T ZATERDAG 8 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT D^ROE Rl.AD PAG. 10 BINNENLAND DE BURGERWACHT. WIE DAARIN NIET THUIS BEHOOREN Voor den Kamerkring Amsterdam van de Christelijk-Historische Unie hoeft Don derdagavond minister De Geer het woord gevoerd. Het onderwerp „Gezag en vrijheid" be handelend, besprak hij ook de m versohil- lende landen opgerichte weerbaarheidsfor maties en stormtroepen. Men heeft wel eens gezegd, aldus de mi nister, dat ook de vrijwillige landstorm en de burgerwacht op dit punt bedenkelijke verschijnselen zijn. Natuurlijk geheel ren onrechte, want die instellingen staan uit sluitend ten dienste en ter beschikking van de overheid. Maar het is dan ook de over heid, die behoort te zorgen dat rij niet geïnfecteerd worden door vooze leeringen. Er zijn thans particuliere organisaties, die openlijk verkondigen, dat, indien op een bepaald moment de overheid, naar hun ne subjectieve meening, het gezag niet op behoorlijke wijze mocht handhaven, zij zei ven daarvoor zullen zorg dragen. Wie van zulk een geest is, behoort in de burger wacht niet thuis. ONDEROFFICIEREN VAN DE MARINE ONTSLAGEN. Aan een drietal afgetreden leden van het hoofdbestuur van den Bond van Marine Oncieroificieren is, naar „Vooruit" meldt, medegedeeld, dat zij den len Mei aa. met eervol ontslag uit den zeedienst worden ge zonden, aangezien geen prijs meer op hun diensten wordt gesteld. Het zijn de adjudant^schrijver J. La- bruyère, de opperschipper J. Lub en de ma joor-schrijver P. H. Verbeek. Zij zullen z.g. „wegens langdurigen dienst" worden ontsla gen, waardoor zij recht op pensioen zullen verkrijgen. Deze drie hebben deel uitgemaakt van het hoofdbestuur van den Bond van Mari ne-Onderofficieren tijdens de laatste ge beurtenissen, doch hebben daarna voldaan aan den op hen uitgeoefenden drang om als hoofdbestuurslid af te treden. Op '1e laatste ledenvergadering van de afdeeling Den Helder van dien Bond is een aantal nieuwe hoofdbestuursleden gekozen. ARBEIDSTIJD IN BROOD BAKKERIJEN. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft ten aanzien van broodbakke rijen in alle gemeenten des rijks vergund als volgt: le. door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen mag, in afwijking van het bepaalde in artikel 35, tweede lid, der Arbeidswet 1919, met den bakkersarbeid begonnen worden op Zaterdag 15 April en op Zaterdag 3 Juni, telkens te 12 uur dee nachts, met dien verstande, dat voor zoover betreft broodbakkerijen, voor wel ke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919, is ver leend reeds op Vrijdag 14 April, res pectievelijk op Vrijdag 2 Juni, telkens om 10 uur, des namiddags met arbeid, be staande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden aangevangen. Op Dinsdag 18 April en Dinsdag 6 Juni en op Woensdag 24 Mei, telkens om 4 uur des voormiddags, of, indien ingevolge het bepaalde in artikel 35, tweede lid, onder e of f, der Arbeidswet 1919, te 5 uur des voormiddags. Bovendien mag voor zoo ver betreft broodbakkerijen, voor welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid. der Arbeidswet 1919, is verleend op die dagen gedurende twee uren vóór het tijdstip waarop alsdan de bakkersar beid mag aanvangen, arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden verricht. NIEUW ACADEMIEGEBOUW TE ROTTERDAM. Het bestuur van de Academie van beel dende kunsten en technische wetenschap pen te Rotterdam deelt het volgende mede: De onderhandelingen met het departe ment van Onderwijs, K. en W. over het nieuwe gebouw van de Academie waren aan het einde van Januari doodgeloopen. De minister kon n..l wegens 's Rijks finan- cdeelen nood niet in den bouw toestaan van oen zaal voor tentoonstellingen, lezingen, filmvoordrachten enz., welke door de Aca demie voor bet onderwijs onontbeerlijk werd geacht. Intusschen zijn de onderhan delingen tot voldoening van het bestuur weer in goede banen gebracht. Door bemiddeling van een stadgenoot heeft het bestuur de toezegging gekregen van een bijdrage, die het tot zijn groote vreugde in staat stelt de zoo gewenachte tentoonstellingszaal in het bouwplan op te nemen. De plannen, waaromtrent thans overeen stemming is bereikt, zijn ontworpen door stadsarchitect ir. A. v. d. Steur. De minister heeft goedgekeurd, dat tot architect voor de uitvoering zal worden benoemd ir. B. J. EL Cramer te Rotterdam, die tot voor kort den bouw van het Zuider ziekenhuis heeft geleid Het bestuur hoopt met de voortgezette medewerking van het betreffende departe ment nog in den loop van dit jaar met den bouw een aanvang te kunnen maken. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! KONINKLIJKE BESLUITEN. Notariaat Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Zuid-Scharwoude, H. W. Smit, candidaat-notaris te Bever wijk. Bij Kon. besluit van 6 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Rot terdam, ter standplaats Rotterdam, C. J. Vink, thans notaris te Zuidhorn. Burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Ouderkerk aan den IJssel mr. F. J. van Beeck Calkoen. DE BEPERKING VAN DE KAAS PRODUCTIE. Nadere mededeelingen omtrent de Crisis- Zuivelceritrale. In aansluiting op hetgeen omtrent de be perking der Kaasproductie reeds gepubli ceerd, deelt de Crisiszuivelcentrale nog het volgende mede: Kaasfa brieken, die wenschen deel te nemen aan de regeling, we'.ke beoogt te be reiken een beperking van de kaasproductie gedurende April, Mei en Juni van gemid deld 30 pCt. (varieerend van 20 tot 40 pCt.) dienen van dit voornemen, liefst bij aange- teekenden brief, kennis te geven aan de Crisiszuiveloentrale. Laan van Meerder- voort 84 te 's-Gravenhage. vóór 15 April a.s. onder opgave van het Kaascontróle station, waarbij zij zijn aangesloten. Voor toeslag komt in aanmerking de on- dermelk, welke aan de boerderijen in April tot en met Juni a.s. wordt teruggeleverd, boven de hoeveelheid, die in de overeen komstige maanden van 1931 naar de boer derij werd teruggezonden, en aan de kaas makerij wordt onttrokken, om voor vee voeder te worden bestemd. Het bedrag van den toeslag zal gelijk zijn aan de (door een Commissie van deskundi gen vast te stellen) volledige kaaswaarde der ondermelk, minus 0.1 cent per liter. Zou b.v. deze kaaswaarde 1 cent per liter blij ken te zijn de vaststelling hiervan zal wekelijks plaats vinden zoo wordt door de Crisiszuivelcentrale een toeslag verleend van 0.9 cent. Bedrijven, die reeds gedurende het tijd vak van 1 tot 15 April tot het invoeren der beperking overgingen, hebben recht op het ontvangen van toeslag, voorzoover wordt voldaan aan de voorwaarden van admini stratieven aard. Het is met toestemming van de Crisis zuiveloentrale of ha-re afdeelingen geoor loofd, dat kaasfabrieken de regeling toe passen in onderlinge combinatie, hetgeen dus hierop neerkomt, dat van de in totaal bij zoodanige combinatie beschikbare vet vrije kaasmelk 30 pCt. naar de boerderij teruggaat. HET VERVOER BIJ DE WERK VERSCHAFFING. Een circulaire van den Minister. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de hoofdbesturen der aangesloten bonden, leden der districtcommissies en be sturen der plaatselijke werkliedenvereeni- gingen en Volksbonden een circulaire ge richt, waarin medegedeeld wordt, dat de Minister na beëindiging van de regeling inzake de vergoeding van het vervoer van tewerk gestelde arbeiders naar de werkver- verschaffing, in deze regeling een kleine wijziging wenscht aan te brengen. De regeling, die nu geldt tot en met 28 October 1933 wordt als volgt gewijzigd: De arbeiders, die dagelijks meer dan 2 X 20 K.M. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, dienen in den regel geheel voor rekening van de Overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders, die dagelijks tweemaal een afstand van 1520 K.M. naar en van de werkverschaffing hebben af te leggen, ont vangen een vergoeding van 1.25 per man en per week. De regeling inzake de vergoe ding bij een afstand van 1015 K.M. n.l. 75 oent per man en per week blijft onge wijzigd. Voor afstanden, die minder dan 2 X 10 K.M. bedragen wordt geen vergoe ding gegeven. Vrij vervoer heeft verder gedurende bo vengenoemde periode eveneens plaats voor die arbeiders, die in kampen zijn gehuis vest en wekelijks, om naar en van het kamp te komen meer dan 2 X 30 K.M. hebben af te leggen. Uitoefening van den stemplicht voor bij rie werkverschaffing tewerkgestelden. Namens den minister van binnenland sche zaken hebben de inspecteurs voor de werkverschaffing aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat voor de bij de werkver schaffing tewerk gestelde arbeiders een re geling is getroffen m verband met het ver vullen van den stemplicht ter gelegenheid van de verkiezing van de leden der Tweede Kamer op 26 April. Op dien datum zullen de werkzaamheden bij de werkverschaffing uiterlijk 10 uur v.m. aanvangen. Twee uur, berekend naar het vastgestelde grondloon, zullen worden ver goed. Samenwerking van verschillende organen en organisaties ter bevordering der veiligheid. Dezer dagen werd door den Directeur- Generaal van den Arbeid een Commissie geïnstalleerd, welke een nauwer contact tussohen verschillende organen ter bevor dering der veiligheid beoogt, hetgeen, naar wij mogen verwachten, aan de veiligheid als zoodanig ten goede zal komen. In zijn installatierede wees de Directeur- Generaal van den Arbeid er op, dat samen werking der verschillende instanties, wier werkkring zich beweegt op het gebied der veiligheid, tot vruchtdragende resultaten kan leiden. Deze instanties zijn: de Arbeidsinspectie, de Centrale Werkgevers Risico-Bank, de Raden van Arbeid, de Rijksverzekerings bank, het Veiligheidsmuseum, de Centrale van Werkgevers-organisaties en die van Werknemers-organisaties, welke alle in deze Commissie vertegenwoordigd zijn. Uitdrukkelijk werd erop gewezen, dat de verschillende instanties, wier arbeidsveld bij de wet is bepaald, autonoom zijn en be- hooren te blijven op eigen terrein, maar dat juist deze autonomie de behoefte tot sa menwerking in dezelfde riohting doet ge voelen. Dat juist te Amsterdam deze installatie plaats vond, is geen toevallige omstandig heid. Immers van onze hoofdstad des lands ging herhaaldelijk belangrijk initiatief uit in den strijd tegen het ongevallengevaar. Spreker wees hierbij op de in 1890 aldaar gehouden Tentoonstelling voor de veilig heid in fabrieken en werkplaatsen, op de ongeveer in dienzelfden tijd opgerichte Ne- derlandsche Vereeniging tot Voorkoming van Ongelukken in Fabrieken en Werk plaatsen, welke eenige jaren daarna haar taak aan andere orsranen overdroeg, op het in 1893 geopende Veiligheidsmuseum. Hot lag dus wel voor de hand, dat, toen de voor zitter van het Bestuur der Rijksverzeke ringsbank te Amsterdam het eerst het denkbeeld tot meer samenwerking opperde, de installatie te Amsterdam in het srebouw van de Rijksverzekeringsbank plaats had. De voorzitter der geïnstalleerde Commis sie. de Hoofdinspecteur van den Arbeid. O. W. J. van Sierenberg de Boer. beantwoord de de installatierede van den Directeur-Ge neraal. De voorzitter dankte, mede namens de overige leden der Commissie, de organen en organisaties, die hen hadden afgevaar digd voor het in hen gestelde vertrouwen. Al is er voor de bedrijfsveiligheid reeds zeer veel gedaan zoo merkte spreker op een ideale toestand is nog lang niet be reikt. De mentaliteit der arbeiders is nog niet zoo, dat „Doe het veilig" van elk de lijfspreuk is; de bereidheid der werkgevers om de veiligheid in hun ondernemingen re bevorderen is nog geen maximum en de ge meenschap lijdt onder dat alles een schade, waarvoor de bedragen, die aan verzeke ringspremies moeten worden opgebracht, eenige aanwijzing geven.' In deze opsom ming ligt een aanwijzing, in welke richting de Commissie haar werk zal vinden. Daar bij aal o.m. het statistisch materiaal van de R.V.B. goede diensten kunnen bewijzen. Met vertrouwen in haar welslagen zal de Commisise haar werkzaamheden aanvaar den, al zal het ook nog wel eens moeilijk blijken om diegenen samen te houden, die tot nu toe gescheiden hebben gewerkt. Na afloop der installatie bleef de Com missie nog bijeen. Th deze eerste vergade ring werd tot penningmeester benoemd ir. Mebsch, ingenieur der Rijksverzekerings bank en tot secretaris: ir. R. A. Gorter, directeur van het Veiligheidsmuseum. Het Secretariaat der Commissie is gevestigd in het Veiligheidsmuseum, Hobbemastraat 22, Amsterdam, Tel. 22060. LAND- EN TUINBOUW R!JKSTUINB0UWSCH0 0L TE LISSE. Diploma-uitreiking en examens. Het diploma der school werd toegekend aan: J. de Bruin, Voorschoten, met aanteeke- ning voor Duitsoh, Zweedsoh, Stenografie en Mach^chr. W. le Grand, Sassenheim, met aan. voor Engelsch, Duitsoh, Fransch, Zweedsoh, Mach.schr. W. v. Zonneveld, Sassenheim, met aant. voor Engelsch, Duitsoh, Zweedsoh, Maoh. schrijven. J. W. de Haar, Hillegom, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Fransch, Steno en Mach.schr. H. G. Hylkema, Hillegom, met aant. voor Engelsch, Duitsoh, Fransch, Zweedsch, Mach.sohr. C. v. «Zijverden, Hillegom, met aant. voor Engelsch, Duitsoh, Fransch, Zweedsch, Mach.schr. W. Montagne, Lisse, met aant. voor En gelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch, Ste no en Mach.schr. Th. Sabelis, Santpoort, met aant. voor Engelsch, Duitsoh, Fransch, Zweedsch, Steno en Mach.schr. W. J. H. Verhoeven, Utrecht, met aant. voor Mach.sohr. Een verklaring voor het met gunstig ge volg bijwonen der lessen in enkele vakken werd verleend aan den vakleerling: J. H. v. Waveren, Hillegom. Overgangsexamens. Van klasse I naar klasse II. Onvoorwaardelijk geslaagd zijn: G. A. Bosch, M. H. de Reede, Leiden; C. O. A. Driehuizen, C. de Vink, Lisse; H. W. Kaabman, Haarlem; W. H. Philippo, J. A. Slingerland, Sassenheim; K. A. Scharuif, Bennebroek. Van klasse II naar klasse IIL Onvoor- .waardelijk geslaagd zijn: F. v. Aken, O. Driehuizen, Lisse; P. A. le Clercq, J. v. <L Kamp, Sassenheim; W. Freymuth, J. Scheepstra, BloemendaalC. W. v. Brus sel, Haarlem; M. Hillenius, Ch. Hylkema, J. Th. Langelaan, Hillegom; J. Zwaan, Voorburg; C. M. Roozen, Heemstede; C. Slot, P. v. Tol, Haarlemmermeer; F. 0. Veltema, Leiden; F. A. Vlag, Voorschoten; J. G. Vaase, Noord wijk; Chr. Vlotman, den Haag; H. G. J. Wolterbeek, Aerdenhout. Niet bevorderd werd één leerling. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS R. K. TUINB0UWWINTERSCH00L TE BEVERWIJK. Van de veertien leerlingen der tweede klasse kon op grond van het met goed ge volg afgelegd examen, bedoeld in de arti kelen 36 sub. b en 37 van het reglement der school, overeenkomende met dat der Rijks- tuinbouwwinterscholen, het diploma worden uitgereikt aan: Th. A. Beekman te Sassen heim met aanteekenmg voor stenografie en machineschrijven; J. G. M. Brüseker te Amsterdam met aant. voor Fransch, Duitsch, Engelsch en machineschrijven; K. J. O. v. d. Heyden te 's-G-ravenhage met aant. voor machineschrijven; A. C. M. Lip- pits te Hoorn met aant. v. machineschrij ven; C. J. Nijssen te Santpoort met aant. v. machineschrijven; J. E. Nijssen te Sant poort; J. Philipoom te Beverwijk met aant. v. Fransch, Duitsch, Engelsch, stenografie en machineschrijven; P. van Eleisen te Sas senheim met aanteekening voor Duitsch en Engelsch; Th. C. J. Vrakking te Bussum met aant. v. Fransch, Duitsch, Engelsch en machineschrijven; A. J. M. van Wely te Amsterdam. Van de acht leerlingen der eerste klasse werden zeven bevorderd tot tweede klasse. KERKNIEUWS BIJ HET EEUWFEEST VAN FR. 0ZANAM. Een bedevaart naar zijn graf. Op 20 Mei zullen, zooals reeds gemeld, de feesten be>ginnen ter herdenking van Frederic Oaanam: des morgens algemeene H. Communie in de Basiliek van bet H. Hart, waarbij Mgr. Besson, bisschop vian Lausanne-Genève een toespraak zal hou den. Na de bedevaart en een bezoek aan het graf van Fred. Ozanam zal Mgr. Bau- drillart in den tuin van het Katholiek In stituut te Parijs den zegen geven met het Allerheiligste. Op Zondag 21 Mei Pontificale H. Mis van den Kardinaal Legaat Mgr. Verdier, Aarts bisschop van Parijs in de Notre Dame. Kar dinaal Binet. Aartsbisschop van Besan?on, zal een H. Mis opdragen in de kerk van St. Etienne-du-Mont op Maandag 22 Mei. In den namiddag worden de plechtighe den besloten met een solemneel Te Deum in de Notre Dame. De overige uren van deze feestdagen zijn gevuld met vergaderingen en feestelijke bijeenkomsten. Bouwfonds ten behoeve van de vestiging der E.E. Paters Benedictijnen te Egmond. Totaal vorige opgave 5.262.92. Ingekomen giften van 25 Maart7 April: Rector J. K. te B. 20.— W. D. v. H. te R. 3.— Dr. A. R. te A. 10.— Mevr. E. H.J. te D. 1-— H. A. V. te G. 25.— J. v. d. P. te G. 10.— G. J. L. te R. 2.50 T. van 'n arme kapelaan 2.50 Een bouwsteentje van J. E. te A. 100.— F. de B. te H. 2.50 J. P. M. L. te D. 2.50 Ingekomen bij de St. Paul us Abij, hout (N.-B F. J. K. te S. 3.50 Pastoor W. M. te T. 10.— Rector NN. te N. 3.50 W. C. M. te H. 10.— P. Th. v. V. te H. 5.— Rector G. H. D. te O. 25.— F. N. V. Q. te H. 25.— 82.— Totaal 5.523.92 Giften voor dit doel worden uitsluitend aangenomen ten kantore van de firma Theo- door Gillissen te Amsterdam, Nieuwe Doe lenstraat 1214, Gironummer 28485. Waarnemend Deken te Ouderkerk. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot waarnemend Deken van hej; Dekenaat Ouderkerk den Hoog- Eerw. Z. G. Heer Dr. G. van Noort, Deken van Amsterdam. (Zooals gemeld, is deken Boekhorst ernstig ongesteld). Z.HExc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alléén Woensdag, Vrij dag en Zaterdag audiëntie verleenen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Vleeschkearing. In den loop der maand Maart zijn ter secretarie aangegeven de vol gende slachtingen: bedrijfsslachtingen: 13 runderen, 2 graskalveren, 33 n. kalveren, 26 varkens en 3 geiten. Huisslacbtingen: 2 var kens en n. kalf. Noodslachtingen 5 runderen, 52 kalveren, 1 big, 7 schapen en 1 geit. Inge voerd werd 30 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 306.25. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt momenteel 143, waar van 103 landarbeiders, 30 bouwvakarbeiders, 8 metaalbewerkers en 2 schippers. Bovendien werken nog 19 arbeiders in de werkverschaf fing. KATWIJK Ondertrouwd: G. Freke en J. van Duijvenbode A. Rijnsent en M. Rijsdam M van Duijn en H. van Rhijn. Getrouwd: J. van der Plas en M. van Duijn J. van Duijvenbode en D. van der Boon N. Kuijt en T. Haasnoot. Overleden: Margaretha Zuijderduijn 52 j. ongehuwd Arendje Schaap 70 j. echtge- onote van J. van der Plas Margaretha Kla- zina Meijer 70 j. echtgen. van J. van Schie. OUDEWETERING Installatie pastoor Aarts. Vrijdagmorgen heeft pastoor Aarts onder klokgelui en groote belangstelling van de parochianen zijn intrede in de parochie gedaan. Zondagmorgen voor de Hoogmis zal pastoor door den heereerw. heer deken van Alphen a. d. Rijn worden geïnstal leerd. OEGSTGEEST Hanze Deze afd. hield Donderdagavond in SL Willibrord haar jaarvergadering, die siechts matig was bezocht, waarover de voor zitter, de heer W. F. de Rooy, bij de opening zijn spijt uitsprak. De voorzitter verwelkomde in 't bijzonder den heer W. Peters uit Vught, die een uiteenzetting gaf over het midden- slandsfonds U. B. O. Spreker begon met er op te wijzen, dat U. B. O. niet de waardeering heeft, die ze moet heb ben. De verzekering is niet een noodzakelijk kwaad, doch een veilige geldbelegging. Het doel van het fonds is, het lot der na bestaanden te verzachtenu bij sterfgeval. Het fonds werd opgericht in 1910. In de laatste jaren is dit veranderd en is U. B. O. gewor den een wettig erkende verzekerings-maat- schappij. de premies zijn aan den lagen kant en alle winsten 1 pet. komen aan de leden. Voorts wees de heer Peters met voorbeel den op de soliditeit van U. B. O. De gelden worden belegd als le hypotheek bij midden standers. Na nog eenige voorbeelden te hebben gege ven over premiebetaling op bepaalde leeftijden eindige de heer Peters zijn aandachtig gevolg de duideliike voordracht. Door enkele leden werden verschillende vragen gesteld, die allen door den heer Pe ters tot genoegen werden beantwoord. In den loop dezer maand zal de heer Pe ters de Hanze-leden in verband met het U. B. O.-fonds persoonlijk bezoeken. De voorz. dankte namens de vergadering den heer Peters, waarna de heer de Bruin zijn keurig verzodgd jaarverslag uitbracht, waaruit we constateerde, dat de Hanze 28 le den telt. De penningmeester raporteerde den finan- cieelen toestand. Rekening en balans werden goedgekeurd, alsook de begrooting 1933. Een nieuw lid werd na gehouden ballotage aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer v. Velzen de sandaebt nn het drukke verkeer, o.a. op de bloemendagen, bij het uitgaan der kerk. Zouden we niet om veiligheidsmaaregelen ver zoeken? De voorz. zal e. a. ter kennis bren gen van den chef-veldwachter. De heer de Bruin zegt. dat bij vele midden standers nog personeel in betrekking is van een vreemde nationaliteit, terwijl in Holland ook velen zonder betrekking zijn. Na amoele besoreking dezer kwestie werd besloten dit on de a.s. centrale vergadering ter sprake te brengen. Hierna sluiting. Inlevering vuurwapenen. Iedereen, die zonder daartoe beVoegd te zijn, alarmpistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen dan wel vuurwapenen, gaswapenen, of munitie voorhanden heeft, ia verplicht deze voor 15 April a.s. bij het hoofd der politie in te leveren. Bij die inlevering zal belanghebbenden gele genheid worden gegeven om desgewenscht bij een daartoe aangewezen ambtenaar schrifte lijk of mondeling een verzoek om machtiging tot het voorhanden hebben van vuurwapen of munitie in te dienen. Niet naleving van het bevel is, ongeacht de ctrofhaarhoid v"n het onbevoegd voorhanden hebben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Bovenstaande houdt verband met de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwaoenwet 1919. Gunning. Door den architect-ingenieur Fr. den Tex te Amsterdam is aan de fa. v. d. Velden en de Jong, aannemersbedrijf, alhier, als op drie na hoogste inschrijfster opgedragen het bouwen van 5 heerenhuizen te Amsterdam aan de Murrilostraat, voor rekening van prof. J. van Dam en M. H. de Jong, Tr. den Tex, en T. C. van Teeseling en E. P. Messer, hoofdarchitect bij gemeentewerken Amster dam, voor de som van 64790. TER AAR „Arti et Religoni". In het patronaatsge bouw hield onze R.K. Muziekver. een buiten gewone ledenvergadering onder praesidium van den heer C. Volgering. Na opening dezer bijeenkomst met den chr. groet en na allen verwelkomd te hebben, bizonder den geestel. adviseur en den dir. C. van Dam, gaat de secr. over tot het lezen van de notulen, wel ke onveranderd worden vastgesteld. Meege deeld wordt, dat met de bestuursveranderin- gen ook de functies onderling zijn gewijzigd: de heer Ant. Wassenburg, penningmeester; J. Hoogervorst, 2e voorz., C. v. Lammeren, 2e secr. en penningm. Nu krijgen wij het kardinale punt van de agenda, n.l.: „bespreking zomer- en winter- program". De voorz. leidt de bespreking in, het bestuur heeft naar aanleiding van de wen schen die op een vorige vergadering geuit zijn, getracht met voorstellen te komen om meer leven in de brouwerij te brengen, door o.a. het organiseeren van concerten in de open lucht. Zij stelt voor de concerten te geven op het R.K. voetbalterrein en wanneer de noo- dige medewerking is verleend, over te gaan tot het bouwen van een muziektent. De finan- cieele kwesties over entree, donateurs, enz. zullen eerst besproken worden met de R.K. voetbalvereeniging. Sommige leden waren bang, dat de muziek in het water zou vallen door de voetbal, Ver der meenden zij, dat de plaats niet erg ge schikt was, meer in 't centrum van de gemeen te Het bestuur verdedigde bet voorstel. De voetbalsport trekt veel raenschen, dus juist velen profiteeren van het concert. In verloop van tijd zal dan het voetbalterrein een paro- chiaal-ontspannings-terrein worden. Na eenige discussie werd het bestuursvoor stel aangenomen. De rondvraag bracht eenige huishoudelijke puntjes ter berde, waarna de voorz. overging tot sluiting.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10