WOENSDAG 5 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Het was Maandagmiddag alsof de goede oude tijd was weergekeerd, de tijd, waar van wij jaren geleden een glimpje beleef den, toen het was onder burgemeester De Gijselaar een heele raadszitting in één kwartier was afgeloopen. Zulke uitzon deringen komen nog voor. Maandag bracht de raad die blijkbaar nog een kater had na de begrootingsuitspattingen het tot kwart voor vier en toen was het afgeloo pen. Bijna zu schön um wahr zu sein maar alles was inderdaad afgeloopen, agen da en een brandstoffen-interpellatie in cluis. De agenda op zioh had dan ook weinig om het lijf. De verordeningen, die vastge steld moesten worden, waren belangrijk genoeg, maar dat is meer technisch werk, op welk glad ijs de raad zich gewoonlijk niet waagt. De nieuwe communistische afgevaardig de, de opvolger van dr. Knuttel, was niet verschenen, waarschijnlijk om i toonen, dat hij „lak" had aan de heele boel. Hij hebbe nog menigmaal „lak". Bij punt 12 inzake de gedeeltelijke ver nieuwing van de Viscbbrug opperde de heer Wilbrink het denkbeeld, om van deze gelegenheid gebruik te maken en de las tige hooge Vischbrug nu meteen een kopje kleiner te maken. Een denkbeeld, waar voor op het eerste gezicht iets te zeggen viel, maar onhoudbaar bleek toen de hee- ren Splinter en Schüller in wonderlijke eendracht het kanon van hun technische bezwaren tegen den heer Wilbrink in het vuur brachten. Wie den brug wil laten zak ken, moet van de Hoogstraat een „Laag- straat" maken en dan stuit hij op particu liere kelders, die met zilver gevuld moeten worden. De Ned. Banketbakkersvereeniging, de z.g. neutrale bond, die op z'n eentje een actie op touw gezet had, om ontheffing van de Winkelsluitingswet te krijgen voor den eersten Paaschdag, kwam van een kouden kermis thuis. Zondor veel aandacht aan het adres te besteden werden de bakkers ver wezen naar het afwijzend besluit van een paar maanden geleden. Ongeveer een uur is gepraat over de op heffing van de brandstoffenverstrekking aan de werkloozen. De heer v. Stralen had een interpellatie aangevraagd, doch het bleek, dat hij eigen lijk niets te vragen had, maar dat hij B. en W. een hartig woordje had te zeggen, dat hij het n.l. niet eens was met het feit, dat de kolenhon op 1 April niet meer was verstrekt. Dit hing samen met een circulai re van den minister, waarin den gemeen ten was toegestaan brandstoffen te ver strekken van 30 October tot 1 April. Wet houder Romijn had dit zóó geinterpreteerd, dat de laatste kolenverstrekking moest ge schieden voor de week, welke met 1 April eindigde, dus op 25 Maart. Toen daartegen verzet rees, heeft hij blijkbaar nog gauw getracht om inlichtingen uit Den Haag te krijgen, maar hij is daarin niet geslaagd. En zonder den minister durven B. en W. geen mudje kolen te verstrekken. De raad, van links tot rechts, kon zich met deze ge- dachtengang niet vereenigen en schoof een sterk argument naar voren, nJ. dat in ieder geval de minister had toegestaan ge durende dien tijd een wekelijksch kwantum te verstrekken tot een waarde van 1. De wekelijksche hoeveelheid heeft de ge meente geen 1.per werklooze gekost, zoodat er thans nog een spaarpotje over is van 4.per werklooze. De raad begreep dan ook niet, waarom van die bevoegdheid om meer te geven geen gebruik was ge maakt, temeer daar de raad duidelijk te kennen had gegeven, dat hij dit zeer wen- schelijk achtte. De rechterzijde had dit niet in den vorm van een motie of voorstel willen doen, maar had haar vertrouwen uitgesproken, dat B. en W. met dezen wensch rekening zouden houden. Van links tot rechts begreep men dan ook deze ultra- voorzichtige houding van het college niet en toen het college een voorstel-v. Stralen om alsnog een brandstoffen-bon te ver strekken niet wilde overnemen, liet na genoeg de heele raad B. en W. in den steek en werd het voorstel met een meer derheid van 267 stemmen aangenomen. Alleen de Vrijheidsbonders Bosman en v. Eecke schaarden zich naast bun wapen broeder, wethouder Bomijn, en de Christ. Historisohe heer Meynen vond het blijk baar ook te revolutionair om B. en W. te desavoueeren. Aldus geraakte het college in een pijn lijke situatie, een situatie, waarin bet zich zelf gebracht heeft, want het verwijzen naar den strengen opa in Den Haag maak te zeer sterk den indruk van een verlegen heids-argument. Mr. H G. BINNENLAND NATIONAAL PARK OP DE VELUWE. STEUN AAN BOOMKWEEKERS. In een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag zegt de minis ter, dat de geuite vrees, dat er gemeenten zouden zijn, waar de boomkweekerij van eenige beteekenis is voor het oeconomische leven, welke zullen aarzelen de in het steunplan gestelde verplichtingen op zich te nemen, zeker denkbeeldig genoemd mag worden. De minister kan dan ook geen vrijheid vinden den eisch van deelneming in het eventueel verlies door de gemeen ten los te laten. Bij nota van wijziging wordt do tekst van art. 190 als volgt gewijzigd. Rentedragend crediet ten behoeve van boomkweekerB, uit te betalen in 1933 en zoo noodig in 1934, alsmede kosten van aan koop van plantmateriaal en kosten van aanlag op het aan te koopen landgoed „De Hooge Veluwe" van een parkbosch en een arboretum. Het hierbedoelde landgoed, eigendom van de Commanditaire Vennootschap Wm Miiller en Co., is den staat te koop aan geboden. Do staat zal dit landgoed in vol len en vrijen eigendom kunnen verkrijgen tegen betaling van een koopprijs van 1 millioen, te voldoen in 3 pet. rentende obli- gatiën onder garantie van den staat. De regeering heeft dit den staat gedane aanbod, waarmede gepaard ging een be reidverklaring van de „Kröller-Müller- Stichting" ten aanzien van de verzameling schilderijen en andere kunstvoorwerpen, waarvan de eigendom bij deze stichting berust, onderworpen aan een speciaal voor dit doel ingestelde ambtelijke commissie. Advies van een ambtelijke commissie. De oommissie heeft als haar oordeel te kennen gegeven, dat meerbedoeld aanbod en de daaraan verbonden zooeven bedoel de bereidverklaring de mogelijkheid ope nen het Nedrlandsche volk te verrijken met een bezit van zeer hooge cultureele waarde, een bezit, dat een geheel apart ka rakter draagt en dat zeer zeker de aan trekkelijkheid van ons land ook voor het buitenlandsch toerisme zal verhoogen. De commissie heeft zich gedacht, dat het landgoed zou kunnen worden, bestemd voor den aanleg van een parkbosch als door het zooeven genoemde comité be doeld en van een daarmede verband hou dend arboretum, terwijl een groot gedeel te van het zuidelijk gedeelte van het land goed op passende wijze zou kunnen wor den bebosoht door het Staatsboschbeheer. Bij een en ander zit dan de bedoeling voor, het landgoed mede te doen dienen als ob ject van werkverschaffing. De regeering heeft zich met de strek king van het door de commissie uitge bracht rapport vereenigd. Zij vindt hierin aanleiding thans de beschikking te ver zoeken over de gelden, welke noodig zijn voor den aankoop van het van de kwee kers af te nemen plantmateriaal, alsmede van den aanleg van het meerbedoelde pakbosch en arboretum. Een en ander voor zooveel de vereischte uitgaven nog in dit jaar zullen zijn te doen. Het totale bedrag dier uitgaven is te stellen op 339.000, welk bedrag in minde ring komt op de som van 3.500.000 welke is genoemd als maximum van het ter be schikking van de kweekrs te stellen rente dragend crediet. Ook voor wat de exploitatie van het landgoed betreft, zullen, naar de regee ring meent, de voorstellen van de commis sie kunnen worden gevolgd. Die voorstel len komen in hoofdzaak hierop neer, dat het beheer van dat gedeelte van het land goed, dat niet zal vallen onder de zorg van het Staatsboschbeheer, zou worden op gedragen aan een in het leven te roepen stichting, waarvan het bestuur zou kunnen worden samengesteld uit 9 leden waarvan 5 door de regeering en 4 door de betrokken streek, de provincie Gederland en de ge meenten Arnhem, Apeldoorn en Ede zou den worden benoemd, indien deze laatste althans bereid blijken zich in voldoende mate ook financieel voor de zaak te in te- De kunstverzameling van de Kröller-Müller-Stichting aan den staat aangeboden. Ten slotte wordt ten aanzien van de be reidverklaring van de „Kröller-Müller- Stichting" aan het bovenstaande het vol gende toegevoegd. Deze Stiohting heeft haar volledige kunstverzameling kosteloos aan den staat in eigendom aangeboden, onder voorwaarde, dat de staat zich be reid zou verklaren het op het landgoed ontworpen museumgebouw, waarvan de na tuursteen gTOotendeels reeds op het ter rein aanwezig is, overeenkomstig de plan nen van prof. H. van do Velde binnen een overeen te komen termijn op zijn kosten te voltooien. De regeering, hoezeer waardeerend het aanbod, beeft nochtans gemeend, dat de huidige toestand van 's lands financiën niet gedoogt, voor de verwerkelijking van dit „museumplan" reeds aanstonds geldelijke verplichtingen voor den staat te aanvaar den. Nader overleg met het bestuur der stich ting heeft er toen toe geleid, dat de stich ting aan haar bereidverklaring de navol gende formuleering heeft gegeven: „De Kröller-Müller-Stichting is bereid haar kunstverzameling kosteloos in eigen dom aan den staat over te doen, zulks evenwel onder de ontbindende voorwaar den, dat deze kunstverzameling wederom het vrije en onbezwaarde eigendom van de Kröller-Miiller-Stiehting wordt, indien de 9taat niet binnen den tijd van vijf jaren den bouw van het door professor H. van de Velde ontworpen museum ten einde zou brengen, of ten minste ten genoegen van meergenoemde stichting met den bouw daarvan bezig zou zijn, op zoodanige wijze en in zoodanig stadium, dat de voltooiing als verzekerd zou mogen worden be schouwt; hierbij is gedaoht, dat vanaf het tijdstip der overdracht de kosten der ver zekering enz., alsmede de zorg voor en de bewaring van de kunstverzameling ten las te van den staat komen en dat de bewa ring zal worden geregeld in overleg met de Kröller-Müller-Stichting." Aanvaarding van het aanbod wordt thans nog niet voorgesteld. Do regeering stelt zich voor dit nader aanbod feitelijk bevattende een schen king met een ontbindende voorwaarde eerlang te maken tot een onderwerp van een speciaal wetsontwerp. De thans van de Staten-Generaal gevraagde beslissing pre- judicieert derhalve niets ten aanzien van het „Museumplan". KONINKLIJKE BESLUITEN. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is met benoemd tot bur gemeester der gemeente Kampen mr. L. K. Okma, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Wonseradeel tot burgemeester der gemeente 's Heer Arendskerke A. A. Elenbaas. DE WERKL00ZENKASSEN. De fabrieksarbeidersbonden verzoeken een subsidie van 250 pet. voor 1933. De fabrieksarbeidersbonden hebben den minister van binnenlandsche zaken ver zocht het rijkssubsidie op de bijdragen der leden voer de werkloozenkassen voor 1933 vast te stellen op ten minste 250 pet., daar de kassen met het toegestane subsidie van 200 pet. in dit jaar onmogelijk kunnen blij ven functioneeren. S.D.A.P. EN O.S.P. De S.D.A.P. heeft oeen behoefte aan debat. Het bestuur van de Federatie Amster dam van de O.S.P. heeft aan de partijfede ratie van de S.D.A.P. een brief gezonden, waarin met verwiizing naar de debatver gadering AlbardaSchmidt te Enschede cevraagd wordt ook te Amsterdam zoo'n vergadering te beleggen. Eventueel zou het debat kunnen eaan tusschen De Kadt en Oudeeeest en Matthijsen. Het federatiebestuur der S. D. A. P. heeft, naar „Het Volk" meldt, op dit ver zoek geantwoord, dot het op dit oogenblik. waarin de sociaal-democratie in vollen strijd staat, geen enkele behoefte heeft aan een debatvergadering met de O. S. P. DE NIEUWE BRUG IN DE SPOORLIJN ROTTERDAM—DEN HAAG. Iets nieuws op het gebied van bruggenbouw. Zooals bekend is, wordt in de spoorbaan van Rotterdam naar Den Haag via Pijn- acker ter hoogte van Nootdorp een brug gebouwd, ten behoeve van den nieuwen verkeersweg van Den Haag naar Gouda. Het treinverkeer over dit baanvak is zoo druk en over den nieuwen weg zal later zooveel verkeer gaan. dat men het raad zamer heeft gevonden, op de plaats, waar spoorbaan en weg elkaar zullen kruisen, geen overweg te maken. De omstandigheid dat de genoemde spoorbaan reeds met een brug de spoorlijn Den HaagGouda kruiste, maakte dat men hier een mooie gelegenheid kreeg, om het spoorwegver keer ineens ook hoog over den nieuwen weg te leiden. Hoewel de nieuwe weg nog wel eenigen tiid op zich zal laten wachten hebben de Nederlandsehe Spoorwegen voor rekening van het Rijk de brug reeds laten bouwen en over een paar weken zal het werk geheel gereed zijn. De wijze waarop de nieuwe brug in de spoorbaan wordt gelegd is wel heel bij zonder, maar de omstandigheden hebben er nu eenmaal toe geleid, dat aan deze methode de voorkeur moest worden gege- Ongeveer bij de halte Nootdorp gaat de spoorbaan van de electrische onder een vrij sterke helling omhoog: met een brug gaat zij over den spoorweg naar Gouda en dan daalt zij weer. om ongeveer ter hoogte can de halte Veenweg op normale hoogte te komen. De nieuwe verkeersweg komt bij Nootdorp, waar hij met een be tonnen brug over de vaart wordt geleid, bij de spoorlijn Den Haag-Gouda uit. aan welke lijn de weg daarna een tijdlang even wijdig blijft loopen en wel aan de Noord zijde. De opdracht luidde dus. om dadelijk ten Noorden van de bestaande spoorbrug in de lijn van de electrische een tweede over spanning te maken, opdat het verkeer op den nieuwen wag ongestoord deze spoor lijn zou kunnen passeeren. Natuurlijk gold ook de bepaling, dat het spoorwegverkeer op beide lijnen geen stagnatie ten gevol ge van het werk mocht ondervinden. Men is toen in den vorigen zomer be gonnen met het leggen van een spoorbaan van normale hoogte, tusschen de haltes Nootdorp en Veenweg. evenwijdig aan de opritten naar de bestaande brug. Deze nieuwe baan kruiste de spoorlijn naar Gou da dus k niveau. Zoodra deze nieuwe baan in gebruik werd genomen, werden dus de opritten en de bestaande brug uitgescha keld. Maar omdat tijdens den zomerdienst zoo verbazend veel treinen het traject NootdorpVeenweg berijden, moest men zorgen, dat het werk bij het in werking treden van de volgende zomerdienstrege ling gereed zou zijn, omdat dan een krui sing k niveau niet meer mogelijk zou zijn, zonder telkens stagnatie te veroorzaken. Dit heeft er toe geleid, dat men een me thode is gaan volgen, waarbij onder- en bovenbouw tegelijkertijd konden worden gemaakt. Zoodra de verhoogde spoordijk was uitgeschakeld heeft men in dezen dijk twee smalle doorgangen gegraven en wel één vlak naast het Noordelijke landhoofd van de bestaande brug en één ruim 40 m. Noordelijkeer, op de plaats waar het Noor delijke landhoofd voor de nieuwe brug moest komen. Zoodra deze sleuven in den dijk waren gegraven is men begonnen met het verbouwen van het bestaande land hoofd, dat van landhoofd pijler moest wor den en met het maken van het nieuwe Noordelijke landhoofd. Tegelijkertijd is men nog weer iets Noordelijker van dit land hoofd begonnen met het monteeren van de nieuwe brug, welke dus op den oprit werd gebouwd. Inmiddels was het Zuide lijke landhoofd van de bestaande brug ook onderhanden genomen, belangrijk ver sterkt en architectonisch in overeenstem ming gebracht, met wat er nieuw werd gebouwd. Tevens is de bestaande brug over de spoorlijn naar (jouda versterkt Het werk is thans zoo ver gevorderd, dat landhoofden, pijler en brug gereed zijn en men kon beginnen met het op haar plaats schuiven van de brug. Reeds is zij een bruglengte Zuidwaarts versohoven en gisteren was men tot het oogenblik gena derd waarop de nieuwe brug voor een ge deelte als een balcon uitstak over het Noordelijke landhoofd. Met ingang van de nieuwe zomerdienst- regeling 15 Mei zal de electrische van Rotterdam (Hofplein) naar Den Haag weer op vrij groote hoogte de spoorlijn Don HaagGouda passeeren, waarna de hulplijn zal worden afgebroken en de pas sage k niveau tot het verleden zal behoo- ren. Het verleggen van de spoorlijn is inder tijd verrioht door de firma J. H. van Ber- gehem; het bouwen van het Noordelijke landhoofd en het verbouwen van het oude landhoofd tot pijler en het verbouwen van het Zuidelijke landhoofd is opgedragen aan de firma H. J. Nederhorst te Gouda en het bouwen van de brug is opgedragen aan de Koninklijke Maatschappij De Schel de te Vlissingen, welk. nu er geen sche pen te bouwen zijn, zioh ook op bruggen bouw is gaan toeleggen.' Het geheele werk dat onder auspiciën van de Nederlandsehe Spoorwegen is verrioht het bouwburfeau vap de N. S. heeft ook de plannen ont worpen is verricht onder leiding van ir. J. Lohmaim van de Nederlandsehe Spoorwegen. Wat de kosten van het werk betreft kan nog het volgende worden gemeld: Het verleggen' van de spoorlijn kostte f 80.000; de onderbouw kostte f 40.000 en het bouwen van do eigenlijke brug kostte f 65.000. Het is wel interessant hierbij te melden, dat De Schelde van dit bedrag ongeveer f 40.000 „verloond" heeft. De brug, welke 44 meter lang is en 400 ton weegt is te Vlissingen gebouwd en per spoor in onderdeelen naar Nootdorp vervoerd in 6 convooitreinen elk van vier wagens. Tijdens de werkzaamheden aan de oude brug, aan het Zuidelijke landhoofd en den pijler is deze brug zoolang op houten juk ken geplaatst, welke binnenkort weer zul len kunnen verdwijnen. „Vad." MENGPERCENTAGE OP 50 PCT? Blijkens een uitlating uit vooraanstaan de kringen der margarine-industrie is het vrijwel zeker, dat tegen het najaar het mengpercentage van boter in margarine van 40 pet. op 50 pet. zal worden gebracht, tenzij dan hetgeen niet verwacht wordt een grondige verbetering op de boter markt zou intreden. „Tel." Staatsloterij. Bij beschikking van den minister van Financiën zijn opgeheven de collectes der Staatsloterij te Oegstgeest en te Zie- rikzee en is gevestigd een collecte dier t°-ii te Voorburt en te Vlissingen. Met den aanvang der 463ste Staatslote- "ii zijn benoemd tot collectrice der Staats loterij: te Voorburg mevrouw A. Vos de Wael geb. baronesse de Bounam de Eyck- holt, thans collectrice der Staatsloterij te Oegstgeest, en te Vlissingen mevrouw A. Laernoes, thans collectrice-der Staatsloterij te Zierikzee. LAND- EN TUINBOUW DE WASSENDE MELKSTROOM. In zes weken tijd met ruim 60 pet toegenomen. Hoe snel thans de melk- en dus ook de boterproductie toeneemt, moge blijken uit de volgende cijfers: 511 Februari 35.2 millioen kg. meik. 12—18 36.7 19—25 39.2 2 Febr.4 Maart 43.5 5—11 Maart 47.8 12—18 52.9 n n n 19—25 56.7 Dit zijn de cijfers van 760 der 842 Ned. zuivelfabrieken. In zes weken tijds dus reeds ruim 60 pet. stijging! De wekelijks verwerkte hoeveelheid room bedraagt bovendien een kwart millioen kg Alles bij alles beloopt de botorproductie op dit oogenblik reeds ruim anderhalf mil lioen kilo per week! wMd." PAASCHVEETENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. De gisteren op de Rotterdamsche vee markt gehouden Paasch veetentoonstelling is dit jaar nogal tegengevallen. De tra- ditioneele zonneschijn ontbrak, er wa ren minder bezoekers dan andere jaren en ook minder inzendingen, die boven dien nog van minder kwaliteit waren dan voorheen. In de eerste plaats is er natuurlijk de depressie in het veeteeltbedrijf, wel ke depressie Rotterdam, dat voor de tentoonstelling voor een voornaam ge deelte is aangewezen op het spoeling- district Zuid-Holland misschien nog wel het zwaarste treft. Een tweede ongun stige factor was het feit, dat deze ten toonstelling samenviel met de Paasch- veetentoonstelling in 's-Hertogenbosoh, wat weer van invloed was op de kwan titeit inzendingen uit Noord-Brabant. Ook hadden vele belangrijke inzen ders van andere jaren nu verstek laten gaan of waren maar met een enkel dier verschenen. Door de jury werden o.a. de volgende prijzen toegekend: Voor de fijnste en zwaarste koe, uit sluitend met hard voeder gemest: le pr. Erven W. J. Zwetsloot te Leiden. Voor de fijnste en zwaarste koe, uit sluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseld: 2e pr. Erven W. J. Zwet sloot te Leiden; 3e pr. A. Rijnsburger Tzn., te Leiderdorp; E. V.: A. Riet kerk te Wassenaar. Voor de fijnste en zwaarste schot, uit sluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden: le pr. Erven W. J. Zwetsloot, te Leiden; 2e pr. A. Rijnsburger Tzn., te Leider dorp; 3e pr. idem; E. V.: idem. Voor de fijnste en zwaarste vaars, uitsluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan twee breede tandenle pr. Erven W. J. Zwetsloot, te Leiden; 2e pr. A. Rijnsburger Tzn., te Leider dorp. Voor de fijnste en zwaarste dikbil (met ten hoogste 4 breede tanden): le pr. Erven W. J. Zwetsloot te Leiden. Voor den besten ram, geboren in 1931 of vroeger, type Texelsch, ingesohreven in een erkend stamboek: 3e pr. B.: A. v. d. Breggen te Waddinxveen. Merrie-paarden (geboren in 1932): 3e pr. A. v. d. Breggen te Waddinx veen. R.-K. Landbouwwinterschool te Voorhout. Hedenmorgen had aan de R.-K. Land bouwwinterschool te Voorhout, ter beslui ting van den cursus, een openbare les en prijs-uitreiking plaats. Aan P. Th. Smit uit Mensingerweerd (Gr.) en Nic. Klaver uit Opmeer werd het diploma uitgereikt. Het diploma met aanteekening „met veel vrucht" werd uitgereikt aan de eerw. broe der Plechelmus, aan Th. Knook, Amster dam, L. Th. Kroon, Houtrakpolder. Het di ploma met aanteekening „zeer veel vrucht*" aan P. J. A. Rijnierse, Sloten, A. J. van Haastert, Zoetermeer, G. J. Verd egaal, Zoetermeer en J. W. van Oosten, Mensin gerweerd. Het diploma „ipet lof en uitmun tend gevolg" werd uitgereikt aan J. P. Groenewegen te Zoetermeer. De prijzen werden uitgereikt door Rec tor Kok. Op deze prijsuitreiking komen wij mor gen uitvoeriger terug. De eerste tomaten. Men meldt ons uit Loosduinen, dat de eerste stooktoraaten werden aangevoerd door de N.V. Kweekerij „De oude Dam" (direct. N. J. v. d. Weijden te Nieuw koop). Ze brachten een prijs op van 1.20 per pond. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel 2de klasse 3de Itlst Trekking van Woensdae 5 ipril 1033 HOOUE PRIJZEN 2000— 99 I 1500.— 8626 I 1000— 18380 2C0.5531 11920 f 100— 2869 19577 20710 Prllzen van 1 35.— 61 70 78 152 180 215 216 218 264 391 394 477 513 687 624 626 798 868 B62 1118 1227 1249 1262 1294 1317 1340 1347 1403 1426 1488 1501 1556 1576 16C3 1629 1635 1688 1711 1717 1736 1784 1785 1883 1931 2003 2011 2060 2083 2087 2119 2133 2137 2160 2169 2194 2205 2233 2245 2296 2305 2393 2401 2420 2515 2531 2550 2576 2615 2618 2647 2652 2744 2789 2830 2901 3042 3047 3115 3118 3250 3255 329*. 3326 3354 3393 3417 3427 3431 3469 3514 3574 3613 3624 3645 3667 3694 3695 3744 3803 3820 3821 3829 3874 3935 3941 4020 4053 4070 4215 4216 4219 4229 4237 1241 4293 4450 4461 461 8 4598 4604 4607 4633 4679 4830 4900 4905 4919 4924 5034 5101 5130 6145 6161 5171 5181 6267 5398 6427 5458 5464 5516 5544 6649 5720 5763 6820 5851 6922 5929 6958 6036 6056 6204 d2l1 6267 6334 6344 6350 6353 6456 6493 6512 6552 6585 6629 6660 6667 66 <1 6709 6 744 6756 6802 6952 7025 7034 7041 7148 7222 7338 7340 7418 7466 7478 7590 7611 7812 7859 7891 7910 <026 7971 7996 8019 8029 8031 8043 8221 8241 8397 8442 8464 8494 8495 8510 8546 8590 8630 8673 8716 8770 8783 8810 8984 8999 9013 9019 9066 9097 91 n 9158 9200 9223 9286 9327 9350 9368 9390 9442 9458 9542 9600 9620 0635 9723 9781 9793 9897 9902 9903 10207 10279 10303 10361 10436 10464 10494 10509 10al8 10703 10805 10853 10940 10957 10973 11021 11072 11122 11192 11234 11243 11246 11247 11324 11368 11380 11101 11433 11458 11461 11467 11554 11558 11563 11K42 11658 11676 11742 11842 11916 11918 11923 11949 11957 11983 11995 12025 12079 12129 12134 12175 12193 12197 12208 12303 12330 12426 12470 12555 12587 12767 12788 12812 12887 12932 12943 13029 13048 13121 13129 13132 13142 13222 13247 13308 13320 13332 13368 1V27 13478 13545 JR569 13831 "73ft JItq* ]*R97 13037 13942 14063 14C64 14078 14099 14127 14158 14220 14354 14399 14401 14442 14568 14571 14584 14688 14589 14639 14693 14700 14777 14789 14824 14828 14830 14868 14882 14905 15052 15176 15197 15264 15275 15281 16330 15372 15421 15429 15431 15467 15563 15578 15671 15711 15761 16038 16059 16062 18132 16226 16053 16463 18540 16633 16745 16761 16765 16813 16819 16899 16910 17029 17052 17058 17082 17115 17120 17172 17181 17297 17332 17358 17309 17459 17480 175C2 17568 17646 17687 17709 17712 17738 17750 17752 17799 17810 17R26 17975 17886 17904 17005 17924 17938 17942 17948 18058 18081 18090 18134 18143 18238 18270 18277 18305 18357 18369 18404 18428 18457 18483 18489 19572 18763 18830 18929 18931 19029 19038 10064 19102 19116 19132 19135 19139 19147 19160 10231 19435 19447 19481 19521 19536 19546 19602 19832 19671 19727 197^2 19773 i9774 19792 19861 19895 19896 19939 19994 20(54 20160 20191 20205 20240 20250 20311 204C5 20435 20453 20482 20495 20496 20535 20628 20845 20901 20927 20988

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6