85 cent II. VERHOOG - LÉrtaÉI Heeft U nieuwe Schoenen I DINSDAG 18 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Vroom en Dreesmann I— Leidsche Bakkers-Gezellen 1—4. Gistermiddag speelden bovengenoemde elftallen, op het terrein van V. en D., een vriend6chappelijken voetbalwedstrijd, wel ke in een alleszins verdiende overwinning der bakkers is geëindigd. Hoewel V. en D. veel beter speelde, dan in de dusver gespeelde wedstrijden, kon zij het toch tegen haar meer geroutineerde tegenstanders niet tot een overwinning brengen. Voor dezen wedstrijd bad de L. V. V. Bakkers-Gezellen een zeer fraaie beker beschikbaar gesteld, welke echter door baar overwinning in eigen bezit bleef. Vermelding verdient echter nog, dat na den wedstrijd, de voorzitter der L. B. G., met eenige toepasselijke woorden, aan den aanvoerder van V. en D., een herinnerings medaille aanbood. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde ■wedstrijden voor de Engelsche League luiden: Eerste afdeeling. ArsenalPortsmouth 20 BirminghamBolton W. 21 Backburn R.Wolverhampton W. 10 BlackpoolHuddersfield T. 1l Derby C.Sheffield U. 30 EvertonChelsea 32 Leeds U.Newcastle U. 61 Manchester C.Leicester O. 41 Sheffield W.Aston V. 02 SunderlandLiverpool 00 West Bromw. A.Middlesborough 01 Arsenal heeft nu vrijwel onbedreigd de leiding. Sheffield W. is voor het kampioen schap definitief uitgeschakeld en alleen Aston V. zou nog boven de eiders kunnen eindigen. De stand is n.1.: Arsenal 39 24 7 8 112-55 55 Sheffield W. 39 20 8 11 76-63 48 Aston V. 36 20 5 9 81-63 47 Newcastle U. 37 ■20 5 12 63-53 45 W. Bromw. A. 37 18 7 12 72-60 43 Huddersfield 38 13 9 13 60-50 41 Derby C. 38 13 14 11 70-62 40 Portsmouth 38 17 6 15 69-71 40 Leeds U. 37 13 13 11 57-56 39 Bunderland 38 15 9 14 60-70 39 Everton 37 15 8 14 78-68 33 Blackburn R. 39 14 10 15 75-91 33 Birmingham 37 13 9 15 53-50 35 Sheffield U. 37 13 9 15 66-76 35 Manchester C. 38 15 5 18 65-61 35 Liverpool 38 12 11 15 72-78 35 Chelsea 38 13 5 20 56-67 31 Bolton W. 38 U 8 19 69-85 30 Middlesbrough 38 11 8 19 65-71 30 Wolverhampt. W. 38 11 3 19 70-89 30 Blackpool 39 13 4 22 65-81 30 Leicester C. 38 8 12 18 60-84 29 Tweed e a f d e el i i n g. Bradford C.Manchester U. 1—2 BuryBrad ford 0—0 ChesterfieldStoke O. 1—2 FulhamCharlton A. 3—1 Lincoln O.Plymouth A- 2—0 MillwallPreston N.E. 1—1 Notts C.Grimsby T. 1—3 PortV.Oldham A. 2—4 SouthamptonBurnley 3—1 Swansea T.Tottenheim H. 0—2 West Ham U.Nottingham F. 4—3 L V. C. B. De uitslagen. Ie klasse A: MarsanaCaesar 10 ChèvremontVolharding 31Valken burgWH 41. Ie klasse B: KolpingRAC 4L le klasse C: DEVVenlo 31. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. D. 0. S.—Concordia 5—1. Voor dezen wedstrijd was door de DOS- donateurs een fraaie beker beschikbaar gesteld. De voorzitter van DOS, de heer Böoher, sprak de spelers toe en liet te vens de beker bezichtigen. De aanvoerder van Concordia overhandigde den DOS-aan- voerder een fraai bouquet versierd met de kleuren van Concordia. Beide aanvoerders voeren nog het woord, en dan laat de scheidsrechter tossen. Het laat zich direct aanzien, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn, beurtelings zijn beide doelen in gevaar, doch zoowel de Koning als zijn. collega zijn goed in vorm, de laatste stop te een keihard schot van de DOS links binnen schitterend. De Ooncordia-voorhoe- de is wel vlug, doch voor het doel ont breekt steeds het goede schot, terwijl de DOS-voorhoede in de Concordia achter hoede een struikelblok vindt. Eens was hun keeper gepasseerd, doch een der backs redt schitterend. Concordia heeft het eerst succes als een goed voorgezette bal, buiten bereik van de Koning wordt inge schoten (1—0). Met dezen stand komt de rust. Daarna weer eenigen tijd ongeveer hetzelfde spel, dooh dan komt DOS in de meerderheid, de linkshalf zendt een hard schot in, dat de keeper wel stopt doch de bal komt over de lijn (11). Steeds weer komt DOS terug, en doelpunten kunnen niet uitblijven. Een vinnig schot van den midhalf wordt nog juist corner gewerkt. De DOS midvoor weet DOS de leiding te geven (2—1). Vijf minuten later scoort de rechtsbinnen no. 3. Concordia zet de bui- tenspelval open, waar enkele DOS spelers maar al te gemakkelijk inloopen. Tooh wordt hun dit noodlottig, want als de DOS midvoor den bal vrij krijgt, scoort hij het vierde doelpunt (41). Een enkele maal breekt Concordia nog eens door, doch zonder succes. DOS komt steeds weer te rug, en tot 2 maal toe schiet de linksbin nen tegen de bovenlat. Eindelijk heeft de midvoor weer succes en maakt met een harden schuiver (51). Met een druk op het Con cord ia-doel komt het einde en heeft DOS het mooie bewijs van sympathie van haar aanhangers zelf bemachtigt. Laat :e direct voorzien van zolen en hakken. RUBBER OF LEDER. Prima afwerking. Ze behouden hun goede pasvorm Rubberhakken worden gratis ondergezet HAARLEMMERSTRAAT 57 t/o City N.V.C. I—Onze Gezellen I en II 2—1. Onder begunstiging van moöi voetbal- weer had deze ontmoeting plaats. Hier voor was door den heer Gouwenberg, ex ploitant van Café-Restaurant „Duinrust" een prachtige beker beschikbaar gesteld. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. Na 5 min. ontstaat de eerste corner op 't N.V.C.-doel, welke niete oplevert. Dan gaan de N.V.C.'ers het eens probeeren, doch de O.G.-keeper is op zijn hoede. %Ta pl.m. 15 min., als N.V.C. een tikje in de meerderheid is, ontstaat uit een schuiver van links het eerste doelpunt, doordat de O.G.-back in eigen doel werkt. De Haarlemmers vallen nu onstuimig aan en Casper wordt aan den tand gevoeld. Hij stopt een paar maal ver dienstelijk. Toch kan hij niet verhinderen, dat de stand weer op geliiken voet gebracht wordt (11). Aangemoedigd door dit suc ces komen de O.G.-ers spoedig weer terug, doch de achterhoede geeft niet thuis. Ook onze middenlinie werkt, keurig. Onze spil sjouwt, dat het een lust is. terwijl de Ben jamin Broekhof de Haariemmers dikwijls te vlug af is. Ook de rechtshalf (nog wel inv»lleri is mooi op dreef. Succes blijf* verder dan ook uit voor O.G. Ook N.V.C weet het net voor rust niet meer te vinden, zoodat rust ingaat met 11. De thee heeft bliikbaar goed gedaan, want we krijgen direct w.eer mooi spel te zien. Spoedig dreigt gevaar voor O G., doch de keeper redt fraai. Ook de bezoekers zit ten niet stil en na pl.m. 15 min. denken we dat ze de leiding nemen, doch het blijft bij corner. Deze. mooi cenomen, levert echter niets op. Ook aan den anderen kant ont staat corner, doch ook deze brengt niet het gewenschte resultaat. Het publiek begint zich nu te roeren hetsreen blükbsar op onzo jongens werkt. Onstuimig trekken ze ten aanval en we denken reeds een doelnnnt te kunnen noteeren, doch de O.G -keener redt schitterend 3, 4 schoten. Zou de strijd onbeslist bliiven? Velen dachten zulks. Echter niet onze voorhoede. Uit een fraai ongebouwden aanval schie* Reiisener even fraai no, 2 in de touwen. Nog 7 min. zijn te spelen. De O.G.-keeper gaat naar voren en lost een paar knallen. Onze jongens hou den echter stand en onder groote spanning blaast scheidsrechter van Duin einde van dezen fraaien wedstrijd. N.V.C. II—0. Gezellen II en III 2—4. Voor dezen wedstrijd was een mooie me daille beschikbaar gesteld. Onze Gezellen verscheen met 9 man. doch spoedig wisten ze te scoren (01). De Haarlemmers spe len prachtig samen en de achterhoede van N.V.C. krijgt flink werk. Ze weren zich echter goed. De N.V.C.-ers vinden in de O.G.-achterhoede een groot struikelblok, zoodat ze geen suoces kunnen boeken. O.G. weet echter voor rust den stand op 02 te brengen. Na rust is het spel veel mooier. Na 10 min brengt O.G. de stand op 03. Dat is te bar! Onze midvoor weet den stand op 13 te brengen. Herhaaldelijk bedreigen ze de O.G.-veste, doch de keeper weert zich geducht. Toch kan hij niet verhinderen, dat het 23 wordt. Ó.G. weet dan den stand op 24 te brengen, waarmede het einde komt. N.V.C.-Jun. I—R.W.D. 4-Jun. vond geen doorgang, daar de Leidenaars op zich lie ten wachten, zoodat onze jongens zonder striid een medaille wonnen. Te 5.30 uur vond de uitreiking der prij zen plaats in „Duinrust". Met eenige toe passelijke woorden overhandigde voorz. Taskin de prijzen aan de overwinnaars. Onder luid hoera kon aanv. C. Vermin de beker in ontvangst nemen. Hierna bleof men nog gezellig bijeen, 'n Fraai geslaagde middag! R. W. D. II—St. Bern. I 0—2. Wan neer omstreeks half drie beide elftallen in het veld verschijnen, bliikt, dat de aan gewezen scheidsrechter niet aanwezig is. Met toestemming van beide aanvoerders wordt deze match nu geleid door den heer Franse. RWD wint den toss en verkiest met den zwakken wind mede te spelen. St. Bern. trapt af, maar RWD neemt het leder over, wij krijgen dan een vlot spel te zien met de Duivels iets in de meerderheid. Toch ziet de thuisclub even kans het offensief te nemen, maar zonder succes. Bij een plotselingen aanval der gasten we ten deze uit een misverstand te scoren. Geheel niet ontmoedigd trapt RWD af, en bestookt het vijandelijke doel. In deze conditie wordt de RWD midvoor gebles seerd en moet het veld verlaten. Er is ruim een kwartier gespeeld. Aangezien VVB geen toestemming geeft, dat de open plaats, door een invaller mag worden aan gevuld, speelt men het verdere gedeelte van den wedstrijd met 10 man verder. Bei de ploegen werken om een doelpunt maar succes blijft uit, hierna is het rusten. Na de hervatting zakt he* spelpeil zichtbaar, het wordt een lusteloos partij tje waarbij alle enthousiasme ontbreekt. St. Bernardus ziet nog kans om te scoren, terwijl de Leidsche Roodbroeken vergeef-» sche moeite doen om de eer te redden. Eindstand 0—2. De leiding was in goede handen bij den heer Franse. R. K. Sportvereeniging „Foreholte". Het programma van 2den Paaschdag is volledig afgewerkt, zoowel op eigen ter rein, als de uitwedstrijden. In Voorhout werd om half één begonnen met de vriend schappelijke ontmoeting Foreholte I Jun. Teijlingen I Jun. Zooals we verwachten lieten onze Junioren zich van hun beste zijde zien, en wonnen verdiend met 42. Nu ook nog in de competitie-, serie- of ne derlaagwedstrijden een goed figuur slaan! De medaille-wedstrijd Foreholte I Lisse II kenmerkte maar al te goed het verschil tusschen 2e en 4e klas. De Lisse- naren waren telkens iets vlugger dan de Voorhouters. Tooh was een gelijk spel be ter de verhouding geweest. De vele kan sen van Foreholte werden menigmaal om zeep gebracht, door hoog over te schieten. Lisse had daarentegen wat meer geluk, mede profiteerende nog van eenige misver standen in de Foreholte achterhoede. Eind stand was een 13 overwinning voor Lisse. Scheidsrechter Lans leidde verdien stelijk. Foreholte-Veteraren kwamen hier na in het veld tegen de dito's van Teijlin gen. Een zege hadden we voorspeld voor Teijlingen, het liep echter anders. Fore holte beschikte over het beste elftal, de voorhoede was vooral goed op dreef en 6coorde 4 maal. Teijlingen doelpuntte 2 maal. De wedstrijd werd in prettige ver standhouding gespeeld en gaarne wil Fo reholte binnenkort deze sympathieke Sas- senheimers met een tegenbezoek vereeren. Foreholte II Jun waren te gast in War mond en kregen een 50 nederlaag te slikken van S. M. C. II Jun. A.s. Zondag beter, op het RWD-tournooi Junioren! Foreholte III boekte daar eveneens een nederlaag, zij brachten het er beter af. SMC III won met 21 van onze jongens. R. K. Athletiek- en Soortvereeniging „Rood-Wit". Het is tweeden Paaschdag wel een slechte dag geworden. Van de gespeelde wedstrijden kon men slechts 1 puntje bin nenhalen. Het eerste stelde teleur door van VVB I te verliezen. De reserves deden goed werk door van de kampioenen een puntje af te snoepen. Het derde junioren-elftal moest even eens het onderspit delven tegen haar stadgenooten, terwijl de jongste junioren van den afdeelingsleider geen toestemming kregen om te vertrekken, aangezien de begeleider der groep niet kwam opdagen. Het was z. i. onverantwoordelijk het elf tal zonder leiding de drukke bollenstreek in te sturen. R. W. D. II— Alph. Boys II 1—1. In dezen forsch gespeelden wedstrijd is het A. B. gelukt het kampioenschap te behalen. Vanaf deze plaats .hartelijk ge luk gewenscht. Bij den aanvang van den wedstrijd blij ken beide ploegen volledig te zijn. Als A. B. den toss wint. trapt RWD af. Er ont wikkelt zich direct een vlugge partij voet bal, waarbij beide partijen elkaar niets toegeven. Jammer was 't dat na een kwartier een kleine onderbreking ont stond, doordat enkele A. B.'ers het met de beslissing van den scheidsrechter niet eens waren. Mar nadat allen weder ge kalmeerd waren, werd er verder gespeeld. Als na een langdurig Rood-Wit offensief de midvoor de bal krijgt en hij een schot lost.waarbij de linksback van A. B. een fout maakt, vliegt de bal onhoudbaar in het doel. Niet ontmoedigd vallen de Boys aan, maar zij kunnen het doel niet vinden Met 10 voor RWD II vangt de rust aan. Na de rust valt A. B. verwoed aan maar voorioopig zonder succes. Als na 10 min. spelens na de rust een RWD back een fout maakt ontstaat daaruit een onhoud baar doelpunt. RWD komt nu geweldig opzetten, maar dé aohterhoede van A. B. geeft alles retour, zoodat het einde komt met een gelijk spel. Melden we nog even, dat RWD II gepromoveerd is naar de res. 3e kl., doordat zij de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Proficiat RWD'ers. Kolping Boys. Gisteren was voor beide elftallen een vrienschappelijke wedstrijd vastgesteld te gen I.isse III en Lisse IV. Om twee uur bonden Kolping Boys IILisse IV den strijd aan. Dit was een spannende strijd, welke ech ter aan het einde wat verslapte en langen tijd zag het er naar uit dat de gasten die een 32 voorsprong genomen hadden zou den winnen. Maar een tweetal goede doel punten brachten de reserves de overwin ning mo' 42. Na dit eerste succes werd aangevangen met den wedstrijd Kolping Boys I—Lisse III. De Lissenaren hadden verschillende invallers waaronder enkele spelers die reed« een wedstrijd achter den rug hadden hetgeen ook met de Boys, maar in min dere mate het geval was. Spoedig blijkt, dat de Boys door hun overrompelende aan vallen zeer gevaarlijk zijn en spoedig werd het eerste doelpunt gemaakt. Na we- derzijdsche aanvallen trad de rust in met een 20 voorsprong. Na de rust kwamen de Lissenaren los en het was nog langen tijd onzeker of de Boys hun voorsprong zouden kunnen handhaven. Langzamerhand kwamen de Boys echter los en zagen kans nog een viertal doelpunten te maken zoo dat bet einde kwam met een 60 overwin ning der Boys. Lisse III had echter wel één of twee tegenpunten verdiend. Lisse komt èen woord van lof toe voor Kun kranig volhouden. De scheidsrechter leidde correct. R. K. Sportverecn. „St Bernardus". Gisteren ging het eerste elftal met een zeer onvolledig team op bezoek bij RWD 1 te Leiden, om aldaar zijn laatsten uit wedstrijd te spelen in deze competitie. Was de voorspelling, dat zij met een ne derlaag huiswaarts zouden keeren, inte gendeel kwamen zij zegevierend uit den strijd met een overwinning van 02. Jon gens ook de laatste thuiswedstrijd kan nu en moet nu toch zeker gewonnen worden. R. K. Sportvereeniging „V. V. L." Den 2en Paaschdag zijn er op het VVL terrein drie wedstrijden gespeeld. Te circa 12 uur nam de wedstrijd Blauw Zw. II Jun—VVL II Jun. een aanvang, welke door de onzen met 10 verloren werd. Om 1 uur stelde VVL II zich op tegen BI. Zwart III uit Wassenaar. Tot de rust had VVL een voorsprong van 10 weten te behalen, doch na de rust werd er te gemakkelijk over gedacht, met gevolg dat het einde kwam met 21 in het voordeel van Blauw Zwart. Toch is het voor Blauw Zwart een alleszins verdiende overwin ning. Wat VVL I betreft, hierover hebben we Zaterdag te boud geschreven. Leiden I verscheen met 4 invallers. De VVL voor hoede faalde volkomen, vooral na de rust. Het anders zoo productieve trio kon het tegen de uitstekende verdediging niet bolwerken. Het einde kwam met een ver diende 20 overwinning voor Leiden. Eer ste elftallers volgende week tegen Blauw Zwart I beter! KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN L.K.C. „FLUKS" Europeesch record); 2. Puck Oversloot (Nederland) 2 min. 41.5 sec.; 3. Lily An dersen (Denemarken) 2 min. 51 sec. 100 M. vrije sla-g heeren: Deze wed strijd bleef onbeslist. Onze landgenoot Scheffer zwom tegen Jorgen Jörgensen, die beiden den afstand aflegden in 1.04 min. Schoonspringen heeren: 1. Stotijn (Ne derland) 412 punten; 2. Karl Larsen (De nemarken) 402.7 punten. 200 M. schoolslag dames: 1. Jenny Kastein 3 min. 10.8 sec.; 2. Else Jacob- sen 3 min. 11.1 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot, 1 min. 27.5 sec.; 2. Lily An dersen 1 min. 28.9 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Malm- ström (Denemarken) 1 min. 22.3 sec.; 2. Korpershoek (Nederland) 1 min. 22.5 sec. Schoonspringen voor dames: 1. Truus Klapwijk (Nederland) 206 punten; 2. In- ger Kragh (Denemarken) 196 p. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. Schef fer (Nederland) 1 min. 21.2 sec.; 2. John Kristensen (Denemarken) 1 min. 21.8 s. 3 X 33 1/3 M. wisselslag estafette: 1. Nederland 1 min. 10.7 sec.; 2. Denemar ken 1 min. 12.3 sec. De totaal-uitslag van Zondagavond was Nederland 16^ punt, Denemarken 10 K punt. De totale uitslag van den wedstrijd DenemarkenNederland bracht een over winning voor onze landgenooten met in totaal 28 punt tegen 22y, punt voor de Denen. Onze zwemsters en zwemmers zijn Maandag per vliegtuig van Kopenhagen naar Amsterdam teruggekeerd. WANDELSPORT Bloembollen-marsch Leidsche Sportclub. Op Zaterdag 22 April is de insohrij- ving opengesteld tot een half uur voor de start. Reeds zijn we de tweehonderd gepasseerd. Inschrijving te richten aan den penningm. L. S. C., Borneostraat 46. A.s. Woensdagavond trainingsmarsch. Hieraan kunnen ook niet-leden deelne men. Start om half acht vanaf de Haar lemmertrekvaart bij de Marepoort. Den tweeden Paaschdag stond in het teeken der seriewedstrijden. In Amster dam, in Den Haag en andere plaatsen waren korfbaldagen, zoodat voor de eer ste afdeeling bij Fluks slechts twee ver- eenigingen inschreven, die, zooals Za terdag werd gemeld, door omstandighe den moesten bedanken. Hierdoor verviel de eerste afdeeling en werd de nieuwe wisselprijs, een zilveren korf-plaquette. een artistiek ontwerp van een der Fluks- leden. niet verspeeld. Toch is het een welgeslaagde dag ge worden. De uitslagen in de tweede afdeeling waren als volgt: Fluks IIA.L.O. 40; Fluks-vetera- nenRood Wit 4Fluks-veteranen A.L.O. 21; Rood WitFluks II 05; Fluks IIFluks-veteranen 72; Rood Wit-A.L.O. 1—3. De eerste prijs viel daardoor ten deel aan Fluks II, dat op dezen dag getoond heeft, niet voor niets kampioensadspira- ties te hebben. Daar Fluks II dezen prijs voor de vijfde maal won, werd het de finitief bezitter daarvan. De tweede prijs, een zilveren medaille werd gewonnen door het Fluks-veteranen twaalftal. Voorwaar een goede prestatie. De uitslagen in de derde afdeeling waren O.D.I. II—Fluks III 1—0; O.D.I. II— Klimop 0; Fluks III—Klimop 22. In deze afdeeling viel alzoo de zilve ren medaille ten deel aan O.D.I. Tot slot had nog plaats een wedstrijd tusschen Fluks I en de Fluks Veteranen, welke eindigde in een 50 overwinning voor Fluks I, zooals het trouwens be hoorde. De Veteranen hebben zich kra nig geweerd, maar hadden al een drie tal wedstrijden achter den rug, zoodat hun spel veel matter was dan dat van het eerste twaalftal. Het spel in het vak Van BeekLouwrier verdient echter een afzonderlijke vermelding, daar dit voor al als middenvak uitstekend was. Na afloop reikte de voorzitter, de heer Ressenaar na de gebruikelijke woor den van dank aan allen die tot het wel slagen van den dag hadden medege werkt, de prijzen uit. Behalve de me daille was er voor de veteranen nog een verrassing: een taart in den vorm van een korfbal veld, waarop korven en bal niet ontbraken. Ondanks het wegvallen van de eerste afdeeling, wat zeer te betreuren was, kan Fluks toch wederom op een geslaag den dag terugzien. ZWEMMFN DE WEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN Nederland wint van Denemar- kea Corry Laddé vestigt een nieuw Europeesch record. Onder zeer groote belangstelling wer den Zondagavond de Deensch-Neder- landsche zwemwedstrijden te Kopenha gen voortgezet. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en brachten tal van successen voor onze zwemsters en zwemmers. Corry Laddé slaagde er in op de 200 M. vrije slag een nieuw record op haar naam te vestigen door dezen afstand te zwemmen in 2 min. 40 sec., hetgeen een nieuw Europeesch re cord is. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt 200 M. vrije slag dames: 1. Corry Lad dé (Nederland) 2 min. 40 sec. (nieuw MOTORSPORT DE MOTORRACES TE ALKMAAR. Geweldige belangstelling. Spannende en snelle races. Valpartijen. De motorsnelheidswedstrijden, welke op den tweeden Paaschdag te Alkmaar gehouden werden, trokken geweldige be langstelling en het Alkmaarsche sport park, dat toch heel wat publiek kan ber gen, wa-s geheel bezet. Er kon dan ook gesproken worden van een uitverkocht huis. Het weer zal tot deze groote be langstelling niet weinig hebben medege werkt, want deze eerste races in dit seizoen werden door uitstekend weer begunstigd. De wedstrijden zelf zijn uit stekend geslaagd. Er is zeer snel gere den, terwijl er gelukkig slechts een paar kleine ongevallen vielen te betreu ren, die goed afgeloopen zijn. In de tweede serie der Nieuwelingen klasse 351500 c.M.3 kwamen twee ren ners te vallen en deze valoartij liep bui tengewoon goed af. In deze serie wa ren gestart de renners J. de Boer, J. J. Rompelman en L. de Waard, toen de Boer in het rechte eind voor de tribune kwam te vallen, nadat hij in de boöht reeds gevaarlijk slingerde. Dit ongeval liep heel goed af, maar de renner de Waard, die heel dicht achter de Boer reed, kon zijn stuur niet meer houden en kwam eveneens te vallen, zonder dat hij evenwel met de Boer in botsing kwam. Het ergst was, dat zijn motor, zonder berijder, een heel eind tot bijna het middenveld, doorreed. Gelukkig be vond zich niemand op zijn weg, zoodat de motor zonder iemand geraakt te heb ben op het middenveld tot staan kwam. Het was een verstandige maatregel van de jury geweest, om dat gedeelte van het middenterrein vrij te houden, anders had deze op hol geslagen motor zeker slachtoffers gemaakt. Nu iets over de renners. Van der Pluym was zeker wederom de beste en snelste renner. Hij reed uiterst snel en zat toch heel vast in het zadel. Dat het snel ging, bewijzen wel zijn gemaakte tij den en ;n het bijzonder zijn tijd in de finale voor seniores 2.51 4/5. In den wedstrijd met voorgift had men o.i. het aantal ronden op twaalf moeten stellen in plaats van op 10, want ofschoon v. cL Pluym waarlijk als een duivel reed, kon hij de renners, die van start waren ge gaan, niet halen. Had de wedstrijd over 12 baanronden plaats gevonden, wij had den hem zeker een kans gegeven. De uitslagen luiden: Nieuwelingen tot 250 c.M.3: 1. G. de Pont, Alkmaar O. K. Suprema 3 min. 15 sec. Nieuwelingen 251350 c.c.M.: 1. D. Stolte (Delft) op A.J.S. 3 min. 10 2/5 sec. Nieuwelingen 351500 ccM.: 1. C. Ha ring, Amsterdam op B.S.A. 3 min. 4 1/5 sec. Juniores tot 250 ccM.: 1. Poldervaart, Den Haag op Ariel. Juniores 351500 ccM.: 1. G. A. van Dalsum op Motorsacocke 3 min. 2 3/5 sec. Juniores 251350 ccM.: 1. J. Westrop, Den Haag op Velocette. Seniores 251350 ccM.: 1. G. van Doijk. Amsterdam op Lady 2 min. 57 4 5 sec. Seniores 35150o ccM.1. A. v. d. Pluym, Amsterdam op Norton 2 min. 51 4/5 sec.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10