AGENDA DINSDAG 18 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 April 1033, medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 776.4 te Thornshavn Laagste barometerst.: 751.6 te Riga» Verwachting tot den avond van 19 April: Meest matige Noor delijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, kans op een enkel regen of ha- gelbuitje, waarschijn lijk nachtvorst, wei nig verandering in temperatuur. Sinds Zaterdag heeft zich de hooge druk op IJsland verder ontwikkeld. De depressie over Scandinavië is verder Oost waarts getrokken, doch nog niet uit het waarnemingsgebied verdwenen. Zij ver toont op het oogenblik zelfs neiging retro- gaat te worden, d. w. z. dat zij weer een Westelijke bewegingsrichting schijnt te kiezen. In Duitscbland is de barometer steeds dalende, zoodat de hooge drukrug die zich daar Zaterdag bevond, bijna ge heel verdwenen is. In Scandinavië vriest het nog steeds. Gure Noordelijke tot Noord Oostelijke winden voeren deze koude Inoht naar onze omgeving. Boven de Oostzee ne men deze luchtmassa'8 waterdampen op, zoodat het ook morgen wel tot regen of hagelbuitjes zou kunnen komen. In ons land zullen matige nachtvorsten voorko men. Over bijna het geheele waarnemings gebied zijn de ochtend-temperaturen bene den normaal. Neerslag van beteekenis viel alleen in Noord-West Frankrijk. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags t« half drie 7.— gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS «As Van Dinsdagnamiddag 7.31 uur tot Woensdagmorgen 4.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk:op Woensdag 19 April voorin. 10.48 uur en nam. 11.29 uur. NUMMER 99.999. En dan.... G.Z. 1. Binnen twee weken zal in Noord-Hol land het nummerbewijs voor auto's 99.999 worden uitgereikt. Tot uitgifte van het nummer 100.000 wordt niet overgegaan. Begonnen wordt met een nieuwe numme ring, die voor het getal tweeletters draagt. G.Z. 1 zal dus het eerste nummer zijn als 99.999 uitgegeven is. PASCHEN IN BOLLENLAND Wanneer bloemen denken konden wat zouden zij hoovaardig zijn 1 Ieder jaar weer, als de bloemen in Bollenland hun kleuren en geuren verspreiden, breekt half Nederland los om die ongewone pracht te gaan bewonderen. Uit alle pro vinciën en veel ook uit de aangrenzende landen, trekken de bloemenliefhebbers op naar de duinstreek, waar Flora's kinderen, in slagorde geschaard, in onafzienbare massa's de aarde met een bontkleurig kleed bedekken. Het is een panorama éénig in de we reld. Wij, bewoners van dit gewest, zijn aan die inheemsche, maar in oorsprong uit- heemsche bloemenweelde eenigermate ge woon geraakt. Wij bevorderen het uit zicht en genieten van de Bollenstreek in Paaschdos maar de buitenlanders ra ken over ons landje in de grootste geest drift, Zij staan perplex. Zóó iets hadden zij zich niet kunnen indenken. Voor de groot-stedelingen is deze uit tocht. naar de Bollenvelden het begin van de lente. Bollendag is het lentefeest van Neder land. Jong en oud wordt met bloemen be kranst, met bloemen overladen op de fiets, in de tram, in de bus. in de auto. Het weer was deze beide Paaschda- gen maar zoo-zoo. Op den eersten dag gedrukt. Op den tweeden dag stralend, maar kil. De drukte was zeer groot, hoe wel niet zoo overweldigend als in som mige andere jaren, wanneer het weer meewerkte. De hoofdader van het verkeer blijft de grocte weg HaarlemLeiden, maar ook langs de binnenwegen en langs de Heeren duin**1' heerschte een grootstad-drukte. De trams hadden een z.g. 10-minuten- dienst, maar door de enorme toevloed van pasogiers liep de regeling in 't honderd. De 10-minuten-dienst werd nu en dan een uur-dienst Café's, bloemenverkoopers, venters vam lekkernijen de Pindamaonetjes waren overal te vinden maakten goede zaken. De politie had in de verschillende dor pen de handen vol aan de indamming van het verkeer. De tram, die kris-kras over den weg ligt, veroorzaakte in de files van auto's, bijna onoplosbare verkeerspuzzle's. Ongelukken kwamen, voor zoover tot nog toe bekend niet voor. Ieder auto-be stuurder is op zulke dagen extra op zijn qui-vive en hardrijden behoort tot de on mogelijkheden. Nog zeer laat in den avond kwamen groote groepen met bloemenversierde „trekvogels" afzakken. Ook de tram bleef tot middernacht bezig de bloemenkijkers te vervoeren. Het Lentefeest is weer gevierd. De bloe men hebben zich vertoond in hun schoon ste gewaad. Het bruiloftskleed wordt nu spoedig uitgetrokken al blijft nog eenige weken de grauwe aarde bedekt met kleurige vak ken van rood-wit en blauw. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De St. Petrus-parochie was gisteren in feeststemming, niet alleen vanwege het Hoogfeest van Paschen, doch mede ter gelegenheid van het feit, dat weer een ha- rer zonen de H. Priesterwijding had mo gen ontvangen en gisteren zijn eerste plechtige H. Mis aan God opdroeg, in te genwoordigheid van ouders, broers en zusters, familieleden en bekenden en een tot in de hoeken gevulde kerk met bid dende geloovigen. De weleerw. pater Gedeon Stol, O.F.M., werd bij het H. Misoffer geassisteerd door den zeereerw. heer pastoor Th. Beukers als presbyter assistens, den weleerw. pa ter Patritius Mikx, O.F.M., leeraar aan het Missie-college te Katwijk aan den Rijn als diaken en de weleerw. heer A. Kra mer, kapelaan der parochie als sub-diaken. Als ceremoniarius fungeerde de eerw. heer v. Teijlingen, student te Warmond. De zeereerw. heeren pastoor J. A. Hei- ling, rector Ign. Smeets en pater Busch- man, ordebroeders van den neomist, woon den mede de plechtigheid bij. Het zangkoor vertolkte onder leiding van den heer P. G. Hoeks de Gregoriaan- sche gezangen en onder leiding van den heer J. Pommée de Misea „Assumpta est" van Mich. Ha lier voor vierstemmig man nenkoor. De pastoor der parochie, de zeereerw. heer Th. M. Beukers, hield de feestpredi katie, waarbij zijneerw. tot tekst gekozen had de woorden uit het boek Exodus: „Hij heeft u binnengeleid in het land, dat overvloeit van melk en honing." De woorden van dezen tekst doelen eigenlijk op de nieuwe Christenen, die op Paasch-Zaterdag het H. Doopsel hadden ontvangen en die in de katholieke kerk waren opgenomen. Maar deze woorden zijn zeker ook wel van toepassing op dezen nieuwen priester, die door zijn priesterschap is binnenge leid in den wijngaard des Heeren. Spreker wijst dan op den passus in den Exodus betreffende het gebod der Paasoh- viering met ongedeesemde brooden en de wet, dat de oudste zoon aan God moest worden toegewijd. Een priesterfeest, aldus vervolgt spr., wordt meermalen gevierd, maar telkens treffen ons die Roomsche schoonheid en die Roomsche beelden! Gelukkig, dat wij zoovele priesters van God hebben gekre gen, terwijl zoovele geloovigen in verre landen lange reizen moeten maken om hun hart tegenover een priester te kun nen uitstorten. Wij zijn bevoorrecht zoovele priesters in ons midden te hebben. Spr. wijst dan op de waardigheid van den priester, den gezalfde des Heeren, den priester, door Christus gemaakt tot een anderen Christus. Hoe hoog is dus de priesterlijke waardigheid. Van alle is de priesterlijke waardigheid wel de hoogste, zelfs onder de hemelsche. aldus de H. Ig natius. De priester kan binden en ontbin den en zijn macht reikt tot in het eeuwige. Na eenige aanhalingen van den H. Ohry- sostomus en den H Hieronymus over de verhevenheid en waardigheid van den priester, vervolgt spr. met te zeggen, dat zij te groot is om door 'n mensch te wor den gedragen. Want, wie heeft daar recht op wegens zijn verdiensten? Wij, aldus spr„ staan boven u allen uit. niet door eigen verdienste, maar omdat God ons heeft uitverkoren en gezalfd met den H. Geest. Spreker weidt hierna uit over de taak van den priester, die staat temidden van het volk en daar offeraar is tusschen God* en de menschen. Daarvoor zijn de geloovi gen zoo gelukkig, dat z'; priesters om zioh heen hebben, van wie zij hooren wat zij te doen en te gelooven hebben. De priester is ook aangesteld om den mensch te heiligen, hij. die zooveel heili ging zelf noodig heeft. Maar daarom moet de mensch God ook danken voor de heili ging van Zijn priesters, door wie de mensch alles krijgt: het H. Doopsel, de Biecht, het H. Sacrament des Altaars enz. Groot is het volk, dat zijn priesters eert. Dat wordt gedaan in ons land, in onze stad en wel in het bijzonder in deze parochie. Spr. wijst er dan op, hoe dezer dagen het leven van een stadgenoot-priester werd afgesloten, maar, hoe nu weer een nieuwe daarvoor in de plaats treedt en al zal deze ook niet werken in de stad of in de parochie, hij is van onze familie. Spr. spoort de geloovigen dan aan p d "n dag nog eens bijzonder te gedenken het geluk van priesters te bezitten. Aan den leiband van den priester te loopen is geen schande, maar een eer, want dan wordt men geleid door degenen, die door God zijn uitverkoren en aangesteld. Daarom vooral ook moeten de geloovi gen God danken voor de priesters, die zijn voortgekomen uit deze stad en deze parochie en hem te bidden, dat er n*>g velen mogen komen, ook in eigen familie. Maar dan ook te bidden en te zorgen, dat de opvoeding der kinderen zoodanig zij. dat aan de roepstem Gods kunnen be antwoord worden, wanneer de kiem eenor roeping wellicht reeds in de kinderharten is gelegd. Een bijzonder woord van smeeken tot God vraagt spr. van de geloovigen voor den priester, opdat hij immer volgens zijn waardigheid leven mag en dat degenen, die aan zijn zorgen zullen worden toever trouwd mogen geheiligd worden. Hierna werd het H. Misoffer voortge zet. Het zangkoor zong aan het einde daar van een Tantum Ergo van Philips Loots en tot besluit der verheven plechtigheid het Laudate Dominum uit de Feestcantate voor een Priesterfeest, van J. A. S. van Scha ik. Van de 's middags gehouden receptie om den neomist geluk te wenschen, werd door vele geestelijken, vrienden en beken den gebruik gemaakt. De feestdag werd met een pleohtig Lof besloten. FEESTAVOND ST. ANT0NIUS- PATR0NAAT. HULDIGING VAN DEN DIRECTEUR, PATER SMITS O.F.M. Gisteravond werd in de groote zaal van het St. Antoniuspatronaat (parochie Har- tebrug) een feestelijke bijeenkomst gehou den, welke ten doel had pater Smits bij gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest te huldigen in zijn kwaliteit als directeur van het patronaat en de Maria-congregatie. De besturen van patronaat en congregatie, bijgestaan door een staf van medewer kers, hadden reeds weken van te voren in alle stilto dit feest voorbereid. Toen nu te kwart voor acht pater Smits de feeste lijk en gezellig versierde zaal binnen kwam werd hem door enkele honderden jeugdige zangers spontaan een welkomstlied toege zongen. Hierna opende de voorzitter van de feestcommissie, de heer N. Vreeburg, de feestelijke bijeenkomst en heette den jubi laris van harte welkom, het tevens zeer op prijs stellend, dat hij ook pastoor Hel ling, de weleerw. heeren Frigge, v. d. Bosch, Huihoven. Busman. Lubeek en de familieleden van den jubilaris onder de aanwezigen mocht tellen. Deze huldigingsavond was het resultaat van een meest prettige samenwerking tus schen patronaat en congregatie. Met vreugde was deze bizondere gelegenheid aangegrepen om pater Smits een welver diende hulde te brengen voor het werk, dat hij voor de jeugd buiten de school verricht heeft. Hedenmorgen, aldus spr., hebben wij u reeds dank gebracht in de H. Mi* door de aleemeene H. Communie en het gebod. Hedenavond willen uw jongens u hulde brengen; daarom wordt dit program-^ ma geheel gevuld door uw jongens. De heer Vreeburg eindigde zijn hartelij ke toespraak met het uitspreken van den wensch. dat pater Smits nog zeer vele ja ren onder Gods besten zegen zijn heilzaam werir voor de ieugd zal monen voortzetten. Hierna hield een der leden van Maria- congregatie een daverende toespraak, waarin de directeur nog eens echt in het zonnetje werd gezet. Aan het slot van die lofsoraak werd pater Smits onder dave rend applaus een prachtige zilveren direc- tenrs^eten overhandigd. Namens de patronaatsleden werd de directeur nog toegesproken door een jon geman, die op eenvoudige maar hartelijke wijze de aanwezigen vertelde wat de le den aan pater Smits te danken hebben, vooral omdat hij. behalve priester ook zoo'n goede vriend voor hen was. "Heze toespraak ging vergezeld van een zichtzending bre viers. waaruit de jubilaris een keuze mochi doen. Vervolgens verscheen de zangclub voor het voetlicht. Onder leiding van mevr. Hey- deman-v. Ulden zongen de jongens een keurige cantate. De heer Hevdeman bood hierna, namens het bestuur van het jeugdclubhuis pater Smits een cadeau aan. bestaande uit een collectie fraaie lampen voor de diverse groenskamers. Verder werd den pat-er nog een fraai portret aangeboden namens en kele vrienden, waarna de aanwezigen spon taan een driewerf herhaald „lang zal-ie le ven in de gloria!" zongen. Het verdere deel van den avond werd gevuld door zang. deri^m^tie en voordraent, waaruit bleek met hoeveel toewijding en zorg door bestuur en leden gewerkt was om deze avond te maken tot een hartelijke en echt gemende hulde aan den beminden en gezienen directeur. De tooneclsectie van de Maria-congregatie voerde onder leiding van haar regisseur Bart v. Elzen, een aar dig blijspel op: „Napoleon's horloge". Er schuilen enkele goede krachten onder de leden van deze tooneclsectie. Zonder aan de verdiensten en toewijding van anderen te kort te doen mogen wij met name wel noemen de uitstekend gespeelde rol van de oude heer v. Hoorn, de huisvriend Bart- je en de huisknecht Fritz, terwijl den re gisseur een compliment toekomt voor goe de rolverdeeling en spelleiding. Alleraardigst was ook de revue der ver schillende clubs, waarbij iedere club verte genwoordiger een toepasselijk liedje zong. Deze revue oogstte veel bijval. Na afloop nam pater Smits eenige oogen- blikken het woord. Hij was door deze hul diging zeer aangenaam verrast doordat de voorbereiding zoo geheel in" stilte was ge schied. Tn Limburg was dat geheel anders; daar was men al weken van te voren met alles op de hoogte. Daarom waa hij geheel onder den indruk van het heerlijk feest, dat hem was bereid. Pater Smit* dankte allen voor de- prachtige cadeaux en hoop te, dat de iongens trouwe toegewijde leden zouden blijven. Een familielid, de heer Datnereau dankte de besturen voor de uitnoodiging en con stateerde, dat hier de echte Roomsche blijdschap heerschte. Het was hem duide lijk geworden, dat pater Smits hier een heerlijke taak heeft gevonden. Verder bracht hii dank namens de familie aan al len die dit prachtige feest hadden voorbe reid en er aan medegewerkt. Tot slot bedankte de heer N. Vreeburg vooral degenen, die zonder op den voor grond te treden zoo hard gewerkt hebben om het feest volledig te kunnen doen sla gen. Hii dankte de zaneclub voor de gezan gen tijdens de H. Mis en de verzorging van de entre-acten. en in het bizonder de leidster mevr. Heydeman-v. Ulden, die met zooveel toewijding haar taak vervulde. Ook de tooneelclub werd naar verdienste ge huldigd in persoon van den regisseur Bart v. Eisen. Hiermede kwam dan het einde van een feestavond, die voor alle aanwezigen een heerlijke voldoening is geweest omdat ieder de overtuiging had. dat deze huldiging iemand gold, die door zijn eenvoud en priesterlijke toewüding zich een hlüven-J plaatsje veroverd heeft in de harten van zeer vele parochianen. Moge het pater Smits daarom vergund zijn nog vele jaren zijn beste krachten èn als priester èn als vriend te geven aan de jongens van zijn patronaat en zijn congregatie! GROOTE OPENBARE VERGADERING. Donderdag a.s. te 8 uur in de Stads gehoorzaal is er een groote openbare vergadering, waarop bekende - sprekers, Kapelaan v. Alphen en mr. Romme het woord zullen voeren. Deze vergadering gaat uit van R. K. Kiesver. en Alg. R. K. Propagandaclub. Een opwekking aan onze lezers om deze vergadering te bezoeken is overbo dig. Maar niet geheel overbodig schijnt ons het advies dat wij graag willen ge ren, om ook anderen op te wekken, deze vergadering bij te wonen. Daarmee kan men een heel goed en vruchtbaar werk doen Toegangskaarten voor de openbare ver gadering in de Stadsgehoorzaal zijn ver krijgbaar bij den secretaris en bij de pro pagandisten. ALGEMEENE ORANJE-HERDENKING. Op Maandag 24 April. Voor de algemeene Leidsche herdenking van den 400sten geboortedag van Willem van Oranje, welke Maandag 24 April a.s. des avonds in de Stadsgehoorzaal plaats zal vinden, werden eenige tientallen plaatselijke vereenigingen tot medewer king uitgenoodigd door het bijdragen van een minimum-subsidie van 10 gulden per vereeniging. De bedoeling hiervan was, den toegangsprijs laag te kunnen stellen. Deze werd nader vastgesteld op 50 cent, zoodat deze avond, die als een volkshulde heeft te celden, inderdaad maar zeer wei nigen zullen behoeven te weerhouden. De onderstaande vereenigingen ver leenden reeds hunne geldelijke medewer king, terwijl deze door andere nog toege zegd werd. De leden dezer vereenigingen worden geacht, ingevolge deze medewerking, door hun besturen opgewekt te worden tot bijwoning van de herdenking. Algemeen Nederlandsch Verbond, 3-Oc- tober Vereeniging, Koninginnedag, Ver eeniging van Leidsche Industrieelen, Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, Leidsch Studenten Corps, R.-K. Studenten Ver eeniging „S. Augustinu8", Dietsch Studen ten Verbond, Leidsche Christelijke Be sturenbond, Leidsche Burgerwacht, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Leidsche Kunst kring voor Allen, Chr. Middenstands Ver eeniging, Chr. Militair Tehuis, Mij. tot Nut van 't Algemeen, Oud-Leiden, Alg. Ned. Ver. van Reserve-Officieren, Ver. voor Christelijk Onderwijs, Ver. van Scho len op Gereformeerden Grondslag, Ver. van Hoofden van Scholen, R.-K. Parochia le Jongensscholen, Meisjesscholen der Eerw. Zusters in de Pelikaanstraat, Mij. voor Toonkunst te Leiden, Onze Vloot, Het Leidsche Volkshuis, Volksonderwijs, Ned. Christen Vrouwenbond. Ver. Kweek school voor de Zeevaart, Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Door omstandigheden niet uiteenoodig- de vereenigingen kunen alsnog toetreding verzoeken. Secretariaat van het Willem van Oranje-Comité is: Witte Singel 11, Tel. 1591. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en wethouc^/rs van Lei den brengen ter algexpeen|e kennis, dat door hen vergunning i^ verleend aan H. van Dalen en rechtsveqknjgenden, tot het oprichten van een timmermanswerkplaats in het perceel Utrechtache Veer no. 24, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Seo- tie D no. 1044. Leiden, 18 April 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUÏJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Donderdag. Groote openbare vergade ring. De Kamerverkiezingen. Sprekers: Kapelaan v. Alphen en mr. Romme. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. R. K. Reclassee rings vereeni ging. Zitting St. Vincentiusge- bouw Hoogl. Kerkgraoht 32, 8—9 uur. Vrijdag. „Pas op de verf', Abonnements voorstelling Rott. Hofstad Too- neel, Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 April a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hooge woerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, Tel. 406. K.K. VER. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN PLAATSINGSBUREAU BOERHAAYEStRAAT 30. Geopend elke Donderdag- 3498 middag van 2 tot 5 uur. Uitsluitend schriftelijke aanvragen. Adres: R.K. Ver. v. Kr. Stille Rijn 7. BIJ EEN VEERTIGJARIG JUBILEUM. De 288te April is de datum, waarop een der voornaamste manneti, werkzaam op ve- ler.ei gebied, de heer Jac. Creyghton den dag herdenkt, dat hij voor veertig jaar tot de Vincentius-vereen, werd toegelaten. Dit feit wordt den 27en, dus een dag vroe ger, in allen eenvoud herdacht. Te zijner intentie wordt 's morgens te 8.15 uur in de Mon-Père een H. Mis opge dragen, waaronder de leden der Vereeni ging ter H. Tafei zullen naderen. Daarna volgt een gemeenschappelijk ontbijt in het Vincentius-gebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht. Voor belangstellenden, corporaties etc. bestaat te zijner huize. Rijnsburgerweg 149, namiddags te 3 uur gelegenheid den Jubi laris te complimenteeren. We meenen het bij dit sobere bericht niet te mogen laten. De notulen van den Bijz. Raad der Vinc.- Vereeniging van den 14en Maart, zeggen zoo eenvoudig: „Worden voorgedragen als leden der Vereeniging de heeren Anton Wijtenburg en Jac. Creyghton''. De eigenlijke promotor van laatstge noemde was de nestor onzer Vereeniging, de heer A. S. Saroni, die als Eere id na een eervollen diensttijd van 57 jaren rust heeft genomen, maar met volle belangstel-ing het wel en wee der instel ing volgt. Den 12en April d.a.v. deed de toenmalige president der Vereeniging. H. C. Coebergh z.g. de mededeeling, dat geen bedenkingen waren ingekomen, zoodat de heeren in de Petrus-Conferentie konden worden voor gesteld en toen het veertien dagen later bleek, dat ook hier geen bezwaren waren geopperd, kon tot installatie worden over gegaan. Dit geschiedde den 28en April 1893. Al spoedig bleek, dat de laatste der nieuwe confrères voorbestemd was lang zamerhand een leidende positie in de Vereeniging te zullen innemen. Zonder zich op den voorgrond te plaats werden zijne adviezen in den regel gaarne gehoord en opgevolgd. Êleeds in 1902 volgde zijne benoeming tot lid van den Bijz. Raad. nadat hem was op gedragen het patronaat over de verwaar loosde jeugd. Intusschen verminderde de toestand van den grijzen President van den Raad zien- deroogen. Reeds meermalen had hij het presidium aan anderen moeten overlaten, 't Was de heer Creyghton. die hem dan ver ving. In de vergadering van 28 November 1903 eindelijk viel het besluit, waarbij de waardige man. na overleg met den Hoofd- raad te Den Haag, om gezondheidsredenon ontslag nam. Met groote piëteit zal de naam van dezen uitstekendon onder de voorzitters der St. Vinc.-Vereeniging te Leiden, altijd genoemd blijven worden. Met bijna algemeeaa stemmen werd de heer Creyghton tot z n opvolger benoemd en is president der vereeniging tot op den huldigen dag. Gaarna zouden we over zijn werkzaam heid, z'n juist inzicht, z'n aanpassen aan veranderde omstandigheden eenigszins uit weiden. Dit echter zou we weten het den Jubilaris allerminst aangenacm zijn. Laten wij echter besluiten met deze wenschen dat het goud, dat in wijde verten g'ins- tert. eenmaal zijn deel moge zijn; dat men met daden van weldadigheids zin waardeere de omhoogstuwende kracht, waarmede hij de Vinc.Vereeniging groot maakt in 'n tijd, die zoo buitengewone of fers van zijne leden vergt. Dat geve de Vader en Trooster der Ar men 1 V. d. M.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2