ZONDAGSBLAD AGENDA MAANDAG 10 APRIL 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. h.k. ver. voor kraamverzorging voor alle gezindten te leiden plaatsinIgsbureau boerhaaveItraat 30. Geopend eikel Dimsrdag- 3498 middag van lp\ "l uur. Ui tal ai tend schriftelijk! /aiiwagen. Adres: R.K. Ver. v. Kr. V Stille Rijn 7 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ua den morgen van 10 April 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te D© Bilt. Hoogste barometerst.: 768.3 te Le Havre. Laagste barometerst.: 740.8 te Ja n may en. Verwachting tot den avond van 11 April: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, aan vankelijk opklarend, later weer toene mende bewolking, wenig of geen regen weinig verandering in temperatuur. Een langgerekte keten van depressies ligt van do Poolzee tot de Azoren met hoofdminima bij Janmayen, teil Zuid-Wes ten van IJsland en ten Noorden van de Azoren. Aan de Groenlandzijde stijgt de luchtdruk en waaien arctische winden met zeer lage temperaturen, terwijl de warme luchtmassa's zich over Schotland en de Noorscho Zee naar het Noord-Oosten be wegen. In geheel Europa is de temperatuur daardoor hoog en het weer voorjaarsach tig en zacht. Terwijl over Frankrijk en in het Oosten do luchtdruk hoog blijft en wei nig verandert, trekken kleine storingen over de Noordzee, die hier nevelig en be trokken weer met lichte regen geven. De zwaardere neerslagen blijven meer in het Noorden langs de.Noorsche kust. Het ka rakter van het weer zal in de eerste da gen weinig verandering vertoonen n" zacht en bewolkt blijven met nu en dan lichte regen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drif 11.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a.: Van Maandanamiddag 7.18 uur tot Dinsdagmorgen 4.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 11 April voorm. 3.03 uur en nam. 3.15 uur. DIETSCH CONGRES TE NIJMEGEN- Zaterdagmorgen werd in „"Do Voreeni- ging" te Nijmegen het 8e Dietscke Con gres geopend. Na een korte inleiding van den con gres voorzit ter, den heer H. G. M. Veld kamp, werd het openingswoord gespro ken door prof. dr. Titus Brandsma, rec- tor-magnificus der R. K. Universiteit, die er zijn vreugde over uitsprak dat dit congres gehouden word in do Katholieke Universiteitsstad. Spr. verwacht de beste vruchten van dit congres. Wij ontvangen u als Diet- schers, vol liefde en geestdrift voor het behoud van den ouden Dictsohen geest. De Dietscher staat in den regel tus- schen extreme scholcr cn zoekt de waarheid die in het midden ligt. Het is den Dictschers altijd eigen geweest, zich rekenschap te geven van hun daden. Deze trek moge ook dit congres kenmer ken. Wij vormen door den Dictschen geest een geestelijke gemeenschap. Geen staatkundige scheiding is belet sel voor geestelijke gemeenschap. Die geestelijke gemeenschap moet juist ster ker worden naarmate de scheiding op uiterlijk gebied zou kunnen leiden tot ontaarding en vervreemding. In onzen Ddefcschen werkelijkheidszin houden wij rekening met do gegroeide omstandighe den, omdat wij weten te ijveren voor een geestelijk werk, waarin do glorie van den Dietsehen geest zal stralen. Prof. mr. Pompe uit Utrecht sprak vervolgens over: „Do verhouding tus- sohen het Nationale en Sociale". Het vaderland heeft voor velen geen eigenschap meer, welke hen bindt aan het land hunner goboorte. Sociale nood en economische nood vervreemden hen van hun vaderland. De man, die in zijn vaderland zelfs geen matigen welstand kan vinden, wordt meer dan onverschillig voor het natio nale. Hij helt alleen naar het sociale over en heeft geen hart meer voor het nationale. Deze drang naar het sociale on anti nationale belichaamde zich in het Marxisme, dat zich op internationaal standpunt, stelde. Hot socialisme, dat anti-nationaal •werkte, vond bostrijding bij de vurige aanhangers van het nationalisme. De nationalisten trokken dus op tegen de socialisten als hun geestelijke tegen standers. Maar, vroeg spr., zou in de haute finance ook wel bij grooto trans acties steeds nationaal gehandeld wor den in dit verband herinnerde spr. aan do internationale trust. Spr. schetst nader de geestelijke stroo- •mingen, welke gaan door de nationale- en sociale beweging cn zag het geheel in het kader van onzen tijd, welke in een crisis verkeert, maar uit. welke crisis, dank zij do beweging der jongeren, zich een heel andere sociaal-economische structuur zal gaan ontwikkelen. Volgens spr. behoeven het nationale en sociale niet tegen elkander uitgespeeld te worden beide stroomingen, hooren bijeen. Staatsburgers zijn op elkander aange wezen cn nationale gelijkgezindheid veronderstelt ook sociale gezindheid. Het volk, waaraan nationale cultuur onthou den wordt, dreigt ook sociaal onder te gaan. Het begrip philanthropic is iets ab stracts, iets algemeens. Dat van naasten liefde is concreet; dat beduidt, dat de liefde gaat tot de naaste medebewoners. Eigen landgenooten hebben dan ook meer recht op elkanders liefde. Wij moeten onzen landgenooten naas tenliefde toonen, omdat zij ons het meest nabij zijn. Als' het nationale dan ook het sociale niet insluit, dan is het een hersenschim. Iemand kan moeilijk nationaal worden wanneer hij diep gebukt gaat onder so ciale nooden. Van iemand, die leeft on der bestaansminimum, is geen groote dankbaarheid jegens het vaderland te verwachten. Het vaderland moet hem helpen. Practisch moet hier het sociale met het nationale samengaan. Wat in het verleden nog gold voor den besten maatschappelijken levensvorm geldt nu niet meer. De gezeten burger kan niet meer doen, wat hem alleen goeddunkt. Er leeft sterker gemeen schapszin op en daarom moet de na tionale gedachto moer opgaan in de so ciale gedachte en meer gericht zijn op inniger gemeenschapszin. Een waren nationalist van nu kan de ware sociale welvaart ook van het een voudige volk niet overschillig laten. Dat streven ziet spr. al groeien in de beweging der jongeren. Er komt een op bouwende radicaliseering: van sociale denkbeelden men streeft naar een an dere sociaal-econoxnische structuur der samenleving. Spr. ziet die wordingsgeschiedenis in de verschillende jongere sociale en in tellectueels organisaties. En spr. neemt aan, dat deze sociale gedachte ook leeft in het streven van het Dietsch Studen ten verbond. Het nationale en sociale gaan hier samen. Ook van do zijde van de jonge ren bij de socialisten kan men waarne men zekere toenadering tot deze natio naal-sociale beweging. Spr. hoopte, dat het Dietsch Studen tenverbond zich ook noog meer in deze richting zou mogen voortbewegen. Na deze rede ontwikkelde zich een waardeerende gedachtenwisseling. De congresbiieerkomst welke geopend was met het Wilhelmus van Nassouwe, werd besloten met het lied der Vlamin gen. In don middag werden eenige sectie vergaderingen gehouden. Op het Marktplein van Nijmegen werd 's avonds een concert gegeven. Van het bordes van het Waaggebouw sprak de Vlaam Jef Coenen do duizend koppige -menigte toe en hield een gloed volle oratie voor de Vlaamsohe bewe ging. In een avond-sectie-vergadering werd in de Vereeniging gesproken over „De taa-k van de Meisjes-studente ontjer de studeerende meisjes". In den avond trok er oen fakkelop tocht door do stad. De Zondag word geopend met een ploohtige Hoogmis in de groote zaal der St. Jozefgezellen vereeniging. De plechti ge H. Mis werd opgedragen door den rector-Magnificus pref. dr. Titus Brands ma. De club van Protestantsche studen ten te Nijmegen hadden voor hun vrien den een bijzondere kerkdienst georgani seerd in de kerk van don Ha zenkamp, waar dr. J. Creytzberg voorging. In den morgen werd de beiaard van den H. Ste- phanus bespeeld door M. Lannoy uit Saint-Amond-Les Eaux en word een krans gelegd op het graf van M. Poel- hekker. Des middags werden er uittochten ge houden. Zondagavond was er een concert. „Tijd." GEMEENTERAAD VAN TER AAR STADSNIEUWS GRAALNIEUWS. Hedenavond zullen de Graalclubs en de repetities voor het Lidwinaspel in het club huis als gewoonlijk doorgaan. Degenen, die het „Sanctus" en het ,,Jesu corona" nog niet kennen, worden verzocht vanavond te komen, om het nog eens flink door te nemen. Dinsdagavond S uur repetitie in de gym nastiekzaal aan de v. d. Werfpa-rk tot half 10. Zaterdag slaagden te Den Haag als ty piste voor den R. K. Ned. Bond van „Groote" schrijvers „St. Genesius" de da- mee Chr. Duindam en A. Hunck, beide leer lingen van de Zusters der „Voorzienig- heid". Voor Maohineschrijven slaagden Mita van Berge. Henegouwen en Rie Jansen. Voor stonografie „Groote" Willy Jagers, alle leerlingen van de Mariasohool, Haar lemmerstraat. Vrijdagmorgen kwam de Raad dezer ge meente in openbare zitting bijeen ten gemeen tehuize onder praesidium van den burgemees ter, den edelachtb. heer Jhr. de Muralt. Af wezig met kennisgeving de heer P. Kroon. Na opening door den voorz. wordt de aan dacht gevraagd voor het uitspreken van het gebed, waarna de secr., de heer B. Hoogen- boom, de notulen leest van de vorige verga dering. Deze worden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De woningbouwver. „Ter Aar" is voorne mens de huur van een 37-tal huizen met 50 cenpt per week te verlagen. Hiervoor ver zoekt zij medewerking van de Vroede Vade ren, opdat de Minister het besluit goedkeurt. Geen moment aarzelde onze vroedschap om hieraan haar hulp te geven. Zelfs betuigde zij adhaesie aan het adres van de gemeente Alke made die stappen wil doen bij den minister om de annuïteiten te verlagen. De heer van Wijk krijgt voor het derde kind wederom 50 pet. vergoeding in de kosten van het vervoeren naar R.K. school. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim (vacature-C. v. Rooyen). De heer De Man was inderdaad „de Man" bij de raadsleden, en werd met algem. st. gekozen. Benoeming plaatsvervangend lid van het stembureau voor district 2 vacature-A. Volge- ring). Op advies van B. en W. werd de heer II. Volgering unaniem gekozen. Begrooting voor 1934 en rekening en ver antwoording over 1932, overgelegd door de Gezondheidscommissie. De rekening over 1932 geeft een bedrag aan van 98.67 en de be grooting over 1934 80.06. Deze cijfers gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Vaststelling der vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet over het jaar 1930 met ver rekening der over de jaren 1928 t.m. 1930 werkelijk gemaakte kosten. Met algemeene in stemming werden de volgende vergoedingen vastgesteld: R.K. school f 3971.44, Ned. Herv. school 1611.66 en de Chr. Nat. School 1083.95. Beschikbaarstelling van een bedrag ten be hoeve der Willem de Zwijger-herdenking. De voorz. deelt eerst mede, dat op initiatief van hem een commissie is gevormd uit de plaatse lijke Wilhelmina- en Oranjevereenigingen, die dit herdenkingsfeest verder zullen uitvoeren. Nu vraagt deze commissie een bedrag van 200 gulden om voor de schoolkinderen een waardige eenvoudige herdenkingsdag te hou den. Prae-advies B. en W. hierop in te gaan onder de volgende voorwaarden: zij stellen voor ieder schoolgaand kind 25 cent disponi bel tot een maximum bedrag van f 200. Op een vraag van den Hoogervorst of dit feest van hooger hand komt, antwoordt de voorz. bevestigend. De heer Valentijn meent, dat 't Nederlandsche volk veel aan het vorstenhuis verschuldigd is, en zou dan 'ook gaarne zien, dat op dien dag alle inwoners de vlag uit staken, maar is er niet voor om in deze moei lijke tijden gelden beschikbaar te stellen voor die aangelegenheid. De voorz. gunt gaarne de kinderen op zoo'n gedenkwaardigen dag een feestje. ,Het zal op zeer bescheiden schaal ge daan worden. De tractatie geschiedt in de scholen en mogelijk zullen er verschillende spelen gezamenlijk gehouden worden, maar dit organiseert in hoofdzaak de plaatselijke feesl- vereenigingen. Hierna wordt het prae-advies van B. en W. in stemming gebracht en aange nomen met 9 tegen 1 stem (Valentijn). De Raad smeekt de veldwachters. Nadere vaststelling der verordening rege lende de eischen van benoembaarheid en be zoldiging der gemeente-veldwachters. Eerst worden er eenige redactie-wijzigingen aange bracht in de verordening, welke geen invloed hebben op de huidige regeling. Verder wor den de huursommen van de veldwachterswo- ringen verhoogd met f 21 huur, op grond van de wenschelijkheid, dat de veldwachters de waterleiding betalen. De heer Hendrikse sprak zijn leedwezen uit over de houding van de veldwachters, vele menschen in deze ge meente, die in een veel slechtere positie ver- keeren, moeten de waterleiding zelf betalen. Voor den goeden gang van zaken had spr. bet mooier gevonden, wanneer zij vrijwillig de kosten hadden betaald. De Raad sloot zich hierbij aan en met algemeene instemming werd aangenomen, 'dat nogmaals een verzoek zal gericht worden aan deze ambtenaren, dat de raad het billijk vindt en gewenscht, dat zij de waterleiding betalen. Anders zal de ver ordening gewijzigd worden. Voorstel van B. en W. inzake het aanwij zen van standplaatsen voor ijscowagens. Eerst hebben wij, aldus de voorz., getracht een re geling te krijgen om het venten op Zondag te verbieden, doch volgens de uitspraken gaat dit niet vanwege de Winkelsluitingswet, daar ijs en consumptie-ijs speciaal genoemd worden in de wet. Doch daar deze verkoop eenige hin der veroorzaakt bij het uitgaan van de kerk, voorts het verkeer belemmert, stond voor B. en W. geen andere open dan in den vervolge aan te wijzen waar de wagens niet mogen staan. B. en W. vragen de bevoegdheid van den Raad dat zij in de verordening mogen las- schen „het aanwijzen van standplaatsen". Goedgevonden. De voorz. hoopt, dat nu de be zwaren zullen worden opgelost met deze re geling, al kunnen wij de verkoop niet beletten. Onbewoonbaarverklaringen. Voorstel van B. en W.: ophefing van de onbewoonbaarverklaring van het perceel B 2, en het onbewoonbaar verklaren van het perceel D. 40. Het eerste perceel is van den heer Hen drikse in de Vier-Ambachtspolder. Eerst was dit onbewoonbaar verklaard, doch nu zijn de bezwaren van de Gezondheidscommissie weg genomen, Het verkeert nu in andere omstan digheden. Op grond hiervan is dat besluit op geheven. Het 2e perceel is dat van den heer Boekesleijn aan den Kerkweg. Dit werd on bewoonbaar verklaard. Vaststelling van het kohier hondenbelasting 1933 en het suppletoir over 1932. Het kohier werd vastgesteld op f 672, het suppletoir op 28. Bij de comptabele besluiten moest de post „ondersteuning werkloozen", die geraamd was cp 3000, verhoogd worden met f 2000, want de geraamde post is bijna uitgeput. Naar aan leiding van deze begrootingspost vraagt de heer Hoogervorst hoe of het komt dat steeds dezelfde personen werken bij de werkver schaffing. Eerst werd gezegd dat de hoofden van groote gezinnen het eerst in aanmerking kwamen, doch het heeft spr. bevreemd, dat dit niet altijd het geval is. De voorz. zegt, dat steeds bij B. en W. voorop staat de groote gezinnen, maar in het begin van de werkver schaffing waren nog niet alle kaarten terug gekomen van de Inspectie, zoodoende deze handelwijze. Nu intusschen zijn er meer bin nengekomen. Dit werkverschaffings-apparaat blijkt zeer ingewikkeld te zijn. Verdere wijzi gingen in de begrootingen gingen vlot onder de hamer door. Bij de rondvraag had de heer v. d. Weijden nog een technische bespreking over de a.s. stembureaux. De heer van Vliet uitte zijn klachten over de baldadigheid, verricht door eenige jongens des Zondagsavonds aan den Aardam. Voorts scheen de „brievenbus" aan het postkantoor te Ter Aar een „afhaalbus" te zijn, met voorbeelden illustreert spr. dit. De voorz. zal hieraan zijn aandacht schenken. De heer Post vroeg naar de mogelijkheid tot het wijzigen van de verordeningen der Winkelsluitingswet betreffende het langer open mogen zijn van de kapperszaken. De voorz. zal zich wenden tot de betroken auto riteiten met het verzoek om het seizoen voor deze gemeente te stellen van 1 April tot 1 October. Actie van de anti-drinkwaterclub. De heer Hoogervorst is belangstellend naar de actie van de „anti-drinkwaterclub". De voorz. verstrekt nadere gegevens. Altijd heeft de stichting de soepelheid betracht. Er zijn er die van goeden wil zijn, doch ook die on willig zijn. Eenparig keurde de vroedschap het bestaan van zulk een dergelijke vereeniging af, waartegen dan ook sterke maatregelen zul len getroffen worden. Anders zal men in con flict komen met andere inwoners, die ondanks hun moeilijke omstandigheden toch hun kos ten betalen, hoe zwaar dit ook valt. Ook heeft de heer Hoogervorst vernomen dat elders margarine verstrekt wordt gratis aan arme tuinders en hier in deze plaats niet. Misschien vindt dit zijn oorzaak, dat zulke gemeenten later zijn begonnen met steun- uitkeering, maar toch zal de voorz. geen mid delen onbeproefd laten om margarine te ver krijgen, want, zegt hij: „ik wil niets liever dan de menschen ter wille zijn. Naar aanlei ding van een mededeeling, gedaan door den heer van Apeldoorn, dat er een vacature is ontstaan in de commissie van „werkverschaf fing". werd benoemd de voorz. van „St. Deus Dedit", de heer G. Versluijs. De heer Van Vliet heeft met vreugde kennis genomen van de herbenoeming van onzen burgervader cn hoopt wel de tolk te zijn van den geheelen Raad. den voorz. van harte te feliciteeren en dat hij door de kracht en gaven van God de belangen van deze gemeente nog lang zal be hartigen. Tot slot heeft de voorz. nog een me dedeeling aangaande de notulen over het uit voering geven op Zondagavond, Ik heb gezegd, aldus spr., dat ik zooveel mogelijk rekening zal houden met den wensch van den Raad, doch het bindt mij lot niets. Wanneer een verzoek komt voor een uitvoering op Zondag, zal ik elk geval op zichzelf beoordeelen. Wan neer de goede orde en controlë verzekerd is, is er voor mij geen aanleiding om geen toe stemming te geven. De Raad heeft dus niet vreemd te kijken, als er wel eens een uitvoe ring gegeven wordt. Hierna sluiting. Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan herin nerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. P. Corba om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Mare Nis 96 96a; b. de firma Johan Palm en tier om ver gunning tot liet oprichten! van een sajet- cn kousenfabriek i© het plrceel Sohelpen- kade No. 6; c. C. lfflog<^ecI om vergunning tot het oprichten f<|n e0& ©rood-, koek- en banketbakkerij in Mot Berclel Tiroenesteeg No. 40; d. D. Poeljpjoe# omlvergunning tot het oprichten van fcenAmoderii in het per ceel Pieterskerkhof*/ 16; gotct op de ar tikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat geniBemde verzoeken met de bijlagen op deJlecretario dezer go- meento ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den 22en April 1933 des voor middags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewer ken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dezo verzoeken in te bren gen. LEIDEN. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 April a.s. len Paaschdag, waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Maandag 17 April 2en Paaschdag neemt waar apotheek W. Pelle, Kort Ra-" penburg 12, telefoon 594. Waarschuwing voor iedereen! Steeds weer blijkt het, dat niet altijd „ASPIRIN" verstrekt wordt, indien men „ASPIRIN" verlangt. Voornamelijk bij aankoop van losse tabletten. U kunt zich hiertegen vrijwaren, door steeds de origi- neele verpakkingen te eischen en wel: oranje-zakjes niet 2 tabletten a 10 cent en oranjeband-buisjes met 20 tabletten 70 cent en geen losse tabletten. Elke tablet is voorzien van het Bayer- kruis. Dit is Uw waarborg voor echtheid. 3705 B. F. KRANTZ. t lil den afgeloopen nacht is in het Diaco- nessenhuis alhier overleden de heer B. F. Krantz, in den ouderdom van 49 jaar. De overledene was lid van de eeuwen oude firma J. J- Krantz en Zonen, lakenfa brikanten alhier. Met het overlijden van den heer Krantz heeft Lêiden een hoogst verdienstelijk in gezetene verloren, die veel cn nuttig voor de gemeenschap heeft gewerkt. In zijn vrijen tijd legde hij zich toe op het bestu- deeren van maatschappelijke vraagsLukken en in verschillende vereenigingen heeft hij bestuursfuncties bekleed. Bekend zijn vooral zijn publicaties om trent het zoutgehalte van het Leidsche grachtwater. Tal van jaren heeft hij zitting gehad in dc gemeentelijke Commissie voor Sociale Zaken en in dc Gezondheidscommissie. Tijdens de reorganisatie van het- Acad. Ziekenhuis alhier nam hij tezamen met den hoer Couvée het directoraat van dit zie kenhuis waar. Ook was hij lid van de Commissie voor dc reorganisatie van dc Rijksklinieken te Utrecht. Gedurende vele jaren was hij voorzitter van de Leidsche Ver. voor Industrieelen, voorzitter van het Verbond van Ned. Werkg. en bestuurslid van het voormalig Verbond van Fabrikantenver. Voorts was hij oprichter en secr.-pen ningmeester van de Stichting de Leidsche Hout. Hij was lid van dc Rijkscommissie voor Werkverruiming en van het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater. De overledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft plaats Woensdag 12 uur op Rhijnhof. Handelsregister K. v. K. Wijziging 2835. J. van Iterson, Rijns- burg, Hofstraat 13c. Handel in onroerende goederen. Uittr. E.: J. van Iterson, Rijns- kUrS' T A Nieuwe inschrijving 6193. JA. Banning (f.) Exploitatie vari winkels in banket cn chocolade. Leiden, Haarlemmer straat, Korevaarstraat 2, Noordeinde 54. Hoofdz.: Den Haag, Pletterijstraat 28-30. DR. SCHAEPMAN ROEPT. Er is reeds lang hard gewerkt door tal van onze propagandisten. In stilte Van al de bergen administratief werk die verzet zijn is uiteraard niet veel uitgelekt. Daarvan zullen we de rijke vruchten oogs ten op 26 April mits wij op dien dag kunnen beschikken over minstens 150 dames en heeren die evenals vroeger de stemmen op de Kiesbureau's willen opnemen. Dit stille werk eischt een enorme organisatie dat niet op den laatsten dag verricht kan j worden. En daarom smeeken wij U, die zoodanig j werkzaam wilt zijn, dit nu reeds aan ons kenbaar te maken. Deze smeekbede geldt tevens allen die ons bij onze propaganda terzijde willen staan. Thans is het tijdstip aangebroken dat wij van het stille werk overgaan naar de openbare propaganda. Naar het huisbezoek in de allereerste plaats. Maar daarvoor hebben we veel meer hel pers noodig. dan ons nu ten dienste staan. Er mag thans geen dag langer gewacht worden. Geeft U nog vanavond op aan onzen se cretaris. Wij vragen, drie Zondagen inbegrepen, slechts 15 dagen Uwe medewerking. U begrijpt, elk uur is dus van onschatbare waarde. Dc machine die reeds lang liep moet thans tot maxi mum spanning worden opgevoerd. Wij vertrouwen dat ,dc persoonlijke eri. telefonische aanmeldingen (tolcf. 555) van avond reusachtige afmetingen zullen aan nemen. Morgen weer! Namens „Dr. Schaepman'', Mr. H. F. A. Donder s. Voorzitter. H. L o m b e r t. Secretaris. (Stationsweg 8a).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2