Vraagt gratis proefwasch imet de VELO DE LEIDSCHE COURANT yc ZATERDAG 15 APRIL 1933 BUITENL. BERICHTEN ONGELUK PU R'OLEERINGS- WERKEN. Bij rioleeringswerkzaamheden aan de 'Aziekade te Antwerpen is een graafma chine in beweging geraakt en naar bene den gestort Een heining werd over een lengte van 8 mete* vernield. De machine kwam teeerecht onder een groep perso nen, dio naar het werk stonden te kijken. Van dezen werden er 11 gewond. PANIEK TIJDENS EEN PROCESSIE. Tijdens een processie, welke als onder deel van de p'echtigheden der Goede Week te Oart"gena gehouden werd, ont stond een paniek onder de menigte, ten gevolge van een defect aan het electri- sche licht. De monschen stormden uiteen, waarbl.i verschilleden onder den voet werden ge- looien. Een persoon werd daardoor ge dood en verschillende anderen gewond. DE „MALYGIN" GERED. Naar de bladen melden, is van den be kenden Pool-oderzoeker Sokoloff-Mikitoff die zich aan bcord van de „Malygin" be vindt, een telegram ontvangen. dat van 11 April gedateerd is, en waarin gemeld wordt dat de „Malygin" gered is. Zoos Is men zich zal herinneren, heeft deze ijshreker einde December aan de kust van Soi+'bergen schipbreuk geleden. Op het oogenblik van de schipbreuk be vonden zich aan boord van de „Malygin" talrijke passagiers. waaronder ook vrou wen en kinderen, die naar den ijsbreker „Sjedoff", die zich in de buurt bevond, werden overgebracht. Daar de ..Malygin" lek bleek te zijn. werd hij op een klip gezet. De eerste po gingen om het schiri te bergen mislukten' en men moe^t tot Maart wachten, voor dat een Russische expeditie aankwam, om met het beraingswerk te beginnen. Dui kers verrichtten hun werk onder zeer moeilijk omstandigheden bü 90 graden vorst onder ijs en sneeuw. Ondanks de op- geloopen schade is het schip thans in staat om op eigen kracht de reis naar de Russische kust te ondernemen. ERNSTIGE BRAND TE SINT ANTONIUS-BRECHT. Donderdagmorgen heeft, naar de Belri- sche „Standaard" meldt, een ernstige brand gewoed in bel krankzinnigenge sticht voor vrouwen „Bethanië", gelegen on het grondgebied van Sint Antonius- Brecht. Bond half drie bemerkte een zuster op de eerste verdieping van het hoekgebouw Sinie-Maria, de afdeeling waar de vrou welijke zwaWinnige*' vc-rieeed worden, dat er brand was uitgebroken. Zij waar schuwde dadelijk een collega en zoo slaag de men er in de 70 a 80 zieke vrouwen, dje zich daar bevonden, te redden. De vrijwillige brandweer werd verwit tigd en weldra had een ploeg van 60 man het eerste blusschingswerk ingezet. Inmid dels was de bra».dweer van Antwerpen ge waarschuwd, die te half vier ter plaatse kwam. Met vier stralen werd nu het vuur bestreden en na drie uur werken was het grootste gevaar geweken. Tot groote onteteltenis der reddings brigade trof men in de puinen het ver koolde lijk aan eener vrouw. Het was tot nog toe onmogelijk haar te indentificeeren Reeds kon uitgemaakt worden, dat het slachtoffer geen Belgische vrouw is. Men vermoedt dat zij gered is geworden, zooals de anderen, maar terug in het gebouw is gevlucht. EEN ONBLUSCHBARE BRAND. Nabij Bourgas in Bulgarije staat sedert een jaar een stuk grond in brand, dat niet tegenstaande de daartoe aangewende po gingen nipt gebluscht kan worden. Verscheidene jaren geleden was op deze plek een moeras, dat een broeinest van malariami ggen was en daarop werd drooggelegd. Der onbekende oorzaak is de bodera hier verleden jaar in brand ge raakt en sindsdien blijven branden. EEN OORLOG TiicgcHEN TWEE DORPEN. Naar Reuter uit Belgrado meldt, is tus- schen twee dorpen aan de rivier Moraca een strijd onth-and om een eiland, dat ontstaan was doordat, de rivier een zijtak gevormd had, welke zich later weer met den stroom voreenigde. Beide dorpen eisehten het bezit van bet eiland op en ender aanvoering der wederzijdsche burgemeesters begon de be volking den bodem van het eiland te ver bouwen. Op zekeren dag namen de werklieden van het eene dorp een strategische positie in en weerden de mannen van het andere dorn af. Er ontstond een verwoed gevecht en voord it de politie tusschenbeide had kun nen komen waren er twee mannen gedood en tien ernstig gewond. WEER EEN ONTVOERING IN CHINA Uit Moekdeu wordt gemeld: Chineesche bandieten hebben den Amerikaanschen zendeling dr, Nielsen ontvoerd en zijn vrouw een dreigbrief gezonden, waarin zij 500.000 dollar losgeld eischen. Mandsjoerij- sche en Japansche soldaten hebben de ge- heele omgeving van Hsioej'en afgezocht, ^om de bandieten op te sporen. EEN VOETBALWEDSTRIJD MET EEN STAART. Uit Ei Ferrol werdt gemeld: Tijdens een dichten mist is een autobus, waarin 22 voetballers gezeten waren, die van een wedstrijd terugkeerden, een 7 M. hooge helling afgestort en in een rivier geval len. Alle inzittenden werden min of meer ernstig gewond. 25000 VROUWEN WAARSCHUWEN DE FILM-PRODUCENTEN. Namens 25000 vrouwen zijn door den na^ tionalen bond van Katholieke vrouwen te Dubuque aan het adres van negen film producenten protsten gericht tegen im moreels en smerige films. De bond waar schuwt d« producenten dat. indien bet protest in den wind wordt geslagen, de 25000 vrouwen er voor zullen zorgen, dat het protest wordt gevoeld in het plaats- kaai tonbureau. EEN CURSUS VOOR DE ACTIE TEGEN HET PAASCHFEESTl In alle streken der Sovjet-Unie is thans de campagne tegen hel Paaschfeest in vol len gang. In Kiew had de Bond van God- loozen reeds weken tevoren een cursus ge geven waarin do leiders van de anti- Paasch-campagne werden geschoold en ge vormd hoe zij de aeue tegen het Paasch feest moesten voeren. lijke spookverhalen. Het meest verspreid is die der verschijning van Koningpn Anna Boleyn, die een'jongen soldaat van het 50e regiment schutters versohoen, onder omstan digheden die nadrukkelijk door den over leden veldmaarschalk Lord Greussell, die destijds als jong officier onder dienst was. bevestigd werden. In het tegenwoordige Kings House, het voormalige kwartier van den gouverneur van den Tower, bevindt zieh het kamertje waarin Anna Boleyn den laataten nacht voor haar terechtstelling doorgebracht moet hebben. Onder het veneter van deze kamer vond men op een nacht een wachtpost buiten kennis op den grond liggen. Toen hij weer tot bewustzijn gekomen was, verklaarde hij, dat hem een witte gedaante genaderd was. dat hij haar ha<l toegeroepen en daar zij niet antwoord de. met zijn bajonet haar te lijf was ge gaan. Toen bii echter in ^et luchtledige stiet, schrok hij zoo geweldig, dat hij be wusteloos op den grond viel in welken toe stand hij later door de patrouille gevonden werd. De geschiedenis werd ook bevestigd door twee kameraden die als getuigen voor de militaire rechtbank optraden. Zij ver klaarden, dat zij. voor het naar bed gaan. uit het raam van den „B'oedtnren" geke ken hadden. Toen zagen zii in het heldere maanlicht een wit'e gestalte die den wachtpost naderde. Zii hoorden ook. dat hij haar toeriep en zagen hoe hij met ge velde bajonet op de gedaante toetrad, om direct daarna op den grond neer te stor ten. De militaire rechtbank die niet veel van spookhistories hebben moest., diende een aanklacht in tegen den wachtpost wo- gens dronkenschap. Hij werd echter vrij gesproken. verschaffing in ontginning genomen, waar ongeveer 850 werkloozen, waarvan honderd uit Eindhoven, te werk zijn ge steld Na het uitbreken van den brand maakter dezen onmiddellijk een aanvang met het blusschingswerk, daarbij spoedig bijgestaan door de boschbrandweer van verschillende dorren. Daar het zich gis teravond omstreeks tien uur liet aanzien, dat het vuur des nachts zou blijven voort woekeren, bleef de brandweer met de te- werkgestelden ter plaatse, doch enkele uren daarna nam het gevaar gelukkig af. Te twaalf uur vertrok de laatste autobus met werkloozen van het terrein van den brand. Een aantal voorwerkers en de brandweer bleven achter om 's nachts een eventueel opnieuw oplaaien der vlammen terstond te kunnen bedwingen. Zij hebben echter geen dienst meer behoeven te doen. daar het gevaar geweken was. Slechts rest een groote zwarte vlakte, waar juist het Stfintsbo'chbekeer een dennenaanplant in de he'de had lnten zetten, een werk, dat nu volkomen te niet is gedaan, C0CAINF-SMO*vcLARIj |M LIMBURG. Twee verdachte dames aangehouden. De marechaussee te Venlo is er in ge slaagd de band te legen op een tweetal dames, die zich naar alle waarschijnlijk heid sedert langen tijd met cocaine-6mok- kelarjj hebben bezig gehouden. H'-evr! pr reeds 11» i en tijd verdenking tesen de beide damev was gerezen, is de arrestatie, welke met gevallen van ver duistering en orlichting in verband staat, toph vrij onverwacht geschied, meldt de „Tel." F#->p der smokkelaarsters, de 20-jarige S. uit Blcrik. had een aanzienljike som gelds weten los te kriiger van zekeren A., even eens uit deze plaats, onder voorwendsel hiermede een ameublement te zullen be talen van terugbetaling kwam echter niets, waarop de benadeelde aangifte deed bii politie. Toen de politiemannen tot de arrestatie van mei. S. wilden overgaan, bleek, dat deze zich wederom naar Duitschland had beeeven en toen zii Woensdagavond aan het station alhier arriveer.de, werd zü ge arresteerd. Onmiddellijk na de visitatie vond een nauwkeurig onderzoek plaats, doch bij de aangehouden werd niets ge vonden Bij het ineestelde verhoor ver klaarde zij zich mri haar vriendin, een ze kere Tt.ej. J. T.. aldaar, enkele dagen ge leden naar Krefeld te hebben begeven, al waar de vriendin voor het laatst een par tijtje cocaine in ontvangst had genomen, waarna beiden zich naar Utrecht hebben begeve- om daar de smokkelwaar af te gevm Hier zjin de dames volgens haar verklaringen aangehouden door een onbe kenden manspersoon, die zich voorgaf rechercheur te zijn. Mej. T. heeft toen vol gens haar zeggen de cocaine weggewor pen. De polit'e vermoedt evenwel, dat deze haar vriendin op sluwe wijze heeft opgelicht en tüdens een korte afwezigheid, toen beiden in het restaurant te Utrecht zaten te wachten op den afnemer van deze cocaine het pa kip smokkelwaar uit haar tasch heeft ontfutseld en er vervol gens epr waardeloos "pakje voor in de plaats heeft gelegd. Vervolgens trad de pseudo-rechercheur op en om tegenover haar vriendin geen argwaan te wekken, heeft mej. T. toen het waardelooze rakie weggeworpen, zoodat de onbekende politieman niets bij de aan houding vond, waarna de dn mes verder haar gang konden gaan. In dit verband is ook mej. T. gearresteerd. De verklaringen der aangehoudenen loopen echter uiteen en de geheimzinnige verdwijning van de cocaine staat nog eeenszins vast. Een feit is echter dat de dames, zooals door de politie werd gecon stateerd, zich met het smokkelen van ver- doovende middelen onledig hielden. De beide aangehoudenen, die zich tijdens het onderzoek in voorloopige hechtenis bevon den, worden op last van den Officier van Justitie heden naar Roermond overge bracht en als verdacht van verduistering en smokkelen van cocaine in de gevange nis aldaar opgesloten. Door de geheime politie uit Krefeld is Wc-ensdagmidag in het nabije Duitscbe grensplaatsje Kaldenkirchen gearresteerd een te Venlo algemeen bekend tandarts. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, heeft de arrestatie, in tegenstelling met de verspieide geruchten, niets te maken met een belangrijke cocainesmokkelarij, doch staat zijn in verband met een tegen den aangehoudene gerezen verdenking van deviezensmokkelarij. voor welk feit een week geleden ook een bankemployé uit Venlo, te Krefeld werd gearresteerd. De arrestatie trachtte hij met zijn auto, welke voor zijn woning stond, te ontvluchten. Deze poging werd echter verijdeld. MET EEN MES GESTOKEN. Gisteravond omstreeks negen uur zag de 23-jarige A. Beens, wonende in de Gij zel inghsstraat te Rotterdam, dat een on bekende man aan zijn fiets welke voor zijn wonipg stond, aan het morrelen was. R. kwam naar buiten en zag dat de man do lantaarn van zijn fiets had afgehaald. Hij greep den man beet en wilde hem het Be stolene afnemen. De onbekende haalde daarop een mes te voorschijn en bracht R. een öteek in den linkerwang en in den rug toe, R. viel op straat en moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht worden. De onbekende dader wist te ontkomen. VIERDE BLAD PAG. 14 PARMANTIGE 4-JARIGE REIZIGER. Een vierjarig knaapje te Culemborg was door een tante, die zou komen logeeren, een „auto" beloofd. Wijl het in vervulling gaan van deze belofte hem zeker te lang duurde, verdween hij stilletjes uit de ouderlijke woning, trippelde naar het sta tion en wist zelfs heimelijk in een trein te komen. Medereizigers, die hem ondervroegen, vertelde hij, dat hij „zelf zijn auto ging ha len". Te Geldermalsen waarschuwden zij den stationschef, die den jongen reiziger tijde lijk onder zijn hoede nam, zich in verbin ding stelde met de politie te Culemborg, en het kind daarna liet terugbrengen, waar het aan de inmiddels in grooten angst verkeerende ouders werd teruggegeven. „Msbd." UIT DE OMGEVING ALKEMADE Bevolking Blijkens een door het Centraal Bureau voor de Statistiek, samengesteld over zicht behoorden van de bevolking dezer ge meente blijkens den uitslag der 10-jaarlijksche volkstelling tot de hieronder vermelde gods diensten: Ned. Hervormd: mannen 217, vrouwen 194; Remonstrant 5 en 11; Chr. Gereformeerd 10 en 10; Doopsgezind 5 en 2; Evang. Luthersch 0 en 3; Geref. Kerk 207 en 210; Roomscb* Katholiek 2570 en 2555; Oud Bissch. Cler. of Oud-Roomsch 1 en 1; anderen: 0 en 4; geen godsdienst: 17 en 13- Totaal 3032 m. en 3008 vrouwen. Geboren: Krijn, z. van G. Pulleman en B. de Jong. Johanna Cornelia Maria d. v. J. M. Hoogenboom en H. E. M. van Steijn. Cornells Nicolaas z. van A. M. van der Meer en H. M. de Jong. Ondertrouwd: P. Barendsen wedr, 53 j. en M- M. Schoonderwoerd wed. 42 j. H. van Veen jm. 29 j. en H. P. Kennis jd. 20 j. T. J. Olijerhoek jm. 25 j en C. van Klink jd 25 j. A. Leonardus M. Ludlage jm. 32 j. en M. C. van Ruiten jd., 27 j. HILLEGOM Veilingen. Ten overstaan vaq notaris D. Lodder alhier hadden gisteravond in hotel Sistermans de volgende verkoopingen bij af slag plaats: 1. Een burgerwoonhuis met werkplaats, tuin en erf aan de Leidschestraat no. 171. groot 1 A. 88 c.A. In bod gebracht op /2600, werd het perceel afgemijnd op 1450 door den heer P. v. Til Lzn., te Hillegom. 2. Een burgerwoonhuis met vóór- en achter? tuin aan de Weeresteinstraat no. 47, groot 1.26 A., eigenaren wijlen F. A. J. Heemskerk In hoogste bod gebracht op f 4050. gemijnd op 250 door den heer P. J. Damen te Hillegom. 3. Een burgerwoonhuis met voor- en ach tertuin aan de Weeresteinstraat no. 17. ei genaars Erven Proot. In hoogste bod ge bracht op 4100. gemijnd op f 1100, door den heer A. Leliveld qq. te Hjllegom. 4. Een woon-winkelhuis, Meerstraat 75. gr. 1.15 A. In hoogste bod gebracht op 2000, niet gemijnd en niet gegund. OEGSTGEEST Missie-tenioonstelling. Onze parochieele missie-naaivereeniging, samengesteld uit leden der Maria-congregatie onder leiding van mej. A. v. d. Hulst, houdt den 2den Paaschdag een tentoonstelling in „St. Willibrord". De vereeniging oordeelt het terecht noodig ieder jaar de resultaten van haar arbeid te laten zien. De noodzakelijke voorbereidingen zijn reeds in vollen gang. Ons werd toegestaan de „sluier", waarachter gewerkt wordt, even „op te richten". Onze indruk was zoo ver rassend, dat wij ieder parochiaan beslist moe ten aanraden eens te gaan zien. Wij hebben waardeering voor de leden, die iedere week trouw eenige uren bijeenkomen, en werken voor deze deze prijzenswaardige missie-actie, om verder nog maar niet te spre ken van de zorg en moeite, die de leidsters zich thuis nog moeten getroosten, opdat alles op de wekelijksche bijeenkomsten vlot loopt. De opening der tentoonstelling geschiedt op den 2den Paaschdag na de Hoogmis door pas toor de Vetten. Gevestigd: N. C. de Jeu, Julianalaan 2 van Leiden E. J. G. van de Hagt, Weth. Juf ferm.str. 11, van Veur J. F. Reitsma, Leidsche straatweg 7, van Rotterdam P. J. Gaillard en vrouw, Fred. Hendriklaan 29, v. Alphen aan den Rijn G. A. Mulder en gez. Regentesselaan 16, v. Balikpapan) (N.O.I.). C. H. Iwes, Oranjelaan 7 van Breda G. Poorda, leerl. verpleegster, Oranjelaan 2, v. Baarderadeel. Vertrokken: L. Budke, naar Hilversum P. M. van der Weel naar Den Haag J Voets, naar Leiden C. H. Bresser en vr. naar Amsterdam Wed. B. A. PostmaTal- ma naar Hillegersberg F. J. Roosen en vr. naar Leiden E. G. Schaapman en vr. naar Rijswijk Z.H. B. C. Shastri naar Leiden. Dr. P. M. E. Ph. Nijst en vr. naar Leiden Wed. C. A. M. HillenWahlen naar Den Haag K. P. de Jong naar Jutphaas M. J. Vellekoop naar Leiden W. Gooszen n. Den Haag A. Eigenbrood naar Ter Haar P. vna Vliet naar Rijnsburg A. D. Tim merman en gez. naar Wassenaar J. M. van der Post naar Amsterdam. Geboren: Jeanete Alida Petronella dr. van E. H. Ris en E. A. L. de Boer Overleden: P. Vermeulen 78 j. Adr. Schakenbos 74 j. Arie Dorrepaal 63 j. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! VAN 12 MILL10EN DOLLAR NIETS MEER OVER. Niet alle Vanderbilts zijn rijk. Gloria Van- derbilt heeft slechts 25 dollar per week te verteren. Den naam Vander bilt maakt op den Europeaan nog altijd den indruk van geld en pracht in overvloedige mate. Dat de ru we werkelijkheid heel anders is,, bleek uit een proces, dat dezer dagen voor een ci viele rechtbank in New Vork behandeld werd. Voor de talrijke toehoorders wikkelde zich de tragedie af van een vrouw, die een maal badend m rijkdom, zóó in nood ge raakt is, dat zij niet eens meer voor haar eigen kind zorgen kon. Mrs. Gloria Vanderbilt, weduwe van Ro- ginald Vanderbilt waa eens de erfgename van een vermogen van 12 millioen dollar. Dat was in 1925 toen Vanderbilt overleed. Maar in de volgende jaren slonk het ver mogen zienderoogen. Door persoonlijke schulden en hypotheken smolt het bot 820o0 dollar en de economische cri«i6. die ook de welvaart van het beloofde land, Amerika, sterk aanrandde droeg het hare er toe b;j, om dit eens zoo trotsche vermogen bijna geheel te doen verdwijnen. De weduwe van den multi-millionajr Reginald Vander bilt heeft momenteel nog een jaarlijksch in komen van 1400 dollar, dus 25 dollar per week om te leven. Het zal de vrouw niet gemakkelijk gevallen zijn, voor de recht bank te verklaren, dat zij niet in staat is, haar 9-jarig dochtertje volgens haar stand op te voeden. Het kind is bij bloedverwan ten. Gelukkig heeft Vanderbilt in zijn testa ment een aanzienlijk vermogen voor zijn dochtertje vastgelegd, dat 116.000 dollar per jaar bedraagt. Maar volgens den laat- sten wil van den overledene mocht dit ge'J niet aangesproken worden. In de behande ling van het proces kregen de bloedver wanten echter toestemming, een gedeelte van die som voor de opvoeding van het kind te besteden. HET SPOOK IN DEN TOWER. Posten gaan met de bajonet op de „geesten" af. Volgens een bericht uit de Londensche bladen is aan een der wachtposten, die nachtdienst had, in den Tower van Lon den een geest verschenen. Dit gebeurde ongeveer een week geleden en de militaire overheid zal de zaak nader onderzoeken Werkelijk heeft het avontuur van dezen schildwacht onder de bewoners van den Tower, die op zich een uitgebreide ge meente vormt, meer opzien verwekt, dan het sensationeel geval van den Sehotschen officier, die in den Tower in preventieve hechtenis zit en die zich binnenkort voor de militaire rechtbank wegens verraad van mi litaire geheimen zal hebben te verant woorden. De post die den geest zag, stond niet ver van den beroemden „bloedtoren" wiens omgeving het somberste gedeelte van den Tower vormt. Hij stond stil en wachtte op het einde van zijn twee-urigen dienst. Plotseling dook voor zijn ontstelde blik ken een witte gedaante op. die zich in zijne richting bewoog. Hij bemerkte dat het de gestalte van een vrouw zonder hoofd was. Ontsteld vloog de wachtpost het wacht huisje binnen. Het staat niet vast of hij tegen de verschijning zijn bajonet gebruikt heeft. De militaire raad, die het onderzoek leidt, bewaart het strengste stilzwijgen over de nadere bijzonderheden. „Wij spreken zeer vaak over spoken en vertelden elkander spookgeschiedenissen", verklaarde een bewoner van den To^er aan een correspondentgeen wonder dvt een poet, die met bijzondere fantasie be gaafd is, zich al te veel met deze geschie denissen bezig houdt en gemakkelijk spo ken ziet. De omgeving draagt er het haro toe bij. De Tower ie immers rijk aan derge- GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisternamiddag is de ongeveer 25-jarige ongehuwde reiziger H. Sikkens, wonende te Groningen onder de gemeente Aduard met zijn auto tegen een boom gereden. In zorgwekkenden toestand is hij met eén ge compliceerde schedelfractuur per auto van Het Groene Kruis naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. De auto is zoo goed als geheel vernield. VROUW IN VLAMMEN. Terwijl de vrouw van den heer G. ie Hulsberg bezig was met koken, kwam ze te dicht bij de kachel, waardoor haar k!ee- ren vlam ratten, en nagenoeg totaal van haar lijf wegbrandden. Door 't handig op treden van enkele buren alsmede van 'n passeerenden chauffeur wist men de onge lukkige vrouw uit haar benarde positie 'e bevrijden. Haar toestand is zorgwekkend, meldt de „L. K." SLEEPBOOT „LAUWERZEE" GESTRAND. Bij Southampton aan den grond. Naar de „Tel." verneemt, is de sleep boot „Lauwerzee" van L. Smit .en Co.'s Int. Sleepdient nabij Southampton gestrand De sleepboot is eenigen tijd geleden uit Maassluis naar Southampton vertrokken, om daar een jacht te halen, dat voor sloop naar Rotterdam verkocht was. Don derdag vertrok de sleep uit Southampton, doch wegens averij aan het jacht wilde men gisterochtend vroeg naar de Engel- sche haven temgkeeren. De sleepboot is daarbij met het jacht aan den grond ge- loopen. Getracht zal worden de „Lauwer zee" op eigen kracht vlot te doen komen. ERNSTIGE BRAND TE KERKRADE. Donderdagnacht drie uur werd aan de overzijde van de Nieuwstraat te Kerkrade. de geheele inventaris van den kermisrei ziger K. door brand vernield. Er verbrand den twee woonwagens, een vrachtauto en een transportwagen. De woning werd ge deeltelijk vernield. De schade is groot. Daar de brand op drie plaatsen tegelijk uitbrak, wordt brandstichting vermoed. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zeven uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van den landbouwer Ten Klooster, gelegen in den buurtschap Streu- kel onder de gemeente Hasselt. De boer derij, alsmede een groote schuur gevuld met hooi en twee groote hooibergen wer den een prooi der vlammen. De inboedel kon gedeeltelijk gered worden evenals het vee, Verzekering dekt de schade. DE HEIDEBRAND BIJ LEENDE BEDWONGEN. Bosschen in nabijheid gespaard. Uit Eindhoven wordt aan de „Tel." ge meld: De groote bosch- en heidebrand bij Leende, die Donderdagmiddag uitbrak, was tegen middernacht bedwongen. In ze keren zin is de schade niet zoo groot als aanvankelijk vermoed werd. Het vuur heeft wel eenige honderden H A. heide, voor een deel beplant met vliegdennen, zwart geblakerd, doch de prachtige oude bosschen nabij Leende bleven gelukkig bespaard. Omtrent het ontstaan van den brand waarvan de oorzaak nog niet geheel is opgehelderd vernamen wij, dat het vuur bet eerst gesignaleerd werd in de heide ten Zuiden van den provincialen weg Leende—Valkenswaard. Onder lei ding van het Staalsboschbeheer is aldaar een uitgestrekt complex bij wijze van werk

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14