AGENDA ZATERDAG 15 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 April 1933, medegedeeld dooi bet Kon Ned Meieui. Imuiuut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 773.0 te La Havre. Laagste barometerst.: 744.3 te Kinn. Verwachting tot den avond van 16 April: In het Noorden krachtige tot mati ge later opruimende Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Aanvan kelijk zachter. De Donderdag vermelde Oceaan-depree- sie beeft zich naar de Noorsche kust verplaatst en werd vrij diep. Een uitloo- per, die over Denemarken trekt, brengt in het Noorden van ons land en Duitsch- land stormachtige wind en zal vermoede lijk verder in Duitschland doordringen. Op de Oceaan ligt nog een uitgebreid lage druk gebied, zoodat de luchttoevoer hoofd zakelijk uit het Zuid-Westen blijft Scan dinavië heeft stormachtig weer met re gen en sneeuw in 't Zuiden. In Engeland valt regen bij krachtige Westenwind. Frankrijk heeft nog rustig en zonnig weer met lage ochtendtemperatuur. die echter in den middag vrij hoog zal worden. Ook in Ierland en Schotland is het zachter ge worden. Ofschoon de voorbijtrekkende se cundaire depressies verdere bewolking en een weinig regen kan brengen, zal het weer zich daarna tijdelijk herstellen en geleidelijk zachter worden. STADSNIEUWS VERLAGING TAXI-TARIEVEN Ingaande Maandag 17 April. B .en W. hebben hun goedkeuring gehecht asn de tarieven, welke in rekening zullen wor den gebracht door de taxi-ondernemers, die met vergunning een standplaats innemen hetzij op het Stationsplein, hetzij elders in de ge meente. Bij deze prijsberekening wordt onder scheid gemaakt tusschen het grondgebied van Leiden met het gedeelte Oegstgeest. dat be grensd wordt door den Leidschen Straatweg. Endegeesterl.. Rhijngeester Straatweg. Oranje laan, Charlotte de Bourbonlaan en Warmon- derweg en wat buiten dit z.g. „taxi-gebied valt. Voor wat betreft de taxi-auto's, welke een standplaats innemen op het Stationsplein, wor den de prijzen berekend, wanneer de ritten zich niet verder uitstrekken dan tot de gren zen van het „taxi-gebied", steeds volgens ta rief I, ongeacht of men al dan niet met de zelfde auto naar het Station terugkeert Vol gens dit tarief I bedraagt de aanslag van 1000 Meter 10 50, terwijl elke duizend meter ver der of gedeelte daarvan den prijs verhoogt met 1.15. Laat men zich tot buiten het ..taxi- gebied" rijden en keert men per zelfde gele genheid terug, dan heeft de berekening ook plaats volgens tarief I. Wanneer men echter per taxi-auto rijdt tot buiten het „taxi-gebied", terwijl men niet per zelfde gelegenheid terug keert, wordt tarief II toegepast, d w.z. 500 Meter aanslag 0.50, terwijl elke 500 Meter of ge4»®lte daarvan meer den prijs verhoogt met 0.15. Wachten wordt berekend tegen 1.50 per uur. Bij gebruik van de taxf-auto's, die buiten het Stationsplein «tandolaits innemen, is de prijsberekening anders. Hier heeft men z.g. atadsritten, dat zijn de ritten vanaf de stand plaats tot een nunt binnen het „taxi-gebied", die steeds 0 60 kosten. Het „taxi-gebied" is dan ook de *ehoe!e gemeente Leiden en boven bedoeld gedeelte van Oe«»stgeest. Laat men zich tot buiten het „taxi-gebied" rijden en keert men oer zelfde gelegenheid terug, dan hee't nok weder de priisbereke-»inG nlaats vol gens tarief T. dwz inslag 1000 Meter f 0 50, echter e'ke 1000 Meter of gedeelte daarvan meer 0 10. Strekt de rit zich uit tot buiten het „tav?-Gebied", terwijl men niet per zelfde gelegenheid terugkeert. d*n wordt nok tarief II toegen^st. d w r. 500 Meter aanslag 0-50, terwiil elke 500 Meter of tfed«e1te daarvan me-»- de», nriis met f 0 10. Wachten wordt berekend tegen 1.— per uur. Het nuhUek wordt er oo attent gemaakt, dat tijdens de ritten de taxi-meters bij duisternis verlicht moeten zijn zoodat het afleren van het in rekening gebrachte bedrag mnrfeliilc j9> en dat het tarief in de auto op zichtbare wijze moet zijn aangebracht. AUTOMOBILIST! Autoriicïer. ken uw plichten. Doof op den weg bijtijds uw lichten WAT. ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: DE VERVOLGING DER JODEN IN DUITSCHLAND EN DER KATHO LIEKEN IN ANDERE LANDEN. In de jongste aflevering van de Bran ding, komi het volgende stokje voor uit „Overal". „De heele wereld is in rep en roet. zelfs de groote Vereenigde Staten, au Israël bedreigd wordt. En dat is goedl Dat is gelukkig. Maar.... Maar zegt mij eens. waarde Tijdge- nooten, waarom 6liep Uncle Sam door, toen vlak naast hem, onmiddellijk aan zijn landsgrenzen, in 't allervlakst na bije Mexico een katholiek volk onmen- scbelijk werd neen, niet slechu bedreigd, maar vervolgd, beroofd, vermoord? Waarom ging toen bet „beschaafde'' XX-eeuwsche menschdom kampjes zijn gang, en liet de Katholieken alleen staan, zonder ook maar een vinger te roeren of één woord van protest te laten klinken? Waarom trekken onze hooggeroemde „beschaving" en „verlichting" zicb geen zier aan van de beestachtigheden in Rusland, Mexico, Spanje of elders, waar Christenmenschen het slachtoffer zijn van helscken haat of satanische wreedheid? Waarom lieten zij eertijds Terland. Polen. Armenië aan hun lot over? Waarom? Waarom zwijg jij, menschdom, da' met „menscheli.ikheid" dweept en onge nadig uit de suffe sloffen schoot. toen.... de hand der gerechtigheid werd uitgestoken naar door-en-door gevaarlijke suietten als een Sacco en Vanzetti en dat voor 'n individu a:«t Ferrer zelf 'n standbeeld dorst oprich ten Menschdom, je „verlichting" moet dan toch van verdacht allooi zijn, als ze je dusdanig verblindt, dat je de za ken onderstboven ziet. Menschdom, je vrijdenkerij is aldus niet vrij meer, zelfs geen denken meer! Je vrijheid-van denken wordt platgedrukt door hel oenfenarengewicht van een brandkas- telijk wangedrocht. Niet ;-e, hersens denben nog, maar je brandkast. Je hebi ook geen hart meer, alleen een brand kas. Had je een menschenhart, een waarlijk-vrij denkvermogen, dan had den we je stem gehoord, toen men christenvolk pijnigde, martelde en moordde. En wanneer je thans over eind vliegt, eerst nu, nu het Oude Voik bedreigd wordt, nu gelooven we nog niet aan 'n hart. alleen maar aan een bedreiede brandkast. Protesteer togen vervolging van jo den. Wij Katholieken, protesteeren mee. Met kracht en klem. Wij zijn tecren elke dwingelandij en onrechtvaardigheid". ANTIPAPIST. Te Nijberk heeft het Staatk.-Geref. Ka merlid dr. Zandt volgens het plaatselijk blad in een kiezersvergadering o.a. ge- Door de schoolwet trekt Rome 9 millioen uit de Staatskas, en den groo- ten zaken als Vroom en Dreesmann, Peek en Cloppeoburg enz. wordt uit de kloosterkassen tegen lage rente het noodige geld verstrekt. En moeen we dat nu maar zonder protest laten gaan? Neen, dat mogen we, niet zegt spr. Inderdaad, schrijft de Maasbode, deze kwaadaardige fantasie mogen wij niet zonder protest laten gaan. In de eerste plaats trek „Rome" geen 9 millioen uit de staatskas. In de tweede plaats heeft ds. Zandt even min wat met de besteding der sala rissen door onze religieuzen te maken als wij ons bemoeien met de wijze waarop hervormde predikanten als ds. Zandt, aan wier opleiding en on derhoud wy Katholieken ook mee be talen. hun salarissen opmaken. Ten slotte verzoeken wij den heer Zandt nu eens het bewijs te leven, dat kloos- sters tegen lage rente geld uitleenen aan handelsondernemingen. Als hij dat niet kan. is ds. Zandt een fantast en een leelijke fantast. DUIDELIJK. Dc Avondpost schrijft „Wij zagen een verkiezingsplaat van de Onafhankelijke Socialistische Partii. Drie dikke boeken ligen op elkaar. Op den rug van het bovenste staat: Grootboek; van het middelste: Wet boek; van bet onderste: Bijbel. De vuist van een arbeider wordt dreigend tegen die drie boeken opseheven Grootboek; Wetboek; Bijbel. An ders gezegd, naar de bedoeling Ka pitalisme, Wet (Gezag), Geloof. Tegen die drie heft de vuist van den arbeider, de vuist van deze partii, zich dreigend op. Niet alleen tegen de economische, maatschappelijke, staat kundige, parlementaire orde. Ook te gen het geloof. Tegen den godsdienst. Tegen den Bijbe1 Het is duidelijk ge noeg Het is communistisch. Het is Russisch. Waa?chtig: de anti-Christ is niet alleen in Rus land opgestaan. Ook in Nederland." HISTORISCHE KLETSKOEK. In de Fascist verschijnt een open brief aan H. M. de Koningin, waarin pro test wordt aangeteekend tesen het verwij deren van Fascisten uit de Burgerwacht: Fascisten waren zij, die, één met het Volk. aan den Derden en aan den Vierden Willem do macht hergaven, door partijzucht aan het Oranjehuis ontroofd; zij ook, die Uw overgroot vader hierheen terugriepen om met hern Uw Huis en het Nederlandsche Volk opnieuw te binden tot nog hech ter éénheid: Uw Koninkrijk. Toenmaals waren ei geen dienaren van den Vorst, die bet waagden, de trouwsten onder de getrouwen voor het hoofd te slooten. Het was historisch juister geweekt te schrijven: Toenmaals waren er geen fas cisten. MTSDADTOE TETT7E. Evenals nndcre sori«li=tische kranten is ook de Sociaal Democraat bit ter slecht te spraken over de slappe toe- seefH'kheid van de eertijds roode vakbe weging: Doch hoe vepl ste»ker dan woorden spreken thans de feiten, nu de Duit- sche arbeidersbewpffioe door het ver lies der democratische rechten pas goed beseft de waarde van wat zij eens heeft bezeten. Misdadig schier klirH ons thans de nagalm van de stri'dleuze der communisten en de links-socisl'sfen: „Liever Hitier dan Br.'ining". Men heeft thans Hitier, doch zou iemand durven verklaren, dit aanvaarding van Brüning „het kleinere kwaad" zou zijn geweest, waardoor de arbeidersbeweging zwaarder zou zijn getroffen dan door het lot dat haar thans is beschoren? De ineenstorting der Duitsehe so ciaal-democratie on het oosenblik, dat geheel de wereld den strijd van haar verwachtte voor het goed dat haar in de gegeven situatie, het hei ligst had moeten zijn. haar smadelijke nederlaag nog vóér zij den strijd was beeonnen. doet de waarde van dat goed niet verminderen, doch ons dit einde eener groote beweging nog smartelijker gevoelen. En dan te weten, dat de Socialisten het keurkorps van de Reichsbanner tot hun beschikking hadden, om zich tegen het Fascisme te verzetten BURGER OORLOG. In een interview, dat een redacteur van het Volk had met een der leiders der Oostenri'ksche socialisten, p.g. Deutsch, kwam uit diens mond een voor ons merk waardige uitlating: En wat onze maatregelen tot af weer betreft: wij voelen ons sterk ge noeg, om tegenover allen onzen man te st°an en het met hen klaar te spe len. Natuurlijk het uiterste dient gedaan om een burgeroorlog te voor komen. Maar dwingt men er ons toe. blijft er geen andere weg onen, kan het niet anders, dan zullen wij hem voerenl Wat bluft er nu van al die zachtzinnige leuzen over? ERGERLT.TK FEIT! De heer Wesseling heeft in Onze Vaan weer een ergerii'k feit geconsta teerd. namelük dat de verkipzin?«<stxiid Gevoerd wordt in den Paascbtüd. Dit is te drinken aan de cekrenkte eigenwaan van vier, schriift het bUd. met groote letters, Katholieke ministers Men verwüt ons zoo gemakkeliik gemis van of tekort aan den „Sensus Catholicns". Wij zullen ons er wel voor wachten, om anderen met tre- lüke onchristeb'ïke munt te betalen. Wii nemen zelfs zonder nadere ophel dering- bij voorbaat aan, d"t Jhr Rtrys in Februari wel zün burgerlijken, maar niet zïin kerkelüken kalender heeft geraadpleegd, toen hij den ver kiezingsdatum benaalde op een dag. dat in ons Bisdom zelfs de Paascbtüd noe niet vesloten zou zün. Ergerlijk bli'ft het feit echter wel. En hoe gaarne wij ook in normale tijden bij het Hosannah alleen onze gedachten benalen, zoo dat buiten onze schuld dezen keer niet kan, doen wij toch op alle onze vrienden een drineend be roep, om in 'de trenr- en jubeldagen den strijdbijl te begraven en één te ziin in het Eene, waarin allen één zijn: Hij is verrezen voor allen 1 Zou de heer Wesseling on willen mede- deelen. wanneer de verkiezincen dan wel gehouden mogen worden. Het kerkelijke inar is een aaneengesloten geheel van „tij den". Misschien heeft de heer Wesseling er ook bezwaar tegen, dat de Paus in de Goede Week nog wél! uitvoerige onder handelingen en besprekingen voert met buitenlandsche diplomaten VOLKSHULDE AAN PRINS WILLEM TE DELFT Op Paasch-Maandag. In verband met de volkshulde aan Prins Willem van Oranje, te Delft op Maandag a.s, maakt de Leidsche Wilhelmus van Nassouwe- Commissie bekend aan houders van goedkoope retour-kaartjes naar Delft, gemerkt „Speciaal L.", dat hun extra-trein uit Leiden vertrekt om 10.29 uur en des avonds om 19.59 uur uit Delft teruggaat. De plechtigheid vangt 20 minuten later aan dan in het programmaboekje vermeld is. Voor Leiden en omstreken geldt het groeps nummer 51. Aan het adres Witte Singel 11 blijven aan vragen voor goedkoope spoorkaartje binnen komen. Deze zijn echter nergens meer ver krijgbaar. Aspirant-bezoekers aan de volkshui- de, niet voorzien van deze kaartjes, wordt aan geraden, naar Den Haag buurtverkeer te rei zen, aldaar uit te stappen en zich beneden in het station van een nieuw buurtverkeer-kaar- tje Den HaagDelft te voorzien om daarmede per volgenden trein naar Delft te reizen. Dit kost slechts 20 cent meer en men is aan geen extra-trein gebonden. Terugreis kan dan zon der onderbreking. Tot bijwoning der plechtigheid worden al leen de houders der speldjes van de commis sie toegelaten. Deze zijn, met programma. Maandag te Delft nog verkrijgbaar nabij sta tion en IJsclubterrein k 35 cent. Politieke uniformen zullen door de politie geweerd worden. ALGEMEENE LEIDSCHE WILLEM VAN ORANJE-HERDENKING Op 24 April a.s. Het Willem van Oranje-Comité alhier, voor een algemeene Leidsche herdenking van den 4C0sten geboortedag van Willem van Oranje I op 24 April 1933, des avonds in de, Stadsge hoorzaal, meldt, dat aldaar redevoeringen, uitgesproken zullen worden door prol. dr. L. Knappert, pater B. H. Molkenboer, O. P. en ds. H. Thomas. Door mevrouw Francien Koote-Gerrese zal voorgedragen worden. De Leidsche tenor Theo Hannema zal liederen zingen, terwijl eveneens door het toonkunst-koor onder leiding van den heer Richard Boer a capella een aantal liederen ten gehoore zullen worden gebracht. Dank zij de medewerking van eenige tien tallen plaatselijke vereenigingen kan de toe gangsprijs. belasting inbegrepen, op 50 cent ge steld worden. Men raadplege de te plaatsen advertenties. „Ruim Baan In de advertentie van „Ruim Baan" was deze week weggevallen, dat het 2den Paasch- dag plaatsbespreken is in de Stadsgehoorzaal van 122 uur k 10 cent per plaats. Vereeniglng Varkensfokkers. Op de deze week gehouden algemeene leden vergadering van de Vereeniging van Varkens fokkers en -mesters hier ter stede werd beslo ten tot het houden van een demonstratie en verkoopdag van geregistreerde varkens, op Dinsdag 25 April, a.s. op de veemarkt alhier. Medewerking hiertoe werd verleend door het Z H. Groot Yorkshire Varkensstamboek. In de commissie van voorbereiding werden benoemd de heeren H. v. d. Hulst te Alphen a. d. Rijn, J. C. Wesseling te Zoeterwoude en D. Wassenaar Czn., te tyoordwijk. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6195. J. de Witt, Leiderdorp, Jaagpad 24. Bouwonderne mer. E.: J. de Witt. Leiderdorp. Opheffing. 5226. H. Jongejan. Alphen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 25, Kruidenier. W ij z i g i n g e n. 103. Firma Hasselman en Pander. Leiden, Botermarkt 21//22. Fabrikan ten van meubelen en tapijthandel. De Ven nootschap onder firma is omgezet in een han delszaak met één eigenaar. E.: J. A. C. Kips, Leiden. 1097. Arnold H. Bergers. Leiden, Haarlem merstraat 216. Slagerij. Bijv. uitgeoef. bedr.: vleeschwarenbedrijf met im- en export van vleesch, spek en vet. 5225. C. Wyers. Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 27c. Winkel in rijwielen, rep.- inrichting- garage. Bijv. uitgeoef. bedrijf: Ga rage „Gelria", Zaalbergstraat 4. Alphen a. d. Rijn. 2312. G. v. d. Neut, Alphen aan den Rijn, Raadhuisstraat 136. Handel in melk, boter enz. Uittr. E.: G. van der Neut, Alphen a. d. Rijn, Wijz. handelsn. in: G. van der Neut Jr., N. E.: G. van der Neut Jr., Alphen a. d. Rijn 2063. H. Stapper, Alphen aan den Rijn. Aar- kade 32. Varkenshandel. Overl.: E.: H. Stap per, Alphen a. d. Rijn. d.d. 3 Jan. 1933. 1328. Firma J. J. Krantz Zoon, Leiden, Oude Singel 86. Fabriek van laken en wollen stoffen. Overl. Venn.: B. F. Krantz, Leiden, d.d. 10 April 1933. BIOSCOPEN. Trianon. Als de charmante Martha Eggerth op het witte doek verschijnt, kan men er zeker van zijn. een charmante film te zullen bewonderen. Al» bovendien de grappige Ernst Verebes zijn aandeel in zulk een film heeft, kan mei) er zeker van zijn te kunnen lachen. En ge lachen is er om Ernst Verebes „der Hugo", die als stationsambtenaar in de ondergrond- sche moet zorgen voor het vlug in- en uit stappen der reizigers, maar opstoppingen ver oorzaakt omdat hij meer aandacht hee't voor de nieuwe kaartjes-verkoopster Annie Muller (Martha Eggerth) dan voor het publiek. En Martha Eggerth is bewonderd. Zij geeft ech ter meer om den vliegenier Hans Mayer dan Gemeentelijke Aankondigingen OPHALEN HUISVUJÊNIS De Directeur van nigings- en Ontsmetl meene kennis, dat, ii dagen, het ophalen ctelen, welke gewoo bediend, nu zal pla d.a.v. Bewoners van die de^^meentelijken Rei- ngsdienst brengt ter alge band met de Paasch- n hui§vuilnis uit die per- lijk op^ Maandag worden is virulent op Woensdag perceel en worden derhal- verzocht Dinsdag geen emmers aan de straat te plaatsen. De Directeur: J. H. DE JONG. leiden, 15 April 1933. LEIDEN. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door de doktoren: Van Bockel. Kortmann, de Bruyne en Meijboom Op Maandag wordt de dienst waarge nomen door de doktoren De Graaff, De Jager, Polak, Renaud, en Timmermans, Te Oegstgeest wordt de Zondagsdienst op len Paaschdag door dr. Varekamp op 2den Paaschdag door dr. Bertel. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 April a.s. len Paaschdag, waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst Steenstraat 35. tel. "6 en A. J. Donk, Doeza6traat 31. te!ef. 1313. Maandag 17 April 2en Paaschdag neemt waar apotheek W. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. om „der Hugo", al leegt deze laatste ook alle stationsautomaten om haar gunst te winnen. Maar Annie werkt overdag en Hans als post- vheger 's nachts. Zij hebben dus dagelijks maar vijf minuten voor elkander en dat is bet begin van vele moeilijkheden, waar vooral Hans' vriend (Fritz Kampers), ook vliegenier, zich kostelijk doorheen slaat. Er is natuurlijk the happy end. Maar in heel deze tilm zit zoo'n gezellige vaart, zij is zoo vroolijk en grappig, met aardige kwink slagen en vroolijke liedjes, die schallen over het perron der ondergrondsche, dat wij ons moeilijk een betere ontspanningsfilm voor de a.s. Paaschdagen kunnen indenken. Voor de pauze is er bovendien nog een grappige film vol van dwaasheden betreffende een aardig meisje, dat voor Miss Vanderbilt wordt uitgegeven, wat natuurlijk de malste situaties tengevolge heeft. Voor deze film moeten wij echter een voorbehoud voor vol wassenen maken. Met een aardig vóór-programma geeft Tria non deze week dus een vermakelijke ontspan ning. w. Een Paaschprogramma, dat klinkt als een klok. We zijn blij het te kunnen zeggen na het zware geschut, dat we de laatste weken gezien hebben. Vooral de hoofdfilm van dit Luxor-pro- gramma is een bezoek overwaard, want in „Jch will nicht wissen wer du bist", zien we Liane Haid, Gustav Fröhlich en Szöke Ezakall in een dolvermakelijke geschiedenis van een echten graaf, die chauffeur wordt om te kun nen eten. Zijn geliefdheid bij de dames doet hem zijn betrekking kwijt raken, doch zijn huisknecht Ottokar zoekt 'n nieuwen dienst voor hem, waarbij de graaf als referentie zijn eigen naam, Graaf Leschenau, opgeeft. De nieuwe patroon wil met dezen graaf zelf ken nis maken en nu moet, om het spel goed door te voeren. Ottokar voor graaf spelen. Hetgeen Szakall natuurlijk best afgaat. Maar boven dien wordt hij geïnviteerd voor een tochtje per auto naar Italië, waarbij ook het nichtje van president Führing meegaat. Met dit nichtje heeft chauffeur Bobley al eens vroeger ken nisgemaakt en daar was bet „Ich wil! nicht wissen wer Du bist" gezongen. Nu is dit an ders, maar graaf Lerchenau blijft toch nog langen tijd de chauffeur, totdat tenslotte de ontknooping het „happy end" brengt. 'n Vermakelijke en uitstekend-gespeelde film. Voor de pauze een goed journaal, een ko mische twee-acter en de hoofdfilm ..De snel heidsduivel" met o m. Slim Summerville. Ver bazingwekkende autorennen met natuurlijk de noodige sensatie. Casino. Het smaakvol geschilderd reclamebord bo ven den ingang van Casino vermeldt, dat de directie van genoemd theater deze week de fiim „Bommen op Monte Carlo" op haar pro gramma geplaatst heeft. Dat is een uitstekende gedachte geweest, want deze rolprent met haar vroolijke. onderhoudende tooneeltjes. heeft steeds volle zalen getrokken, soms weken ach tereen en dat «lh bij een reorise en zal dit in Casino ook wel doen. H»ns Albers. als de le venslustige kanitein Craddorit. is eenig in deze film en de charme, waarmede Anna Sten haar rol vervult, laat niet na bekoring uit te oefe nen op 't publiek, terwifl ook Heinz Rahman bet zijne er toe biidraa<*t om een aangename sfeer te scbeonen. In 't kort, een film. die men nog een» graag ziet ook om de nrachtig op namen en de pittirfe tnuriek van Hevmann. De andere groote film: „Het schut in het toonfi'm«te1ier" is eveneens soannend. Tijdens de repetitie van een scène in het toonfilm- atelier wordt een der hoofdnersonen ver moord. Men zoekt den dader onder de mede- snelers. doch ten onre-hte. want later brengt een afgekeurde klankfi'mht>»'d de recherche or het goede spoor en wordt de moordenaar gebonden. Het Ufa-journaal gnot aan de-e twee rol prenten vooraf. Pet geheele nrogr?mma ach ten we zeer geschikt voor volwassenen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2