VRIJDAG 31 MAART 1933 DF LFn><sCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT EE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheid pastoor Schiphorst „Katholiek Katwijk" had tegen Donder dagavond de parochianen in de gelegen heid gesteld om afscheid te nemen van pastoor Schiphorst die Vrijdag haar zijn nieuwe parochie in Amsterdam vertrekt, en hiervoor een grootsch programma in elkaar heeft gezet. Een buitengewone opkomst bewees, dat „Katholiek Katwijk"' hiermede goed gedaan had. De zaal was stampvol. Op den aangegeven tijd werd pastoor bin nengeleid door twee bestuursleden van K. K. Z.eerw. werd vergezeld door Deken Ho- mulle te Leiden en eenige zijner familiele den. In dezaal was reeds aanwezig pater Blom, rector van het St. Will. Missie-Col lege en de paters Cremer, Beekman, Rui- schenaars O.F.M. Zoodra allen gezeten waren zong het zangkoor een „Salutatio" waarna door de heeren J. v. d. Nouwe- land, Joh. Verhart en J. v. Stijn een hier voor samengestelde samenspraak uitvoer den: „Een oogenblik op het Katwijksche inlichtingen-bureau". Een en ander hieruit doelde op hetgeen pastoor hier in de parochie had tot stand gebracht en wat men in de nieuwe paro chie aan dezen herder zou hebben. De voorz. van „K. K.", de heer L. v. Pa ridon, hield hierna een afscheidsrede en bracht grooten dank aan den vertrekken- den herder voor hetgeen zijneerw. gedu rende zijn pastoraat in Katwijk voor de parochie had gedaan. Ook de heer M. H. v. Stijn, die namens het kerkbestuur sprak, hield een prachtige toespraak waarin in schitterende woorden naar voren werd ge bracht hoe het geestelijk leven in de paro chie was opgevoerd onder de heerlijke lei ding van pastoor Schiphorst. Hiervoor bracht spr. namens de geheele parochie hartelijk dank. 'Het zangkoor zong vervol gens een Contate, waarin in humoristische stijl werd bezongen het gedane werk, de schrik der parochianen en voornamelijk van bepaalde personen bij het bericht van de benoeming in Amsterdam en de belof te om pastoor ook in de toekomst niet te vergeten. De voorzitter van „K. K." bood dan met toepasselijke woorden pastoor een enveloppe met inhoud aan, geschenk dei parochianen, met verzoek hiervoor een blijvend aandenken te willen aoupen. Dan was het woord aan pastoor Schip horst, die, zooals hij zeide, thans voor de laatste maal de gelegenheid had, zijn beste parochianen toe te spreken. Z.eerw. vond dat de lof, hem toegebracht veel te groot- was. Immers het was slechts 3 1/2 jaar dat ik, zeide zijneerw., in uw midden kon ver toeven, en wat den gebeurd is, is slechts kunnen gebeuren met uw volle medewer king en was geheel voor u. Zijneerw. bracht hartelijken dank aan allen, die hem deze afscheidsavonden hadden bereid doch ook aan de velen die hem gedurende zijn verblijf in het geliefde Katwijk steeds ter zijde hadden gestaan. Doch ook aan den zeereerw. rector van het College en de pa ters was spr. dank verschuldigd voor de wijze waarop deze in de parochie hulp had den verleend, en niet minder aan den Hoogeerw. Deken Homulle in wien zijn eerw. ten allen tijde steun, hulp en vriend schap had ondervonden. In de hierop volgende pauze bood „K. K." aan de aanwezigen koffie aan. Dan kreeg het zangkoor nogmaals de beurt en zong een vierstemmige Cantate als af scheidslied. De heer L. J. v. d. Valk ver zorgde hierbij verdienstelijk de piano partij. Nadat de voorzitter van „Katholiek Katwijk'' nog een hartelijk slotwoord sprak tot den scheidenden herder en de zeer ve len aanwezigen dank bracht voor de be toonde belangstelling, kregen alle aanwe zigen gelegenheid om pastoor Schiphorst de hand te drukken en kregen zij als her innering mee het portret van den zoo hoog- geachten en beminden pastoor. Hiermede was deze grootsche avond be ëindigd. Katholiek Katwijk had goed ge zien met een dergelijken avond te organi- seeren en heeft hiermede velen aan zich vernlicht. Tuinbouw. Begrijpelijk dat met een weertje als we den laatsten tijd hadden, alles in actie was en op volle kracht stond. De tulpen vlogen naar boven, de Narcissen kwamen te vlug in bloei, de Hyacinthen gingen kleuren, 't was Lente. Het vroege aardappelenp'.anten was in vollen gang, groentenzaden werden aan den kouden grond toevertrouwd, 't was Lente, 't Is wel Lente doch alles wijst er op dat de teleur stelling spoedig komen zal en de inzet van April geheel anders zijn zal dan de ge heele maand Maart, al is 't dan Lente. En mooi weer is wel aangenaam doch derge lijk abnormaal mooi weer bevordert de groei der jonge groenten zoodanig dat de nog overblijvende winterproducten weinig opbrengen, 't Is Lente in den groenten- handel. Veiling. Wegens veel verminderde aan voer zal de Tuinbouwvereeniging vanaf heden niet meer tweemaal, doch eens per week veiling houden, op Woensdag. KATWIJK. Personalia. Met ingang van 1 April a.s. zal de heer J. C. Schrama thans besteller bij de N.Z.H.T. worden overgeplaatst bij de afdeeling Weg en Werken, met standplaats Katwijk. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding van 36 woningen voor de wo- ningbouwver. „Buitenlust" te Oegstgeest, architect de heer A. van der Heyden, wer den 34 biljetten ingeleverd. Hoogste in schrijver was de N.V. Timmerwerken Zijp en Hamburg, IJmuiden met 101.300, laag ste J. Solk te IJmuiden met 74.770. De gunning werd aangehouden. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorziter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur- gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter doet daarna mededeeling van de'navolgende ingekomen stukken. 1. Schrijven van Ged. Staten in de provincie Zuid-H#Mand waarbij de begroo ting voor bet dienstjaar 1933 goedgekeurd teruggezonden wordt. 2. Mededeeling van de heeren P. de Jou, D. L. Hakker, D. Ham en H. J. Vis ser, dat zij huhne benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim hebben aangenomen. De heer van Loon, die bijna 30 jaren lid der commissie is ge weest neemt zijn benoeming niet aan. 3. Schrijven van den ministor van Bin- nenlandsche Zaken, waarbij medegedeeld wordt, dat het subsidie in de kosten van steunverleening over het tijdvaa 16 Oct. tot en met 31 Dec. wordt vastgesteld op 25 pet. Op een verzoek van dc heeren J. van der Breggen en G. van Heijningen om ont heffing van schoolgeld wordt afwijzend be schikt. Aan de orde komt thans punt 3 van de agenda. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature ontstaan door het bedanken van den beer A. van Loon. De voordracht luidt: 1. C. P. van den Broek, 2. P. H. Muller. Met algemeene stemmen wordt de heer C. P. van den Broek beneomd. Ver volgens is aan de órde punt 4 der agenda, beneoming van een brguwachter te Bilder- dam. De aanbeveling in alphabetische volg orde luidt: 1. A. de Bruyn, W. van Dijk, 3. M. van Hameren, 4. A. de Vos Pzn., te Bil de wrdam, 5. Jac. Zevenhoven. Bij de eerste vrije stemming worden 3 stommen uitgebracht op H. van Hameren. 3 stemmen op A. de Vos en 1 stem op W. van Dijk. Bij de tweede stemming behalen dezelf de personen hetzelfde aantal stemmen, zoodat herstemming plaats heeft tusschen de heeren H. van Hameren en P. de Vos. Ten slotte wordt benoemd met 4 stemmen de heer A de Vos. de heer H. van Hameren behaalde 3 stemmen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad nog voorloopig voor den tijd van 1 iaar een bedrag ad 365 beschikbaar te stellen voor de verpleging van een arm lastige T.B.C.-patiëntje in een sanatorium. Nadat nog eenige besluiten zijn vastge steld tot wijziging van de begrootingen 1932 en 1933 sluit de voorzitter deze verga dering. NOOTDORP. Spaarclub. Nu de bijna „levenlooze" tijd van onze spaarclub ten einde is, is het een kleine plicht van de commissie om voor het komende seizoen een weinig pro paganda te maken voor deze zeer nuttige spaarafdeeling. Deze spaarclub is in Juni van het voria jaar opgericht, en, gelijk de R.-K. Jonge Mannenver. en R.-K. Gymnas- tiekvereeniging, ais onderafdeeling der Maria-Congregatie. De eerste maanden na de oprichting, hebben wij succes gehad, daar vele jongens, vooral beneden 17 jaar. lid van deze nuttige afdeeling zijn gewor den en dikwijls een kleine, soms ook wel een vrij groot bedrag van hun spaarcentje kwamen afdragen, om dit te laten bijschrij ven op een boekje der „Boerenleenbank", wat elke spaarder op eigen naam krijgt tegen den kosten den prijs van 15 cent. De wintermaanden had weinig in voor onze spaarclub en zelden kwam een van onze enthousiaste jonge spaarders laten zien, dat er nog iets was overgeschoten. Is de tijd nu zoo rooskleurig om te sparen 1 Neen en vooral de wintertijd niet, maar nu na dert de zomer weer, de tijd, dat er dik wijls een extraatje wordt verdiend, en nu geldt een aanmoedigend woord aan onze spaarders, om dan nog eens te denken aan de deugd van „spaarzaamheid", waarmede het vorig jaar op z'n enthousiaste wijze is begonnen. Wij vertrouwen dan ook, dat allen spoedig weer verschijnen, en wij gaan gelijk het vorig jaar, sparen voor onze toe komst. Ook hopen wij vele nieuwelingen te meoten inschrijven, welke tot heden geen kennis hebben gemaakt met onze spaar club. Hiervoor vooral is de hulp van de. ouders dringend noodzakelijk. Ouders, de spaarcommissie rekent dan ook op een bijzondere medwerking van u, en wij, die met de administratie e.d. belast zijn helpen u om voor uw jongens, een verlichtende toekomst te verzekeren. Het minimum-be drag, dat kan worden gestort, is vijf cent. elke maand worden de gestorte bedragen van dit maand door den kassier der Boe renleenbank op de boekjes geboekt, terwrl voor ieder gestort bedrag nog een door één der commissieleden geteekende kwitantie wordt afgegeven, de boekjes zijn voor de spaarder en voor de ouders steeds ter in zage, terwijl tot nadere aankondiging zit ting wordt gehouden eiken Zondag na de Hoovmis. Zijn er jongens, jonge manhen of ouders, die nadere inlichtingen verlangen over de spaarclub, dan worden deze gaarne verstrekt door kapelaan Blarikers, en door de commissie bestaande uit de heeren J. Th. Jaspers, Jac. C. Groenewegen en P. de Bruijn. TER-AAR. Geboren: Margaretha Maria Josephi- na, d. van F. Vermeulen-Smoorenburg. Johanna, d. van T. van Eijk-v. d. Horst. Overleden: C. H. v. d. Vlugt, 1 j. H. Lek 64 j., echtgen. van C. Hoogervorat. P. Es veld 68 echtgen. van R. Kloot. Gevestigd: J. C. Bouwmeester van Nieuwer-Amstel. G. Doornebal van Wa- geningen. A. Aartman van Leimuide Vertrokken: A. M. Kroon naar Lel len. T. de Rruïin naar Leiden. J. Rm- ter naar Ga as ter land. R. Lubberts naar 's-Graver.hage. R0EL0FARENOSVEEN. Wit-Gele Kruis. Alhier werd in de Pancratiuszaal de jaarvergadering gehou den van bovengenoemde vereeniging. Aan wezig waren 32 leden. Na een kort openings woord van den voorzitter, bracht de secre taris het jaarverslag uit, waaruit aange stipt kan worden, dat door de wijkverpleeg ster is 1932 2525 bezoeken met ziekenver pleging waren afgelegd, terwijl 235 stuks verplegingsarti kelen aan patiënten in bruikleen waren verstrekt. Van de hoogtezou in het wijkgebouw hadden 18 patiënten gebruik gemaakt, ter wijl in den loop van dit jaar ook een ver- plaatstbaar hoogtezon-apparaat is aange schaft geworden, waarmede patiënten aan huis kunnen worden behandeld. Voor de tuberculosebestrijding stonden 42 gezinnen onder geregeld toezicht van de huisbezoek ster. Het finantieel verslag was niet roos kleurig. Met een bedrag van 549.22 over troffen de uitgaven de inkomsten, weike echter op heden nog door aanwezige reser ve kan worden gedekt. De aftredende be stuursleden, de 4hceren V. Stockmann, H. P. Klein, en J. van der Meer, werden her kozen, terwijl in de va-oature-mej. Penning de Vries-Vossenberg werd gekozen mej. van der Zwet-Wesselman. Bij de rondvraag werden enkele huishou delijke zaken naar voren gebracht vooral in verband met de sterk verminderde in komsten der vereeniging betreffende de verloskundige praktijk. Vèrschil lende voor stellen om tot verbetering in deze te ko men werden besproken, die nader door het bestuur zullen worden onder de oogen ge- Met een dankwoord aan de leden voor hunne tegenwoordigheid sloot de voorzitter op de gebruikelijke" wijze de vergadering. Kiesvereeniging. Uitgaande van het bestuur van de R. K. Centrale Kiesvereeni ging Alkemade zal op Maandagavond >n de groote Pancratiuszaal alhier een propa- gandavergadering worden gehouden in ver band met de a.s. verkiezing. Als sprekers zullen optreden de-heerên G. W. Kamp- schöer en A. J. Loerakker, leden der Twee de Kamer. Ook de leden van de kiesver eeniging van Oude-' en Nieuwe-Wetering -worden op deze vergadering verwacht. RIJPWETERING. Kiesvereeniging. Donderdag zal in het café van Benten alhier uitgaande van de Centrale Kiesvereeniging Alkemade een propagandavergadering .- worden gehouden, waarbij als spreker zal optreden de heer A. J. Loerakker, Tweede Kamerlid. Deze vergadering xs toegankelijk zoowel voor. le den van Rijpwetering als voor Oud-Ade. WARMOND. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. Dezer dagen werd in een der zalen van het Hotel „De Stad Rome'' een vergadering gehouden van de R. K. Wijkverpleging afd. Wit-Gele Kruis. Door den voorzitter, den heer J". H. Haverkort, werd dp«er vergadering ge opend met een woord van welkom aan het niet groot aantal aanwezigen. Spreker deei- de mede, dat mej. N. Heemskerk gemeend heeft haar functie als voorzitster neer te moeten leggen, daar zij van meening was, dat dit beter door een jongere kracht waar genomen kon worden. Spreker meent haar dank te mogen zeg gen namens de geheele vereeniging voor al hetgeen mej. Heemskerk gedurende haar 15-jarig voorzitsterschap voor de vereeni ging heeft gedaan. Dat dit niet weinig i9 geweest blijkt uit dé"groote groei der ver eeniging. Spieker hoopte, dat zij nog veie jaren als bestuurslid deel mag nemen aan het nuttige werk der vereeniging. De bestuursfuncties zijn als volgt ver deeld: J. H. Haverkort, voorzitter; mej. N. van Delft, secretaresse; mej. P. Heems kerk, penningmeesteresse; M. Kortokaas, 2e voorzitter; mej. C. Versluis, 2e secreta resse; mej. N. Heemskerk, 2e penningmees teresse; di*. H. J. A. Walenkamp, Medisch adviseur, Geestelijk adviseur de zeereer- waarde heer A. J. Oudejans, Pastoor. Nadat mej. N. van Delft de keurig ver zorgde motulen had voorgelezen en deze onveranderd werden vastgesteld, bracht zij verslag uit van hetgeen, door de wijkzuster in belang van leden was verricht. In het afgeloopen jaar: 1726 bezoeken bij zieken, 208 behandelingen in het wijkgebouw, 11 kraamverplegingen met 269 bezoeken. Na enkele bemerkingen werd het huis houdelijk reglement zooals het in concept, werd aangeboden, aangenomen. Medegedeeld werd dat de dames-be stuursters door huisbezoek zullen trachten leden te winnen voor de „Sint Elisabet ver eeniging', die als doel heeft het behulp zaam zijn der huisvrouw bij ziekte. De heeren dr. Walenkamp en M. Verslu's stelden voor mej. N. Heemskerk als blijfe van waardeering voor haar vele werk te benoemen als eere-üd. Met algemeene stem men werd hiertoe besloten en door mej. Heemskerk met een woord van dank aan vaard. Dr. Walenkamp dankte den voorzitter voorzitter voor zijn keurige leiding der vergadering en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren deze taak mag vervullen. Hierna werd deze gezellige vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. HET UITZICHT IS BEPERKT Op hooge bruggen is SCHERP RECHTS HOUDEN het wachtwoord I U kunt immers niet zien, ol van de andere zijde verkeer nadert! tl UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Josephus Johannes Maria, z. v. Franciscus Bernardus Josephu6 Roze- straten en Petronella Caecilia Maria Jan maat. Margje. d. v. Klaas Boon en Alida van der Wel. E isabeth Johanna, d. v. Hendrik de Water en Cornelia Brugman. Willem Cornelis. z. v. Cornells Vis en Bou- diwina van der Mik. Herman Cornelis, z. v Gijsbert Wort man en Maartje Marga retha Goebel. Anna Theodora Liduina, d. v. Anthonius de Lange en Elisabeth Jo hanna Truken. Cornelis Mariüs, z. v. Pieter Kooi en Geertruida Elisabeth Brou wer. Piet, z. v. Pieter Jacob Schouten en Martijtje van der Lee. Pieter Joost, z, v. Wouter den Hertog en Adriana Rosen- boom. Overleden: Gerardus van der Plas, oud 58 jaren, echtgenoot van Cornelia Pe tronella van Remmerden. Maaike Fio rina Kleingeld, oud 22 jaren. Ingekomen: Jacob A. Oo6tra, van Woubrugge; Jan Roest, van Roosendaal en Nispen; Johannes D. den Hengst, van Bos koop; Johanna Friese, echtgen. van J. D. den Hengst, van 's-Giavenhage; Hermanna Metselaar, echtgen. van D. G. Vaartjes, van Ambt-Vollenhove; Christina J. Amers foort, van Eindhoven; Jan Kruise en gezin, van Woubrugge; Hendrik Aartse en gezin, van Nieuwkoop Adriana J. den Ouden, van Ede. Vertrokken: Dr. Pieter Johannes Gaillard, naar Oegstgeest, Fred. Hendrik laan 29; Johanna W. Schouten, echtgen. v. Dr. P. J Gaillard. naar Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 29; Catharina M. Nederhof, naar Boskoop, Nieuwstraat; Wi.lem Blom, naar Druten, Oosterstraat 67c; Gerrit W. G. Noorhoff, naar Voorschoten; Dick Steu- ven, naar Alkmaar, Bleekerslaan; Leen- dert G. van Buitenen, naar Hazerswoude; Anna M. Spanjaard, naar Leiden, Haag- weg; Jan van Goor, naar Utrecht, Weerd- singel W.Z. 32; Johannes M. de Lorijn en gezin, naar Druten; Daniel J. van Kem pen en gezin, naar Bergschenhoek; Antho- netta Hoogteijling, naar Leiderdorp, Dorp straat 166; Pieter Broer, naar Ter Aar D 140; Cornelis T. Bahlmann. naar Zwammer- da.m, Overtocht C 73; Dirk Griffioen, naar Koudekerk; Hendrik van Hoevelaken, naar Veenendaal, Bergweg D 2; Antonius van Pruissen en gezin, naar Boskoop, Laag. Boskoop; Gijsbcrtus C. van der Vlist, naar Hazerswoude, Rijndijk A 257; Hendrik van der Wal, naar Zwammerdam; Gijsbertus Vink, naar Tvbtterdam, Kruizemuntstr. 8; bacobus M. Timmer, Hazerswoude, Rietveld G 21. AARLANDERVEEN. St. Joseph-Gezelien. De jongens van de St. Joseph-gezellén vereeniging kwa men Woensdagavond na het Lof wederom bijeen ter behandeling van statuten en huishoudelijk reglement. Op het aanvra gen van de koninklijke goedkeuring is men nog niet ingegaan wegens de hooge kosten. Onvoorzichtig. Woensdagavond had in 't Noordeinde alhier een ernstig onge val plaats, wat den betrokkene wellicht door eigen schuld zich te wijten heeft. De filmoperateur V. uit Leiden, wien dit ongeval overkwam, liet zich per rijwiel meeslepen door een vee-auto, bestuurd door den exporteur uit Ter Aar. De on voorzichtige man kwam hierbij zoo to vallen dat hij in bewusteloozen toestand over den grond werd geslingerd. Door in de omgeving zijnde menschen werd Dr. v. d. Wind ontboden, welke hem aan het hoofd een noodverband legde en hem daar na voor verdere behandeling naar zijn apotheek liet overbrengen, vanwaar hij later onder politiegeleide naar Leiden is overgebracht. De chauffeur van de auto is doorgereden en heeft waarschijnlijk van het ongeval niets bemerkt. Miltvuur. De veehouder S. alhier had deze week twee runderen dood aan milt vuur. Tegen verdere besmetting worden voorzorgsmaatregelen genomen. BODEGRAVEN. COOP. BOERENLEENBANK. Herdenking van het 25-jarig bestaan. Woensdagavond jl. hield de Coöp. Boe renleenbank haar ledenvergadering in het Beursgebouw. Deze vergadering was te vens geannexeerd met de viering van het 25-jarig bestaan der Bank. Volgens de agenda werd eer6t het offi cieel© gedeelte afgehandeld. De voorz. de heer W. F. Brunt, opende deze vergadering en spreekt een kort openingswoord. In het bijzonder werd welkom geheeten de Eere-Voorz. de heer K. Jenné, die na een ernstige ziekte we der zoover hersteld is dat genoemde heer deze vergadering kan bijwonen. Eveneens wordt een woord van welkom eesproken tot den heer Visser, Hoofd-Tnspecteur der "Centrale Raiffeisen-Bank te Utrecht. Hoewel de Bank ook in het afgeloopen jaar een moeilijke tüd heeft doorgemaakt is de toestand der Bank nog kerncrezond en mochten wij nog winst boeken. De no tulen van de vorige ledenvergadering wer den door den Secretaris de heer A de Vos voortrelezen en onverandeM goedge keurd. Hierna volgde het Jaarverslag van den Secretaris waaruit bleek dat het aantal leden totaal 240 hedroeer. Tn ver band met de crisis moest door het Be stuur meerdere m"lpn veranderd worden dan gpwoonlijk. Door den kassier. den heer van Niekerk werd ve»-«1->e nit"eb',>,eht van het Financieele vereelte De totale ontvangsten bedroegen over 1932 1.412.671.22, de uitgaven 1.401.437.57. Het eindsaldo der kas bedroeg op 31 Dec. 1932 11.233.65. Des bezittingen der Bank bedroegen op 31 Dec. f 800.808.62, de schul den 797.740.16; saldo winst 3068.40. In de daarna gehouden verkiezing werd de heer J. van Briemen weder herkozen als lid van den Raad van Toezicht; de af tredende Bestuursleden de hoeren H. van Oosterom en H. Los werden eveneens herkozen. De aftredende plaatsvcrvangen-' de Bestuursleden de heeren J. M. A. Moons en L. P. v. d. Graaf werden weder bij acclamatie herkozen. Als leden van de Financieele Commissie voor het jaar 1933 werden aangewezen de heeren Vergunst, B. Sprayt en A. van Baren. Tot afge vaardigde voor de algemeene vergadering te Utrecht werden benoemd de heeren J. van Vliet en van Oosterom. Hiermede was het officiocle gedeelte der Agenda behandeld. Door den Voorz.. den heer W. F Brunt, werd vervolgens een korte causerie ge houden in verband met het 25-jarig be staan der Bank. De Bank werd dd. 27 Maart 1908 opgericht. Als oprichters wer den genoemd de heer W. .Verburg Czn., P. J. Rosen boom, K. Jené, J. Michielen en W. J. van Dam. De Bank is aangesloten bij de Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht. In deze moei lijke tijden is de Bank onmisbaar, vooral omdat, de werkzaamheden, zoo belangrijk zijn uitgebreid in verband met de Crisis- Zuivelcentrale, Melkfederatie etc. Dank werd gebracht aan de vele Be stuursleden die in deze periode zitting hebben gehad in het Bestuur. Gemejno- reerd werden nog de werkzaamheden van de reeds overleden Bestuursleden de hee ren Blommens te in en Vrijlandt, terwijl eveneens een woord van dank werd ge bracht aan den heer K. Jenné, die voel tijd en moeite heeft opgeofford voor onze Bank. Spr. hoopt dat. weder spoedig be tere dagen zullen aanbreken voor do boe ren, gedachtig aan het spreekwoord „Ach ter de wolken schijnt de zon". De heer A. de Vos gaf hierna een over zicht van de Bank gedurende dezo 25 jaar. In 1908 werden tot bestuursleden der bank gekozen de heeren I. Baelde W. J. van Dam, A. de Vos. K. Jenné en W. Ver burg Gzn. Tot kassier werd benoemd de heer P. G. H. Blommenstein op een jaar wedde van 75.Het eerste kantoor was in de ruime zaal van het Zuid-HollandBoh Koffiehuis. Spoedig werd verhuisd naar de voorkamer van het Zuid-Hollandseh Koffiehuis. In 1914 vertrok men naar het kantoor waar nu de Gem. Ontvanger,is gevestierd. Door uitbreking van den oorlog moet dit gebouw verlaten worden en ver huisde men naar de Bouwsteeg. Tn 1920 word het pand in de Prins Hen drikstraat gekocht dat in 1022 geheel in gericht werd voor kantoor. De toestand van de Bank is kerngezond te noomen en. gaan wij steeds in stijgende lijn verder. Spr. hoopt dat deze moeiliike tijden spoe dig achter den rug zullen zijn en wij weder het normale mogen tegemoet gaan. Hierna werden door den voorzitter en kele bijzondere mededeelingen gedean. In verband met het feit dat do heer K. Jenné thans 25 jaar Bestuurslid is van do Bank werd genoemde hoor door den voor zitter hart el iik gefeliciteerd en als bewijs van waardeering voor de vele werkzaam heden een wandelstok met zilveren knop overhandigd. Aan den heer A. de Vos, die thans 25 jaar achtereen Secretaris is van de Bank, werd een vulpen overhandigd, terwül aan den heer Andr. Veelonturf een zilveren vulnotlood werd uitgereikt. Door den heer Viser, Hoofd Tnsp. der Centr. Bank te Utrecht, werd hierna een felicitatie eericht tot de jubileerende Af deeling. Naar aanleiding van het histo risch overzicht van den Secr. noemde spr. nog de totstandkoming van de Centr. Raiffeisenbank te Utrecht zplf. Heel veel moeite heeft het gekost voordat tot op richting kon worden besloten. Tn totaiil zijn nu 726 afdeelingen aangesloten bü de bank: het aantal leden bedraagt thans 158000. Tn 1907 bedroeg het kanitaal f 7.200.000.momenteel f 350 000 000. De reserve bedroe in 1007 200.000.—, thans 16 a 17 miUioen. De heer van Niekerk gaf hierna een overzicht van het Financieele gedeelte over deze 25 jaar. Door den voorz. werden do heeren de Vos en v. Niekerk dank gebracht voor hef verslag over de werkzaamheden en finan ciering gedurende deze 25 jaar. Vervol gens werd het woord nog gevoerd door de heeren A. van Baren en J. v. d M->rel Eerstgenoemde sprakeen feliritatiewoord namens de leden aan het Bestuur: laatste genoemde namens de Melkfederatie. Nadat alle sprekers nogmaals dank was gebracht voor hun gesproken woorden werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Aanrijding. Woensdagavond vond aan den hoek bij Ubert een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De chef-veldwahctcr die aldaar een auto, komende door de Brugstraat in de richting van genoemden hoek, bij de brug wilde laf en stoppen, gaf daartoe eenige keeren aan den bestuur der de vereischte stopteekens. Dit was noodig om den hoek geheel vrij te houden voor een tien en halve meter track met oplegger (verhuisauto), die. komende uit de Noordstraat, de Brugstraat in moest. Inplaats dat nu de bestuurder van dc auto stopte, kwam deze midden over den weg naar den hoek rijden. Het gevolg was, dat de auto met de linkervoorzijde tegen het linkermiddengedeelte van den opleg ger reed en door dit geweldig gevaarte op zij werd geschoven. De oplegger reed zeer langzaam den hoek om. Dit was wel do oorzaak dat alles zoo goed afliep. Behalve de schade krijgt de bestuurder van de auto een verbaal wegens het niet stoppen I op een teeken, gegeven in het belang van de veiligheid van 't verkeer.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9