DINSDAG 21 MAART 1933 DE KAMERVERKIEZINGEN. Het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer in den kieskring ;s-Gravenhage, heeft gisteren de in dezen kieskring ingediende eandidaten- lijsten ge.dig verklaard met schrapping daarop van de namen der candidateq van wie geen bewilligingsverklaring was inge diend, te weten; Chr. F. Hösser van de 'lijst der Algemeen Democratische Unie, J. van Hoven van de lijst der Nat. Boeren-, Tuin ders- en Middenstandspartij, Mevr. S. J. Landweerde Visser en prof. Gelissen van de lijst van het Verbond voor Nationaal Herstel. S. Veïdrpeyer en mr. W. baron van Heeckeren van Keil van de lijst van den Al- gemeenen Fascistenbond en G. van Lint van de lijst der Communistische Partij Hol land. DE AANSTAANDE EMMABLOEM- COLLECTE. Men meldt ons: Op verzoek van den voorzitter van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose werd H. M. de Koningin-Moeder bereid gevonden om de navolgende aanbeveling te verstrekken ten bate van de aanstaande „Emmabloem-col- lecte" „Waar Rijk, Provincie en Gemeente he laas genoodzaakt zijn, den steun aan de tuberculose-bestrijding te verminderen en ook zepr veie particulieren hunne contribu ties hebben moeien beperken, daar dreigt deze zoo noodzakelijke arbeid te worden verlamd. Dit groore .gevaar kan alleen voorkomen worden door" eeudrachtige samenwerking van geheel ons volk. De Emmabloem-collecte stelt een ieder in de gelegenheid, hiervoor een offer te brengen en ook de kleine en allerkleinste ga-en zu'ien ertoe bijdragen, den nood en he* leed der tuberculoselijders te helpen len'gen. Moge mijn innige wensch worden ver* vuld, dat deze collecte door een groote op brengst Uwe vereeniging steune in het vol brengen van uwen moeilijken, zegenrijken arbeid. R.-K, BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Bondsvergadering. Bovengenoemde bond hield gisteren een belangrijke bondsraadsvergadering te Am sterdam, ondei leiding van den heer A. A. v. Hamersveld. Na een kort openigswoord en goedkeu ring der notulen van de vorige bondsraads vergadering, deed de voorzitter een aantal medeöeelingen o.m. over de nieuwe statu ten en de distributie biervan: de bondsvakgroep van bankbedienden, waarvan binnen piel al te langen tijd de heroprichting le wachten staat j de resultaten der Nieuwjaarssalarisactie, welke niet onbeviedigend zijn te noemen; de massale verspreiding der circulaires tegen wijzigingen der Winkelsluitingswet, in het bijzonder wat betreft de Zondagsslui ting. Deze actie is vooral bij de ongeorga niseerde bedienden flink ingeslagen; een door de bediendenorganisaties ge zonden missive aan den secretaris van den Hoogen Baad, irfzake het onderzoek naar de 40-urige werkweek voor het administra tief personeel. Uitvoerig, werd van gedachten gewisseld over de voorbereidingen eener algemeene actie tot het verkrijgen van collectieve ar beidsovereenkomsten in den geest der re solutie van het laatste bondscongres te 's-Hertogenbcsch. Belangrijke mededeelingen werden ge daan inzake de poging van den Spoorweg- bond „St. Raphael' om het administratief- en het expeditie-personeel van Van Gend en Loos A.T.O. in zijn organisatie te bren gen. Dit pogen werci door de vergadering zeer onredelijk genoemd en mocht tot op heden dan ook niet gelukken. Daarbij werd melding gemaakt van een schrijven van het Doorluchtig Episcopaat aan het R.K. Werkliedenverbond in Nederland, waarbij ter kennis werd gebracht, dat het D. E. zich niet met de interne aangelegenheden der organisaties wenschte in te laten. Dc Bondsvoorzitter deelde voorts nog mede, dat aan alle leden van den bond bij v. Gend en I.oos A.T.O. werkzaam over deze aangelegenheid een afzonderlijk schrij ven is verzonden. Dit vooral als verweer tegen het deloyaal optreden van „St. Ra- phaël". De wijze, waarop men thans toch tot zijn doel tracht te geraken, werd door de vergadering als zijnde zeer onorganisa- toriscb en oncollegiaal afgekeurd. Bij suppletoire begrooting werd vastge steld een bedrag van 500.als bijdrage voor het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch'" en een bedrag van 50.voor de Nationale Commissie voor R.-K. jeugdige werkloozen. De balans, verlies- en winstrekening over 1932 werden behandeld en accoord bevonden. Eveneens de maandbalansen Januari en Februari 1933. Wen Bondspen- ningmeester werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig en beleidvol beheer. Besproken werd, en zulks aan de hand van de ingekomen jaarlijksche vragenlijs ten, den stand van de contributie-op brengst. Deze is bevredigend te noemen. Een uitgebreide discussie vond plaats over de toename van het aantal werkloo zen in den bond en de hiermede in ver band staande vermeerdering der uitkee- ringsbedragenmaandelijks zal nauwlet tend de stand van zaken worden nagegaan om de eventueel noodige maatregelen te juister tijd te kunnen treffen. Ernstige re denen tot bezorgdheid zijn er momenteel nog niet. Van de rondvraag werd door enkele bondsraadsleden gebruik gemaakt. Met een kort dankwoord aan de aanwe zigen, in het bijzonder aan den eerw. advi seur Rector Bots, werd deze vlot en geani meerd verloopen vergadering gesloten. STEUN AAN DE SUIKERBIETEN- TEELT. Hoe de berekening geschiedt ■Rteeds is gemeld, dat de voorgenomen 6teun zoodanig zal zijn, dat voor 1000 K.G. normale bieten 11 gulden wordt gegaran deerd aan den teler. In verband met vele vragen, welke het Departement van Economische Zaken en Arbeid bereiken, wordt het volgende mede gedeeld: De toezegging heeft betrekking op bieten met een bU'kergeha.t© van 17 pet., met in achtneming van een nader te treffen rege ling geleverd op basis grootscheepvaarwa- ter en op de gebruikelijke condities van het bietenkoopcontract, Intusschen moet de be perking, welke reeds vorige jaren gold, worden gehandhaafd. Ook thans zal dus de steun slechts betreffen SO pet. van de nor male hoeveelheid. Teneinde aan praktische bezwaren zoovee, mogelijk tegemoet te ko men, is voor de nadere vaststelling van iedere hoeveelheid gesteunde bieten als volgt bepaald: de berekening van die hoe veelheid za; geschieden door het gemiddel de te nemen van de vo.gende drie hoeveel heden: 80 pet. van zijn teelt van 1929, 80 pet. van zijn teelt van 1930 en 100 pet. van zijn teelt in 1932. Als garantie-bieten komen alleen in aan merking suikerbieten, geteeld op Neder landsche bodem en geleverd aan Neder landsche suikerfabrieken. De bietentelers, die door hen in genoemde jaren niet nauw keurig kennen, zullen zich om inlichtingen kunnen wenden tot de fabrieken aan welke in die jaren de bieten van hun grond gele verd werden of tot de Commissie inzake steun aan de Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom. GELDIGHEID DER KIEZERSLIJSTEN AANGEVOCHTEN. Actie tegen deelneming van 24-jarigen. De heer H. Koops, wonende Plein 16a, te '8 Gravenhage, heeft bij het gemeente bestuur een verzoek ingediend tot verbere- rijig van de door dit bestuur op 22 Februari j.l. vastgestelde kiezerslijst, volgens welke lijst bij de a.s. verkiezingen voor de Twee de Kamer, personen aan de stemming zul len deelnemen, die den 25-jarigen leeftijd dan nog niet hebben bereikt. In zijn verzoekschrift zet de heer Koops uitvoerig uiteen, waarom, naar zijn oordeel het deelnemen van 24-jarigen aan de stem ming absoluut in strijd is met de artikelen l en 2 der Kieswet, volgens welke artikelen rle kiezer den leeftijd van 25 jaar moet heb ben bereikt, om tot de stembus te worden toegelaten. Teneinde deze kwestie uitgemaakt te zien. beeft de verzoeker een willekeurig persoon uit de kiezerslijst genomen, die bij de a.s. verkiezingen nog geen 25 jaar zal zijn en diens schrapping van de lijst ge vraagd. Dezer dagen zal het gemeentebestuur over dit verzoek moeten beslissen en, in dien dit college mocht besluiten tot hand having van den gewraakten kiezer op de lijst, zal de heer Koops deze principieele vraag ter beslissing voorleggen aan den kantonrechter en zoo noodig aan den Hoo gen Raad. Bovendien ligt het, uaar wij vernemen, in de bedoeling van den heer Koops. om. aangezien in alle gemeenten van ons land de methode is toegepast, personen op de kiezerslijst te plaatsen, die bij de a.s. ver kiezingen den 25-jarigen leeftijd nog niet zullen hebben bereikt, ongeldigvèrklaring van de te houden stemming te vragen. R. K. Technische Ambtenaren. De Ned. R. K. Vereeniging van Tech nische Ambtenaren in Overheidsdienst hield j.l. Zaterdag te Heerlen in Hotel „Germa'nia" haar achtste jaarlijksche al gemeene vergadering. De behandeling der gewone huishoudelijke aangelegen heden werden vlot afgehandeld. Door de afgevaardigden werd het beleid van het hoofdbestuur over het vereenigings- jaar '32 goedgekeurd. De aftredende be stuursleden, de heeren J. Heijnens te Maastricht en G. Vrins te Tilburg wer den herkozen terwijl als nieuw bestuurs lid word gekozen de heer J. Pauwels te Heerlen. Over den ongewenschten toestand, dat in ons land naast bovengenoemde ver eeniging nog een tweede vereeniging be staat voor R. K. Technische Ambtenaren welke als zelfstandige groep bij de A. R. K. A. is ingedeeld, werd een uit voerige gedachten wisseling gehouden. Door de vergadering werd aan het hoofdbestuur opgedragen, na onderhan deling met de A. R. K. A. over deze aangelegenheid voorstellen te doen ter goedkeuring van de algemeene vergade ring. Daar elke R. K. vak vereeniging aan gesloten behoort te zijn bij e>en R. K. Standsorganisatie werd door de vergade ring evenals op de vorige jaarvergade ringen er weer op aangedrongen om de noodige stappen te doen tot oprichting van de R. K. Standsorganisatie voor den Werknemenden Middenstand (W. M.). De vergadering besloot verder om in principe deel te nemen aan •»en onder ling steunfonds voor in nood verkeeren- de collega's lid zijnde van vereenigingen die bij het R. K. Verbond van Technici in Nederland zijn aangesloten. Door den heer H. Stevens, lid van het bestuur van het R. K. Verbond van Technici in Ned. werd deelgenomen aan de besprekingen en werden de verschil lende aangelegenheden van de vereeni ging der Technische Ambtenaren en het Verbond door tiem nader toegelicht. Als afgevaardigde naar de a.s. jaar vergadering van het Verbond van Tech nici in Ned. werd aangewezen den heer P. Nieuwhof te Heerlen. DE LEIDSCHE COURANT Electrificatie dsr spoorlijn Rotterdam—Dordrecht. In verband met de electrificatie van de spoorlijn Rotterdam—Dordrecht is men aan het D. P.-station to Rotterdam bezig met het leggen van een derde doorgaande lijn. Voorts is een nieuw perron gemaakt, dat vandaag in gebruik is genomen. De laatste werkzaamheden, het maken der noodige aansluitingen, is hedennacht geschied. Het vroegere Bpoor 2 wordt nu gesloopt, terwijl voorts een tunnel zal worden gemaakt, waardoor de oude overweg, zooals men dien thans nog tusschen de beide perrons kent, komt te vervallen. Uitvoer van versche zeevisch naar Frankrijk. De minister van Economische Zaken heeft zijn beschikking van 5 November 1032, in zake de regeling van den uit voer van versche zeevisch naar Frankrijk gewijzigd in dien zin, uat het onder „ten tweede A" genoemde bedrag voor ver sche fijne zeevisch met ingang van 30 Maart a.s. zal worden vastgesteld op 50 cent per 100 K.G. netto in plaats van 80 cent. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter strafzitting van het kantongerecht stonden heden 76 zaken ter rolle. Als kan tonrechter fungeerde Mr. J. H. W. Nicolai. Met gijzeling gedreigd. Allereerst stond terecht zekere K. P. v. R. van N i e u w e e n, die zich had te ver antwoorden wegens een jachtwetovertre ding, welke zaak echter ter vorige zitting was uitgesteld om nog eenige getuigen te Uooren. Verdachte had ontkend op den in de dagvaarding bedoelden dag in zijn land te hebben gejaagd- Hij was dien dag afwe zig geweest. Thans werd als getuige ge hoord zekere E. die tijdens het jagen in gezelschap van verdachte was geweest. Deze getuige wist zich niets meer te her inneren, wat de Ambtenaar van het O.M. vreemd vond. Een jongeman weet deksels goed z.i. wat er een half jaar geleden ge beurd is, en kreeg den indruk dat getuige weigerde verklaringen af te leggen waarom Z.Ed.Achtbare verzocht dat getuige in gij zeling zou worden gesteld. De behandeling werd daarop een halfuur geschorst. Bij de latere behandeling bleef getuige volhouden zi5h niet meer te herinneren in gezelschap van verdachte te zijn geweest De verbali sant, nogmaals gehoord, verklaarde ver dachte positief te hebben herkend- Ook verdaehte's bond welke verbalisant zeer goed kent, was in de nabijheid van ver dachte. Verbalisant heeft dien hond zeer duidelijk gezien. De ambtenaar achtte het bewijs geleverd en requireerde 25.— subs. 5 dg. Uitspraak en veroordeeling conform. Het „earmarken" van varkens. \V. v. d. W. aan wien was ten laste ge legd overtreding der crisis-varkenswet n.L het voorradig hebben van varkens niet voorzien van een oormerk en wiens zaak ter vorige zitting waa uitgesteld, stond thans wederom terecht. De kantonrechter vroeg verdachte of hem destijds ter onder- teekening een verklaring was voorgehouden om lid van de Gewestelijke Varkenscentrale te worden. Verdachte zeide niet te weten of hem eene verklaring ter onderteekening wa6 aangeboden. Trouwens aldus verdach te, ik wil wel lid worden, doch ik kan niet. Dc bepalingen zijn te bezwaarlijk. Mijn be drijf zou vermoord worden. Mr. G. H. E. Nord Thomson, de verdedi ger van verdachte, beaamde hetgeen ver dachte beweerde. Het is voor een varkens- bande aar ondoenlijk lid van de Centrale te worden. Breedvoerig ging verdaehte's raadsman in op het onrpogelijke van de be trekkelijke wet. Reeds ter vorige zitting is komen vast te stfian, dat niet is na te gaan of varkens voorzien zijn geweest van een oormerk Inmiddels is verdachte een twee de dagvaarding beteekend. De verdediger begon er op te wijzen, dat de Ambtenaar van het O.M. blijkbaar gelet op de stelling der tweede dagvaarding heeft ingezien, dat de eerste dagvaarding niet goed gesteld was. Hierdoor ontstond een incident. De Ambtenaar interrumpeerde heftig, dat de tweede dagvaarding nu niet torsprake kwam. Thans wordt behandeld de eerste dagvaarding. Ik protesteer er tearen, aldus de Ambtenaar, indien de verdodiger hier mede doorgaat. De verdediger zeide het recht te hebben in het belang van ver dachte die feiten naar voren do brengen, welke hij wilde, als zijn houding maar cor rect bleef en hij meende dat hij zich wat dat betreft niet te buiten is gegaan. Al zou ik hier 3 uren willen pleiten, aldus verde diger, dan is dit mijn maak. Herhaaldelijk interrumpeerde de Ambtenaar, waarop de verdediger zich genoodzaakt zag den kan tonrechter bepaald te verzoeken den ambte naar er- op te wijzen, zich verdere uitvallen te onthouden. De kantonrechter verzocht den ambtenaar den verdediger rustig aan het woord te laten. Hiermede was het. inci dent ges.oten. Na de zaak breedvoerig te hebben toe gelicht eischte de ambtenaar 8.of 5 dg. Hierop werd behandeld een tweede zaak tegen verdachte. De behandeling kwam vrijwel neer op de vorige zaak. De ambte naar O.M. eischte 5.— of 5 dg. met ver beurdverklaring der inbeslaggenomen var kens. Do verdediger vond vooral de verbeurd verklaring te bar. De inbeslaggenomen var kens hebben een waarde van ruim 2100.—. Deze straf zou te zwaar zijn voor een be weerd vergrijp tegen een wet wier toepas- EENTONIGHEID VAN HERHAALDE LEUGENS. Het eentonig steeds maar weer herha len van dezelfde onwaarheden in de socia listische pers, noopt tot even eentonig weerleggen. Minister Deckers kreeg in een hoofdarti kel wederom zijn dagelijksche portie smaad. Om de betrouwbaarheid te doen zien van wat de roodo redactie ook thans weer aan haar lezers opdischt, knippen we daaruit één zin. Hij is typeerend voor heel dit hoon- sbuk. „Ten slotte wist de heer Deckers het in den ministerraad zoover te krijgen, dat bij de algemeene bezuiniging op de rijksuit gaven de weermacht zorgvuldig werd ont zien1'. Nog op 15 Maart zette Prof. de Savornin Lohmann in de Eer6te Kamer uiteen, hoo van 1023 tot 1932 op Defensie niet minder dan 25 pCt. bezuinigd is, terwijl in die pe riode allo andere hoofdstukken gelijk ble ven of nog uitdijden Van de reeds zoo sterkbesnoeide begrooting voor 1032 ging voor 1033 opnieuw 8 pCt. af. Voor den In- dischen reservekruiser, die in 1034 moest klaar zijn, maar waarvan het thans ten- gevo'ge van de bezuiniging zeer twijfelach tig is, of hij in 1937 klaar zal zijn, werd voor 1931 uitgetrokken 10.5 raillioen, voor 1032 6.5 millioen, voor 1933..,. 1.8 millioen! Dit laatste komt erop neer, dat 3 millioen minder werd uitgetrokken dan voorzien was in het bouwplan I En toch werd de weermacht zorgvuldig ontzien. Het is triest! „Tijd". DONDERDAGAVOND houdt de Propagandaclub „Dr. Schaep- man" te Leiden een bijeenkomst, waarop worden verwacht speciaal die katholieken jongeren, en ouderen, die voor de a.s. ver kiezingsstrijd ©enigen tijd willen offeron aan het werk der voorlichting en propa ganda. Zonder overdrijving: nooit is een verkie zingsstrijd belangrijker geweest; nooit zul len vrienden en.... tegenstanders met meer belangstelling uitzien naar de houding der katholieke kiezers aan de stem bus I En daarom mag de Propagandaclub ver wachten, dat vele Katholieken wat zullen over hebben inderdaad, om den ver- kiezingetrijd te helpen voeren tot een suc ces! sing in de praktijk onmogelijk ia gebleken. In beide zaken zal ae kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen op 20 Maart a.s. Stinkend vieesch. De uitgesteld zaak tegen J. O. W. kwam nu weer aan de orde om den verbalisant, den keurmeester van Keulen te hooren. Deze had in de Ijskast bij verd. kalfs- vleesch aangetroffen, hetwelk stonk Ook in de slachtplaats waren eenige kleine stuk jes vieesch aanwezig die bedorven waren. Verdachte zeide aan zijn knecht opdracht te hebbed gegeven om dit laatste vieesch te vernietigen. De ambtenaar zijn requisitoir nemende wees er op, dat verdachte nu reeds herhaaldelijk wegens het geknoei iz veroordeeld. De laatste maal tot 60.— boete. Z. Ed.Achtbare vond het feit zeer ernstig. De volksgezondheid kan door ver daehte's optreden in gevaar worden ge bracht. Er moet met kracht tegen dezen verd. worden opgetreden. Een ge.dboete ia hier niet op haar plaats, dit helpt blijkbaar niet. Z Ed.Achtbare eischte een maand principale hechtenis. Mr. A. Korver verdachte s raadsman, zette in den breede uiteen, dat hier van geen opzet sprake is. Verdachte is slordig, dit moest verdediger toegeven Wanneer verdachte er aan gedacht zou hebben dat in zijn ijskast bedorven vieesch aanwezig zou zijn geweest, dan had hij dit toch zeker verwijderd, omdat juist op den dag dat dit door den keurmeester werd geconstateerd, verachte wist dat deze zou komen om een geslacht dier to keuren. En het eigenaar dige is, zegt verdediger, dat verdachte trots alles een goed beklante zaak heeft. Een vrijheidsstraf zou voor verdachte funest zijn. Ik dring er op aan, aldus verdediger, in dit geval aan verdachte oen geldboete op te loggen. De kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde verdachte tot een geldboete van 150.— subs. 1 maand gevangenisstraf. Een aantal bewoners van N ieuwveen waren niet aanges.oten aan de waterlei ding. De meesten beriepen zich er op dc kosten van aansiuiting niet te kunnen be talen. Allen werden vetoordeeld tot boeten van resp. 6.— en 3.—. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. E TWEEDE BLAD PAG, 7 JODENVERVOLGING IN DU ITSCHLAND. OPROEP TOT ONS VOLK. De Permanente Commissie uit- de Cen trale Commissie .tot de Algemeene Zaken van het Nederlandsch-israëlietisch Kerkge nootschap en de Hoofdcommissie van de Zaken van het Portugeosch-Israëlietisch Kerkgenootschap, officieel vertegenwoor digende het Jodendom in al zijn geledingen in ons land, hebben in een adres, mede on derteekend door de Opperrabijnen, Israc'.ie- tische Kamerloden, Hoogieoraren en ande re aanzienlijke Joodsche landgenooten, een oproep gericht tot het Nederlandsche volk, en tevens geprotesteerd tegen de joden vervolging in Duitschland. De onderteekenaars betoogen in dit adres, dat ze troucb zijn op hun burger schap van ons land, dat in zijn grondwet en verdere wetgeving de vrijo uitoefening van den godsdienst aan een ieder vorzekert en dit beginsel in zijn toepassing van da Wet tot uitvoering brengt. Ze zijn echter diep getroffen door de be handeling den joden aangedaan in 't Duit- echo Rijk, dat groote geestelijke goederen van de hoogste waarde heeft gekweekt doch den joden thans de eerste rechten van den mensch dreigt te ontnemen. Daarom protesteeren zij bij de openbare meening tegen de voorgekomen mishande lingen en andere daden tegenover joden wegens hun jood-zijn gekweekt en willende voorkomen, dat de gemoedsbeweging, dia zich van de joden hier te lande heeft mees ter gemaakt, uiting zal zoeken in indivi dueel daden, die den toestand kunnen verscherpen, waarschuwen zij met aandrang allen, zich van zoodanig optreden to onthouden. Voorts van oordeel, dat van Noder- landsch-joodsche zijde voorbereidingen moeten wordon getroffen om zoo noodig den geloofsbroeders hulp te bieden in do moeilijkheden, waarvoor zij in het Duit- sche Rijk gesteld zijn, hebben zij besloten uit de leden van de beide Kerkgenootschap pen te benoemen een commissie met op dracht die stappan te doen, welke de tijds omstandigheden in verband met den toe stand der joden in dat Rijk hoars inziens zullen eischen, zich overtuigd houdende, dat ieder Nederlander, wien de traditie van zijn land pef is, moreel en daadwerke lijk zal steunen den arbeid der commissie, die zij hebben samengesteld uit de heeren: A. Asschor, voorzitter van de Centrale Commissie tot de Algemeene Zaken van het Nederlandsch-israëlietisch Kerkgenoot schap Amsterdam, voorzitter; 8. van den Bergh Jr., lid van de Eerste Ka mei der Sta tan-Generaal, Wassenaar; Prof. mr. A. O. Josephus Jitta, hoog leeraar der Technische Hoogaschool te De.ft, 's-Gravenhage; Prof. dr. D. Cohen, hoogleeraar aan da Universiteit van Amsterdam, Amsterdam; Mr. B. E. Asscher, oud-voorzitter van do Centrale Commissie tot de Algomeéfte Za ken van het Nederlandsch-israëlietisch Kerkgenootschap, Amsterdam; Mr. Ëduurd Belinfante, advocaat en pro cureur, 's-üravenhago; Mr. N. de Beneditty, rechter in de Ar rondissementsrechtbank to Amsterdam, onder-voorzitter van de Hoofdcommissie voor de Zaken van het Portugoosch-Iara- elictisch Kerkgenootschap, Amsterdam; E. Boekman, wethouder van Amsterdam, Amsterdam; Dr. D. M. Levy, lid der Centraio Commis sie tot do A.gemeene Zaken van het Neder- landsch-Isr. Kerkgenootschap, Maastricht; M. Lobstein, als voren, Meppol; A. J Mendea da Costa, secretaris van de Hoofdcommissie voor de Zaken van het Portugecsch-Israëlietisch Kerkgenootschap, Amsterdam; A. S. Onderwijzer, voorzitter van de Ver gadering van Opperrabijnen in Nederland, Amsterdam; Prof. dr. J. L. Palache, hoogleeraar aan de Universiteit van Amstredam, Amster dam; Dr. H. Polak, lid van de Eerste Kamer der 8t* ten-Gene raai, Laren; Mr. A. Prins, lid van de Permanente Commissie uit de Centrale Commissie tot de Algemeene Zaken van het Nederlandsch- israëlietisch Kerkgenootschap, Amsterdam; Dr. A. van JRlaalte, vice-voorzitter van d© Vereeniging Israël, Amsterdam; A. Sanders, onder-voorzitter der Centrale Oommissio tot de Algemeene Zaken van het Nederiandsch-lsraclietisch Kerkgenoot schap, Rotterdam; A. Simons Mzn., lid der Ccntralo Com missie tot de Algemeene Zaken van het Ne derlandsch-israëlietisch Kerkgenootschap, 's-Gravenhagc Dr. I. H. J. Vos, lid van do Tweede Ka mer der Sta ten-Generaal, voorzitter van do Nederlandsche Afdeeling van het Algemeen Israëlietisch Verbond, Arasterdam; Dr. D. M. Bluys, secretaris van de Cen trale Commissie tot dc Algemeene Zaken van het Nederlandsch-israëlietisch Kerk genootschap, Amsterdam, secretaris; met aanwijzing van do vijf eerstgenoem de heeren als Comitë tot Behartiging van de dagelijksche belangen, ©n prof. dr. D. Cohen als secretaris van dat comité. De Hoofdcommissie voor de Zaken van het Portugeesch-Israëlietisch Kerkgenootschap, AUG. BELINFANTE, Voorzitter# A. J. MENDES DA COSTA, Secretaris. De Permanente Commissie tot d© Algemeene Zaken van het Neder landsch-israëlietisch Kerkgenoot schap, A. ASSCHER, Voorzitter. Dr. D. M. SLUYS, Secretaris.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7