25 STEMT OP 26 APRIL NO, I VAN LIJST ZATERDAG 22 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE UIT DE OMGEVING GEMENGDE BERICHTEN VROUW VERBRAND. Gistermorgen ongeveer 10 uur is op on verklaarbare wijze mevrouw E., die in de keuken van haar woonhuis aan het Hie- ronymusplantsoen te Utrecht eenige be zigheden verrichtte, in brand geraakt. De dienstbode, die op het hulpgeroep toesnel de, vond de keuken in vlam staan. Op het alarm kwam een bakker te hulp, die het vuur wist te blusschen. Tot zijn ontstelte nis vond hij mevrouw E. zoo goed als ver koold op den grond liggen. De genees kundige huln kon dan ook slechts den dood constateeren. Aan de gevolgen overleden. De 25-jarige S., uit Winsum, die dezer dagen met zijn motor bij Beilen over den kop sloeg, en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Hoogeveen werd over gebracht. is aan de bekomen verwondin gen overleden. BRANDEN. Gistermorgen, toen de bewoners naar de markt te Arnhem waren brandde te Eist de hofstede van den dorpspolder, be woond door den heer van Til totaal af. Het vee kon worden gered met uitzon dering van één kalf. De inboedel, welke niet was verzekerd, kon ten deele in vei ligheid worden gebracht. Ook een bedrag aan geldswaardig panier, dat boven was opgeborgen, ging verloren. Men heeft de oorzaak nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt echter dat de brand in den schoorsteen is ontstaan. Gisteravond was de eigenaar van het logement „Het Wapen van Rotterdam' aan de Ververstraat No. 9 te 's-Graven- hage om half negen met de zijnen aan den masltijd, toen plotseling het licht uitging. Hij vroeg geen gekheid te maken, doch toen zijn zoon naar achteren ging, riepen achterburen hem toe, dat er brand was. Ook van andere zijde werd gewaar schuwd. Omhoog ziende ontdekte men, dat de vlammen uit het dak van het lo gement sloegen. Onmiddellijk werd al arm geslagen en de brandweer was met de spuiten van den Rüswijkschen weg en de Prinsenstraat weldra ter plaatse. Zij tastte met 4 stralen het vuur aan. Op den zolder, die door schoten in drieën was verdeeld, en waar een tiental bedden stond, woedden de vlammen hevig. Hier is dan ook alles uitgebrand. De smeulende resten wierp de brandweer op straat. On de eerste verdieping kregen de bedde" vee] waterschade. De eigenaar, de heer Horst, is laag tegen brandschade, doch in 't geheel niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Men vermoedt, dat kortsluiting de oor zaak is. De nablussching vordere geruimen tijd. HAAR TANTE MPT EEN MES VERMOORD? Namens den officier van justitie ver- zoekt de commissaris van politie te 's-Her- togenbosch inlichtingen over een onlangs gedane aan gif te. waarbij een zekere K. R. heeft verklaard, dat zijn gescheiden echtcenoote Ch. v. E. hem heeft medege deeld, dat zij eenige jaren geleden haar tarte, wier naam hij niet bekend wilde maken, met een aardappelschilmesje zou hebben vermoord. Dit zou ergens in de bosschen zijn gebeurd en schoolkinderen zouden het luk van de vrouw gevonden hebben. Na. den moord zou de daderes 't lijk met peper hebben volgestrooid. MET 800.— OP STAP. Vreugde van korten duur. Een 16-jarige kantoorbediende die voor zijn patroon, wonende oo den Groenburg wal te Amsterdam, ƒ800.naar een bankinstelling moest brengen maar aan deze opdracht niet voldeed, is door de politie te Maastricht aangehouden. Onge veer het geheele bedrag had hij nog bij zich. Hij is naar Amsterdam op transport gesteld. INDEN KIESKRING LEIDEN: De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag ten 2.30 uur. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig de heer J. Clemens. Na opening der vergadering met gebruike lijke gebed worden de notulen door den se cretaris gelezen Naar aanleiding hiervan maakt de heer Pennings bezwaar tegen de notulen, waar het betreft de door hem ge maakte opmerking over het burgerlijk arm bestuur. Het heeft volgens spr, bij hem nim mer in 8e bedoeling gelegen op de bestuurs leden een blaam te werpen. Zijn opmerking was dan ook niet als zoodanig bedoeld. Zoo als het thans in de notulen staat en ook ge staan heeft in de dagbladen, heeft het weer- gegevene er alle schijn van. Voorzitter merkt op. dat in de notulen wel degelijk tot uiting komt, dat de heer Pennings zulks ook niet heeft bedoeld. Spr. heeft geen bezwaar in de notulen op te nemen, dat hier van een blaam werpen door den heer Pennings op de leden van het arm bestuur geen sprake is. Ook de heer Verweij maakt een kleine bemerking. Hoewel spr. toegeeft dat hij gesproken heeft over het hin kende paard achter den wagen spannen, heeft hij deze beteekenis in dit verband niet ge bruikt. Doordat B. en W. niet zijn gekomen met een afgerond voorstel was het moeilijk een juist oordeel in deze materie te hebben, vandaar zijn gezegde over hinkelde paard. De notulen worden hierna vastgesteld. Hierna is aan de orde de agenda: Allereerst wordt overgegaan tot het houden van de noodige stemmingen. De uitslagen wa ren de volgende. Tot lid van het stembureau Ie Oud-Ade wordt benoemd de heer S. B. E. Dekker. Tot plaatsverv. lid van het stem bureau te Kaag de heer K. Hoff. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onder wijs wordt herbenoemd W. Nell, Tot leden van de commissie van toezicht op het agent schap der Arbeidsbemiddeling worden geko zen de heeren C. Huigsloot, C. Wesselman, W. Kuipers en J. Seip en tot voorz. de heer S. Strijk. Overgegaan wordt tot de vaststel ling van een aantal pensioensgrondslagen. In bespreking wordt gebracht de verorde ning regelende de heffing van leges ter secre tarie en van rechten wegens vertchtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand. De voorz. doet voorlezing van het prae-ad- vies van B. en W„ waarbij wordt medege deeld, dat in verband met de gewijzigde arti kelen van de Gemeentewet het wenschelijk is gebleken om over te gaar tot herziening van deze verordening, terwiil nu deze verordening toch gewijzigd tyordt, B. en W. de gelegen heid hebben aangegrepen de verordening nog op enkele punten aan een herziening te onder werpen, terwijl enkele verrichtingen welke in de oude verordening niet waren oDgenomen, thans wel in het ontwerp zijn aangebracht ge worden. De heer Verweij is dankbaar voor het ontwerp den leden thuisbezorgd, doch spr. had gaarne gezien dat de oude bedragen hier in waren oogeriomen, dan had de verordening overzichteliiker geweest. Spr. vraagt zich af of de wiiziging van de g$neentewet wel het hoofdmotief is geweest voor deze wijziging, want voor zoover hem bekend is de gemeente wet kort geleden niet belangriik gewijzigd. Voorzitter wijst er op. dat in 1931 de gemeen tewet een zeer belangrijke wijziging heeft on dergaan, waardoor de artikelen van deze wet zijn hernummerd geworden. De heer Verweij zou toch gaarne van den voorz. de voor naamste wijzigingen vernemen. De voorz. .noemt o.m. verlenging buitenlandsch pasooort. het trouwen buiten het gemeentehuis, de af gieten van bewijzen van Nederlandschap enz. De verordening wordt hierna z.h.st. onge wijzigd vastgesteld. Verlaging van woninghuren. Door den secretaris wordt op verzoek van den voorz. voorlezing gedaan van het rapport van de raadscommissie inzake huurverlaging van met overheidssteun gebouwde woningen. Uit dit rapport blijkt, dat de commissie in een vijftal vergaderingen zich met dit vraag stuk heeft bezig gehouden, en de meening van de commissie was eenparig, dat, zooals thans de huidige gang van zaken bij de woningb.- vereeniging is, op den ingeslagen weg niet kan en mag worden voortgegaan. Het bepalen door sommige huurders zelf van de huren acht de commissie een daad die niet alleen niet door den beugel kan, doch deze methode van huur- bepaling verdient alle afkeur. Toch is de commissie ovè-tuigd .dat zeer vele huurders, die door de crisis zwaar worden getroffen, niet in staat kunnen worden geacht het volle huurbedrag te betalen. Verlaging der huren over de geheele, linie zal blijkens ingewonnen informaties de goed keuring niet kunnen wegdragen, zoodat de commissie met een voorstel komt om de hu ren intact te laten, doch aan daarvoor in aan merking komende huurders een toeslag te ge ven via het Burgerl. Armbestuur. Daartoe zal een commissie worden ingesteld, die zich met dit vraagstuk bezig houdt. Wanneer toeslag wordt gegeven, dient het bestuur van de wo ningbouwvereniging tegen degenen, die toch nog blijven weigeren huishuur te betalen de strengste maatregelen te nemen. Er dient vol gens de meening van de commissie en het ge meentebestuur een onderlinge band van saam- boorigheid en plichtsbesef te bestaan tusschen huurder en verhuurster, want alleen op deze grondslagen is het mogelijk, dat het bestuur van de woningbouwvereniging zijn taak kan vervullen, zooals de overheid dit van hem verlangt. De huurders moeten bedenken dat de leden zich geheel belangloos geven aan de bevordering van de volksgezondheid in deze plaats. Daar geen der leden het woord ver langt wordt het voorstel van de commissie geacht z.h.st. te zijn aangenomen. Aan A. L. Schrijvers te Oud-Ade wordt verhuurd de woning, staande te Oud-Ade E 55, nadat door den heer Los was gevraagd of de vergoeding voor bediening van de brug de zelfde is gebleven, waarop de voorz. bevesti gend antwoordt. De steunbedragen. Bij het voorstel van B. en W. tot wijziging van de steunbedragen komt de heer Rietbroek I met een warm pleidooi om niet tot verlaging van de normen te besluiten. De motieven wel ke het vorig jaar hebben gegolden zijn niet meer dezelfde. De levensstaandaard is vol gens spr. duurder geworden door de vele crisismaatregelen van de regeering. Spr. doelt o.a. op de margarine. Vorig jaar kon men 6 pond margarine koopen voor 1, nu kost een pond margarine 0.52. En nu weet spr. wel, dat er goedkoope margarine aan werkloozen wordt verstrekt, doch hiervan kunnen alleen profileeren zij, die 5 of meer kinderen heb ben en dan nog eerst 3 maanden of langer werkloos moeten zijn. Aan het allernoodza kelijkste krijgen de arbeiders gebrek, want de kleeren die reeds meerdere malen hersteld zijn raken eens op, dat vele ouders niet weten waar zij het geld voor nieuwe kleeren vandaan moeten halen. Voorts zullen de prijzen van de groenten gaan stijgen omdat men begonnen is om minimumprijzen van de groenten vast te stellen, welke hier in het land blijven. De meerdere baten worden begroot op 5 millioen. Voorts zijn de loonnormen bij vorig jaar nog verlaagd, zoodat een groot aantal arbeiders reeds daardoor minder steun ont vangen. Ook worden de arbeiders er niet beter op, nu met toestemming van de overheid de huishuur op het steunbedrag wordt ingehou den. Spr. geeft daarom B. en W. ernstig in overweging niet tot verlaging te besluiten en aan het Rijk aan te vragen de normen te handhaven. De heer de Koning kan met het voorstel van den heer Rietbroek meegaan en merkt nog op, dat een van de motieven ten vorige jare om tot verlaging te geraken was dat er een prikkel moest blijven bestaan om aan den ar beid te gaan. Deze prikkel is er niet meer om dat de meeste tuinders door de tijdsomstan digheden geen knecht kunnen betalen en zij thans zeer jonge krachten kunnen krijgen tot eiken prijs. Spr. stelt dan ook voor niet tot verlaging te besluiten. De voorz. antwoordt, de beide sprekers dat eenige argumenten van den heer Rietbroek B. 'en W. niet bekend waren, zoodat spr, na overleg met de beide wethouders voorstelt het voorstel terug te nemen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten, B. en W. zullen intusschen de zaak nader onder de oogen zien en in de volgende ver gadering met een voorstel komen. Vervolgens wordt od voorstel van B. en W. besloten aan bet crisiscomité B een subsidie te verleenen (Jroot 21750 voor steunverlee- ning aan werklooze arbeiders. Een verzoek om subsidie. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een adres van het R.K. Ziekenhuisfonds te Roelofarendsveen om subsidie wegens exploi tatietekort. B. en W. stellen den Raad voor aiwijzend hierop te beschikken, omdat dit verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. In de eerste plaats vragen B. en W. zich af of door conlributie-verhooging het tekort Liet is aan te zuiveren, terwijl vervolgens de finan- cieele toestand van deze gemeente niet toe laat aan het aantal subsidies nog meer uit breiding te geven, temeer nog omdat de Raad in zijn vergadering van 26 Januari j.l. heeft besloten geen subsidies meer te verleenen. De heer Rietbroek vindt het motief dat de raad geen subsidies meer mag verleenen niet erg steekhoudend. Spr. die zelf bestuurslid is van deze vereenigng, merkt op, dat deze vereeni- ging zeer nuttig werk verricht en heel veel leed verzacht. De vereeniging heeft ten doel elkanders lasten te dragen. Het tekort be draagt plm. 600 en wanneer deze vereeni ging er niet was dan zou het de gemeente misschien nog meer geld gaan kosten. Spr. toont aan, dat vele leden hun contributie niet meer kunnen betalen, en dus door het bestuur zullen dienen te worden geroyeerd. Wanneer deze menschen ziek zouden worden en zij zouden naar een ziekenhuis moeten worden gebracht, wie zou dan de kosten moesten be talen? De voorz. merkt op, dat niets gemakkelijker is dan een beroep te doen op de publiek kas. Het bestuur heeft niet eens geprobeerd of door een beroep op de liefdadigheid het te kort kan gedekt worden. De gemeente zit in dezen tijd toch al voor zulke zware lasten, terwijl andere zieken- huisvereenigingen met dezelfde moeilijkheden te kampen hebben. Ook zij zullen komen en eenn beroep op de gemeente doen De heer Rotteveel wijst er op, dat ook Oude- Wetering voor de moeilijkheid zit. doch daar heeft men de contributie met 100 pet. ver hoogd. De heer van Dooren heeft de vergadering van het ziekenhuisfonds bijgewoond, en deelt mede, dat op die vergadering wel degelijk is gezegd, dat gemeente-subsidie niet gemakke lijk te krijgen is. Een vergelijkinging met an dere ziekenhuisfondsen gaat volgens spr. niet op, elke vereeniging heeft met zijn eigen moeilijkheden te kampen, terwijl de plaat selijke omstandigheden van buitengewoon veel invloed zijn. De meening van spr. is, dat al leen dan een beroep op de publieke kas moet worden gedaan, wanneer het bestuur na alles geprobeerd te hebben met collectes enz., er niet in slaagt het tekort weg te werken. De heer Los deelt mede dat het tekort te Oude-Wetering nog veel grooter is en wanneer de Raad besluit om hier subsidie te geven, dan komt Oude-Wetering ook. De heer Verweij heeft de debatten aan hoord en spr. is met den heer van Dooren vol komen eens, waar hij zegt, dat eerst in eigen vereeniging alles moet gedaan worden om het tekort weg te werken. De vereeniging is in de eerste plaats het lichaam om naar middelen uit te zien, terwijl een beroep op de publieke kas het laatste is. Toch kan sor. niet geheel met de redeneering van den heer v. Dooren meegaan, waar spr. zegt, dat wanneer de po gingen van de vereeniging niet gelukken, de gemeente dan subsidie moet geven. Spr. blijft van meening, dat de vereeniging voor bet te kort moet zorgen, en alles moet doen om daarin te slagen. De heer van Dooren heeft niet anders bedoeld als wat de heer Verweij hier voorstelt. Voorz. merkt nog op, dat de Raad in deze niets heeft te doen dan het adres afwijzen, waartoe met algemeene stemmen wordt be sloten. Hierna sluiting. KATWIJK. Collecte. De gehouden oollecte ter be- arijding der kosten voor de Prins Willem de Zwijger-herdenking heeft opgebracht te Katwijk a. d. Rijn 83.en te Katwijk aan Zee 126. Het spoor wordt hoe langer hoe gerief lijker. Moeeten wij eerst, wanneer goe deren aankwamen bij het Station, deze af halen of voor eenige kosten thuis laten be zorgen, nu worden zij gratis aan uw huis gebracht tot een maximum gewicht van 2000 K.G., due welk een klein pakje of een groot pak men ook heeft, bet wordt grane aan uw huis bezorgd. Voor vele ingezete nen is dit een belangrijke en voordeelige verbetering. En dan naast het personen vervoer wat belangrijk in prijs verlaagd is. kunnen wij tevens mededeelen, dat de vracht-prijzen belangrijk gereduceerd zijn. Op zeer voordeelige wijze kan men gebruik maken van gezelschapsbiljctten. Voor het een en ander verstrekt onze stations-chef inlichtingen. Vermelden wij nog, dat do expeditour, de heer G. Hoogervorst Lzn., is aangezoobt de verschillende bestellingen uit te voeren. Aanbesteding. Bij de gisteren gehou den aanbesteding van Gemeentewerken werd het timmerwerk uitbesteed aan den heer A. v. Rijn, sohilderwerk P. Otto, en metselwerk H. Hegeman. VOORHOUT. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS Japan-Rotterdab vertr. 20 April van Penang. ALCJNOUS arr. 18 April van Amster dam te Batavia. LAERTES Batavia-Amsterdam arr. 20 April te Londen. MACH AON, Japan-Rotterdam, pass. 20 April Gibraltar. PHRONTIS arr. 20 April van Batavia 1. v. Amsterdam te Londen. SARPEDON vertr. 20 April van Tient sin naar Rotterdam. EK TOO LIJN JONGE ELISABETH vertr. 21 April van Hamburg naar Rotterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De geruchten als zou ds. L. G. Bruyn alhier ontelag hebben ge vraagd uit zijn kerkelijke bediening te Kat wijk a. d. Rijn zijn aanleiding geweest, dat we hiernaar ter bevoegder plaatse hebben geïnformeerd. Aldaar werd ons medege deeld, dat zulks nog niet officieel was ge schied. Ds. Bruyn verblijft om ge»'d- heidsredenen momenteel elders. RIJNSATERWOUDE. Tentoonstelling. Op 27 April e.k. zal in het Mutsgebouw alhier een tentoonstel ling worden gehouden van het dezen win ter alhier gemaakte werk der cursisten in verschillende vakken, zooals electriciteit, teekenwerk enz. op elk verschillend ge bied. Het loont de moeite wel eens een kijkje te nemen. Deze vakwintercursus staat op hoog peil. Ondertrouwd: S. J. van der Salm jm. 30 j en L. A. Koet jd. 25 A. F. Schuurman jm. 26 j. en J. van der Zwam jd. 22 j. STOMPWIJK. Personalia. Tot wijkzuster van de Wit- Gele Kruis vereeniging „St. Cosnias en Da- mianua'' is benoemd Zr. J. M. Ravermann. Kiesvereeniging. De Kies vereeniging „Kiesieoiit is Kiesplicht" hieid gisteren avond een propaganda-vergadering m „Hot Biessepaardwaar de welbeaenue journa list Paul de Waart als spreaer zou optre den. Do voorzitter -.der Kiesver., üe neer van Wijk, openae he vergadering met een woord van welkom en deelde de aanwezi gen mede, dat de propagandisten deze week mudel-steinbiijetten aan huis worden bezorgd. Door den neer O. Waaijer werd dan een keurig verzorgd verslag van de vergadering der Kanier-Oentrale uitge- bracüt, waarvoor de neer Waajjjar giu./t applaus mocht oogsten. Ma een pauze leid de ue voorziter den spreker bij de aanwo- zigen in. De verkiezingen van 26 April a.s. zijn zoo bijzonder gewichtig, nu zij vallen in dezen zwaren tijd; nu over de geneeie wereld een crisis 'geworpen is zooals nog nooit gekend, waarbij ais we de andere landen bezien, wij in Nederland nog leven in een luilekkerland. Hiermede in verband behanheit spreker de toestand in Ameriica, waarde dollar hoogtij vierde, welke vandaag ƒ2.16 noteerde. Voorts Rusland met zijn 6 jarenplan. Spr. behandelde vervolgens de toestand der katholieken in verschillende landen. Spr. besprak ook de partijen hier in Nederland en de kath. dissidenten. Tenslotte wijst spreüer op het program der R. K. Staatspartij, dat voor een groot deel verschillende crisismaatregelen be helst, maar waarvan het eerste deel gewijd is aan onze zedelijk-godsdienstige taait. Spr. wekte op zijn stem uit te brengen op de lijst van de R. K. Staatspartij, opdat wij krijgen een sterke partij en sterke regee ring. Een daverend applaus volgde op deze schitterende rede. Nadat de heer v. Wijk dank had ge bracht en do katholieken van StompwijK verzocht had, de oude traditie hoog te hou den, n.l. alle katholieke stemmen op de kath. lijst, sloot de voorzitter de verga dering op gebruikelijke wijze. Verkiezing. Tot het verleenen van hulp of verstrekking van inlichtingen zal het bestuur der R. K. Kies vereeniging, bo nevens eenige propagandisten, in het stem lokaal in de R. K. Jongensschool in net buurtschap aanwezig zijn. De aandacht wordt er mede op gevestigd, dat degeneu, die per auto gehaald wensohen te worden wegens ouderdom, ziekte of zwakte, zich hierdoor kunnen melden tot en met Dinsdag 25 April bij de heeren Jac. v. d. Zijden on Jac. v. Maren. De auto zal beschikbaar zijn Woensdag van 35 uur n.m. Men zorge dus in die uren gereed te zijn. TER-AAR. Willem de Zwijger-herdenking. Maan dag zal door de schoolkinderen de Willem de Zwijger-herdenking gevierd worden. Des namiddags om 1 uur worden alle kin deren van de R. K. school verwacht op het R. K. Sportterrein „Adolf Kolping1' waar zij zullen getracteerd worden op versna peringen enz. Voorts zullen enkele spelen gehouden worden, het geheel onder leiding van de Uitvoerende Commissie met het Onderwijzend sohoolpersoneel. De kinderen van de scholen te Aardam houden de her denking op het terrein van den heer Oats. De herdenkingsavond in het Patronaats gebouw gaat niet door. Ongetwijfeld zullen velen op deze nationale dag de vlag uitste ken. Kiesvereeniging „Eensgezindheid". Te acht uur Dónderdagavon-d opende de voor zitter deze propaganda-vergadering, en deed in een kernachtig openingswoord naar voren komen, dat het aantal aanwezigen veel grooter ha-d moeten zijn en toonde zich dan ook in het geheel niet voldaan. In het bijzonder heette de voorz. welkom den spreker voor hedenavond, den heer A. J. Loerakker, aan wien hij het woord verleende. Bij den aanvang van zijn rode citeerde spreker den tijd van voor den oorlog en den huidigen tijd. Op een popu laire wijze, den heer Loerakker eigen, deed hij in een gloedrijke speech het beleid dor regeering en van de R. K. Staatspartij naar voren komen. Den gansohon avond wist spreker de vergadering te boeien, en wees meermalen op de factor van vertrou wen, vertrouwen in de regeering en op de Staatspartij. Spreker brengt hulde aan de genen, die ondanks tegenstand het hebben aangedurfd aan de eene zijde de werkloo zen te steunen en aan de andere zijde ot- fers te \Tagen. Men moet wel met een sterk Godsvertrouwen bezield zijn om in deze tijden van beroering staande te blijven, steunend op het gezag en op de eenheid in de regeering. Spreker wees op het groo- te belang voor de katholieken, dat ook zij hun eenheid moeten bewaren. Weest voor alles een, sterk en vertrouwvol, en stem op 26 April No. 1 van lijst 25, de lijst van de R. K. Staatspartij, die geen program van sohoone beloften, doch een plan van werk zaamheden voor de toekomst zal trachten te verwezenlijken. Door tijdsgebrek was de spreker helaas gedwongen zijn rede te bekorten, tot groo- te teleurstelling van de aanwezigen en ook van den spreker zelf. De voorzitter danlcie den heer Loerakker voor zijn zeer inte ressante lezing en wekte de aanwezigen nogmaals op alleen op No. 1 van lijst 25 te stemmen. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Autobus. Ons dorp beeft thans een autobusverbinding gekregen met Sa-sscn- heid en Noordwijk aan Zee. Afwisselend wordt de route Sassenheim-Soldaatje-VlaR- hoven-Noordwijken en Sassenheim-Engel- schelaan Dorp Voorhout-Noordwijk. Dit is een groote verbetering, daar er tot nu too geen verbinding met Noordwijk was. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN* OLDENBARNEVELT (uitr.) vertr. 21 April van Southampton. POELAU TELLO (uitr.) vertr. 19 April van Belawan. TABIAN (thuisr.) pass. 20 April Perim. FLANDRIA (thuisr.) wordt 20 April nam. 11 uur Ouessant gep., 22 April des middags 12 uur te IJmuiden verw. ZEELANDIA (thuisr.) vertr. 21 April van Rio Grande. KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE arr. 18 April van Reunion te Batavia. N. HOLLAND vertr. 20 April van P-* bane naar Belawan. HOLLAND-AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN (thuisr.) arr. April te Antwerpen. HOLLAND-AMERIKA LI IN. DAMSTERDIJK Paeifickust naar Rot terdam, arr. 19 April te Portland (O DELFTDIJK, Rotterdam naar de Pacifie kust vertr. 19 April van Bermuda. NEBRASKA, Vanc.-Rott., arr. 20 April te Liverpool. HOLLAND—BR ITS CH INDIE LÜN RADJA (uitr.) arr. 21 April te Antwer pen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK (uitr.) arr. 21 April te Melbourne. TARAKAN (thuisr.) vertr. 21 April van Port Said. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJN. DELFLAND (uitr.) arr. 21 April te Anfc- werpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA BAROE (thuisr.) vertr. 21 April van Suez. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 21 April van Port Said. TAPANOELI (thuisr.) arr. 20 April te Sabang.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15