f MAANDAG 24 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 MISLUKTE ROOFOVERVAL TE WINTERSWIJK. Uit Winterswijk wordt aan de „Tel.1' gemeld: Zaterdagavond laat heeft een brutale roofoverval plaats gehad op twee bejaarde menschen, broer en zuster, die in een villa bij den kom van het dorp wonen. De 70- jarige B., die nog naar de radio luisterde toen zijn zuster naar bed was, maakte tegen tien uur ook aanstalten zijn slaap vertrek op te zoeken. Hij begaf zich naar de serre om de deur af te sluiten, hoorde plotseling het gerucht achter zich, draaide zich om en keek in den loop van een re volver, die hem door een gemaskerd in dringer werd voorgehouden. Zonder zich te bedenken wierp de kranige oude heer zich op den indringer en na een korte worste ling koos de onbekende het hazenpad, waarna de heer B. luidkeels om hulp be gon te roepen. De politie, bijgestaan door de mare chaussee, stelde een uitgebreid onderzoek in. Het bleek o.a. dat in de voordeur een ruitje was uitgesneden, waardoor de gren del weggeschoven kon worden. De heer B. had 's middags bezoek gehad van een per soon, die zich als werkloos plaatsgenoot voorstelde en sigaren trachtte te verkoo- pen. De man gaf op Peters te heeten, een nogal veel voorkomende fami.ienaam. De mogelijkheid, dat hiertusschen verband ge zocht moet worden, wordt door#de politie onderzocht en reeds werd een verdacht persoon aangehouden en aan een verhoor onderworpen. WEER REVOLVER-SMOKKELAARS. Brabantsche auto met 97 revolvers, drie mannen en een Belgische vrouw zonder papieren aangehouden. Vrijdagmiddag hebben de recherche en de militaire politie te Kerkrade aangehou den een personenauto uit Hoogeloon (N.- B.). In de rugleuning van den wagen waren niet minder dan 97 browning revolvers verborgen. De auto en de revolvers wer den in beslag genomen cn de bestuurder werd ter beschikking gesteld van den commissaris van politie te Kerkrade, als mede twee andere mannen. In hun gezel schap was tevens een Belgische vrouw, die niet in het bezit bleek te zijn van papieren waarop ook zij ter beschik king van den commissaris van politie werd gesteld, ter uitgeleiding naar België. De browningrevolvers bleken van Belgisch fabrikaat en van België naar Nederland te zijn gesmokkeld. „Hbld." AUTO MET SUIKER AANGEHOUDEN. De bestuurder zwaar gewond. De grenscommiezen van Ittervoort heb ben een belangrijke aanhouding gedaan. Uit de richting Kessenich naderde in volle vaart een vrachtauto, die niet stopte op de sommatie van de ambtenaren. De ban den werden onder vuur genomen, de auto reed echter door. De commiezen volgden den wagen en vonden hem later te Horn terug. Er bleek 2100 K.G. suiker in den auto te zijn, welke voorraad in beslag werd ge nomen. De zitting van de chauffeurs plaats zat vol bloed; het bleek, dat de be stuurder een zekere J. v. d. N. was uit Veldhoven. Een kogel was hem door hals en kaak gegaan, de tong was bijna afgesneden en verschillende kiezen waren weggeslagen. De man was door vrienden naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd. Zijn toestand is ernstig. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Leonardus Marinus z. van Anthonius Maria van der Meer en Helena Maria de Jong. Ondertrouwd: Adrianus Damia- nus Rotteveel jm. 27 j. en Ermina Cor nelia Geertruida Straathof jd. 25 j. HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Bij de gemeen teree Arbeidsbeurs staan in totaal in geschreven 532 werkzoekenden. Het aan tal werkloozen vermindert slechts zeer langzaam. Telefoon. Bij de automatiseering der Telefooncentralen wordt voor aan sluitingen te Hillegom, Lisse en Sassen- heim de tegemoetkoming in de kosten van aansluiting teruggebracht van 95 tot 12.50 terwijl te Noordwijkerhout voorloepig niets verschuldigd is. Ook worden de minimum-tarietsgebieden uit gebreid en zullen de hierna vermelde voorloopige voorzieningen gelden: a. Voor een telefoongesprek in het inter- locale verkeer der aangeslotenen tus- schen de netten Hillegom, Lisse. Sas- 8enheim en Noordwijkerhout wordt in plaats van 10 c. slechts 5 c.; b. zoojang het hierboven aangegeven tarief van kracht is, zal het laarabonnementsbedrag voor de netten Hillegom, Lisse, Sassen- heim en Noordwijkerhout 6 hooger zijn dan ingevolge art. 4 lid 3 van het Rijks- telefoonreglement 1929 volgens het aan tal anasluitingen per net zou zijn. Bin nen het miniruumtariefsgebied zal dus —gerekend volgens het huidige aantal aansluitingen, wegens abonnement per jaar verschuldigd zijn te Hillegom. Lisse en Sassenheim 36 en te Noordwijker hout 30 (thans in al deze plaatsen 45); c. geen verandering wordt voor- loopig gebracht in de prijsberekening voor het intedocale verkeer tusschen Hillegom, Lisse, .Sassenheim en Noord wijkerhout niet Haar'em cenerzijds en met Bennebrock, Leiden, N'oordwijk, Katwijk -en Rijnsburg anderzijds. Geboren: Hillegonda Francisca d. van C. Seijsener en H. F. de Mooy Boukje d. van H. Thema en S. Veen- stra Johanna Catharina Maria d. van A. Waasdorp en E. B. M. Niehoff Cornelis Leonardus Petrus z. van C. L. Zwetsloot en E. M. Bosman Augusti- nus z. van A. Philippo en M. A. Duys. Ondertrouwd: C. F. J. Herijgers en C. A. Walkers J. Warmerdam en M. Weijers P. Veldhuis en B. A. H. Westerlakcn. Getrouwd: E. J. W. van Swelm en C. W. Jonkheer J. de Rooy en N. S. J. Gij se la ar. Overleden: C. Spreeuw vr. 68 j. J. Seijsener m. 66 j. A. C. L. Sneth- lage m. 38 j. Gevestigd: P. S. Helca, Hoofd straat 41 J. H. Hol trust, Stationsweg 19 C. de Jong en gezin, Meerdorpstr. 67 W. P. Kalkman, Leidschestr. 150 H. Kolk, Loosterweg II 120 E. A. Mans, Stationsweg 19. Vertrokken: C. J. van Delft naar Haarlem C. W. Jonkheer naar Nij megen N. S. J. Gijsclaar naar Lisse Joh. de Rooy naar Lisse D. C. de Vreugd naar Zierikzee M. van Donse laar naar Slotdorp (Wieringermeer) H. Nomden en gezin naar Winschoten L. J. Wijhake en gezin naar Haar lemmermeer F. Zackzek naar Amster dam H. Kolling naar Bloem^ndaal. KATWIJK. Werkloosheid. Aan het bureau der gemeentelijke arbeidsbemiddeling staan op heden ingeschreven 623 personen, waarvan 18 opperlieden, 64 grondwerkers, 9 timmerlieden, 3 schilders, 13 metse laars, 5 fabrieksarbeiders, 42 kuipers, 150 losse arbeider, 146 landarbeiders, 120 vis- schers, 8 varengezellen, 6 stokers, 9 bin nenschippers, 3 chauffeurs. Geplaatst 7 personen. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding voor de verbouwing van een gedeelte van de Mr. v. d. Berghstichting was laagste insohrijver de firma wed. P. v. Duyvenbode alhier voor 10.400. Geboren: Anna d. v. W. Visser en W. Klok. Jacoba d. v. C. Haasnoot en C. van der Boon. Tine d. v. H. Hage- man en J. Touwen. Marija d. v. A. Haasnoot en A. Hoek. J Lijdia Carolina d. v. H. van Rhijn en M. Varkevisser. Lena Elisabeth d. v. W. Imthorn en H. van der Plas. Willem z. v. C. Guijt en G. van Duijn. Gerrit z. v. K. Jonker en M. Rijnsent. Agatha d. v. W. van der Plas en W. van der Plas. Martinus An- tonie d. v. J. C. van Tol en M. Schaap. Ondertrouwd: A. B. Hermsen en C. Taat. Getrouwd: M. van Duijn en H. van Rijn. A. A. Rijnsent en M. Rijsdam. C. Freke en J. van Duijvenbode. Overleden: Jacob van Duijn 81 j., echtgenoot van E. van der Plas. Jansje van Duijn 63 j. eehteenoote van J. Boo- saard. Dirk van Rijn 16 j. z. v. B. van Rijn en N. van der Marei. KATWIJK AAN DEN RIJN. Posterijen. Met ingang van heden zullen de uren dat het postkantoor ge opend is voor het publiek gewijzigd wor den. Het kantoor zal dan geopend zijn van 912 v.m., van 2 tot 3 uur n.m. en van 6 tot 7 uur n.m. Prins Willem v. Oranje-herdenking. Voor de kinderen zal deze gebeurtenis alhier worden gevierd op Dinsdag a.s. op de volgende wijze. De kinderen der ver schillende scholen verzamelen zich op het Kerkplein tegen 2 uur n.m. Daar worden ze opgesteld en wordt, met begeleiding van de Harmonie die Vaderlandsche lie deren zal blazen (en de kinderen zingen) een tocht door het dorp gemaakt. Bij gun stig weer worden ze getracteerd als ze bij het Oranjeterrein aankomen (bij slecht weer dan op het plein der R.-K. school). De te volgen route zal zijn: Kerkplein, Achterweg, Wassenaarsche weg, N. Mo- lentuinweg, Voorstraat, Overrijn, Voor straat, Noordwijkerweg. Achterweg, Cal- laoweg, Oranjeterrein (bij ongunstig weer Achterkerkweg, Kerkstraat, v. Egmond- straat. Het best"ur der Orarjevereeniging verwacht dat allen van hun belangstelling zullen blijk geven door het uit-steken der vlag. KATWIJK AAN ZEE. Verkoop. Thans is het terrein van den heer G. Haasnoot aan het Groot- badhotelterrein en uitkomende in het ..Waaigat" in eigendom overgegaan aan dezelfde combinatie van personen die het Groot Badhotelterrein aankochten. Hier door worden deze terreinen een geheel wat veel zal bijdragen to verfraaiing van deze omgeving. Enkele panden zijn reeds in aanbouw en met volgende gebouwen zal spoedig worden begonnen. LISSE. OP HEETERDAAD GESNAPT. Men liet de inbreker eerst stilletjes zijn gang gaan. In den nacht van 21 op 22 April is bin nen deze gemeente wederom een poging gedaan ora in te breken, welke inbraak evenwel is verijdeld omdat de gemeente politie op haar post was. De gemeente-polite was ter oore geko men, dat in deze nacht zou worden inge broken in het kantoor van de N.V. Lisse- sche Kistenfabriek staande 5 langs den Grachtweg in deze gemeente. Op dit ver moeden heeft zij 2 man in het kantoor opgesteld, terwijl een man buiten post vatte. Te ongeveer 1 uur kwam de dader en forceerde de deur van het kantoorge bouw. Men liet hem stilletjes zijn gang gaan. Al spoedig ontvreemde hij eenig geld, hetwelk op de schoorsteenmantel was gelegd en maakte een aanvang ora de brandkast te gaan forceeren. Op dit moment greep de politie in cn arresteerde hem. De dader, de 22-jarige v. T. alhier, werkte met een volledig stel inbrekers werktuigen, zeep en handschoenen. Zijn voetafdrukken waren geheel in overeen stemming met bij de politie berustende afdrukken van eenige vroegere gepleeg de inbraken. Met deze op heeterdaad betrapte in braak heeft de politie beslag weten te leggen op een persoon, die tot meerdere inbraken in staat is te achten. Een woord van hulde komt de gemeen- te-politie toe voor haar ijverig sporen, te meer daar ongetwijfeld hiermede de laat ste gepleegde inbraken ook aan het licht zullen komen. Bevordering. De Brigadier van den Rijksveldwacht, de heer S. Boerema, al hier, is bevorderd tot majoor van den Rijks veld wacht met als standplaats IJmuiden. Harmonie „Adolf Kolping". Onze R. K. Harmonie „Adolf Kolping" hield Vrijdagavond een ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer J. v. d. Voort. Deze opende met den christe- lijken groet en heette allen welkom, in 't bijzonder den Raad van Toezicht. Van den heer A. L. Beugelsdijk was een schrijven ingekomen houdende de mededeeling, dat hij als secretaris be dankte. De voorzitter wijdde eenige woorden van waardeering aan het adres van den heer Beugelsdijk voor het vele werk, dat hij in 't belang der vereeni- ging heeft verricht. In zijn plaats werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. v. Dijk Pz. Besloten werd voorts deel te nemen aan het te Leidschendam te houden concours en uit te komen in de eerste afdeeling. Nadat de voorzitter allen had aangespoord vooral trouw de repetities te bezoeken sloot hij na rond vraag de vergadering met den chr. groet. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het koude weer bracht wel eenige wijziging in den bloe menhandel. Het was ten minste nu nog iets waard. Hadden w§ hetzelfde mooie weer gehouden, dan zouden massa's bloe men zijn doorgedraaid. Nu er van de zaai bloemen ai flinke partijen komen is de ani mo voor tulpen en Narcissen wel wat ge daald. De gewone soorten gaan weg, yari- eerend van 3 tot 9 ct. per bos, uitzonde ringen daargelaten. Massa:s Narcissen gin gen van 2 tot 9 ct. per 100. Irissen brach ten van 0.90 tot 1.90 op, Muurbloemen 2.— tot 4.— per 100 bos, Anemonen 0.70 tot 1.20 per 100, Lathyrus 0.30 tot 0.45. Lager omzet. Het beduidende lagere omzetcijfer bracht het bestuur van „Flo ra" er toe het veilingpercentage te verhoo- gen van 5 op 6%. Nieuwe !eden betalen dus het eerste jaar van hun lidmaatschap 7% onkosten. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente was Vrijdag avond j.l. opgeroepen voor een spoed- eischende vergadering. Voorzitter: E. Vernède burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig met ken nisgeving wegens ongesteldheid de heer J. Braggaar. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken waren niet aanwe zig, zoodat punt 2 der asenda in behan deling kwam. Alvorens dit punt te be handelen wenscht de voorzitter den raad eenige mededeelingen te doen in gesloten zitting en schorst de openbare vergade ring. Na eenigen tijd in gesloten zitting te hebben vergaderd, heropent de voorzit ter de openbare vergadering en wordt overgegaan tot benoeming van een onder wijzeres voor de O. L. School in het dorp. B. en W. bieden den raad de volgende voordracht aan na overleg te hebben ge pleegd met den inspecteur en het hoofd der school. No. i mej. J Gerritsen, 2 mej. J. M. v. Dongen, 3. mej. A. Buis. Benoemd wordt met aleemeene stemmen mej. J. Gerritsen No. 1 van de voordracht. De benoeming gaat onmiddelliik in n.l. op 21 April 1933. Vervolgens komt aan de orde het praeadvies van B. en W. inzake vaststel ling vergoeding ex. art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1931. net nraeadvies van B. en W. luidt als volgt: Blijkens de gemee"te- rekening 1931. vastgesteld door Ged. Sta ten d.d. 14 Maart 1933 hebben de kosten voor het gewoon lager onderwijs op de openbare scholen in deze gemeente over dat jaar bedragen 3435.92, per leerling 19.en 0.50 voor administratiekosten is 19.50 per 1 f. De vergoedingen aan de bijzondere scholen zullen derhalve in to taal bedragen: Voor de R.-K. Jongensschool 164 1/4 maal 19.50 is 3202.87. Voor de R.-K. Meisjesschool 148 maal 19.50 is 2886. Voor de Christelijke school 320 1/2 maal 19.50, .verminderd met het ontvangen schoolgeld 5713.73. Voor de R.-K. Meis jesschool pensionaat Bijdorp afdeeling gewoon Lager Onderwijs 251/2 maal 19.50 is 497.25. Aldus te zamen 12299.85. De rekening der gezondheidscommissie ..Katwijk" dienst 1932 wordt daarna met de voorgedragen cijfers goedgekeurd. Ver volgens deelt de voorzitter den raad me de, dat op een vraag aan het departe ment inzake het vaststellen van een be drag van inkomsten door vrouw of kinde ren verdiend, wat niet voor aftrek in aanmerking bomt voor hen die aan de steunregeling zijn, thans van het departe ment een antwoord is ingekomen, waaruit blijkt, dat dit bedrag ten hoogste ƒ3. mac bedragen, waarna de openbare ver gadering wordt gesloten. SASSENHEIM. Kiesvereeniging „De Eenheid." Toe gankelijk voor alle katholieken, is door de R. K. Kiesvereeniging een groote pro- paganda-verga dering gehouden, in de groote zaal van de K. S. A. Als spreker voor dezen avond trad de heer J. W. Andriessen uit Utrecht, voorzitter van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, met het onderwerp: „26 April en wij katho lieken". Een honderdtal personen waren aanwezig. De voorzitter, de heer H. Ba der, opende om half negen met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer Andriessen. Spr. wees op den gewichtigen dag 26 April en verleende daarna het woord aan den spreker. In een heldere en duidelijke uiteen zetting is deze spreker er in geslaagd, iedere twijfel in de R. K. Staatspartij te ontnemen. .Een zeer zware en moei lijke periode van parlementarisme ziet spr. aanbreken. Waarom dan om kleinig heden de groote partij verlaten welke zijn kracht steeds heeft kunnen ont plooien door zijn eenheid? Als men meent dat er fouten worden gemaakt in onze R. K. Staatspartij (het is immers ook menschenwerk) moet men alle krach ten verzamelen in de partij en ze daar ontvouwen. Omwille van het gezin, kerk en staat, in de moeilijke dagen die on verwijld bomen, is het plicht te stem men op de R. K. Staatspartij. Wilt ge, dat gezin, kerk en maatschappij worden cloordeesemd van Chr. beginselen, doe dan niet aan versnippering. Wilt ge niet den „sterken man", maak dan geen misbruik van de democratie, door aller lei partijtjes in het leven te roepen, welke toch niets kunnen uitrichten. Wilt ge geen fascisme, zorg dan dat de R. K. Staatspartij minstens haar 30 ze tels behoudt in de Kamer, ja zelfs eentje bijwint. Wilt ge verzekerd zijn van een goede sociale wetgeving, maak sterk de R. K. Staatspartij, want dan bestaat de mogelijkheid van een parlementair ka binet, gebouwd op sterke partijen. Zon der dit dreigt er gevaar voor deze mooie sociale wetten. Wilt ge ten laatste ook (en welke katholiek zou dit niet willen) dat de Kerk in Nederland haar vrijheid behoudt, geef dan gehoor aan den stem van Pi us XI, ka tholieken van Neder land, bewaar ondanks alles, ook op po litiek terrein uwe eenheid. Toont uw roomsche kracht, aldus be sloot spr. en stemt op lijst 25 no. 1 den heer A. J. Loerakker. Verschillende vragenstellers werden door den spreker naar genoegen beant woord. Met een woord van dank sloot de voorzitter deze nuttige en leerzame avond. Coöp. Boerenleenbank. Vrijdagavond werd in de zaal van Het Bruine Paard de Jaarlijksche ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Tachtig le den teekenden de presentielijst. De heer J. W. van Niekerk leidde de vergadering en herdacht in zijn openings woord allereerst wijlen den heer L. van Leeuwen Sr., die in zijn zeer werkzaam leven ook zeer vele jaren in den Raad van Toezicht zijn medewerking aan de Boeren leenbank heeft geschonken. Juist op de vergadering van verleden jaar heeft hij zijn functie neergelegd en werd toen als eere-lid benoemd. Werd ver eden jaar de hoop uitgesproken dat de volgende verga dering onder gunstiger omstandigheden mocht plaats hebben, thans moet helaas geconstateerd worden dat deze wensch niet in vervulling is gegaan. De strijd om het bestaan is voor zeer vele leden integendeel nog zwaarder geworden. Hoewel de om zetten van de Bank zijn teruggeloopen, zijn de resultaten niet ongunstig. Aan de statuaire verplichtingen kon worden vol daan, terwijl nog een winstcijfer van 772.59 kon worden behaald, hetwelk aan de reserve zal worden toegevoegd. De bas- sier de heer Lefeber is reeds sinds eenigen tijd ziek. Evenwel mag spoedig herstel ver wacht worden. Zijn plaats wordt tijdelijk ingenomen door Mej. Pel. De secretaris, de heer Westerbeek leest de notulen voor van de vergadering van 20 April 1932, die ongewijzigd worden vast gesteld. Hierna wordt bij monde van den voor zitter, den heer' J. W. Warbus, het jaarver slag voorge ezen. waaraan wij het volgende ontleenen. Op 31 December 1932 was het aantal leden 160. hetwelk een kleine terug gang tegen het vorig jaar beteebent. In het boekjaar kwamen 2940 dagboekposten voor en 1629 handelingen bij de Spaarkas. De omzet van de kas was: ontvangsten 1.540.093.27. betaald 1.364.005.06, Het aantal spaarboekjes ging van 572 naar 609, terwijl 50 boekjes geheel werden terugbe taald, zoodat aan het eind van het jaar 659 boekjes in omloop waren. Op 31 Dec. 1932 was aan 80 verschillende personen een voorschot verstrekt, terwijl de Bank met 63 'eden in loopende rekening stond. Aan de Balans ontleenen wij: Schuld aan de Spaarbank 252.907 54, tegen 335.269.99 het vorig jaar. Kasgeld 10.483.21. Uitstaande voorschotten 114.281.52 tegoed in loopende rekening van rekeninghouders f 163.984.66, Yaste goederen 9000.—. Schuld in loopende re kening aan rekeninghouders 10.959 12. Schuld in loopendé rekening aan de Cen trale Bank 19.044.93 (Is op datum terug geloopen tot vordering van plm. 30.000.—). Het reservefonds bedraagt 16.727.71, waaraan de winst van het afgelooDen jaar nog moet worden toegevoegd. Verleden jaar stond aan voorschotten uit 150.360, tegoed in loopende rekening van rekening houders 163.224.57, terwijl de schuld aan idem bedroeg 13 901.33. De rekening en de balans werd zonder bespreking vastgesteld. Wegons periodieke aftreding van den heer J. W. Marbus moest verkiezing p aats hebben. Met op één na algemeene stemmen werd hij herbozen. De heer Marbus deelt mede dat hij zich stellig voorgenomen had zich niet meer herkiesbaar te stellen. Doch daar de heer H.K. VER. VOOR KRAAMVERZ0RG1NG VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN PLAATSINGSBUfEAU BOERHAAVHSTRAAT 30. Geopend elue Dêndlrdag- 3498 middag van 2 tot D uur. Uitsluitend schriftelilké aanvragen. Adres: R.K. Ver. v. Kr. Stille Rijn 7« C. Verdegaal, met wien hij 29 jaar, vanaf de oprichting, zich aan de belangen van de Bank heeft mogen wijden, zich ook genood zaakt zag op advies van den dokter om ge zondheidsredenen te bedanken, wil hij zich thans niet onttrekken. Hij hoopt op het onder.inge en wederzijdsche blijvende ver trouwen. Het Bestuur heeft in de afgeloo- pen tijd enkele leden helaas wel eens moe ten teleurstellen. Zij moeten evenwel nooit vergeten dat het Bestuur de roeping heeft om goed en oordee.kundig te zorgen voor de hem toevertrouwde gelden. In de plaats van den heer C. Verdegaai wordt gekoien de heer G. Rotteveel met 67 stemmen. De voorzitter dankt den heer C. Verde gaal hartelijk voor zijn vele werk dat hij in de 29 jaren waarin hij deel van het be stuur uitmaakte voor de Bank heeft ver richt. Als lid van den Raad van Toezicht wordt de heer A. J. Verbley herkozen. Bij den rondvraag geeft de heer A. van Dorp aan het bestuur in overweging om de opnemers van voorschotten voor het ko mende jaar vrijstelling re verleenen van de verplichte periodieke aflossingen. Het Be stuur merkt op dat zoo'n bepaling niet ge maakt kan worden. Ieder geval moet op zich ze f beoordeeld worden. Aan de eene zijde betracht het Bestuur de consideratie, doch anderzijds is het Bestuur de voor schriften gebonden. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert 27 April des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening voor de Openbare la gere scholen en het onderwijzend personeel dier scholen. 2. Voorstel van B. en W. tot verhu ring perceelen weiland in den Korfcsteek- terpolder aan W. Kwakernaak. 3. Voorstel van B. en W. in zake het verzoek van den Nederlandschen Arbei derssportbond gevestigd te 'Amsterdam, om steun 'voor aanleg van sportterreinen en sportbeoefening door werkloozen en om subsidie voor een te Almelo te houden sportfeest. 4. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de Van Boetzelaerstraat en deze in verbinding te brengen met de Rozenstraat. 5. Voorstel van B. en W. bot verkoop van 240 M2. bouwgrond aan de Van Boet zelaerstraat aan S. van Vliet. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van 600 M2. bouwgrond aan de Van Boet zelaerstraat aan W. van Beijeren q.q. 7. Voorstel van B. en W. in zake be paling van bouwgrondprijzen aan den Bui tenweg. 8. Voorstel van B. en W. in zake het verzoek van W. Barreveld om hem grond te verkoopen en in erfpacht te geven aan den Buitenweg. 9. Voorstel van B. en W. in zake ver laging steunuitkeering, tot verhooging van opcenten op de personeele belasting en tot onttrekking van een gedeelte winst van de Water- en Lichtbedrijven. 10. Voorstel van B. en W. tot het vor- leenen van een voorschot ingevolge arti kel 103 der L. O.-wet 1920 voor het jaar 1933. 11. Voorstel van B. en W. tot aanvaar ding eener schenking van den Burgemees ter aan de gemeente. 12. Benoeming van een lid der Com missie van toezicht op het lager onderwijs. 13. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1932. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 6.45 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier hondenbelasting '33. 3 Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeen teöegrooting 1932. 4. Alsvo- ren tot wijziging der gemeentebegroo ting 133. 5. Verzoek van het bestuur der Burgerwacht om subsidie, met voorstel van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. tot voorloopige vaststelling eener rooi lijn aan den Hooge Rijndijk. 7. Alsvoren tot vaststelling van bestek en voorwaar den van aanbesteding voor het schoon houden der gemeentevaarten. 8. Alsvo ren om te besluiten tot overdracht van een berm, tegenover de woning van den gemeente-opzichter, aan het Rijk. 9. Alsvoren in verband met het verzcek van J. de Witte te Leiderdorp inzake verkoop bouwgrond. 10. Rondvraag. Geboren: Agatha Maria Johanna d. van W. J. Vlasveld en A. J. van Eeden Cornelia Catharina d. van G. Overdevest en A. M. Rijke ij lkhuizen Wilhelmina Sophia Ludewina d. van C. J. v. d. Poel en E. Th. Vergeer Cor nelia Gerarda Maria d. van W. C. de Groot en C. .M. Pietcrse Ario z. van A. de Hollander en J. Rietveld Ja coba Gerarda d. van W. Turk en W. J. Akerboom. Ondertrouwd: Gerrit Engberts 27 j. en Petronella Zandvliet 2S j. Getrouwd: J. J. van Klink en S. M. Kramers.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10