DONDERPT, 23 M*ART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER TEGEN EEN PAAL. Onmiddellijk gedood. Gistermiddag omstreeks half zes reed de S3-jange M. JMons uit Weert met zijn mo torfiets tegen een paal van het electrische net De jonge man was. bijna op slag dood. Het motorrijwiel werd geheel vernield. GAS VERSTIKKING TE GORINCHEM. Jongeman overleden. Gisteravond zes uur werd de politie ge waarschuwd dat zich een geval van gas ver stikking had voorgedaan in de woning van Jonkman in de Nieuwsteeg aldaar. Toen de politie de woning binnentrad, bleek een gaskraan open te staan en vond men de echtgenoote van J. zittend op haar stoel, terwijl haar 24-jarige zoon op den grond lag. Met behulp van zuurstofapparaten werd door een inmiddels ontboden genees heer getracht de levensgeesten weer op te wekken, hetgeen bij de 50-jarige moeder ge lukte de zoon echter bleek reeds overleden te zijn. Er wordt door de politie een onder zoek ingesteld. GROOTE BRAND TE AMSTERDAM. Op de viering van een groot pand, in gebruik bij „Neder- Bronnenbelang". Een brand van beteekenis, welke door zijn gesteldheid den omstanders weinig of geen emotie heeft geboden, maar de brand weer veel werk heeft bezorgd, is gister avond uitgebroken in het pand Laurier gracht 158—160 te Amsterdam, waar ge vestigd zijn de opslagplaatsen van de on derneming Nederlands Bronnenbelang. Dit pand, dat. in een volkrijke buurt, geheel door woonhuizen is ingesloten, loopt over een afstand van een paar honderd meter geheel door tot de Laurierstraat. In het ge- lijkv.loersche gedeelte waren niet minripr dan vier en een half millioen flesschen bronwater opgeslagen; deze ruimte is ech ter geheel voor het vuur gesoaard geble ven. De brand is n.l. door onbekende oor zaak. uitgebroken op de vliering van het pand, welke, met een grooten zolder, zich juist in het middengedeelte bevindt. Op vliering en zolder waren leege pakket- met stroohulsen opgeslagen; oök lagen er groote hoeveelheden emballage. Ongeveer tien voor zessen had de chef het magazijn gesloten en ruim een half uur later ontdekten omwonenden, dat zich, hoog in het middenstuk, ernstige vuurver- achijnselen voordeden. Dadelijk waarschuw den zij de brandweer en toen de eerste voertuigen arriveerden liet de bevelvoer der. na zich van den omvang van den brand op de hoogte te hebben gesteld het a'arm „middelbrand" geven, hetwelk kort daarna toen er versterking was aangerukt, door een tweede alarm „groote brand'* werd ge volgd. Het gevolg was. dat zich te zeven uur een groote hoeveelheid materiaal ter plaatse bevond; met den waarnemenden commandant, hoofdbrandmeester Förch ga ven hoofdbrandmeester Brunet de Rocho- brune en de brandwaaringenieur Van Thiel leiding aan het blusschingswerk.. Het vuur, dat in den in groote mate aan wezigen. licht ontvlambaren opslag, gretig voedsel vond, sloeg weldra fel door het schuine dak naar buiten uit, echter zonder dat. door de inges'oten positie, waar het zich bevond, het publiek, dat aan de over zijde van de Lauriergracht, bij de brug van de Lijnbaansgracht en in de Marnixstraat onder bewaking van agenten en ruiters in grooten getale was samengedromd in wijden omtrek was een politieafzetting tot stand gebracht veel te zien kreeg. Met in totaal dertien stralen, die zoowel aan den kant der Lauriergracht als aan dien der Laurierstraat naar binnen werden geleid, heeft de brandweer do vlammen be streden en na ruim een half uur van hard werken mocht zij met vo.doening constatee- ren, dat het natte element een volledige overwinning behaald had. zonder dat de omringende perceelen ernstig gevaar ge- loopen haden. Geen der omliggende wonin gen is dan ook ontruimd behoeven te wor den. De drijvende stroombrandspuit „Jan van der Heyde die mede was uitgerukt, bchcefde geen dienst te doen. De v iering van het pand is over een oppervlakte van dertig bij zes Meter geheel uitgebrand; ook de zolder heeft aan de achterzijde brand schade gekregen. Geruimen tijd hoeft over dit stadsdeel een dichte rook gehangen; de hovige rookontwikkeling in het pand heeft ook nog een slachtoffer gemaakt: de waak hond van het gebouw, een prachtig zwart dier, dat gestikt werd aangetroffen. De schade die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. HUIS TE HERPEN IN ASCH GELEGD „Laat rraar branden"'* zeiden de dorpsbewoners 1 Omstreeks elf uur Maandagavond brak een brand uit in'het woonhuis van een oud-Indisch militair te Herpen, wiens wo ning aan de grens der gemeente. bij den boschrand is gelegen. Toen eenige ma rechaussees uit Grave, die het vuur van verre hadden bemerkt, arriveerden, troffen zij slechts twee bewoners van het perceel aan. die bezig waren een gedeelte van het meubilair naar buiten te sleepen. Overi gens bekommerde niemand in het geheele dorp zich om den brand. Ook dc brand weer was niet gealarmeerd. Kaar men ver klaarde, zou dit toch nutteloos zijn geweest daar in de naaste omgeving geen water te krijgen was. De woning brandde tot den grond toe af. Slechts oen deel van het huisraad kon door de bewoners zelf worden gered. De marechaussee stelde naar het gebeurde -een onderzoek in. Men vertelde, dat cle zeer onvriendelijke houding der bewoners verband houdt met een sinds geruimen tijd bestaande dorpsveeto, die reeds eerder aanleiding heeft gegeven tot een schiet partij voor dezelfde woning. Woning en inboedel waren niet verzekerd. „Tel." TAXIBESTUURDERS STAGNEEREN HET VERKEER. Gistermiddag tusschen half zes en half zeven heeft het verkeer in Amsterdam op verschillende plaatsen veel belemmering ondervonden. Een aantal H.G.T -taxibe- stuurdera, aangevuld met andere snorders, hebben ongeveer gelijktijdig op een vijftal punten in de stad hun wagens dwars over den weg en over de tramrails geplaatst, daarna hun wagen op slot gemaakt en dien verlaten. Het gevolg was. dat het rijver- keer ernstig werd belemmerd. Dit ge schiedde op de kruising Marnixstraat—Ro zengracht, Stadhouderskade bij het Leid- sche Boschje. Weteringschans, hoe Vijzel gracht. Ceintuurbaan, hoek van Woustraat en Stadhouderskade, hoek van Woustraat. De verkeerspolitie trad dadelijk onder leiding van inspecteur Cohen doortastend op. Van de wagens, die op den weg vast gezet waren, werd een ruit ingeslagen om in de auto te komen. Deze werd vervolgens aan den kant van den weg gezet. Talrijke nieuwsgierigen maakten de taak van de politie niet gemakkelijk. Toen de taxi's eenmaal verwijderd waren kwam er spoedig weer schot in het verkeer. Verbolgenheid van de chauffeurs tegen de politie, die de laatste dagen strenger .optreedt tegen snorren moet beschouwd worden als oorzaak van dit relletje, waar van het naspel voor velen wel zal gegeven worden voor den rechter. SMOKKELEN LANGS DE DUITSCHE GRENS. Duitsche margarine en Belgische revolvers. De smokkelarij in Duitsche margarine blijkt belangrijk verminderd. De verschil lende categorieën van ambtenaren, die be last zijn niet de uitvoering van de crisis- zuivelwet, werke*n eendrachtig samen, zon der elkaar vliegen af te vangen, om de smokkelarij en daaronder wordt niet ver staan het over de grens brengen van een nondie boter voor huiselijk gebruik tot de kleinst mogelijke proporties terug te brengen. De ondervinding heeft ondertusschen den ambtenaren wel geleerd, aldus lezen we in de „Msbd.", dat de smokkelaars niet met fluweelen handschoenen kunnen wor den aangepakt. Tegenover smokkelaars listen moeten ambtenaars-listen worden aantrewend. Smokkelaars-sluwheid heeft ambtonaars-sluwheid tengovolge. Ja tegen over geweld, moet soms het geweld gesteld worden. De omgeving van Waubauch en Schin- veld staan bij de ambtenaren bekend als een hoard van smokkelari', voornamelijk in het groot, per auto. Meermalen ver richt een lever van ambtenaren nacht dienst buiten de gerepelde nachtdien sten om om smokkelaars en smokkel auto's te kunnen vangen. Maar den lant- sten tijd hebben de ambtenaren „pech'' gehad. ti'dens hun nachteli'ke razzia's Want „beet" hebben ze niet gekregen, ondanks de sterke bezetting van de hoofd en zijwegen. De rijksambtenaren zijn ook toegerust van allerlei voorwerpen om de smokkelaars beter te kunnen vangen. Zoo zijn ze b.v. in het bezit van eggen van breed formaat voorzien van stalen punten, die over de wegen worden gelegd. Als een auto in zoo'n instrument terecht komt, zijn de gevolgen nóch voor de menschen, nóch voor den wagen te voorzien. In welingelichte kringen is men van mee ning, dat de Duitsche margarine-smokkel belangrijk is verminderd, blijkens de opge dane ondervindingen bij dag en nacht. In de smokkelarij in vuurwapenen be staat nog meer dan gewone activiteit. Nog menig revolvertje gaat ondanks het scher pe toezicht naar Duitschlnnd. Gezien de gebeurtenissen in de laatste dagen over cle grens, stelt men thans ook wel eens de vraag, of de naar Duitschland gesmokkelde revolvers en patronen wel uitsluitend voor de communisten besterad zijn geweest, zooals langen tijd de meening was. Belang rijke aanhoudingen geschieden veelal, als „de boel verraden wordt". Enkele dagen geleden kregen rijksambtenaren bezoek van een Duitsehcr die hun kwam vertellen, dat, wanneer hij bij voorbaat 25 gulden kreea, hij zou mededeelen, dat op een be paald uur een bepaalde auto. beladen met revolvers, daar en daar zou passeeren. Contante betaling werd den man niet ver strekt, wel werd hem een belooning in uit zicht gesteld, als de aanhouding inderdaad zou geschieden. Doch de Duitscher eisch- te boter bij do visch en"*vfïrstrekte geen na dere inlichtingen. DE MOORD TE MAASTRICHT. Zooals reeds gemeld is te Maastricht een Duitscher. die te Limmel tijdelük ver blijf hield, gearresteerd onder verdenking den moord op den heer Melotte gepleegd te hebben. De man beeft geen bekentenis afaelegd. maar aanwijzingen schijnen er wel te zijn. De Pool. bij" wien de gearres teerde verblijf hield, is op vrije voeten ge steld, omdat hij een alibi kon aantoonen. LUCHTVAART DOODELIJK VLIEGONGEVAL IN BELGIE. Gister is tusschen Grobbendonck en Nylen een der nieuwe militaire vliegtui gen van een hoogte van 3000 meter neer gestort. De inzittende, een 32-jarig adju dant. trachtte nog dicht bij den grond de machine naar boven te trekken, hetgeen echter niet gelukte. Hij moet op slag dood ziin geweest. „Tel." UIT DE RADIO-WERELD Programma voor Vrijdag 24 Maart H u i z n, 296 M. Algemeen Programma. Verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door bet KRO.-sextet oi.v. Piet Lustenhouwer. In de pauze gramo foonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Orgelconcert door A. Venderbos op 't orgel van de St. Josephkerk te Delft. 4.0 Solistenconcert door mevr. E, Jaspers Vos, zang, en mevr. J. de Mul, piano. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Cinema-orgelconcert door Alph. Dreis- sen. In de pauze gramofoonmuziek. 6.30 Vraaggesprek door Th. Arts met dr. P. v Ginneken over den steun ten behoeve van verbouwers van suikersbieten. 7.00 Gramofoonpl. 7.10 Architect Bromberg over „Nederland- sche toegepaste kunst". 7.45 Concert door het KRO.-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen m.m.v. Rosa Spier, harpiste. 825 „Het verleden", hoorspel in één be drijf. 8.50 Opera-fragmenten door het KRO.-or- kest o.l.v. Joh. Gerritsen. 9.30 Harp-soli door Rosa Spier. 9.50 Het KRO.-orkest. 10.15 ..Rechtbankverslaggever", hoorspel in 6 tafereelen. 10.45 Het KRO.-orkesL 11.00 Vaz Dias. 11.05 Aansluiting aan Café-restaurant „Hollandais", Den Haag. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonpl. 11.10 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 11.40 Declamatie door A. Bouwmeester. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gra mofoonpl. 2.00 Voordracht door Mar. van Dam. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 4.50 Kmderuur. 5.30 Orgelspel J. Jong. 6.50 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 7.00 Causerie over Sovjet-Rusland door J. Blumberg. 7.20 De Flierefluiters, o.l.v. P. Tiggers m.m. v. Joh. Lammen (bas). 8.00 Cursus door ds, G. v. Duyl. 8.30 Concert door Cor Kint (viola d'amore). 9.00 Causerie door prof. R. Casimir. 9.30 Vervolg concert. 10 00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie door dr. E. D. Spelberg. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tdijsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Norman Askew. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v Harrv Fryer. 2.20 Voor de scholen. 3.10 Verslag van de „Grand National" Paardenrennen. 4.10 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Dai- 4.50 Concert. W. White (alt) en het Brough viola d'Amore Ensemble. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 650 Chopin's Pianomuziek door L. Eng land. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Dansmuziek door Billy Cotton en zijn Band. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkest o.l.v. V. HellyHutchin son m.m.v. A. Cruickshank (alt) en A. Fear (bariton). 1105 Lezing. 11.2012.20 Geraldo's Tango-orkest en de Savoy-Hotel Oyteans. „Radio-Pari 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Concert d. h. Krettly-orkest. 6.50 en-7.40 dito. 9.05 Symphonie-concert o.l.v. E. Bigot. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.35 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.204.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Gröndahl. 7.30 „En Fallit", tooneelspel van Bj. Björn- scn. 9.45 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.20—11.50 Dansmuziek o.l.v. K. Julian. Lange nberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Populair concert o.l.v. W. Caspar. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. Eysoldt 7.20 Concert o.l.v. Wolf. 8.20 „Ruhrland". 9.40 Cantate voor gem. koor, bariton en orkest van Maier. Werag-orkest cn -koor, m. m.v. H. Wocke (bariton) o.l.v. Zimmerman, 10.20—11.20 Concert o.l.v. W. Caspar. Rome, 442 M. 8.05 Gevarieerd concert m.m.v. orkest en solisten. 8.40 Duparc-concert m.m.v. orkest en so listen. 9.20 Vervolg concert van 8.05, 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 635 Gramofoonpl. 6.50 Omr.oepkleinorkest o.l.v. P. Leemans. 8.20 Militaire muziek. 9.20 Omroeporkest m.m.v. Chr. Berlo (so praan) o.l.v. F. André. 10.30 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroeppkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Koor- en orkestconcert uit Leuven. 8.20 Radio-Svmphonie-orkest m.m.v, soliste o.l.v. A. Meuleman8. Jef van Hoof Programma 9.25 Vervolg concert. Wagner Programma. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Zee sen. 1635 M. 7.20 „König Sporck" hoorspel van Fr. Griese. 8.20 „Die Erweckung des Lazarus", orato rium voor koor en solisten van Fr. Schubert. Leiding: Rud. Schulz-Dornburg. 9.35 Berichten en van 10.20—11.20 Popu lair concert en oude dansmuziek uit Frank furt. De inbreker: Mooie tijden tegenwoor dig! Toen ik hier inbrak, parkeerde ik mijn auto om den hoek. En nou is-ie ge stolen. I FTON. DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 32) Zoodra de chef dan oolc 't geluk had Krap te ontmoeten, was zijn eerste werk, den detective daarover te interr-elleeeren. „Louter tijdverdrijf', was Krag's ant woord. „Tijdverdrijfriep de chef geërgerd uit. „Tk kan me niet indenken, dat u juist in deze dage zich ook maar één oogenblik zoudt kunnen vervelen." „Maar ik verveel me ook niet". „Kunt u zich niet wat meer interessee ren voor onze vrienden, die geheel Christia- nia wi'len plunderen V' ..Ik denk aan niets anders", antwoordde de detective. De chef keek hem onthutst aan. Vooral Krag's ooger. trokken z'n aandacht. Hij meende daarin vrooger al eens meer 'n der gelijke uitdrukking opgemerkt te hebben. De blikken van den detective waren tege lijk doordringend, onderzoekend en moe. 'n Teeken dat Krag zich niet den noodigen slaap gunde. En zoo k*am de chef tot de overtuiging, dat Krag langs onnasreurbare wegen naar de waarheid zoeht. Hij vertrouwde weei volkomen op hem en wachtte kalmpjes af, hoewel de spanning steeg In deze zaak ging 't minder om dagen, dan wel om uren. Er heerschte een stom mine van onrustige gejaagdheid in de an ders zoo gemredeliike recherche-afdeeling Onafgebroken wachte men op telegram men of andere mcd-erleelineen. Tn den laafcten tijd werd er bijna iederen avond 'n misdaad gemeld, doch na de arrestatie van de beide mannen, trad er 'n periode van absolute stilte in, 'n onheilspellende stilte, die de politie nerveus maakte. En deze rust werkte daarom zoo beangstigend omdat men wist. dat de hoofdman van de bende, het duistere misdadiverscenie, dat zich Rnspail noemde, nog steeds op vrije voeten rond'^ep. Waar was hij? Wat wa ren z'n plannen? Hoe wist hij aan Asbjorn Krag's aandacht Ie ontsnappen, die toch 't betrekke]i'k kleine Cbristiania kende als z'n eigen huis V Dit waren de vragen, welke de pob'tie zich stelde en waarop niemand eenig antwoord vermocht te ge ven. De onrust en dc spanning stegen van uur tot uur. Men had 't gevoel, machteloos te staan tegenover dezen ondoorgronde- lijken n ensch. Zeker, de rolitie begreep heel goed, dat de bende 'n beduidend verlies geleden had. maar wa3 er toch tegelijk van overtuigd, dat deze omstandigheid haar niet tot wer keloosheid zou doemen. Dit maakte de stilte nog meer benauwend. 't Was dan ook niet minder dan 'n soort opluchting toen in den namiddag van den deden dag gerapporteerd werd. dat de bende eindelijk 'n teeken van leven gege ven ha-i. En voor de eerste maal was een van hun plannen tniUukt. De chef meende hieruit te mogen concludeeren. hoewel zij zich niet ontve'nsde dat t argument maar zwak wa.s. dat t de politie gelukt was. in Fer- ro den leider van de beide te knippen. Bij een juwelier in een der drukste stra ten. was een poging tot oplichting ge waagd. Maar de dader was zoo dom en doorzichtig tc werk gegaan, dat hij op hee- terdaad betrapt werd. Hij had zich uitgegeven als behoorende tot het gevolg van gravin Esterhazy, die volgens zijn zeggen in 't Grand-otel logeer de. Gewapei d met een behoorlijke vol macht was hij binnegekomen en verzocht enkele sieraden te mogen zien. De man maakte geen slechten indruk, zoodat de juwelier geen aanleiding had hem te war trouwen. Maar terwijl hij bezig was, uit een groo te collectie enkele sieraden te zoeken, zag dc bediende, dat hij kalmpjes 'n diamanten ring in z'n jaszak liet glijden. De bediende waarschuwde ongemerkt z'n patroon, die zich haastte, do politie op te bellen. Een rechercheur was spoedig ter plaatse cn constateerde direct, dat hij hier tc doen had met 'n eenvoudig gevol oplichterij. De diamanten ring zat nog in 's mans jas zak en ondanks zijn heftige en verontwaar digde protesten werd hij langs den kortsten weg naar 't pebtiebureau gedirigeerd. Zulk een geva1 heeft op zich zelf niets interessants, maar bij nader onderzoek bleek de man in 't bezit te zijn van enke le visitekaarten, die in do recherche-afdee- ling opzien baarden. Nu den ring toch gevonden was. had 't geen zin meer, de nrsdaad te ontkennen. De man ondernam daartoe trouwens ook geen enkele poging. Bij 't verhoor hield hij zich stom en deed alsof hij geen woord van wat tot hem gesproken werd, verstond. Hij beweerde Dinner te heeten en afkom stig tc zijn uit den Elzas. Maar meer was dan ook nicf uit hem te krijgon. Z'n ge- heizinnige manier van doen trok echter zeer de aandacht. Hij trachtte namelijk 'n klein pakje achter de kachel weg te moffelen. Een der aanwezige rechercheurs haal Je 't pakje te voorschijn. Het bevatte een twintigtal visitekaartjes, niet bedrukt, maar gestempeld: „De man dio Christiama plunderen wil". Het stempel was uit losse lettors samen gesteld. die schots en scheef naast elkaar stonden. Na deze ontdekking, won 't verhoor aan interesse pn ev wérd nu 'n grootor pressie op den man uitgeoefend, om hem aan 't spreken te kri.gcn. Doch hij bloef volhar den. in z'n hardnekkig stilzwijgen. Er werd om Krag getelefoneerd, agenten werden uitgezonden om hem op tc sporen, doch hij was nergens te vinden. Ten slotte bleef hen niets anders over, dan den man op te sluiten, Zoove» mogelijk uit cle buurt van Fervo's cel. Om acht iur 's avonds werd Krag pas gevonden. Hij keerde juist van een zijner geheimzinnige zwerltrehten huiswaarts. Do rechercheer vertelde hem in geuren en kleuren wat er voorgevallen was, doch tot 's mans groote ergenis toonde Krag niet de minste bel -nasteding. Nauwelijks had de chef vernomen, dat Krag thuis te bereiken was, of hij beide hem op, om te vragen wat er nu gedaan moest worden. „Niets", antwoordde de detective. Hij wachtte blijkbaar, tot er iets zou gebeuren. Ei inderdaad 't bleek, dat hij goed ge zien had. Op den gearresteerden Elznsser werden, behalve de zonderlinge visitekaartjes, ook nog enkele brieven gevonden, geadres seerd aan monsieur Charles Thollon, posto restante, Cbristiania. De chef ontbood den betrokken postambtenaar, do man welke het loket „post-e restante" bediende on de ze herkende inderdaad in den Elzasser den man, die geregeld de brieven kwam afha len, welke bestemd waren voor Mr. Char les Thollon. Het was toch opvallend, hoe dom de mi.sdaiger te werk was gegaan. Eersten had hij zich buitengewoon onhan dig getoond, toen hij in do juwclicrszaak z'n armzalige poging waagde om den ring te stolen Verder was 't al heel onverstan dig van hem, om de comnromittcerende vi sitekaarten bij zioh te dragen. Nog dwa zer had hij gehandeld, met een valschen naam op te geven, hoewel hij toch drom mels goed kon weten, dat z'n zakken on derzocht zouden worden cn de politie do brieven zou vinden, waaruit zonneklaar zou blijken, dat hij zioh ook nog Charier Thol lon noemde. Deze opeenstapoling van stommiteiten, kwam do politie toch wel een beetje ver dacht voer cn toen Asbjorn Krag ver scheen, om *t resultaat van 't verhoor to vernemen, moest liii hartelijk laohon. Krag ging naar Mr.. Thollon's cel en nam hem eens goed op. Maar de gearresteerde doorstond deze proef zonder 'n spier van. z'n gezicht t3 vertrekken. Z'n gelaat weer spiegelde 'n zulk ontstellende mate een volkomen sterielen geest, dat Krag ge neigd was aan te nemen, dat de man niet tot eenig verstandig overleg in staat was. Zekerheidshalve telefoneerde een dor rechercheurs met 't Grand llotel om van Gravin Esterhazy nadere inlichtingen in te winnen, omtrent den man. die in haar opdracht een juwelierszaak binnengegaan was. Natuurlijk was 't antwoord, dat de gravin niemand order gegeven had, voor haar eenig kleinood te koopen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9