ZATERDAG 8 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 LANGERAAR Graalwacht. Hallo graalleden van Lange- raar! Denken jullie allen nog aan onzen op roep. Alle geüniformden verwachten we Zon dag om 1 uur in ons clubhuis. Zorgen jullie allen voor een fiets. Wie van jullie nog een fletsvlaggetje wil hebben kan het Zondag uit de Hoogmis in de zaal komen afhalen. Bidden jullie goed voor mooi weer dan wordt het een mooie tocht De clubs in de week zijn als ge woonlijk. We vermelden hier tevens nog zij dat ein delijk de gelukkige prijswinner van de loterij boven-water is gekomen. We wenschen C. Campfens te Nieuwveen toe, dat hij inog* lang van het practnsche meubelstuk gebruik moge maken. NOORDWIJKERHOUT Hanze. In het café van den heer Van Paridon vergaderde de plaatselijke Hanze. •De voorz. opende de vergadering met den christel. groet, en heette alle aanwezigen har telijk welkom. De notulen der vorige verga dering werden door dn secrearis voorgelezen en onveranderd vastgesteld. In behandeling kwam vervolgens de oprich ting van een voorschotbank, hier ter plaatse. Dit punt zou toegelicht worden door den heer J. Mol, die echter wegens ziekte niet aanwe zig was. De voorz. las daarom de punten voor en lichtte de leden in omtrent deze kwestie. Een voorschotbank is er om de leden van de R.K. Middenstandsvereeniging tijdelijk, doch spoedig aan geld te helpen. De vereeniging moet 250 gulden storten, dan voegt het hoofd bestuur er renteloos 250 gulden bij. Indien dit bedrag van 7 500 bij elkaar is, kunnen obliga ties uitgegeven worden tot een bedrag 3 maal hooger dan het aanwezige kapitaal, zoodat de Bank dan over een kapitaal van 7 2000 be schikt. Getracht zal worden dit kapitaal bij elkaar te krengen. (Staande de vergadering werd 95 toegezegd). Voor deze aangelegen heid zullen de leden thuis bezocht worden. Bij de rondvraag kwamenenkele leden weer terug op het feit, dat het electrische licht zoo duur is. Besproken werd vervolgens onder elkaar propaganda te maken voor de te houden re traite van 2023 Juni a.s. Geklaagd werd over het leunen in portieken en op raamlijsten van de winkels. Besloten werd, dat het bestuur deze klacht bij de be voegde autoriteiten zal doorgeven. Aan het einde van de vergadering dankte de voorz. de leden voor de aangename verga dering en sprak de hoop uit, dat door onder linge samenwerking de naastenliefde zeer zou bevorderd worden, zoodat met Mei a.s. de voorschotbank opgericht kan worden. De vergadering werd hierna met den chr. groet gesloten. De werkloosheid. Bij den correspon dent der Arbeidsbemiddeling staan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 186 land arbeiders, 3 opperlieden, 7 timmerlieden, 1 metaalbewerker, 3 metselaars, totaal 200 tegen 213 in de vorige week. Gelukkig. Dat de moderne vervoermid delen de oude steeds blijven verdringen blijkt wel uit het feit, dat bij de deze week alhier gehouden herkeuring van trekhonden zich maar 2 personen met hun hond en kar kwa men aanmelden. RIJNSBURG Bloemenhandel. 't Is den laatsten tijd droevig gesteld voor de bloementrekkers. 't Is zelfs vorig jaar niet zoo slecht geweest als deze twee weken. Het zonnige weer doet de aanvoer geweldig stijgen en de prijzen dalen. Voor export kan niet worden gekocht, zoo dat de binnenlandsche markt alles moet ver zwelgen. Betaald werd voor tulpen per dozijn Prins van Oostenrijk 58 ct., Bartigon 510 ct., Prosperity 47 ct., Pelikaan 813 ct., Murillo 59 ct., Couleur de Cardinal 813 ct., Ibis 68 ct., Theeroos 710 ct., Duchesse de Parma 814 ct., Bartigon 611 ct., Cra- moisie Brillant 46 ct., Flamingo 48 ct., Herman Schleger 58 ct., La Reine 47 ct., Mr. v. d. Hoeff 812 ct., Rijzende Zon 10 15 ct., Elisabeth 1015 ct., Red Admiraal 7 12 ct., Bartigon 611 ct., Peach Blossom 6 11 ct., Norcissen per 100 bos 7 1.202.60. Behalve uit de kassen komen ook veel nar cissen van den kouden grond en tevens veel tulpen uit de koude kassen. SASSENHEIM AJR.K.A. Aid. Bloembollenstreek. De afd. Bloembollenstreek van Arka vergaderde in 't „Bruine Paard' alhier onder voorzitterschap van den heer L. J. Droogh. Door de in de vorige vergadering benoem de commissie wordt mededeeling gedaan van het door haar samengestelde rapport, betref fende de gewenschte verbeteringen van het Arkablad. De voorz. brengt de commissie dank voor het verrichte werk. Door enkele leden is een voorstel Ingediend voor een verlaging van de contributie. Het bestuur adviseerde afwijzend, daar door aan neming van het voorstel een tekort zou ont staan. Bovendien werd de wenschelijkheid van het vormen van een kleine reserve bepleit. Langdurig wordt over deze zaak gediscus sieerd. Tenslotte wordt een voorstel om de contributie voor dit iaar te handhaven ver worpen en een voorstel tot aanhouding van deze aangelegenheid tot de volgende verga dering aangenomen, teneinde de voorstellers in de gelegenheid te stellen hun gemaakte be cijfering met die van den penningmeester te controleeren. Vervolgens komt aan de orde de behande ling van de agenda van de jaarvergadering te Tilburg. Daar echter over verschillende agendapunten door het Hoofdbestuur nog geen praeadvies is uitgebracht, is deze agenda spoe dig doorloopen. Bij het punt op de agenda: verkiezing van een algemeen voorz., wordt ge vraagd te informeeren naar de reden van het bedanken door den algemeenen voorzitter. Het heeft de leden verwonderd, dat over deze zaak niets officieels in het Arkablad is medege deeld. Na een geanimeerde rondvraag sluit de voorzitter met den christel. groet. STOMP WIJK Wit-Gele Kruis. Gisterenavond had in de zaal van „Het Blesse Paard" de jaarvergade ring plaats van het Wit-Gele Kruis, waar voor flinke opkomst was. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer J Fleuren, opent de 2de voorz., de heer L. C. Stijnman, de vergadering, waarna een mede deeling volgt van den zeereerw. heer pastoor Floor. De secretaris, de heer Jac. Maren, leest de notulen, welke na een opmerking van den heer v. Wijk werden goedgekeurd. Dan leest de secretaris het jaarverslag voor, waaruit we aanstippen, dat, in verband met de hooge kos ten, daaraan verbonden, de oprichting van een consultatoe-bureau te Stompwijk geen door gang kon vinden. Voorts dat voor de cursus E.H.B.O. zich 10 meisjes hebben opgegeven; dat door de wijkzuster 2157 bezoeken afgelegd zijn, 716 bezoeken bij kraamverzorging, 342 bij t.b.c.-patiënten, dat er 312 artikelen uitgeleend zijn. Twee kinderen zijn door „Herwonnen l evenskracht" uitgezonden. De secretaris bracht hulde aan zuster Schaper en besloot zijn jaarverslag met een woord van propa ganda. Bij de mededeelingen wordt verzocht het gebruikte materiaal spoedig terug te bezorgen. Voorts wordt een ontslag-aanvrage voorge lezen van zr. Schaper, wegens benoeming tot verpleegster-directrice aan het kinderhuis Rijs- bergen. Pastoor Floor bepleitte tot patroon van het Wit-Gele Kruis de H.H. Cosmas en Damianus aan te nemen en vertelt iets uit het leven van beide heiligen. De penningmeester, de heer J. C. v. d. Bos, brengt dan financieel verslag uit. De inkom sten en uitgaven sluiten met een bedrag van /5761.09J4, met een batig saldo van 72907.23^, De heer van Wijk verklaart namens de'finan- cieele commissie de bescheiden van den pen ningmeester keurig in orde bevonden te heb ben. Voor het aftredende lid van de finan. comm., de heer van Wijk, wordt benoemd de heer Boogmans. Na de stemming blijkt, dat de afgetreden bestuursleden, de heeren L. Stijn man en Jac. Belt, met bijna algemeene stem men worden herkozen. Voor de l.b.c-commis- sie worden met algemeene stemmen zijn her kozen. Voor de t.bc.-commissie worden met al gemeene stemmen herkozen de heeren S. v. d. Salm, P. J. Beekman en Th. Vogelaar. De begrooting voor 1933 bedraagt voor ont vangsten en uitgaven het bedrag van 6396.70. De pastoor deelt nog mede, dat de contri butie niet verlaagd kan worden. Wel zullen degenen, die in de hoogste klas zijn aangesla gen, op het einde van 1933 20 pcL terug ont vangen. Aan de rondvraag gekomen vraagt een der leden- medewerking van het bestuur betref fende uitkeering van ziekenfonds. Na toelich ting van den heer v. d. Bos zegt het bestuur de medewerking toe. Een der leden brengt nog dank en hulde aan zr. Schaper. Pastoor Floor, het woord nemende, betuigt zijn vreugde, en tevredenheid over het werk van het Wit-Gele Kruis, dat nu tien jaar be staat en spoort de leden aan krachtig met de vereeniging mee te leven en te trachten ande re bij de vereeniging te doen aansluiten. Met hartelijke woorden spreekt pastoor Floor de binnenkort vertekkende zuster Schaper toe, wier werk een zegen voor onze vereeniging geweest is. Zr. Schaper dankt pastoor Floor voor zijn vriendelijke woorden, dankt het be stuur 'voor de medewerking en de leden voor hun sympathie. De heer v. d. Bos doet nog een mededeeling betreffende de adspirantle- den, waarna de voorz. de vergadering sluit, met het gebed ter eere van de H. Cosmas en Damianus. Bij de verloting die dan volgt komen vele gelukkigen in het bezit van aardige prijzen. VOORSCHOTEN Crisis-comité. Het pl. crisis-comité deelt mede, dat in de afgeloopen maand door het werkcomité 3 vergaderingen werden gehou den. In die vergaderingen werden 23 aanvra- 'gen om steun behandeld. In de vergadering van 4 April werd door het comité besloten om even als vorig jaar het geregeld vergaderen gedurende de zomer maanden stop te zetten en de werkzaamheden tot een minimum te beperken. Niet hel minst met het oog op den toestand der kas, die ern stige inkrimping der werkzaamheden gebied. Met enkele nagekomen giften heeft het to taal der bloempjesverkoop de som van 7143.55 opgebracht en het Comité is dankbaar voor deze bijdrage; ook de verkoopsters zij hierbij nogmaals dank gebracht. Was het comité niet verrast met een gift van 7100 geschonken door een geacht plaatsgenoot, zij zou de op haar genomen verplichtingen nu haast al niet meer kunnen nakomen. Dankbaar is ook het Comité voor de haar steeds toegezonden maandelijksche bijdragen, die zij op haar giro rekening no. 191800 mag ontvangen, dat nog velen dit voorbeeld mogen volgen. Het comité hoopt diligent te blijven met den steun die zij hierin ontvangt. De secretaris- pennigm. houdt in den vervolge alleen zitting in het raadhuis des Maandags van 45 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Oud-leerlingen van tuinbouw cursussen. De afd. „Waslagexerdr, .hcho waemaan-cx De afd. „Katwijk" van den bond van oud-leer lingen van tuinbouwcursussen hield in de Roskam alhier een ledenvergadering. De voorz., de heer C. van Zijst, opende te ruim 8 uur de vergadering. Na een kort ope ningswoord, waarin de leden hartelijk welkom werden geheeten, kreeg de secretaris, de heer J. Heemskerk Ant.zn., gelegenheid de notu len van de vorige vergadering te lezen, die onder dank onveranderd werden vastgesteld. Dan was aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren G. Oosterlee en J Heemskerk, terwijl er één vacature was. De aftredenden werden herkozen. In de open- gekomen plaats werd gekozen de heer A. Ver- hart. Allen namen hun herbenoeming aan. In de kascommissie werden gekozen de hee ren A. Durieux Azn., C. van Leeuwen en C. van der Does. Hierna werd gepauzeerd. Tijdens de pauze werd de inzending Narcissen van den heer J. Heemskerk Ant.zn. door de keuringscom missie, bestaande uit de heeren J. de Zwart, A Verhart en A. Vooijs, beoordeeld. Aan deze groep werden 13 punten toegekend. Vervolgens behandelde de beer A. Berkhey het onderwerp: „De Hyacinthen-cultuur". Op keurige wijze werden door inleider behandeld de volgende punten: le. de teeltwijze, 2e. de schuurbehandeling, 3e. de ziektebestrijding. De voorz. zegt den inleider dank voor de leerzame behandeling van dit onderwerp en spreekt den wensch uit, dat het tot leering der leden mag zijn. Na rondvraag, die geen bijzonderheden op leverde, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst deze geanimeerde vergadering. Aanrijding. Toen de bierhandelaar S. uit Noordwijk de Kerkstraat alhier doorreed, zou het dochtertje van L. P: op het laatste oogenblik den weg oversteken. Zij werd door de auto gegrepen, doch door zeer krachtig remmen door S. voorkwam hij, dat het kind werd overreden; doch enkele meters over den weg schoof. Het geval liep nog tamelijk goed af. S. treft geen schuld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. TWEE TEENEN AFGEREDEN. Het treintje reed plotseling achteruit De trein, die van hier 13.09 naar Amster dam (Willemspark) vertrekt moest gister middag nabij de halte Gouwsluis plotse ling stoppen wegens het vastloopen der remmen. De leerling-machinist, die tracht te het euvel te verhelpen en met een der voeten op de rails stond, had het ongeluk dat de locomotief plotseling achteruit reed en deze over zijn voet reed met het gevolg, dat hem 2 teenen werden afgere den. Met eenige vertraging kon de trein de reis vervolgen, terwijl de leerling heel kundig werd behandeld. Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den 2en voorzitter, den heer B. Lem- kes, hield de Coöp. Boerenleenbank gister avond in het Nut haar algemeene verplich te jaarlijksche ledenvergadering, nadat de le voorzitter, de heer N. A. H. Hoogendijk, de vergadering met een kort welkomst woord had geopend. De heer B. Lemkes herdacht allereerst het verscheiden van het hooggeacht lid van den Raad van Toezicht, wijlen den heer L. C. Jongenburger. De kassier, de heer J. F. Liefhebber ver kreeg hierna de gelegenheid tot het uitbren gen van zijn keurig verzorgd jaarverslag. Wij vermijden, begon de kassier, ditmaal te schrijven over toestanden, omdat wij allen meer dan doordrongen zijn van de crisis, die vooral de zuivel-boerderijen thans mee maken. Niettegenstaande heeft ons bedrijf behoorlijke resultaten bereikt. De totaalom zet liep eenigszins achteruit, een normaal verschijnsel, gezien de uiterst lage prijzen die de producten thans opbrengen. Het is daarentegen een gezond verschijnsel te noe men, dut het aantal relaties zich nog ge stadig uitbreid. De storting van spaarbank- gelden bleef wat ten achter bij het vorig jaar, terwijl het saldo vap gedeponeerde gelden in rekening-courant per 31 Dec. 1932 ongeveer 26 mille hooger was, als het vorige boekjaar. Rentewijzigingen hadden in den loop van het geheele boekjaar niet plaats. Gedurende het geheele jaar hadden wij voldoende aanvrage voor credieten, en of schoon wij onder de gegeven omstandig heden de uiterste voorzichtigheid in acht moeten nemen, konden wij aan de soliede aanvragen geregeld voldoen. Onze deposi- to-afdeeling gaf per 31 Dec. '32 nog een saldo aan van 236.306,05 tegenover 270.690.01 per 31 Dec. van het daaraan voorafgaande boekjaar. De gedeponeerde gelden in rek.-crt. sluiten per 31 Dec. met een saldo van 112.434.37 t.o. het vorige boekjaar ruim 86 mille, wat een vooruit gang aangeeft van plm. 26 000.—. Over het geheel liep ons crediteuren-saldi terug van 986.549.90 tot 921.760.20 is 64.789.70 wat nog geen 7% onzer middelen in to taal uitmaakt. Met het verhuren van safe loketten gaat het nu niet bepaald druk, of schoon van een behoorlijk rendement reeds kan gesproken worden. Uit de overgelegde balans blijkt dat ons saldo winst netto 1171.61 lager is als het vorige boekjaar. Oorzaak hiervan is, dat wij het afgeloopen boekjaar voor het eerst een vol jaar zijn gevestigd in ons nieuwe bankgebouw, wat vanzelfsprekend meerde re exploitatiekosten heeft goëischt. Van een ontvangen narekening schreven wij inmid dels op de rekening kantoorgebouw af 104.30 terwijl een aangekocht safe-bloc in den loop van het boekjaar ten bedrage van 420.eveneens geheel werd afge schreven. Door het herstellen van de koersen van beleggingsobligaties gedurende het afge loopen jaar, is onze effecten-reserve meer als voldoende te noemen en maakt thans ruim 14% van ons effectenbezit uit. Wi; stellen U voor. deze balans aan de hand van het rapport van de financieele-commis- sie aldus vast te stellen. Onze relaties breiden zich nog voortdurend uit en wij bereikten een omzet van 4.843.076.36 in 1931 6.257.666.32. In verband met een overboeking van spaarbankgelden naar deposito-rekening bedraagt dc verminderde omzet 900.000. Gezien de tijden, mogen wij een omzet van bijna 5 millioen nog bevredigend noemen. Het aantal kasposten in 1932 bedroeg 8943. in 1931 6893, vermeerdering 2050. In 1932 werden aan nieuwe cliënten uitgereikt 62 spaarbankboekjes, 6 depositieboekjes en 5 rek.-courantboekjes terwijl nog diverse rekeningen zonder boekje werden, geopend. Het aantal leden bedroeg 31 Dec. 1932 341, vorig jaar 31 Dec. 332. Per 31 Dec. 1932 administreerden wij 1654 rekeningen, in 1931 1649. Aan niquwe voorschotten werd in het boekjaar verleend 76.600, terwijl voor schotten werden afgelost tot een bedrag ad 104.261.63. In reL-crt. werd aan nieuwe oredieten verstreikt f 12.000.Het effecten bezit bedraagt in diverse fondsen nominaal 97.000.—. Op de balans is aankoop-waarde ad 95.780.aangehouden terwijl boven dien nog een behoorlijke reserve. Wij hadden in dit jaar voldoende aan vraag voor credieten, doch moesten op de eerste plaats in verband met de moeilijke tijden onze uiterste zorg aan de geboden zekerheid besteden en ten 2e. onze cre- dietportefeuiile in overeenstemming bren gen met de beschikbare middelen. In ver band hiermede brachten wij dan ook het uitstaand orediet terug van 897.353.11 tot 840.443.27. Opzeggingen van credieten behoefden niet plaats te hebben, doch wij hebben dit bereikt, deels door de eenigs zins mindere credietbehoeften, anderdeels door nieuwe credietverleening wat te be perken. Onze crediteuren zijn goed gedekt, terwijl de verplichtingen onzer debiteuren over het algemeen correct worden nageko men. Verliezen op debiteuren waren ook dit jaar niet te boeken. Wij beschouwen onze bank kern gezond, en zullen niets nalaten om onze krachtige onderlinge spaar- en credietstellmg zoo be- drijfszeker mogelijk te houden. Het betrek kelijke kleine bedrag aan vermindering van omzet zal ons dit jaar een prikkel zijn tot het stelselmatig uitbouwen van onze rela ties, waarvoor wij U leden Uwe medewer king inroepen. Wanneer ieder lid in zijn kring propaganda maakt voor de eigen in stelling, dan kan het niet anders, of de merkbare resultaten zijn daarvan binnen kort ziohtbaar. Bij voorbaat hiervoor onzen oprcehten dank. Maakten wij in ons vorig jaarverslag nog melding van het onverwacht overlijden van onzen voorzitter, den heer Joh. v. Leeu wen, nog geen half jaar later werd ons be drijf wederom getroffen door het heengaan van ons hooggeacht lid van den Raad van Toezicht, den heer L. O. Jongenburger. Meer dan 30 jaren tot aan den laatsten dag van zijn leven heeft hij de belangen der bank voorgestaan. Wij brengen aan zijn na gedachtenis, die bij ons in lengte van dagen zal blijven, nog een woord van oprechten dank, voor het vele dat hij in het belang onze bank heeft gedaan. Vervolgens bracht de kassier dank aan allen die aan de belangen der bank hebben medegewerkt en uitte den wensch dat wij binnenkort normaler en beter tijden voor een ieder moge aanbreken en dat de econo mische wereldcrisis spoedig tot het verle den behoort. Nog bracht de heer Liefhebber tenslotte een woord van hartelijken dank aan het be stuur en raad van toezicht voor den zeer gewaardeerden steun die hij het afgeloopen jaar als kassier mocht ondervinden. Na eenige bespreking van dit jaarverslag volgde de bestuursverkiezing. Het aftreden de I'd de heer G. v. d. Meer werd herkozen terwijl eveneens het aftredende lid van den raad van toezicht, de heer J. de Wit werd herkozen terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. C. Jon genburger werd gekozen de heer W. J. Spreij. Hierna werd de vergadering door den heer B. Lemkes gesloten. Herdenking van Prins Willem. In de j gehouden vergadering van het Wilhelmus van Nassouwo Comité waren reeds een groot aantal inschrijvingen voor de te hou- den herdenkingsontocht op 24 April a.s. in gekomen. O.a. hebben eenige vereenigingen zioh opgegeven om met praalwagens en al legorische voorstellingen uit te komen. Het geheel zal, daar de vereenigingen met vlaggen en vaandels optrekken, een bijzon dere fleurige indruk maken. In verband met de regeling dezer optocht is het nood zakelijk, dnt die vereenigingen, welko zich nog niet voor deelname opgaven, dit als nog doen, uiterljijk voor IR April a.s. bij den secretaris, den heer C. Knaapen. Boerderij-bouw. Voor rekening van mevr. wed. Oosterling te Voorburg is aan de aannemers gebrs. v. Wijk en Bons al hier opgedragen het bouwen eener land bouwerswoning te Reeuwijk zijnde op een na de laagste inschrijver voor de som van f 13725. Diefstal. Gisteravond kwam de wielrij der Sch. tot de minder aangename ont dekking dat men tijdens het kerkbezoek zijn rijwiel dat hij tecen het Patronaatsge bouw aan do Paradijslaan had geplaatst, van electr. lantaarn en dynamo had ont- daan en beide voorwerpen had ontvreemd. Botsina. In de Raadhuisstraat reed ristermiddac de vrachtautobestuurder V. tegen deuit de Hoogzichtstraat komende vrachtauto van T. J. v. R. alhier. Vervol gens reed de auto tegen het pand van de belastingen en 't perceel van den hoer 8. Beide pereeelen werden beschadigd ter wijl ook de auto van V. belangrijke mate- rieele schade bekwam. Het ongeval werd veroorzaakt doordat V. volgens ooggetui gen hard reed bovendien links van den weg en zijn stuur niet gehel machtig was. Gevaarlijke baldadigheid. In den Hoorn hebben gisteravond eenige jongens ergerlijke baldadigheid gepleegd door oen pop ter mans gTootte op den weg te leg gen met als doel om hiermede de autobe stuurders aan het schrikken te maken. Een der bestuurders, die aanvankelijk dacht j iemand overreden te hebben, wendd© zich tot het politiebureau. De bestuurder reed hierop terug met een agent en inderdaad werd het spelletje herhaald. Toon de poli tie uit de auto stapte namen de jongens de vlucht waarbij 1 der belhamels zijn rijwiel liet staan hetwelk de politie alsmede de pop inbeslag nam. Toen nu later de jongen zijn rijwiel terug kwam halen waron de daders van deze gevaarlijke baldadigheid gelijktijdig bekend. BOSKOOP. Personalia. Met ingang van 1 Juni 1933 is benoemd tot veldwachter 2e klasse B. H. Brouwer, thans maréchaussee te Oud- Vroenhoven. Tot aapirant-opziobter-teekenaar in tij- d el ijken dienst is aangesteld de heer D. A. Ernaar, uit Kapelle (Z.). BODEGRAVEN. Plaatsol. Comité Willem van Oranje. In hotel Oudejane vergaderde dit comité onder presidium van den heer I. Hoogen- doorn. Mededeeling werd gedaan, dat vol gens ingekomen schrijven wegens princi- pieele redenen het bestuur der Christ. Scholen, niet zou meedoen aan een plaatse lijke herdenking, zooals het comité zioh had vooFgeeteld. Op voorstel van een der aanwezigen werd aangenomen aan ge noemd schoolbestuur een schrijven te rich ten, waarin het leedwezen zou worden uit gedrukt over de weigering tot algemeene herdenking. De kinderen de openbare en der katho lieke scholen zullen des namiddags natio nale liederen ten gehoore brengen, des avonds is er eon algemeene optooht en zang- en gymnastiekuitvoering. Twee spre kers zijn uitgenoodigd. De geanimeerde vergadering werd door afgevaardigden van allerlei vereenigingen, door kapelaan van Kessel, onderwijzers en hoofden van scholen, bijgewoond. KOUDEKERK. Crisiscomité. Het plaatselijk crisis- comité ontving van de firma Batelaan al hier, een gesohenk van 68 paar pantoffels met rubber zolen. Een goede daad die zeker navolging verdient. NIEUWKOOP. Verkooping. Gisteren werd in hotel „Vliegende Paard" alhier, door de nota rissen H. O. Labberton te 's-Gravonhngo en Jhr. Bouvier te Oudewater publiek ver kocht do boerenhofstede met 16.22.70 H.A. wei- en hooiland, gelegen aan don Aarlan- derveenschen weg onder deze gemeente, eigendom van A. J. Boekhorst. Dé woning werd gekocht voor den hypo theekhouder door don heer Dekker uit Den Haag voor 15510. Zij waa in bod ge bracht op 10700. De tegenwoordige eige naar had haar in 1917 gekocht voor 40.000 Bij de gisteren gehouden publieke verkooping door notaris van der Meijden nifc Mijdrecht van het winkelhuis met brood bakkerij en een paar verhuurwonin gen in het Zuideinde, eigendom van B. A. Imfeld is eigenaar geworden P. Augustinus alhier voor 3300. NOORDEN. Volksbond. De hoer Steinmetz uit Amsterdam hield gisteravond voor de le den van den R.-K. Volksbond op do St. Franciscu8zaal eon cursusavond met als on derwerp: Herstel der maatschappelijke or de door bedrijfsorganisatie. WOERDEN. St. Lidwina-herdenking. Ook nit ■Woerden zullen een aantal meisjes optrek ken naar Schiedam ter eere van het eeuw feest van de H. Lidwina. Zondag as. zul len de repetities beginnen in de R.-K. Jongenesohool (gymnastieklokaal). V. E. P. Zondag a.s. heeft V. E. P. T een belangrijke wedstrijd te spelen tegen M.V.V. I (Montfoort). Indien V. E. P. deze uitwedstrijd wint blijft ze in de Federatie. Bij verlies zal een beslissingswedstrijd noodzakelijk worden tussohen M. V. V. en V. K P. ZWAMMERDAM. Presentiegeld en T.B.C.-subsidie. In de laatstgehouden Raadsvergadering word op voorstel der commiseie ter onderzoek der begrooting over 1933, aangenomen een besluit, zoo mooi en zoo navolgenswaard, dat het ons een buitengewoon genoegen ia dit te kunnen vermelden, te meer daar het stamt nit zoo'n nederig dorpje aan de boor den van den Ouden Rijn. Op de begrooting werd door de noodza kelijke bezuiniging de jaarl. subsidie voor de plaatselijke T.B.C.-vor. geschrapt Van de presentiegelden ten voordecle van de raadsleden zal nu zooveel worden afgestaan door de leden tot de gewone subsidie weer kan worden uitgekeerd. Een zoo nobele geste dient aan de vergetelheid ontrukt to worden. RECHTZAKEN DE BRANDSTICHTING TE BLEISWIJK. Do rechtbank te Rotterdam heeft in de zaak van den 31-jarigen landarbeider A, v. D., die 4 dezer terechtgestaan heeft tor zake van een reeks van brandstichtingen in de gemeente Bleiswijk, na het hooren van dr. Donkersloot als getuige, gelast, dat verdachte voor don tijd van ton hoog ste zes maanden zal worden ongenomen in de psychiatrische inrichting Maaaoord, ter nadere observatie. HET UITZICHT IS BEPERKT Op hooge bruggen Is SCHERP RECHTS HOUDEN hel wachtwoord I U kunt Immer» niet zien, of van de '•ir andere zijde verkeer nadertl 11 IIMII III III

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11