WOENSDAG 5 APRIL 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BRANDSTICHTING TE BLEISWIJK. Ongeveer twintig getuigen werden voor de Rotterdamsche Rechtbank gehoord in de zaak tegen den jeugdigen landbouwer v. D. uit Herpen, die zich te verantwoor den had ter zake van brandstichting, die hij te Blciswijk op verschillende plaatsen zou hebben gepleegd. Den 26en Januari 1932 zou hij den hooiberg, die vlak voor de woning van den landbouwer Vreugdenhil stond, in brand hebben gestoken. Op 24 September zou hij hetzelfde gedaan heb ben in den hooiberg van den landbouwer A. Rodenburg, terwijl hij op 26 September op een zolder in de boerderij van den heer H. Lonthout brand zou hebben veroorzaakt Nog veel meer branden vonden in dien tijd te Bleiswijk plaats. Voor deze drie branden stond hij thans terecht. Verdachte ontkende de hem ten laste gelegde feiten. Dr. Donkersloot, die als eerste getuige werd gehoord, verklaarde op een desbe- ti effende vraag van den president, dat het niet onmogelijk was, dat v. D. had gehan deld in een vlaag van pathologische dron kenschap. Ten einde zijn conclusies nader te kunnen vaststellen bleef dr. Donkersloot de zitting bijwonen. Voorts werd nog als getuige-deskundige gehoord dr. Van Rijn, die verschillende kleedingstukken van verdachte had onder zocht en daarin sporen van petroleum had gevonden. Een bezwarende getuigenver klaring legde af een meisje uit Bleiswijk, die verdachte op den avond toen de hooi berg van landbouwer Vreugdenhil in brand stond, op het erf van dezen boer had zien lcopen. Pertinent had zij hem herkend, ondanks het feit, dat het dien avond zeer mistig was. President tot verdachte: Wat zeg je daar nu wel van Verdachte: Ik ben niet in Bleiswijk ge weest op dien dag. Ik was toen aan den Linker Maas-oever in één van die dorpen: ik weet niet hoe ze allemaal heeten. Een juffrouw bij wio verdachte in den kost was geweest, vertelde, dat v. D. op dien avond voor het uitbreken van den brand bij haar had gegeten. Omstreeks 3 uur was hij weer weggegaan en nog geen half uur later stond de boel in brand. Ook nu ontkende verdachte in Bleiswijk te zijn geweest. Nadat nog eenige getuigen waren ge hoord. werd de zaak behandeld, die den iandbouwer Rodenburg betrof. Op het erf van dezen boer was op 24 September een hooiberg in brand gevlo gen. Gelukkig werd ook hier het vuur vrij spoedig ontdekt, zoodat het gevaar, dat voor de boerderij bestond, nog tijdig kon woiden gekeerd. De landbouwersknecht Strijdhout, die dezen b'-and het eerst had gezien, vei- klaarde, dat hij op den bewusten morgen iemand uit den hooiberg had zien komen. „Ik zag een gast uit de ta-s komen", ver telde de knecht. „Vroeger"* zoo vertelde hij verder, „had v. D. wel eens gezegd: ,Als je me vprraadt, steek ik je aan het mes"'. Allemaal gelogen, interrumpeerde verdachte. President tot getuige: Maar hoe sprak hij nu met jou over branden Getuige: Dat hij het een mooi gezicht vond. Juffrouw Hoekstra, de kostjuffrouw van verdachte, die nu weer als getuige werd gehoord, verklaarde, dat haar kostganger op den avond van den brand had gezegd: „Ik zou Bleiswijk wel eens op stelten wil len zetten", 's Morgens vroeg was hij uit haar wonm« geaaan. terwijl korten tijd la ter de brand was uitgebroken. Ook den derden brand, die op 26 September van het vorige jaar in de boerderij van Linthout was uitgebroken, ontkende verdachte, on danks vele bézwarende getuigenverklarin gen, gesticht te henben. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen aan den Rijn werden de navolgende verstek- vonnissen gewezen wegens overtreding van de algemeene politieverordening der gemeente Woubrugge G. H. te Leiden 3 subs. 1 week tuchtschoolstrafterzake we gens overtreding der motor- en rijwielwet W. N. K. vrijgesproken C. v. d. H. te Utrecht J 5 subs. 1 d.; R. E. F. te Wasse naar 50 subs. 5 d.met toewijzing van de civiele vordering ad 8.87 aan J. H. J.; W. A. V. 4 subs, ld.; P. C. D. v. d. B. te 's-Gravenhagc 5 subs. 1 d.G. v. L. 3 subs. 1 d.; W. T. te Hazerswoude ƒ4 subs. 1 d.J. S. te Rotterdam 2 subs. 1 d.ovettreding der algemeene politiever ordening der gemeente Koudekerk L. J. B. te Leiden ƒ2 subs. 1 d.J. J. l'A. 2 subs. 1 d. ;t overtreding der Crisiszuivelbesluiten I 1932 C. F. M. te Boskoop 25 subs. 5 d. en wegens overtreding van het Binnen- aanvaringreglement H. H. B. te Woubrugge 10 subs. 4 d. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P G. F. Mineur, handelsreiziger te Lei den. Cur.mr. F. H. Parmentier te Lei den. Opgeheven: J. van Altena, te Noordwijker- hout. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Johannes Petrus Ignatius, z. van N. W. Droogh en C. E. Turk. Jo- sephina Garerda, d. van J. A. Hillebnand en M. C. van der Ploeg. Overleden: J. Wests te ijn 75 j., wedr. van A. M. Nannings. J. van 't Hart 80 j„ wede. van G. van Rijn. Gevestigd: M. Muth van Utrecht. H. van Bostelen van Leimuiden. G. J. Kuyper en gezin van Enkhuizen. W. B. van der Pouw Kraan van Woubrugge. Vertrokken: A. Th. M. Rodewijic naar Leiden. G. H. van Kins naar den Haag. 55. P. Droog naar Lisse. E. J. van Berkel naar Etten en Leur. H. J. B. Poort naar Groningen. J. P. Jansen en gezin naar Amsterdam. A. Ph. Key- zer naar Monster. O. E. van Klink naar Leiden. H. Dunselman naar Den Helder. C. Vuyk naar Lisse. J. van Lent en gezin naar Haarlemmermeer. A. van der Aar naar Voorhout. J. F. van Eeden en gezin naar Wassenaar. A. Rietbroek naar Uithoorn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Regeeringssteun aan tuinbouwbedrijven. We kunnen thans melden, dat voor de tuinbouwbedrijven, als aanvulling op de reeds ontvangen steungelden, van de re- geeringscommissaris thans de eindafreke ning der steungelden voor de tuinbouwbe drijven is ontvangen. Thans kan nog wor den uitgekeerd voor vroege aardappelen, geveild tusschen 1 Juli en 30 October 0.35 per 100 K.G., voor roode en gele kool, ge veild tusschen 1 Jan. en 30 Oct. en waar voor reeds 1.per 10 Ostuks is ontvan gen, wordt nog 0.30 per 100 stuks bijbe taald, terwijl voor de roode en gele kool geveild tusschen 31 Oct. en 31 Dec. 1.30 per 100 stuks wordt gegeven. Voor bloem kool geveild tusschen 2 Mei en 16 Juli wordt een steun gegeven van 0.70 per 100 stuks. De uitbetaling zal begin der vol gende week plaats hebben. KATWIJK AAN ZEE. Jubileum Rotterdamsch Zeehospitium. Gistermiddag heeft in het Rotterdamsch Zee-Hospitium, herstellingsoord voor jeug dige t.b.c.-patiënten, de herdenking plaats gehad van het vijf-en-twintig jarig bestaan dezer instelling en van het feit, dat me vrouw D. B. van DorpBeucker Andreae haar zilveren jubileum vierde als genees- kundige-directrice. Wegens het overlijden van den stichter van het herstellingsoord, den heer A. S. van den Bergh, had de herdenking een eenvou dig karakter. R0EL0FARENDSVEEN. Ergerlijke vernieling. In een tweetal leegstaande huizen van de woningbouwver- eeniging alhier heeft zich een ergerlijk ge val van vernieling voorgedaan. Door onbe voegden zijn een tweetal meters van de wa terleiding ontvreemd, met als gevolg, dat het water over de erven stroomde. Klaar blijkelijk heeft men hier met opzettelijke vernieling te doen, daar deze meters voor niemand toch belangrijke waarde hebben. Gelukkig werd de euveldaad tijdig ontdekt, daar anders veel waterverlies te duchten was geweest. De politie stelt een streng onderzoek in en het is te hopen, dat de la ders hun gerechte straf niet zullen ont gaan. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zeer groote aanvoer, weinig vraag voor export, zoodat de mas sa in het binnenland moet blijven, met als gevolg lage prijzen, niet-loonende uitkom sten. Betaald werd voor tulpen per dozijn: William Copland 913 ct., Elisabeth 10 14 ct., Duchesse de Panna 1115 ct., Rij zende Zon 1520 ct., Couleur de Cardinal 1420 ct„ Prins van Oostenrijk 913 ct., Red Admiral 1015 ct„ Le Notre 914 ct., Flamingo 611 ct., Vuurbaak 1015 ct., La Reine 69 ct., Murillo 712 ct., Thee roos 1014 ct., Cramoisie Brillant 58 ct., Herman Schlegel 811 ct., Farncombe San ders 913 ct., William Pitt 813 ct., Bril lant Star 610 ct., Victoir d'Olivierre 9 14 ct., Peach Blossom 1215 ct., Narcissen per 100 bos van 2.20 tot 4.50. TER-AAR. Boerenleenbank. ln het R. K. Vereeni- gingsgebouw hield de Boerenleenbank „Langeraar", afdeeling van de Centrale Ban kte Eindhoven, haar 5e Algem. Leden- jaarvergadering. Wanneer het officieele openingsuur ruim overschreden is (bij vele vereenigingen is dit het geval) opent de di recteur, de heer Joh. Rekelhof, deze bijeen komst met den chr. groet, roept allen een hartelijk welkom toe, bizonder den heer van Rijen, inspecteur der Bank. Spr. hoopt, dat de besprekingen een aangenaam en vlot ver loop mogen hebben tot bloei van de Bank. De notulen van de vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd en vastgesteld. Tot secretaris van deze bijeenkomst werd benoemd de heer M. van Tol Jaczn., tot stemopnemers de heeren M. v. d. Jagt en Jac. Lek. Uit de mededeelingen vernamen wij, dat de kassier, de heer C. Hoogervorst Jacz., wederom voor 4 jaren is benoemd. Over de ongeregelde storting van de Veilinggelden der Centrale Veiling is een bespreking ge houden. Nadien was er geen reden meer tot klachten. De directeur hoopt, dat wij zoo op denzelfden weg mogen voortgaan. Door den kassier werd nu verslag uit gebracht over het financieele gedeelte. Ontvangsten. Spaargelden 38.398.54, Af lossingen op voorschotten 2952.60, Loopen- de Rekening 202.898.63, Rente en Provisie Voorschotten en Loop. Rek. ƒ4306.06. Uitgaven. Spaargelden 36.456.74, Voor schotten 4605.11, Loopende Rekening 202.369.57, Rente en Provisie 3719.79. Balans. Activa Kas 1647.66, Voorschot ten 64.352.51, Loopende Rekening, Aan- deelen, Roerende Goederen enz. 16.580, Rente en Provisie 964.38. Passiva. Spaargelden 16.993.58, Loo pende Rekening 66.391.06, Winst 340.32. Voldoening was er te zien op de gezich ten van de leden, dat in deze moeilijke om standigheden toch nog een winst geboekt kon worden. Een dankwoord had de ijve rige kassier in ontvangst te nemen voor zijn zuinig en accuraat beheer. Hierna volgde het jaarverslag, waaruit wij vernamen, dat het ledental met 8 le den is voortuitgegaan. In verband met den crisis moest door het bestuur en den Raad van Toezicht meerdere malen dan gewoon lijk vergaderd worden. In do vacature wegens bedanken van den heer P. Post werd gekozen de heer W. v. d. Hoorn Azn. De heer v. d. Hoorn nam zijn benoeming als bestuurslid in dank aan. De heer van Rijen verkreeg nu het woord om zijn lezing te houden over het Bankwe zen. De oorsprong van de Boerenleenban ken is te vinden in Duitschland ongeveer in het jaar 1846 opgericht door Raiffeisen. Spr. bepaalde zich tot een nadere uiteen zetting over de soliditeit van de Boeren leenbank. Vooral dringt spr. er op aan geen voor schot te nemen op Lange termijn. Met voor beelden illustreert hij dit tot welke gevol gen het leiden kan. Bespreekt met uw De- stuur openlijk de zaken; zij zijn toch un- mers aan geheimhouding verplicht. Verder wijst spr. op de nauwkeurige controle die uitgeoefend wordt door de Centrale Bank. Een woord van dank brengt hij aan de Kath. Geestelijkheid. De Centrale Bank heeft immers veel aan hen te danken. Een mooi voorbeeld tot navolging is, dat ver schillende van haar afdeelingen, vooral in Noord-Brabant en Limburg, ieder jaar een gedeelte van haar winst schenken aan Ka- tholieek instellingen en doeleinden. Voor de Katholieken is de Boerenleenbank een groot belang. Met een aansporing om met veel Gods-vertrouwen de toekomst tege moet te gaan, eindigt spr. zijn zeer mooie, leerzame lezing. Een dankbaar applaus en een dankwoord mocht spr. incasseeren. Hierna sluiting. Willem de Zwijger-herdenking. Op ini tiatief van den Burgemeester is een Com missie gevormd uit de plaatselijke Oranjo- en Wilhelminavereenigingen tot herden king van den geboorte-dag van Prins Wil lem van Oranje. Het dag. bestuur bestaat uit de volgénde heeren: P. Kroon, voorz.; H. v. d. Loo, seer, en J. W. Valentijn, penn. Plannen bestaan om op dien dag, 24 April, een feest te organiseeren voor de school kinderen, en des avonds in het Patronaats gebouw een herdenkingsavond te houden, w.o. door verschillende sprekers het woord zal gevoerd worden. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Vrouwenbond.. De R.-K. Vrouwenbond hield dezer dagen haar jaarvergadering. De voorz., mevr. PannebakkerDe Jong, open de met een welkomstwoord tot de leden, waarna door de secretaresse het jaarver slag over 1932 werd voorgelezen. Hierna werd overgegaan tot het voorlezen van de jaarverslagen der verschillende onderaf- deelingen, o.a. van de Naaivereeniging „St. Elisabeth". Blijkens dit verslag waren er in het afgeloopen jaar 496 stuks kleederen vervaaldigd, en aan arme parochianen uit gereikt. alsook nog katoen en flanel tot zelf-vervaardiging. Uit het jaarverslag der onderafdeeling „Hulp in de Huishouding" blijkt, dat in totaa 166 dagen hulp is ver leend. De tooneelclub „Klimop" heeft door het opluisteren der vergaderingen het hare er toe bijgedragen. leze gezellig te doen verloopen. Ook oi de laatst gehouden feestvergadering heeft z;j groot succes ge oogst. Ook van de afdeeling Retraitefonds ,St. Theresia werd het jaarverslag uitge bracht. De voorzitster brengt dank aan de secretaressen voor de uitvoerig samenge stelde verslagen en beveelt alle afdeelin gen in de belangstelling der leden aan. Spreekster brengt verder ter kennis, dat de a.s. St. Lidwina-eeuwfeest-herdenking Ook voor de Vrouwenbond wordt een spe- cialen dag g-eorganiseerd. De leden kunnen zich tot 8 April hiervoor opgeven. Voorgelezen werd nog een ingekomen schrijven van de deelneemsters der naai cursus, die hun dank uitspraken voor de ondervonden hulp. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende dames Panne bakerde Jong als voorzitster en Jeanne Torken als secretaresse wederom als zoo danig herkozen, terwijl in de vacature van mevr. BlomVermeulen werd voorzien door de benoeming van mevr. Mathot Faaij. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitster met een woord van dank deze vergadering. BODEGRAVEN. Directeur Postkantoor. Bij Kon. be sluit is met ingang van 1 Mei 1933, be noemd tot referendaris der posterijen, tele grafie en telefonie B. Opdien, thans refe rendaris 2e kl. der posterijen, telegrafie en telefonie, belast met de functie van direc teur van het post-, telegraaf- en telefoon kantoor alhier. NIEUWKOOP. Keuring Trekhonden. Op Donderdag, 13 April a.s., des voormiddags van 1012 uur zal een algemeene keuring en herkeu ring worden gehouden van trekhonden met kar en tuig. Belanghebbenden moeten zich hiervoor aanmelden bij den Gemeenteveld wachter. Overname Smederij. De smederij met gebouwen van W. Kooijman, die onlangs overleed, is in eigendom overgegaan op G. van den Helder, die er het zelfde bedrijf voor eigen rekening in uitoefenen zal. WOERDEN. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergaderde. Aanwezig waren met den voorzitter alle 13 leden. Verschillende ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men, andere gerenvoyeerd naar B. en W. voor pnaeadvies. Rekening Burgerlijk Armbestuur over 1932 wordt aangehouden voor de volgende vergadering. Rekening Gezondheidscom missie over 1932 aangenomen. Over het adres van de zweminrichting aan het Plantsoen ontspon zich een uitge breide discussie. Deze inrichting zal voor een bedrag van pijn. 5000 geheel gemo derniseerd en vergroot worden. Om de ziek te van Weyl tegen te gaan zal zij worden afgedamd, een pompinstallatie zal het bas sin met bronwater vullen zoodat niet meer in het vuile grachtwater zal gezwommen worden. B. en W. stellen voor om de jaarl. subs, van 300 gedurende 5 jaar met 200 te verhoogen, vooral ook omdat de beide bestaande zweminrichtingen de gemeente het inrichten en in stand houden van een duur gemeentelijk zwembad besparen. De heer Snel zag 3t liefst een fusie van de bei de zwembaden. De subsidie wordt tegen de oude voorwaarden (o.a. gratis baden voor onvermogenden) toegestaan. Van het bestuur der R. K. Meisjesschool was bericht ingekomen, dat om verschillen de redenen de aanbesteding niet publiek, maar onderhandsch zal zijn. Wel zal min stens 80 pet. der arbeiders uit deze gemeen te moeten zijn. Dit zal in het bestek wor den opgenomen. Nu het bestuur niet de be schikking heeft kunnen krijgen over een zeker stukje grond, wordt de school een z.g. binnenschoof waarvoor geen publieke aanbesteding verplicht is. De Raad dringt er bij B. en W. en bij de R. K. raadsleden op aan, als 't eenigszins kan, toch publie ke aanbesteding in de hand te werken. De financieele commissie gehoord, stellen B. en W. voor 1200 beschikbaar te stel len voor de Openbare Ulo-school. De heer de Kruif dringt aan op zoo goedkoop mo gelijk aanschaffen van eenige leermiddelen. De heer de Wit vindt een 4-jarige Ulo-op leiding de school nog duurder maken, dan zij al is, dringt aan op samenwerking met de Lagere school, zooals bij de Chr. Wil- helminaschool en bij de R. K. Ulo-school, vindt dat het hoofd der nieuwe Openb. Ulo wel de zuinigheid moet betrachten en er wat moeite voor over moet hebben. Wet houder Zon zal bij de Bijz. scholen onder zoek doen naar aard en hoeveelheid der leermiddelen. Het gevraagde bedrag met algemeene stemmen toegestaan. Het ontwerp uitbreidingsplan Oostsingel vergt een Lange bespreking. Algemeen wordt betreurd, dat daardoor het speelter rein voor de jeugd zal moeten verdwijnen. Een geschikt ander is niet te vinden en op enkele leden na wil de Raad niet gaarne het mooie excercitieterrein daarvoor be schikbaar stellen. De heer de Wit vindt het plan ook te duur. Met 7 tegen 6 stemmen wordt het uitbreidingsplan verworpea, hoofdzakelijk wegens het verlies van het speelterrein. Ontwerp uitbreidingsplan West zonder stemming aangenomen. Adres inzake overname Linschoterweg niet op ingegaan. Aangenomen bedrag voor reservepomp- insballatie waterleiding. De Raad geeft B. en W. toestemming in te gaan op een ingekomen aanbieding van geldleening, die in 5 jaar niet afgelost mag worden. Desnoods mogen B. en W. een an dere leening aangaan met hoogstens 4F£ pet. rente. Wijziging begrooting 1933 volgens wijzi ging door Ged. Staten aangenomen. Grondverkoop aan de Boumanlaan aan J. Cromwijk voor 2.75 per M2. aangeno men. Met algemeene stemmen de volgende wij ziging in de leden der sterabureaux. De heeren J. Ruys, Bogaard, Kalsbeek en Kool hoven worden vervangen door de heeren C. Snel, Streefland, Fahrenhorst en Kastelein. De punten 16 en 17 Bedrijfsverordening en gemeenschappelijke regeling vleeschkeu- ringsdienst zonder stemmen aangenomen. Punt 18: Van het Burgerlijk Armbesuur is een schrijven gezonden aan den Raad in zake de leverantie van brandstoffen aan dat Armbestuur. De heer Rooseboom is van meening, dat het Burgerl. Armbest. zijn bevoegdheid overschrijdt, dat dit geen zaak is van het Armbestuur als zoodanig. Hier mee zijn B. en W. en verschillende leden het volmaakt eens. De heer Van Doorn vindt, dat deze zaak uitgemaakt moet worden. Wat zegt de Gemeentewet? Mr. v. d. Bosch antwoordt dat volgens de oude wet moest geschorst en volgens de nieuwe wet kan geschorst worden. De heer Snel leverde brandstoffen op bons van het Burgerl. Armbest. De heer Snel heeft advies ge vraagd aan het Adviesbureau der R. K. Staatspartij. Dit adviseerde, dat levering aan het B. A. toegestaan was. De Burgö- mèester en Weth. Zon en enkele leden zijn het met dat advies niet eens, al vindt Weth. Zon, dat de heer Snel daardoor te goeder trouw heeft gehandeld. Hij raadt den heer Snel aan van nu af de levering te staken. De heer Van Doorn dient een voorstel m om den heer Snel te schorsen. Dit voorstel wordt met 8 tegen 4 stemmen verworpen. Voor de heeren Van Doorn, Van Gorkum, de Wat en Sonneveld. De heer Snel ont hield zich van stemming. Nadat bij de rondvraag de heer Snel een opmerking had gemaakt over de controle van de ventvergunningen wordt deze ver gadering gesloten. Jubileum Pastoor. In een vergadering van afgevaardigden van alle R. K. Vereeni gingen te dezer stede werd een feestcom missie benoemd in verband met de huldi ging van onzen Pastoor bij gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest. De huldiigdngs- avond zal plaats hebben op den 2den Zon dag na Paschen in het Patronaatsgebouw. Als huldeblijk zal de jubilaris een doopvont worden aangeboden, waarvoor gelden wer- dne ingezameld. Verdere bijzonderheden zullen zoo spoe dig mogelijk worden bekend gemaakt. Het water van de zweminrichting. Naar we vernemen werd op 1 Maart jl door dr. E. C. M. J. Hollman, Inspecteur van de Volksgezondheid en personeel twee monsters water genomen in de Zwemin richting aan den Nieuwendijk voor onder zoek, en wel een monster onder de duikto- ren en een monster bij de dam wand. Uit het ontvangen rapport van dr. Holl man blijkt, dat de hoedanigheid van het water op het tijdstip van monstername bevredigend is te noemen. Ter verdere verbetering zal in de Zwem inrichting meer stroom in het water wor den aangebracht door het plaatsen van een electrisoh gedreven pomp, die 100 M3. water per uur in de bassins stort. Dit wa ter is gelijk in temperatuur aan dat van het bassin water. Gedurende het zwemseizoen zal het zwemwater onder controle staan van de V o lksge zondheid. Uit een en ander blijkt, dat de geruch ten als zou deze Zweminrichting worden opgeheven, onjuist zijn. Z0ETERW0UDE. Werkloosheid. Gedurende de afgeloo pen maand werden bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling 153 aanvréu- gen van werkzoekenden ingeschreven, waarvan er 8 door bemiddeling van den correspondent werden geplaatst. Op het einde der maand Maart stonden nog 68 per sonen als werkzoekend ingeschreven tegen 150 op het einde van Februari j.l. Verpachting. Bij de gehouden grasver pachting was slechts een liefhebber komen opdagen voor een tweetal perceelen, in ver band waarmede aan den inschrijver Onder water uit de Weipoort het grasgewas langs het Weddepad voor den tijd van 5 jaren tegen 2.'s jaars werd verpacht en het gras langs den Broekweg voor gelijken ter mijn eveneens voor 2.'s jaars. Voor de verpachting van het visch- water was meer belangstelling n.l. 6 in schrijvers. B. en W. hebben de wateren in perceelen gegund en wel aan G. Zuurdeeg te Leiden perceel 4 voor 40.25, M. van Veen te Stompwijk perceel 3 voor ƒ10 en de overige perceelen aan W. G. van Leeu wen te Zoeterwoude voor de som van 42.50 per jaar, alle voor den tijd van 5 jaren. KERKNIEUWS Retraite. In het St.-Clementsretraite-huis te Noord- wijkerhout zal in de Goede Week een re traite worden gehouden voor heeren van den gegoeden stand. Deze retraite begint op Maandagavond om 7 uur en is geëin digd op Witten Donderdag om half één. 168. 't Is lang geleden dat ik u wat verteld heb van mijn vrienden van trein en station. Dat het aardige, gemoedelijke kerels zijn, dat staat bekend. Daar valt zelfs niet over te debatteeren. Wilt ge gelooven dat het iets huiselijks geeft zelfs aan een trein of aan een sta tion, als men temidden van een menigte vreemde menschen, plotseling een bekend gezicht ziet uitglunderen onder een con- ducteurspet. „Zoo, Pater, dat is Lang ge leden. U weet wel dat ik een paar jaar geleden op de electrisohe gekomen ben. Hoe maakt A. het? Hoe gaat het met B.? Ziet u C. nog wel eens? Ze hebben den vo- rigen Chef van Hoorn toch een lintje ge geven!" Of ge passeert de controle en daar ont dekt ge plotseling als controleur een oud conducteur uit de route Hoorn. Even wach ten tot de stroom reizigers gedund is: Zoo zoo. Controleur geworden? Ik heb je ook al lang gemist. „Ja, mijn oogen werden te slecht. Ik kon de kleunen niet goed meer onderscheiden. En u nog altijd abonné, nog altijd voor uw huis op sjouw? Dat zal toch zoetjesaan ook wel gaan vervelen. Dan weer ontmoet je er een, die bood schappen meegeeft aan oud-collega's: „Als u B. ontmoet, wilt u dan eens tegen hem zeggen dat enz." Ja. we zijn gezegend met een fijn stel zoowel „stationnaire" als „rollend" spoor weg-personeel. Ik heb niet teveel gezegd met te verklaren dat de verhouding iets huiselijks, iets gezelligs geeft, want per slot van rekening wordt voor ons, reizigers van iederen dag, de trein een stuk van je leven, wel een ietwat onvoorzien leven voor iemand zooaLs ik, die gehoopt had door Afrikaansche of Indische wildernissen te trekken en jaren voor de klas gestaan heb. Ja. het kan raar loopen: eerst jaren ge studeerd om priester-missionaris te wor den; toen jaren anderen helpen klaar ma ken voor priester-missionaris en toen gepro moveerd tot priester-bedelaar Als u nu maar zorgt dat ik niet voor niets bedel. Brrr, wat een magere tijd St. Bonifacius-Missiehuis. Father LEFEBER. De Stichting „Het Sint-Bonifacius-Mis- siehuis te Hoorn" krijgt toch zeker een plaatsje in uw testament?

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10