ZATERDAG 15 APRIL 1933 DE LE1DSCHE COURANT ^ERSTE BLAD PAG. 3 Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Op 26 October 1923 werd de Buurtvereeni ging „Eensgezindheid" opgericht, dus herdenkt zij dit jaar haar tweede lustrum. „Eensgezindheid" is in onze stad welbekend. Elk jaar opnieuw doet zij van zich spreken en niet ten onrechte. Naar veler genoegen heeft zij gewerkt en den kinderen gaf zij jaarlijks enkele genoeglijke dagen, overeenkomstig het devies, dat de, ijverige secretaris, de heer F. Simons, in zijn voorwoord van het thans ver schenen feestprogrammaboek schrijft: „Eén ons streven, één ons werken, Voorwaarts gaan is ons parool, Aan de kind'ren vreugde schenken: Laat dit steeds zijn ons symbool". We mogen wel zeggen, dat de energieke voorzitter, de heer W. F. v. d. Broek, 'n groot aandeel in den bloei der vereeniging heeft ge had en dat hij met vreugde en trots op de af- geloopen tien iaar mag terugzien. Een uitgebreid feestprogramma voor het ko mende jaar is vastgesteld. Reeds heeft de inschrijving plaats gehad voor de plantenkweektentoonstelling voor kin deren van leden en donateurs en voor leden en donateurs zelf. Op Donderdag 20. Vrijdag 21 en Zaterdag 22 April, heeft in het gymnastieklokaal van de scholen Oosterstraat en Munnikenstraat de huisvlijttentoonstelling plaats. Op Zaterdag 1 Juli heeft de inschrijving plaats voor kinderen van leden voor den uit gaansdag op Dinsdag 1 Augustus. Alsdan wordt per electrische tram een reisje gemaakt naar Groenendaal. Op Zaterdag 5 Augustus wordt een boot- tccht gehouden over de Kager- en Brasemer- meren. op Woensdag 9 Augustus een poppen- kastvertooning op de speelplaats der Chr. School aan de Oosterstraat (bij ongunstig weer in het gvmnastieklokaal). De Dlantententoonstelling zal gehouden wor den op Vriidag 18 en Zaterdatf 19 Augustus. Den 23sten Augustus wordt een etalage wedstrijd geopend voor winkeliers uit het wo- ningcomnlex, op .Zaterdag 26 Augustus heb ben de traditionee'e kindersne'en olaats, be sloten door een muziekuitvoering des avonds van 810 uur. On D->"dordag 31 Aug. wordt een zanguit voering gegeven op het kruispunt Oosterstraat Tromnstraat. On den stichtingsdag, 26 October, wordt de jaar'eest"iering «fehouden in „Concordia". Met deze voorloopige mededeelin«* willen we voMaan, doch wiizen erop, dat „Eensgezind heid" een mooi lustrnmiaar tegemoet gaat, dat zeker veler belangstelling zal trekken. De firma Vrnom en Dreesmann heeft in ©en van haar etalages aan de Aalmarkt "n automatische Modeshow ingericht. Een machine van vernuftige vinding demon streert van voren en van achteren achter eenvolgens n' 34-tal japonnen. Natuurlijk heeft een en ander vee| bekijks. Gistermiddag te kwart voor vijf is de 49-jarige J. E. H. uit Den Haag op de Plaotnve aangereden door een vracht auto uit Den Haag. De man werd met een smak tegen het ijzeren hek geworpen en liep verschillende vrii ernstico kwetsuren op. Hii werd bij dr. de Graaff verbonden en vandaar per particudiere ziekenauto naar het Diaconessenbuis vervoerd. De vrachtauto-bestuurder verklaarde, dat H. plotseling naar links moet zijn uitgewe ken. Te kwart over zes gistermiddag is de 8-jarige P. B. uit de Sieboldstraat door een tram aangereden. De jongen liep enkele verwondingen op. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffgende reisjes naar de bollenvelden met het motorjacht „Iris", liggende aan de Beestenmarkt. UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Prins Willem van Oranje-herdenking. Alhier heeft zich op initiatief van den Bur gemeester een comité gevormd ter herden king van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Dit comité bestaat uit de besturen der plaatsel. Oranje-vereenigingen. In een dei gehouden vergaderingen werd uit dit comité een uitvoerend comité benoemd bestaande uit de heeren H. A. Mathot, voorzitter; F H v. Spanje, secre taris; J. Padding, penningmeester; G. v d. Luijt, W. Boolbergen Jr., C. Soéteman, H. Hoek Mzn.. leden. In het Eere-Comité hebben zitting ge nomen de volgende dames en heeren: Drs. J. B V. M. J. van de Mortel, Burge meester van Noord wijk, Eere-voorzitter; C. G. J. Alkemade Sr., Wethouder van Noordwijk; Deken J. H. W. Borsboom; Gravin van Bylandt-v. Limburg Stirum; Ds. N. J. Cupédo, Ned. Herv. Predikant; A. G. Delen. Gem. Secretaris van Noord- wijk; Mr. A. J. C. Everwijn; Dr. C. H. Her- manides; J. Jüch. Directeur Dr. Mr. Will, v. d. Berghstichting; Ds. N. Koers, Gerof. Predikant; Graaf L. van Limburg Stirum Noordwijk; Mevrouw E. A. J. van de Mor tel, geb. Jonkvr. Michiels van Kessenich; Douairière Jhr. W. C. v. Panhuys-van der Lek de C'.erqDs. W. W. Siddró, Ned. Herv. Predikant; O. Verheggen, Ontvanger Keg. en Domeinen; Dr. C. E. Verséleve. de Witt Hamer, Geneesheer Dir. St. Maria- gesticht; Ds. H. B. Visser, Gereform. Pre dikant; Mr. Baron J. A. G. de Vos van Steen wijk; J. Wagemaker. Notaris; E. L. de Witt. Wethouder van Noordwijk. In gehouden vergadering ten Raadhuize, waar een 62-tal vereenigingen waren ver tegenwoordigd, heeft de Burgemeester, eere-voorzitter van het Comité, de bedoe ling van het Comité uiteen gezet. Uitgegaan moet worden van de gedachne dat deze huldiging eenvoudig moet wor den opgezet, op een sobere wijze, als eiscb des fcijds een Oranjefeest te vieren. Giften voor dit doel worden door het uitvoerend comité gaarne in ontvangst genomen. Be sloten werd op 24 April een optocht te or- ganiseeren vanaf het Sportpark te Noord- wijk-Binnen, waaraan alle ordelievende vereenigingen kunnen deelnemen. Reeds is de opgave tot deelname aan deze optocht groot, docb nog vele vereenigingen kunnen zich opgeven. Dit kan alsnog schriftelijk geschieden voor Donderdag 20 April a.s. bij den secr. van het comité, den heer F. H. v. Spanje, Wilh.straat no. 7 te Noord- wijk-Binnen, onder opgave van het aantal deelnemers en op welke wijze aan den op tocht zal worden deelgenomen. De optocht zal door de beide Noordwij- ken plaats hebben. Te volgen route: Sport park, Schiestraat, Voorstraat, Douzastraat, v. Limb. Stirumstraat, H. Geestweg, Wilha. straat, Molenstraat. N. Zeeweg, School straat, N. Boulevard, Hoofdstraat, Huis 'ur Duinstraat, terras Huis ter Duin (landzijdel. Duinstraat, terras Henster Duin (landzijde). Hier zal de stoet worden ontbonden. Op het Sportpark en op het terras van hot Huis ter Duin zullen microfoons met luid sprekers worden opgesteld en zullen ver schillende spreker het woord voeren, ter wijl de plaatsel. zangvereenigingen en ma- ziekvereenigingen hunne medewerking zullen verleenen. Des avonds te 8 uur zal in het kerkge bouw der Ned. Herv. Gemeente te Noord- wijk-Binnen een kerkdienst worden gehou den, welke een nationaal karakter zal dra gen. Ds. Siddré. Herv. predikant en ds. Visser. Geref, predikant, zullen hier a's sprekers optreden, terwijl de Chr. Zang vereenigingen „Advendo" en „Sinphonia" en de muziek'vereeniging „Crescendo" hun medewerking zullen verleenen. Vrijdag 21 April zal er te Noordwijk aan Zee een avond worden georganiseerd waar voor het bestuur der Noordwijksche sport- vereeniging welwillend de groote Concert zaal heeft ter beschikking gesteld. Hier zullen het woord voeren de Bur gemeester. voorzitter van het eere-comité. en de beide nlaatsel. predikanten ds. Koers en ds. Cupido. De beide laatsten met de onderwerpen „Prins Willem van Oranje, de vader der vaderlands" en „Het Wilhel mus". Ook hier zullen de Chr. zangvereeni gingen „Soli Deo Gloria" en „Zingt den Heer", alsmede de muziekvereenicing „De Echo der Duinen" hunne medewerking ver leenen. In verband met de vacantie der school kinderen zullen de kinderen der lagere scholen in plaats van op 24 April op 25 April een gedenkplaats en een kleine ver snapering worden uitgereikt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door den architect W Brouwer alhier werd gisteren aanbesteed het bouwen van een woonhuis met boven woning aan de Stationsstraat. De inschrij vingen wat den bouw betreft waren als volgt: L. J. v. Driel, Bodegraven 10.450; H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn 9674; J. Vonk, Alphen a. d. Rijn 9227; P. v. d. Bosch, Leiden 8997; M. Hoek, Alphen a. d. Rijn 8975; L. Westmaas, Alphen a. d. Rijn 8750; W. Barreveld, Alnhen a. d Rijn ƒ8494; L. v. Beusekom, Alphen a. d. Rijn 8375; Meijer en van Diggelen le Koudekerk ƒ7980; C. Kopne, Alphen a. d. Rijn ƒ7775; en S. D. v. Hemsbergen, Al phen a. d. Rijn 6935. Schilderwerk: Gebrs. Verhoeff, Aiohen a. d. Rijn ("1190; C. Blom, Alphen a. d. Rijn 997; H. Hooendooni, Alphen a. d. Rijn ƒ985; P. H. v.Keeken, Alphen a. d. Rijn 940. Aanrijding. Een vrachtauto van do fa. G. en L. kwam gisterenmorgen in de Hooftstraat in aanriiding met een melkwa gen van een melkslijter in dienst van de' Sierkan. De waven tuimelde om. waardoor een aantal flesschen met inhoud op straat terecht kwamen, beneven» een der melk bussen beschadigd werd. Errmabloem. Ten bate van de T. B. C.- bestrijding zal hier Dinsdag de jaarlijk- sche Emmabloem-collecte worden gehou den. Frauduleus slachten. In samenwerking met de ambtenaren van den keuringsdienst en rijkspolitie werd gisterenavond bij den landbouwer M. aan de Aarkade een fraudu leus geslacht varken in beslag genomen. NIEUWKOOP. Zie'enaantal naar kerkelijke gezindte. Eerst thans is dc verzameling bekend geworden van de gehouden volkstelling, naar den toestand op 31 .December 1930, in verhouding tot de kerkelijke gezindten, verdeeld in mannen en vrouwen. Het lijkt ons bijzonder interessant om daarnaast te plaatsen de uitkomst van ongeveer 50 ja ren terug en wel naar den toestand op 31 December 1SS2. 1939 11 382 M. V. M. V. tot. toen. Ned. Herv. 552 535 539 511 37 Waalsch Herv. 1 1 Remonstrant 86 57 67 54 Chr. Geref. 23 25 48 Doopsgezind 2 3 2 3 Ev. Lutbcrsch 1 Geref. Kerken 99 78 20 30 127 R. IC. 994 917 752 756 403 Geen 14 9 23 1770 1624 1380 1354 663 Tezamen 3394 2734 Hondenkeuring. Bij de gehouden keu ring van trekhonden op het Dorpsplein alhier werden ter keuring aangeboden 4 honden, welke alle werden goedgekeurd. Geboren: Nicolaas z. van J. Immer zeel en H. van Haringen. Overleden: G. Stogter 2 j. N. Plomp 63 j. echtgenoot van E. M. Oskam. Berichten reeds gepiaa 4 in een gedeelte onzer vorige opname. N. R. V., afd. Leiden. In het Casino-Theater aan de Hooge- woerd heeft do afdeeling Leiden van de N.R.V. gisterenavond een lichtbeelden- en filmavondje gehouden, dat niet zoo druk bezocht was ais andere avonden het geval pleegt te zijn. De voorzitter der afdeepng, "de heer Hardeweg, heette de aanwezigen hartelijk welkom en zeide ondanks het minder groot aantal aanwezigen toch te mogen consta- teeren, dat de belangstelling voor het werk der vereeniging duidelijk blijkt uit het aantal leden, dat de Generale van '32 heeft medegemaakt. De film van deze Generale naar St. Gal len en het Appenzel erland zou na de pauze vertoond worden. In het eerste gedeelte was het woord aan den heer inr. Osinga, die aan de hand van een serie lichtbeelden een en ander vertelde over Hongarije, een land dat in Europa een heel bijzondere plaats inneemt, omdat het Magyaarsche volk een volk is, dat geheel zelfstandig leeft en niet aan een ander volk verwant is. Ook hun taal is een eigen taal. Het was een Nomaden volk, dat zich omstreeks het jaar 1000 in de Donauvlakte nederzette. Spr. laat dan aan de hand van licht beelden zien hoe het Hongarije van vóór den wereldoorlog bij den vrede van Tria non 2*3 van zijn grondgebied moest af staan, voor het grootste gedeelte aan Roe menië. Joego Slavië en Tsjecho Slowakye. Het Hongaarsche volk voelt dit als een smaad en daarvan getuigen tal van monu menten in diverse steden, vooral in Buda pest. Achtereenvolgens werden dan verschil lende kiekjes vertoond van Buda en Pest, op de beide Donau-oevers liggend en ver schillende plaatjes uit andere steden en dorpen. Daarna volgde een filmvertooning van een reis naar de Canarische eilanden Ma deira, Tenriffe, het Morenland m Noord West Afrika. Spaansch Marokko en Malaga, Andalusië enz. Na de pauze kwam de door vele aanwe zigen met spanning verbeide film van de Generale naar het Appenzellerland. Met gretige oogen werd het mooie reisverhaal met zijn natuurschoon, zijn ontvangsten, zijn boottochtjes enz. weer opnieuw geno ten. Vooral de Santis-tocht met het ver rassende bergschoon trok daarbij de aan dacht. Een applausje klonk op. toen leider van der Horst op het witte doek verscheen. Het was voor veler een opnieuw bele ven van heerlijke vacantie-vreugde, welke nog lang een pleizierigen indruk zal doen bijblijven. RECHTZAKEN ONEERLIJKE CONCURRENTIE. De winkelier J. M. te 's-Gravenhage, heeft zich te verantwoorden gehad voor de Haagsche rechtbank, ter zake van oneer lijke concurrentie. Verdachte had n.l. mar garine in den handel gebracht met wikkels overeenkomende met die gebruikt door den handelaar B. uit Zoeter meer. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 300 boete, subs. 100 dagen. LAATSTE BERICHTEN ARM AFGEZAAGD. Terwijl een oude man te Ankum (ge meente Dalfsen) hedenmorgen bezig was hout te zagen met een cirkelzaag, werd zijn arm door de zaag gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat deze arm ter hoog te van de elleboog vrijwel werd afge zaagd. De ongelukige werd overgebracht naar het Kath. Ziekenhuis te Zwolle. De toeatand van het slachtoffer is ern stig. D00DELIJK ONGELUK IN DE MIJNEN. Hedenmorgen is in de ondergrondsche werken van de Oranje-Nasiau-mijn III te Heerlerheide de 26-jarige J. Steffen onder vallend gesteente geraakt en ge dood. Het slachtoffer was gehuwd. HET NOODLOTTIGE TOUW. Inbreker te Amsterdam gepakt In den afgeloopen nacht is ingebroken in het Postkantoor op de Heerengracht te Amsterdam. De inbreker heeft de brand kast weten te openen en daaruit zes trom mels met geld en postzegels weggenomen. Uit een van de trommels heeft hij ongeveer 70.— bij zich gestoken; de andere trom mels heeft hij in de gang bij de deur van een aangrenzend leeg perceel gezet Voor hij deze deur uitging, heeft hij aan het slot een touw gebonden en dit door een raampje naar buiten gehangen. Dit touw is hem noodlottig geworden. Een agent zag hem de deur uitkomen en merkte toen het touw op. De dader kon worden gearresteerd; de man, een ongeveer 30-jarige handelsreizi ger, heeft bekend TELEGRAMMEN HET VICKERSPROCES TE MOSKOU. Vernielen van machines. Heden, de vierde dag van het sabotage- proces te Moskou, weid begonnen met het verhoor over 6 vaststaande sabotage-geval- len. De Russische beklaagde Kotlarewski ver klaarde, dat hij van den beklaagde Mac- Donald opdrachten had gekregen om de BURGERLIJKE STAND LEIDFN Geboren: Christina Maria, d. v. A. Smit en E. Stokhuijzen. Adriana, d. v. F. Lepe en A. Kersseboom. Hendrika, d. v. S. de Jong en H. de Lange. Jacob, z. v. J. Korbee en J. de Mooij. Wil.y, z. v. C. Maarse en J. Hoogland. Jacoba Susan na, d. v. A. Oldenburg en E Smit. Jo hannes Petrus, z. v. G. P. Brouwer en C. M. Hoogenstein. Ondertrouwd: P. A. Reeuwjjk jm 29 j. en J. M. M. Romijn jd 27 j. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Volwassenen. Trianon: Russiche Electro-technische industrie to benadeelen. In gecompliceerde machines had hij metalen bonten gegooid om deze machines te beschadigen. Ir. MacDona.d gaf toe, dat de verklaringen van K. over eenkomstig de waarheid waren. De Engelsche beklaagde Montoust deel de mede, dat het onjuist was dat ook hij opdrachten tot sabotage had gegeven. De firma Vickers had er geen belang bij de Russische industrie te benadeelen. Hedenmiddag za| de beklaagde Thom son opnieuw worden verhoord. PERSSTEMMEN OVER HET LAGER HUIS-DEBAT OVER OUITSCHLAND EN HET DUITSCHE PROTEST. LONDEN, 15 April. (V.D.) De „Times" schrijft, dat uit het Lagerhuis-debat van Donderdag duidelijk blykt, dat Duitsch- land een groot deel van de sympathie heeft verspeeld, die het langzamerhand in de jaren na den oorlog had gewonnen. Het blad wijst op de onthulling van het mo nument te Schneidemühl, een demonstratie die opwinding moet veroorzaken m de buurlanden van Duitsohland, die oude her inneringen opwekt en nieuwe en diepge voelde rechten bedreigt. Natuurlijk moet men zich afvragen in hoeverre de Hitier- regeering voor de uitspattingen van haar aanhangers verantwoordelijk is. De rede voeringen van Hitier waren sedert hij aan de macht is niet provoceerend en ten aan zien van de buitenlandsche kwesties altijd correct- Het Verdrag van Versailles is niet door vrije onderhandelingen tot stand ge komen en is nooit door het Duitsche volk geaccepteerd. De „Daily Heralld" beveelt den Duit- schen Rijkskanselier een nauwkeurige stu die aan van de rede van Sir Austin Cham berlain, die noch Jood, noch Marxist ie. Het blad verwacht, dat het Duitsche pro test waarschijnlijk niet voor Dinsdag a.s. aan Sir John Simon zal worden overhan digd. In officieele kringen is men van mee ning, dat de regcering niet verantwoor delijk is voor de meeningen, die afgevaar digden in het parlement verkondigen. Dit standpunt zal waarschijnlijk ter kennis van den Duitschen ambassadeur worden gebracht. De „Daily Herald" schrijft, dat men hem hopelijk zal ver tellen, dat de besprekingen in het La gerhuis de debatten van een Bouverein parlement waren en dat de Engelsche regeerirng critiek van buitenlandsche regeeringen nooh zal toelaten, noch in overweging kan nemen. De „Völklsche Beobachter" over de rede van Chamberlain. MUENCHEN, 15 April (V. D.) De na- tionaa l-socialistische „Völkische Beo bachter" schrijft over de debatten in het Engelsche Lagerhuis van Donderdag j.L: „De gebruikelijke uitvallen van den voormaligen Minister van Buitenlandsche Zaken Austen Chamberlain verrassen ons overigens niet. De wijze houding der verantwoordelijke staatslieden in Enge land tegenover de ongehoorde en belee- digende aanvallen op Duitschland toont, dat MacDonald zich niet in de war laat brengen en Engelsche politiek zal voe ren, in tegenstelling tot Austen Cham berlain, die verliefd is op Frankrijk. Wat echter de Joden in Duitschland be treft, wijzen wij op de behandeling der Joden in Palestina in de regeeringspe- riode van Chamberlain. Duitschland denkt er niet aan zioh in de binnenlandsche aangelegenheden van Engeland te mengen, hoewel het Indische probleem daartoe de gelegenheid heeft geboden. De aanvallen van Chamberlain, Churchill en de overige Franschen- en Jo denvrienden wijzen wij krachtig terug en hopen, dat Minister-president Mnc-Donald en de Minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon zich bij hun vredespolitiek niet er door zullen laten storen. DE P A AS CH VACANTIE VAN RIJKSKANSELIER HITLER. MIJNCHEN, 15 April (V.D.) Rijkskanse lier Hitler is Donderdagmiddag per auto uit Miinchcn naar Berchtesgaden vertrok ken om de Paasehvacantie door te bren gen in zijn landhuis op de Obersalzberg. NEGENTIEN BOMAANSLAGEN TE HAVANNA. HAVANNA, 15 April. (V. D.) Te Ha vanna zijn op Goeden Vrijdag op 19 ver schillende punten in de stad bomaan slagen gepleegd. De daders hadden het in de eerste plaats voorzien op kerken en belangrijke verkeerspunten. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Op eenige plaatsen in de stad ont stonden onlusten en moest de politie van de wapens gebruik maken. Twee jongelui werden ontvoerd door leden van de gevreesde geheime orga nisatie Porra. Zij werden in een auto naar een afgelegen gedeelte van de voorstad Vedada gebracht, ernstig mis- I handeld en tensiotte doodgeschoten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 3.507.20, sa- voyekool 1.905.00, pieterselie 0.50 1.40, prei 0.501.50, radijs 1.102.70, kropsalade 1.004.50, selderie 0.50 1.40, per 100 kg.: kroten, gekookt 13, witloof 513, postelein 1627, spinazie 25, uien 1.001.80, wortelen 1.20 8.00. 15 April. Boter. De prijzen van bo ter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.60, prima boerenboter 1.401.50. Aangevoerd 71 achtste en 15 zestiende vaten, wegende 1570 kg. Handel vlug. Turfmarkt van 10 tot en met 15 April Aangevoerd 120.000 stuks lange turf, prij zen 7—9 per 1000 stuks. AARLANDERVEEN, 14 April. Eieren- veiling. Aanvoer 6991 stuks. Prijzen: kip peneieren 2.002.60, eendeneieren 1.50 2.00 per 100 stuks; ganzeneieren 12 oent per stuk; kaas 2230 cent per pond, ba ter 6566 cent per pond VEUR, 14 April. Groontenveillnfl. Gele komkommers le soort 1824, 2e soort 1216, 3e soort 711, kropsla 2.50 6.20, 2e soort 1.00—2.20, stoofsla 2816 cent per 4 kg„ andijvie 2.00—3.50, andij vie per kg. 1014 cent, spinazie 1026 ct. per 4 kg., postelein 24—32, rabarber 5 —12, snijboonen 0.861.10 per 100, radijs 2.50-4.60. NOOTDORP, 14 April. Eierenvelling. Aanvoer 10276 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.202.85, eendeneieren 2.00—2.25, gan zeneieren 911, krieleieren 1.60 en kievitseieren 11 per 100 stuks, kippen 60 cent per stuk, bloemen 319 cent. ZEVENHOVEN, 14 April. EierenveiÜng Aanvoer 8593 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.002.60, eendeneiehen 1.501.70 per 100 stuks; konijnen 7085 eent per stuk, kaaa 13—16 cent per pond, spinazie 2024 cent per kist, bloemen 45 cent per bos, sinaasappelen 2—3 cent per stuk. VINKEVEEN, 14 April. Groentenveiling. Peulen 1.14 per kg., komkommers gele 23 cent en bloemkool 520 cent per stuk, kropsla 26 cent per krop, vellen 1050 cent per kist, aardbeien 1335 cent per 10 stuks, rabarber 35 cent per bes, spi nazie 2i cent, postelein 1825 cent, wit lof I 711 cent, idem II 4 cent per kg.; radijs 18 cent per 10 bo-s. ZOETERMEER-ZEGWAART, 12 April. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 stuk» eieren. Kipepneieren 2.052.75 per 100 stuks. Eendeneieren 2.10—2.35 per 100 stuks. TER AAR, 14 April. Centrale veiling. 81a 0.404.20, vellen 68 cent, spinazie per kg. 2—6 cent, postelein per kg. 17—19 cent, prei 1.30, radijs 0.704.40, peu len per pond 5650 cent, snijboonen p©r pond 43—48 cent, stek 18 cent, aardbeien 30 cent per doosje, Bloemkool 834 cent, kroten 0.70, rabarber 3.90- witlof 13.20, selderie 1.80—2.00, andijvie 1.70 2.30. tomaten per pond 29 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 14 April. Groentenveiling. Aardbeien 4351 cent, per doosje, sla 0.40—3.90 per 100 krop, andijvie 3—4, spinazie 1.25—1.60 per 100 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 14 April. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 35, pos telein/ 28, per 100 bos: radijs 2.60—3.10 selderie 0.701.60, per 100 stuks: krop sla I 3.50—4.00, kropsla II 23, bloemkool I 25, bloemkool II 8—14. Eiorenveiling. Prijzen: kippeneieren 2.20—2.8C en eendeneieren 1.50—1.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 14 April. Bloomenvelling. Rozen per bos van 10 stuks. Edith He len 3040 cent. Golden Ophelia 2026 ct., Kilham 41 cent, Hadley 3043 cent, Clau dius Pernet 3245 cent, Briarcliff 24—31 cent. Butterfly 20—27 cent, Mac Keiler 2836 cent, Wilh. Kordes 3050 cent, Flo- rex 3040 cent, Rosalandia 2035 cent, E. G. Hill 1535 cent, Eist Poulsen 6083 cent. Gloria mundi 6072 cent. Aug. Noack 2030 cent, Gloria mundi 70 cent, Golden Salmon 40 cent. Anemonen 1016 cent. Lathyrus 1016 cent, Matrnolia 2441 cent Calla 80 cent. Lelies regale 60 cent. Clema tis Lilaeine 35 cent, id. Nellv Mosa 56 ct., id. Sieboldi 4070 cent, id .Ville de Syon 51 cent, id. Boterman 23 cent. Cerasus Hi- sakura 1.20—2.00, Scrinjren in soorten 2550 cent. Prunus triloba 2026 cent, Azalea 3070 cent. Rhod. Pinjc Pearl 20 50 oent. id. Alice 20—30 cent. id. Cntaw- biene 1526 cent. Azalea per stuk 40 ct., Hortensia per stuk 25—-45 cent, eieren per 10 stuks 30 cent. DEN HAAG, 14 A mil. Vel'lng v. Land- en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe Groentemarkt). Eieren: 5159 kg. per dui zend 1.78—2.06, 6068 kg. per duizend 2.062.49, bruine: 6063 ka. #er duizend 2.152.35. 6869 kg. por duizend 2.55 2.56 per 100 stuks. Edammers 83—87 ct., broodkaas (Leidscbe) 4647 cent. Het to taal aantal verkochte eieren bedroeg he den 203.000 stuks, spinazie 5 cent, Brus- selsch Lof 9 cent, postelei 21 cent alles per kg. prei 80 cent per 100 boe. Ttal. Bloem kool 20 cent per stuk; zuurkool 1.50 per 25 kg., rabarber 35 oent. wortelen 15 cent beide per bos, sla 3.90, snijboonen 1.40 beide per 100 stuks, amandelen 15 cent, hazelnoten 15 cent beide per pond, bloemkool 1321 cent, komkommers 14 16 cent beide per stuk, roodekool 3.20, uien 1.50, rapen 1.90—2.00 per 100 kg, doperwten 19 cent per L. blik. waschpeen 6.5 cent per kg., Fruit: Appelen Culemans 67 cent per kg., Anjou-peren f 5.ci troenen 1.90—2.10, sinaasappelen f 6.20 7.50 alles per kist, aardbeien 52 cent per doosje, bananen 2.10—2.50 per 10 kg. Druiven 2.—, Canarische Tomaten 3 per kist van 10 kg.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3