'gemengde berichten uit de radio-wereld Wie is op Eiectrisch gebied het best georiënteerd en geniet het volste vertrouwen? WF" FIRMA VAN BERGE HENEGOUWEN de beker van koningin elizabeth I DINSDAG 18 APRIL 1933 BOTSINGEN MET DOODELIJK GEVOLG Op den hoek van de Linaeusstraafc en Oosterpark te Amsterdam heeft gisteroch tend een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een 48-;arige motorrijder die uit de richting Mauritskade kwam is in botsing gekomen met een auto, die uit het Ooster- perk kwam en in de richting Mauritskade zou gaan. Deze auto, komende van rechts, had dus de voorrang en de motorrijder had de auto moeten laten passeeren. Vermoede lijk heeft deze man, Tukker genaamd, niet tijdig kunnen remmen en is in volle vaart tegen de auto opgereden. Hij werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef bewuste loos liggen. Toen de ziekenauto van den Geneeskundigen dienst kwam am hem te vervoeren was hij reeds overleden. De auto had eenige materieele schade. Zondagmiddag ongeveer half twaalf is de 22-jarige J. R., slagersknecht, afkom stig uit Schagerbrug, op den Rijksweg tus- schen Alkmaar en den Helder in botsing gekomen met een luxe auto, die uit de richting Alkmaar kwam. De man is in ho- peloozen toestand bij omwonenden binnen gedragen. De dame, die de auto bestuurde, heeft geen schuld. AUTO OVER DEN KOP GEREDEN. Twee inzittenden gewond. Gistermiddag te circa kwart voor twee wilde de twoseator, bestuurd door den heer A. A. Levy te Amsterdam, met een snelheid van circa 80 K.M. een voor hem rijdend voertuig inhalen op den Rijksweg te Rheden, ter hoogte van de Groene Straat. Omdat aan de andere zijde ook een auto aankwam, remde de heer L. Een hem volgende, eveneens 80 K.M. rijdende xespersonenauto uit Enschede, die hier op niet verdacht was, reeds de twoseater van achteren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wie len in de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, mej. B. Pfef- fer, werden er met veel moeite onder van daan gehaald. De heer L. heeft een arm gebroken, mej. Pfeffer kreeg een ernstige schedelbreuk. Haar toestand is zorgelijk. Beiden zijn naar het ziekenhui» te Velp vervoerd. De auto uit Enschede, bestuurd door den 18-jarigen W. de Lange, is tegen een boom gevlogen en geheel vernield. De bestuurder en drie inzittenden wer den gewond. Wrakstukken van de beide wagens zijn in beslag genomen. AUTO TE VOORBURG IN EEN SLOOT Een passagier verdronken. Zaterdagavond halftien is een auto, be- stuurd door C. B. uit Den Haag, tegen de leuning van de brug lans den Vlietweg te Voorburg gereden. Na eenig geslinger kwam de auto in de sloot langs den weg terecht en kantelde om. De bestuurder kon zich uit den auto bevrijden. De mede- inzittende, H. K., eveneens uit Den Haag, kon eerst later uit den wagen worden ge trokken. Dr. V. verleende onmiddellijk medische hulp, doch de levensgeesten ble ken reeds geweken te zijn. Het lijk is naar de begraafplaats overgebracht. De auto werd per kraanwagen gelicht en is daarna j in beslag genomen. „Tel." MOTOR MET ZIJSPAN TE WATER. Vrijdagmorgen reed een motor met zij span, waarin man, vrouw en twee kinde ren, afkomstig uit Zuid-Holland, bij de brug aan de Nieuwe Boschstraat te Breda pardoes in den singel. Gelukkig bleef de motor niet te ver van den kant liggen. Een daar in den omtrek surveilleerend politie agent schoot ijlings toe en bracht eerst DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 beide kinderen op het droge. Mevrouw slaagde er intusschen in grootendeels od eigen kracht aan wal te komen, maar de redding van menheer ging niet zoo gemak kelijk, omdat die deels onder de machine lag. Nadat met eenige inspanning de mo tor op zij was geduwd, slaagde men er ook in den man op de kant te helpen. Een toe gesneld geneesheer kon mededeelen, dat waarschijnlijk geen der vier inzittenden ernstige gevolgen van het onvrijwillige bad zou ondervinden. FIETSERS DOOR EEN VEERKABEL GETROFFEN. Drie gewonden. Vrijdagmiddag stond aan het Lexkes- veer onder Randwijk een viertal personen bij hun fietsen op de pont te wachten, aan gezien een sleep passeerde. Een der sche pen raakte met het roer achter een veer- kabel vast. Deze werd een een medege- sleept en schoot toen plotseling los. De terugschietende kabel trof drie der wach tenden, die allen op den grond werden ge slingerd. Een heer en een dame brachten het er goed af, doch de 14-jarige J. Speijers uit Heteren werd 6 M. ver weggeslingerd en bewusteloos opgenomen. Door den slag van den kabel was zijn bovenbeen gebro ken, terwijl hij aan hoofd en handen bloe dend verwond werd. ERNSTIGE VERGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN IN EEN GEZIN. Gevaarlijk kopergroen. In het gezin van den landbouwer v. d. S. te Oirschot hebben zich vergiftigingsver schijnselen voorgedaan. Na het niiddagmaal kregen de vrouw en kinderen van v. d. S. hevige krampen. Een dokter constateerde ernstige vergiftiging. Daar de landbouwer geen vleesch had gegeten en gezond is gebleven, vermoedt men, dat deze vergiftiging te wijten is aan het vleesch dat in een koperen pan was ge braden. KORENBERG PLATGEBRAND. Eerst accu stuk, toen slinger zoek van motorspuit. In de sloot alleen modder. Bij den landbouwer J. Eindhoven te Ze venhuizen (Z.-H.) brak brand uit in een ko renberg. De brandweer werd gealarmeerd, doch haar pad ging niet over rozen. Wel wa» zij spoedig ter plaatse, maar toen de spuit in werking zou worden gesteld, bleek een accu niet te functionneeren, aldus de „Tel." Er moest een andere gehaald wor den en daarmede was wel dit euvel ver holpen, doch het leed niet geleden. Do slinger van de autospuit bleek vervolgens niet te vinden. Ten leste kreeg men ook dit voorwerp te pakken en toen kon men ein- deijk met spuiten beginnen. Het water werd uit een baggersloot betrokken, welke zdó vuil was, dat het ondoenlijk bleek op deze manier voort te gaan. De blussching werd gestaakt en de spuit verplaatst. Nog was het drama niet geëindigd, want op de nieuwe plaats lager de slangen dwars over den rijweg, zoodat het verkeer gestagneerd werd. Men toog op zoek naar planken om daarmede de slangen te beschermen. Eerst toen waren de moeilijkheden overwonnen en kon er zonder verdere hindernissen wa ter gegeven worden. De berg was inmiddels platgebrand ZWARE GARAGE-BRAND. Drie auto's verbrand. Omstreeks 5 uur in den namiddag van Tweeden Paaschdag heeft een zware bin nenbrand gewoed in de garage van de N.V. Scheveningsche Automobiel-maatschappij aan den Kanaalweg 78 te Scheveningen. Een met het toezicht belaste bediende wilde tegen den avond de kachel aanma ken in het naastgelegen administratie ver trek. Toen de kachel voorloopig brandde begaf hij zich door de garage naar boven om kolen te halen, welke op den zolder la gen opgeslagen. Na enkele minuten keerde hij terug en zag tot zijn schrik, dat de ga rage in vlammen was gehuld. Vermoedelijk had hii de deur van het administratiever- trek, die tot de garage toegang geeft open laten staan en hebben benzinedampen con tact gehad met het open vuur in de kachel. De brandweer, telefonisch gewaar schuwd, was in korten tiid met de motor spuiten van de Duinstraat en den Gevers- Deynootweg ter plaatse en vatte met. 5 stralen den striid tegen de vlammenzee aan. Het was echter niet meer mogelijk een drietal reeds in brand staande auto's die daar gestald waren, in veiligheid te bren gen; deze auto's brandden vrijwel geheel Uit. Voorts hadden de vlammen bet admi nistratielokaal met de daarin zich bevin dende meubelen reeds zoodanig aancre- tast, dat ook dit gedeelte door het felle vuur werd verwoest, evenals enkele belen dende betimmeringen en een lichtkoker. De paarden van de naastgelegen Tatter- sall-manege werden veiligheidshalve naar buiten gebracht en tijdens het blusschines- werk elders gestald. Gelukkig echter blec-f de manege voor den brand gespaard, zoo dat de paarden, twaalf in getal, nadat de brand wa» bedwongen, rustig weer naar bun gewonen stal konden worden geleid. De schade aan de garage en bijbehooren- de vertrekken toegebracht, beloopt in de duizenden. FELLE UITSLAANDE BRAND. De schade is aanzienlijk. Zaterdagnacht te ruim 3 uur heeft een uitslaande brand gewoed in een perceel aan de Leehwaterkade, te Den Haag, al waar de auto- en motorbootdienst Den HaagAmsterdamHaarlem en Zaan streek „De Vereeniging" van den heer P. J. Kempenaar is gevestigd. De brand woedde n.1. in een der goede- renoodsen van dezen transportdienst. Des avonds tot 9 uur waren als gewoonlijk twee chauffeurs nog in de loods geweeot om goederen in te brengen of te rangschik ken, ter expeditie voor den volgenden och tend. Zij hadden toen de lood» gesloten en waren naar huis gegaan. Zaterdagnacht zagen schippers, dat de vlammen naar buiten sloegen. Zij waar schuwden de brandweer, die met de mo- torspuitèn van de Van der Vennestraat en den R ijswijkscheweg den strijd tegen dé vlammenzee aanvatte met aanvankelijk drie, even later zeven stralen op het kanaal en op de waterleiding. De opgehoopte goe derenvoorraden in de hooge golf-ijzeren loods vormden echter een brandbare massa, waaruit de vlammen naar vele kanten op laaiden en en waarin teken» nieuwe vuur haarden zich deden gelden. De golf-ijzeren wanden van de loods stonden roodgloeiend. Doch na verloop van nog enkele minuten zegevierde de brandweer, onder leiding van den inspecteur-brandmeester De Graad, totdat het werk zich kon bepalen tot de nablussching van de hoopjes goederen van allerlei aard, die in de loods waren gebor gen. Behalve veel vrachtgoederen voor di rect transport, lagen n.l. ook groote papier- voorraden en andere goederen voor lango ren tijd in het pakhuis opgeslagen, voor re kening van derden. De schade die ge deeltelijk door verzekering wordt gedekt is aanzienlijk. O-a. zijn twee vrachtauto's en een groo te partij stof en papier door het vuur ver woest. Programma's voor Woensdag 19 April. Huizen, 1875 M. N CR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgendienst o. 1. v. ds. D. Tom 11.0012.00 Populair orgelconcert. 12.152.00 Trio v. d. Horst m. m. v. Mevr. C. v. Ra venzwaay—Mollen kamp (zang). 2.002.45 Landbouwuurtje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Het Delftsche Trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Mevr. H. v. d. GaliënDe Boer: Fryske Poësije. 6.30 Joum. Weekoverzicht door C. A. Crayé. •7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Zang door het Volkszangkoor v. d. Nederl. Ver. v. d. Volkszang te Den Haag, o. 1. v. A. Spoel m. m. v. Mevr. J. FlintermanVan Eek (sopraan). Mevr. B. de Ridder—Spaan (piano) en W. Seg- boer (bariton). 8.45 Ds. A. K. Straatsma: Vennoot schap of Sacrament. 9.15 NCR V-Klein orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. 9.30 Vervolg causerie. 10.00 Vervolg concert. C.a. 10.30 Vaz Dias. 11.1511.30 Gramofoonpl. H i 1 v e r s u m. 296 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert A. de Jong. M. m. v. Mevr. HovydKrauseAdema (zang). 11.00 Kook- en Bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. .Treep en Draaiorgelmuziek. 2.30 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Piano-recital door Egb. Veen. 3.30 Voor de kinderen. 5.00 Kinderkoor „De Radio-Zangertjes" o. 1. v. J. Hamel. Aan de vleugel: Jac ques Hamel. 5.30 Jeuguhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Kon. Militaire Kapel o. 1. v. Kapt. C. L. Walther Boer.. 7.30 J. Pelser Jr.: Omzetbelasting. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. „Die drei Brüder Nehring" (Xylophoon). 9.00 Voordracht door Felix Timmer mans. 9.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang door Bob Scnolte en de AVRO- Girls. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kovacs Lajos. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmnziek. Daventry, 1554 M 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.0510.20 Lezing. 11.20 Orgelspel Q. MacLean. 12.05 Grosvenor House-orkest o. 1. v. R. A. Goddere. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Piano-recital E. Lus'h. 2.35 Sted. Orktet Bournemouth o. I. v Sir Dan Godfrey. M. m. v. Basil Maine (Orator). 4.05 Orgelspel Reg. Foort. 4.35 Kindoruur. 5..20 Berichten. X 5.50 Pianoduetten van Schubert. 6.10 6.25 en 6.50 Lezingen. 7.20 Younkman'8 Czaraas-kapel. 8.05 Optreden van de „Four Muske teers", m. m. v. Mabel F earl (piano). 8.20 Berichten en lezing. 8.55 BBC-orkest o. 1. v. Adrian Boult m. m. v. Adila Fachiri (viool). 10.10 Voordraoht. 10.1511.2 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i 1724 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.35 Concert door het Omroeporkest. 11.50 Orgelconcert door G. T. Dessere. 12.25 V ervolg orkestconcert. 6.00 Gramofoonpl. 6.40 Dito. 8.05 Radiotooneel. 9.20 Gramofoonpl. Kaluodborg. 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.20 Gramofoonpl. 2.504.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.20 Operettemuziek o. 1. v. Emil Ree- sen. 8.40 Pianorecital door V. Fischer. 8.55 Radio-tooneel. 9.30 Kamermuziek door BI aaskwintet. 10.1011.50 Dansmuziek uit Restau rant „Nimb". Langenbcrg. 473 M 6.25 en 10.40 Gramofoonpl. 11.20 Concert. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 Gramofoonpl. 3.50 Concert o. 1. v. Wolf, m. m. v. G. Fabian (zang). 7.25 Gevarieerd programma o. 1. v. A. E. Sisting. 9.50 Gramofoonpl. 10.05—11.20 Concert o. 1. v. Kloss. Rome. 441 M. 8.05 Voorstelling uit een theater, of concert. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Concert o. 1. v. A. Fel leman. 12.30 Omroep-kleinorke8t o. 1. v. Lee mans. 4.20 Dito. 5.20 Gramofoonpl. 5.50 Gewijde muziek. 7.20 Radio-symphonie-orkest o. 1. v. Raabe. 9.30 Gramofoonpl. 508 M.11.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 12.30 Concert o. 1. v. A. Felleman. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Gramofoonpl. 6.20 Saxofoon-recital. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. I. A. Felleman. Ze* ten. 1635 M. 6.20 „Sonnenberg", hoorspel van A. Bronnen. Muziek van E. A. Voelkel. 7.20 Max von Schillings dirigeert eigen werk (Berlijnsche Omroeporkest). 8.30 „Der Jüngling im Feuerofen", hoorspel naar gedichten van H. Stegu- weit. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Avondconcert uit Königs- berg o. 1. v. Eugen Wi leken. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag 19 April. 813.50 Langenberg. 13.50—16.20 Daventry. 16.20—18.00 Brussel (VL). 18.0019.20 Parije (Radio). 19.20afloop Brussel (Fr.). AALMARKT 12 Telefoon 1782 c=a FEU!' I ETON. Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 6) 1 „Gebruik dat geld dan om een betere woning te krijgen", adviseerde dr. Dawson, wiens practïsche zin plotseling door de wolken zijner droomerij scheen door te breken. „Als je toch zelf toegeeft, dat je geld hebt. is er heelemaal geen enkele verontschuldiging voor, dat je op deze maniei leeft. Ik schaam me. dat juffrouw Baxter dit hier gezien heeft." „Ik heb d'r niet gevraagd om te ko men/' klonk het norsch, „ik mot er niks van hebben, dat de fijne lui in mijn huis rondhangen." En de oude man wendde zich ai. „Het is onmogelijk hem tot rede te brengen", vervolgde meneer Dawson tegen Anita, alsof de oude man niet in de ka mer was. „Hij heeft een fatsoenlijk inko men als koster en toch verkocht hij alle meubels en kunstvoorwerpen en lijfsiera den, die aan zijn vrouw hadden gehoord, omdat er hem veel geld voor geboden werd. Er waren een heeleboel mooie, an tieke dingen bij." L „Na haar dood, meneer", verbeterde Tollhurst. „Ze wilde niet, dat ik er vóór dien tijd aankwam." „Maar zorgt er dan niemand voor u?" vroeg Anita in een opwelling van mede lijden met den eenzamen, ouden stak kerd. ,,U moest eigenlijk iemand bij u heb ben, al was het alleen maar om op dien kostbaren beker te passen." „Dacht u, dat dit hier niet veilig was?" snauwde de oude man veronfcwaard;gd, haar met zijn kleine oogjes venijnig aan kijkend. „De Tollhurst's hebben hem van vader op zoon in die kast daar bewaard sinds de dagen van Cromwell en hij was er altijd, als hij gebruikt moest worden." „Maar een of anderen dag zou hij er wel eens niet meer kunnen zijn", opperde dr. Dawson met iets onheilspellends in zijn toon. „Daar hoeft u niet bang voor te zijn", klonk het vijandig. „Je neef Thomas moest bij je komen in wonen, Tollhurst", raadde de geleerde aan. „Hij is mijn zoonik moet hem tenmin ste mijn zoon noemen, omdat, ik er zelf geen heb, en het bewaren van den beker gaat bij ons Tollhurst's van vader op zoon over. Als ik dood ben, kan Thomas hier komen wonen en op den beker passen, maar voer dien tijd wil ik hem hier niet in mijn huis hebben. Bovendien, hij deugt niet, die kwajongen, met dat eeuwige ge loop achter Rose Carr en op dat deerntje is ook wel een en ander aan te merken Met een gebiedend: „St.... st. legdi dr. Dawson hem het zwijgen op, on derwijl zijn kinderen de deur uitduwend. Toen tot juffrouw Baxter: „Kom, we moe ten naar huis; het is zoo aanstonds etens tijd. Tollhurst, denk er aan, dat je voor zichtig bent met den beker, als je hem Zondagmorgen naar de kerk brengt. Jouw ruwe behandeling heeft er geen goed aan gedaan dat kun je van mij op een briefje krijgen." Juffrouw Baxter en de kinderen waren al vooruit geloopen, toen meneer Dawson den koster deze vermaning gaf. Hij liet die echter niet op zich zitten en verweer de zich met een kwaadaardig: „Dat is niet waar!" en voortgaande: „Thomas heeft hem een paar maal in zijn handen gehad., daardoor is die deuk ook in den steel ge komen. Telkens als hij er naar keek, mom pelde hij, dat dat ding een bonk geld waard moest zijn." „Je moet er niemand meer laten aan komen", drukte meneer Dawson hem op hét hart. „Jij bent de officieele bewaarder en jij bent er verantwoordelijk voor." „Thomas wordt mettertijd de bewaar der", bromde de oude man. Hij voelde zich door den toon van den geleerde in zijn wiek geschoten en nam daarom uit een soort wraakzucht opeens de partij van zijn weinig-beminden neef oo. „Dan mag hij er nu toch zeker wel aankomen. Deze beker is al tweehonderd jaar in de hoed van de familie, meneer, en ik laat me door nie mand wet stellen. IkMaar dr. Daw son had de deur al achter zich dichtgetrok ken, weinig verlangend naar een twistge sprek met den kribbigen, zonderlingen grijsaard. De geschiedkundige, die nu veel leven- liger en aanmerkelijk minder verstrooid was dan straks bij de thee, voegde, zich bij Anita, terwijl de kinderen vroolijk voor hen uit huDpelden, en sapien liepen zij het kronkelende laantje af. „U hebt een verontrustende gedachte bij mij doen opkomen, juffrouw Baxter", zei hij plotseling. „Het zou me spijten, als ik u angstig heb gemaakt, meneer Dawson, maar ik ben me er niet van bewust. Wat is die verontrus tende gedachte, als ik vragen mag?" „Uw opmerking van straks heeft mij be zorgd gemaakt voor de veiligheid van on zen beker. Tot den burgeroorlog stond hij altijd op het altaar voor in de kerk. Maar de puriteinen stelden voor hem te smelten en de robijnen te verkoopen, en de toen malige koster, ook een Tollhurst, nam hem mee naar zijn huisje en verborg hem daar. Niemand dacht er aan zoo'n kostbaar pronkstuk in 'n armoedige boerenwoning te zoeken ze zochten hem overal, be halve juist daar en toen de tijden rus tiger werden en de staatskerk haar rech ten herkreeg, werd de beker weer te voor schijn gehaald en geregeld gebruikt. Maar omdat de koster hem in veiligheid had ge bracht, kregen de Tollhurst's het privilege om den beker en het andere zilver van de kerk in hun huisje te bewaren in die oude kast, die u hebt gezien en het wordt naar de kerk gebracht, als het voor den dienst noodig is." „Ik dacht, dat de geestelijke altijd het kerkzilver bewaarde." „Dat is ook inderdaad gebruikelijk. Maar ik heb u uitgelegd, waarom in Hur- ton van die gewoonte wordt afgeweken. En nu is de beker al die jaren, dat hij in die kast in dat eenzame huisje staat wel nooit gestolen, maar uw opmerking van zooeven heeft mij de oogen geopend voor het gevaar, dat het schoonste kleinood van onze parochie loont. Tollhurst is stok oud cn als een inbreker zich van den be ker wil meester maken, kan hij zonder veel moeite den koster neerslaan en den buit meenemen. Het is wel niet direct mijn zaak, maar als kunstkenner en historicus gaat d© beker mij buitengewoon ter harte en ik zal er op aandringen, dat Thomas bij den ouden man gaat wonen. Ze kupnen het wel niet zoo erg goed samen vinden, maar over dat bezwaar moeten ze maar heenstappen. Hij behoort to de familio en zal op den duur de bewaarder worden, dus hij is er het naaste aan toe." „Waarom wordt dien beker niet in de pastorie opgeborgenof desnoods bij u, die er zooveel belangstelling voor hebt, en dan in een kleine, stevige brandkast?" op perde het meisje. Een heldere glimlach trok over heb strenge, wat verdroomde gezicht van dr, Dawson. „Ik kan wel zien, dat u Hurt-on niet kent", zei hij, zeldzaam opgewekt voor zijn doen, „een dergelijke inbreuk op een eeuwenoude traditie zou niet minder dan een revolutie betcekenenDe parochie zou net zoo lang in rep en roep zijn, tot de oorspronkelijke toestand weer.was her steld." Anita voelde, terwijl het buiten zoo heerlijk was, weinig lust om in huis te gaan en tot het tijd werd om zich te vcr- klecden voor het diner, speelde ze in de aar.donkerende schemering met de beide kinderen in den tuin. Zij besefte, dat ze hun vertrouwen en genegenheid moest winnen, wilde haar onderwijs vruchten dra gen. Maar niet alleen daarom nam ze vol vuur deel aan hun spel zo was zelf nog zoo heel jong en het deed haar onuitsprekelijk goed na de sombere jaren, die ze achter den rug had, zich weer eens als een onbe zorgd kind te kunnen voelen, omringd door hartelijke en goede menschen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5