VRIJDAG 21 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG, 7 RECHTZAKEN ARREST IN DE ..AUFWERTUNGS. ZAAK*1, Notaris veroordeeld tot drie rraanden rr.et aftrek van 3 maanden voorarrest. Het Gerechtshof te Amsterdam wees he den arrest in de geruchtmakende zaak te gen den Amsterdamsehen notaris Mr. M., die in hooger beroep terecht heeft gestaan •wegens valschheid in geschrifte, meerma len gepleegd, daarbij gebruik makende van middelen hem uit hoofde van zijn ambt ten dienste staande. Zooals men weet had de notaris in de tijden van de Aufwertung een aantal verklaringen van „oud bezit" afgegeven, waardoor Duitsche steden wa ren benadeeld. De rechtbank had hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van drie maanden voorarrest. Zoo wel de Officier van Justitie als de verdach te waren van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Het Hof veroordeelde, met vernietiging van het vonnis der rechtbank, den nota ris tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de gehee e voorarrest, welke eveneens drie maanden betreft. Het Hof vond geen aanleiding om verd. uit zijn ambt als notaris te ontzetten. Het Hof sprak verdachte van een ge deelte van het ten laste gelegde vrij, doch achtte bewezen, dat hy verschillende val- flche verklaringen, we ke moesten dienen als bewijsstukken, als notaris heeft onder teekend. De raadslieden van verdachte, Mrs. Ruys en Lubbers, notarissen te Amsterdam, had den o.m. aangevoerd, dar verdachte geen notarieele handeling verrichtte. Dit ver weer werd door her Hof verworpen, daar door het administratief gezag van de stad Keulen was bepaald, dat de notarieele verk aring als bewijs voor het „oud bezit' moest dienen. Verdachte heeft do verkla ring als notaris opgemaakt en ondertee kend. Voorts voerden verdedigers aan, dat de „Aufwertung'' in strijd was met cte „pari tas creditorum" en in Duitschland een on rechtmatige muntpolitiek was gevoerd, welke door de Aufwertung die naar hun meening onzedelijk was niet werd opge heven. Het Hof verwierp ook dit verweer en overwoog, dat hier te lande vaischheid in geschrifte was gepleegd en hiervoor voor de stad Keu en nadeel kon ontstaan. Tenslotte was door de verde.digers aan gevoerd, dat door verd. te goeder trouw was gehandeld. Dit achtte het Hof niet het geval, hier zijn geen gevoltrekkingen ge maakt, doch verd. heeft verk.aard zeif een boekonderzoek te hebben ingesteld, wat onjuist is. Wat de strafmaat betreft overwoog het Hof, dat het hier een ernstig feit betreft, waardoor het vertrouwen m het notariaat geschokt is. Nergens is echter uit geble ken, dat verd. eenig voordeel van zijn han delingen heeft genoten en op dezen grond is het dan ook. dat het Hof géén aanleiding vindt verdachte uit zijn ambt als notaris te ont7.etten. Voorts gelast het. Hof de ophef fing van het geschorste bevel tot voor.oo- pige hechtenis en de teruggave van de 30.000 cautie, voor zoover hier geen aan spraak door derden op wordt gemaakt. Op bovengenoemde gronden veroordeel de het Hof verd. dus wegens valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd, daarbij ge bruik makende van middelen hem uit hoof de van zijn ambt ten dienste staande. De procureur-generaal had zes maanden gevangenisstraf geëischt met aftrek van drie maanden voorarrest, bovendien had "hij ontzetting uit het ambt van notaris ge vorderd. De notaris was bij het uitspreken van het arrest niet aanwezig de belangste'hng van de zijde van de balie was vrij groot. VRIJGESPROKEN VAN BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De rechtbank te Amsterdam sprak heden de drie makelaars-bouwondernemers te Amsterdam, verdacht van bedriegelijke bankbreuk, vrij. De Officier van Justitie mr. Versteegh had resp. geëischt twee maanden, vijf maanden en twee maanden voorwaardelijk. De drie verdachten werden verdedigd door mrs. Th. Muller Mnssis en Drievoet. In 1929 werd in Utrecht een terrein ver kocht met de bedoeling daarop 24 heeren huizen te bouwen. Er werden ter exploita tie een viertal bouwmaatschappijen opga richt door de koopers die echter, daar ?e tevens als bemiddelaars voor de grond- transactie optraden en een zeer hooge pro visie berekenden, geen serieuze bouwers konden vinden. De bouwers beschikten met over voldoende kapitaal, zoodat de zaak spoedig moest worden stilgelegd. Er werd een schade-commissie insesteld. die zorg droeg, dat aan een aantal crediteuren «5 pet. werd uitgekeerd. De oorspronkelijke koopers van het terrein besloten daarop zelf de huizen af te bouwen. Toen de hui zen gereed waren en aan leveranciers nog omstreeks f 65.000.pioest worden uitbe taald, werden de bouwmaatschappijen op 7 November 1930 failliet verklaard. Kort daarvoor waren de huizen, die de activa in dit faillissement zouden hebben gevormd, verkocht aan drie andere bouwmaatschap pijen, waarbij de directeur en de aandeel houders der eerste bouwmaatschappijen, in andere formatie, weer als aandeelhou ders en directeur optraden. De koopsom werd voldaan met de teruggave van schuld vorderingen op de eerstgenoemde N.Ws. welke door den directeur c.s. dezer N V.'s aan de koopers der huizen waren gece deerd. Door deze handelins achtten de ove rige crediteuren in het faillissement zich benadeeld, daar ieder verhaalsobject wa.s verdwenen. Tegen de drie makelaars werd een ver volging wegens bedriegelijke bankbreuk ingesteld. HAAGSCHE RECHTBANK. De 32-jarige fruithandelaar J. H. van der V„ was kracht-en» rechterlijk vonnis na een ondeigane gevangenisstraf ter verpie- ging opgenomen in het Psychopathen Asyl te Leiden. Het scheen van der V. in deze inrichting niet bijeter te bevallen en hij zon op middelen om uit te breken. Daar toe wist hij zich uit een kelder een ijzeren staaf te verschaffen die hij mee naar zijn cel nam teneinde daarmee de tralies van het venster te verbuigen. Op een avond in. Februari, slechts enkele dagen voordat hij uit de inrichting zou worden ontslagen, was v. d. V. aan den arbeid toen de ver pleger ter H., de ronde kwam doen om de bovenkleeren van de vemleegden in ont vangst te nemen. v. d. V. verzocht hom eerst oven nog een paar andere cellen le bezoeken tereinde gelegenheid te hebben nog een brief te schrijven. Toen de bewa ker terug kwam. plaatete v. d. V. zich te- genover hem. roepend: „Zoo nu heb ik ie. ik wil er uit" en greep onderwijl naar den sleutelboe. Er ontstond een worsteling vaor de celdeur en de bewaker liet daarbij de vleutels vallen. Zijn tegenstander zag kans hem in do cel te duwen en sloot de deur van buiten af. Op zijn geroep kwam er hulp toesnellen, die den woesteling overmeester de. De v«n>lever b'eek intusschen aan een der handen gewond, daar v. d. V. hem tij dens de worsteling met bovengenoemde ijzeren staaf zou hebben geslagen. Verdacht van posring tot zware mishan deling en op7ef^elijVe vriiheidsberooving stond v. d. V. heden terecht. In een lang verbaal deelde hij de recht bank mede. dat het verblnf in de cel van het a-svl veel ertre<- was dan in de gevan- renis en dat hii, dien avond ziin nogingon om te ontvluchten verijdeld ziende, over stuur was creraakt. Hii ontkende evenwel met beslistheid met de iizeren staaf te heb ben gesKtren. Nad°t eenige getuigen, o.w. dr. J. Scboltens, directeur van het ae*l. waren gehoord nam mr. van Asoh van Wh'ck reouisitoir. Snr. betoogde, dat de "eestestoeytand van de verpleegden van dien aard is, dat rij verantwoordelijk kun nen worden gesteld voor hun daden en dat x?i moeten ervaren dat door hen gepleeg de gewelddadigheden met «strengheid zul]»n worden tegengegaan. Mitsdien vor derde hii tegen v. d. V. 10 maanden gevan- gen:sstraf. Mr. H. van der Vegte deed als pleiter een goed woordie voor verdachte, die geen woesiebng van aard is. doch sle~H* onder henaaldo omstandigheden tot daden van veweMHeeing wa» gekomen zonder dit eieenlük te willen. P'eiter drong aan op clementie. De rechtbank zal 5 Mei uit- snraak doen. De boterhandelaar N. van der M. te R ij n s b u r g, die kort geleden wegens overtreding der boterwet veroordeeld werd tot een geldboete van f 25,—, stond beden opnieuw terecht ter zake van het vervoe ren van margarine welke niet op de door de wet voorgeschreven wijze verpakt wa=. Ook thans weer voerde verdachte aan, dat de boter voor eigen gebruik wa-é bestemd- Het O. M., dat verdachte een door en door knoeier noemde, tegen wien stren gere maatregelen dienen te worden geno men. vorderde ditmaal een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden alsmede een geldboete van f 150 subs. 50 dagen. De politierechter zeide eerst nog even den ge- tuige-ambtenaar te willen hooren alvorens vonnis te wijzen. Hedenmorgen stond voor de Haagsche Rechtbank terecht do 28-jarige A- J- N-, stucadoor +e Haarlem terzake dat hij Op 1 Juni '32 te Warmond J. A. Vughs heeft bedreigd met doodslag, althans zware mishandeling door hem in het station te Warmond te achtervolgen en toe te roepen: „kom er uit, dan zullen we je vermoorden". De officier van Jus titie mr. van Asch v. Wijck eisobte 6 maanden gevangenisstraf. De politie rechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. Vervolgens stond terecht H. J. v. d. S uit Haarlem, terzake dat hij op of omstreeks 1 Juni 1932 te Warmond opzettelijk gewelddadig Adrianus Ge- rardus Naaykens met een mes. althans met een scherp voorwerp heeft gesto ken, gesneden, geslagen of gestooten, waardoor deze pijn ondervond en bloe dend letsel bekwam- De officier van Justitie eischte tegen verdachte 6 maan den gevangenisstraf. De politierechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. Heden stond terecht J. .C. J. B. uit W oubrugge, die op 3 Maart voor den politierechter terecht stond wegens verduistering van een bedrag groot 30.10 (remboursement van een Leid- sche firma) welk bedrag verd. zou heb ben verduisterd. De officier van Justitie wilde toen eerst een reclasseeringsrap- port over verdachte inwinnen. De of ficier van Justitie vraagt, dat verdachte voorwaardcliik zal worden veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en onder bijzondere voorwaarden. De politierechter veroor deelde verdachte overeenkomstig den eisoh. In de gisterennamidda-g gehouden zit ting van bovengenoemde rechtbank stond terecht de 44-jarige melkbezorger M. uit L e i d e n, die bij vonnis van den Leidschen Kanonrechter was ver oordeeld tot een geldboete van ƒ10. subsidiair 10 dagen hechtenis, terzake, dat hij melk heeft vervoerd zonder ver gunning (n.l. overtreding der Warenwet). Verdachte voerde ter verontschuldiging aan, dat hij het vervoer deed op last van e^n zekeren R, te I eiden. Het O. M. zag weer hier een geval als reeds eerder werd behandeld, n.l. dat de ver voerder zich steeds beroept, dat niet de melk de eigendom is van de vervoerder maar steeds van een ander. Spr. meent, dat ook in dit geval het balletje niet opgaat. Spr. heeft de eer te vragen dat hef vonnis van den Leidscnen Kanton rechter zal worden bevestigd. Vonnis over 14 dagen. WA 7 AN DEEL BLADEN bCHRIJVES: HET GAAT ER SPAANSCH TOE. De Madrileensche correspondent van het A 1 g. H a n d e 1 s b 1 ad schreef bij de eeuwfeestviering van de roode Spaansche Republiek: Een ernstig passief op de balans is de slechte verhouding tusschen repu bliek en de Kerk. De republiek heeft zich niet bepaald tot de scheiding van Kerk en Staat, maar den oorlog aan de Kerk verklaard en zij heeft op ruwe wijze ingegrepen. Het feit, dat het de republiek niet is gelukt de groote arbeidersor ganisaties de socialistische en syn dicalistische met elkaar te verzoe nen, wordt ook als een groot tekoit beschouwd. Tusschen hen beiden be staat thans een nog grooter vijand schap dan tijdens de monarchie, het geen tot bloedige botsingen heeft ge leid. Gedurende de twee jaren repu bliek zijn, blijkens een statistiek, meer dan 300 personen aan dezen strijd ten offer gevallen. Beseft men wel goed, wat het zeggen wil als toestanden, gelijk die in Spanje voorkomen, ook in Nederland zouden voorkomen. Welk een gruwel zou 't zijn. indien door de Breestraat een kruisbeeld over de steenen gesleept werd, zonder dat ook maar één politieagent zou ingrijpen? En hoe zouden velen hun onverschillige houding bij de verkiezingen betreuren, als onze kerken en kloosters in vlammen opgingen. Overigens blijkt uit deze corresponden tie in het liberale blad, hoo hartelijk in dergelijke proletarische paradijzen, de verhouding is tusschen arbeiders en arbei ders. ZOO ALS OVERAL... Het buitenlandse!» weekoverzicht van Het Volk is dag-in dag-uit in mineur gesteld. Het staat er met de socialisten ook niet mooi voor: in Duitschlanr weg, in Italië weg, in Engeland een verliee van millioenen stemmen, in Amerika geen kans op de volksgunst, in Oostenrijk van daag nog levend, morgen wellicht dood. En nu komt Frankrijk de deur toewerpen. Het zou struisvogelpolitiek zijn te ontkennen, dat de Fransche socialis tische partij op dit oogenblik een ernstige crisis doormaakt, die gevaar lijk kan worden voor haar eenheid. De twistappel is het ministerialisroo, de deelneming van een socialistische partij aan een burgerlijke regeering. Het is een vraagstuk, dat do Fran- sche socialisten verdeeld houdt sedert het tot stand komen van hun eenheid in het begin dezer eeuw. In die alles-eischende „Internationale" blijft niet veel meer over. WIE LACHT PAAB? Een der hoofdbestuursleden van de S. D. A. P., ds. Banning schreef op 25 Maart in Tijd en Taak de volgende merk waardige uitlating: „Wy socialisten in West-Europa, hebben het er in de laatste jaren der 20ste eeuw, waarachtig niet naar ge maakt thans vertrouwen te eischen, zonder zelfcritiek. Een voorbeeld hoe het niet moet geeft Karl Kautsy in een artikel overgenomen in „Het Volk" van 18 Maart. De schitterende leuzen „Een grootsche taak wacht de Duitache Partij" „eens zullen al len zich weer wenden tot de sociaaJ- democratie", wekken bij de tegen standera slechta een daverend hoon gelach en bij den eigen mensch een bittere vloek." Woensdagavond te 7.15 uur kwam de Baad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. Burg. W. Keij- zer, Secr. H. J. van Delft, aanwezig allo leden, behalve de heer Moijman. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna do notulen onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen zijn bericht van den Minister van Binnenl. Zaken inzake verlenging tot 25 April der steunregeling voor schippers, enz. Rapport van het Verificatiebureau van Ned. Gemeenten. Verslag keuringsdienst van waren over 1932. Een motie van de lo den van de Radiovereeniging Enar. Bo- richt van den Minister, dat hij geen vrij heid kan vinden de loonen bij de werkver schaffing Broekweg te verhoogen, enz„ alle stukken worden voor kennisgeving aange nomen, terwijl een verzoek van het R. K. Kerkbestuur van de Parochie van den H.H Petrus en Paulus om subsidie bewaarschool- onderwijs en een verzoek van de R, K. en Prot, Qhr. Bonden om gratia geneeskundi ge behandeling voor werkloozen, worden gezonden naar B. en W. om prae-advies. Bij de voorziening in vacatures in hooM- stembureau, tevens Centraal Stembureau en stembureaux voor de verkiezing van Ie den van de Tweede Kamer, Provinciale Staten en den Gemeenteraad, wordt de heer Vink met vrijwel algemecne stemmen gekozen als lid voor stembureau Westvliet- weg en als plaatsvervangend lid van het Hoofdstembureau. De katholieke arbeiders zullen do S. D. A. P. niet vloeken, daarvoor zijn ze in het algemeen te zachtaardig, teekent Het V erbondsblad hierbij aan. Lachen zullen ze wel om de dwaze pogingen ora een waarlijk katholiek arbeider, dus iemand die niet alleen slechte in naam maar metterdaad katholiek is, te winnen voor de S. D. A. P.-sche lijst. Onze katholieke arbeiders zijn nóch dom, nóch gek. HONGER EN ONTZETTING. De Socialisten zouden zoo gaarne de maoht in handen hebben, cm het Aardsch Paradijs met menschenhanden op te bou wen. Waartoe dat leidt, daarvan geeft Sovjet-Rusland het schrikwekkende voor beeld. Vergeten we toch niet, dat Socialisme en Communisme geen verschil kennen in het doel, maar slechts in de middelen om dat doel: de Proletarische Staat te berei ken. Rusland is bet land van Marxistischo „Reinkultur". Een golf van verschrikking gaat weer over het ongelukkige Rusland, zooals een correspondent van het grootblad Man chester Guardian meldt. Dezen winter was de schrijver in Oekrajina en in Noord-Kaukreië ge weest. En zijn getuigenis is dat deze vroegere korenschuren van Europa, oorden der diepste troosteloosheid, van verwaarloosde akkers en van een verhongerende bevolking zijn ge worden. De graaninzameling voor ex port heeft er met zooveel grondigheid en medoogenlocsheid plaats gehad, dat de boer zelf zonder voedsel is. Duizenden boeren zijn verbannen. De bevolking van gansche dorpen is naar het Noorden van het land gezonden om er dwangarbeid to verrichten in de bosschen van timmerhout. Zelfs nu. schri'ft de correspondent van den M. G.. ia het nog een alle- daagach gezicht groepen mannen en vrouwen, die als Koelaken worden beschreven, te zien wegniarcheeren onder gewapend escorte. De akkers lippen verwaarloosd en staan vol on kruid. Vee is nergens te besoeurenen paarden ziin uiterst schaarsch. Alleen de soldaten en de mannen van de politieke politie worden goed gevoed en zien er naar uit. De rest van do bevolking lijdt klaarblijkelijk honger en verkeert in een staat van ontzet ting. De toestand van hen die achter blijven is niet beter. Zii leven onder de terreur van honger en van de G. P. Oe. De sehrijver begaf zich op ee? avond onder de menigte op straat. Men liep lusteloos op en neer. Wanneer een politieagent vond dat de men sch en te zee samenschoolden, blies hij.op een fluit en stoof men uiteen., om zoo spoedig mogeRik weer de ver troosting van de kudde te hervinden. Sommige menschen hielden stukjes voedsel in de handen, onbeduidendo resten, die een huismoeder pleegt weg te gooien of aan de noes geeft. Men inspecteerde eikaars beetjes en een bedekte ruilhandel er in had plaats. Overal waar de schrijver kwam in Oekrajina en Noord-Kaukasië vond hij dezelfde toestanden. De eenige ge dachte, welke er de menschen bezig hield was hoe genoeg voedsel, genoeg brood bijeen te schrapen om in het leven te blijven, van dag tot dag. „Brood" bestond niet zelden uit on kruid, stroo en wat gierst. Oneetbaar, zou men zeggen. Bij de toestanden, waaronder de bevolking in die stro ken leeft, is het een zeldzame lek kernij. De oorrespondent wordt bitter bij de gedachte aan de verhalen van licht geloovige reizigers, die onder geloide eenige deelen van Rusland hebben bezocht. Zoo wordt de mensch vertrapt in het land, waar de roode vlag ongestoord wap pert De heer Bloem-heuvel dringt er op aan, dat in een stembureau niet alle leden zit ten van eene partij, doch b.v. een R. K en een Christ. Hist., enz. De voorz. zegt, dat dit zeer moeilijk is, doch dat alle stembureaux toch steeds te controleeren zijn. Hij wil deze zaak wol eens overwegen. Het voorstel tot vaststelling voorschot ten gemeentelijke vergoeding, overeenkom stig art. 101 L.O.-wet 1920 over 1933 (bij zondere lagere soholen) wordt z. h. s. aan genomen. Rekening en verslag Burgerlijk Armbe stuur over 1931. De heer Bloem-heuvel heelt het versla-g nagezien en brengt hiervoor hulde aan het bestuur. Hij heeft echter in het verslag een post gelezen van betaalde huren en zou gaarne weten, voor wie deze huur is betaald en voor hoeveel gezinnen. De voorz. zegt, dat nimmer in het open baar hiervaji namen genoemd worden; h'j zet uiteen, waarvoor en voor hoeveel ge zinnen dit betaald werd. De he.er Bloom- heuvel zegt hierop nader te zullen terug komen. De heer Ten Hoopen merkt op, dat zeer waarschijnlijk in het vervolg geen huren meer zullen worden betaald. De voorz. brengt hulde en dank aan het bestuur voor bun vele en moeilijke werk «*n hoopt, dat zij steed» met denzelfden ijver zul'en blijven voortgaan. Het voorste! naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Vereeniging De socialisten hier te lande, daar zijn ook wij overtuigd van willen zulke toestanden niet, maar deze verschrikking is het onvermijdbare sevolg van de toe passing van een stelsel, dat in zich ver keerd is. Socialisatie draait uit op slavernij. En een Proletarisch bewind draait op niets anders uit dan op do maoht van één proleot. DE OOGEN GAAN OPEN. Ook de arbeiders weten onderscheid te maken tusschen groote woorden en daden, merkt de Nieuwe Koerier op: Er is een partij, die zioh bij deze» Kamerverkiezing erg onbehaaglijk gevoelt. Het is de S.D.A.P, Aan velen zijn de oogen geopend ten opzichte van het revolutionnaire ge vaar, dat Europa bedreigt. De onzekerheid van den interna tionalen toestand, de ondermijning van het gezag, waarin communisme en socialisme wedijveren met elkaar, do roeke oosheid, waarmede de S.D.A.P. Nederland ontwapend wil zien en daardoor prijs geven aan eiken aan valler zoodra eenige moeilijkheid zich voordoet, de geweldige reactie elders tegen socialisme en communisme heeft ook hier ve en tot nadenken gebracht. Een acuut geval heeft daartoe zoer veel bijgedragen: de muiterij van „Do Zeven Provinciën". Toen zag men plotseling weer eens de gevolgen van revolutionnaire propaganda. In die ernstige dagen hoorden we soeialis- tische voormannen openlijk hun genoe gen te kennen geven met die muiterij. Terwijl onze Regeering de noodige maatregelen liet nemen om aAn deze sohending een einde te maken, werd zij in den rug aangevallen door do S.D.A.P. on haar pers. dio e>en heftige agitatie begon tegen den Minister van Defensie on de leiders van de vloot. De groote mond moest weer ziju werk doen. Maar de partij bond in, toen zij bemerkte, welk een stemming zich tegen haar openbaarde onder het Nederlandsche volk. Sinds November 1918, toen de S.D.A.P. zich vergiste in de bereidwilligheid van ons volk om revolutie te gedoogen, waren alweer bijna 14 jaren verloopen. Zooals toen probeerden zij thans de nieuwe ver gissing zooveel mogelijk te herstel.cn. Maar ook nu nog sproken zij van een „bomaanslag op Nederlandsche ma trozen', alsof cr niets was gebeurd, dat hiertoe aanleiding gaf. Eindelijk is het tot een groot deel van het vo'.k doorgedrongen, dat hot uit moet zijn met het gezag ondermij nende revolutionnaire gebral van de S.D.A.P. De groote mond is het voornaamste instrument geweest, waarmede de so cialisten in Nederland heeft gewerkt. Tusschen woorden en goede daden is do verhouding al erg onevenredig ga- weest. Welke Regeoring er ook was, de sooialisten hebbon haar gezag af gebroken, zooveel zij konden, het ver trouwen in de overheid van leger en vloot hebben zij ondermiind jaar in jaar uit, de lageren voortdurend opzet tend tegen de meerderen. Alles werd gedaan voor dc propa ganda. Wanneer hun eigen beginselen daarvoor in den weg stonden, offer den zij deze er voor op. Ze schijnen 'e vergeten, wanneer wordt aangetoond, hoe ze, getoetst aan de katholieke be ginselen, moeten worden verfoeid. Eer bied huiohelen zij voor den godsdienst, maar hun Maastriehtsche propagan dist, do heer Ubachs leert zijn roode broeders in de socialistische pers, hoo zij scherp Bisschoppen en Priesters moeten aanva.len, zonder zelfs hun naam te noemen. Het is de partij ge weest der brutaliteit: altijd aanval lend, altijd kankerend, altijd belovend, maar altijd weigerend regeeringsver- antwoordelijkheid te dragen, om be loften te kunnen vervullen, altijd strij dend tegen loonsverlaging, maar loonen verlagend in eigen kring, zooals bij dc arbeidorg der socialistische pers". voor Chr. Middelbaar Onderwijs te 's-Gra- venha.ge om een bijdrage uit de Gemeente kas over het jaar 1931, wordt z. h. s. aan genomen, nadat door den voorzitter zeer duidelijk was uiteengezet, waarom B. en W. hadden voorgesteld afwijzend te be schikken. Wijziging gemeentebcgrooting dienst 1932. De heer Willemen zegt, dat hij t »t zijn spijt slecht» een gedeelte en niet alle-, heeft gezien, zoodat hij over de wijziging niet kan oordeelen en ook het eindcijfer niet weet, omdat alles niet bij de stuk ken ter inzage heeft gelogen. De voorz. wil dit punt gaarne aanhouden tot de volgende verga'doring, wat z. h. s. wordt goedgekeurd. Ter tafel komt oen verzoekschrift van verschillende schippers van Veur en Lcil- achendam over de belemmering van <le scheepvaart wegens ondiepten lang» de Stompwijksohe vaart. Dp voorz. zegt. dat B. en W. oen en an der hebben onderzocht en op teekening gebracht en opdracht hebben gegeven de bulten, welke in deze vaart liggen, weg te halen. De heer Willem&e vraagt, of dit reeds m geschied en geeft B. en W. in overweging, ofschoon de post, zooals hij heeft gezi»'»», zou worden overschreden, ©en en ander goed te laten opknappen. De voorz. tegt, dat alles naar genoegen zal worden opge- loal. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7