AGENDA VRIJDAG 21 APRIL 19jo DE LEIDSCHE COURANï EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht 'D den morgen van 21 April 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteui. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 769.2 te Thorshavn Laagste baroraeteist.: 753.8 te Marseille. Verwachting tot den avond van 22 April Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Noordelijke wind half tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen neer slag, nog kans op nachtvorst, weinig verandering in tem peratuur. Het weertype verandert uiterst weinig. De hooge druk in het Noord-Westen ver plaatste zich iets naar het Zuiden en ligt thans ten Westen van Schotland. De de pressie in het Noorden bleef te ver weg om het weer anders dan in Noord-Scan- dinavië te beinvloeden. De hooge barome terstanden in het Westen en de lage in Zwitserland, en de groote koude in de Al pen (minus 11 graden Celsius op de Zug- spitze) en in de geheele atmospheer bo ven Duitschland en het Oostzeegebied, on derhouden de strooraing van koude lucht- massa's uit het Noord-Oosten, die tot in Ierland en do Pyreneeën temperaturen onder normaal geven. Alleen op IJsland is de temperatuur hoog en gisteren zelfs hooger dan in West- en Centraal Europa. Ook daar is echter spoedig weer een kou- de-inval te verwachten. Langs de Oostzee kust vielen matige, elders slechte onbe duidende hoeveelheden neerslag. Onder deze omstandigheden zal de overgang tot zachter weer zich zeer geleidelijk voltrek ken en is een omslag nog niet direct te voorzien. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middag» te half drie 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «Aï Van Vrijdagnamiddag 7.37 uur tot Zaterdagmorgen 4.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 22 April vjh. 1.26 uur en nam. 1.44 uur. STADSNIEUWS UITVOERING LITTERIS SACRUM De Kon. Vereen. „Litteris Sacrum" geeft deze en de volgende week in den Leidschen Schouwburg tot sluiting van het seizoen een tooneelavond, waarop door de Kon. Letter lievende Vereeniging „J. J. Cremer" uit Haar lem de klucht ten beste wordt gegeven „De Ridder van de Kouseband". De eerste van deze opvoeringen had Woens dagavond plaats en werd een volledig succes. Een kouseband is een delicaat kleedingstuk, dat menigeen in zeer precaire situaties kan brengen, vooral wanneer dat kleedingstuk in het bezit wordt gevonden van iemand, die wel sokophouders, maar geen dameskousebanden pleegt te dragen. Dat kan tot allerlei verwik kelingen aanleiding geven, huiselijke scènes veroorzaken en den speurzin wakker roepen van achterdochtige schoonmama's, die dan de tectives in den arm gaan nemen om uit te visschen hoe de vork in den steel zit. U ziet, hoe op zulke een slappe en rekbare basis een heel kluchtspel kan worden opge bouwd en ais daarbij de noodige vergissingen en persoonsverwisselingen de ingewikkelde situatie nog ongewikkelder maken, kunt u begrijpen hoe deze klucht er ongeveer uitziet De klucht is in elkaar gedraaid, maar op een handige en amusante wijze, al is de intri gue hier en daar wat erg doorzichtig Maar daartegenover staan ook weer verschillende verrassende vondsten, zooals b.v. het optreden van den loodgieter als pseudo-detective. De dialoog, vooral van den oolijken ouden schoon- psoa, is geestig en onderhoudend.. Onder regie van den auteur van het stuk, Henk Bakker, gaven de leden van „J. J. Cre mer" een uitstekend verzorgd spel te zien, dat kon wedijveren met het spel van de reci- pieerende zustervereniging ..Litteris". Vooral het acteeren van de hoofdoersonen was af, speciaal van Theo Hoffstede, de ridder van de kouse^and en diens schoonmama en schoonpapa. Mevr. Lucasde Lugt. de bazige schoonmama, werd vóór de pauze met bloe men gehuldigd door „Litteris". omdat zij 25 jaar verbonden was aan „J. J. Cremer". De overige soelers traden niet in die mate op den voorgrond, doch gaven toch zeer goed SDel te zien, zooals de loodgieter, Erna das MSd- chen, de zendeling Pi'»»er enz. Jammer, dat de auteur de figuur van het vrouwtje Oerd» wat te veel oo den achtertfrond heeft behouden. A"es bijeen, waarborgen spel en soelers een preltigen avond, met veel lach en gul applaus. Politieke vergadering in de Stadsgehoorzaal. MR. ROMME EN KAP. VAN ALPHEN SPREKEN VOOR DE R. K. STAATSPARTIJ. Midden in den verkiezingstijd, die ook door de onzen op vele wijzen en actief gevoerd wordt, was gisteravond de groote Stadsgehoor zaal de plaats der samenkomst van honderden Katholieken, die daar door twee eminente sprekers werden geïnstrueerd over het groote offensief der komende verkiezing. Door de steeds ijverige werkers van „Dr. Schaepman" waren doeken, vlaggen en plaka- ten aangebracht, die de volle aandacht vestig den op de eenheid der R.K. Staatspartij en lijst 25. De voorzitter der R.K. Kiesvereeniging, nr. E. Bolsius, sprak een kort inleidend woord over de bedoeling van dezen avond en leidde de sprekers bij de aanwezigen in. Een sterk gezag. Direct verkreeg nu mr. Ijtomme uit Amster dam gelegenheid de roomsche kiezers toe te spreken. Na een korte inleiding zeide spr., dat wij staan voor de verantwoordelijke daad van de medebeïnvloeding, in welke richting in de eerst komende vier-jarige periode het bestuur, de regeering en de wetgeving zullen gaan. En gezien de benauwende en moeilijke om standigheden, waarin ons volk verkeert, is dit kiesrecht geen kinderwerk. Want werkloosheid teistert individu en gemeenschap, er is een dreigende vermindering van bestaansmogelijk heid, maatschappelijke ontwrichting, zedelijke ontaarding. Het is de oogst der Fransche revo lutie, toen de mensch verheven werd tot God der maatschappij en toen het gezag werd los gemaakt van zijn oorsprong, met het gevolg van heele of halve burgerkrijg en bandeloosheid op geesteliik en economisch terrein. Het is de strijd om de ziel van den mensch. In die omstandigheden, aldus spr., moeten wij de daad gaan stellen, welke het algemeen en individueel kiesrecht van ons eiscbL Is het wonder, vraagt sprdat er velen zijn, ook onder de onzen, voor wie een gang naar de stembus zwaar is. Er zijn er, ook. die zich atziidig houden en vanuit bun afzijdigheid slechts critiek hebben, maar bet is beter te werken en dus ook fouten te maken, dan geen feuten te maken, omdat men te lui is om te werken. Er zijn er echter gelukkig velen, die zich wel rekenschap geven van hun verantwoorde lijkheid en tot hen gaat onze belangstelling uit omdat zij eerlijk en oprecht zoeken. Er waait op het oogenblik een wind, die verkwikkend en afkoelend schijnt en die gaat tegen invloed door middel van een parlement. Men vraagt om een sterk gezag. En die wind is aangeblazen door het ontstellend gebeuren op de Indische wateren met de „Zeven Pro vinciën". Spr. zegt dit standpunt niet te huldigen, maar verbetering te beoogen van bet bestaande parlementaire stelsel en wil voorop stellen, dat de vraag naar de vorm van gezag in de princi- pieele staatkunde geen enkelvoudige beant woording kan vinden. Snr. zet dan het parle mentair stelsel uiteen, dat twee machten toont in den Staat, elk met eigen taak, eigen ver antwoordelijkheid en eigen machtsmiddel, n.l. de Regeering en het parlement. Er zijn ook twee ziekten, de ziekte van de perfectie, dat is de ziekte van hen, die alles volmaakt willen zien en de ziekte der zelfoverschatting, die zich demor-'-eert in 53 partijen, die het volk zul len redden, maar waardoor een parlementaire minderheid wordt uitgesleten en het parlemen tarisme verstikt Dat moet noodzakelijk aan den volksinvloed afbreuk doen. Spr. demonstreert dan met een voorbeeld, dat een parlement dat blaft, ook bijten moet en daarvoor is noodig een sterke meerderheid. Zeker, ook in een parlementair geregeerde Staat zijn halfheden en slapheden zooals b.v, het feit, d»t aan beroepsopruiers, menschen, die het gezag willen onverwerpen, door den Ned. Staat een vrije tribune in het parlement wordt toegewezen en beschermd worden door middel van d n Staat, die zij willen omver werpen, na nog we' de eed van trouw te heb ben afgelegd. Een slapheid is de vrijheid van drukpers, die ongemoeid beuken kan tegen de hoogste kerkelijke waarden. Die roep om een sterk gezag is heel mooi, aldus spr., maar om een ziekte te genezen moet men de diagnose juist stellen. De diag nose is, dat men het gezag heeft losgeslagen van God. Het geneesmiddel is dus: God moet terug in de maatschappij. Een sterk gezag willen ook wij, maar een wezenlijk sterk gezag steunend op dien eenen sterken Man, Christus. Katholieken, roept spr. uit, begrijpt toch den grootschen taak. die voor u is weggelegd. De wereld is uit elkaar gerukt, wij moeten over die wereld een kruis slaan met een lange balk van gezag en een dwarsbalk van liefde. Gezag en liefde, een onverbrekelijke twee eenheid. En het instrument daarvoor? Eén sterke Katholieke Staatspartij. Spr. behandelde hierna de z.g. vrije kwes ties. die ons niet mogen scheiden, maar on danks. om en voor het bestaan van die kwesties behooren wij onze eenheid te bevorderen. Want het alleroverheerschend belang is, de staatkun de zuiver te blijven voeren en ons niet te laten leiden door onderdeelen. Spr. wijst op 't herstel der sociale orde, georedikt in ..Quadragesimo anno", welke eenheid gebiedt. Eenheid in één Katholieke Staatspartij, omdat wij de opvattin- geo over onze vrije kwesties nergens beter aan elkaar kunnen toetsen dan in de eeoe partij. Onze apostolische taak is het om op dat vrije terrein te toonen, dat er een beginsel is boven elke belangentegenstelling. In diepste wezen ga»t het vóór of tégen God. Spr. bezweert tenslotte allen een daad te slellen van medewerking om onze staatkundige gemeenschap te voeren naar Hem. Dien Anton Gooien aan 't slot van zijn roman „Het don ker li'-ht" zoo mooi beschrijft als den Krtiis- licenheer. Zoo worde het. Een enthousiast applaus volgde op deze prachtige rede. Nadat mr. Bolsius spreker had dank ge bracht, werd een oogenblik gepauzeerd, waar na kapelaan van Alphen het woord verkreeg. Procedamus in pace. Uitgaande van de gedachte, dat in eiken Staat een regeering is, door God met gezag be kleed, dat de Staat een vereeniging van men schen is. a^n God onderworpen en dus de Staatkunde moet rusten op den grondslag van het geloof, is de deelname aan de verkiezing niet alleen een reebt, maar veel meer een plicht Het gaat om de waarborgen van de christeliike grondbeginselen, in het onenbare leven. Wie dat rerht misbruikt is aan God verantwoording schuldig. Snr. zegt als priester allen de overtuiging te willen meegeven, dat zij een geloofsdaad gaSn stellen. Oo 26 Anril moet ge beseffen, dat ge 't in uw macht hebt met het roode potlood te zwaaien als de scepter van uw koninklijke rechten of ermee te slaan alt. met de rietstok op het doornengekroond hoofd. Procedamus in Dace. Laten wij opgaan in den naam des Heeren en in Godsvertrouwen. Dit moge het symbool van onzen gang naar de stembus zijn. Ge stemt op de katholieke liist, aldus spr., eenvoudig omdat ge Katholiek ziit. Spr. behandelt dan de katholieke partij vorming die noodzakelijk is, maar niet overal heeft men het zoover kunnen brengen en niet overal is heil te verwachten van een kath. partij-vorming zooals b.v. in Engeland. Wel is het achterwege blüven daarvan een groot nadeel geweest, b.v. in Soanje en Mexico en het is dan ook geen wonder, dat Paus en Bisschoppen steeds het volle vertrouwen heb ben gesteld in de R.K. Staatspartij. Daarom moet haar eenheid worden bewaard, zonder onze eenheid zou onze positie onhoudbaar zijn. Juist als de nationale eenheid als leuze geldt, zijn er 53 partijen, maar wie zijn vader landsliefde wil uiten, heeft als Katholiek geen andere partii noodig dan de R.K. Staatspartij. Spr. wijst dan op mannen als Sasse van IJs- selt, de medewerker van Willem I, Mgr. Zwy- sen en van Son, de vereerders van Willem II. Wie voelde er meer nationaal dan Schaepman en de uiterlijk wel stugge Nolens maakte het katholieke vclksdeel tot een hechte steun pilaar van onze natiorale kracht. Spr. beschouwt dan in het kort de dissiden ten en de leugenachtigheden, die er tegen onze regeering en regeerders worden gedebiteerd. Spr. wil protesteeren tegen de R K. Volks partij. die de Vastenbrief der Bisschoppen uit speelt in haar voordeel, alsof de Bischoppen hadden bedoeld de R.K. Vokspartij aan te prijzen. Spr. protesteert tegen griezelige op merkingen als een vertfeliiking tusschen de gave gulden en de H. Hostie De afgescheide nen, aldus spr-, gaan in tegen de uitdrukke lijke vermaning der Kerk. Overheid om de eenheid te bewaren. Zij zijn de moordenaars van onze eenheid, die voor alles, ondanks al les en boven alles moet worden bewaard. Achter ons liggen drie eeuwen van emanci patie en daarom moeten wij het woord van Nolens onthouden. Voor iedere dissidente groep zal de kath. kamerdeur onherroepelijk gesloten blijven. Het erfdeel onzer vaderen moeten wij bewaren en verdedigen, niet als een stuk historie, maar omdat 'deze moeizaam ver worven eenheid de oorzaak is geweest van onze kracht en invloed. Buiten de Katholieke Staatspartij kan in ons land nauwelijks wor den geregeerd en het zou misdadig zijn die positie prijs te geven. Spr. wijst op de onder wijsstrijd in België, die de Bisschoppen drong tot eenheid aan te manen. Spr. wijst op het antisemitisme in Duitschland, waarover heel de wereld in rep en roer is. Maar geen woord van piotest werd gehoord bij de vervolging der Katholieken in Spanje, Mexico en Rusland. Katholieken, voelt ge dan niet, dat ge op u zelf zijt aangewezen en dat het uw plicht is te stemmen op uw kath. partij. Spr. geeft dan eenige voorbeelden van antipapisme aan den eenen en Rusland aan den anderen kant. Er zijn beroepsopruiers in ons Staatsbestuur, die jaarlijks 5000 ontvangen met dank voor be wezen diensten aan Rusland. Spr. behandelt nog terloops het boek der Wibaut's, de „vrijheid" der S. D. A. P., die ongebondenheid is en spr. hoopt, dat alle roode punten bij de stemming een bom zullen vormen, die na waarschuwing geworpen zal worpen vóór het schip van Staat, de ell Pro vinciën. Spr. toont vervolgens met cijfers aan hoe gunstig Nederland in soc. en economisch op zicht afsteekt ?elfs bij socialistisch geregeerde landen, wat betreft steun, onderwijs, bewape ning enz. In dit opzicht staat Nederland aan de spits en hieraan heeft de R.K. Staatspartij ruim haar aandeel bijgedragen, daar gedurende de laatste kwarteeeuw zonder haar niets tot stand kon komen. Brengt uw dank door te stemmen op no. 1 van lijst 25. Daar is storm op til, stut uw huis. Wij moeten werken en schragen en stutten eigen huis, een en onverdeeld, stutten Staat, gezin en Kerk. Spr. doet een beroep ook op de vrouwen om de heiligste goederen, het christelijk huwelijk en het christelijk huisgezin te beschermen, om het groote gezin de plaats te geven, die het toekomst. Blijft luisteren naar het lied: „Mijn schild en mijn betrouwen, Zijt Gij. o God. mijn Heer, Op U, zoo wil ik bouwen, Verlaat mij nimmermeer". Uw verantwoording is nog nooit zoo groot geweest. Er is storm op til, stut uw huis. Ver zamelt uw kracht in de eene R.K. Staatspartij en duldt geen scheuring. Het dringe tot u door, als ge bij de stembus staat, alleen roet God en nw geweten. A1s het gaat om handhaving van het gezag, weet dan uw eigen hoofd het eerst te buigen voor dat gezag. Paus en Bisschoppen hebben gezegd: Katho lieken van Nederland, bewaart toch uw een heid. Procedamus in pacef Ook op deze rede volgde een enthousiast applaus. Nadat mr. Bolsius kapelaan van Alphen in harteliike woorden dank had gebracht en bet gesprokene nog eens had onderstreept, ging de vergadering uiteen. BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID" De huisvlijttenloonstelling. Het tweede lustrum der buurtvereeniging „Eensgezindheid", voor de viering waarvan wij in ons nummer van Zaterdag j.l. reeds het vol ledig programma publiceerden, is gisteravond begonnen met de huisvlijttenloonstelling. welke in de gymnastiekzaal van de scholen Ooster straat en Munnikenstraat is gearrangeerd. 'n Tentoonstelling is het, die men daar niet zou zoeken. Met noeste vlijt, ten koste van veel tijd en geld, hebben jong en oud gear beid om van deze tentoonstelling iets moois, iets degelijks te maken en daarin is men ten volle geslaagd. Ieder, die deze tentoonstelling bezoekt en we raden allen aan een kijkje te gaan ne men zal, evenals wij, verwonderd staan over hetgeen het oog hier treft. De meisjes en de dames hebben wel het leeuwenaandeel in deze expositie opgeëischt, hetgeen natuurlijk niet te verwonderen is. Handwerken, haken, enz. toch kan nagenoeg iedereen en de vele kleedies, kussens, spreien enz. zijn daarvan het sprekend bewijs. Mooie werkstukjes van meisjes van 1012 jaar verdienen extra vermelding, maar ook het mannelijk gedeelte der bewoners heeft zich niet onbetuigd gelaten. Tal van lampen met fraai figuurzaag-werk, schilderstukken, penteekeningen enz. vragen terecht de aan dacht. Maar daar zijn ook andere stukken, als een straatlantaarn, een linnenkast en een ra- diokast, die bewijzen, dat-er veel animo voor deze tentoonstelling bestond. Gisteravond bij de opening de entree prijs bedraagt slechts 10 cents was de toe loop van belangstellenden al dadelijk heel groot en onder de aanwezigen merkten we o.ra. op den heer T .S. Goslinga, wethouder dezer gemeente, die met veel interesse kennis nam van hetgeen geëxposeerd is, terwijl hij den heer v. d. Broek, den ijverigen voorzit ter. zijn bewondering uitte voor zooveel fraai werk. Vermelden we tenslotte nog, dat gedurende deze huisvlijttentoonstelling die heden avond geopend is van 7.3010 uur en morgen middag van 36 uur de dames J. Ver mond en A. Stouten het kantklossen demon- streeren. We laten hieronder den uitslag volgen der bekroningen door de iurv, bestaande uit mevr. J. v. Rijnbach. mej. Boehmer en de heeren P. Hutte en J. van Beek. Groep I: jontfeheer Trippenzee, 1 bouw plaat (bootl E. V. Groep II: de heeren A. Beekman. 1 huiska- roerlamp le nr., J. de Bruijn. schilderstuk le pr. A, van Beek. penteekeningen, le pr. C. Kouwen, etsen, E.V., A. v. d. Pluiira, radiokast E.V., Bergman, straatlantaarn E.V., Beekman, linnenkast E.V. Groep III: Mej. H. Schoeman, kussen (haakwerk) le pr., mej. F. Trippenzee, kus sen (haakwerk) 2e pr. Groep IV, de dames M. Teske, kleedjes (haakwerk) 2e pr., Bergman, beschilderde kleedies E.V.. A .Sjardijn, kapstokkleed le pr. W. Crama, kleedjes (borduurwerk) le pr., Stokhuijzen, kleed (imitatie Smyrna) 3e pr. v. d. Schaft, sprei (gehaakt) E.V. Groen A: Jongedames: A. Trouwée, kussen le pr.: Willy v. d. Broek, kleed (borduurwerk) 2e pr. Groep B: Jongedames: Willy Frank, nacht zak, 2e pr., A. van Vliet, kussen 3e pr., Jan- nie Neuteboom. kussen le pr. Groen C: Jonrfeheeren: Trinpenzee, bouw plaat 2e pr., A. Siardijn id. E.V., A. Siardijn, zaagwerk le pr. H. Neuteboom, bouwplaat le prijs. Groep D: Jongeheeren: W. Polanen. teeke- ningen le E.V., J. Trouwée. id. 2e E.V., J. Trouwée, linoleum-snijwerk le pr. C. Sirag, lamnies, 3e pr. J. Flaman. teekeningen 2e pr. H. Ch"udron. bouwplaat 2e pr. Jan de Boer, id. E.V., A. Roodenburg id. le pr. WAT IEDERE HUISVROUW WETEN MOET Hoe kan men het voordeeligst koken? Daar moeten toch nog heel wat hulsvrou wen zijn, die niet weten hoe men het voor deeligst en het smakelijkst koken kan..f. Dit althans zouden we moeten concludeeren uit het massale bezoek, dat gisteravond de kook demonstratie in de kleine Stadszaal ten deel viel. Niet alleen was er geen plaatsje onbe zet, maar velen moesten met een staanplaats genoegen nemen en vergissen we ons niet, dan zijn er nog velen terug gekeerd.... Dat is voor de Kuppersbusch Gasfornuizen een succesavond geworden, die er wezen mag. En we mogen er dadelijk aan toevoegen, dat dit succes welverdiend was. want hetgeen wij op deze demonstratie te hooren en te zien kregen is waard in rnimer kring bekend te worden. Wij kunnen onzen lezeressen niet alles ver tellen hetgeen deze demonstratie bood, want de heer Lieshout welbespraakt en met een voordracht, die menige feestredenaar hem zou benijden heeft In enkele uren zooveel ver teld en laten zien, dat we kolommen zouden noodig hebben om bet hier te herhalen. Deze demonstratie kwam eenvoudig hier op neer, dat de nieuwe en betere kookmethode bij zuiniger gasverbruik een hoogere voe dingswaarde geeft, boe zelfs zonder verwar- mingsapoaraat het euvel van vochtige keukens kan worden ontgaan. Gedemonstreerd werd hoe men aardappe len met een minimum water, groenten zonder water en zoovele andere dingen met heel wei nig water kan bereiden: evenzoo vleesch bra den zonder toevoeging van boter of vet en de bereiding van visch, schelvisch, kabel jouw of andere soorten. Naast dit alles werd verder aangetoond hoe een smakelijk beslag voor een cake moet worden bereid evenals de wijze waarop het gebakken moet worden. Tusschen deze demonstraties door wist de heer Lieshout op amusante wijze zijn gehoor bezig te houden met verhalen over hoe de da- j roes in den regel gewend zijn te koken, te hakken en le braden en hoe de zoo geroemde Kupperr^usch Gasfornuizen zün geconstrueerd en werken. Dat de dubbel getenteerde spaarbrander daarbij een grte rol speelt, werd overduidelijk en herhaaldelijk naar voren gebracht. Importeur van deze fornuizen is de N.V. Gemeentelijke Aankondigingen Melkbesluit (Staatsblad 1929 no. 43) B. en W. van Leiden; Gelet op de artikelen 2% en 32 van het Melkbesluit (StaatsMlad 9 no. 43), zooals dit laatstelijk is g<Avijrigd bij Koninklijk Be sluit van 9 Februari 1963 (Staatsblad no. 37); BHS^UI^EN: de toepassing vani de artikelen 29, eerste lid en 32, eerste lid fan vopfmeld besluit voor deze gemeente nqfdig teWerklaren. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 April 1933. LEIOEN. Vrijdag. „Pas op de verf", Abonnements voorstelling Rott Hofstad Too- neel, Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 April a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, Tel. 406. „Imenexo", Hooge Rijndijk 94, welke, zooals uit de deze week gepubliceerde advertenties in ons blad bleek, in hare toonkamers gaarne alle gewenschte modellen en soorten aan be langstellende bezoekers laat zien en door de vele in die advertenties genoemde firma's gaarne bestellingen opneemt. Wanneer de huismoeder thans bezuinigen moet, dan is haar hier een belangrijk en on feilbaar middel aan de hand gedaan. Ieder doe haar voordeel! Stedelijk Museum de Lakenhal. Wegens werkzaamheden in verband met de reorganisatie van het Stedelijk Museum de Lakenhal zal het Museum vanaf Maan dag a.s. gedurende vier weken voor het pu bliek gesloten zijn. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 251. Firma M. vat Muiswinkel en Zoon. Alphen aan den Rijn, Lindenhovenstr. 29 (Zwammerdam). Grut- terij en maalderij; handel in granen en grutterswaren. Bovengenoemde vennóob- schap onder firma is omgezet iri een naam- looze vennootschap onder den naam: M. va». Muiswinkel en Zoon N.V.; gevestigd te Zwammerdam. 5679. N.V. Trust- en Hande'maatschappij Tehan. Leiden, Rapenburg 27. Deelneming in handels- en industr. ondernemingen; groothandel in goederen enz. N. Proc.: J. F. Bogaors. Leiden. (B.P.). 3323. B. L. van der Klugt. Leiden, Haar lemmerstraat 258. Behangerij en stoffeer- derij en handel in aanverw. artikelen. Vest. fil.Leiden, Haarlemmerstraat 289. 1540. „Het Zwarte Paard"'. Leiden, Ha ven 42. Café. Bovengenoemde hande.szaak is ondergebracht bij café „Stuart", door het overgaan van de verdunning. 6123. Café „Stuart", Leiden, Haven 42. Verkoop van andere dan sterke dranken. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens verkoop van sterke dranken. Opheffingen: 5638. Fotografie Mo dern. J. M. de Greeuw. Leiden, Nieuwe Rijn 54. 4443. Jac. Nieuwenburg, Leiden, Baat straat 2. Suikerwerken en wijnhandeL Hulp voor de Joodsche vluchtelingen. Het Leidsch Comité voor hulp aan Joodsche vluchtelingen uit Duitschland houdt Zondag avond, 23 April a.s., om 8.30 uur, in hotel Bamberger, Lammermarkt 3, een bijeenkomst, waar de maatregelen zullen besproken worden, die het comité voor zijn doel noodzakelijk acht. DE TARIEFSVERLAGING BIJ DE N. Z. H. T. M. Na-ar wij vernemen zal de aangekon digde tariefsverlaging der N. Z. H. T. M. ingaan op 1 Juni a.s. BUURTVERGADERINGEN. Vanavond zijn er. weer, vanwege de vo- pagandaclub „Dr Schaepman" twee buurt- vergaderingen, te S.30 uur, resp. in Ro- manuszaal (Mare) en in het gymnastieklo- kool school Heerensingel. De bedoeling van deze bijeenkomsten is, om na een korte redeneering geleeen heid te geven voor gedachtenwisseling aan alle belangstellende Katholieken. Arbeidsbeurs Leiden Op den 20sten April waren 3002 (v. j. 2605) werkzoekenden ingeschreven. Nationaal Veem. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Nationaal Veem al hier zijn de jaarstukken goedgekeurd en is be sloten over het afgeloopen boekjaar geen di vidend uit te keeren (v. j. 5 pet.). De heer P. Poot Sr. werd als commissaris herkozen. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. Majoor A. P. Uni, thans op nonactiviteit, wordt 1 Mei in actieven dienst hersteld en geplaatst als hoo^instructeur bij het 4e regi ment infanterie alhier. Tn verband met zijn beroeming tot lid van Ged. Staten van Zuid Holland heeft mr. Bolsirs ziin functie van secre taris van den Raad van Beroep der Di recte Belastingen neergelegd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2