HET GRAALSPEL SINT LYDWINA DONDERDAG 13 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 In het Stadion „Xerxes", te Schiebroek bij Botterdam, zal op Zondag 30 Aoril te 2.30 uur het nieuwe Graalspel „Sint Lvdwi na" door eenige duizenden Graal-leden worden opgevoerd. Reeds langen tijd is men in de verschillende Graalhuizen druk aan het instudeeren van den tekst, en evenals de vorige spelen brengt het St. Lydwinaspel een massa voorbereidend werk met zich mede. Talrijke commissies die de onderdeelen van het spel hebben te regelen zijn reeds gevormd, en die door samenwerking on den dag zelve de opvoe ring van het ,.St. Lydwinaspel" tot een succes moeten doen worden. Ook voor dit snel is de liefhebberij van de Graalmeis- jes weer groot. Veel vrije avonden en Zon dagen zijn benut geworden met ernstig studeeren en het resultaat hiervan was on een der laatste groote ensemble repet't'e te Haarlem gehouden goed merkbaar. De Graal is weer in actie, en de tienduizenden die in het Amsterdamsche Stadion de vo rige uitvoer Heen van „De G^aal" mede- maakten, weten wat dit „in actie" zijn be- teekent. Dit jaar zal het s^el in het stadion te Schiebroek bii Rotterdam plaats vinden. De oppervlakte van dit stadion zoowel voor uitvoerenden als de bezoekers is lang niet zoo groot als het St°dion in de hoofd stad. zoodat het maar de helft van het aan tal bezoekers kan bergen in vergelukine met Amsterdam. Om toch zooveel mogelijk een ieder in de gelegenheid te stel1 en het St. Lydwinaspel te kunne zien, zal er op Zcndajr 23 April aanvang 4.30 uur een voor-uitvoering plaats vinden. Daar echter voor deze uitvoering het niet mogelijk is alle mede-s"ele"de Graalmrisies naar Schiebroek te doen komen, heeft de lei ding besloten voor deze uitvoerine die dus niet zoo volledig is als de officieele van 30 April de toegangs-prijzen zeer te redu ceren. Het St. Lydwina-Graalspel is van een heel andere compositie dan de voorgaande Pinksterspelen door De Graal in het Am sterdamsche Stadion opgevoerd. Het is meer een mysteriespel, waarbij de spreek koren ondersteund worden door bewegings koren. Het geheele spel bestaat uit vijf ta- fereelen. De verschillende kerkelüke hymnen, die tijdens het spel door de diverse groenen (koren) gezongen of gereciteerd worden, worden door een eenvoudig samengesteld orkest begeleid. De inhoud van het spel en tekst is ge heel gewijd aan het. leven van de Heilige Lydwina van Schiedam. De uitverkiezing. Het eerste tafereel speelt in den he mel, anno 1375, en wel vijf jaar voor de geboorte van Lydwina. Men ziet er den Heme1, met de Godheid, Maria en de Hei lige vrouwen. Groot© groepen troonenge- len komen op en heffen het „Sanctus" aan. Bewaarengelen, met rouwsluiers omhuld, komen langzaam op tot voor den troon van den Goddelijken Drieëenheid, zij zeg gen er hun smeekbeden voor de men- schen, die in diepe kommer zijn omdat zij God vergeten hebben. De Bewaarenge len boodschappen hoe ontzettend het er op de wereld uitziet. Onder het.kruis staan Maria, ,.do Moeder Gods" en de andere Heilige Vrouwen. Ze spreken in groep en verwijten de Engelen, dat ze niets dan droeve boodschappen brengen: Is er dan niets goeds meer te berichten? Al liep de mach! van den man uit op groote ellende, de vrouw is er toch ook nog en haar hart is vol liefde en medelijden. De Godheid. Maria's bede met liefde aanhoord hebbende, stemt niet alleen toe, dat nu ook de vrouw een opdracht krijgt, maar noemt zelfs de namen van haar, die een andere taak te vervullen zullen heb ben. Jeanne d'Arc, Francisca Romana, Co- leta en Catherina van Sienna, de vier groote Heilige vrouwen, krijgen haar taak toegewezen en iedere taak is juist om schreven. Maria echter, denkende aan wat DE BOLLEN IN BLOEI SCHITTERENDE TOCHTEN LANDS DEN DUINVOET. Een weelde van geur en kleur! Ieder jaar opnieuw is het een verrassing om te ontdekken hoe schoon het eigen land is, wanneer daar op de wereldberoem de geestgronden langs den duinrand de door nijvere handen opgekweekte bollen hun bloemenpracht tentoonspreiden. Meer en meer begint men ook buiten onze gren zen te beseffen, dat daar in die Lage lan den achter de zee een ware kleurenover- daad te bewonderen valt. Slechts zelden gaan handel en schoonheid zoo harmonisch hand in hand! De Bollenstreek langs onze Noordzeekust kan in twee helften verdeeld worden, waartusschen Haarlem gelegen is. Vooral het gebied ten zuiden van de „bloe menstad" ia zeer bekend; het noorden, waar de velden in het algemeen kleiner zijn, is evenwel rustiger, niet alleen wat den aanblik betreft, doch evenzeer uit een toe ristisch oogpunt. Daarom gelooven wij, al dus schrijft de A. N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland, dat velen er goed aan zul len doen, om ook eens een kijkje te gaan nomen in de omgeving van Alkmaar. Nederlandsch product! Dien titel mogen de bloembollen met recht voeren! In talrijke Staten heeft men getracht onze cultures te imiteeren, doch nergens is het gelukt om de bollen zoo mooi en zoo goed te kweeken als in ons eigen land. De geestgronden (de zandbo- liaar grootste en innigste gegeven is ge weest, vraagt hoewel dankbaar voor Gods goedheid om deze nog verder uit te strekken en een heilige uit tc kiezen, die niets anders doet dan lijden: Het moet worden een ^rinses van smarten. De Godheid prijst de Moeder der Mar- teïarou om haar groote liefde,* maar zegt tevens, dat men zulk een verheven heilige niet gauw zal vinden in dezen tijd van weekheid en zinnelust. Maria antwoordt daarop, dat ze een land weet, arm en onherbergzaam, welks vrouwen sterk en trouw zijn en waaronder wellicht een zal wezen, die met Gods ge nade deze alles vragende taak op zich kan nemen. De Godheid willigt Maria's verzoek in, en to* de Bewaarencelen zegt God do naam van het land, „Holland". Uit dit land zal de jonge vrouw geboren worden. Ma'-a en de Heilige vrouwen geven aan de Bewaarengelen van Holland, die geen rouw dragen, de vereerende opdracht, uit Hollands duinen deze nieuwe Esther deze jonge lijdensbruid te gaan zoeken, Dit is het einde van het eerste tafe reel. 't Begin van het lijden. Het tweede tafereel speelt op aarde in Holland, als Lvdwina 15 jaar oud is. Anno 1395. Het stelt voor de verkiezing van Lvdwina. Lydwina had tot on heden geleefd als een gewoon vroom kind. Maria hed haar eenmaal toegelachen, maar an dere wonderlijke dineen waren er nog niet gebeurd. Het tafereel begint met den op roep van de Encelen aan alle jonge vrou wen van Holland. Ze deelen hen mede, dat God een van hen wil uitkiezen tot een grocte moeilijke taak. Ze moet geen vrees hebben en'geen grenzen stellen, ze zal wor den als een vuurbaak aan de zee. In een grootsch défilé komen alle jonge vrouwen van Holland op onder een groote marsch treden ze roet duizenden aan. Ze dragen kleurige vaandels en banieren en vullen het geheele veld. Tedere stad biedt zich aan in de haar eigen termen, elke stad in een andere toon, een ander rvthme. de een trotsch. de ander nederig, weer eeri ander kinderlijk, tot ineens Schiedam bo ven alles uit.ubek. dat zij graag gekozen wil woeden. Dit vindt zijn besluit in meer dere accoorden, die aanzwellen tot een machtig harmonisch koor. De Engelen van Holland zeggen daarop, dat Schiedam de eer krüet, om die jonge maagd te geven. Op de ijsbaan, waar Schiedam druk schaatsen rijdt, staat Ly dwina onbewust met haar vriendinnetjes te pralen. Een groot sliert laat los. Ly dwina komt te vallen. Zij wordt wegge dragen. Opeens is alles stilLydwina is aangewezen. De Engelen zeggen in een ge bed dat Lydwina de uitverkorene is en danken God voer Zijn wonderbare ge nade. Hiermede eindigt het tweede tafereel. Het lijden. Het derde doet ons zien „De leerschool van het Lijden'. Het speelt in Schiedam van 1395 tot 1400. We zien dat ook de H. Lydwina een jong menschen-kind was. en dat lijden, omdat het het mooiste en diep ste, is, ook het allermeest vraact. en het moeilijkst is. De Engelen van Holland, in het veld staande, vragen elkander af, hoe God dat machtige werk zal berinnen, hoe uit dat jonge zieke kind door Zijn hulp de eeuwen door bev c nderingwekkende groote Heilige zal moeten groeien. Lydwina is on- dertusschen mpt haar gezellinnen het veld opgekomen Dii is een groot bewegings koor. De muziek is somber en ondersteunt het rythme. dat soms zwaar en droevig is. Dan weer fel en hartstochtelijk en de stemming weergeeft van Lvdwina's wan hopig verzet tegen het ontzettend lijden. De korep der engelen vertellen en zeggen mee, wat Lydwina doet en ondervindt. De Engelen vertellen verder hoe haar biecht vader, kapelaan Pot, haar wijst hoe ze met Jezus moet lijden, hoe Hij haar leert de dagen van haar eigen smart te verdoe len en die samen met Jezus pijnen te over- dem achter de duinen) hebben tot dusverre het monopolie weten te behouden. In de laatste jaren is de cultuur meer en meer op wetenschappelijke basis gebracht: in Lisse heeft men een Laboratorium voor bloembollenonderzoek, dat ten deele door de belanghebbenden bekostigd wordt. De dikwijls fi-aaie, en altijd nuttige gebouwen, die den weinig weidsohen naam van „bol lenschuren" dragen, voldoen eveneens aan hooge eischen. Tulpenteelt is tegenwoordig op een zeer groot aantal grondsoorten mo gelijk, ver buiten de eigenlijke bollenstreek- vindt men thans deze cultuur. De bloeitijd. loopt zeer uiteen en is in hooge mate af hankelijk van de weersgesteldheid. Met Paschen „behooren" de velden in volle pracht te staan. Tengevolge van het fraaie weer in de lentemaand van dit jaar is hier aan inderdaad voldaan en thans staan alle narcissen in vollen bloei. Zoover het oog reikt is alles geel, tot aan den horizon toe. Ook de hyacinthen bieden een schitteren den aanblik. Daarentegen zijn de tlpenvel- den nog weinig interessant, slechts een en kel klein veldje vertoont wat kleur, voor de rest is alles nog in knop of zelfs nog niet eens zoover. Tegen het einde dezer maand komen de kortstelige tulpen, en van de late hyacinthen en tulpensoorten (Darwins b.v.) kan men nog tot het einde van Mei genieten. Nuttige wenken. Bij het ontwerpen van tochten, waarbij onderstaande schema's cn het hierbij ge publiceerde kaartje (beide bewerkt door den A.N.W.B.-Toeristcnbond voor Neder- wegenJuist als zij iets begint te be grijpen van de heerlijke taak, die zij gekre gen heeft, wordt de strijd met den duivel het felst endeze overwint voor een korte poos. Lydwina gooit voor een korte poos alle ellende van zich af, ze is jong, wil niet ziek zijn, niet lijden. Ze houdt van het leven. HeA koor van de zintuigen en hartstochten joelt om haar heen. hitst haar op. Lydwina vergeet haar roeping, haar groote laak, haar liefde voor den Gekruis te Is echter de hartstocht uitgewoed, en koht ze weer bi„ dan smeekt ze God dee moedig en met net diepste berouw om ver geving. Ze heeft begrenen, dat het wilde geluk niet voor haar is, dat haar mooie ziel daar niet gelukkig van wordt en ze smeekt om "nsar nooit meer vrij te laten. Ze gee.'t zich totaal over en weigert elk oogenblik van verlichting. God vraagt ot ze haar wil totaal aan Hem geeft. Lydwina geeft toe. De Encelen zeggon een hulde aan de jonge Hollandsche vrouw, die wel niet als andere buiterdsudsche Be'ligen in korten tijd tot de volmaaktheid komt, maar toch volhield en dan ook een Heilige zou wor den, en die dezelfde hooge volmaaktheid 33 jaren ongestoord, ongerept, op duize- lincwekkende hoogte hier op aarde zou volhouden. De Godheid onderwijst haar hoe ze moet leeren uitboeten voor de ge vallen mensohheid. Lydwina prijst en looft God, en Zij is blijde voor Hem te mogen lijden De Engelen prijzen Lydwina. en zij antwoordt met eer. vraag aan Maria om ook te mogen worden a's de Koningin van Smarten. De Engelen zingen het Stabat Mater. De Lydwi na-groep antwoordt daarop met een steeds inniger wordend dankgebed. Lydwina schaart zich bij Ma ria en de H. Vrouwen o-der het Kruis. Het vierde tafereel doet ons zien ,,De Wet der Solidariteit". Lvdwina's boete en lijden anno 1400—1433. Het voorbeeld. De eerste strofen van deze koren zijn een verheerlijking van de solidariteit der schulden en genaden. Hoe do Tweede Per soon der H. Drievuldigheid deze taak op zich nam en hoe Hij iedere eeuw anderen uitkiest, die mee Offerlam mogen zijn om aan de Goddelijke rechtvaardigheid to voldoen, die met Hem voor het zondig menschengeslacht uitboeten De Engelen vertellen, dat het Goddelijke treurspel nu pas gaat beginnen, Gat wij pas den oefen tijd gezien hebben, dat de eerste vijf ja ren voorbij zijn en dat nu eigenlijk het hooge, groote leven van offerlam gaat aanvangen. Dan komen de pelgrims op. Hot zijn degenen, die in haar leven zich verdrongen om die wonderlijke jonge "3*1 f XmcMAAR Knong^nocp/ V\ fHC,L0P I LJ2= "AAR PURMCCCFID AMSTERDAM 4 PCAJTRICUM V'JKlA.itt MCVttW. land) natuurlijk onderling gecombineerd kunnen worden, moet men er rekening mee houden, dat langs den Rijksweg tea zuiden van Haarlem over het algemeen meer tulpen en narcissen dan hyacinthen voorkomen; langs den binnenweg naar Noordwijk en de achterwegen, o.m. bij H'l- legom, hebben de hyacinthen de o\erhand. Verdere gegevens vindt men in het hand'go A.N.W.B.-Bloembollengidsje. Indien eenigs- zins mogelijk make men den tocht niet op Zondag. De drukte is dan meestal overstel pend en men ruikt meer benzine en ohe- dampen dan bloemengeur. Op een week dag kan men bovendien vaak toegang krij gen tot de tuinen, tusschen de bloemen wandelen en er zich laten „kicken". (Voor al dit laatste is altijd erg dankbaar). Een schitterend panorama heeft men vanaf sommige punten in de duinen, ook het be klimmen van een toren of ruïne is zeer de vrouw, die zoo vr^eselijk leed en toch nooit stierf te zien. Haar roem breidde zich over de toenmaals beschaafde wereld uit, en van heinde en ver kemt men om haar hulp in te roepen De pelgrims zijn voor het grootste gedeelte Graalledon in uni form, die in groote koren smeeken, dat wat in die jaren, in die ontzettende tijden noodig was en door God goedgekeurd, zich ook nu zou mogen herhalen. Dat ook nu in Holland, nog dat zelfde, taaie, ster ke geslacht leeft, dat. zij het ook langzaam, toch heilig kan wordor. Ze vragen met aandrang of God hen w\] helpen, om ook als Lydwina opvoedbaar te mogen blijven. Ze meeke-> dat God Zijn Almacht wil too- nen in hun kleinheid en zwakheid en hou den Hem aan Zijn woord: dat. wie zoeken blijft vindt en wie biddon blijft verhoord wordt". Zoo vraagt de Graal als groep de groo te gunst, orr., juist als Lydwina in haar tijd, nu ook in deze tijd door lijden te mo gen voldoen voor de gevallen menschheid en zoodoende als zwakke jonge vrouwen een omkeer ten goede in de wereld te mo gen bewerkstelligen. Triomf. Het vijfde tafereel is ,.De triomph van Lydwina". Lvdwina wordt in den hemel gekroond. Dit t°fereel bestaat alleen uit zang en dans. De hemelgordijnen gaan open om do kroning van Lvdwina te too- nen. Hel Jesu Corona Virinum wordt ge zongen. Lydwina daalt uit den Hemel en danst met haar gezellen het Macnifieat Alle meespelenden zingen als slot het Glo ria in Exrelsis als een groot loflied aan de Godheid. Do Engelen,over het heele veld verspreid, dansen dit Gloria. GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee inzittenden gewond. Op den rijksstraatweg even voórbij Pas veer onder Sneek had Dinsdagavond een vrii ernstig auto-ongeluk plaats. Een in de richting naar Leeuwarden rijdende luxe wagen, bestuurd door den heer H. de Rui ter uit Leeuwarden, waarin waren gezeten mevr. Hettema uit Leeuwarden en haar beide dochters Cornelia en Yke. reed met een matige vaart door onbekende oorzaak tegen een boom. De wagen kantelde, me vrouw H. en ha^r dochter Y. bekwamen vrij ernstige verwondingen en werden na verbonden te zijn door dokter D. naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd. Heden morgen was de toestand vrij gunstig. De chauffeur en de andere passagiers bekwamen geen letsel. WIELRIJDER AANGEREDEN. Zwaar gewond. De heer J. D„ Wilhelminapark te Til burg, reed met zijn auto in de Noord straat aldaar. Bij het passeeren van twee voor hem uitrijdende voertuigen reed hij een wielrijder aan, die uit de tegenover gestelde richtine kwam. Die wielrijder, de 34-jarige J. H. E. bekwam een bloedende hoofdwonde en een herhenschudding, ter wijl tevens enkele ribben zeer zwaar ge kneusd werden. In zorgwekkonden toe stand is het slachtoffer door den G. G. D. naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis overge bracht. FIETSER TEGEN AUTO. Gisteren heeft te Made (X.-Br.) oen ern stig ongeval plaats gehad. De landbouwers knecht J. v. d. Rijke oud 19 jaar, reed per fiets naar Raamsdonk om zioh in te laten schrijven voor den dienstplicht. Door tot nu toe onbekende oorzaak kwam hij in botsing met een luxe auto. Herig bloedend en in bewusteloozen toestand werd van der R. naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Men vreest voor zijn leven. KIND IN EEN BEERPUT VERDRONKEN. Te Reuver is het 2-jarig dochtertje van de familie U. in een onbewaakt oogenblia in een beerput gevallen en verdronken. moeite waard. Wie zich in het geheel niet vermoeien wil, vindt de K.L.M. tot zijn dis positie, ook dit jaar worden weder rond vluchten boven de bloembollenvelden ge organiseerd. En wanneer men nu tooh tijdens dezen tocht in de buurt van onze badplaatsen is, mag men de gelegenheid zeker niet ver zuimen om daar even een kijkje to gaan nemenè Misschien vindt men het er wel zoo aangenaam, dat het besluit valt, om de vacantie „in eigen land" aan zeo dour te brengen. Alles te samen zijn er dus re denen te over om in deze dagen het stuur van auto of liets naar het westen te wen den. NACHTELIJKE AANVARING. Visschersvaartuigen in een mistbank. In den mond der Westerschelde aan de zoogenaamde „Nolle" bij Vlissingen, hoeft een nachtelijke aanvaring plaats gehad tusschen twee visschersvaartuigen uit Breskens. Doordat de visschersschepen in een mistbank waren geraakt, konden de schippers geen hand voor do oogen zien. Plotseling had tusschen beide vaartuigen een heftige aanvaring plaats. Een der schepen bekwam ernstige averij aan den achtersteven, waar het water met geweld binnendrong. Door bet verplaatsen van ballast en voortdurend pompen kon het gehavende schip drijvende worden gehou den en ten slotte, toen men uit do mist bank was geraakt, naar Breskens worden gesleept. De materieele schade aan het aangevaren vaartuig is zeer aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor dank ook zij het feit, dat het water in den Scheldemond tijdens de kritieke uren zeer kalm was. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Tengevolge van kortsluiting. Dondordagavond zijn te Donderen, ge meente Vries, twee kapitale boerderijen afgebrand. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting ontstond brand in d© boer derij van don hoer J. Hoving. Het vuur greep zoo spoedig om zich heen, dat do bewoners, die zich juist ter ruste hadden begeven, in nachtgewaad moesten vluch ten. Zoowel de inboedel als het vee kwa men in de vlammon om. Tengevolge van den vonkenregen, die zioh verspreidde, ontstond kort hierop brand in de boerderij der familie Kals- beek. Uit dit perceel kon de inboedel nog worden gered. Do boerderij brandde ech ter geheel af. BOERDERIJ AFGEBRAND TE MILL. Landbouwer bij btusschingswerk gewond. Tengevolge van onbekende oorzaak ie brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer M. Princen te Mill (N.-Br.). Het vuur greep zoo snel om zich hoon, dat in een oogwenk do boerderij in lichte laaie stond, zoodat de liewoners overhaast de vlucht moesten nomen. Men slaagde er niet in het vee te redden. Vier koeien, een paard en vijf varkens kwamen in de vlam men om. De boerderij brandde geheel af. Ook de naastgelegen boerderij van den heer Schuurman» vatte vlam. De bewoner, die trachtte het vuur te blusschen, viel van het dak cn werd vrij zwaar gewond. Men slaagde er echter in deze boerderij te behouden. De inboedel en dc landbouwwerktuigen van don hoer Princen gingen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. DOOR ONBEKENDEN OVERVALLEN. Slachtoffer aan de gevolgen bezweken. To Poy-Echt werd Zondagavond de 50- jnrigo Fr. Tonnaor uit Melick, die daar per fiets passeerde door tot nog toe on bekende daders onverhoeds aangevallen en mishande.d. Eenigen tijd later vonden voorbijgangers T. bewusteloos op den weg liggen. De ontboden geneesheer consta teerde eenige messteken en inwendige kneuzingen. Tengevolge hiervan is T. Gis teren overleden. „Mab." DIENSTBODE OPGESLOTEN. Op de N. Z. Voorburgwei 256 te Amster dam was do familie gisteravond uitgegaan en had de straatdeur gesloten. Daardoor had zij de dienstbode, die nog in de woning wa«, opgesloten. Deze kon dus niet naar huis en had moeten wachten, tot de fami lie teruggekeerd was, indien er geen brand weer in de goede stad was, die voor alle hulp steeds bereid is. Een twoeta-l brand weerlieden trokken naar de woning. Zij leenden een ladder, die zij tegen den ach terkant van dc woning plaatsten. Langs dezen weg werd de dienstbode uit haar gevangenschap bevrijd. 1.5 61.— 62.— 4.— 65.— 68.— 7.5 Egmond a. d. Hoef 72.5 50.5 2.5 75.— 48.— 6.— 81.— 42.— 8.— 80.— 34.— 2.— 91.— 32.— 2.— 93.— 30.— 7.— 100.— 23.— 1.5 101.5 21.5 2.5 104.— 19.— 19.— AMSTERDAM 123.— 2. Den Haag Oegstgeost Sassen- heim Haarlem Aerdenhout Noord- wijk Katwijk Wassenaar Den Haag. Kilometerafstanden. In de eerste rij getallen (I) vindt men de afstanden van plaats tot plaats, de tweede (II) zijn de totale afstanden, de derde rij (III) geeft de totale afstanden in omge keerde volgorde (de plaatsnamen van on der naar boven gelezen). 1. Amsterdam Haarlem Beverwijk Castricum Alkmaar Schoorl Ber gen Egmond Castricum Beverwijk Bloemendaal Haarlem Amsterdam. I II III AMSTERDAM 123.— J9.Haarlem 10.1( 5.5 Santpoort 24.5 4.Velsen 28.5 1 2.Beverwijk 30 5 8.— Castrcum 38.5 84.5 3.Linnnen 41.5 81.5 4.5 Heiloo 40.77. 4.— Alkmaar 50.— 73.— 9.5 Schoorldam 59.5 63.5 I II III DEN HAAG 97.— 10.Den Deyl 10.87. 3.5 Haagsche Sohouw 13.5 83.5 3.Ocgstgeest 16.5 80.5 7.Sassenhcim 23.5 73.5 4.— Lisse 27.5 69.5 4.— Hillegom 31.5 65.5 5.Rentie'broek 35.5 61.5 6.5 Haarlem 42.— 55.— 2.5 Overveen 42.5 52.5 3.5 Aerdenhout 48.49.— 5.— Voge'cnzang 53.44. 9.5 Noord w ijkerhout 62.5 34.5 4.Noordwijk 66.5 30.5 2.Noordwijk a. Zee 68.5 28.5 9.— Katwijk a. Zee 77.5 19.5 2.5 Katwijk a. d. Rijn 80.— 17.— 7.— Wassenaar 87.— 10.— 10.— DEN HAAG 07.— De afstand van Sa«e©nhcim naar Noord wijk bedraagt 7.5 K.M.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13