WAALS 8 9 fZATERDAG 8 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 8 April 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor, instituut te De Bilt, Hoogste harometerst.770.1 te la Coruna. Laagste barometèret: 752.1 te Ingö. Verwachting tot den avond van 9 April: Meest zwakke wind uit Westelijke rich- tingen. Nevelig tot half bewolkt. Wei nig of geen regen. Iets zachter over- Aan zijn Noordzijde nam het hooge drnk geboed aanzienlijk in beteekenis a, ter wijl het zich in het Zuiden versterkte. De depressie, die nabij Janmayen was gele gen, verplaatste zich Oostwaarts terwijl de nieuwe Oceaan-depressie zich naar IJs land uitbreidde. Een kleine secundaire heeft-zich in den loop van den nacht over ons land bewogen en in het Noorden e>en weinig regen gebracht Behalve aan de Noorsohe kust en in Zuid-IJsland, waar het krachtig waait, is het overal rustig weer. Over Frankrijk heersoht van de Py reneeën tot le Havre en van Brest tot Straatsburg windstilte. In een groot deel van het gebied is de ochtend-temperatuur gestegen, ook in ons land, waar de nacht minder koud was. Er viel weer weinig neerslag. Het is te verwachten, dat het k&- rakter van het weer ten onzent weinig zal veranderen; waarschijnlijk zal de tempe ratuur overdag een weinig stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperaf'ur des middags te half drie 11.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «AS Van Zaterdagnamiddag 7.15 uur tot Zondagmorgen 4.47 uur; van Zondagnamid dag 7.17 uur tot Maandagmórgen 4.45 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 9 April voorm. 1.57 uur en nam. 2.16 uur; op Maandag 10 April voorm. 2.31 uur en nam. 2.48 uur. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van den heer H. CJuestroo, electro- technicus, Nieuwe Rijn 51, alhier. Indien men geen kosten voor reparatie aan zijn radio, electrische installatie, electrische apparaten en toestellen wil hebben, kan men zich hiertegen verzekeren tegen billijke tarie ven. Ook bedrijven en fabrieken kunnen ver zekerd worden. Geveilde perceelen, ten overstaan van mr. H. M. A. Coeberg, notaris alhier: de bouw manswoningen met landerijen te Alkemade en Woubrugge, samen groot 29.30.75 hectaren, sa men in bod 44.800, kooper de heer S. van der Stoel q.q. voor 44.810. Ten overstaan van H. M. Markusse, notaris alhier: huis met tuin Leiden, Da Costastraat 42; in bod 4000, kooper de heer D. Bremmer voor Z4050. Overige perceelen niet gegund. De 4-jarige F. W. B. is gistermiddag nabij de ouderlijke woning op den Ouden Rijn door een passeerende fietser aan gereden. Met enkele verwondingen werd het knaapje door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. 10 MAANDAG AANBIEDINGEN Geldig vanaf het verschijnen dezer courant tot uiterlilk MAANDAGAVOND GEFESTONN. GRASL. LAKENS 2-pers. tot uiterlijk Maan dagavond van 1.02% ▼oor 0.82 X ZEPHYR MANTELWOL voor sportbleeding, tot uiter lijk Maandagavond van 0.26 ▼oor 0.21 TRICOT DAMESHEMDEN extra lang, rose en wit, tot uiterlijk Ma^yidagavond van 0^5 vfror ..1...^... 0.42 NACHTHEMDEN wasohecht, bot Maandagavond van 5 ▼O01' 1.15 u /erlij' 0PICAL WERKHEMDEN degelijk en practisoh, tot uiterlijk Maandagavond van 0.75 voor 0.62 MOLESKIN WERKBROEKEN flinke modellen en sterk, tot uiterlijk Maandagavond van 1.77% voor 1.45 RANSCH KEPERFLANEL C c.M. breed, buitengewoon tot uiterl. Maan- la^avotd -van 0.27 voor 0.22 MODERNE GERUITE JAP0NST0F zwart-w|t, bruin-wit, tot uiterlijk Maandagavond van 0.35 voor 0.29 ZIJDEN POPLIN voor overhemden en blouses pracht artikel, tot uiterlijk Maandagavond van 0.21 voor 0.17 10 GUMMI HUISH0UD- SCH0RTEN restantaanbieding, tot uiterl. Maandagavond van 0.25 VOOr 0.19 Al deze speciaal-aanbiedingen zijn wer kelijk koopjes Profiteert er dus van Maandag «ijn onze Magazijnen tot half twee gesloten HAARL.STRAAT 130-136 LEIOEN BIOSCOPEN. Laxor. Met het gegevene van „De Vrouw in de Schaduw" kunnen we ons niet vereenigen, on danks het goede spel van Irene Dunne in de hoofdrol. We zien er de ongeoorloofde ver- houding van een getrouwden man met een meisje, dat een schitterende carrière voor hem opoffert, hem blijft liefhebben, ondanks alles en tenslotte toch niet bevredigd kan worden. Trianon. Vooral de voorfilm van het programma van deze week „Danshuis de Gouden Engel" de monstreert zulk een ontstellend gebrek aan moraal, dat wij een bezoek in deze week moe ten ontraden. Waarbij komt, dat ook de hoofd film „Hallo, hallo!.... Hier spricht Berlin", zeer dicht de grens van het onwelvoeglijke nadert. Casino. Het programma van Casino moeten we af keuren, omdat de film „Gekooide menschen" ons een beeld geeft van ongebreidelden harts- toch met echtbreuk en doodslag als de gevol gen daarvan. LEZING OVER ST. LIDWINA Door prof. dr. Alph. Steger. Voor de lezing met lichtbeelden, welke prof. dr. Alph. Steger gisteravond voor „Ge loof en Wetenschap" heeft gehouden, bestond zulk een groote belangstelling, dat de kleine Stadszaal met luisteraars gevuld was en ve len niet meer konden worden toegelaten. Prof. Steger heeft zijn gehoor geboeid door zijn met warme geestdrift uitgesproken ver heerlijking van Lidwina's leven. Ter inleiding gaf de spreker een denkbeeld van de groote politieke en kerkelijke ring, die in Lidwina's dagen Europa terd had Er was niets dan strijd en oorlog; op kerkelijk terrein heerschte een onbeschrijf lijke chaos. Als ooit Christus' stichting bewe zen heeft op de rots van Petrus te staan, dan heeft zij 't bewezen in die dagen. In die overbange tijd hebben een rij vrouwen de wereld gered: Jeanne d'Arc, Catharina van Siena, Francisca Romana, Colette van Corbie en Lidwina van Schiedam. Het wondere leven van de Schiedamsche heilige is door uitvoerige documenten voor het nageslacht bewaard gebleven. Het oudste do cument is een rapport, opgemaakt in 1487 (twaalf jaren vóór haar dood) door de Magi straat en voorzien van het Grafelijk zegel. De groote geschiedschrijver van St .Lidwina is echter de beroemde Pater Brugman, en ook Thomas Kempis. Lidwina of Lydewyde werd in 1380 gebo ren en ontving bij de doop een als 't ware pro" fetische naam. Als kind reeds had zij een groote godsvrucht tot Maria. Zij groeide op tot een gezond en knap meisje. Op 15-jarigen leeftijd viel zij bij het schaatsenrijden over een ijsschots en brak enkele ribben. Dit werd oor zaak van een vreeselijk lijden. Huiveringwek kend is de beschrijving, die Pater Brugman van haar kwalen geeft. Lidwina had evenals ieder ander mensch, een natuurlijke weerzin van het lijden, maar door overweging van Christus' kruisdood raakte zij in begeestering voor het lijden in gemeenschap met Christus, om op die wijze boete te plegen voor de zonden der wereld. Het was vooral haar biechtvader Jan Pot, die haar het lijden leerde lief te hebben. Acht en dertig jaren lang heeft Lidwina haar vreeselijk lijden gedragen. God overstelp te zijn dienares met buitengewone genadegaven Het grootste geluk van een mensch op aarde, de liefde Gods. heeft Lidwina in bizondere mate ondervonden. Zooals bij vele heiligen ging haar mystieke vereeniging met Christus vergezeld van wonderbare verschijnselen, waarvan prof. Steger verschillende noemde, o.a. bilocatie, de gave der profetie, vizioenen en de stigmatistie. Lidwina leert ons weer, aldus besloot prof. Steger zijn lezing, dat de Kruisweg de eenige weg ter zaligheid is, wanneer wij het lijden met geduld en liefde aan God opofferen. De lezing werd met lichtbeelden van oude houtsneden en etsen op schoone wijze ver lucht. De voorz. van Geloof en Wetenschap, ir. Guljé, verklaarde er trotsch op te zijn, dat dit heldenverhaal slaat op iemand, die wij kunnen noemen onze nationale heilige. Spr. hoopte, dat prof. Steger aan zijn studies meer bekendheid zal geven. Hierna werd deze welgeslaagde bijeenkomst gesloten. Nog zij vermeld, dat pastoor Beukers de vereerders van St. Lidwina, die de Leidsche Processie naar Schiedam willen medemaken, had aangeraden zich spoedig op te geven, daar het aantal deelnemers beperkt is tot 500. Gistermorgen is de 36-jarige werkman G. H., wonende in het Transvaalhof, bij zijn werk op den Zijlsingel met den rech- terringvinger bekneld geraakt in een boormachine, waardoor hem de nagel van den vinger werd afgerukt.. Na in den politiepost aan de Haven te zijn verbonden, werd hij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De 7-jarige A. E. uit de Pieter de la Courtstraat is gisternamiddag in den Zuiderspeeltuin door een schommel aan een knie getroffen. De knie werd bloe dend verwond. De jongen is naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. DE KATHOLIEKE VERKENNERS. In de Mon-Père-parochie. Onder leiding van den ijvervollen bevor deraar der jeugdbeweging, kapelaan Nie- veen van Dijkum, is reeds ©enigen tijd ge leden in de Mon-Père-parochie een groep van de Katholieke Verkenners gevormd. Deze uiting van jeugdvorming, verspreid en georganiseerd over een groot deel van de wereld, is van zeer groote opvoedkun dige en godsdienstige waarde in alle uiterlijkheid van deze beweging ligt karak tervorming, doelbewust en streng-systema- tisch, ten grondslag. Voor deze stad zijn ook in de paroohie van de Hartebrug en van den H. Joseph groepen gevormd of in voorbereiding. Ter gelegenheid van het feit, dat de troep der Verkenners van de St. Paulusgroep e«n banier had gekregen, die zou wor den gezegend, was er gisteravond in de Mon-Père kerk een kerkelijke plechtigheid. Om 8 uur celebreerde de hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle een plechtig Lof met assistentie van den weleerw. heer Th. v. Woezik, hoofdaalmoezenier als diaken, den weleerw. pater Wibo Wap O.C. als sub diaken en den weleerw. heer R. M. A. Nie- veen v. Dijkum, Aalmoezenier der St. Pau lusgroep als ceremoniarius. Hierbij verleenden de verkenners onder leiding van hopman en vaandrig de verdere assistentie. De hoofdaalmoezenier wees in een pre dicate den .verkenners op het groote voor beeld, hun in St. Paulus gegeven. Een ver kenner, zoo zeide hij, is een all-round jon gen, een ronde jongen, eerlijk tegenover iedereen, maar bovenal tegenover God. En, als St. Joris, veracht en slaat hij neer den draak van het kwade, van de zonde. Hierna werd door den hoogeerw. Deken de banier gezegend. Deze banier, van de St. Paulustroep, werd door edelmoedige parochianen gege ven en belangeloos vervaardigd naar een ontwerp van een kunstzinnig priester. Aan weerszijden de bekende spreuken: Waakt en biedt (der Katholieke Verkenners) en Weest paraat (van de internationale ver kennersbeweging). De ondergrond is in rood paarsch bewerkt, n.l. de onderschei- dingskleur van de St. Paulustroep. Daarop bevindt zich in het midden de Fransche le lie, het algemeen verkennersembleem, in een stralend kruis. Daarboven de „helm des geloofs" (St. Paulus) en onder de draak van St. Joris den algemeen-vereerden Pa troon der internationale beweging. Links ziet men den bruisstandaard met den Pau selijken wimpel en recht het zwaard van St. Paulus, met het gevest de twee sleutéls, het wapen van Leiden. Vele belangstellenden woonden deze plechtigheid bij. Genoodigd waren: Notaris B. H. Stumpel, lid van den Dio- cesanen Raad van Bestuur der Kath. Ver- kenn. Kapelaan H. v. d. Ven, Ass. Dioc. Verkennersgeestelijke Kapelaan L. Gudde, Aalmoezenier van de St. Josephsgroep; Pa ter Smitz, Aalmoezenier van de St. Fran- eiscusgroep de dames C. en Const. Ker- stenB, I. Stumpel en A. Griindemann en de heeren Sloots en N. Creyghton, allen le den van het Groepseomité Hopman v. d. Ploeg en Vaandrig Brinkhuizen van de St. Josephgroep Hopman Aalders van de St. Franciscusgroep; Med. Drs. H. Kortrnann, geneesheer der St. Paulusgroep. WILLEM DE ZWIJGER TENTOONSTELLING. Door den bekenden boekhandel „Tem- plum Salomonis" der firma Burgersdijk en Niermans wordt in verband met de Willem de Zwijger-herdenking een tentoonstelling gehouden in haar gebouw aan de Nieuw- st-eeg, betrekking hebbend op Willem de Zwijger. Uit den massa-voorraad materiaal op dit gebied is een serieuze keuze gedaan en be- angrijk materiaal is hier bijeenge-br^ht. We zien allereerst tal van portretten v?n Willem de Zwijger en een familie-gale rij, waarin zijn opgenomen de beeltenissen van zijn vier vrouwen, zijn broer Lodewijk en zijn zoonds Maurits en Fredrik Hen drik. Voorts is plaats ingeruimd voor me dewerkers, als Hoorn, Egmont, Brederode zoowel als voor zijn tegenstanders als Phi lips II, Alva, Requesens, Kard. Granvelle. In een anderen hoek weer zien we den aanslag in Delft in beeld gebracht, 't Ver bond der Edelen, de graftombe té Delft, SLAI .OOS Onrustig en Overspanheil Gebruik hiertegen de Zenuw stillen delên' Zen u ws terken de Mijnhardt's Muwtabletten Glazen Buisje 76 ot. Bij Apoth. en Drogisten Gemeentelijke Aankondigingen KAMERVERKIEZING. Stemmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal de kiezer met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der Kies wet, in plaats van in de gemeente op wel ker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming ban deelnemen. De kiezer kan in die gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge bruik wil maken, deelt uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stejpming^tepaal- den dag, in persoon tei^rfretarie vai een gemeente aan den burgemeester of laan den daartoe door deken aangeweien Imb- tenaar mede in welkfe gggjeente tij asfi de stemming deelnemeiiAviL HW gee» dakrbij op zijn naam en vyornamenAde Jbtdeeke- ning en plaats zijner geboorte,1de gemeente in welke hij op de voor deze rverkiezingen geldende kiezerslijst vo^rkor/t, .en een adres in de gemeente in w«Tke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de me-dedeeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kie zerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdis- trict in hetwelk hij het door hem opgege ven a-dres heeft. Bij onzekerheid hierom trent behoort hij tot het eerste stemdis- trict. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kie zer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 Februari 1933. AGENDA LEIDEN. Zaterdag. Dioc. Ver. van R. K. Bijz. onder wijzers Den Burcht, 6.30 uur. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, den Burcht, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren Poortman, Kors, Lahrs, Huyzert en Si mons. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Ueg6tgeest waargenomen door dr. Hu- senholz Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 April a. 8. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, tel. 552. de hagepreeken, den beeldenstorm en de inname van den Briel. Boekwerken, kleine en groote, dunne en dikke, leveren een overvloed van beschrij vingen over alles wat op Prins Willem be trekking heeft. Verder bevinden zich hier verschillende fascimile's van brieven van Prins Willem, zijn moeder, zijn vrouwen, enz. Een bijzondere tentoonsteling, welke ze-' ker de moeite van een bezoek waard is. AAN ONZE ABONNÉ'S Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant", Elke abonné van „De Leidsche Courant*, <!ie zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan ls verzekerd voor een bedrag van 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van don dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zaJ ten spoedigste aaD zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot tiet ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3«. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 6e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of «ij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke met jon ger is dan zeventien (17) jaar en met ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeoring: a. Wanneer de verzekerde abonné tijden» het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigueid of ver standsverbijstering, onder den invloed wa* van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zicb bmteD Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een ns- scbers-. Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zicb tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stof fen of daarbij deabewust tegenwoordig waa. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den ia, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uit voerende personen, mdien het ongeval ont staat tijdens de uitoefening van hun beroep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaams gebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfverminking, zelfmoord of poging daar toe; van tweegevecht of vechtpartij, waar bij de verzekerde betrokken was; van handelingen m strijd met wetten, verorde ningen, Koninklijke besluiten of voorschrif ten van Spoorweg-, tram-, boot- en derge lijke ondernemingen voor personenvervoer, van verregaande roekeloosheid of het zich moedwillig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al teen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverd, dat den dood rechtstreeks is veroorzaakt docr een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (met b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren alie-en dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vin den van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens anders lijf of poging tot redding van per sonen. Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholiese Feestdagen die alB Zondagen gevierd wor den met medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men dan moet zoo spoedig mogelijk ge- nee»-, of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. Ld het laatste geval zaJ de gewonde verplicnt zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen vftn genees- of heelkundige hulp of het met opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen vpor de(n) patiënt ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te met gaan hunner rechten verplicht den daartoe, door de Directie van „De Leidsche Courant aan gewezen geneesheer tn staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij met voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn in „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, daartoe met in de moge lijkheid wae (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met do verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant'" binnen veer tien dagen, na<iat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is met verplicht uitbetalingen te doen. wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2