde Fanshaw met warmte. „Mijn neef en ik komen zoo gauw het ons mogelijk is, een bezoek op de villa brengen. Meneer Gould arriveert namelijk ook morgen, evenals ik wat eerder dan hij van plan was." Bij het noemen van Richard's naam trok er een schaduw over het mooie meisjes gezin pn dat ontging den jonker niet. „Mag u mijn neef niet lijden, juffrouw Baxter?" vroeg bij. „Hoe kan er sprake zijn van iemand niet moeen lijden, als men hem nooit ge zien heeft?" „Dat is volkomen juist. Maar dan hebt u waarschijnlijk iets over hem gehoord, iets. dat minder aangenaam is?" Anita sloeg een oogenblik de oogen neer en staarde peinzend naar don grond. Toen. onder suggestie, die ze niet bij machten was te verklaren, sprak ze vrij moedig uit, wat ze op het hart had. „Thomas Tollhurst houdt dolveel van Hose Carr. dat is de kwestie, begrijpt u „O, juist"._ Lionel Fanshaw's gezicht be trok. ,,.Ta,^ ik begrijp het volkomen. Ik dacht overigens, dat die dwaasheid eens en voor altijd voorbij wastenminste voor wat Gould betreft." „Integendeelmaar het is ten slotte mijn zaak niet enik weet zelf niet, hoe ik er toe gekomen ben, maar u hebt mij iets laten zeggen, dat ik eigenlijk lieve* niet uitgesproken zou hebben." „Met andere woorden, u voelt, dat u vrijuit met mij soreken kunt", concludeer de de jonker ri<*li?. „Wat dat meisje aan gaat cn Góuld's mogelijke plannen om met haar te trouwenhij brak abrupt af, want op dat oogenblik vloog de deur open en de tweelingen stoven als een wervelwind binnen. „We hoorden, dat u weer thuis was", schreeuwde Julius, terwijl hij naar Fans haw toeholde. „Juffrouw Tuckle zei het. Ze.... O!" Zijn oog viel op de windbuks, die hij dadelijk vol verrukking opnam. „Dat is voor jou, Julius. En voor Ju lia...." Fanshaw liet het dunne gouden kettinkje' met do blauwe stecnon voor haar oogen dansen. Ze staarde er met open mond naarToen kwam er ook een hijgend „Oen de jonker liet zijn cadeau om haar slank polsje glijden. „Dank u wel. dank u wel", stamelde ze van opwinding struikelend over haar woorden. Daarop kreeg de landheer op ieder wang een klappende zoen. „Meneer Fanshaw. u bent een reuze kerel verklaarde Julius met overtuiging. „En wat zegt u van onze nieuwe gouver nante?" voegde hij er in één adem bij. Anita bloosde hevig en de jongeman lachte. „Ik vind haar „reuze" om in jouw taal te spreken, Julius!" Hij gluurde met een schalkschen bilk naar Anita. „Julius, je mag niet persoonlijk wor den", bestrafte Anita kwasi-boos, terwijl ze opstond. „Dat is heel ongemanierd, dat weet je toch wel? Kom. we moeten naar huisDag, meneer Fanshaw." Ze stak hem de hand toe. hun oogen ontmoetten elkaar en ze namen afscheid, beide buitengewoon in hun schik over de onverwachte, weinitr vormelijke, maar daarom niet minder aangename kennis making. V. De tvee neven. Wat Anita's indruk van haar gesprek met Fanshaw ook mocht zijn, de jonge man wist van zijn kant maar al te goed, hoe het innerlijk met hem gesteld was. Vóór den eersten keer van zijn leven was hij werkelijk verliefd en dit gevoel had hem zoo snel en met zooveel kracht over rompeld, dat hij het niet had kunnen weerstaan. De meeste menschen beschou wen liefde-op-het-eerstc-gezicht als iets ongerijmds, .als een „bevlieging", als iets, dat niet au serieux moet worden genomen en dat geen stand houdt. Maar Fanshaw was ovcituigd, dat zijn liefdo voor juf frouw Baxter, hoe plotseling ook ontwaakt niet iets was, dat weer spoedig zou voor bijgaan, een vluchtig onder-de-bekoring zijn van een mooi en aantrekkelijk meisje. Dit was een groot, alles-op-den-achter- grond-dringend sentiment, eoa machtige aandrift: het beeld van deze zeldzame, donkere schoonheid, zoo geheel anders dan het type, waarmee hij tot nu toe in aanra king^ was gekomen, van die wonderlijk- gracieuze jonge vrouw met haar zachte, volle stem en haar vreemd-direct vortrou- wen in hem, stond gebrand in zijn geest en in zijn hart. En zijn gezond verstand, dat hem anders menschen en verhoudin gen zoo koel en nuchter deed bcoordeclen had den toestand te aanvaarden, zooals deze was. Overigens, hij wist, niets, absoluut niets van de gouvernante, van haar fami lie of van haar levensomstandigheden Maar ze kon goed en slecht zijn, edel of bekrompen, het deerde hem niet; het eenige. wat werkelijkheid voor hem was, was de mysterieuze macht van haar schoonhe'd, de tooverban. waarin haar lieflijkheid hem had geslagen. Toen Anita met de tweelingen was heenccaan, kreeg hij een gewaarw'ording, alsof do zon ver dwenen was en hij was zich bewust, dot er geen geluk voor hem was weggelegd, voordat hij haar weerzag. „Ik heb nog nooit een vrouw ontmoet, van wie een dergelijke verbijsterende invloed op mij uitging", peinsde hij, ter wijl hij met groote stappen do bibliotheek op cn neer liep. „Het lijkt warempel, of mijn verstand uitgeschakeld wordt, on een inwendige mystieke stem mij zegt, dat zij do vrouw is op wie ik, zonder het te weten, altijd gewacht heb. Juffrouw Pamela zal mij natuurlijk alles over haar kunnen vertellenover haar familie en haar verleden, over haar persoonlijkheid en haar opvattingen. Als ik dat eenmaal weet, kan ik tot een besluit komen voorloopig moet ik het verlangen, om haar in mijn armen te nemen, onderdruk ken." Dit nieuwe, ongekende gevoel stemde hem milder ton opzichte vnn zijn neef en diens gevoelens voor Rorp Carr. Tot nn too had do jonker niet veel van deze lief desgeschiedenis moeten hebben hi.i wilde dat Gould trouwde met een meisje van zijn eigen stand én kon niet begrijpen, hoe do jongeman het in zijn hoofd haalde zijn lcouzo te laten vallen op een eenvoudig dorpsmeisje, dat bovendien verre van sympathiek was. Maar nu was hij, door eigen ervaring geleerd, eensklaps geneigd een dergelijke oogenschijnlhke ongerijrnd- he'd in een ander licht te zien. Juist zat zij dit probleem te overden ken. toen de deur van de bibliotheek ooenginif en zijn neef in eigen persoon binnentrad. Fanshaw keek verrast op. „Hallo Ricky. Ik dacht, dat je pas'mor- gen zou komen." (Wordt vervolgd). gUJEBAND BETEEKENT jmutht Versch gekarnd me» 40°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole Blue Band heeft reeds gedu rende een reeks van jaren haar bijzonderen naam ge- den mach- „kwaliteit". Band-kwaliteit" gekarnd-wordt be* uit de allerbeste grondstoffen en de aller fijnste roomboter. Besef wat het zeggen wil: Een groot kwaliteits-verschil en slechts een klein prijsverschil tegenover andere soorten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9