Echt en goed VRIJDAG 31 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 zijn Poeders alleen, wanneer zij do handteoke- ning drapen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoedere, Kiespijnpoe ders, Hoestpoeders, Worm poeders, enz. Per poeder 8 ct. Per does 45 ct. Bij uw drogist. 3343 Herdenking Willem van Oranje. Het Comité voor regeling van een gedenkdag alhier, van den 400sten geboortedag van Willem de Zwijger, heeft thans een vast omlijnd plan gereed, dat op Vrijdag 7 April in Hotel van Haaften bekend ge maakt zal worden. Het plan is thans dat 's middags alle kinderen op de Nieuwe Markt komen onder leiding van een sub commissie, bestaande uit de heeren on derwijzers: W. J. Hornsveld (Chr. Scho len), A. Schuiling (Openb. Sch.) en E. A. Boogaard (R. K. School). De heer H. de Blouw, Insp. van het lager onderwijs te Gouda, heeft zich bereid verklaard tot de schoolkinderen te spreken. Tussehen half vijf en half zes zullen de Gymn. vereeni- pingen eenige nummers afwerken op de Nieuwe Markt. Daarna regeling van den optocht, welke aldaar zal worden opge steld, en zoo eenigszins mogelijk om half zeven zal vertrekken door Kerkstraat, Brugstraat, v. Tolstraat. Oud-Bodegraven, Willemstraat, Koningstraat. Julianastraat, Willemstraat, Spoorstraat. Wilhclminastr. Brugstraat. Kerkstraat, op de Nieuwe Markt ontbinden. Eonige vereenigingen hebben reeds toe gezegd te zullen deelnemen. Omstreeks 7.45 zullen eenige nummers ton gehoore worden gebracht door de mondharmonica-club. muziekvereen. en zangvereen. Vervolgens zullen een twee tal sprekers het woord voeren. Het comité benoemde enkele sub-commissies. Voor re geling Gymn. de heeren A. M. Vink. P. v. d. Poll en Bakker; voor opstelling op tocht de heeren H. I. Hoogendoorn, J. Beijen, C. v. d. Veer en A. M. Vink. De gehouden collecte stelde niet teleur, bijna algemeen heeft men bijgedragen, zoodat de vastgestelde begrooting zal uitgevoerd kunnen worden. Hoewel alles dus voorloo- pig is vastgesteld, meende het comité goed te doen alle deelnemende vereenigingen in de gelegenheid te stellen hun op of aan merking te maken op Vrijdag 7 April te 8 uur bij Oudejans. Ziekenhuisverpleging. Vergadering van het Onderling honds voor Ziekenhuis verpleging voor Bodegraven en Omstre ken op Donderdag 30 Maart in het Hotel van Haaften. De voorzitter, de heer A. Verlooy, opent met n kort inleidingswoord de slechts matig bezochte vergadering, waarna door den secretaris, den heer Hoo gendoorn, de notulen worden gelezen, wel ke onveranderd worden vastgesteld. De secretaris leest hierna een uitgebreid jaarverslag voor, waarvoor de voorz. hem namens de vergadering hartelijk dank zegt We ontieenen hieraan, dat het ledental met 34 was toegenomen en op 31 Dec. '32 bedroeg 1151 leden. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer v. d. Wuldt, merkten we op, dat 8206.07 aan contributie werd ontvangen. Totaal ont vangst 8271.67. Uitgaven totaal 'f 7772.42 Batig saldo 399.25. Reservekas bedroeg 218.49. Totaal aantal patiënten, welke verpleegd werden 112, met een totaal van 2046 verpleegdagen. Totaal vermogen 5952.69 per 31 December 1932. De kascommissie bevond de boeken in orde. De voorzitter zegt de leden der kas commissie hartelijk dank voor hunne werk zaamheden. Bij de bestuursverkiezing is aftredend de heer D. v. d. Maat, die her kiesbaar is, en die ook met groote meer derheid herkozen worden, en wederom be reid is gedurende één jaar zitting te ne men. Verkiezing van een bestuurslid in de vacature G A. van Kruijt. Gekozen wordt de heer Jac. Groenendijk. Bij de vaststel ling vergoeding aan het bestuur wordt be sloten. hetzelfde bedrag hiervoor uit te trekken. Over 1933 zal de commissie, belast met het nazien der boeken, bestaan uit de heeren A. de Vos, D. Hoornstra en Jul. Beijen, terwijl voor de verkiezing van een Commissie van Arbitrage herbenoemd worden de heeren Bogaart en Suringa. Op de vorige jaarvergadering was een com missie benoemd, teneinde te trachten te komen tot oprichting van een fonds te gen operatiekosten. De heer Steijn brengt hierover verslag uit en acht het voor vele leden bezwaarlijk daar de kosten komen op 1 cent per 25 gulden, verzekerd kapi taal per persoon. Hij meent dan ook de oplossing hierin té moeten vinden, dat indien er zijn. die er iets voor gevoelen, zij zich zullen ver zekeren ..en bloc" via het bestuur of door een collectieve overeenkomst. In deze richting zal doorgewerkt worden. De rond vraag leverde niets bijzonders op, waarna op de gebruikelijke wijze de vergadering gesloten wordt. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling al hier staan heden als werkzoekend inge schreven: 23 landarbeiders, 21 bouwvakar beiders, 9 schippers, 3 grondwerkers. 30 los se werklieden, 14 fabrieksarbeiders, 2 electriceins, 3 schilders, 11 pakhuisknechts, 1 bakkersknecht, 1 chauffeur, 1 smid en 1 winkelbediende. De Commissie van Toezicht op het Cor- respondcnischap der arbeidsbemiddeling die op 16 Maart j.l. door den Burgemeester dezer gemeente is geïnstalleerd, vestigt de aandacht der werkgevers op het volgende: Herhaalde ma en komt het voor, dat werkgevers om de een of andere reden ar beiders ontslaan en nieuw personeel uit andere gemeenten aannemen, terwijl in hun eigen plaats wel geschikte krachten zijn te vinden. In hun eigen be ang worden zij aan geraden zich te wenden tot de plaatselijke arbeidsbeurs die gevestigd is ten Gemeen tehuize en waar eiken werkdag tussehen des voormiddags 9 en des namiddags 1 uur en van 2.30 tot 5 uur en op de Zaterdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur alle gewenschie inlichtingen koste loos zijn té verkrijgen. Zij bestrijden hier mede de werkloosheid in eigen woonplaats. Plaatselijk Crisis-comité. In hartelijken dank werden ontvangen 1 heerencostuum, 1 hoed. 1 paar boeren schoen, 38 stuks kindorkleeding, bovendien zond het Nat. Crisiscomité 50 jongenstrui tjes, 20 jongenspakken, 10 vrouwenrokken, 10 vrouwentruien, 10 werkbroeken, 10 blau we kie en en 10 wollen dekens. Het comité blijft zich aanbevolen houden voor het ontvangen van gedragen kleeding. Vooral zal nog welkom zijn 1 heerencos tuum, terwijl tevens in het bijzonder be hoefte bestaat aan kinderschoeisel. In zijn vergadering van 16 Maart j.l. behande de het comité 18 aanvragen. Toegekend wer den 23 pond levensmiddelen, 1 heerencos tuum, 1 jongenspak. 3 mud cokes, bonnen ter waarde van 10. Steunverleening B. Voor deze steunverleening komen uitsluitend in aan merking werkloozen, die 'n uitkeering ont vangen ingevolge de steunregeling. Deze steun is bedoe.de voor do gezinnen, waar tengevolge van langdurige werkloosheid, met betrekking tot de aanschaffing van kleeding, schoeisel, beddegoed en dergelijke zoodanige achterstand is ontstaan dat ver strekking van extra hulp in den vorm van genoemde goederen noodzakelijk' blijkt. De steun zal a.leen m natura worden verleend. De aanvragpn voor deze extra hulp moeten door de georganiseerden wor den ingediend door bemiddeling van het be stuur hunner Vakvereeniging. De ongeorga niseerden moeten hun aanvragen recht streeks bij den secretaris van 't sub-Comité den heer M. Ver voorn, indienen. Bij de be oordeeling der aanvragen zal in de eerste plaats de duur der werkloosheid, bene vens de grootte van het gezin in aanmer king worden genomen. Uit het vorenstaande vloeit voort, dat de bovenbedoe de werkloozen geen aanvragen meer kunnen indienen bij den Secretaris van het Plaatselijk Crisiscomité, doch uit sluitend óf bij het bestuur hunner Vakver eeniging óf bij den heer M. Vervoorn. Geboren: Neeltje, d. v. W. Vink en M. C. H. B. Walrabenslein. Hendrik, z. v. H. E. Timmer en P. H van Velzen. Cornells Gijsbertus, z. v. J H. van den Bosch en G. G. Feijt. - Joseph Jan, z. v. A. Wolswijk en W. A. M. van der Zon; Cornelia, d. v. A. Dekker en C. van Heinin gen. Overleden: Lena den Oudsten, 63 jr. geh. met T. Lakerveld. Ondertrouwd: T Boelen, 24 jr. en M. J. Dortland 23 jr. G. Vink, 32 jr. en J. C. Amersfoort 29 j. Getrouwd: J. van Leeuwen, 26 jr. en J. M. Scheer 25 jr Gevestigd: C. de Jong, van Wasse naar; A. van de Berki. en gezin, van Waar der; A. M. H. van Vreeswijk, van Kamerik; A. Bierhorst, van Amsterdam; L. van der Sar, van Nieuwkoop; J. M. van der Star. van Woerden; H. J. Plomp, van Hillegom; G. van Dam en gezin, van Zwammerdam; E. van Woerden, van Zeist; K. Schaffert, van Zeist. V ertrokken: P. H. Oldemans en ge zin naar den Haag; G. C. Wolswijk naar Heer en; J. Oskam naar Koog aan de Zaan; C. Noordhoek naar Woerden; H. Burggraaf naar Benthuizen; G. van Ravenhorst naar Woubrugge; A. G. Zwanenburg, naar Sterk- sel; J. C. van der Bas naar Moordrecht; K. Abbekerk naar Alph enaan den Rijn; M. van den Brink, naar Alphen aan den Rijn. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert hedenavond te 7.15 uur. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelingen en ingekomen stukken; 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening 5. Overdracht grond aan de Ned. Herv. Schoolvereeniging, volgens taxatieprijs; 6. Vaststelling opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; 7. Vaststelling pre sentiegeld leden stembureaux; 8. Verzoeken om subsidie van diverse vereenigingen; 9. Wijziging begrootingen 1932 en 1933; 10. Rtond vraag. NIEUWKOOP. Gezondheidscommissie. Verschenen is het. jaarverslag van de Gezondheidsoom- missie te Bodegraven, dat om zijn talrijke gegevens en gedetailleerde overzichten omtrent de 18 Gemeenten, welke het dis trict omvat steeds intéressant is om door te lezen. Wij memoreeren het volgende: Ons geboortecijfer is niet ongunstig, doch beweegt zich in dalende lijn. In de 10 laatste jaren was het gemiddelde per centage per 1000 zielen 29.58, terwijl dit in 1932 was 27.02. Het laagste gemiddelde haalde Woerden met 23.05 en het hoogste Ter "Aar met 34.60. Het gemiddelde sterfte cijfer in Nieuwkoop is 11.19 per 1000 zie len met 8.61 in 1932. terwijl Waddinxveen het laagste gemiddeld© heeft met 8.09 en Oudewater het hoogste met 11.63. (Om zijn gesticht voor ouden van dagen scha kelen we Nieuwveen uit). In het afgeloopen jaar kwamen in deze gemeente 8 gevallen voor van besmette lijke ziekte nl. 5 van typhus en 3 van rood vonk. Het aantal onbewoonbaar verklaar de woningen bedroef 4. Onder een vrachtauto. Gisterenmor gen had het 8-jarig zoontje van C. A de K. alhier bet ongeluk onder een vracht auto te geraken bestuurd door G. W. al hier. Het jongetje dat op weg van huis naar school was kwam plotseling achtér eenige kinderen vandaan loopen en liep pardoes tegen de auto op. Hoewel de bo- stuurder direct uit alle macht remde kon SPORT VOETBAL LEIDSCITE vtjetöALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt: 2e klasse A: SCO 2ARC 2 4 uur; Quick B. 2SLF 2 3.30 uur; F. Pacta 2— LRC 2 3.30 uur; 2e klasse B: Katwijk 1Woubrugge 1 4 uur; O. Clubje 1Sleutels 3.30 uur. 3e klasse ALRC 3—0. Club.te 2 3.39 uur (Lisse); ARC 3Rijnsb. B. 3 3.30 uur 3e klasse B: F. Pacta 4Katwijk 2 3.30 uur. Juniores: LRC (a)—Terleede 3.30 uur (Lisserdijk); SCORijnsb. B. 2.30 uur; Kat wijkRouwkoop 2.30 uur. EEN WEDSTRIJD WEST EUROPA- MI DD EN-EUROPA. Wij maakten dezer dagen melding van de mogelijkheid, dat op 27 Mei a.s. té Brussel een wedstrijd zal plaats vinden tus sehen twee ploegen van Centraal en West- Europa. Een beslissing daaromtrent valt op 22 April a.s. tijdens een bestuursverga dering van de F.I.F.A. Het bekende Fransche sportblad „L'Auto" heeft zich reeds beziggehouden met de vraag hoe ©en West-Europeesch elital zou kunnen worden samengesteld. Het blad geeft toe, dat liet niet gemakke lijk zal zijn oen dergelijk team samen te stellen en als voorbeeld zet het ons het volgende elftal voor, daarbij uitsluitend spelers betrekkend uit Nederland, Frank rijk, Spanje en België: Doel: Desfossé (Frankrijk). Achter: Qumcoces en Ciriaco (beiden Spanje). Midden: Cillamen (Spanje), Kaucsar (Frankrijk) en van Heel (Nederland). Voor: Welst (Nederland), Voorhoof (Bel gië), Capelle (België), Irraragori en Goros- tiza (beiden Spanje). Reserves: Van der Meulen (Nederland), Mairesse (Frankrijk), Delfour (Frankrijk), Regueiro (Spanje) en Adam (Nederland). Hierbij slechts deze opmerking: zoo zqn er wel meer elftallen samen te stellen! KRACHTSPORT. Leidsche Krachtsport Vereeniging. Morgen hoopt de Leidsche Krachtsport- vereeniging haar 3-jarig bestaan té her denken in den vorm van een feestavond. Hoewel deze feestavond, mede uit pro pagandistisch oogpunt is georganiseerd, vermeldt het programma slechts een de monstratie van gewichtheffen en worste len. Dit in verband met het feit. dat te veel" sport misschien minder aangenaam is. Bovendien moet men niet vergeten, dat het hier slechts een feestavond betreft. Het oveiige van den avond zal gevuld worden met muziek, tooneel en een tom bola. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezette borden- weds-trijden luiden: vT RoodeA. Janseri 1—1 v. Roodev. d. Blom 2—0 Geerlinesv. Velsen 2—0 v RoodeA. ter Haar 1—1 v. Bakkurav. d. Veer 0—2 W. Lovink—Belt 0—2 SlootjesA. Dubbeldeman 1—1 A. JansenStipdonk 1—1 BrandtG. Jansen 0—2 v. Veisen—Bonte 2—0 SCHAKEN OM HFT KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. In den eindstrijd was de uitslag der eer ste partijen de volgende: Ir. J. Westra ver liest van J. G. van Eybergen, G. Bosscha staat op winst tegen W. H. v. d. Nat. Westra en Van Eybergen konden alkaars koningsstelling openbreken, maar daar Westra reed© gerocheerd had en Van Eybergen nog niet, was het voordeel voor den laatste. Zijn toren kon nu direct schaak geven op g8 en dreigde daarna door een aftrekschaak te koningin te winnen. Slechts door opoffering van een looper tégen 2 pion nen kon Westra aan dit gevaar ontkomen en het eindspel van toren en 2 vrijpionnen tegen de koningin moest hij spoedig opge- hij niet voorkomen, dat het voorwiel over het ventje heenging. Zwaar gewond en bloedend uit neus en ooren word het jon getje opgenomen en bij den heer Leen- liard binnengedragen. De ontboden ge neesheer, Dr. Koert, constateerde hersen schudding en adviseerde dat het jongetje niet naar hujs mocht worden overgebracht Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Ziendeweg. De aannemer van de ver- belering van den berm van den Ziende weg zal Maandag a.s. met het werk een aanvang maken. Geboren: Jacob, zoon van W. Blij- leven en T. van 't Kruis. NOORDEN. Hersteld. Naar wij vernemen is de toestand van Mej. Westerhout, die Zon dag jl. alhier bij een motorongeval een hersenschudding bekwam zoo vooruitgaan de, dat zij heden naar haar woonplaats Rotterdam is vervoerd kunnen worden. ven, toen Van Eybergen één dezer pion nen wist te veroveren. Bosscha won op den 18en zet een pion en kreeg bovendien verreweg den besten stand, deed echter met zijn koningin een gewaagden zet, waardoor deze verloren dreigde té gaan. Van der Nat. die nu re makkelijk had kunnen winnen, zette niet bijzonder sterk voort en bij het afbreken stond hij verloren. Deze partij' volgt hier onder: wit: G. Bossoha, zwart: W. H. v d. Nat. Spaansche partij. 1. e2e4 e7e5 2. Pgl—f3 Pb8—c6; 3. Lflb5 a7a6; 4. Lb5—a4 Pg8—f6; 5. 0—0 d7d6; 6. Tfl—el L c8—d7; 7. c2—c3 Lf8 e7; 8. d-2d3 0—0; 9. Pbl—d2 b7—b5; 10. La4c2 Tf8—e8; 11. Pd2—fl b5—b4; 12. Pfl—g3 Ta8b8; 13. d3—d4 b4Xc3; 14. b2Xc3 Ld7—g4; 15. d4—d5 Pc6—a5; 16 Lc2d3 Dd8cS; 17. Ddl—el c7—c5; 18. Lc4Xa6 Dc8d719. La&—b5 Te8—f8; 20. c3c4 Pf6d721. h2—h3 Lg4XPf3; 22. De2X Lf3 Pd7b6; 23. Df3—c3 Tb8^a8; 24. Lel—d2 Pb6c8; 25. Dc3—f3 Le7—fö; 26. Pg3h5 Lf6—d8; 27. Df3—g3 f7—f5; 28. e4Xf5 Tf8X f5; 29. Dg3—g4 g7—g6; 30. Ph5g3 Tf5f731. Pg3—e4 Pc8—e7; 32. Dg4—e6 Pe7—f5; 33. g2—g4 Pf5—d4; 34. Ld2XPa5 Dc7XUa5; 35. De6Xd6 Pdi— f3t; 36. Kgl—hl Ld8—©7; 37. Dd6—c6 Pf3d438. Dc6—b7 LdGh439. Lb5— d7 Da5d8; 40. g4—g5 Tf7XLd7? 41. Db7X Td7 Dd8X Dd742. Pet4—f6f Kg8—f7; 43. Pf6XDd7 Pd4e2; 44. Pd7Xe5t Kf7— f845. Tel—e4 Lh4Xg5; -46. Tal—bl TaS/ a2; 47. Tbl—b8t. Kf8—g7; 48. Tb8—bit Kg7g8; 49. Pe5Xg6 Ta2—alt; 50. Kkl— h2 Tal—a8; 51. Pg6—e7t Kg8—f8; 52. h3— h4 Lg5f6; 53. Pe7f5 afgebroken. Later is nog gespeeld de partij F. J. de BruynG. Bosscha. Ook deze partij werd afgebroken in winststelling voor Laatstge noemde. LUCHTVAART SAMENWERKING OP LUCHTVAART- GEBIED. Tussehen Lloyd, „Nederland" en K. L. M. Op een gisteren gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers van de K. L. M. en van de Scheepvaart Maatschappijen Maatschappij „Nederland" en Rotterdam- sche Lloyd, dio een voortzetting was van reeds eerder gehouden besprekingen, is de grondslag gelegd voor nauwe samenwer king op luchtvaartgebied van deze beide groepen. Vanzelfsprekend behoeven deze afspraken nog de nadere goedkeuring van de besturen der betiefefnde maatschappijen en wat de K. L. M. betreft ook die der re geering. VLIEGTUIG BOTSING IN JAPAN. Twee militaire watervliegtuigen zijn bo ven Kanazawa nabij Jokohama met elkaar in botsing gekomen. Het eene vliegtuig kwam in zee terecht, het andere werd te gen den grond té pletter geslagen. Drie personen werden ernstig gewond, terwijl drie werden gedood. HET WEER OP ZONDAG. NIET MEER ZOO MOOI ALS HET GEWEEST IS, MAAR TOCH NOG ZACHT. Het ongewoon warme weer, waarmede de week begon, be.eikte Woensdag ziju hoogtepunt maar de algemeene luchtdruk verdeeling was toen reeds zooveel veran derd, dat aan een langere levensduur van dit mooie weer getwijfeld moest wordeu. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarbin nen het weer zoo mooi wa,-s, hoofdzakelijk tengevolge van windstilte, trok zich meer en meer naar het .Zuiden van Europa terug, terwijl over Noord-Europa de luchtdruk- king daalde. Het gevolg hiervan was, dat over de Noordelijke helft van ons wereld deel een koele Westelijke luchtstroom door kwam, die ook -hier te lande afkoeling bracht. Met deze verandering in de algemeene luchtdruk-verdeeling zijn de vooruitzich ten voor het einde der week wezenlijk veel onzekerder geworden. Naar alle waarschijn lijkheid zal het weer dan onstandvastig en niet meer zoo mooi zijn als het aan het be gin der week was. Het doorkomen van een zeer koude lucht stroom uit het Noordoosten bij IJsland scheen aanvankelijk een sterke afkoeling in West-Europa te zullen brengen. De week zal dus wel niet eindigen zonder dat het iets koeler zal worden, maar dit zal hoogst waarschijnlijk slechts van voorbijgaanden aard zijn. De wind zal weer naar het Zuid westen terugloopen, zoodat de inval vau een kouden luchtstroom uit het Noorden niet mogelijk zal zijn. Daardoor is de kans op Noordwesterbuien uiterst gering en zul len wij veeleer tamelijk rustig, zacht en waarschijnlijk eenigszins regenachtig weer kunnen verwachten. Naar het zich laat aanzien zal het weer over het algemeen een lente-achtig karakter behouden, hoe wel niet dat ongewoon mooie weer van het begin der afgeloopen week te verwach ten is. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. van Dorp Jr., melkhandelaar, Bode- grav e n. Cur.: mr. J. H. Cuystingh, Utrecht. J. van Dorp Sr., Bodegraven, Cur. mr. J. H. Vuystingh, 'Utrecht. TENNIS Een uitnoodiging aan alle Room- sche meisje» om vanaf 1 April iederen Zondag in het Leidsche Tennispark te komen tennissen. Wanneer u mij een versje vraagt Om tennis té gaan spelen, Dan wil ik graag die schoone sport In dichtvorm aanbevelen. U zegt, het moet een knalvers zijn, Ik moet het knallend maken, Vooruit, ik zal probeeren óf Ik ook den bal kan raken. 't Betreft de damestennissport, Den meis;-es ten pleiziere, Het is een sport vol lenigheid, En prachtig voor de spieren. Het is een sport vol sierlijkheid En prachtige souplesse En welke dame heeft nu voor Zooiets geen interesse? Daar komt ook nog iets anders bij: Ge kimt u dan bekwamen In tennis plus in 't ideaal Van elke dikke dame. Want tennis is het ideaal Voor wie de slanke lijn mint, Ge wordt gelijk een breinaald slank, Wat ieder meisje fijn vindt. Komt, meisjes, geen bezwaren meer, Dat gaat nu heusch vervelen, Het is geen dooie-Pieten-boel, Ge kunt óók tennis spelen. 't Is alles heusch niet zoo uitheemscli, Als gij belieft te denken, Ge ziet, dat z' aan wat sport en pret Ook volle aandacht schenken. Ge blijft u zelf, bedenk dat goed, Ge kunt uw jeugd gaan vieren, Ze zorgen prachtig voor uw geest Én prachtig voor uw spieren. Ze zorgen voor uw levenslust, Die zal er niet vergallen, En 's Zondags kunt ge nu voortaan Raketten met de ballen. Komt, meisjes, grijpt dat spel dus aan En oefen uwe krachten, Dan zal het spoedig zijn: Wie Graait, Die moet den bal verwachten. TROUBADOUR. Wat anderen er van zeggen Zeer geachte Redactie, Het treft mij telkens, wanneer ik in Lei den kom, dat het vervoer Stationsweg, Stationsoverweg, voortdurend toeneemt. Bovendien is de overweg dikwijls geslo ten, zoodat dan een opstopping ontstaat, die zeer belemmerend werkt. De eenige afdoende maatregel hiertegen zal zijn een tunnel onder den Spoorover weg, zooals men die bijv. in Utrecht heeft. Men zal hierop antwoorden, dat onder üe huidige omstandigheden zulk een werk niet kan worden uitgevoerd. Ik zie dit echter anders. Juist waar onder de huidige omstandig heden werk noodig is en het Rijk en de Gemeenten tegen lage rente geld kunnen krijgen. (Als voorbeeld kan dienen de in schrijvingen op Schatkistpromessen op 23 November 1932 ingeschreven voor 125.333.000.toegewezen 55.000.000. Een dergelijk nuttig groot werk heeft groote beteekenis voor onze werkloozen en onze fabrieken. En behalve dit werk zijn er nog zooveel nuttige werken, die men in poitefeuille houdt, inplaats van ze nu te doen uitvoe ren. Werk beteekent kapitaals vermeerdering, werkloosheid beteekent kapitaalsvernieti ging. Met vriendelijken dank voor de plaatsing dezer regelen. Hoogachténd, J. J. B. J. JéRóME BOUVY. Aan alle Roomsch-Katholieken van Leiden en Omstreken. Gaarne wekken wij alle Katholieken op, om belangstelling te gaan toonen voor onze lloomsche Sportbe weging. Zondag a.s. wordt het Lustrum Junioren-Tournooi, dat gegeven wordt door onze Rood-Wit Club bij haar eerste lustrum, officieel geopend. Kom, Vaders, Moeders en familieleden, leeft mee met uw zoons, met uw vrienden, maakt een wandeling naar ons mooie R. K. Sportpark, „Haagweg" en toont uw be langstelling voor sport en spel. De sporters stellen het zoo op prijs, als er belangstel ling getoond wordt. Ook bestuur en leiders verdienen dit ten volle. Als wij weten, dat' onze hooge kerkelijke overheid beslist wenscht, dat onze katholieke sport-minnen- de jeugd georganiseerd is in als zoodanig erkende katholieke sportorganisaties, rust dan ook op u niet de plicht hierin zooveel morel ijk mee te werken? Welnu, dan verwachten wij u allen a.s. Zondag, ook tot vreugde van de L u s t r u m-C ommissie. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENKP-PAGINVS!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10