UIT DE OMGEVING VRIJDAG 21 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM Gisteren kwam de raad dezer gemeen- te in vergadering bijeen. De openbare vergadering wordt eerst om kwart over dne geopend, terwijl vooraf besloten zit ting was gehouden. Bij den aanvang van de openbare vergadering vertrekt wet- hodder Warnaar in verband met de bij eenkomst van de Regeeringscommissie Saneeringsplan Bloembollenbedrijf. Ver der is de vergadering voltallig. Voorzit ter burgemeester J. P. Gouverneur. De notulen worden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring van het Raadsbesluit October 1932 tot verhoo ging van do opeenten Geraeentefondsbe- lasting. Mededeeling dat de uitkeering uit het Gemeentefonds voor onze ge meente over 1931 is vastgesteld op 13.13 per inwoner. Rapport van het Acrountantskantoor Moret dat de boe ken en bescheiden van de Woningbouw- vereeniging in orde zijn bevonden. Door B. en W. wordt voorgesteld otai den heer A. Berk, na tweejarigen lossen dienst bij het Gem. Gas- en Waterbedrijf als vast aan te nemen. Zulks in verband met de wettelijke bepalingen aangaande de Pensioenregeling, waarbij voorge schreven is dat iemand twee jaar hoog stens in lossen dienst bij de gemeente mag werkzaam zijn. De groei van het bedrijf rechtvaardiqt deze vaste aanstel ling en ook is hij tot genoegen werk zaam geweest. De heer H. van Zonne veld informeert er naar of een even- tueele korting ot> de salarissen die dit jaar nog wT zal moeten plaats hebben ook op dit salaris van toepassing is. of wordt het voor een zekeren termijn vast gesteld. De burgemeester antwoordt dat een eventueele korting ook hierop van toenassing zal zijn. Van een elftal steuntrekkende huis eigenaren is verzoek binnengek-m-°n om hen ook onder den z.g. huurtoeslag te doen vallen. Door de Gemeente zon dan als steun moeten worden toegekend wat door lien meer wordt betaald aan hy potheekrente, ondorhoud, grondlasten enz. dan gemiddjld ƒ3.per week. De burgemeester wil hen verwijzen naar den Minister daar hieromtrent geen duide lijke uitspraak in de steunregeling is op genomen. Er wordt evenwel opgemerkt dat in andere gemeenten algemeon de regel wordt toegepast dat in zulke ge vallen de totale kosten, zooals hypo theekrente. onderhoud grond'agten, as surantiepremie enz. als het huurbedrag wordt aangenomen en de gewone huur- toeslag hierop van toenassing is. Wat deze totale kosten eventueel onder den huurprijs blüven wordt op het steunbe drag in mindering gebracht. Het verzoek wordt hierna nag,r het Steuncomité ver wezen, die dienovereenkomstig zal han delen. Het uitrit/erbod uit de Kerklaan naar de Hoofdstraat zal gelden zoowel voor met paarden bespannen wagens als mo torrijtuigen en motorfietsen. In de Kerk laan zal een bord worden geplaatst. Het verbod is niet voor rijwielen van toepas sing. Geconstateerd is dat deze vrij al gemeen uit zich zelf afstappen. HILLEGOM Beurscommissie. Gistermorgen hield de Hill. Beurscommissie een vergadering in hotel Flora. Afwezig met kennisgeving de heer Bijl van Duyvenbode. De voorz., de heer K. Velthuys, opent de vergadering en heet de heeren hartelijk wel kom. In het bizonder richt spreker het woord tot de heeren Lommerse en Goemans, de nieuwe commissieleden. Het verheugt spr., dat beiden zich de benoeming hebben laten welgevallen en wij houden ons overtuigd, dat de samenwerking prettig zal zijn. De secretaris leest vervolgens de notulen, die onveranderd onder dank voor de trouwe weergave worden gearresteerd. Ingekomen is priisopgave voor adv. plaatsing van B'oembo"encu!tuur, het Kweekersblad en de Hobaho. Daar de laatste belangrijk lager is in prijsnoteering, zullen we ons voorloopig tot dat orgaan wenden. De secretaris zal con dities en verdere materie verder uitwerken. Hierna komt in behandeling het toelaten van vreemdelingen op onze Beurs. Na breede bespreking kan dit gebeuren op bepaalde, scherp omlijnde voorwaarden. Getracht zal worden ter verdere propaganda Beur sta c°'ties verder te plaatsen, terwijl een bord: ..Bezoekt de **;"egomsche Beurs" ver moedelijk in de veilingzaal van Hobaho zal worden genlaatst. Nog werd besloten, dat telkeniare de Beurs in de week waarin Hemelvaartsdag valt, ge houden z»1 worden op Woensdag, dus op den voorafgaanden dag. Hierna sluiting met een passend dankwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. Deze vereeniging hield Woensdagavond haar jaarvergadering in „de Kroon'* van den heer Fennes. Zooals gebruikelijk was de belangstelling voor deze vergadering flink. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, opende de vergadering en zoide: Mede na mens het bestuur heeten wij U allen har telijk welkom op onze vergadering. Zelden of nooit hebben wij een algemeene verga dering gehouden onder zulke zorgelijke en moeilijke omstandigheden a!s thans. Ieder voelt dat deze toestand hoe lan ger hoe onhoudbaarder wordt. Het eene land dwingt het andere tot tegenmaatre gelen. Neem bv. Duitschland. Deze natie heeft de invoer van uit Nederland vrijwel Tegen de plakkers en kalkers. Bij politieverordening zal het in het vervolg verbcden zijn om zonder schrif telijke toestemming van B. en W. van den rechthebbende of zonder daartoe van rechtswege bevoegd te zijn, recla me- of propagandabiljetten op open bare of particuliere eigendommen te plakken. Ook het kalken op de straat of op muren is verboden. Verder het ronddragen van reclame-borden, het ver oorzaken van volksoploopen, het orga- niseeren van optochten of het doen van propagandistische uitroepen op den open baren straat, het venten met kranten en uitgeven van strooibiljetten op den weg. Na goedkeuring door Ged. Staten en de gebruikelijke afkondiging treedt deze verordening direct in werking. Bij de rondvraag deelt de heer Speel man mede dat het Crisiscomité met een leege kas zit en dat er plannen be raamd moeten worden om weer geld binnen te krijgen. Van een rondzang door de gemeente wordt door enkelen niet veel verwacht. Toch zal op de een of andere manier getracht moeten wor den om weer geld bijeen te krijgen. Door den burgemeester als voorzitter van het Algemeen Comité zullen alle leden van Comité A. en B. in vergade ring worden bijeengeroepen. De heer Bisschoos doet mededeeling dat het R. K. Ontspanningslokaal voor werkloozen voor dit seizoen weer geslo ten is en brengt den dank over aan het gemeentebestuur voor de medewerking. De heer A. Warnaar sluit zich hierbij aan voor wat betreft het Prot. Ontspan ningslokaal. De heer Schrama wil er voor een volgend seizoen de gemeente voorspan nen om de iengdige werkloozen vakon- derrichfc te doen geven, wat voor sub sidie van het Rijk in aanmerking kan komen. De burgemeester merkt evenwel op dat hieraan zeer veel bezwaren rer- bonden zijn. voornamelijk de aanschaf fing van de benoodgide materialen en gereedschappen en acht het plan niet voor verwezenlijking vatbaar. De heer Warnaar deelt mede dat het Prot. Co. mité in overig met de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur is doende geweest voor een vakcursus en met de plaatse lijke onderwüzers voor reken- en taal onderricht. Mogelijk dat dit voor een volgend seizoen tot uitvoering komt. De heer Breda vraagt wanneer de Menne- weg verder onderhanden wordt genomen en of om de vuilnisbegraefolaats een omrastering kan worden gemaakt, daar het wegwaaiende papier last bezorgt aan de bezitters van de omliggende per- ceelen. Beide objecten hebben de aan dacht van B. en W. De heer Verkley vindt het onbilliik dat de schoolgeldheffing plaats vindt naar het inkomen en niet naar den wel stand. Het gebenrt nn dat menschen die er een auto op nahouden van school- geldbetaliner zijn vriigesteld en anderen van een klein inkomen wel moeten be talen. De burgemeester merkt op dat het plan reeds bestond de schoolgeld ^er- ordening onder het oog te zien, doch in ieder geval is het gemeentebestuur aan wetteliike bepalingen gebonden. Hierna sluiting. onmogelijk gemaakts en heeft zulks den laatsten tijd zelfs nog aanmerkelijk ver scherpt, niettegenstaande do invoer van uit Duitschland naar ons land veel en veel hoogei was. Wat is daarvan het gevolg, dat ons geduld uitgeput raakt en er aller- wege stemmen opgaan om al.e Duitsche ar tikelen te boycotten. Zoo zit men in een circelloop, ja geraakt men in een draaikolk die allen dreigt te verslinden. Zien wij te rug op het jaar dat voorbij is, dan kunnen wij niet anders zeggen of dat jaar was ver re van rooskleurig. Over het a.gemeen wa ren de resultaten zoo dat men niet kan spreken van loonend. De meeste, ja bijna alle producten leverden een aanmerkelijk verlies op. Wel mochten wij op enke.e pro ducten rijkstoeslag omvangen, waarvoor wij dankbaar, doch niet geheel voldaan waren, dit neemt echter niet weg dat er toch nog geweldige verliezen zijn geleden. Wij zijn ochter overtuigd van de groote moeilijkheden die derge.ijke steunregelin gen met zich brengen en hebben gegronde hoop dat men de gemaakte tekortkomin gen rekening zal worden gehouden voor de toekomst. Want ook voor de toekomst, althans voor het jaar dat weer voor ons ligt, zal het veilig zijn te rekenen op de noodzake lijkheid van bijzondere maatregelen om de bedrijven in stand te kunnen houden. De vooruitzichten zijn nog steeds weinig hoop vol en hoewel het zeer moeilijk is in de toekomst te zien en niemand weet wat de toekomst voor ons verbergt, toch kunnen wij onder de tegenwoordige omstandighe den onze verwachtingen niet hoog stellen en dienen wij er rekening mede te houden dat wij nog een zware taak tegemoet gaan. Ook voor dit jaar is bereids de hulp der regeering ingeroepen en wordt ernstig overwogen de noodzakelijkheid een fonds te stichten teneinde daaruit te vergoeden het z.g. doorgedraaide goed dat de vast gestelde minimumprijs niet kan opbrengen. Dit laatste zal echter niet kunnen tot stand komen zonder fmancieele offers on zerzijds. Wij hebben de overtuiging dat vanwege het C. B. ernstig en met voort varendheid gewerkt wordt een zoo gunstig moge.ijke regeling te verkrijgen. Een woord van dank willen wij ook thans brengen aan het gemeentebestuur, dat met toeslag van Rijk en gemeente, zulk een gunstige regeling wist te treffen bij het diepspittcn. Zeer tuinders hebben van deze regeling geprofiteerd. Een woord van dank ook aan die landeigenaars die hun pachters ook over 1932 weer een zeker gedeelte der pachtsom hebben kwijtge scholden. De commissie door welks bemid deling het een en ander tot stand kwam, komt hiervoor zeker een welverdiende hulde toe. En nu gaan wij, hoewel met zorg in het hart, toch weer met opgeheven hoofd voorwaarts. Dit weten wij, er i6 Een die alle dingen regeert; die het gansche we reldgebeuren in Zijn hand heeft; door Wiens hand de toekomst .zich vaak heel anders ontplooit dan wij verwachten en die het ook in Zijn macht heeft dat dit jaar nog een gezegend jaar worde. Wij wen- schen U toe dat waar gij op Hem hope, Uwe hoop niet beschaamd worde. Vervo.gens waB het woord aan de secre taris de heer A. Korpelshoek voor het le zen der notulen. Deze werden goedgekeurd. Hierna het jaarverslag dat als volgt luid de: Jaarverslag. Wij houden thans onze 21e Jaarvergade ring, en het is zeker een goede gewoonte te noemen, dat in zoodanige vergadering een blik achterwaarts geworpen wordt. Toen wij aan het begin van 1932 stonden, hadden wij de vraag, ja ik kan we. zeggen de bange vraag op de lippen: „Wat zal 1932 ons brengen". Voor deze vraag was dan ook alle reden. Het was met schroom dat wij ons bedrijf weer in gang brachten, maar wat mcesten wij doen? Een tuin bouwbedrijf kan nu eenmaal met geheel of gedeeltelijk stop gezet worden, en als de toestand zich in gunstigen zin zou wij zigen weer in werking worden geste.d. Wij moesten het dus weer wagen in de hoop, dat de toestand beter zou worden. Die hoop werd eenigszins teleurgesteld, toen de aardappelen als eerste product van onze teelt een lagen prijs opbrachten, die tot het einde toe gehandhaafd bleef. Doch de bloemkool en peen gaven nog eenige reden tot tevredenheid, omdat de opbrengst van genoemde producten in doorsnee van dien aard was, dat hiermede geen ver iezen zijn geleden. Van een gunstige wending in de bestaande toestand was echter geen sprake. De tariefmuren die de export van onze producten al zoo zeer belemmerden, werden nog hooger opgetrokken. Onze uit voer werd door Duitschland met zijn de- viezenregeling nog meer bemoeilijkt, wat tot gevolg had, dat de lateie gewassen als roode- en ge.e kool en uien lage prijzen op brachten. Dat de tuinders met deze arti kelen financieele verliezen hebben geleden, behoeft geen betoog. Met dank aan de regeering wil ik nog vermeiden dat zij bereid werd bevonden eenige geldelijke steun te verleenen. Of de toegezegde steun vo.doende zal zijn om de tuinbouw op de been te houden, wil ik in het midden laten, maar zeker kan het in de dringendste nood nog eenigszins voor zien. Toch is er nog veel dat tot tevreden heid stemt: Wij bleven voor groote na tuurrampen gespaard, terwijl de vereeni ging aan haar financieele verplichtingen heett kunnen voldoen. Het vereenigingsleven ging vfijwel zijn gewonen gang. Het ledental is 145. Van het aantal leden verloren wij er twee door den dood. In de 3 bqstuurs- en 2 ledenver gaderingen zijn geen besluiten van ingrij pende beteekenis genomen. De goede ver standhouding tusschen bestuur eenerzijds en van bestuur tot personeel anderzijds mocht bewaard b.ij ven. Deze goede stem ming mocht ook blijven voortduren tus schen bestuur en kooplieden. De opbrengst der weegbrug, die is aan gewezen door de invoering der wegenbe lastingwet, is van dien aard geweest, dat deze een behoorlijke rente heeft gegeven. De terreinen en gebouwen hebben dit jaar niet zooveel aan onderhoud gekost, doch hiernaast hebben wij dóór het besluit der algemeene vergadering een verplaatsing der paardenstal gehad, we.ke een goede verbetering is. Bovendien hebben wij 1500 nieuwe veilingki6ten aan moeten koopen, om het benoodigde aantal op zijn sterkte te kunnen houden. Van het verkrijgbaar stellen van kunstmest is weer een ruim gebruik gemaakt. De opbrengst en omzet der gehouden veilingen was als volgt: Vroege aardappelen 693.375 K.G. voor 20.793.96 of 2.986 per 100 K.G. Drie.ingen 107.825 K.G. voor 2.037.32 of 1.89 per 100 K.G. Late aardappeien 559.325 K.G. voor 12.422.of 2.22 per 100 K.G. Bloemkool 1.081.684 ötuks voor 96.749.50 of f 8.994 per 100 stuks. Roode kool 70.285 stuks voor 3.257.14 of 4.634 per 100 stuks. Gele kool 94.001 stuks voor 2.885.75 of 3.07 pex 100 stuks. Groene kooi 41.639 stuks voor 807.14 of 1.94 per 100 stuks. Uien 124.457 K.G. voor 6.809.58 of 5.471 per 100 K.G. Breekpeen 282.195 K.G. voor 9.613 of 3.407 per 100 K G. Bospeen 366.752 bos voor 19.851.60 of 5.41 per 100 bos. Kroten 110.811 K.G. voor 2.19915 of 1.98 per 100 K.G. Sla 60.731 6tuks voor. 605.54 of 0.997 per 100 stuks. Diverse producten in massa te veld verkocht 2.357.50, bovendien voor a.le niet genoemde artikelen 2.981.10, waarbij nog komt 659.10 op de weekstaat van 3 Januari ter aanvulling van het boekjaar. De totale omzet bedraagt dus over 107 vei lingen 184.029.38. In doorsnee is het jaar dat achter ons ligt voor de leden ónzer vereeniging een minder gunstig geweest. Onze blik richt zich weer voorwaarts, het nieuwe seizoen is ingetreden, het teeltp.an is opgemaakt. Wij weten niet wat de toekomst ons leve ren zal, maar laat ons doen wat onze hand vindt om te doen, het is alles in Gods hand. Laat ons echter bedenken dat wij in alles Gods zegen noodig hebben. Moge die zegen ons deel zijn in het jaar dat voor ons ligt. Hierna is aan de orde vaststellen der 'Balans en de exploitatierekening over 1932. De balans sluit met een eindcijfer van 96.S95.49. Na een toe ichting door het be stuur wordt deze goedgekeurd. Ook bij do exploitatierekening worden door den voor- De Raad dezer gemeente hield gisterraid- dag een openbare vergadering te 1.45 uur. Voorzitter mr. D. F. Pont, burgemeester; te genwoordig alle leden. Na opening met gebed wordt tot voorstemmen aangewezen de heer Carlier. De voorzitter wil vóór de afwerking der agenda even memoreeren, dat het saneerings- pian voor de bloembollencultuur gisteren door de regeering is aanvaard, althans machtiging is verleend tot steunverleening. We mogen in dezen erkentelijk zijn jegens de heeren Van Waveren en Krelage, terwijl ook een woord van dank dit gebracht te worden aan het Tweede Kamerlid, de heer A. J. Loerakker, voor zijn werk in dezen. Spr. hoopt, dat het plan een groote zegen moge zijn voor de streek lapplaus). De notulen worden hierna onveranderd on der dank aan den secretaris vastgesteld. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot wijziging van het politie ambtenaren-reglement wordt na korte bespre king met alg. st. aangenomen. Aan de bewaar scholen wordt met alg. st. een subsidie ver leend van 3 per kind, ook voor de kinderen uit Hillegom, die de bewaarscholen te Benne- broek en te Zilk bezoeken. Na toelichtine door den voorz. wordt het voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting met alg. st. aangenomen. Bij punt 9: voorstel tot verlaging der tarie ven voor de bad- en zweminrichting wordt vrij breed gediscussieerd. Meerdere leden wil den met verlaging verder gaan dan B en W. en de commissie. Nadat de voorz. geadviseerd beeft eventueele verla«*ingsvoorste11en schrifte lijk in te dienen wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Veranderingen in het gasbedrijf. Punt 13 was wel het voornaamste punt der agenda: voorstel tot reorganisatie van het gas bedrijf. Dit voorstel zal f 100 009 kosten, waar tegenover echter groote voordeelen staan. Het restaureeren (oplanpen) zou f 40 000 kosten, terwijl dan hoogstens voor 10 jaar hel bedrijf kan worden voortgezet. De voorzitter zet de zaak nauwkeurig uiteen, terwijl weth. Ver meer, voorz. der gascommissie, verderen uit lek en aanvulling geeft. De heer Loerakker maakt de opmerking, dat de raadslede" het rapnort niet hebben kunnen hestudeeren. Het gaat hier over een zeer groot bedrag en de raad is verantwoordelijk voor de gelden. Bovendien komen er straks men schen aan den dük- Sur. zou er prijs op stel len het rapoort thuis te ontvangen en 't punt aan te houden tot de volgende vergadering. Alles wordt aangehouden De voorz. heeft daartegen geen bezwaar, we zullen dan echter uiterlijk over 2 weken weer bij elkaar moeten komen. Hierna wordt tot aanhouding besloten. Hierna volgen de mededeelingen en de rond vraag. Deze 2 punten namen meer tijd in beslag dan de voorgaande. 13. We stiopen het volgende aan: De voorz. leest eerst op verzoek een rapport voor van den dir. van Publieke Wer ken inzake walbeschoeiing Nieuwe Haven, zitter de gevraagde inlichtingen gegeven. Na de verplichte aflossing van, 1500.— is er een winst van 818.54. Zonder hoofde lijke stemming wordt de rekening goedge keurd. Dan volgt de begrooting voor 1933. De begrooting is gebaseerd op een onkosten- percentage van 5%. Na eenige bespreking hierover wordt besloten om indien het winstsaldo zulks toe.aat, per 31 Dec. 1/3 terug te betalen. Een voorstel om de kistenhuur te ver lagen vond geen instemming. Gesproken werd nog over de te verwachten omzetbe lasting. De begrooting werd met een eind cijfer van 110.024.24 goedgekeurd. Bestuursverkiezing: aftredend de voor zitter de hfeer J. v. d. Perk, de secretaris de heer A. Korpelshoek en de penning meester de heer W. v. Beelen. Al en wer den met bijna algemeene stemmen herko zen. Vervolgens zijn eenige voorstellen van leden aan de orde. Op verzoek zal het-bestuur zorgen voor verplaatsen der vuilnisbelt opdat die ruim te vrij komt voor los- en laadplaats. Een voorstel om voortaan de veiling te doen aanvangen te 1 uur in plaats van 2 uur, werd aangenomen. Het voorstel om in se ries ve veilen kon geen vo.doende steun vinden. Ook het voorstel om het teelland bij de veiling niet voor los- en laadplaats te verhuren werd niet aangenomen. Bij de rondvraag werd gevraagd stren gere handhaving der keuring, wat het be stuur toezegde. Het aanmaken van kisten zal vroeger plaats hebben en alle timmer lieden te Katwijk aan den Rijn zullen ge legenheid krijgen prijsopgave te doen. De jeugd zal voortaan op het veilingterrein streng geweerd worden. Ook de medewer king der koopliedenvereeniging zal hier voor worden gevraagd. Hierna, het was bijna middernacht, sluiting dezer belang rijke vergadering. Tuinbouw. Wat we vorige week vrees den, is werkelijkheid geworden. Nadien kwamen strenge nachtvorsten die de mees te vroege aardappelen die boven den grond kwamen, wegvaagden. Ook al loo- pen ze daarna bij gunstig weer dan weer uit, het neemt niet weg dat als regel het gewas niet meer extra wordt. Ook de bloembollen hebben hun portie gehad. Want ook dit product kan niet tegen nachtvorsten en hagelbuien. De gewassen stonden in het algemeen best en waren vroeg. Als dit weer even aanhoudt zou het wel eens anders kunnen zijn. Ook de boeren hebben hun weer niet. Die willen als regel een natte April. En we hebben nu nog haast geen nattigheid gehad. Al leen een enkele hagelbui, die best gemist kan worden. Door de nachtvorsten groeit het gras bijna niet. Er zal spoedig een te- waaruit blijkt, dat in dezen verkeerde zuinig heid is betracht. Vervolgens komt de kwestie aan de orde der 2 tijdelijke nachtwakers. De beer Loerak ker wil ook deze zaak als niet geconvoceerd aanhouden en vraagt, of het wel gewettigd is met het oog op de financiën er 2 menschen bij te nemen. Ook dit punt wordt aangehouden. De voorz. deelt verder mee, dat de tarieven voor de straatverlichting door het electr be drijf zijn verlaagd, het is een gunstige mede deeling, waarvoor we het bedrijf erkentelijk mogen zijn. De kwestie urinoir-Kuipersteeg wordt mede aangehouden. Inzake een adres Prins over liggeldenheffing geeft de voorz. inlichtingen; wij behandelen de menschen billijk, aldus spr. De heer Fijma spreekt onverstaanbaar, be pleit uitstel van belastingbetaling voor werk loozen. De voorz, zegt overweging toe. De heer Kerkhof wijst er op, dat die men schen individueel ontheffing kunnen vragen. De heer Loerakker heeft naar de oprichting van een crisis-comité gevraagd. B. en W. heb ben dit onderzocht: de antwoorden der arm besturen waren vrijwel alle negatief. Het Bur gerlijk Armbestuur geeft in overweging een zeker bedrag voor schoeisel en kleeding ter verdeeling onder de diverse diaconieën te stellen. Onder deze omstandigheden meenen B. cn W. den toestand nog even te mogen aan zien. De heer Loerakker neemt dankbaar nota van de bereidwiligheid van B. en W. om te hel pen. Is het college in uiterste noodgevallen bereid hulp te verleenen? De voorz. voelt er persoonlijk alles voor, doch we mogen met hoogere colleges niet in moeilijkheden komen. Den hee. Mathot verheugt het, dat de voorz. niet onsympathiek staat tegenover hulp en spr. hooot op spoedige hulp. De voorz. merkt nog op, dat men thans geen bedragen van eenige beteekenis van de be volking kan loskrijgen en dit zou gepaard gaan met vermindering van steun aan de diaconeën. Weth. Vermeer zegt, dat er in dezen geen verschil van opinie heerscht in het college van B en W. Nog zijn verschillende reclames ingekomen, die goedgekeurd worden conform bet oordeel van B. en W. Machtiging wordt verleend aan B. en W. voor een bedrag van f 1*50 voor medailles te verstrekken aan de schoolkinderen bij gelegen heid der feestelijke herdenking van den 400en geboortedag van Prins Willem van Oranje. Rondvraag. De heer Jansen vestigt nogmaals de aan dacht op het afzakken der Veenenburgerlaan. De voorz. zal hierover de volgende maal ver dere inlichtingen geven. De heer Fijma, eerst onverstaanbaar, uit klachten tegenover den ambtenaar Verhaar. De voorz.: er is een aanklacht ingediend bij den officier van justitie. Deze is ingetrokken door den persoon in kwestie; den betrokken ambtenaar hebben wij op zijn plicht gewezen. Deze zaak wordt breed tot heftig behandeld usschen de heeren Fijma, van Lierop, Kerk hof en weth. Vermeer. De voorz. sluit de debatten hierover. Hierna sluiting te ruim half zes. kort aan eten zijn in het weiland. Alle ca- tegoriën verlangen malsch weer met wat regen en geen nachtvorsten en hagelbuien Waarom zouden we niet hetzelfde wen- schen Burgerwacht. Door bijzondere om standigheden zullen de oefeningen der Katwijksche Burgerwacht nog niet aan de banen in het duin gehouden worden, doch nog enkele weken worden voortgezet in het Parochiehuis. LEIMUIDEN. Volkstelling. Kerkelijke gezindten volgens de volkstelling 1930. Aantal inwo ners 2011. Waarvan Ned. Herv. 458, Waalsch Hervormd 1, Remonstrant 31, Chr. Ger. 2, Doopsgezind 8, Evangelisch Luthersch 1, Ger. Kerken 418. Roomsch- Ivatholiek 1067. Andere gezindten 4, Geen gezindten 31. In memoriam,In den leeftijd van 78 jaar overleed alhier de zoo algemeen be kende dekknecht van de vreoger alhier ge stationeerde Busboot van de Mij. W. Bus, de heer T. Boot. Vooral bij do oudere menschen die vroe ger van dit middel van vervoer gebruik maakten, was de heer Boot een goede be kende. Met hem is weer een stuk Lei- muidensche geschiedenis afgesloten. Ondertrouwd: S. J. van der Sal™ 30 j. en Leboeria A. Koot 25 j. LANGERAAR. Graalwacht. Belangrijk nieuws Graal- leden Drukke dagen staan voor de deur. Om je heen hoor je misschien over niets anders meer praten dan over het Lidwina- spel. 't Is repeteeren en nog eens repetee- renKom laten we nu ook eens toonen, dat we het spel begrijpen, dat we leven in de geest van Lidwina. Neen, we mopperen niet over de moeilijkbeden, die zich nood zakelijk bij de voorbereiding van het spel voordoen. We zoeken eerder allerlei mid delen om elkaar te helpen, als echte Graalleden, jezelf geheel te geven, tot welslagen van 't spel. Aan halve menschen hebben we niets. Voor wie werken we? Menschen denkt eens om je ideaal. Daarmee voor oogen zal niemand iets te veel zijn. Maar werken we stralend, ook al is 't moeilijk, ook al valt ons iets tegen. Vrijdagavond verwachten we allen, die Za terdag 22 April mee moeten naar Schie dam om half acht in ons clubhuis. Maak voor elkaar geen nieuwe moeilijkheden en laat iedereen die zich opgegeven heeft komen. Daar hoor je dan ook precies de tijd van vertrekken. Zondag na de Congregatie club voor alle Graalleden. Beslist noodzakelijk Komt dus allemaal

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10