DINSDAG 18 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 KERKNIEUWS BENOEMING. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Godsdienstleeraar aan de R. K. Middelbare Meisjesschool en tot Rector van het St. Pius-Gesticht te Am sterdam. den weleerw. heer A. M. Kok, thans Kapelaan te Amsterdam (H. Willibr. binnen de Veste). PASTOOR G. B. W. SCHILTE. t On den eersten Paaschdag is te Utrecht overleden de zeereerw. heer G. B. W. Schilte. Pastoor der St. Ludgerus-Parochie, in den leeftijd van 53 jaar. JUBILEUM FRATERS VAN TILBURG. TE OSS. Gister heeft men te Oss. aldus de „Maan dagmorgen". onder groote belangstelling het feit herdacht, dat de eerw. Fraters van de Congregatie van Tilburg zich aldaar voor een halve eeuw hebben gevestigd. Verkeerde bij hun komst het onderwas in deze gemeente in verwaarloosden toe stand. thans kan men trotsch gaan op een 9-klassige lagere school, en 6-klassive U.L. O. school benevens het naar de eischen des tijds ingerichte St. Nicolaas-instituut, een internaat voor jongens. Van tal van huizen wapperde de drie kleur. De feesteliikheden werden gister morgen om 10 uur invezet met een plechri- ge Hootrmis met feestpredicatie door Mgr. G. v. d. Boer. deken van Oss in de parochie kerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen. Ka de Hoogmis begaven de Fraters, vooraf gegaan door de Patronaatsfanfare, zich naar het St. Nieolaas instituut, waar een défPé plaats vond van de besturen der li- verse plaatselijke vereenigingen. die de Frater* complimenteerden. Vervolgens werd door de gezamenlijke muziekkorpsen een huldigingsmarsch ten gehoore ge bracht. Om half een werd in het Patro naatsgebouw gelegenheid gegeven het con vent te comolimepteeren. Hieraan werd druk gebruik gemaakt. Menig harteliik woord werd gesproken. Tijdens de retentie werd door dr. L. Sto'z te Oss. voorzitter van het uitvoerend co mité. namens de Ossche bevolking het hu'- deblük. bestaande uit tien stuks fraai ge brandschilderde ramen voor de kanel van het St. Nicolaasvpstieht- aanvebodeji. P" feestdasr werd besloten met een soiree in het R. K. Vereenigingsgebouw.- RECHTZAKEN DE INDRINGER OP HUIZE DOORN. Voor de Strafkamer te Cleef stond te recht H. Flicker, die op 10 December 1932 het huis van ex-keizer Wilhelm te Doorn was binnengedrongen en op wien bij on derzoek een revolver met 50 patronen ge vonden werd. Hij werd veroordeeld tot drie maanden en een week tuchthuisstraf wegens onge oorloofde grensoverschrijding en het on rechtmatig in het bezit hebben van wa penen. D00DELIJK VERKEERSONGELUK. Hij ging door naar den voetbalwedstrijd.. Het Gerechtshof wees heden arrest in de zaak tegen denRotterdamschen koop man O. en bevestigde het vonnis der Haar- lemsche rechtbank, waarbij hij wegens het veroorzaken van dood door schuld was ver oordeeld tot vier maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De man had met zijn auto in de nabij heid van Haarlem een 17-jarigen jongen aangereden en gedood. De automobilist was met eenige vrienden op weg naar een voet- ba.wedstrijd te Amsterdam. Hij stapte een oogenblik uit zijn auto en vervolgde daar na zijn weg naar Amsterdam om den voet balwedstrijd bij te wonen. Ook de procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank gerequireerd. STADSNIEUWS DE VERKIEZINGEN. Propaganda-fietstochten. Door het vroege uur van samenkomst en andere redenen was de opkomst voor de eerste propaganda-fietstocht niet zoo groot als gehoopt werd, al kon tenslotte een groep van bijna honderd propagandis ten uittrekken onder de opgewekte too- nen van „Perosi". Zaterdag a.s. heeft de tweede propa ganda-fietstocht plaats en als we ons niet te veel bedriegen zal deze de eerste fiets tocht verre in de schaduw stellen. Het uur van samenkomst zal spoedig worden bekend gemaakt. Jongeren, maar ook ouderen, komt in grooten getale op en de tweede fietstocht slaagt volkomen. Tenslotte zal op den avond voor de ver kiezing, dus volgende week Dinsdagavond een groote fakkeloptocht worden gehou den. Hiertoe wordt geheel katholiek Leiden uitgenoodigd. Nadere mededeelingen hierover zullen zeer spoedig worden bekend gemaakt. Houdt in ieder geval volgende week Dinsdagavond vrij. Per fiets naar Rome. De drie jongemannen onder wie een Leidenaar die per fiets een tocht naar Rome hebben ondernomen, zijn daar, naar zij ons d.d. 11 April uit Rome meld den, gearriveerd, in uitstekende conditie. Zij hebben daar onderdak in het St. Jozefsgezellen-huls, waar zij nog drie Boxtelsche fietsers ontmoetten. Paaschviering in het Psychopathenasyl. Gisteren werd een gezongen H. Mis op gedragen in het Rijksasyl. Het zangkoor van de St. Petruskerk zong op stichtende wijze de Gregoriaansche zangen en de Mis- van Perosi. Des te meer is de welwillend heid van genoemde heeren-zangers te prij zen, daar zij, na een stevige wandeling naar het asyl, weer om 10.30 present wa ren op het eigen zangkoor. Hun welwil lende praestaties werd dan ook ten zeer ste gewaardeerd. Onder de H. Mis na derden allen tot de Paaschcommunie. (De meeste Katholieken zijn echter al naar elders overgeplaatst.) Onder de H. Mis werd een woord van opwekking gespro ken. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 240. Naamlooze Vennoot schap Vruchtensap en Jamfabriek voor heen wed. C. Rok en Zoon, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 94. Overl. Comm.: B. de Pijper, Alphen a. d. Rijn. N. Comm.: mej. T. de Pijper, Aiphen a. d. Rijn. Commissie Pinda-mannen. Nog werd in den loop van eenige weken ontvangen:* mevr. v. Z. ƒ2.50, dr. A. G. 2.50. Kaartclubje 2.26, T. v. N. 2. mej. M. B. ƒ1—, v. d. W. ƒ0.50, M. O. ƒ1-dr. B. 2.50, door tusschenkomst van ds. Riemens 3.1.1.als mede een partijtje brood van bakker J. G. Totaal met vorige opgaven 896.23 1/2. Voortshands worden geen giften meer ingewacht. Verantwoording volgt later. De Commissie. R.-K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio'1. De leden van bovengenoemde Zangver eeniging worden er op attent gemaakt, dat a.s. Donderdagavond te 8.15 uur een extra-repetitie gehouden wordt, bij de Eerw. Zusters van de Voorzienigheid, Hoo- gewoerd. Ingang uitsluitend aan het Le vendaal, bii de Krauwelsteeg. Men neme hiervan goede nota, en alle leden worden verwacht present te zijn. Donderdagavond te 8 uur zal in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal een kookdemon- ttatie gehouden worden op Kiippersbusch-gas- nuizen. Een belangrijke demonstratie, waar voor we naar de advertentie in ons nummer van hedenavond verwijzen. De agent van politie V., 'die Zondag avond aan de Steenstraat eenige personen tot doorloopen aanmaande, werd plotseling door een huzaar aangevallen. Er ontstond een worstelpartij, waarbij de agent door een ruit van de drogisterij der firma R. en K. werd geduwd en lichte verwondingen opliep. De vermoedelijke dader werd ge arresteerd. Zondag is de 8-jarige H. S. op den Haag- weg bij het oversteken vaVi de straat, aan gereden door een auto, bestuurd door H. J. van der K. uit Delft. De jongen bekwam een echeurwond in het voorhoofd en werd naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. De autobestuurder maakte na do aanrijding een zwenking naar links en reed tegen een boom op. Tengevolge van het breken der voorruit, werd ook hij zoodanig verwond, dat hij zich in het Ziekenhuis moest laten verbinden. De auto moest wor den weggesleept. UIT DE OMGEVING LETMUIDEN—RIJNSATERWOUDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS Een dubbel feest. Het was wel een zeldzame gebeurtenis, die deze parochie met de Paascbdagen heeft mee gemaakt. Twee jonge priesters, twee jonge Minder broeders, kwamen na lange jaren van kloos terlijke afzondering in hun dorp terug als priester, om in dezelfde kerk, waarin zij van kindsbeen-af waren opgevoed, waarin zij ter „leering" waren gegaan en bun Eerste Com munie hadden ontvangen, thans als uitverko- zenen het H. Offer op te dragen. In een groote parochie komt zulk een dub bel feest reeds weinig voor, maar voor een kleine parochie als die van LeimuidenRijn- saterwoude. was het inderdaad een uitzonder lijk feest. De parochianen hebben hun „twee ling" onder de priester-zonen met groote plechtigheid ontvangen: op den eersten Paasch- dag jubileerde Leimuiden, toen de weleerw. pater Clarentius Cl— -'hof de altaar-treden beklom; op tweeden Paaschdag heerschte er feestvreugde in het gekerstende en thans voor een geleelte (maar helaas op een andere wijze!) gekerstende Rijnsaterwoude. Voor deze plechtige gelegenheid had zich een commissie gevormd, bestaande uit de hee- ren J. S. Visser, J. W. de Beer te Rijnsater woude en den heer B. Wolken te Leimuiden. Zaterdagavond werd pater Straathof door een stoet van dertig ruiters en verscheidene wielrijders plechtig ingehaald, allen waren gesierd met de pauselijke kleuren. Bij aan komst aan de kerk werd den neomyst toege sproken door den zeereerw. heer pastoor der parochie met de woorden vermeld in de eere poort, welke voor de kérk was geplaatst: „Gezegend hij d''e komt in 's Heeren naam". Daarna deed de neomyst een plechtig Lof met assistentie van den zeereerw. zeergel. pater dr. van Egmond als diaken, den weleerw heer J. Groenen als subdiaken en den zeer eerw. heer A. Buhrs als ceremoniarius. Op den morgen van den eersten Paasch dag werd door den neomyst zijn plechtige eerste H. Mis pgedragen met assistentie van dr. van Egmond als diaken, kapelaan Groenen als subdiaken en presbyter assistens pastoor Buhrs. Na het Evangelie hield de zeereerw. zeergel. pater dr. van Egmond, O. F. M., de feest predicatie naar aanleiding van Joan. XX:21: „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend Ik u". Nog nooit, zeide spr., is het Paaschfeest in deze parochie zoo heerlijk en blij gevierd als dit jaar, nu twee zonen der parochie naar huis terugkeeren om hun Eerste Plechtige H. Mis op te dragen. Dankbaar vereenigen zich met den jongen priester de familie, die er trotsch op gaat, dat uit haar midden God zich een priester koos. Maar niet alleen voor de familie is het he den feest. De geheele parochie verkeert in feestvreugde. Dat hebben de parochianen gis terenavond bewezen, toen zij uiting hebben gegeven aan hun groot geloof, dat in deze streek zoo diep bewaard bleef, bij de ont vangst van de neomyst. Thans, bij het opdragen van het H. Misoffer gaan onze gedachten omhoog om God te dan ken voor de weldaad, die Hij ons heeft be wezen door de instelling van het H. Priester schap. om Hem te danken voor de uitverkie zing van een onzer parochianen. Enkele gedachten over het priesterschap wilde spr. ontleenen aan het Evangelie, opdat daardoor de priester leere, welke een ver antwoordelijkheid hem is opgelegd en opdat het volk eerbied leere voor de hooge waar digheid van den priester. „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend Ik u" heeft Christus tot zijn priesters ge sproken. Wie zou dit gelooven, als Jezus zelf het ons niet gezegd had? Evenals Christus hier op aarde, zoo zal ook de priester tot taak hebben de waarheid te leeren: „Leert hen on derhouden, al wat Ik u bevolen heb". Hij zal de plaats in moeten némen van den Godde- lijken Kindervriend; hij zal ook raad moeten geven aan oude menschen met rijpe levens ervaring. Velen zullen hun hart voor hem blootleggen, en hij zal in Christus' plaats hun zonden vergeven. De zending van Christus was een wereld zending. Hij was gekomen om de noodlottig verbroken betrekkingen tusschen God en de wereld te herstellen. Die wereldzending heeft Christus vervuld aan het kruis. Voor altijd heeft Hij den losorijs betaald voor de zonden schuld der menschen. Ook in dit oozicht neemt de priester de plaats van den Verlosser in. Door het kruis offer te vernieuwen in de H. Mis. de vruch ten van Christus' sterven op ons toe te pas sen. Deze gedachten moeten de diepe grond zijn van onze feestvreugde in deze dagen. Wij moeten den jongen priester huldigen als af gezant van God. Zich tot den neomyst wendende, vroeg spr., hem het H. Misoffer te gaan voortzetten uit dank aan God, uit naam van zichzelf, uit naam van zijn ouders, uit naam der parochie, uit naam van de geheele wereld als dankbetui ging voor alle weldaden, als eerherstel voor de velen, die de genade en roeping tot het priesterschap in zich vernietigd hebben, als smeekoffer, opdat Gods zegeningen mogen neerdalen over deze parochie. Na afloop der plechtigheden had des na middags een druk bezochte receptie plaats in bet St. Jozefgesticht. Den avond van den eersten Paaschdag had, dcor denzelfden stoet voorafgegaan, de blijde intocht plaats van den neomyst pater Silva- nus van der Meer. Deze werd eveneens bij de kerk toegesproken door pastoor Buhrs naar aanleiding van de woorden „Introibo ad al- tare Dei; Ik zal opgaan tot 't altaar des Hee- Hierna werd door den neomyst een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van dr. van Egmond als diaken, pater Straathof subdia ken, cantores pastoor Buhrs en kapelaan Op tweeden Paaschdag werd de plechtige eerste H. Mis opgedragen door pater Silvanus van der Meer, met assistentie van pastoor Buhrs, als presbyter assistens, dr. van Egmond als diaken, pater Clarentius Straathof als sub diaken en kapelaan Groenen als ceremonia rius. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer R. Lommerse, neef van den neo myst, kapelaan te Delden. In een gloedvolle feestrede zette de gewijde redenaar uiteen de macht, die aan den jeugdigen priester door het H. Priesterschap gegeven was, n.l. het op dragen van het H. Misoffer en het vergeven der zonden. Spr. toonde dit aan met de woor den van Christus zelf, na zijn verrijzenis ge sproken. Deze macht vormde een schitterende kroon die altoos zijn hoofd zou sieren, want hii zou zijn priester in eeuwigheid. Met de uitwerking van de gedachte, dat cok in zijn priesterkroon, naar het voorbeeld van Christus, den Eeuwigen Hoogepriester, een kruis zou komen te staan en hij evenals Christus een kroon-kruisdrager zou worden, sloot de feestredenaar na eenige hartelijke woorden aan de ouders en de familie van den neomyst zijn schitterende predikatie. Na den middag werd wederom een receptie gehouden in het St. Jozefgesticht, waarvan door de parochianen een zeer druk gebruik gemaakt werd. Door het zangkoor werd op beide dagen op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd: „Missa Assumpta est". 4-stemmig mannenkoor van Kaller en de Cantate „Priester Glorie", 3- stemmig mannenkoor van Dobbelsteyn, direc teur de heer J. Sneeboer, organist de heer W. Maarschalk. Alles heeft beide dagen een zeer prettig en blij verloop gehad. Bij het inhalen der neo- mvsten op beide dagen merkten wij op den edelachtb. heer J. A. Bakhuizen, burgemeester van beide gemeenten, die als hoofd der politie al het mogelijke deed om alles zoo ordelijk morfslijk te doen verloopen. De Darocbie kan werkelijk met groote vol doening op deze grootsche nlechtigheid terug zien. Deze Paaschdhgen zullen zeer zeker bij velen in dankbare herinnering blijven. Naar we vernamen was het ruim 12 jaar ge leden dat zich een dergeliike plechtigheid had voorgedaan, n.l. toen pater van Egmond zijn eerste H. Mis opdroeg. 0EGSTGEEST. Missie-tentoonstelling, Onze ijvervol le parochieele raissie-naaivereeniging heeft gisteren haar tweede tentoonstelling geopend en de parochianen willen doen zien, wat met de recette van het vorige jaar is verricht en tevens de resultaten van haar arbeid gedemonstreerd. Zooals wc Zaterdag reeds schreven hebben wij veel waardeering voor de le den en leidsters, die in hun prijzenswaar dig streven niet van teleurstellingen zijn spaard gebleven. donkere wolken heeft men zien opko men, doch kalm en vastberaden is men voortgegaan tot het weder licht werd, de missie-barometer aanwees: „Goed Missie- weer" en zoo straalt heden over de ten- toonsteling een helder schijnende Paasch- zon. Dat deze tentoonstelling staat in de be langstelling van de parochianen bewijst het zeer drukke bezoek en de groote of fervaardigheid bij de verschillende aan wezige attracties, die het noodige geld moeten opbrengen om het prijzenswaardig werk te kunnen voortzetten. Op met helder wit linnen gedekte ta fels, hadden de dames de verschillende misgewaden, altaarkleeden enz. smaakvol geëtaleerd. Men heeft echter niet alleen op kerke lijke zaken het oog gehad, want ook zagen wij een mooie collectie kinderjurkjes, waarmee menig kind in de missie kan ver blijd worden. De opening der tentoonstelling werd verricht door pastoor de Vetten, die de ijver der vereeniging met eenige hartelij ke woorden prees. aanschouwen moet ten stelligste ver baasd zijn dat alles in zoo'n korten tijd is vervaardigd. Spreker beval voorts de missievereeni- ging in de belangstelling der parochianen aan. Met het steunen der vereeniging ver vult men een apostolaat, waartoe iedereen min of meer verplicht is. Spreker hoopte, dat de recette van deze tentoonstelling wederom de vereeniging in staat zal stellen haar werk op deze wijze voort te zetten en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Hedenavond is de tentoonstelling ge opend tot tien uur en trekken ook de ver schillende loterijen. We vernamen ook, dat de B.-K. Harmo nie „Triumph" bereid is gevonden heden avond geheel belangloos muzikale opluis tering to geven en dat verschillende bij zonder attractjes daardoor mogelijk zijn. hetgeen zeer zeker het bezoek vanavond ten goed zal komen. Het nieuwe orgel. Met Paschen is het nieuwe orgel in gebruik genomen on mochten wij met voldoening constateeren, dat het, alhoewel nog niet geheel com pleet, zeer goed voldoet en een buitenge wone goed klank kan voortbrengen. Den Tweeden Paaschdag had te half- drie de plechtige inzegening plaats door pastoor de Vetten, daarbij geassisteerd door pastoor Ammerlaan, diaken en kap. v. d. Ga-ag, sub-diaken. Vóór het verrichten der liturgische plechtigheden hield pastoor de Vetten een toespraak, waarin hij de parochianen dank bracht voor hun gifton. Door den lieer A. Martijn werden eeni ge nummers gespeeld, terwijl het zangkoor op verdienstelijke wijze eenige zangnum mers uitvoerden onder leiding van kap. Roest. Er was vrij veel belangstelling. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE (Rijndijk) OP EEN HEK GEVALLEN IJzeren punt drong in het oog. Vrijdagavond reed de landbouwer W. L. per fiets huiswaarts. Gekomen zijnde aan den dam zijner woning, slipte hij, met gevolg, dat hij met zijn hoofd tegen het ijzeren hek aan- hiel, waarvan een der uitstekende punten hem in het oog drong. Direct werd dokter VI. ont boden, die den patiënt voor verdere behan deling overbracht naar het St. Elizabeth-ge- slicht te Leiden. De wonde aan het oog is van ernstigen aard, daar gevreesd wordt dat het licht eruit is verdwenen. SPORT ZWEMMEN NIEUWE WERELDRECORDS. De jeugdige Amerilcaansche zwemmer Flanagan heeft te Miami twee nieuwe wereldrecords gevestigd. Hij zwom de 40 yards vrije slag in den nieuwen we reldrecordtijd van 4 min. 21.4 sec., ter wijl hij de 50 yards vrije slag zwom in den nieuwen wereldrecordtijd van 5 min. 21.2 sec. ATHLETIEK SALING GEDOOD. Winnaar Olympische Spelen 1932. De bekende Amer. athleet George Saling heeft een ernstig auto-ongeval gehad in den staat Missouri. Hij liep daarbij zeer ernstige verwondingen op, aan de gevolgen waarvan hij is overle den. Saling won in 1932 te Los Angeles de 110 Meter hordenloop in den tijd van 14.6 sec. OLYMPISCHE SPELEN DE SPELEN DER XI» OLYMPIADE TE BERLIJN- De Spelen 1936 niet in Duitschland? In Internationale sportkringen houdt men zich momenteel bezig met de vraag, of de Spelen der Elfde Olympiade in 1936 wel te Berlijn kunnen worden ge houden. Niemand minder dan de presi dent van het Amerikaansche Olympisch Comité Ivery Brunda-ge heeft als zijn persoonlijko mecning te kennen gegeven, dat do Spelen niet in een land zouden kunnen plaats vinden, waar dingen ge beuren in strijd met net Olympisch pro tocol in oasu de gelijkgerechtigdheid der rassen. Dit protocol verlangt n.l. waar borgen voor het zuiver internationaal karakter der Spelen en eischt dat allo deelnemers, onafhankelijk van welke na tionaliteit of van welk ras, van reli gieuze ot politieke inzichten, onder vol komen gelijke voorwaarden kunnen deel nemen. De Zweed Tortsner, redacteur van III. Bladet te Stockholm uit zich op over eenkomstige wijze, terwijl in het „Ain- sterdamsch Sportblad", hoofdredacteur J. Hoven te Amsterdam de zelfde vraag wordt opgeworpen. Dit laatste blad stelt voorts de vraag, of de geheele interna tionale sportweek! niet gediend zou zijn met uitstel van de organisatie te Berlijn en zou het aldus het „Am- sterdamsch Sportblad" voor alle ze kerheid niet beter zijn de organisatie vkn de Spelen der Xle Olympuiade als nog aan een andere stad op te aragen 1 Het blad pleit dan voor Amsterdam, die als hot wart de aangewezen stad is om do taak vo 1936 van Berlijn over te nemen in verband met het feit, dat het voortreffelijk fnnctioaeercnd appa raat van 1928 nog volkomen intact is. LETTEREN EN KUNST Jubileum Heuckeroth. Op den Tweeden Paaschdag heeft do bekende toonkunstenaar-dirigent J. Mar tin S. Heuckeroth to Amsterdam zijn tachtigsten verjaardag gevierd. Uit binnen- en buitenland waren tal van telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen gezonden en zeer velen kwamen den jubilaris in zijn woning aan de Regu liersgracht to Amsterdam persoonlijk ge- lukwenschen. Vele bloemstukken werden den lieer Heuckercth aangeboden. Namens zijn vrienden, vereerders en oud-leerlingen bood de heer N. C. Colijn als voorzitter van het Huldigingscomitó den heer Heuckeroth een door den schil der J. C. A. Goedhart te 's-Gravenhape, geschilderd portret aan als blijvende herinnering aan dezen dag. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel 3de Klasse lsie lllrt TrekkJnc van Hln^la- April 1933 HOOGE PRIJZEN 1 5000 9°04 1000 - 18227 14145 - 400 1835 3209 5237 '8394 1 200 1358 20629 100 800 4155 7528 8028 12653 13360 15771 1628L Prijzen van 45.— 13 70 81 119 137 185 255 269 272 306 333 343 369 438 473 476 482 633 644 562 603 793 824 837 844 902 919 989 991 1011 1025 1039 103 1078 1132 1135 1147 1148 1192 1218 1244 1275 1285 1288 1290 1336 1395 1433 1442 146'J 1495 1507 1537 1597 1614 1620 1668 1677 1740 1763 1771 1830 1811 1846 1858 1868 1890 1910 1934 1035 1999 2091 2093 2144 2209 2234 2240 2293 2314 234t 2o _33'. 2446 2455 2462 2490 2533 5 2552 2579 2611 2668 2674 2715 2725 2853 0 290/ 2923 2917 2079 3022 3033 3064 3086 3104 3120 3170 3201 3237 3243 3290 3342 3369 3376 3979 3384 3392 3432 8488 3443 3529 3579 3583 3588 3664 3691 3711 3747 3817 3340 3836 3937 3943 3983 3963 4059 4072 4066 4102 4106 4121 4125 4176 4217 4261 4321 4329 4372 44 50 4470 4511 4321 4535 45C4 4613 4""0 4705 4847 4851 40 DJ 4923 4930 4939 4962 4^07 5090 5086 5088 510') 5109 5121 5223 6354 5356 5366 536K 6378 5434 5472 5482 55C5 5599 5523 5516 5547 5574 5G22 5676 5053 5710 5712 jTJ'.i 5730 5765 5793 5863 68P5 5941 fiOQO 00!9 60.55 6058 6062 60PG 0109 6J30 6131 6154 6223 6228 6273 6298 6309 6317 0333 6364 6395 0398 6432 6*02 6463 05°5 0551 6573 6644 6672 0698 6702 6728 6753 6816 6317 6835 48C2 6854 6397 6994 7007 7030 7053 7082 7098 712 7127 7139 7170 7172 7262 7282 7293 7295 7325 7340 7347 7391 7398 7441 7447 7458 7510 7526 7553 7535 75H3 7016 7693 7645 76"} 7549 '675 7713 7752 7763 7789 7890 79'0 7^53 7""1 7«"»g 7901 7923 7925 7927 ''034 7036 7951 7963 79G4 8045 3167 8220 8237 B393 8°46 3367 63 - I 8381 3405 8507 6519 8524 8595 3613 881a 0650 9"68 8714 87^0 3773 3787 8344 33 <5 8„o3 893j 8972 ^973 8090 9003 goo0 9057 33 9454 9531 9579 >K°5 9537 9622 9640 9081 9684 9608 9839 9347 "■"•6 9975 10008 10009 10011 10073 1009! 101.30 10""" -"135 10188 10215 10°98 10°89 1037? 10374 10440 IC!"" 10589 10.V5 10588 10591 10593 10603 10631 10645 10717 10743 10755 10763 10794 10839 10803 10895 10397 109G3 10917 10093 11012 11057 11084 11150 11195 11260 11.340 11354 11432 11457 1"""- !'c71 li'-9 -""-1 19"9 l'""»; 11"P'| 11774 1182e 11851 11888 11935 11944 11917 119S7 "2038 120:1 21' 6 19203 '2222 12228 12233 122J1 12295 12320 12353 12403 12628 12635 12077 12697 12698 12700 12725 12734 .2013 .2015 12827 123'.!) 12631 12359 12,36! 12'' t 12928 12956 i3083 13100 13167 13193 13248 13335 -.3363 13365 13405 13413 13506 13554 12Ó72 12609 13648 13673 1370b 13734 13801 !2?'«5 13871 13882 13890 13899 13909 13940 13951 13993 14040 14073 1031 14144 14248 142C6 14291 1-333 1""5 I' ,l 4413 14440 14462 14496 14526 14535 14537 14541 '577 14859 J'-f' IJ" 1 14754 14786 14794 14806 14852 14901 15013 15015 J..-U 15041 15ui0 iöiLO .u.-. i 5262 15287 15295 15303 15304 15305 15306 15310 5327 15328 15391 15435 15138 15450 15479 15181 5523 15545 15556 15586 15660 15602 16725 1573) 5823 15330 15923 15920 15928 15937 16039 10071 0100 16104 16117 10135 10148 10161 1C1G3 13173 3214 16271 16272 16324 16353 16391 16420 10443 3447 16459 16538 T552 10557 16532 16608 10052 JG76 16703 16708 16755 16702 16837 16844 16861 "867 16802 16922 16935 16937 16967 10999 1701) 014 17030 17041 17044 17053 17123 17124 17134 .135 17159 17179 17185 17190 17204 17244 17271 288 37294 17321 17372 17374 17407 17457 17490 515 17539 17544 17619 17631 17038 17064 17743 243 17952 17062 17071 17977 17982 18000 1803/ 048 10062 10070 18072 18120 18142 18146 18169 201 16233 18)42 18346 18354 18377 18407 18433 '.45 13505 18600 ie628 ie640 18697 18702 13773 797 18848 10871 18805 18912 18971 18987 1890' "ril 19054 19165 19137 191"3 1°°'" 1""VR 19312 118 19442 19532 19534 10599 19647 19649 19711 768 108C4 19839 19894 19902 19913 19991 19993 1C3 20035 20053 20059 2C108 26122 30125 20132 ".36 20138 20139 20200 ?9°O0 "0223 20239 20249 "GO 2032C 2034!' -0357 90H9 20423 30425 204C4 !39 20530 20551 20567 20711 20717 20735 20783 "37 20651 20803 20890 20903 20J11 2U377 20987 994 20999

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13