AGENDA WOENSDAG 5 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TV AI ANDERE BLADEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 April 1933, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerst.: 770.6 te Le Havre. Laagste barometerst.: 764.4 te IngÖ. Verwachting tot den avond van 6 April: Zwakke verander lijke wind, nevelig tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zachter over dag. De depressie over de Oostzee trede verder Oostwaarts, aan haar achterzijde gevolgd door flinke stijging van den barometer, zoodat de hooge druk zioh Noord-Oost- waarta uitbreidt. Tn de kern van dit ma ximum, die over Noord-West Frankrijk is gelegen, daalde de luchtdruk een weinig. De depressie op den Oceaan Veef vrijwel 8tationnair. De aftrek-depressie deed in Duitschland, Zuid-Scandinavië en onze omgeving de temperatuur dalen. Over IJs land en de Faroer werd het warmer, ter wijl over Noord-Soandinavië de vorst min der streng werd. Over het geheele gebied is het thans rustig weer. in midden-Frank rijk met ochtendnevel, verder meestal met zwaarbewolkte lucht. Het laat zich aan zien, dat bij de algemeene dalende bewe ging van de luoht in het hooge druk ge bied, ten onzent de bewolking af zal ne men, waarbij de temperatuur overdag zal stijgen. De kans op neerslag is zeer gering LUCHTTEMPERATUUR. Temperafur des middags te half drie 9.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Woensdagnamiddag 7.10 uur tot Donderdagmorgen 4.54 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 6 April v.m. 11.48 uur. landingsmanschappen werden namelijk door het op hol geslagen luchtschip mee omhoog getrokken; twee der ongelukki- gen vielen vap 60 M. hoogte te plet ter. De derde kon ten slotte binnen boord worden gehesohen, echter pas toen de „Akron" alweer een hoogte van 600 M. had bereikt. Een menigte van 10.000 toeschouwers was getuige van de zoo rampspoedig verloopen daling. De klachten verstomden niet, de „Akron" bleef voor haar bemanning een voortdurend gevaar. Thuiskeerend van een vlucht naar het Zuiden, werd bij b.v. een vollen dag opgehouden, door dat zij opnieuw niet in staat was tegen den wind op te tornen. Totdat dan nu eindelijk het blijkbaar onvermijdelijke is gebeurd en de luchtreus een ontijdig graf in de golven van den Atlantisohen Oceaan heeft gevonden. NOG TWEE LUCHTSCHEPEN VERGAAN. AMERIKAANSCH MARINE-LUCHT SCHIP IN ZEE GEVALLEN. Een doode en twee gewonden. Het kleine marine-luchtschip J 4, dat uit Lakehurst was vertrokken, om naar Het wrak van de „Akron" te zoeken, is op een mijl afstand van de kust m zee gevallen. Aan boord bevonden zich elf personen, van wie volgens de marinebasis te Lakehurat de commandant verdronken is. Twee andere leden der bemanning werden gewond; zy zijn naar het ziekenhuis overgebracht. FRANSCH LUCHTSCHIP MAAKT EEN NOODLANDING. En breekt in twee stukken. Tijdens een hevigen storm heeft het eeni- ge groote bestuurbare luchtschip, waarover de Fransche marine-luchtvaart beschikt, Dinsdag een noodlanding moeten maken tusschen Roohetort en Lorient. Het luoüt- sohip viel in twee stukken uiteen. Van de uit twaalf koppen bestaande be manning werden een kapitein ter zee en ©en adelborst eerste klasse ernstig gewond, Betreffende het verongelukte Fransche luchtschip vernemen wij nader, dat de E 9 een half stijf luchtschip was van 10.000 M3. Het luchtschip was enkele maanden gele den pas in dienst gesteld. Dinsdagochtend was de E 9 te Roohefort opgestegen voor een proeftooht langs de kust tot Lorient. Onderweg werd bet luchtschip verraat door een nevigen storm, zoodat bet een noodlanding heeft moeten maken Het luchtschip kwam met zulk een kracht neer, dat de romp door midden brak. De commandant verklaarde, dat het luchtschip geheel is vernield. Na het onder zoek door een daarvoor ingestelde commis sie zal al het nog voorhanden zijnde mate riaal gedemonteerd en naar Rochefort wor den overgebracht Do E. 9 die 4 millioen francs had gekost, bad behalve de proef vluchten in totaal slechts 30 dienst-vlieg- uren gemaakt. SCHRIJVEN: LIBERALE LEUZEN. De liberale partij, de Vrijheidsbond, heeft in Rotterdam een vergadering gehouden, waarvan de „N. Rott. Crt." een uitvoerig verslag geeft. In dit verslag lezen we: Doeken met slagzinnen sierden de zaal. Op één daarvan, luidde het: „Wilt ge waar devast geld, kiest Knottenbelt"; op een an der: „Rome plus rood, staatsgezag dood"; op nog een ander: „stempelen beperken, werkloozen werken" enz. De Utrechtsche Courant noemt het bedroevendvoor den Vrij heidsbond, dat men dergelijke S.D.A.P.'scUe allures moet aannemen! En het blad vervolgt: „Wat betreft de rede van den heer Knottenbelt, deze noemde de door mi nister De Geer tegen de liberalen geuite grief, dat zij wel bezuiniging voorstaan doch daaraan praktisch hunne medewer king onthouden „volkomen ongegrond'. De heer Knottenbelt zei er niet bij, dat zijn fractie inderdaad op de meeste be zuinigingsvoorstellen beknibbelde, en dat ze stemde tegen de onderwijsbezuiniging, en tegen de opheffing van vier rechtban ken en een aantal kantongerechten. Voorts had de spreker 't over de „eco nomisch verwerpelijk© gevolgen van de Winkelsluitingswet". Niemand zal de Winkelsluitingswet willen goedpraten. Minister .Verschuur heeft zelf een onderzoek naar de wer king de fouten in die wet doen in stellen en een wetsvoorstel tot herziening ervan is bereids door hem ontworpen De liberalen echter schijnen hun critiek op de winkelsluiting als een van de plechtankers voor den Vrijheidsbond te beschouwen. Er is geen verkiezingsrede van een VHjheidsbcmder, of er wordt met die wet geleurd. Erkennend de noodzakelijkheid van een wijziging dier wet op ©enige punten, vraagt men zich toch af, of die wijziging de redding des vaderlands moet brengen uit den crisisnood Hebben de liberalen nu werkelijk geen betere verkiezingsleus dan deze?" MISBRUIK. De liberale Avondpost schrijft over de verkiezingsplaat der R K. Volkspartij: „Het spijt ons het te moeten zeggen: maar de verkiezingsplaat der Roomsch- Katholieke Volkspartij stuit ons zeer te gen de borst. Op die plaat zien we twee koppen afge beeld: de ééne stelt voor „kapitalisme" ©n de andere „militairisme". Best. Maar daarachter ziet men de figuur van Jesms, een kruis dragend, en boven die figuur de woorden: „Voor deze" (ka pitalisme en militairisme) „ben ik niet ge storven!" Wij weten niet, hoe anderen hierover denken, maar wij vinden deze uitbeelding van den Christus op een verkiezingspLaat profaan. Dat men de staatkundige beginselen met de godsdienstige, welke men belijdt, in verband brengt, en de .eerste be schouwt in het licht van de tweede, kun nen wij volkomen eerbiedigen. Wij doen dat ook. Maar het zoo openlijk, zoo con creet betrekken van de Jeaus-figuur in de verkiezings-propaganda en den stem bus-strijd, als hier geschiedt het uit beelden van den Christus tegenover an dere partijen dat is iets waarmede wij moeilijk vrede kunnen hebben. Het doet ons leed dat de Katholieke Volkspartij daartoe is overgegaan". Een liberaal blad moet hier de les lezen aan katholieken. FINANCIëN EN ECONOMIE 4 pet. EMISSSIE ZUID-HOLLAND. Naar wij vernemen zal op de vrije in- sohrijvingen op het restant der uitgifte van f 2.000.000 4 pet. obligaties Zuid-Holland leening 1933, waarvan 600.000 reeds was geplaatst, een geringe toewijzing plaats vinden, mede in verband met het voorkeurs recht, dat aan de houders van obligatiën der 5 pet. leening 1932 was verleend. „GEMEENSCHAPPELIJK EIGENDOM". In de op 4 April te VGravenhage ge houden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in do Maatschappij tot Exploitatie van Woon- en Winkelhui zen „Gemeenschappelijk Eigendom" waren aanwezig 18 aandeelhouders vertegenwoor digende 67 aandeelon, recht hebbende op het uitbrengen van 67 stemmen. Het jaarverslag, de balans en de winst en verliesrekening werden zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een aandeelhouder vroeg of het be stuur nadere toelichting kon geven op den post „deelnemingen in en vorderingen op andere ondernemingen". De directeur zei- de, dat deze deelnemingen te uitgebreid zijn om een antwoord op deze vraag te kunnen geven. De vennootschap heeft in vele maatschappijen deelname. Dezelfde aandeelhouder zou willen we ten hoe de verhouding is van „Gemeen schappelijk Eigendom" tot de Leidsche Ex ploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. De voorzitter antwoordt, dat er verhouding bestaat tusschen beide nootschappen. „Gemeenschappelijk Eigen dom" heeft slechts perceelen van de Leid sche Exploitatie Maatschappij gekocht, dooh met de vennootschap niets uit te Btaan- Mr. J. B. Bomans, die periodiek als commissaris aftrad, werd herkozen. In de vacature van den raad van commissarissen ontstaan door het overlijden van den heer G. G. D. A. v. d. Werff, werd gekozen de heer Th. P. C. J. Op de CouL Aan het slot der vergadering bracht de voorzitter een woord van hulde aan den directeur voor zijn beleid in het moeilijke jaar 1932, waarin toch een bevredigend re sultaat bereikt werd. Hierna werd de ver gadering gesloten. STADSNIEUWS Willem de Zwijger-Comité en Verkiezingen. In navolging van een goed voorbeeld, ge geven door de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond te Rotterdam, richt het Wil lem de Zwijger-Comité voor een algemeene Leidsche herdenking van Willem van Oran je op 24 April 1933, des avond in de Stads gehoorzaal, langs den weg der plaatselijke pers tot de Leidsche burgerij het verzoek, op 24 April, 's Prinsen geboortedag, geen openbare politieke vergaderingen te hou den. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5844. N.V. Winkel- Maatschappij de Koning (f)- Leiden, Haar lemmerstraat 2 47. Korevaarstraat 2a. Noordeinde 54. Banket en chocolade. De fi lialen te Leiden zijn opgeheven 5036. Maison van Leeuwen. Leiden, Haar lemmerstraat 93 en 95. Dameshoeden, wol goederen, pelterijen. Bijv. uitgeoef. bedr.: winkel in lederwaren. (Haarlemmerstraat 95). 4323. P. J. van Leeuwen. Leiden, Man- denmakerssteeg 10. Oafé. Uittr. E.: P. J. van 'Leeuwen, Leiden, dd. 27 Mlaart 1933. HET SINT CATHARINAGASTHUI8. Voordracht van mej. Annle Versprille. Op uitnoodiging van de vereeniging Oud-Leiden heeft 'mej. Annie Versprille, wetenschappelijk assistente aan het ge meente-archief alhier, gisteravond een voordracht gehouden over: „het Sint Ca- tharina gasthuis". Nadat spr. een overzicht gegeven had van de door haar gebruikte bronnen werd de stichting van gasthuis en kapel behan deld. Het Cutharinagasthuis, gelegen aan de Breestraat tusschen Mandemakerssteeg en Vrouwensteeg, moet gesticht zijn weini ge jaren vóór 1276. In laatstgenoemd jaar op den 30sten December werd de gasthuis- kapel door den wijbisschop van Zuden ge wijd; de stiohting van het gasthuis zelf zal niet veel vroeger gesteld moeten worden. De meening, dat de Van Steenvoordens stichters zoowel van de kapel als van bet gasthuis geweest zijn, is in vele opzichten aannemelijk, maar mag niet als vaststaand feit beschouwd worden. Spr. bestreed Van Mieris, die in zijn „Beschrijving der Stad Leyden" zegt. dat het gasthuis reeds in 1125 zou gesticht zijn. Weinig jaren na de stichting kan reeds aangetoond worden, dat het bestuur van het gasthuis bestond onder superintenden ce van de stad Leiden. Reeds in 1293 ko men gasthuisberaders voor, welke naam verandert in uutmeesters, godshuismees ters, gasthuismeester en later in regenten. Deze gasthuismeesters werden gekozen door het gerecht en hadden het bestuur. Was het gebouw in den beginne al zeer primitief, n.l. één huis met kapelletje er naast met zoden gedekt, weldra komt er behoefte aan uitbreiding, welke reeds in 1392 plaats had. Ook in 1413, 1421, 1471 en 1502 werd het gasthuis, zoowel aan de Breestraat als aan de Aalmarkt met aan grenzende perceelen vergroot, zoodat het in het begin van de 16de eeuw het terrein besloeg tusschen Breestraat en Riin, dat thans ineenomen wordt door de Meisjes school, de Waalsche kerk en de Gehoor zaal aan de Breestraat en door de Jon gensschool en de achterzijde van de Ge hoorzaal aan de Aalmarkt. Aan de hand van een plattegrond van Jan Pietersz. Dou uit 1604 werden de ver schillende ziekenzalen en andere vertrek ken van het gasthuis besproken. Aan het kapelletje werd bijzondere aandacht wijd. De Duitsche Orde, waaronder de St. Pie terskerk ressorteerde, hield van den aan vang af een streng wakend ooe op de mis sen, sermoenen en memoriediensten der gasthuiskapel om zich de inkomsten hier van niet te laten ontnemen. Na de Hervorming bleef de gasthuiaka- pel, die in 1635 vergroot is, voor godsdienst oefeningen in gebruik, zoowel der Ned. Herv. nis der Waalsche Gemeente. De vrije beschikking over de gasthuiskapel werd evenwel bij besluit van burgemeester van Leiden ad. 18 September 1818 aan de re genten ontzegd. Was het gasthuis in den beginne alleen bestemd voor een „bospitale pauperum", voor arme zwervers dus, al spoedig is het karakter van het gasthuiB geheel veran derd. Er worden dan ook zieken, eerst, ar me, later ook vermogende lieden opgeno men- Het privilege van hertog Albrechfc van Beyeren van 1401 geeft bepalingen aan gaande de proveniers of kostkoopers en de nalatenschappen van vreemden en bastaar den, welke bij hun overlijden in het gast huis, daaraan vererfden. In 1401 wordt de weg geopend tot het opnemen van proveniers, die niet als broe der of zuster in het gasthuis werkzaam zijn, wat tot nog toe altijd het geval ge weest was. Deze bewoners brengen het gasthuis door de nalatenschap hunner goe deren in goeden financieelen staat. Maai in de 18de eeuw zijn deze personen niet de meest geliefde bewoners van het gasthuis, want herhaaldelijk als in 1758, 1763, 1770 en 1793 blijken reglementen noodig te zijn tegen hun drankzucht en onordelijkheden. De zwervers zijn in den loop der tijden niet meer de voornaamste bewoners van bet gasthuis, maar vormen slechts een klein onderdeel. Hoewel bijna alle zieken en hupbehoe- venden op hun verzoek opneming vonden, werden toch van den aanvang af lijders aan de pest en krankzinnigen steeds ge weerd. De behoefte aan een pesthuis deed zich door het toenemen dezer ziekte in de 16de eeuw herhaaldelijk gevoelengeld gebrek was steeds oorzaak, dat noch het Cathari na gasthuis alleen, noch de bestaan de gasthuizen gezamenlijk, over konden gaan tot het bouwen van een pesthuis. De vroedschap stelde echter in 1592 voor een loterij te houden om gelden voor dit doel te verkrijgen, welke eerst in 1596 tot stand kwam. Jan van Hout werd hiervan de voortreffelijke leider. Deze liet op het land juweel van de Kamer der Witte Aeoleyen zijn vermaard loterijspel spelen, die van 1 Augustus tot 23 September 1596 plaats had en groot financieel sucoes had. Toch werd niet direct een geheel nieuw gebouw gestichte Het Caeciliagasthuis aan de Oude Vest werd tot pest- en dolhuis in gericht en eerst in 1655 werd een nieuw pesthuis buiten de stad gebouwd, hetwelk sedert 1672 achtereenvolgens heeft gediend voor inkwartiering van soldaten, voor mili tair hospitaal en gevangenis voor vTouwen thans wordt het gebruikt voor het Rijks- asyl voor psychopathen. Daarna werd de latere geschiedenis van het Caeciliagasthuis gegeven dat sedert omstreeks 1596 aan het Catharinagasthuis verbonden is geweest. Toch ging, ondanks de eerste tijden van voorspoed, het gast huis financieel steeds meer achteruit. In het jaar van het eerste beleg werd de noodlijdende kas door het slaan van kope ren noodmunten versterkt Moeilijke tijden volgden, totdat in 1773 de gasthuismeesters zich genoodzaakt zagen toe te stemmen in een vereeniging met het Vrouwen Elisa- bethsgasthuis, geünieerd met de Leprozen. Ook deze vereeniging kon het gasthiiis niet voor ondergang behoeden en bij be sluit van de Administratieve Municipali- teit van 12 Juni 1799 kwam het tot algehee- le opheffing van deze eens zoo nuttige phi- lantropische instelling. PASTOOR VIJVERBERG AANGEREDEN Bekneld tusschen auto en boom. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft op den Maresingel tegenover het terrein van den Gem. Reinigingsdienst een aanrijding plaats gehad, waarvan de zeereerw. heer J. O. Vijverberg, pastoor der St. Jozefpa rochie het slachtoffer is geworden. De pastoor reed de rechterzijde van den weg houdend op zijn rijwiel huis waarts, toen een zware vraehfcauto van v. Gend en Loos naderde. Naar de bestuur der, J. T. K., later verklaarde weigerde in den bocht de stuurinrichting van de vracht auto, zoodat de wagen naar den berm van den weg reed. Door krachtig remmen pro beerde K. nog 'n aanrijding te voorkomen, doch door het gladde asfalt reed de wa gen door. Pastoor Vijverberg kon niet meer wegko men en raakte tusschen de vrachtauto en een boom bekneld. Toen hij bevrijd was, klaagde zijneerw. over pijn in de borst. Hij werd in een wo ning gebracht, alwaar de dokter van den E. H. D. een voorloopig onderzoek instelde. Uitwendige teekenen van letsel konden niet geconstateerd worden, zoodat pastoor Vij verberg ter nader onderzoek naar het St Ehsnbethsziekenhuis werd vervoerd. Uit een voorloopig ingesteld onderzoek werd geconstateerd, dat zijneerw. twee rib ben gebroken had. De vrachtauto werd door de politie in beslag genomen voor nader onderzoek. Het ongeluk is nog betrekkelijk goed af- geloopen, gezien de situatie, waarin de Pas toor heeft verkeerd; de fiets was totaal verbrijzeld. De verhalen, die gisteravond in phantas- tische overdrijving de ronde deden, zijn, ge lukkig, niet waar gebleken. Men mag algeheel herstel verwachten, al zullen de parochianen van de St. Jozef- parochie en vele uitingen van katholiek leven in onze stad geruimen tijd de toege wijde zorgen en hartelijke belangstelling van den j-ovialen Pastoor moeten missen. Pastoor Vijverberg lijdt heel veel pijn, zoodat zijn vele vrienden voorloopig hem niet moeten bezoeken, en hun belangstel ling beter kunnen toonen door O. L. Heer een spoedige en algeheele genezing te vra gen. CRISIC0MITE LEIDEN. Bovengenoemde commissie heeft gister avond aan de werkloozen in de Stadsge hoorzaal een ontspanningsavond aangebo den. Met medewerking van het muziekgezel schap „Orpheus" en den heer Herman Stenz uit Den Haag, werd een prachtig programma afgewerkt. „Orpheus" heeft als altijd getoond uit stekende krachten te bezitten, naar welker muziek het een groot genot is te luisteren. Vooral de Ouverture van Offenbach en de Cavalleria Rustioana, 'n fantasie van P. Masoagni, waren een groot succes. Met een marsch van Willem Siere, welke ook een daverend applaus kreeg, werd dit concert besloten De heer Stenz oogstte ook met zijn lied jes bij de g-uitaar grooten bijval De commissie roept „Orpheus" en den heer Stenz een „tot weerziens" toe in de Stadsgehoorzaal. Jammer, dat de niet talrijke aanwezigen hiervan alleen profiteerden. De afwezigen onder de werkloozen hebben zich een mooien avond laten ontglippen. LEIDEN. Woensdag Ledenvergadering R. K. Volks bond, lezing met liohtbeelden. Bondsgebouw te 8 uur. Woensdag, K. J. M. V. „St. Poter Kanis", Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging St. Vinoentius-gebouw. Hoogl. Kerkgracht 32. 89 uur. Vrijdag. Lezing met Lichtbeelden over de H. Lidwina. Kleine Stadszaal, 8.15 uur. Zaterdag. Pioc\ Ver. v^tn R. K. Bijz. onder wijzers Den Burcht, 6.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 April a. s. waarge nomen door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, tel. 552. KANTOREN TE: ALPHEN a d. RIJNj - StUlonsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iedyen Dinsdag 10—12 uur, Hotel „van Haatten" LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur, 3751 Hotel „Bellevue', Bazar Leidsch Dierenasyl. Gisteravond is in den foyer der Stads gehoorzaal de bazar geopend, welke door de afd. Leiden en Omstreken van de Ver eeniging tot Bescherming van Dieren is ge organiseerd ten bate van het Leidsch Die renasyl. Op verzoek van den voorzitter der ver eeniging, den heer Emmens, die de kas der vereeniging bij de entree der zaal onder zjjn hoede had genomen, opende de heer Hugo v. Poelgeest de bazar. Spr, wees er op, dat een officieele ope ning met autoriteiten achterwege moest blij ven. Dit kan 'n enkelen keer gedaan wor den, doch niet, wanneer er ieder jaar een bazar gehouden wordt. De bazar is er weer en ziet er mooi en .goed verzorgd uit, waarvoor spr. hartelijk dank brengt aan het afdeelingsbestuur en al degenen, die hiertoe een steentje hebben bijgedragen. Hierna droeg spr. de bazar over aan den heer Borgerhoff Mulder, den voorzitter van het Dierenasyl, die dank bracht aan heb bestuur der vereeniging voor de verleende medewerking, maar ook aan al degenen, die hebben medegewerkt tot het inrichten er van. Daarbij was leeftijd geen bezwaar, want ouderen en jongeren hebben ijverig medegewerkt om dit mooie resultaat te ver krijgen. Spr. hoopte, dat nu ook de bezoekers zouden komen, opdat men Vrijdagavond een uitverkocht huis moge hebben. Tenslotte bracht spr. een woord van dank aan de fa. van Nelle en aan den heer v. Ingen Sohenau voor hun medewerking. Hierna maakten de bezoekers een rond gang over de bazar, die van alles biedt. Daar zijn handwerken, Silezisch aardewerk, boeken en snuisterijen, attracties, enz. De 2de ploeg der lichting 1933, bestemd voor het onbereden gedeelte van hét 6e re giment veldartillerie, wordt 17 Juli hier ter stede voor eerste oefening ingelijfd. Betreffende het ongeval van gasbedwel- ming, den gasfitter S. S. Maandagmiddag in de -Boerhaavestraat overkomen, deelt men ons nog mede. dat de E.H.D, geen hulp behoefde te verleenen. wijl S. reeds door een lid van de E.H.B.O. was bijgebracht. LUSTRUMVIERING „R00D-WIT". De bekendmaking der verschillende wed strijden en festiviteiten zijn als een loopend vuurtje door de geheele stad en naaste om geving bekend geworden en worden opge vat a]s een programma zooals weinig ver- eenigingen zich veroorlooven. Dank zij de actieve lustrumcommissie wordt alles gelei delijk en keurig verzorgd verwerkt. Zooals dan ook uit het verslag van „De Leidsche Courant" Maandag j.l. blijkt, is de inzet van het lustrum met het Junioren- tournooi er getuige van geweest. Dit Junioren-voetbaltournooi is echter een klein voorprogramma van de eigenlijke lustrumviering. De aanwezige supporters van Zondag waren er getuige van, dat dit tournooi haar aantrekkelijkheid niet mist en we veron derstellen, dat Zondag, wanneer de win naars binnen de lijnen komen, de publieke belangstelling nog grooter zal zijn. We doen dan ook een oproep aan alle Katholieke Sportliefhebbers om Zondag 9 April a.8. eens een kijkje op het sportpark „Haagweg1' te komen nemen. De lustrumcommissie zal U gaarne borg staan, dat alles in de puntjes zal verloopen en dat U tevreden kunt zijn over dit tour nooi. Wij kunnen uw moreelen steun niet missen en verwachten U dan ook in groo ten getale. P. J. Verhoef Jr., Voorz. „Rood-Wit". T00NEEL. „Vader des Vaderlands". Bij voldoende belangstelling zal het Ver. R'otterdamsch Hofstad Tooneel vermoede lijk op 8 Mei in den Leidschen Schouwburg een voorstelling geven van „Vader des Va derlands". In verband met de officieele Willem do j Zwijger herdenking hier ter stede is de j laatste Abonnementsvoorstclling vorp aatst i van Maandag 24 naar Vrijdag 21 April a.s.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2