DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 BUITENLAND BELGIE KONING ALBERT VEROORDEELT AUTARKIE. In tafelrede over de economische crisis. De koning en de koningin van Btlgië heb ben gisteravond in het paleis te Brussel een feestmaal aangeboden ter eere van don Ju lia Boca, vice-president der Argentijnsche republiek. Aan het dessert heette de koning Boca welkom en prees hij de Argentijnsche re publiek. Daarna over de economische crisis spre kende verklaarde de koning het volgende: De crisis heeft geen enkele natie ge spaard en het gemeenschappelijke ongeluk heeft de toenemende onderlinge afhanke lijkheid van alle anden nog meer doen ge voelen. Zij deed zien hoe ijdel de pogingen tot isoleering waren, door staten gedaan om hun nationaal economisch leven te onttrek ken aan de gevolgen van de universeele depressie. Meer en meer heeft de wereld zich er van kunnen overtuigen, dat de wel vaart alleen zal terugkeeren met een stel sel van vrijer verkeer van kapitalen en goederen. Economische autarkie is door de ervaring veroordeeld; zij schaadt zoowel den so cialen vrede als den internationalen vrede. Ik wensch vurig, dat men zal terugkee ren tot verstandiger denkbeelden. FIASCO COMMUNISTISCHE HONGER- MARSCH. Gistermiddag was het te Brussel onrus tig in de omgeving van de Beurs, waar eenige honderden communisten een hongerbetooging wilden houden. Een ster ke politiemacht te voet, per motor en met politiebonden dreef alle samenscholingen uiteen. Een scbijnaanval op de Beurs kon spoedig met behulp van gummistokken afgeweerd worden. Een hondertal personen, die aan het be vel der politie om door te loopen, geen ge hoor gaven, werden gearresteerd. Het Luiksche communistische kamerlid Lahaut werd eveneens gearresteerd, doch spoedig weer in vrijheid gesteld, daar een parle mentslid niet zoo maar als een gewoon man mag aangehouden worden. DUITSCHLAND DE ANTI-JOODSCHE BOYCOT. DE VOORBEREIDING REEDS IN VOLLEN GANG. Comité van actie gevormd. De organiseering van de door de natio- naal-socialisten afgekondigde tegen-boycot is in vollen gang. Na het bekend worden van den oproep der partijleiding zijn alle partij-organisaties met de voorbereidingen voor deze actie begonnen. In Groot-Berlijn is een centraal comité van actie gevormd ten einde een stelsel matige uitvoering van den boycot te ver zekeren. In de eerste plaats worden adres sen verzameld van Joodsche artsen en ad vocaten, terwijl door deskundigen wordt bepaald, welke artikelen door den boycot moeten worden getroffen. De betrokken partij-instanties zullen de twee nog resten de dagen benutten om, overeenkomstig den oproep der leiding, aanstaanden Zaterdag den boycot systematisch uit te voeren. De actie tegen de Joodsche zaken is ook te Munster in Westfalen begonnen. Het eenheidsprijzenmagazijn Woolworth had gistermorgen in de etalages plakkaten op gehangen met de mededeeling, dat Wool- wordt geen Joodsche onderneming is en ook niet met Joodsch kapitaal werkt. Het bedrijf kon ongehinderd voortgang vin den. Tegen den middag hebben de meeste Joodsche zaken hun personeel naar huis gestuurd en het bedrijf gesloten. Een S.-A-troep bezette gistermorgen den ingang van het gerechtsgebouw en drie Joodsche advocaten werden gedwon gen het gebouw te verlaten. Als resultaat van door nationaal-socialis.ten gevoerde on derhandelingen hebben de te Munster ver schijnende plaatselijke bladen gisteren geen advertenties van Joodsche firma's meer op genomen. Joodsche professoren mochten de uni versiteit niet meer betreden. Te Essen bobben zich ook S.-A.-lieden voor de Joodsche winkels geposteerd en wekken zij de koopers op alleen bij Duit- schers hun inkoopen te doen. Verscheiden Joodsche zaken hebben vrijwillig de deuren gesloten. Uit Görlitz wordt gemeld, dat in bet ver loop van de anti-Joodsche actie 37 perso nen zijn gearresteerd, nameiijk twee Jood sche rechters- vijf Joodsche advocaten en 30 Joodsche zakenlieden. De nieuwe opper-president der provin cie Brandenburg, Kube, heeft een verkla ring gepubliceerd, waarin hij zich vooral keert tegen den Joodschen immigranten- stroom, die in de laatste 14 jaar van het oosten uit is waar te nemen. Kube zegt de immigratie-methodes der afgeloopen veer tien jaar te zullen onderzoeken, daar hij de Oost-Joden uit Duitsohland meent te moeten verwijderen. De directeur der „Miinchener Neuesten Nacbrichten" en de hoofdredacteur Babe der „Münchener Telegrammzeitung" zijn gearresteerd. Tegen ritueel slachten. In de jongste weken is in enkele landen en gemeenten van Duitschland het slach ten zonder voorafgaande verdooving, 't z.g ritueele slachten, verboden. Om tot een uniforme regeling in deze kwestie te ko men, zal, naar de parlementsdienst van het Wolff-bureau verneemt, de Rijksregeering bij een Rijkswet de slachtmethoden en het verdooven van slachtvee vaststellen. Bij deze nieuwe regeling, die weldra te ver wachten is, zal het ritueel slachten in het geheele Rijksgebied verboden worden. Einstein wil geen Pruis meer zijn. Naar Reuter uit Brussel verneemt heeft professor Einstein bij zijn aankomst in België, nog aan boord van' de „Belgenland" een brief gericht aan het Duitsche gezant schap xn Brussel,, waarin hij verzoekt hem te willen mededeolen welke stappen hij moet doen om het Pruisisch staatsburger schap te verliezen dat hij verkregen heeft door zijn benoeming bij de Pruisische aca demie van wetenschappen. Professor Ein stein legt er in den brief den nadruk op, dat hij Zwitsersch staatsburger is. COMPROMITTEERENDE VONDSTEN. Poging tot vergiftiging van Dusseldorpsche S. A. Volgens een officieel bericht uit Dussel- dorp, aldus het W.B., is ontdekt dat de K. P. D. van plan was vergif te doen in het eten van de S.A.-afdeelingen te Dusseldorp, welk eten betrokken wordt uit één gemeen schappelijke keuken. Het vergif kwam uit Keulen, en de politie, die daarvan gehoord had, deed onderzoek en slaagde erin te Keulen 3,5 kilogram cyaannatrium en 0,2 kilogram kopervitriool in beslag te nemen. Dit vergif was afkomstig van zekeren Hui- graf, als galvaniseur werkzaam bij een hé- drijf te Keulen. Bij dien man thuis werd tevens zeer compromitteerend materiaal in beslag genomen, in verband waarmede zes personen werden gearresteerd. Terreurorganisatie te Recklinghausen. De politieke politie te Recklinghausen heeft een uitgebreide communistische ter reurorganisatie ontdekt, waarvan de leden verspreid' zaten over Recklinghausen, Bot trop, Miilheim, Oberhausen, ea. plaatsen. Eenige tientallen communisten zijn reeds in arrest genomen; zij hebben voor een deel reeds bekentenissen afgelegd. De te- den van deze organisatie kregen onderricht in het in de lucht laten vliegen van brug gen, gebouwen, etc. Te Recklinghausen zijn in beslag genomen: 350 handgranaten, tien tallen brandbommen e.d., verder geweren, revolvers, mitrailleuses en munitie. Bij Oberhausen werd een dergelijk wapendepot ontdekt, eveneens bij Munster en Bottrop. Vooral in de buurt van laatstgenoemde plaats was het arsenaal zeer groot en het lag in de buurt van den spoordijk Bottrop Recklinghausen. Als buitenlandsche musici in Duitschland willen spelen. De politie te Keulen heeft besloten om het optreden van buitenlandsche musici in café's en restaurants aan strenger bepalin gen te onderwerpen en zoo noodig hun aan tal te beperken. Voortaan mogen geen buitenlandsche musici of buitenlandsche orkesten meer in restaurants of café*6 worden toegelaten zonder toestemming van de politie. Een café-eigenaar, die buitenlandsche musici wenscht te engageer-en, moet daar- toennnstens een maand tevoren een ver zoek indienen, waarbij hij niet alleen vol ledige bijzonderheden over de muzikanten moet verschaffen, doch ook een beschrij ving van de door hen te bespelen instru menten. 1 Mei-viering afgeschaft. De regeering heeft besloten, den eer sten Mei niet meer ais feestdag te laten vieren. MAATREGELEN TEGEN PORNOGRAFIE. Naar Wolff's parlementsdienst verneemt, heeft het Pruisische ministerie van Bin- nenlandsche Zaken een uitvoerige verorde ning opgesteld voor de bestrijding van on tuchtige geschriften, afbeeldingen enz. Bij bet hoofdbureau van politie te Berlijn komt een centrale politie-instantie met uitge breide bevoegdheden om de nakoming van deze verordening te verzekeren. Ook te gen kiosk-uitstallingen, waarvan oen prik kelende werking kan uitgaan, zal worden opgetreden, evenals tegen alle periodieke geschriften, die in zedelijk of godsdienstig opzicht ergernis kunnen wekken. Hierbij wordt samengewerkt met de binnen de Christelijke kerken bestaande vereenigin- gen ter bestrijding van de onzedelijkheid. Met betrekking tot het toestaan tan dansvergunning wordt verder bepaald, dat bij grove vergrijpen tegen het openbaar fatsoen de toezichthoudende ambtenaar de voortzetting van het dansen onverwijld moet verbieden. SPANJE ONTEVREDEN STUDENTEN IN SPANJE. Als uitting van ontevredenheid met de voorgestelde hervormingen aan de Spaan- sohe universiteiten zijn de studenten in verschillende universiteitssteden in sta king gegaan. In Sevilla hebben zij gepro testeerd door beelden en bloembakken, die het universiteitsgebouw sieren, omver te werpen en in Barcelona hebben zij brand gesticht in een collegezaal. ITALIË AANSLAG OP MUSSOLINI VERIJDELD. Man met revolver gegrepen. De politie heeft in de buurt van bet Pa lazzo Venez.ia, waar Mussolini zijn ambts- vertrekken heeft, een verdacht persoon ge arresteerd, die een geladen revolver bij zich droeg. De gearresteerde, een zekere Pog- gio. die in 1895 in Alexandrië geboren is. heeft verklaard, dat hij van plan was. een aanslag op Musolini te plegen. Bij het ver hoor bleek, dat bij in geestelijk opzicht niet geheel normaal is. BUITENL. BERICHTEN JAPAN OP ZOEK NAAR GOUD. 38 Russsische oorlogsschepen worden gelicht. Een aantal gepensioneerde Japansche marine officieren heeft het plan opgevat, om de 38 Russische oorlogsschepen, die tij dens den Russisch-Japanschen oorlog door admiraal Togo tot zinken zijn gebracht en groote bedragen aan goud en gouden mun ten aan boord hebben, te lichten. Met de „Swaroff" en de „Alexander III", die op den bodem der zee ten Noord-Oos ten van het eiland Okisnohima liggen zal worden gebonnen. De kosten van het lichtingswerk worden geschat op 500.000 yen en de waarde van het te bergen goud op 200 millioen yen. Indien dit werk succes oplevert, zal men overwegen odk het lichtingswerk aan de andere wrakken te beginnen. FORDFABRIEKEN ZIJN GESLOTEN. De Ford-fabrieken te Dagenham zijn voor onbepaalden tijd gesloten, nadat ver tegenwoordigers der vakvereenigingen had den gepoogd, besprekingen met de direc tie te openen. Zooals gemeld, ia het groot ste deel der 7000 arbeiders in staking ge gaan uit protest tegen een loonsverlaging in sommige deelen der fabriek. De direc tie wilde gisteren wel een deputatie van de arbeiders ontvangen, maar duldde geen inmenging van de vakvereenigingen. De arbeiders hebben dit verworpen en men besloot door te staken voor de verwe zenlijking van de drie eischen: intrekking der loonsverlagingen, erkenning der vak bonden en niemand slachtofferen. Toezicht op het dansen in Japan. De politie te Tokio heeft haar voorne men kenbaar gemaakt om het groot aantal dansinstituten te Tokio te beperken en aan zekere voorschriften te onderwerpen. De binnenkort af te kondigen bepalingen behelzen o.a., dat de oppervlakte van den dansvloer vergroot moet worden, dat daas- leeraren, alvorens hun de bevoegdheid tot het houden van een dansinstituut wordt verleend, aan een streng onderzoek worden onderworpen op hun beschaving, karakter en vakkennis, dat alleen gebruik gemaakt wordt van mechanische muziek, en dat de lessen afzonderlijk gehouden worden voor dames en heeren. Een rcokers-statistlek. Te Berlijn opgemaakte statistieken uit de tabaksindustrie toonen aan, dat de En- gelschen in Europa aan het hoofd staan wat het rooken van cigaretten betreft. Zij rooken per hoofd 880 cigaretten per jaar. De tweede plaats wordt ingenomen door de Belgen, met jaarlijks 851 cigaretten per persoon. De matigste rookers in Europa zijn de Polen. De Zweden gebruiken meer snuif en de Noren pruimtabak. De zwaarste roo kers ter wereld zijn de Nederlanders en de Amerikanen. De Amerikanen houden het wereldrecord voor het rooken van ci garetten, n.l. jaarlijks 925 per persoon. Maar de Nederlander rookt gemiddeld jaarlijks 173 sigaren tegen den Amerikaan slechts 50 en tevens deelen de Hollanders met de Belgen het wereldrecord voor het pijprooken. Mariene Dietrich van een paard gevallen. Naar uit Hollywood wordt gemeld, is Mariene Dietrich bij een filmopname van een paard gevallen. Men vreest dat zij een hersenschudding heeft bekomen. Er is een Roentgen-foto genomen. Nader wordt gemeld: Bij haar val van het paard heeft Mariene Dietrich op ver schillende plaatsen pijnlijk de huid ge schaafd, terwijl zij bovendien een zenuw schok kreeg. Zij is echter al weer aan het herstellen. Het ongeval gebeurde tijdens een film opname toen een jong acteur, Hardy Al bright, die de rol speelt van een rijleeraar, Mariene Dietrich de teugels overgaf. Daar bij schrok het paard en Mariene viel uit het dameszadel. Haar costuum raakte in den stijgbeugel verward, zoodat zij een eindje meegesleept werd. Naar verluidt zou Mariene voornemens koesteren, weer naar Duitschland terug te keeren. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS O rif V h O J V „Als ik geen professor in de dierkunde was, zou ik zeggen, dat deze kip uit een hard gekookt ei gekomen was". UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheidsavond Pastoor Schiphorst. De verschillende jeugdvereenigingen in de parochie, Congregaties, Patronaat, waren gisterenavond in het Parochiehuis bijeen om officieel afscheid te nemen van hun op a.s. Vrijdag vertrekkenden herder. Te ruim 8 uur werd de Pastoor binnengeleid door een tweetal prefecten uit de meisjes- en uit de jongens-congregatie. Hierna verkreeg de voorzitter der huldigings-commissie het woord, om den Pastoor het doel van dezen avond mede te deelen, n.l. om niet alleen met een kouden handdruk of een papieren bewijs van belangstelling afscheid te ne men van den scheidenden herder, doch zulks te doen op een meer bijzondere wijze. Vervolgens werd door allen een lied ge zongen, waarin bepaalde gebeurtenissen uit den tijd van het Pastoraat van pastoor Schiphorst werden naar voren gebracht. Ook een samenspraak door den prefect en de prefecte der congregaties waren geheel in dezen geest en deze samenspraak sloot met het aanbieden van een cadeau in cou vert, bijeengebracht door de leden der con gregaties. Als variatie voerden leden der St. Jo- seph-Gezellen een comische voordracht op „De Gefopte Oom". Het zangkoor der meis jes-congregatie maakte zich verdienstelijk door een meerstemmig afscheidslied met pianobegeleiding ten gehoore te brengen. De vereeniging „Katholiek Katwijk", die deze afscheidsavond organiseerde, bood hierna de thee aan. Do voorzitter sprak dan het afscheidswoord dat, nadat Z.eerw. volle lof en dank toegezongen was, volgens hem kort kon zijn, mede omdat het bekend is dat Pastoor er allerminst op gesteld is, zoovele lofuitingen in ontvangst te moeten nemen. Spr. braoht namens alle jeugdver eenigingen hartelijk dank voor hetgeen Paa- toor tijdens zijn verblijf in Katwijk voor hen had gedaan en voor zijn keurige lei ding. Spr. wenschte Z.eerw. toe gezondheid en kracht om in zijn nieuwe parochie op dezelfde wijze werkzaam te kunnen blijven als in het kleine Katwijk en het hem gege ven moge zijn met Gods hulp nog lang en met succes te kunnen ijveren tot eer van God en Zijn heilige ICork en tot heil der Amsterdamsche jeugd. Vervolgens kreeg Pastoor nog het woord, die zijn hartelijke dank betuigde voor een dergelijke wijze van belangstelling. Pas toor was tevens dankbaar voor de wijze waarop het hem steeds mogelijk was ge maakt hier met zoo'n succes te werken. Z.eerw. sprak den wensch uit, dat het gees telijk leven in de parochie moge blijven bloeien en zoo mogelijk nog booger zal wor den opgevoerd. Na een slotwoord van den voorzitter kreeg ieder gelegenheid den scheidenden herder persoonlijk de hand te drukken en werden allen in het bezit gesteld van een portret van Pastoor Schiphorst. Het' wa-s een prachtavond, die getuigde van medeleven met den herder der pa rochie. Pastoor J. P. Buys. We kunnen belang stellenden thans modedeelen, dat Pastoor Buys, de nieuwe heider der Parochie, alhier zal aankomen Vrijdagavond te half zeven aan het Parochiehuis. Daar wordt Z.eerw. toegezongen door de sohoolkinderen en toe gesproken door den heer v. Stijn als oud ste kerkmeester. Vervolgens zal de Pastoor „Katholiek Katwijk" ontvangen, waarna Ie half acht Lof. LISSE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School, alhier, is benoemd me;-. G. Visser uit Haarlem. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school van de parochie der H.H. Engelbe waarders is benoemd de eerw. broeder Sneekes. Besmettelijke ziekten. In de week van 19 tot en met 25 Maart j.l. zijn binnen deze gemeente 2 gevallen van de besmettelijke ziekte „roodvonk" en 1 geval van de ne- smettelijko ziekte „dipkterie" geconsta teerd. Kruisverbond. Gisteravond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" haar le denvergadering in het lokaal van den heer J. J. A. Koot. De voorz., de heer L. B. Jonkman, sprak het openingswoord waarna do notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgeKeurd. Hierna had de voorz. de volgende mededeelingen. De jaarverga dering zal plaats vinden op Zondag 11 Juni a.s. te A'dam. Bij de vacature, ontstaan door hot bedanken van een bestuurslid, zijd er pogingen in het werk gesteld om een candidaat uit Lisso te krijgen, dit op voor stel van het Hoofdbestuur. De heer Th. Sal man was hiervoor aangeschreven, doch deze heeft zich voor deze vacature teruggetrok ken. De heer Werkhoven stelt voor deu voorz. als candidaat naar voren te brengen. De voorz. heeft hiertegen geen bezwaar. Tevens stelt de heer Werkhoven voor, om op de jaarvergadering do klacht naar vo ren te brengen, waarom de café's steeds des Zondags voor den middag geopend zijn. De voorz. zegt, dat hiertegen steeds gewerkt is, doch zonder resultaat. Aan de hand hiervan zegt de voorzitter, dat het bestuur het ten zeerste betreurt, dat B. en W. en de Raad dezer Gemeente wederom bet sluitingsuur hebben verlengd van 10 op 11 uur. De voorz. deelde mede, dat het Kruisverbond een schat van lectuur bezit, welke steeds ter beschikking van de leden blijft en steeds bij den voorz. verkrijgbaar is. De penningmeester zegt, dat de inkom sten der Vereeniging van dien aard zijn, dat bezuiniging moet plaats hebben. Medegedeeld werd, dat de jaarvergade ring der V.A.S. 10 April aj. zal plaats vin den. Dit wordt een belangrijke vergadering waar vragen betreffende alcohol-gebruik bij automobilisten etc. met het gevaar hieraan verbonden, worden behandeld. Na rondvraag sluiting der vergadering. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Maandagavond te 7.30 uur hield de R. K. Volksbond te Leidschendam een ledenvergadering in het Patronaat. Do voorzitter opent de vergadering met den chnsteljjken groet en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geeetelijkeu adviseur, die dezen avond een rede voor den Volksbond zal houden. Hij spreekt zijn blijdschap uit over do groote opkomst en hoopt, dat dit steeds zoo moge blijven, op dat daardoor de Voreenigingsgeest steeds meer moge opleven. Hij hoopt, dat allen veel goeds zullen medenemen van deze vergadering en propagandist zullen zijn eu de goede zaak steeds met hand en tand zullen verdedigen. Het Strijdlied wordt ge zongen, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. dankt den Geestelijken advi seur, den Pastoor, en de heeren Lagerberg, v. Hilten, van Veen en Romijn voor hunne goede zorg en hun vele werk voor de werk- loozen bij de diverse ontspanningen, enz. De voorz. deelt mede, dat a.s. Zondag in de kerk de laatste collecte voor de werk- loozen zal gehouden worden. Hij brengt hierbij dank aan alle Volksbonders en de geheele Parochie voor den ontvangen steun en hoopt het volgend jaar hij hoopt niet dat het noodig is op dezelfde modewer king te mogen rekenen. Over deze collecte worden enkele besprekingen gehouden; de zegt toe in deze actief te zullen blijven. Het plan bestaat een reisje te maken naar het nieuwe Sanatorium te Bilthoveu; de kosten bedragen op gezelschapsbiljet pl.m. 2.50. De reis moet geschieden voor 15 April a.s. Men kan zich opgeven bij het bestuur; de juiste dag zal nader worden bepaald. Betreffende verstrekking ledikant aan het Sanatorium zal de voorz. in de volgen de vergadering nadere mededeelingen doen. De voorz. bespreekt de viering van het 25-jarig bestaan. Ofschoon dit feest nog ver af is, worden diverse voorstellen gedaan om het feest waardig te kunnen vieren, wel ke voorstellen door de vergadering worden aangenomen. Hierna verkreeg de geestelijke adviseur bet woord. Op klare wijze zette de eerw. adviseur uiteen, dat de oorzaken van den tegenwoordigen toestand niet alleen van materieelen, maar ook en vooral van zede lijken aard zijn. Men meende, dat het zon der God en godsdienst zou gaan. Daarom moeten wij terug naar God en godsdienst, ook in het sociale leven en dan naar de be ginselen, die staan uitgedrukt in de pause lijke encyclieken. De Adv. had e>en luid ap plaus en dank van den voorz. te acceptee ren. Bij de beantwoording vragenbus werden door den geestelijken adviseur een tweetal ingekomen vragen naar genoegen en dui delijk beantwoord. Van de rondvraag werd een zeer ruim gebruik gemaakt; de vragers werden allen naar genoegen beantwoord, terwijl enkele vragen nader zullen worden onderzocht en beantwoord. Met een opwekkend woord en na allen gedankt te hebben voor de opkomst en do zakelijke besprekingen, sluit dan de voor zitter de vergadering met den ohristelijkon groet. STOMPWIJK. Geboren: Johannes Gerardus Jozef, z. van C. B. van Veen en Wilh. O. Borst.. Anna Dimphna Johanna, d. van A. Oorschot en M. W. P. v. Zundert. Fran- ciscus Alexander, z. van C. Verboom en A. M. Tondeur. WASSENAAR. Werkloosheid. Het aantal werkzoekeu- den bedraagt deze week 318. Geboren: Elisabeth Maria, d. van A. Gras en P. M. Moerel. Oornelis Wilhel mus, z. van O. Barn hoorn en M. W. Parle- vliet. Paul Johan Marie, z. van F. J. A. M. Moncben en A. G. M. Bakker. Justua Melchior, z. van H. M. L. H. bark en E. L. T. M. Wiegman. Ondertrouwd: J. M. S. van der Pijl en A. J. J. öchellenbach. P. Parlevliet en H. L. van Ockenburg. Gehuwd: C. Pols en E. C. van Eg- mond. P. N. Groenenendijk en A. van Witte veen. Overleden: D. van Leeuwen, 82 j., echtgen. van W. van der Togt. A. W. M. Bouwman, 74 j., wede. F. C. Alberse. Gevestigd: M. Reichl van Perg. E. Wendol uit Leiden. Y. de Vries uit Har- lingen. A. M. bchouten uit Rotterdam. F. M. Huneman uit Rijswijk Z.-H. L. Borsje uit den Haag. J. A. J. Bonsel uit Bloeinendaal. B. K. Nouhaus uit den Haag. llackl uit den Haag. C. Kamp uit Rotterdam. W. Korpershoek en vr. uit Rotterdam. L. H. Lewin en gez. uit Essen. M. M. Lewin en gez. uit Dussel- dorf. E. Anno uit Dusseldorf. J. F. van Eeden en gez. uit Alkemade. G. Win dig uit Haarlem. A. Bachova uit den Haag. J. Groenendijk uit den Haag. J. Verzaal uit Woubrugge. Wed. A. A. Hoogerwerff geb. Lemmers en gez. uit Rot terdam. P. A. Fabriek en gez. uit Rijs wijk Z.-H. Vertrokkcu: H. W. Rijvers naar Maasniel. D. Pronk en vr. naar don Haag. W. v. d. Volk en vr. naar Zuricn. B. J. de Zwart naar Trinidad. A. Groenendijk geb. Witteveen naar den Haag. Th. Kockx naar Winschoten. M. G. Zeelen naar Echt (L.) J. den Hol lander en vr. naar Leiden. A. M. van Gaaien naar Monster. A. Luig naar den Haag. B. W. Fachulla naar Assen. Wed. Sagekuele geb. Guijsman en dr. naar Leiden. G. E. Bouwmeester en gez. naar den Haag. J. Zwiggelaar naar den Haag. A. Huttenhofer naar Augsburg. A. C. E. en E. M. J. Ctempfler naar Bad Mer- gentheim (DIJ.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11