ZATERDAG 15 APRIL 1933 DE LE1DSCHE COURANT VREUGDE. Prof. dr. Feron schrijft in „De Katholieke Vrouw" volgend artikel, dat wij graag over nemen voor al onze lezers: „De Katholieke Kerk houdt van de vreugde. Een Katholiek mag geen pessimist zijn. Er moest vreugde zijn in ons leven. Met Paschen kunnen wij dat zoo aanvoe len. Alles is dan één „Alleluja", één stralen de vreugde in de Liturgie. Het leven kan nog zco zwaar zijn, het woord der Schrift, dat „ons leven op aarde een strijd is", mag nog zoo waar wezen, de Kerk mag nog zoo terecht spreken van een „tranendal", tusschen dat alles door hooren wij den goeden God zeg gen, dat „Hij zoo houdt van menschen, die of feren met een blij gelaat", en hooren wij tel kens de Kerk altijd en bijna bij alles de klok luiden van de vreugde. Heeft de mensch dan vreugde noodig? Is vreugde iets goeds? Vreugde, hangt samen met geluk en geluk is het voorwerp van onze innigste verlangens. Vreugde, echte vreugde, is de rijpe vrucht van goedheid, van goddelijke goedheid, die ons overlaadt met weldaden, en tevens van men- scheliike goedheid, want slechte menschen kennen eigenlijkgeen ware vreugde. Vreug de is het leven van de jeugd en de kracht van den ouderdom. Vreugde maakt het offer schoon en echt, vreugde maakt het leed dra gelijk en klein. Vreugde is de stille steun van ons leven. Vreugde is de vitaliteit van onze zenuwen en de sfeer, waarin onze voeding gedijt Vreugde is de sfeer, die ons lastige leven maakt tot een feest. Alle menschen moesten het mooie boekje „Meer vreugde" hebben gelezen. Alle men schen moesten beseffen, dat vreugde een apos tolaat, een charitatieve daad is van het zui verste gehalte. Reeds het kleine kind kan voor het gezin een reddende engel worden door zijn kinderlijke blijheid. Het lachende kindje kan een rouwende weduwe weer tot levensblijheid brengen. Wee den mensch, die anderen tracht de vreugde te ontnemen. Zeker, de arme pessi mist, kan er soms weinig aan doen, dat hij anderen door zijn zwaarmoedigheid^, iets doet lijden. Zijn eigen zwaar gemoed is een on weerswolk, die hij binnenvoert in elke sfeer, waar hij binnentreedt Toch moet hij ook trachten het kruis, dat hij draagt, niet over te leggen op de schouders van anderen. Ook de bezorgde, met moeilijkheden kampende, huisvader kan er weinig aan doen, dat hij thuis komend het huis vult met zijn zorgen en klachten. Juist thuis zal liet hem een be hoefte zijn van zijn kampen en rampen te doen blijken en daardoör zelf verlicht te wor den. Maar ook hij moet op zijn hoede wezen. Geen vader mag den vrijen loop laten aan zijn persoonlijke moeilijkheden en met één slag de blijde sfeer in huis bederven en in een pijnlijke en gedrukte sfeer omzetten. Toch zijn al zulke vreugde-bedervers meer te beklagen dan te berispen. Maar er zijn anderen, die dat wèl verdie nen, Op wie de gezond-denkende mensch wel verontwaardigd móét worden. Dat zijn om er enkele te noemen die geniepige nijdig aards, die altijd roet in het eten der mensch- beid trachten te gooien. Die heimelijk den blij den mensch bestoken met hun valsche „ste ken". Die door kwaadspreken of lasteren den moedigen mensch voor den afgrond van kri tiek en eerloosheid plaatsen. Die door ano nieme brieven de verloofden achterdochtig maken jegens elkaar. Die door drankzucht of driftigheid de vree in huis verstoren. Die ge boren schijnen om het leven van anderen te vergallen. Die hun eigen vreugdeloosheid wre ken in de verpesting van de vreugde hunner mede-menschen. Menschen, er is toch reeds zooveel leed en zoo weinig vreugde. Er is toch reeds zooveel gekanker en zoo weinig tevredenheid. Er is toch reeds zooveel haat en zoo weinig vrede. Laat ons voorzichtig zijn met het geluk der medemenschen. Laat ons vreugde-beschermers en vreugde-brengers zijn. Laat onze gal niet de vreugde van anderen verzuren. Een kind kan daar zelfs niet tegen. Het vlucht van een mensch, die hem tegen treedt met een zuur gezicht En loopt zoo graag naar een ander, die hem met lachend gelaat ontvangt In dat opzicht mogen wij allen kinderen zijn. Het is ons recht den omgang te zoeken bij blijde menschen, omdat vreugde ons goed doet". KERKNIEUWS E.E. P.P. FRANCISCANEN OP JAVA. Op Java zal onder leiding der Eerw. Pa ters Franciscanen een nieuw klooster ge bouwd worden voor de Eerw. Zuster Cla rissen. Door boete en gebed zullen zij Gods ze gen over de Missie afsmeeken. Door den Hoogeerw. Pater Provinciaal der orde zul len uit elk klooster te Megen en te Ammwr. zoden een 6-tal zusters voor de Missie wor den uitgezonden. De grond voor het nieu we klooster is aangekocht en met den bouw is reeds begonnen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Dinsdag géén audiëntie verleenen. BUITENLAND VAN HET VATIC AAN GOEDE VRIJDAG TE ROME. De groote processie. Uit Rome wordt het volgende aan de „Msb." geseind over de Goede Vrijdag plechtigheden, die in de Sixtijnsche kapel gehouden werden en over de groote pro cessie te Rome. Gistermorgen werd in de Sixtijnsohe kapel door Z. H. Em. kardinaal Pacelli Je Missa praesanctificatorum gecelebreerd, terwijl deze kardinaal ook de overige litur gische plechtigheden van dezen Vrijdag morgen verrichtte. Z. H. den Paus woonde, gezeten op den troon, de ceremoniën bij. De troon was dit maal niet overwelfd door den baldakijn, terwijl ook de gebruikelijke troonversierin- gen ontbraken. Ook de tapijten in de kapel waren weg genomen. Ter vereering van het H. Kruis kwam de Paus alleen aan de altaartrap, na het ge brui kei ijke afleggen van een deel der ge waden en ook na zich van zijn schoeise' ontdaan te hebben. Na den H. Vader volgden de kardinalen Pacelli en Granito Pignatelli di Belmonte, deken van het H. College, eveneens onge schoeid. Daarop kwamen alle andere kardinalen, patriarchen, bisschoppen, protonotarii apos- tolici, onder welke mgr. Eras, en de ove rige prelaten, die in de Capella Papale een plaats ihnamen, het Kruis vereeren. De vorst-troonassistent vereerde het kruis, na zijn degen te hebben afgelegd, eveneens deed aldus de vorst-grootmeester der Maithezer ridders. De officieren der edelgarde hadden hun degen ten teeken van rouw naar den grond gericht en niet. zooals anders bij het voor bijgaan van den- Paus. omhoog geheven. Na het Evangelie hield de Vaticaanscho prediker, de Pater Capucijn Vigilio da Vastanga, de predicatie over het bitter lij den en ?terven van onzen goddel ijken Ver losser. Bij do processie haalde Z. H. de Paus zelf het Allerheiligste uit het Graf in de Capella Paolina en bracht de H. Hostie naar de Sixtijnsche kapel. In de Capella Pa-olina hadden de stu denten van het Nederlandsch College de laatste aanbidding gehouden, zoodat zij hierna aan de plechtigheden in de Six tijnsche kapel konden deelnemen. Aan de ceremoniën namen verder even eens weer deel de prinses van België met gemaal, vorst Lonyay en prins Johan Georg van Saksen. Ook de heer von Papen was er bij tegenwoordig. Hij werd van alle zij den eerbiedig gegroet. Indrukwekkende ceremoniën hadden he den ook plaats in de basiliek van het .11 Kruis, waar de nieuwe titularis, de prefect der Propaganda. Z. H. Em. kardinaal Fu- masoni Biondi. celebreerde en daarna de groote relikwieën uitstelde. In den namiddag had een groote proces sie plaats, waarbij in de straten, die men passeerde, troenen waren opgesteld, om de eerbewijzen te brengen. Kardinaal Fumasoni Biondi droeg het re liekschrijn met het groote kruispartikel en bisschoppen droegen het gedeelte van het kruisopschrift, den nagel van het kruis en een doorn van de doornenkroon. Een groot aantal seculiere en reguliere geestelijken, alle katholieke vereenigingen van Rome en een geweldige volksmenigte liepen mee in de processie, welke geopend werd door den vorst-troonassistent Colon- na, als voorzitter van de oude eerbiedwaar dige Rnmeinsche Aartsbroederschap van het H. Kruis. Vorst Col onna droeg een eenvoudig, maar zeer groot zwart boetekruis vooruit. Aan het slot der plechtigheid gaf kardi naai Fumasoni Biondi vóór de basiliek den zegen met de kruisrelikwie. DUITSCHLAND DE DUITSCHERS TE ROME. Verklaringen van Von Papen en Goering. Goering en Von Papen hebben de verte genwoordigers der ltaliaansche pers ont vangen. Von Papen verklaarde, dat hij bij zijn particulier bezoek aan Rome gelegenheid had gehad, met den eminenfcen chef der ltaliaansche regeering alle kwesties te be spreken, die de "beide landen betrffen. Veel aandacht was besteed aan het viennogend- hedenpaot. Dit geniale denkbeeld van Mus solini werd door Duitschland van ganscher harte ondersteund. Von Papen sprak de hoop uit, dat men bij de besprekingen op het oorspronkelijke ontwerp van Mussolini zou terug komen. De Duitschers hechten zeer veel aan de re visiegedachte en Goering en Von Papen zijn verheugd, te Rome een dergelijke geestesgesteldheid te hebben aangetroffen. Uit het artikel van Mussolini over de kleine entente citeerde Von Papen nog de volgende zinswending: „De revisiegedach te wint veld en het broze bolwerk van een protocol zal haar niet kunnen tegenhou den". Goering bracht allereerst zijn dank voor de sympathieke houding der ltaliaansche pers tegenover de gebeurtenissen in Duitschland en voor de hartelijkheid waar mede hij in Italië was ontvangen. Zijn be zoek draagt een officieel karakter en be treft de kwestie van het luchtverkeer tus schen Italië en Duitschland. Het spreekt vanzelf, dat twee naties met zoo harmo nische belangen na een tijd van voorbe reiding dit verkeef willen uitbreiden. Doel van zijn reis was ook geweest, mi nister Balbo uit te noodigen. op zijn terug weg met het vliegeskader uit Amerika de gast der Duitsche regeering te willen zijn. VIERDE BLAD PAG. 13 Hij was verheugd over het feit, dat deze uitnoodiging was aanvaard. Bij de nauwe verwantschap die bestaat tusschen nationaal-socialisme en fascisme, is het natuurlijk dat het den Duitschen mi nisters een behoefte was, Mussolini te be zoeken. Zoowel Hitier als Goering zijn voorstanders van 'n nauwe samenwerking tusschen de beide staten. De revolutie der bruinbemden had niet kunnen plaats hebben zonder het ltaliaan sche voorbeeld, dat de wereld had getoond, hoe de strijd tegen het communisme met succes kon worden bekroond. De eenige kracht in Duitschland, die op het oogenblik handelt, is die der bruinhemden. In Duitschland, verklaarde Goering, heeft geen nationale, maar een nationaal-socia- listische revolutie plaats gehad. In tegenstelling tot buitenlandsche pers stemmen steide Goering vast, dat de nieu we macht niet weder zal invoeren, wat het oude Duitschland schade heeft gebracht, n.l. de grondwet van Weimar. Zij wensch- ten een nieuw Duitschland, evenals het fascisme dat in Italië heeft gewenscht. Duitschland wil geen land bedreigen, maar he1 eischt gelijke rechten! Als dm andere staten veiligheid en gerechtigheid verlangen, dan wenscht Duitschland dezelf de veiligheid en dezelfde gerechtigheid. Goering gaf daarna uiting aan de te vredenheid der bruinhemden, dat het jui?t de duce was geweest, die in de laatste ja ren op internationale conferenties, in den volkenbond en in de wereldpers deze eischen van Duitschland tot de zijne had gemaakt. Wat het pact van Rome betreft, dit wordt door Duitschland van ganscher harte aanvaard en Goering koestert den wensch, dat de geest van dit pact geen verande- rine zal ondergaan. Goering legde er nog den nadruk op. dat het viermosrendhedenpact de eeniee mogenikheid biedt, om Europa voor eeni ge decennia den noodige vrede te bren gen. Voor Hitier en voor mij, aldus be sloot Goering, zijn verklaring, zijn de goe de betrekkingen t"sschen Duitschland en Ttalie niet een diplomatieke kwestie, maar zij beantwoorden aan een oprecht en in nerlijk gevoel. Donderdagochtend om half twaalf heefi. Goering een bezoek gebracht aan den se cretaris der fascistische partij Starace 'n het palazzo Littorio. Gopring was vergezeld van Milch en Koerner. Eerst beeaf hij zich naar de kapel, welke is gesticht ter ee»*o van de voor het fascisme eevallen mannen en vervolgens naar de werkkamer van Sta race met wien hij zich geruimen tiid op vriendschappelijke wiize ondrehield. Later bracht Goering een bezoek aan de tentoon- steUing der fascistische revolutie. Giurati. de voorzitter der kamer, bood een noenmaal aan. 's Avonds richtte de mi nister voor luehtvaartaansreIegenhedon Bal bo een banket aan ter eere van de buiten landsche gasten. Minister Goering begaf zich Vrijdagmor gen met zijn gezelschap oer vliegtuig naar Napels en verder naar Sicilië op een korte Paasei-vaoantie. EEN OPROEP TOT HET CENTRUM. „Blijft trouw 1 Verdedigt uw politiek ideeënbezit'. De „Germania" heeft tot alle Centrums- leden een oproep gericht, welke luidt: „In deze dagen van alles omvatbende veranderingen komen allerwegen vrienden in groepen en werkcommissies samen om doel en weg van onzen politieken arbeid te onderzoeken. Overal, waar nieuw leven uit de kracht der Centrumsidee te voor schijn springt, begroeten wij dit en sporen wij aan tot krachtig werken. Er worden echter ook verwarrende strijdleuzen aangeheven. Wij waarschuwen de Centrumsleden, hen wijzend op den zes tigjarigen opbouwenden arbeid van het Duitsche Centrum voor volk, staat en kerk, thans evenals in de afgeloopen jaren, voor het nemen van overijlde besluiten. Den geheelen toestand duidelijk over ziende, onwankelbaar in het geloof aan de zending van het Centrum en gesteund door een rustig vertrouwen, roepen wij onzen vrienden toe: Blijft trouw! Verdedigt uw politiek idee- enbezit. Laat u het hooge ideaal van poli tieke eenheid niet ontnemen- Wij blijven de in het volk wortelende po.itieke beweging, die den Duitschen staat, de Duitsche natie, uit eigen wezen dient. De Centrumsgedachte zal verder leven, omdat volk en Btaat haar noodig hebben- Wij zullen ons den tijd ten nutte maken, om het erfdeel onzer vaderen dieper te doorgronden en het middels nieuwe krach ten aan te passen bij den nieuwen tijd. Wat aan de partijliehamen vernieuwd moet worden heeft onze aandacht. Wij zul- 'en het noodzakelijke onverwijld tot stand brengen. Wij werken Bamen, loyaal en openlijk, met alle staatsconservatieve en nationaal opbouwende krachten aan de vernieuwing en versterking van ons vaderland. In den geest van een groote overlevering willen wij de ons eigen krachten gezamenlijk in spannen, opdat zij des te vruchtbaarder worden voor het geheel". INCIDENT MET HITLERIANEN. Te Metz. Reuter meldt, dat een groep Hitlerianen, uit Elberfeld komend, gisterochtend per auto met een vaantje met het hakenkruis t.e Metz aankwamen. Toen de auto voor het centraal-station sti stond, 6cboolde er spoedig een groote menigte samen, die aan haar verontwaardiging uiting gaf en de Nazi's heftig uitfloot. De politie kwam snel tusschenbeide? nam den wagen en de inzittenden mee Proza en Poëzie in de Verkiezing DR. SCHAEPMAN'S WEEK-END. UW PLICHT. Een week-end is gemeenlijk een tijd dat men gaat uitrusten van de vermoeienissen van de afgeloopen week. Zoo ooit dan zou er thans voor Dr. Schaepman alle aanleiding bestaan dit einde van de week in een heerlijk niets doen door te brengen. Maar w© zien er eenvoudig GEEN KANS toe. Voor ons zal eerst rust intreden na 26 April. Wij kunnen het huisbezoek dat in vollen gang is niet stopzetten. Wij kunnen onze prachtadministratie niet een paar dagen laten liggen. Wij kunnen de verspreiding van onze 20.000 VLUGSCHRIFTEN over 10 verschillende onderwerpen geen oogenblik staken. Wij kunnen de colportage van onze 1500 BROCHURES geen dag onderbreken. Wij kunnen het uitsteken van onze vlag gen en transparanten niet achterwege la ten. Wij kunnen de ramen en muren die vra gen om onze reclamebiljetten niet teleur stellen. Wij moeten vooruit in VERSNELD TEMPO. En wij willen vooruit! Maar nogmaals helpt ons toch; sluit u tooh aan bij onze beweging. Het is niet al leen onze zaak, het is ook uwe zaak, het is de zaak van het ALGEMEEN BELANG dat gediend moet worden. Als u dat goed begrijpt zijn wij ervan overtuigd, dat u niet langer aarzelen zult u definitief bij ons aan te sluiten. Als u nog langer wacht brengt u ons in MOEILIJKHEDEN. Dan zoudt u in plaats van stuwend wel licht remmend kunnen werken. En dat zult u niet willen. U wilt stuwers zijn. U wilt meestrijden in de voorste gelederen. En dus vooruit, vooruit! I Namens „Dr. Schaepman": Mr. H. F. A. DONDERS, voorzitter H. LOMBERT, secretaris. Ze schreeuwen en brullen zich schor vaa de daken Om voor hun verkiezing reclame te maken. De eene brult veel harder nog dan de ander, Bekladden de straat en bekladden elkander. De een hoopt door leugens wat winst te verkrijgen, De ander schreeuwt t'rug: Kijk jij maar naar je eigen! Ze schrijven in kranten en plakken op muren, Wat tot op den dag der verkiezing zal duren. En ongeveer vijftig heel kleine partijen Die zitten om 't hardst met de volksgunst te vrijen. Ze zijn met z'n allen als duiven aan 't koeren: Ik ben voor de burgers, ik ben voor de boeren. Ik laat hen met uwe belangen niet sollen, 'k Ben nergens voor, maar ik ben tegen de tollen. Ik strijd voor de welvaart en hoogere loonen, Ik schenk weer den arbeid aan u en uw zonen. Wij zullen den oorlog eens even verbannen, Dien schrik voor de vrouwen en dood voor de mannen. Zoo zingen ze allen een vogelaarslied En zijn ze gekozen, dan hoor je ze niet. Och laat ze maar schreeuwen, desnoods van de daken, Ze zullen u immers niets wijs kunnen maken- Ge kent uw© lijst en ge kent uwen dag, Ge kent uwe keuze, ge kent uwe vlag, Ge kent uwe taak en ge kent uwe plioht, Het oog dus op lijst 25 gericht. TROUBADOUR. naar het hoofdbureau, waar den Hitleria nen na de noodige formaliteiten werd ver zocht naar hun land lerug te keeren. De autoriteiten zijn van het incident in kennis geste:d. Volgens nadere berichten heeft het geval geen alarmeerend karakter gedragen. Het betrof slechts vier Duitschers, die niet de Hitler-uniform droegeui De auto droeg van achteren een vaantje met het hakenkruis. Den automobilisten werd verzocht het vlaggetje weg te nemen. Toen zij dit wei gerden gaf een getuige den bestuurder een klap, terwijl andere petsonen zich opmaak ten om het met geweld te verwijderen. Een patrouille rijwielagenten die juist passeerde .geleidde de automobilisten naar het commissariaat, waar zij verklaarden dat het vaantje hun nationale kleuren be vatte. Hun papieren werden in orde be vonden; zij waren voornemens de voorma lige slagvelden te bezoeken. Naar aanleiding van dit incident keer den zij onmiddellijk naar Duitschland terug. f£i. Prof. Einstein. Prof. Einstein heeft tegenover een cor respondent van de „Paris Soir'" verklaard, dat hij dankbaar is voor de eer, die Frank rijk hem bewijst door hem een leerstoel in het College de France aan te bieden en dat hij dat aanbod met groote dankbaar heid aanvaardt. ENGELAND DUITSCH PROTEST TEGEN LAGER HUISDEBAT. Britsche inmengng in Duitschlands binnen- landsche politiek geacht De eergisteren in het Britsche Lagerhuis gehouden debatten over de binnenlandsche verhoudingen in Duitschland zijn voor de Rijksregeering aanleiding geworden haar ambassadeur te Londen op te dragen on verwijld een vertoog tot de Engelsche re geering te richten. Uit de Engelsche bladen blijkt dat het debat in het Lagerhuis, hetwelk tot Duitschlands vertoog aanleiding heeft ge- gegeven, veel ingrijpender is geweest dan de telegrammen van Reuter deden vermoe den. Alle sprekers oefenden bittere critiek op de Duitsche politiek uit den jongsten tijd en laakten in scherpe bewoordingen de Jodenvervolgingen. Zoowel Sir Austen Chamberlain als Winston Churchill gaven duidelijk te ver staan dat aan een Duitschland, dat „be krompen en agressief is", en „waar het een misdaad is om een Jood te zijn" geen con cessies behooren te worden gedaan wat be treft de herziening van het vredesverdrag. 1 verhoor van Dolgov, dat het eerste ver hoor wa3 van een persoon, die niet tot de beschuldigden behoorde. Onder leiding van den openbaren aan klager besohreef Dolgov op vertrouwelijke wijze de omstandigheden, onder welke Thornton hem de beweerde steekpenningen had gegeven. Men onderwierp vervolgens Thorton en Monkhouse aan een kruisverhoor omtrent deze kwestie. Thornton herhaalde, dat het bedrag van 3000 papieren roebels geleend geld was, dat later niet was terugbetaald, waarop de aanklager de verklaringen sa menvatte met de woorden: Dolgov bekent alles, Thornton ontkent alles. Mankhouse bevestigde Thorntons woor den en verklaarde, dat hij aanvankelijk heb bedrag niet als een geschenk had be schouwd, daar hij Dolgov als een fatsoen lijk man beschouwde. Kotlparevski, een der Russisohe beklaag den, beschreef zijn kennismaking met Mac- Donald te Zoeëvka en beweerde, dat hij van hem meermalen verschillende bedragen had ontvangen in ruil voor het verschaffen van bouwplannen en voor het uitvoeren van beschadigingen, welke hij op aanwij zing van MacDonald verrichtte. Monkhouse deed hierna opmerken, dat terstond na bepaalde gevallen van bescha diging, waarvan Kotljarevski melding maakte, het burean van Metro-Vickers te Moskou naar Londen had geseind om nieu we onderdeelen. Lobanov, die vervolgens aan de beurt kwam, verklaarde evenals alle andere Rus sische beklaagden, die schuld hebben be kend, dat van zijl anti-sovjet-gezindheid werd gebruik gemaakt door een der era- ployé's van Vickers in dit geval Nord- wall met wien hij te Ivgres had samen gewerkt. Hij gaf oen breedvoerige beschrij ving van het beschadigen der machines, dat hij, naar hij beweerde, op aanwijzing van Nordwall zou hebben verricht, van wien hij daarvoor 5000 roebels en een bontjas zou hebben ontvangen. Nordwall, die dit alles ontkende, betoog de, dat hij integendeel had getracht Loba nov af te brengen van zijn vijandige ge voelens jegens do sovjetregeering. Wat de bontjas betrof, deze had lobanov gekocht van een Engelsch monteur. „Ik denk", voeg de hij er bij, „dat ieder ander in dit geval precies zou hebben gehandeld als ik". Het verhoor van Lobanov werd nog voortgezet en het O. M. wist van hem op nieuw verklaringen te verkrijgen betref fende Nordwall» veronderstelde vijandig heid jegens de sovjet en plannen om machi nes te beschadigen. RUSLAND. HET VIC KERS-PRO CES. De Russen bekennen alles, de Engelschen ontkennen alles. Omtrent de gisteren gehouden zitting van het sabotageproces meldt de Britsche radiodienst de volgende bijzonderheden: De morgenzitting werd geopend met het HET UITZICHT IS BEPERKT Op hooge bruggen Is SCHERP RECHTS HOUDEN bet wachtwoord I U kunt immers niet zien, of van de andere zijde verkeer nadert!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13