ZATERDAG 15 APRIL 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ZWEMMEN ELSE JACOBSON EN LILLY ANDERSEN. Naar het professionalisme? D<» bekende Deensche zwemsters Else Jacobson en Lilly Andersen zullen in het a.s. zomerseizoen zwemleerares worden en daarmee volgens de regelen van den Deen- sehen Zwembond haar amateurisme ver liezen. DE NEDE*' nm^MF 7™'FMSTERS IN KOPENHAGEN. Goede successen. Gisteren zün te Konenhagen onder groo ts belmtrstelline de internationale zwem- westri'den aangevangen, waarbij de Ne- derlandsche deelnemers een groot succes ko"den boeken. De baan was 33 1 '3 Meter lang. doch ta melijk zwaar. Over het aleemoen waren de wedstrijden zeer spannend. De resulta ten wn-en: 100 M ruvslag dames: 1. P"rk Oversloot t;:d 1 min. 23.6 sec.2. mej. Nielsen 1 min. 28 sec. 100 Meter schoolslag dames: 1. Else Ja- cobsen 1 min. 27 sec.2. Jennie Kastein 1 min. °8.3 sec. 200 M. vrije slag heeren: 1. Chrïstensen 2 min. "0 2 sec.; 2. Scheffer 2 min. 29.3 sec. op handslag. Rchoonsorineen dames: 1. Tneer Kragh 220.8 nnnten2. mei. Klapwijk 217.8 p. 100 M. vrije slag dames: 1. Corry Laddee tijd 1 min. 11.7 sec.; 2. Lilly Andersen 1 min 14.4 sec. 200 M sehoolslae heeren: 1. Malmstrdm ?t min. 58.7 sec.; 2. Korpershoek 3 min. 0.9 sec. Schoonsnrinven heeren: 1. Stotijn 391.8 p. 2. Larsen 338 nunten. Gemengde estafette: 1. Nederland tiid 8. min. 5.8 sec. 2. Denemarken tijd 8 min. 6.8 sec. Nederland 12 punten, Denemarken 12 punten. WIELRENNEN HET ZES DAG EN-SEIZOEN. De eindbalans. Met de zesdaagsche van Parijs kan men het winterseizoen als gesloten beschouwen. Dezen winter hebben 25 zesdaagschen plaats gevonden, waarvan 15 in Amerika, 9 in Europa en 1 in Australië. De grootste afstand werd afgelegd in Chicago: waar de winnaars 4274 K M. verslonden fin Am sterdam werd het vorige jaar totaal alge- legd 32SJ K.M.). Dank zij 9 overwinningen en een vierde plaats neemt de Australiër Peden d't jaar de eerste plaats in, Pijnen burg viermaal overwinnaar, noteert 24 pun ten. terwi-1 Audy en de oude Mc Namara, ieder met 3 overwinningen, vo.gen. Piet van Kempen (die het vorige jaar de eerste plaats innam) kreeg slechts 12 punten, maar behoudt in het algemeen klassement de eerste plaats met 152 punten. Mc Na mara, de cude zesdagen-koning, bedreigt van Kempen ernstig en heeft thans 147 punten, hetgeen volgens ,.Paris-Soir'\ bet b'ad waaraan wij deze beschouw'ng onb- leener.. des te opmerkelijker is, daar twee jaar gc'eden Mc Namara volkomen gesla gen scheen. Leidsche Ren- en Toervereen. „Swift". Morgen zal er een behendigheidswed strijd gehouden worden, waarvan de prij zen uit eieren bestaan Voor de leden donateurs(trices) zijn 9 prijzen vastgesteld. Terwijl de leden van bestuur en sportcommis«ie apart zullen rij den en ook daarbij 4 prijzen worden uitge loofd. Voor dezen wedstrijd behoeft geen inleg- geld betaald te worden. Samenkomst 9 uur aan het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt, vertrek 9.30 uur naar de startplaats. Maandag 2e Paaschdag rijden J. Rietho ven op de Rijswijksche wielerbaan en J. Verschoor te Ginneken. LUCHTVAART DE LUCHTDIENST OP INOIE. Route verleqd over Singepore. De K. L. M. deelt mede. dat na verkre gen toestemmine thans besloten is, de Am- sle-dar-B^av'*-route te verleeeen via Singapore. Na Bangkok verlaten te heb ben. zal het uitea-ande nnstvliegtuie even als tot nu toe. eerst Alorstar aandoen, maar daarna niet oversteken naar Medau. d->ch op Sineanore koersen, de K. N. T. L. M zal zore dra een voor den lokalen-aan- slu'tendm d'enst in beide -richtineen tus- sche Alorstar en Medan, zoodat Deli even snel als voorheen zün mail ontvanert. Doordat de K. L. M.. dus evenals de K. N T. L. M. eenmaal per week het traiect BataviaPalembaneSïneapore in beide richtingen vliegt, ontstaat er een twee maal wekelijksche d'enst tusseben de hoofdsteden van Nederlandsch-Indië en van de Straits. Het vertrek uit Batavia op Woensdag morgen za! dusdanig worden gekozen, dat gewacht wedt op het vliegtuie van de K N. I. L. M.. dat de post uit Soerabaja en Semarana brenet Omgekeerd zal ook te Amsterdam aansluiting per K. L. M. naar en van Londen bestaan. Het gevolv is -i-t een bn'ef van Soera- baia in 8 daeen Amsterdam en Londen be reikt. Een brief uit Londen zal eveneens in 8 dagen Singapore bereiken en slechts 7 dagen noodig hebben voor den afstand SingaporeLonden. Uit dr verlegging van de luchtlijn via Singapore mag vermeerdering van vervoer worden verwacht. HET A. B. C. VAN HET TENNISSEN. VAN ZONDAGSSPELER TOT TENNISSTER door Robert Kleinschroth. (Trainer van den Nederlandschen Davis- cupploeg en oud-amateur van inter nationale bekendheid.) Wie zioh thans door de beginnende len te naar de tennisbaan laat lokken, na zijn racket te hebben opgedoken en te heb ben zorg gedragen voor een vouw in zijn witte pantalon en wie dan met een gelijk gezinden partner, tussohen kantoor en biosooop in. enkele uren aan het balspel wijdt, zal tien tegen één niets weten van de opwindende atmosfeer van een groot tennistournooi, van den urenlangen af- maltenden strijd om een enkelen set en van de overwinningsroes der kampioenen. Misschien wil hij er ook niets van weten. Dat zou men hem niet kwalijk kunnen nemen. Iedereen heeft het recht tennis sen te beschouwen als een niet-inspannend aangenaam tijdverdrijf. Deze zijde van het spel is aardiger, zij het dan minder nut- rig, dan de moeilijke serieuze sport. Niet temin behoorde iedere beoefenaar zich een.- met wat meer ernst op het tennissen toe te leggen, hetgeen in het belang zou zijn zoowel van spelers als van toeschou wers, daar men zelfs op Zondagmiddag meer gebaat is bij een uiting van over leg en training dan bij een tameüjb doel loos heen en weer slaan van een bal. Dat het tournooispel in de laatste ja ren lastiger en sneller is geworden mag als bekend worden verondersteld. De plot selinge inzinking van Austin tijdens de Davis-cup-wedstrijden van twee jaar te rug, benevens het nuchtere feit, dat iedere tennisspeler gedurende een match van vijf sets vijf a zes pond afvalt, bewijzen voldoende, dat tennis niet op één lijn is te stellen met een afternoon-tea in een dancing: Theoretische kennis. Wat de theorie aangaat, is het belang rijkste punt de stand bij het slaan. Ik leg hierop daarom den nadruk, wijl men uit zichzelf zelden of nooit weet. boe men zich moet opsteilen teneinde den bal op een bepaald punt aan den anderen kant van het net te krijgen, zonder daarbij zichzelf in den weg te staan of alle ge wrichten en spieren te beleedigen. De juiste middelen om zoo iets te voor komen laten zich echter op papier niet weergeven. Eerst moet men leeren staan, dan leeren loopen en hardloopen. Men dient precies te weten of men den linker- of den rechtervoet moet verplaatsen en of men in een bepaalde positie de fore-hand of de back-hand moet gebruiken. Het „staan" moet zoolang herhaald wor den, tot het er in „zit", dus totdat men zonder na te denken de juiste houding aanneemt. Natuurlijk is hiervoor eenig geduld noodig en het schijnt, dat vele Zondagstennissers dit geduld niet hebben kunnen verzamelen; zeer tot hun eigen TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Bij een bezoek van den minister voor Luchtvaart, Pierre Cot, aan het militaire vliegkamp te Villacoublay hij Parijs heb ben twee ongelukken plaats gehad Bij de demonstratie van een modern sportvliegtuig met opvouwbare draagvlak ken, is plotseling een der vleugels naar de achterzijde van het toestel verschoven, ten gevo ge waarvan dit. recht omlaag viel. Het kwam op een gebouw terecht en vernielde het dak. De mecaniciens hebben nog gelegenheid gehad hei gebouw ijlings te verlaten. De piloot van het toestel was evenwel op s ag dood. Het toestel is ge heel verbrand. Het tweede ongeval eindigde dank zij de tegenwoordigheid van geest van den be stuurder met het verlies van het apparaat. De bestuurder werd slechts licht gewond. Hettoestel, een moderne jacht-twee-dekker met 600 P.K.-motoren bevond zich op on geveer 50 M. boogie, toen plotseling een der vleugels afknaptg. De bestuurder greep het hoogtestuur, zoodat de machine bijna recht omhoog kon worden gestuurd. Van 200 M. hoogte liet de vleuged zich met een parachute neer, waarbij hij slechts licht werd gewond. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 20,April 1933 nam. 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststel ling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel tot wijziging van het politie-amb tenarenreglement; 4. Voorstel tot het \er- leenen van subsidie aan de bewaarscholen; 5. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting; G. Voorstel tot benoeming leden en plaats vervangende leden van de stembureaux; 7 Voorstel tot het vaststellen van het bedrag der zekerheidstelling van de daartoe ver plichte ambtenaren; 8. Voorstel tot vast stelling der percentages van afschrijving van het bedrijf Openbare Werken; 9. Voor stel tot verlaging der tarieven van de bad en zweminrichting; 10. Voorstel tot vast stelling van de vergoedingen ingevolge art. 101 juncto art. 103 der Lager Onderwijswot 1920 over 1929; 11. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding in gevolge art. 103 der Lager Onderwijswet 1920 over 1933. 12. Voorstel tot verpLaal- radeel; men ziet het ze aan, dat ze bijv. bij een bal die recht op hen aankomt in de grootste verlegenheid geraken en zicb na iederen slag ergeren. Het a, b, c van het tennissen. Hot loopend slaan is nog moeilijker, het heeft zijn eigenaardigheden, waarvan er een de volgende is: men mag een hoek- bal niet op het laatste moment met het uiterste eind van het racket raken, maar moet zorgen, in de betreffende hoek par raat te zijnbij het rennen dient men vorder nauwkeurig te weten, door middel van welken voet men zijn vaart moet in houden om goed te kunnen terugslaan. Slecht eigen ervaring kan iemand dat al les bijbrengen. Daar staat tegenover, dat men in z'n eentje geen training kan doorvoeren hetgeen weer niet beteekent. dat men zich door een trainer moet laten onder wijzen. Tk zelf moet eerlijk bekennen, dat ik nooit in mijn leven een trainer heb ge had. maar wel heb ik reeds als gymna siast het liefst met beter geoefende kame raden getennist en bovendien heb ik steeds anderen tot voorbeeld genomen, waarbij ik de ervaring heb opgedaan, dat men door toe te kijken bijna evenveel leert als door zelf te spelen. Techniek en Overwinning. Tot de techniek van het goede tennis behoort ook de beheersching der afzon derlijke slagen, als daar zijn fore-hand en back-handslag, volley en smash, kappen en lobben. De beste methode is iederen «lag zoo lang te herhalen tot hij automa tisch kan worden toegepast, en dan pas aan den volgenden te beginnen. Ts men zoo ver, dat men zonder mankeeren stel ling kan nemen en op de juiste wijze slaan dan mag men zich tot de betrekkelijk wei nigen rekenen, die behoorlijk onderlegd ter tennisbaan komen. De sterkste kampioen kan niet altijd winnen door brillant spel. Hij moet. wan neer hij zich eens minder fit voelt, op zijn techniek kunnen spelen. De bewegelijkheid, die het tennissen vereischt, mag gedurende den winter niet verwaarloosd worden. Iederen morgen moet men tien minuten kamergymnastiek doen en wel van een bijzonder soort: touw tje springen, knots zwaaien en met hal ters werken. Ik zelf train dagelijks en oefen ver scheidene „bijsporten": springen met ge wichten in de handen, hordenloop. roeien, zwemmen en boksen. Al deze bezigheden kan ik zeer aanbevelen. Waar het de tenniswereld aan ont breekt is: reserves d. w. z. jonge krachten Men neemt het tennissen als sport ook dikwijls niet heelemaal ernstig. Bij velen is het een kwestie van geld. Wie overdag een beroep uitoefent kan het slechts door ongewone energie tot topprestaties bren gen. Wie kan in onzen tijd nog van zijn renten leven? Maar toch mag geen enkele speler vrijwillig afstand doen van de schoonste overwinning, die den kampioen te beurt kan vallen: de zege in den strijd om de Davis-cup. sing borden maximum-snelheid. 13. Voor stel tot reorganisatie van het Gasbedrijf. 14. Mededeelingen, o.m. reclames plaatse lijke belasting. 15. Rondvraag. LISSE. Stemmen In andere gemeenten. Van de bevoegdheid om te mogen stemmen in een andere gemeente hebben 27 personen, voorkomende op de kiezerslijst dezer ge meente gebruik gemaakt, terwijl 21 perso nen, voorkomende op de kiezerslijsten van andere gemeenten in deze gemeente hun stem zullen uitbrengen. Besmettelijke ziekten. In deze ge meente is een geval van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. ZOETERMEER-ZEGWAART. De Hereeniging. In.de op Donderdag avond gehouden zittingen van het Hootd- Btembureau, in elk der gemeenten, zijn Je candi datenlij sten voor de leden van de commissie van advies, inzake de vereeni- ging der gemeenten, onderzocht en in orde De nummering van de lijsten voor de te houden stemming in Zoetermeer zal op een nader te bepalen datum geschieden, eveneens in een zitting van het Hoofdstem bureau. E Erna-bloempje. Op Woensdag 19 April a.s. wordt de bekende Emmabiuem- oollocte in deze gemeente gehouden. Het aantal jonge dames, dat zich beschikbaar stelde, rekent op een groote ontvangst. ZEGWAART. Volkstelling. Volgens de officieele ge gevens zijn bij na te noemen kerkelijke go- zindten het volgende aantal personen aan gesloten: Roomsch-Katholieke Kerk 3o0 mannen, 339 vrouwen.; Ned. Herv. Kerk: 691 m., 677 vr.; Andere Gezindten: 75 m. 80 vr.; Remonstrantsche Kerken 3 m., 4 vr.; Chr. Gereformeerde Kerk 1 m., 8 vr.j Doopsgezinde Kerk 1 m., 2 vr.; Evangelisch Luthersche Kerk 2 m.; Geen Godsdienst 48 im, 32 vr. Z0ETERMEER. Volkstelling. Het volgende aantal per sonen is volgens officieele gegevens, bij na te noemen kerkelijke gezindten aangego ten: Roomsch-Katholieke Kerk 374 man nen, 378 vrouwen; Ned. Herv. Kerk 393 m., 395 vr.; Gereformeerde Kerken 67 m., 75 vr.; Andere Gezindten 18 m., 14 vr.; Re monstrantsche Kerken 1 m., 4 vr.; Doopsge zinde Kerk 1 vr.; Geen Godsdienst 11 m., 3 vr. GRAALHOEKJE. T IS PASCHEN EXCELSIORI T IS PASCHEN ALLELUIA, T IS PASCHEN VOORUIT. Dat hebben wij gezegd, twee jaar geleden, toen wij voor 't eerst een massaspel opvoerden in het stadion, „Het Koninklijk Paaschkruis". En hoevelen hebben toen de diepste beteekenis van alles wal zij zeiden echt begrepen? Hoe- velen hebben het o ja wel dapper gezegd maar zijn in den loop der dagen weer af gezakt naar hun klein leventje van mopperen en zeuren bij elk kruisje, dat ze toen van God hadden afgebeden met een vuur en een ver langen, dat zij zelfs den marteldood zouden willen ondergaan. Graalleden, wat is het toch gemakkelijk om alles te zeggen! Wat is het fijn in het sta dion je meisjesidealen uit te zeggen aan dui zenden menschen enwat is de beleving, de daad verschrikkelijk moeilijk als je ie zoo'n ideaal kiest: mede te helpen de wereld te bekeeren. Juist n a hel optreden naar bui ten besef je pas hoeveel je gezegd hebt en hoeveel God nu van jou vraagt, wil je werke lijk meehelpen aan de uitbreiding van Zijn Rijk. Je hebt het deze week weer zoo mooi kun nen overwegen, hoe God de menschen lief had en wat Hij voor ons deed. Hij heeft de wereld voor den grootst mogelijken prijs verlost, door zichzelf heelemaal te geven. Nu vraagt Hij van jullie niets anders dan: Hem te beminnen met hé£l je hart en héél je ziel, d.w.z.: ontzie jezelf niet in het geven, cijfer jezelf weg. Niet altijd met hetzelfde bij Jezus aankomen, maar de echte ware liefde vindt nieuwe liefdes uit, gaat enger en nauwer paden op. zij rekent niet, zij weet geen maat, vergeet zichzelf. Ga toch niet telkens terug in dat kleine enge ego-centrische kringetje, waar je o zoo graag in ronddraait, om nooit groot te wor den voor God. maar zoeken b'ijft, om tenslot te geprezen en geroemd te willen worden door de menschen. Leer toch ook nu nog uit de les van Paschen, dat aan het kruis alleen zaligheid is. aan het kruis het leven is. Wij hebben in deze twee jaar veel gewerkt en zijn gegroeid. Maar denk nu toch niet. dat je even kunt uitrusten en hel wat kalmer kunt gaan aanleggen. Neen geen van ons heeft ge noeg gegeven. Het lijkt er niet op. We moeten doorwerken meer dan ooit. wil ons ideaal de wereldbekeering gaan lukken. Geef dan vooruil. De Godshaat groeit, maar de Godsliefde zal ook groeien EXCELSIOR HOOGEROP ALLELUIA BLIJEROP VOORUIT. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag Gebouw den geheelen dag ge sloten. Maandag 2den Paaschdag, het gebouw geopend vanaf 7 uur. Dien avond geen Rechtskundig Bureau. Dinsdag Ledenvergadering Werkmees ters (groep voedingsmiddelen). Woensdag bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Bestuursvergadering St. Paulus 8 uur. Donderdag Bestuursvergadering „Sint Petrus" (Propagandaclub) 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging ..Pulchri Studio" 8 uur Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.30—8.30 uur. Ziekenkas 7 uur Deze week vanaf Dinsdagavond, verder iederen avond van 7—8 uur gelegenheid programma's te halen voor het Jaarfeest. Het jaarfeest heeft plaats op Zondag 23 April en Donderdag 27 April, in het ge bouw Concordia. Aan het Secretariaat zijn kaarten verkrijgbaar voor de St. Lidwina-Preces- sie naar Schiedam. INTERPAROCHIEEL E ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9. m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de 7.aal geopend van 12 30 u, tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal eeslnten. Geen zitting St. Josephspaarkas. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur prijsbiljarten, prachtige prij zen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 12.30—2.30 uur en van 7.0010.15 uur. 8.15 uur prijsbi'jarten. Geen inschrijving nieuwe leden, maar wel op Maandag 24 April te 8.30 uur. Dinsdag is de zaal voor de leden ge sloten. Woensdag geen liedertafel „Sebastian Sschaeffer." Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.16 uur 8.30 uur" Repetitie Tooneelclub „Adolf Kol ping". Vrijdag. 8.15 uur Symphonie „Franx 8ch*eitzer'\ allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereenigmg. Verdere mededeelingen: De eerstvol gende recollectie zal plaats hebben op Donderdag 27 April te 8.45 uur. Deze avond vrij houden Zondag 21 Mei a.s. te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis met plechtige Algemeene H. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt enz. daarna heeft de jaarvergadering pLaata voor de leden der retraiteclub. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Van 12 uur Leesbibliotheek. 4.30 Ontspanningsbijeenkomst. Gele genheid tot sparen. Maandag te 8 uur gezongen H. Mis waaronder Algemeene H. Communie in de SL Lodewijkskerk. Na de H. Mis wordt gezongen voor Christus onzen Koning, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Van 4 6 uur tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd door de kunstvlijtclub even eens plaatsbeepreken. Dinsdag te 8.15 uur feestavond voor do leden met hun ouders. Woensdag 8.15 uur 2do feestavond, kaar ten zijn te verkrijgen bij de heeren com missarissen A 35 cent. Dondordag 8.15 uur Aloysiusgroep. Vrijdag 7 uur Tarcisiusgroep; 8.15 uur Don Boscogroep. Zaterdag van 89 uur Leesbibliotheek. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK, j Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag ïsten Paaschdag 9 uur Plechti ge H. Mis, onder de H. Mis Algemeene H. Communie; 10.00—10.15 uur ontbijt^ 10.1511.30 uur ontspanning voor afd. I. Maandag 2den Paaschdag 9 uur H. Mis Dinsdag 6.30—7.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.307.30 uur Vlecht- en Cartonnagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 6 uur Ontspanning. I HET CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen voor alle leden. Bibliotheek en spaar bank. Zondag Geen bijeenkomst. Maandag, 7.30 uur Gezongen H. Mis met Afgemeene H. Communie voor de leden van het Jeugdclubhuis en de Maria-Con- gregatie, waarna gezamenlijk ontbijt in het Jeugdclubhuis. Huldiging: Pater A. Smitz, 's avonds te 7.45 uur. Uitsluitend voor de leden van het Jeugdclubhui8 en de Maria Congre gatie. Opening der zaal 7.30 uur. Dinsdag 7.45 uur Feestavond voor do ouders der leden van het Jeugdclubhuis en de Maria Congregatie. Opening der zaal 7.30 uur. Woensdag; 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelsclub hoogste afd 6.45 uur Zaagclub jongste afd. 7.30 Geen Esperantoles. 7.45 uur Zaagclub hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 8 uur Wandelclub. Vrijdag 10 uur Botanieclub. 7.30 uur tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank Te 1.30 uur vertrek der wandelclub „De Trekvogels." Allen op tijd in costuum. 4.30 uur Zangclub. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8— 10.y uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades Hallo, Graalleden, Zaterdagavond groo te colportage. Van 78 uur contributie betalen. Van 89.30 uur repetitie in het clubhuis. Zondag niets. Maandag zijn allen die met de touring car mee willen om half één aan het club huis. Contributie kan Maandagavond van. 89 uur worden afbetaald. Vervolgens zijn de repetities zooals ze verleden week zijn opgegeven, dus voor Leiden: Donderdag 7.30 uur in de Gymn. zaal van de v. d. Werffstraat, de grootste en laatste repetitie. Dan zullen ook de costumes aan het clubhuis worden uitgedeeld. Dan vertrekken wij Zaterdag om half twee van het clubhuis. Wie niet kan moet zich schriftelijk opgeven, anders ko men de reiskosten voor jouw rekening. De Kruiskinderen hebben de volgende week gewoon club. Ook de gymclubs gaan, uitgezonderd die van Maandag, allen gewoon door. Excelsior Alleluja Vooruit I

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11