AGENDA Schoonmaak WOENSDAG 29 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht id den morgen van 29 Maart 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometers't.: 766.3 te Clermont. Laagste barometerst.: 737.6 te Leydisfjord Verwachtinc trt rlen avond van 30 Maart: Zuidelijke tot Wes telijke wind. toene mende bewolking, aanvankelijk nog droog, later eenige kans op regen, des nachts minder koud, overdag kouder. In het gebied van hoogen luchtdruk op het vasteland bleef de barometer gisteren gedurende den geheelen dag dalende. Een laatste rest ligt nog in Zuid-Frankrijk en Spanje. Het depressie-gebied in het Noor den breidde zich over Ierland en Schot land uit. De Zuid-West Noord-Oost ge richte as verplaatst zich daarbij naar het Zuiden, zoodat IJsland thans aan de po laire zijde ervan ligt, met Noordelijke winden, sneeuwval en sterke afkoeling. In Engeland en Schotland kwam meer be wolking, waardoor de ochtendtemperatuur minder laag kwam. Behalve ver in het Oosten houdt op het vasteland het droge heldere en windstille weer met lage nacht- temperaturen en hooge dagtemperaturen aan. In het Noorden, langs de Zuidzijde der as van het depressiegebied, regent het langs de Noorsche kust hier en daar zwaar. Het is te verwachten dat de de- pressiebewolking zich langzamerhand ook over ons land' zal verspreiden, en dat de atmospheer vochtiger zal worden zonder voorloopige nog noemenswaardige kans op regen. De afkoeling na het warme zon nige weer komt echter in zicht. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te nalf drie 15.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 6.58 uur tot Donderdagmorgen 5.10 uur. HOOG WATER. Op Donderdag 30 Maart te Katwijk v.m. 4.59 uur en nam. 5.16 uur. JEERS JE KAMER Drank en dans Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van eenige artikelen der drank wet. De heer Hermans (S.D.) verklaart voorts dat hij aan dit wetsontwerp geen waarde hecht, maar als geheelonthouder kan hij er niet tegen stemmen. Mevr. Pothui sS m i t (S.D.) is het niet eens met de bezwaren, tegen dit ontwerp ingebracht. Zij zal er van gan- scher harte vóór stemmen. Het moderne dansen is één der treurige verschijnselen van het ondergaan der beschaving. De hopr Moltmaker (S.D.) bestrijdt het wetsontwerp. In dit ontwerp ziet spr. een vorder aantasten van de vrijheid der burgei*s. Het zal in tal van plaatsen verschillend worden toecepast. Burge meesters zullen er misbruik van maken. Minis'ter Buys de Becren- b r o u c k betoogt, dat mevr. Pothuis Smit de kern van de zaak begrepen heeft. Het doel is in hoofdzaak arbeidersmeisjes te beschermen. De heer Moltmaker is bang voor misbruik door burgemeesters maar zóó geredeneerd, zou men geen enkele wet moeten maken. Spreker beveelt het ontwerp gaarne aan. Het wetsontwerp wordt goedgekeurd met 27 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Oudegeest, Moltmaker. Danz, Ossendorp en De Zeeuw (allen S. D.). Aan de orde is de begrooting van het Zuiderzeefonds. De heer De Gijselaar (C.H.) acht de droogmaking der Zuiderzee een zooda- nigen strop, dat hij er niet verder meer aan wil meemerken. De heer v. d. Bergh (S. D.). vraagt hoe het nu eigenlijk staat met de al of niet verdere inpoldering van den N. O.-pol- der. Spr. meent, dat wij met die verdere inpoldering moeten wachten, totdat een lichtpunt zich voordoet in den eoonomi- 8chen nevel. De heer Janssen (R.K.) meent, dat men hier geen beginselbesluit hehoeft te nemen. De 7 ton, die nog op de begroo ting zijn gebracht, prejudiciëert niet op de verdere inpoldering. Minder goed kan spr. zich vereenigen met de uitvoering der Zuiderzeesteunwet. De heer Westerdijk (V.D.). zou gaarne zien, dat de werken worden voort gezet, meer met het oog op de werkver schaffing. Na beantwoording dor gemaakte op merkingen door Minister Reijmer werd de begroeting goedgekeurd met aanteeke- ning, dat de heer de Gijselaar tegen is. De vergadering werd verdaagd. STADSNIEUWS ZILVEREN PRIESTERFEEST PA IER A. SMiïZ, Ü.F.M. Onder vele blijken van belangstelling, voor al van orde-broeuers, parocmaucu en ucgenen, cue zich aan de jeugaorgamsaties wijden, heeit de weieerw. paier a. Smitz O. t'. M. hapeiaan aan de narieorugparocnie alhier zijn zilveren priesterieest herdacht. Hedenmorgen téV uur droeg de eerw. jubi laris aan het leestelijk versierde hoogauaar in de rtarteoiug een plechtig gezongen A. Mis i.p De juoilaris werd daarmj geassisteerd als piesoyter assislens door den zeeieerw. pater A M. Elleroeck, U.F.M., pastoor te Boisward, neel van den jubilaris, den weieerw. pater S. bmitz, O.F.M. kapelaan te Ammerzoden, broe der van den jubilaris, en den weieerw. pater W. van den Bosch, kapelaan der parochie, resp. als diaken en subdiaken. In het priesterkoor hadden plaats genomen de pastoor der parochie, de zeereerw. pater •I. A. Heiling, de paters J. Jorna en H. rlul- hoven, alsmede de weieerw. heer B. Dorbeck, kapelaan der St. Jozelparochie. Zeer vele parochianen woonden de H. Mis bij Het zangkoor der parochie vertolkte de driestemmige Mis van Perosi en de lantum Ergo van Fr. Witte, terwijl de heer A. Caste- lein tijdens het uitreiken de* H. Communie een „Ecce Panis" zong. De plechtigheid werd met een solo-zang van den heer Theelen be sloten. Hedenmiddag van 122 uur werd een druk bezochte receptie in de pastorie gehouden, waarbij velen gelegenheid hadden blijk te ge ven van hun hoogachting voor den eenvoudi- gen priester-jubilaris en van hun waarweering en eerbied voor diens zegenrijke energieke arbeid voor heel de parochie, maar zeer in 't bijzonder voor de jeugd. Vanavond te 7 uur vindt een plechtig slui tingslof plaats. De hulde van de jeugd. De heer N. B. M. Vreeburg, voorzitter van de feestcommissie, samengesteld uit de bestu ren van het St. Antonius clubhuis en van de Congregatie, sprak den pater tijdens de recep tie toe. Spr. begreep, dat het feest geduren de den vastentijd niet gevierd kon worden en daarom was besloten de feestelijkheden op 2den en 3den Paaschdag te doen doorgaan. Hij noodigde den jubileerenden pater en diens familie dan ook uit gedurende die da gen de gasten van de jongens te zijn. Op den 2den Paaschdag is de feestviering geheel voor de jongens alleen, op den 3den Paaschdag worden ook de ouders der jongens uitgenoo- digd. Te half 8 is er een plechtige H. Mis, gezon gen door de zangclub van de jongens, waarna teestcantate. Na de H. Mis gezamenlijk ont bijt in het clubhuis. Des avonds te half 8 worden de feestelijk heden voortgezet o.a. door de opvoering van een tooneelstuk, afgewisseld met muziek en zang. MEXICAANSCHE EN MAYA-KUNST. Voor de Leidsche Kunstvereeniging heeft gisteravond de heer W. Jos. de Gruyter een lezing met lichtbeelden gehouden over „Mexi- caansche en Mayakunst". Er hangt veel geheimzinnigheid rondom de eeuwen-oude cultuur, die zich vóór de ont dekking van Amerika in de Mexicaansche landen had ontwikkeld. Na de lezing, die de heer De Gruyter gisteravond heeft gehouden, is ons veel duidelijker geworden, maar nog meer gesluierd gebleven. De heer De Gruyter wees op de tegelijk hooge en lage beschaving van de toenmalige Mexicaansche volken. Sterrekunde, bouw- en beeldhouwkunst stonden op hooge trap, maar daartegenover staat, dat zoo iets als een wiel en het gebruik van rij- en trekdieren onbekend Men onderscheidt deze oude culturen in een Azteken- en een Maya-cultuur, hoewel het verband tusschen beide zeer nauw is. Het waren ruwe, wreede volken, maar staat kundig goed georganiseerd. De godsdienst was eeo samenstel van mvthen, waarin de vergod delijkte „Gevederde Slang", zinnebeeld van de zon, een groote rol speelt. De offergedachte treedt sterk op den voorgrond en leidde tot het brengen van talrijke menschen offers. In de schemering van de dichte oerwouden heeft men groote steden of beter godsdienstige centra ontdekt, waarvan de gebouwen eD ter rassen overvloedig met beeldhouwwerk, stand beelden en hieroglyphen waren voorzien. Deze versiering maakt op ons een eenigszins ver warden en rumoerigen indruk, doch voor een beschildering, welke thans verdwenen is, kan de mndelükheid bestaan hebben meer eenheid te scheppen. De spreker verdiepte zich voorts in zeer wijdloopende beschouwing over de mytfiologie, waarbij bij in zün veronderstellingen en hypo thesen o.i. wel heel ver ging. Een enkele opmerking nog over spr.'s be- verirg, dat de gouden voorwerpen, welke kei- ker Montezuma aan keizer Karei V ten ge schenke heeft gegeven, alle „natuurlijk" ver smolten zijn, omdat het heidensche voorstel lingen waren. Het lijkt ons toe, dat de oorzaak van het versmelten eerder in het gebrek aan geld van Karei V heeft gelegen, dan in de heidensche voorstelling der beeldenI Men kan aan de kerkelij'ke Overheid in die dagen eerder ver wijten. tevéél afgodsbeelden verzameld te heb ben, dan dat zij zich heeft schuldig gemaakt aan een soort religieus vandalisme. Een serie lichtbeelden gaf een goed idee van oude Tolteken-, Azteken- en Maya-kunst, waarin veel schoons is te bewonderen, doch ook veel bizars, dat niet onzen smaak heeft. Prof. dr. E. Gorter. Op uitnoodiging van de „American Pedia trie Society" de „American Academv of Pe diatrics" en de „Pedistrie Sectien of the Ame rican Medical Association" zal prof. dr. E. Gorter, hoogleeiaar alhier, in Amerika een reeks voordrachten houden gedurende de maanden Mei en Juni van dit jaar. DE VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN In zijn gebouw aan de Hooglandsche Kerk- gracht heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken de voorjaars-ledenvergadering gehouden. Na zijn openingswoord, deelde de voorzit ter, de heer J. Zitman, roede, dat de Kroon af wijzend heeft beschikt op de verzoeken inzake de onbewoonbaar-verklaringen van woningen in de Bouwelouwen- en Paradijssteeg. Ingekomen was een voorstel van den heer A. L. de Neijs, inhoudende een schema voor een plaatselijk steunfonds voor de leden, het welk verschillende perspectieven opent. Het bestuur zal het plan in studie nemen en er i later praeadvies over uitbrengen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den I heer P. T. de Jong, bleek, dat in de samen stelling van het bestuur geen wijziging is ge komen. De bestaande vacatures werden aange vuld door de heeren J. de Lange en den oud voorzitter, den heer H. D. van Welzen, tot com" missieleden voor het bestuur te benoemen. Tot het lidmaatschap van den Bond wer den 58 personen toegelaten tegen 39 nieuwe leden in 1930 en 26 in 1931. Aan den commissaris der koningin in Zuid- Holland werd verzocht, om bij de eerstvol gende vacature in de Gezondheidscommissie voor Leiden één der leden van den Bond te willen benoemen. In een adres aan het Gemeentebestuur van Rijnsburg werd de aandacht gevestigd op het slechte onderhoud van de Spinozalaan aldaar, waarop een bevredigend antwoord werd ont vangen. Het bestuur heeft de leden, van wie wonin gen waren betrokken bij de onbewoonbaar verklaringen van huizen in het saneerings- plan van de Bouwelouwen- en Paradijssteeg krachtig gesteund in hunne actie tegen dit gemeenteraadsbesluit. Bij het einde van het vcreenigingsiaar was het resultaat hiervan nog niet bekend. Het proces, hetwelk namens den Bond bij het Kantongerecht alhier aanhangig is ge maakt om een wettelijke uitspraak uit te lok ken over wat in onze gemeente bij huurover eenkomsten onder „plaatselijk gebruik" moet worden verstaan, heeft nog niet het verlangde resultaat opgeleverd. Aan een opgerichte vereeniging van Huis eigenaren te Alphen aan den Rijn, heeft het bestuur inlichtingen verstrekt over de werk wijze van den Bond en over de inrichting van de administratie. De Bond bleef de Leidsche afdeeling van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers. In den Landelijken Bond werd het bestuur vertegen woordigd door den heer P. T. de Jong, die de functie van bonds-penningmeester aan vaardde. De Commissie van Advies kwam wekelijks des Vrijdagsavond bijeen en is in 139 zaken van verschillenden aard den leden met ad vies van dienst geweest. Bij de administratie van den Bond waren 4794 woningen ingeschreven. In 1932 werden 98 huuropzeggingen namens de leden uitge bracht, waarna 31 huurders de woningen ver lieten. Daarna werden 44s huuropzeggingen in getrokken, voordat tot woning-ontruiming ge dagvaard werd. Elf huurders verlieten vrij willig de woningen, nadat vonnis was gewe zen, met 6 huurders werd nog een schikking getroffen, van 3 moesten de woningen ge rechtelijk worden ontruimd, van 2 huurop zeggingen zijn de huurders nog in verzet en 1 huuropzegging is nog in behandeling. Door het kantoor werden 450 klachten enz. van leden in behandeling genomen, 851 huur- briefjes werden aan huurders, die een woning wenschten te huren, uitgereikt als bewijs, dat de namen van deze huurders niet in het zwarte boek van den Bond voorkomen. Aan oude, dikwijls veeljarige, huurschuld werd 1304.84 voor de leden ingevorderd. Aan het einde van zijn verslag wijst de secretaris met enkele woorden op de moei lijke tijdsomstandigheden voor den huis eigenaar, welke wij thans beleven. Naast den toenemenden druk van risica en van lasten, komt van de zijde van huur ders aandrang tot huurverlaging. Meerdere verhuurders van woningen hebben met het verkrijgen of behouden van hypotheek bij zondere zorgen, welke reeds tot executie hebben geleid. Het bestuur van den Neder landschen Bond tracht door een Contact-com missie, waarin vertegenwoordigers van de verschillende groepen, die belangen hebben bi; een goed georganiseerd huizenbezit, zit ting hebben, de gevaren, welke door gefor ceerde verkoopingen van eigendommen drei gen, te ondervangen. Het stedelijk bestuur houdt een wakend oog op de plaatselijke belangen van de leden en tracht immer door overleg met de autori teiten tot een bevredigende oplossing der wo ningvraagstukken te komen. Het woord was daarna aan den penning meester, den heer J. van der Steen, voor het indienen van de balans met de verlies- en winstrekening over het afgeloopen jaar. Uit de cijfers bleek, dat de Bond alleen door een zuinig beheer met de tot beschikking staande staande gelden kan rond komen. Besloten werd een reserve-fonds in te stel len voor bijzondere doeleinden. De kasnazieners( de heeren J. W. C. Zand- voort, W. J. de Haan en A. L. de Neijs, brach ten een schriftelijk rapport uit over het fi nancieel beheer in 1932, hetwelk den pen ningmeester tot décharge strekte. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden met* enkele candidaatstelling de heer J. Zit man tot voorzitter, de heer J. de Lange tot 2e secretaris en de heer H. D. van Weizen tot commissielid herkozen. De heeren J. Meijer en Ph. Rosdorff werden daarna met meerderheid van stemmen tot commissieleden herkozen. Bij de rondvraag stelde de beide aanwezige dames vragen van internen aard, welke door den voorzitter werden beantwoord. Daarna kwam van bouwerszijde het verzoek aan het bestuur, om vooral aandacht te wij den aan het uitbreidingsplan van Leiden, het welk spoedig ter inzage zal worden gelegd en waartegen nu reeds bezwaren werden aange- Verder beklaagden deze heeren zich over het bijzonder lang uitblijven van gevraagde bouwergunn'ngen, waardoor schade wordt geleden en de werkloosheid voor vele werk nemers onnoodig wordt verlengd. HET NIEUWE RAADHUIS. Bij K. B. is bepaald, dat in het publiek belang en ten name van de gemeente Lei den, ter uitvoering van de wet van 30 De cember 1932, voor den bouw van een nieuw raadhuis en het verbreeden van de Koorn- burgsteeg aldaar ten algemeenen nutte veei tien perceelen onteigend kunnen wor den. VERKIEZING RIJNLAND. Wij herinneren er aan, dat voor district 12 en 13 van het Hoogheenraadschap Rijn land op 6 April de verkiezing plaats heeft van hoofdingelanden en plaatsvervangers. De kiesgerechtigden mogen niet verge ten van hun stemrecht gebruik te maken. LEIDEN Woensdag, R. K. Vereeniging van Ge zinshoofden, jaarvergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag, jaarvergadering A. R. K. A., „Den Burotit", 8 uur. Dinsdag, Ledenvergadering R. K. Kappers- bediendenbond „St. Cosmas", Bondsgebouw 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April a. s. waargenomen door de apotheken: P» du Croix. Rapenburg 9, tel. S07; en J. E» M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. LUSTRUMVIERING „ROOD WIT". Zooals reeds bekend geworden is, zal „Rood Wit" in Juni a.s. haar eerste lustrum vieren. De opzet van het bestuur om dit 5-jarig bestaan op de meest waardige wijze te vie ren, wordt door de lustrumcommissie waar genomen. Zonder dan de komende njededeelingen de zer lustrumcommissie vooruit te loopen, stel len we ons voor aan den vurigen wensch van velen te voldoen, wanneer we een klein kijkje achter de coulissen voorleggen. Het geheel plan is zeer uitgebreid en zal niet alleen voor de leden en supporters, maar ook voor de vele buitenstaanders zeer aan- tiekkelijk zijn. Voetbalwedstrijden, een wandeldag, dioce sane athletiekwedstrijden en hockeywedstrij den zullen doen uitkomen wat er zooal in ,.Rood-Wit" omgaat. Hierdoor komen dus alle afdeelingen in actie. Bekende vereenigingen zullen te gast ko men, waarmede we hopen de aantrekkelijk heid op dit gebied te verhoogen. Ook spreekt het programma van eenige feestavonden, clubavonden en ouderavonden, teiwijl de clou, een „Rood-Wit" sportkermis met ontbreekt. Een optocht zoo mogelijk met praalwagens zullen „Rood-Wit" naar buiten doen optreden. Is er op sportief gebied niets vergeten, ook op kerkelijk gebied is alles zeer verzorgd en zal alles worden geboden wat een R.K. Sport - vereeniging kan bieden. Een geheel nieuw ontworpen vereenigingsvaandel hopen we te kunnen aanbieden. Dit alles als een kleine tip voor hen die zich voor „Rood Wit" interesseeren en als aansporing voor de vele onbekenden ter ken nismaking. De verschillende aangelegenheden zullen te zijner tijd door de lustrumcommissie uitvoerig worden bekend gemaakt. Dit lustrum wordt Zondag a.s. ingezet met een groot lustrum voetbaltournooi op het Sportpark „Haagweg" te 12.30 uur en zal voorafgegaan worden door de officieele ope ning. P. J. VERHOEF, Voorz. „Rood-Wit". Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6183. H. E. Stenfert Kroese's Uitgevers Maatschappij N.V., Leiden, Breestraat 14. (Ned. Stscrt. 22 Maart 1933, Bijvoegsel No. 526). Dir.: H. E. Stenfert Kroese, Noord wij k-Binn en. Ged. Comm.: A. B. Holkema, Amsterdam. Comm.: W. J. Scbillernans, Zutphen en J. C. Tadema, Haarlem. Maatschapp. kap.: 20.000, waarvan geplaatst en gestort: 5000.— Opheffing: M. Turksma, Leiden, Haarlemmerstraat 155157. Naaifourni tu ren; mode-artikelen, handwerken. Buurtver. „Eensgezindheid". De feestavond, welke het bestuur van bovengenoemde vereeniging gisteravond in „Concordia" had georganiseerd, was a's steeds druk bezocht, zoodat in de groote zaal vrijwel geen stoel onbezet bleef. De voorzitter, de heer W. F. van den Broek, heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom, in het bijzonder een der oprichters, den heer F. Eikerbout Sr., de hoofden der Christelijke scholen aan de Ooster- en Munnikenstraat, het bestuur der Bouwvereeniging, het eere-lid. den heet Mulder en de verdere genoodigden, waar onder afgevaardigden van zustervereenigin gen. Spr. richtte zich vervolgens tot den pen ningmeester, den heer S. van Loon, die door vertrek naar elders gedwongen was de functie welke hij 10 jaar achtereen met gToote accuratesse vervulde, neer te leg gen. Zijn heengaan beteekent voor de ver eeniging een groot verlies. Het bestuur heeft aldus spr. eenstemmig besloten u te benoemen tot eerelid uit dankbaar heid voor alles wat u voor „Eensgezind heid'' hebt gedaan. Als tastbare herinnering boor spr. een geschenk aan. Verder bracht spr. dank tot allen, die hebben bijgedragen om dezen avond Ip doen slagen, in het bijzonder tot hen, die de attracties verzorgden en tot de mede werkenden. Tenslotte wekte spr. de ouders op om hun kinderen te laten deelnemen aan het kinderkoor, dat op 31 Augustus eenige num mers zal zingen, terwijl hij voorts mededeel de, dat binnenkort ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging een feest programma zal verschijnen, waarin een uit voerig overzicht wordt gegeven van alle in den komenden zomer georganiseerde festi viteiten. Als aanvulling op het propagandistisch woord van den heer van den Broek wekte een jongedame in een keurige alleenspraak de niet-leden of -donateurs alsnog op tot aansluiting, terwijl een zeer fraai uitge voerd tableau, ontworpen door den heer Spaanderman een goed beeld gaf van de geneugten der jeugd in dit stadsdeel. De wijze van uitvoering deed zoowel den beiden initiatief-neemsters, den dames van den Broek en Simons, als den heer Spaanderman alle eer aan. Laatstgenoemde had trouwens over ge brek aan succes niet te klagen, want zijn I grappen en liedjes oogstten daverenden bij val en zijn refreintjes, zooals „Als je jarig geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze werden we derom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. 3291 bent" werden uit volle borst meegezon gen. Behalve eenige zeer verdienstelijke saxo- phoon- en xylophoon-soli van den heer W. F. Stoute verdienen nog een bijzonder lof felijke vermelding de behendigheidsoefe ningen, uitgevoerd door de kinderen van den heer P. van Loon. 't Was een aardig nummer, dat we evenwel toch liever zien uitgevoerd op een mooier zomermiddag ia den speeltuin dan bij avond in een volle zaal. Hetgeen overigens aan de verdien»'.e niets afdoet! Na de pauze gaf de Tooneelclub „Entre Nous" een vroolijke vertolking van „Het weggestopte pleegkind", waarmede de me despelenden welverdiend applaus en een. I dankwoord van den voorzitter verwierven. Muziekavond voor werkloozen. De subcommissie „Ontwikkeling en Ont spanning" van bet Crisiscomité hier ter stede heeft het plan in samenwerking met het muziekgezelschap „Orpheiis" een ontspanningsavond aan te bieden aan alle werkloozen met hun gezinsleden. Deze avond zal plaats vinden Dinsdag 4 April des namiddags te 8 uur in de Stads gehoorzaal. (Opening zaal te 7.30 uur). Op vertoon van stempelkaart der Ar- beidsbeurs'worden voor iedere werklooze 2 kaarten ter beschikking gesteld, zoolang er plaats is. Op dezen avond zal medewerking ver leend worden door Herman Stenz uit den Haag, die liedjes bij* de guitaar zal zingen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de prijsvraag-uitslag van de Diana-stofzuiger. Te Leiden gevestigd: Wed. A. Fuchsdu Burck, Nic. Beet- straat 19 E. de la Bije en Fam. winke lier. K. Rapenburg 18 V. R. Cerny. dienst bode, Hooigracht 40 J. Corlemeijer off. L. d. H., Lammermarkt 36 M. F. van Evert Botermarkt 8 W. W. van der Geest Rijnsb.weg 10 H. J. M. Goddijn, 11. verpleegster. Hooigracht 70a W. K. van Hasselt, Kap. Inf., Groenhovenstraat 21 C. D. Hoekveen, kantoorbediende Morschweg 38 J. de Jong, onderwijze res, Utr. Jaagpad 36 P. H. van der Kamp, dienstbode. P. de la Courtstraat 24 J. E. C. Kerckhoff, emp. V. en D., Ma- riënpoelstraat 11 M. N. Kirberger, in genieur, Aloëlaan 1 W. A. W. Klink, Rijnsb.weg 141 C. E. van Klink. Kort Galgewater 12a H. J. Knol, tuinder. H. Rijndijk 222 A. Ko-hlweijh. dienstbode, Jan van Goyenkade 1 A. M. Kroon. W. Singel 7 R. E. H. Marcus. Zoeterw. sin gel 22 A. van der Most, Vree wijkstraat 3 L. A. Overdevest, kapper, Magd. Monstraat 42 M. Parlevliet, Plantsoen 9b B. J. Th. Umboh, verpleegster. Rijns- burgerweg 10 A. de Vet, Oude Rijn 45 A. Vis, leeraar Amb.sch.. Levendaal 4 M. M. A. Warnaar, dienstbode, Rapen burg 59. Uit Leiden vertrokken: J. Arkeveld, Voorburg, Vondelstr. 17. E. M. Bachmann, Rotterdam, Aven. Concor dia 3a. J. H. Bakhuis Rozeboom en fam., Warmond, Padoxlaan 18. W. Battermann, Osna-brück. Möserstr. 23. H. J. van Ber- kum, Voorburg, Heerenstr. 32. J. Bodijn, Amsterdam, Oude Kerspl. 30 L. M. Bou- man, Rijswijk Z.-H., Geestbrugweg 17 II. M. den Broeder, de Lier, Emmastr. E 12. H. S. Cohen, Amsterdam, Boerüoavepl. 16. E. M C. Oldeman-Duyfjes, Haarlem, Tuinwijklaan 24. H. Dijkstra en fam., Den Helder, Begoniastr. 65. P. F. G. A. Geradts, Roermond, Huize Ernst Casimir. Th. C. Hensdng, Haag, Zusterstr. 45. P. M. Kloeg, Rotterdam, Bleiswijkstr. 27b. J. C. Th Klusman, N. O. Indië. J. VV. Koelewijn, Berkel Z.-H. A. Kijl en fam„ Avereest, Balkbrug I 295. J. Nust, Gro ningen, W. de Wittstr. 11a. P. H. Pont en fam., Amsterdam, Adm. de Ruyterw. 404 III. P V. H. Pont en fam., Amster dam, Adm. de Ruyterw. 404 III. J. M. Raadsen, Breda, Hendrikstr. 1. O. Rapn, Haag, L. v. Roos en Doom 3b. A. van Reen, Voorschoten, Leidschestr.weg. G. Seuneke en fam., Wijk a. Z. en Duin, Re- gulierstr. 14. -— J. Smeele en fam., Voor burg, v. Wateringenlaan 260. G. den Hol- lander-Snoeker. Leiderdorp, v. d. Doess'r. 55. C. Verkoren en fam., Oegst-geest, H. Morschweg 76. CM. Waller Zeper, Bloemendaal, Militairenw. 9b. A. van Weeren, Amsterdam, Vrolijkstr. 156II. C. C. Wernsen, Arnhem, Bakenbergschew. 56. H. Wille, Amsterdam, Nassaukade 165 I.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2